MY.UAНовини
Як соцмережі маніпулюють масами
Як соцмережі маніпулюють масами

Як соцмережі маніпулюють масами

Те, що ви читаєте в пресі у спокійні дні, формує ваші погляди на свою країну та співвітчизників. Саме із не захоплюючих новин ви дивитеся на світ і визначаєте істинну цінність людей і подій, вірно чи не вірно.

Едвард Л. Бернейс

Згідно з Едвардом Бернейсом, якого вважають батьком професії піарників, ми будуємо уявлення про світ на основі того, що подається нам як буденне. Тобто не новини про інноваційні та досконаліші моделі нейромереж, не повідомлення про падіння режиму в Сирії і не інформація про нові вибори в Німеччині формують тканину реальності в наших головах. Точніше, ці новини також відіграють важливу роль, але не в тому сенсі і не в такій мірі, як це зазвичай прийнято уявляти.

Приклад того, як працює описаний Бернейсом принцип:

Впливовий український технологічний портал публікує матеріал про те, що західний стартап, який займається розробкою нейромереж, у рамках рекламної кампанії запропонував роботодавцям надавати перевагу ШІ замість найму нових працівників.

Новина подана таким чином:

Ось девіз рекламної кампанії, ось фотографії білбордів. Вони викликали багато критики та невдоволення, і генеральному директору доводиться захищати таке рішення.

Коли звичайна людина прочитає новину, вже за кілька секунд з її пам’яті зникнуть і назва стартапу, і ім'я генерального директора. Навіть сам факт новини поступово розмиється. У сухому залишку отримуємо лише установку: замінювати живих людей ШІ — це погано. Адже в новині лише йшлося про те, що кампанія зіткнулася з критикою, а генеральний директор змушений був її виправдовувати. Ця установка резонує завдяки страхам пересічних людей: втратити роботу через прогрес — що я робитиму, якщо мою професію автоматизують?

Наша картина світу — це арабська в'язь із настанов та штампів, які нав'язуються в межах певних дискурсів.

Ось ще один приклад поширеної установки. Коли двоє пересічних людей обговорюють майбутні вибори, часто звучить така фраза: “Я, звісно, проголосую за кандидата Х, але яка різниця, все одно нічого не зміниться”. Установка: “Від нас, звичайних людей, нічого не залежить, тому не варто докладати зусиль”. Є навіть популярна приказка, яка ілюструє установку: “Голосуй не голосуй — все одно получиш буй” (ну ви зрозуміли).

Картину світу, через яку можна керувати масами, створюють настанови, що формуються буденністю — в розмовах, новинах, у соціальних мережах. Постає питання: як можна активно формувати картину світу пересічних людей? Для цього потрібно доносити інформацію в потрібному дискурсі, підсвічуючи настанови в позитивному або негативному ключі.

З розвитком інформаційних технологій (друкарський верстат, радіо, ПК, айфон) цей процес став ефективнішим. Однак із появою сучасних соціальних мереж можливість формувати картину світу через буденні взаємодії зросла багаторазово й отримує ще потужніший поштовх завдяки розвитку нейромереж.

Ще десять років тому залишатися в тіні було складніше. Для формування дискурсу доводилося вдаватися до явної цензури: не запрошувати спікерів на телеканали, не висвітлювати певні теми в пресі. Станом на сьогодні “дилери” громадської думки отримали можливість динамічно плести дискурс із настанов, залишаючись невидимими.

Справлятися з цензурою та просувати контрдискурси може бути складно, але у людей було достатньо часу, щоб адаптуватися і розробити методи протидії. Більше того, сама наявність цензури, яка виражається у забороні обговорення певних тем, часто має зворотний ефект: у зонах вільного обміну інформацією ці теми обговорюються більш інтенсивно.

У сучасних умовах без класичної цензури заборонених тем більше немає. Тепер є теми, які просто не будуть почуті.

Алгоритми соціальних мереж — це ультимативний інструмент формування дискурсу та картини світу

Хто сьогодні може сказати, що розуміє, як працюють соціальні мережі? Наприклад, якщо у мене є 1000 фоловерів у X, чи побачать вони всі мій новий твіт? Відповідь: це залежить від того, як спрацює алгоритм.

Алгоритм — це магічне слово, яке часто вживають у розмовах про соціальні мережі. Багато хто впевнений, що розуміє, як працюють алгоритми. Насправді цього не розуміє ніхто. Я впевнений, що навіть співробітники самих соцмереж, за винятком програмних інженерів і топменеджменту, не до кінця розуміють, як працює їхній алгоритм.

Кілька принципів, які навряд чи зміняться в найближчі роки:

Ніхто не знає, як працюють алгоритми соцмереж.

Ніхто не знає, коли вони оновлюються.

Ніхто не знає, які настанови у авторів алгоритмів.

Ось варіант стандартного опису алгоритму будь-якої соцмережі: наш алгоритм спрямований на те, щоб показати контент, максимально релевантний користувачу, враховуючи історію взаємодій із попередніми публікаціями та іншу інформацію про користувача.

Водночас, якщо ви спробуєте дізнатися, як алгоритм працює у будь-якій обраній соцмережі, у деталях — знайдете дуже мало даних. Користувачі X, Facebook, TikTok та інших платформ не мають абсолютно жодної інформації про практичні механізми роботи алгоритму. Які цілі ставляться інженерам, за якими принципами і установками налаштовується алгоритм — про це нічого не відомо. Без витоків даних ми навіть не знали б, як виглядає приклад коду, який керує алгоритмом.

Як зазначено у першій частині цієї статті, на картину світу впливають не яскраві заголовки та новини, а те, з чим людина стикається у повсякденному житті.

Використовуючи цей принцип, Facebook, X, TikTok, Instagram та інші платформи можуть у будь-який момент оновити алгоритми і почати просувати наративи, дискурси, установки, просто більше або менше показуючи (підсвічуючи чи затемнюючи) певний контент.

Наприклад, якщо соцмережа вирішила боротися з курінням, вона може збільшити важливість постів, у яких куріння згадується у негативному ключі. Уявіть тисячі твітів, жоден із яких не у тренді, але кожен отримує на 30% більше взаємодій, ніж у середньому інші дописи тих самих користувачів. Більше людей побачать ці твіти, а їхні автори свідомо чи несвідомо захочуть активніше виступати проти куріння. При цьому, з точки зору пересічного користувача, нічого не змінилося — алгоритм, як і раніше, просто показує контент, який найбільше резонує з читачем.

Якщо пересічний користувач раз на тиждень бачитиме історії про те, як двоюрідний брат випадкового інфлюенсера з 489 фоловерами кинув курити, одразу відчув себе здоровішим і почав більше заробляти, то цей користувач з меншою ймовірністю захоче курити сам.

Приклад оновлення алгоритму соцмереж

На початку великої війни Росії проти України я активно писав у соцмережах — переважно в LinkedIn. Звісно, здебільшого обговорював війну, і мої пости отримували більші охоплення, ніж у середньому до війни, просто тому, що тема була актуальною.

У якийсь момент мій черговий пост про війну зник через кілька хвилин після публікації. Я звернувся до служби підтримки, де мені відповіли, що пости зазвичай видаляють через порушення правил використання сервісу. Мені не сказали, що я щось порушив, лише надали розмите формулювання: “пост видаляється, якщо щось порушено”. На мої прохання уточнити, що саме було порушено, щоб уникнути подібних ситуацій у майбутньому, я отримав лише посилання на правила користування сервісом без жодної конкретики.

Через кілька днів пост повернули на мою сторінку, а я отримав вибачення — нібито публікація була видалена помилково. Хоча пост і повернувся, його охоплення було значно меншим, ніж у середньому раніше. Ще одна публікація про війну в Україні через тиждень отримала ще менший охоплення, ніж попередня.

У мене немає інсайдерської інформації про те, що відбувалося всередині LinkedIn у перші тижні або місяці війни, але на основі цієї ситуації можна припустити можливий сценарій подій. Навіть якщо ця гіпотеза не відповідає дійсності, вона дозволяє зробити кілька висновків про те, як може діяти соцмережа, і ми про це навіть не дізнаємось.

Гіпотеза про те, що відбувалося в LinkedIn у перші тижні війни

Березень 2022 року. Війна вже кілька тижнів у тренді. Керівництво LinkedIn хоче, щоб користувачі знову почали обговорювати, як має виглядати резюме ідеального кандидата, та ділилися мотиваційними цитатами. Приймається рішення заблокувати обговорення війни, видаляючи пости на цю тему.

У процесі реалізації цього рішення команда LinkedIn доходить висновку, що видалення постів — занадто грубий метод. Стає очевидним, що у LinkedIn діє цензура. Це викличе багато невдоволення, а також користувачі почнуть обходити цензуру, наприклад, писати без використання слів "війна" чи "вторгнення", щоб обманути фільтри контенту.

Ухвалюється рішення застосувати більш м'який метод викорінення небажаних тем — знижувати вагомість постів про війну всередині алгоритму. З боку користувача створюється враження, що пости про війну просто нецікаві іншим. І немає потреби нічого блокувати.

Ви можете сказати, що ця гіпотеза — лише плід моїх фантазій, і пости варто було б робити цікавішими. Але суть від цього не змінюється — LinkedIn могла змінити алгоритм або могла нічого не змінювати, МИ НІКОЛИ НЕ ДІЗНАЄМОСЬ ПРО ЦЕ НАПЕВНО. Алгоритм для користувача соціальної мережі — це чорна скринька у чорній кімнаті. Він може змінювати форму, їх може бути декілька, його можуть змінювати кілька разів на день, ми про це не дізнаємося і можемо лише здогадуватися за дуже непрямими ознаками.

До слова, код алгоритмів X близько року тому потрапив у мережу, і там знайшли докази, що тема війни Росії проти України затемнюється в цій соцмережі.

Ще кілька історій, які нічого не доводять, бо в цій темі неможливо щось довести напевно

Одного разу я помітив аномалію в Twitter — соцмережа на той час вже належала Ілону Маску, але ще мала стару назву. Перед черговими виборами до парламенту США мені один за одним почали траплятися твіти топових політиків однієї з партій — хоча я ніколи не взаємодіяв із акаунтами цих людей і загалом не стежив за американською політикою.

З цікавості я звернувся до служби підтримки й запитав, чому так могло статися. Фахівці Twitter відповідали шаблонними фразами, описуючи роботу алгоритмів у загальних рисах. Я поставив багато запитань, зокрема, чи були зміни в алгоритмах за останні місяці, які могли вплинути на мої рекомендації. Після низки ухильних (не)відповідей служба підтримки просто закрила мій тікет в односторонньому порядку.

Чи займався Twitter пропагандою на виборах — це неможливо довести. У цьому і полягає суть незримої сили алгоритму як інструменту.

В шоу Last Week Tonight нещодавно був випуск, присвячений TikTok, де мене особливо вразив яскравий приклад роботи алгоритму. В одному з сегментів Джон Олівер показав тренд, у якому молоді дівчата зізнаються, що алгоритм соцмережі зрозумів їхню нетрадиційну сексуальну орієнтацію раніше за них самих.

Можливо, алгоритм ніколи не був спеціально чи випадково налаштований на те, щоб "розкривати" сексуальні уподобання людей. Але без витоку даних дізнатися про це неможливо.

Знімаємо шапочку з фольги

Як це зазвичай буває з інструментами комунікації, алгоритм — це не магія. Щоб досягти через нього суттєвих результатів, потрібно виконати багато роботи та застосовувати різні методи комплексно. Використовуючи TikTok чи Instagram, ви не станете обов’язково ЗОЖ-активістом, республіканцем, бісексуалом чи фанатом яскравих танців, якщо цьому не сприятиме низка інших чинників.

Я не закликаю когось видаляти акаунти в соціальних мережах. Жодна людина не живе у вакуумі, і навіть якщо ви користуєтеся лише месенджерами й спілкуєтеся там лише у мікрогрупах, на ваші настанови впливають інші люди, які, ймовірно, самі користуються соцмережами, дивляться телевізор, слухають інфлюенсерів на YouTube.

Визначити, на що спрямований дискурс, можна через спостереження та роздуми в ключі: “До чого мене підштовхують?”. Тут якнайкраще пасує біблійний вислів: “По їхніх плодах ви пізнаєте їх” (Матв. 7:16). Якщо твіт, пост, тред чи відео вас “зачепили” — це насамперед привід не поставити лайк, а замислитися: які почуття це викликає, “до кого чи чого мене підштовхують любити чи ненавидіти?”.

Ці роздуми часто призводять до дуже цікавих відкриттів — іноді про себе, але частіше про актуальні настанови в суспільстві.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
З моменту запуску Українського коридору перевалено морем понад 130 млн т вантажів, з яких 80 млн т — це зерно
Agravery
2025-07-09T06:06:40Z
Молочний ринок утримав ціновий баланс завдяки торгівлі з ЄС
AgroPortal
2025-07-09T06:00:06Z
Нафта подешевшала після злету цін до двотижневих максимумів напередодні
УкраинФорм
2025-07-09T05:57:40Z
Укрзалізниця розпочинає закупівлю вагонів нового покоління
УкраинФорм
2025-07-09T05:57:11Z
Російська економіка тоне у власних боргах і скигленні
ZN UA
2025-07-09T05:33:44Z
Субсидії для пенсіонерів у Харківській області: в ПФУ назвали причини скасування допомоги
Политека
2025-07-09T05:30:30Z
Як зросли ціни на курятину, яловичину та свинину у 2025
Agravery
2025-07-09T05:21:01Z
Є що видобувати: скільки коштують всі природні ресурси України
24tv
2025-07-09T05:12:05Z
Надходження до місцевих бюджетів зросли майже на 18% – з яких податків прийшли мільярди
24tv
2025-07-09T05:06:28Z
МОЗ забороняє госпіталізацію дітей до психіатричних лікарень з 1 липня
24tv
2025-06-29T12:09:08Z
У спортзал йти не треба: учені розказали, чоловіків з якою зовнішністю хочуть жінки
Фокус
2025-07-03T10:12:24Z
Вакцинація дівчаток проти ВПЛ в Україні: уряд законтрактував препарат
24tv
2025-07-09T04:15:48Z
Не тільки через групу крові: чому комарі кусають одних людей частіше, ніж інших
GlavRed
2025-07-09T03:27:42Z
На сніданок – просто ідеально: трендова намазка з авокадо за лічені хвилини
24tv
2025-07-09T03:09:40Z
У Рівному дитина проковтнула ртуть із термометра: як врятували та чи є загроза її здоров'ю
ГЛАВКОМ NET
2025-07-09T02:00:45Z
Від яких продуктів варто відмовитись у спеку: думка британського дієтолога
ГЛАВКОМ NET
2025-07-08T23:30:47Z
З наступного року в Україні стане доступною безкоштовна вакцинація від ВПЛ, — МОЗ
Фокус
2025-07-08T22:30:15Z
Які продукти провокують появу неприємного запаху тіла: сім найгірших
Gazeta UA
2025-07-08T21:42:33Z
Гегсет не повідомляв Білий дім про своє рішення зупинити постачання зброї Україні, – CNN
24tv
2025-07-09T06:21:28Z
США і ЄС міняють стратегію щодо війни Росії проти України. Що це означає?
ГЛАВКОМ NET
2025-07-09T06:18:39Z
Британія та Євросоюз відклали плани щодо відправки військ до України – Telegraph
ГЛАВКОМ NET
2025-07-09T06:15:00Z
Трамп погрожував Путіну бомбардуванням Москви — ексклюзивний аудіозапис CNN
TSN
2025-07-09T06:09:41Z
Росіяни за добу завдали 75 ударів по Сумщині, поранена жінка
УкраинФорм
2025-07-09T06:09:22Z
Наступ РФ у вересні розгорнеться з новою силою: Світан – про погрози захоплення Сум і Дніпра
GlavRed
2025-07-09T06:03:16Z
Вночі низка регіонів Росії була під атакою дронів: окупанти повідомляють про 86 "збитих" БпЛА
24tv
2025-07-09T05:57:12Z
Основний напрямок удару – Луцьк: Росія вдарила 741 ракетами та "Шахедами"
24tv
2025-07-09T05:54:18Z
"Пообіцяв зміцнити Київ": Трамп розглядає можливість надання Україні ще одного Patriot, — WSJ
Фокус
2025-07-09T05:52:09Z
Запеклі бої на Оріхівському напрямку: росіяни атакують авіацією та піхотою
Хвиля
2025-07-09T06:15:54Z
На Південно-Слобожанському напрямку минулої доби відбулося 11 боєзіткнень, на Куп’янському зафіксовано 4 атаки росіян — Генштаб ЗСУ
Мій Харків
2025-07-09T06:13:50Z
Генеральний штаб ЗСУ інформує про втрати ворога на 09.07.25
Украина Криминальная
2025-07-09T06:09:03Z
Мер Луцька розповів про наслідки наймасштабнішої атаки РФ на місто
УкраинФорм
2025-07-09T06:03:11Z
Памʼяті сержанта, командира відділення ударних БПлА Андрія Романюка
УкраинФорм
2025-07-09T06:03:02Z
Ворог атакував Хмельницьку область: перші подробиці від влади
TSN
2025-07-09T05:48:19Z
Загарбники минулої доби вбили трьох жителів Донеччини, ще 11 - поранили
УкраинФорм
2025-07-09T05:45:07Z
На фронті за добу відбулося 183 зіткнення, понад третина з них - на Покровському напрямку
УкраинФорм
2025-07-09T05:45:01Z
Упродовж доби армія РФ завдала понад 480 ударів по Запорізької області, є поранені
УкраинФорм
2025-07-09T05:33:22Z
STEM-освіта і робототехніка: чому важливо починати зі школи — думка Олени Табінської, директорки ТОВ "Стем-клас"
Фокус
2025-07-09T06:12:37Z
Поліг на Київщині у перший місяць війни. Згадаймо 21-річного Романа Свянтка
ГЛАВКОМ NET
2025-07-09T06:00:32Z
Грошова допомога для пенсіонерів в Одесі: виплати надаватиметь не всім, названо умови для отримання
Политека
2025-07-09T06:00:07Z
9 липня – яке церковне свято: чому сьогодні не можна пити алкоголь
24tv
2025-07-09T05:57:38Z
Посол в Аргентині відвідав українську громаду в місті Беріссо
УкраинФорм
2025-07-09T05:51:06Z
Повістки на порозі вже в серпні: чоловіки 50+ під прицілом мобілізації - кого торкнеться та де служитимуть
Знай
2025-07-09T05:42:55Z
Поради втікачам з ЗСУ щодо добровільного повернення на службу: пересидіти у СЗЧ не вийде
Украина Криминальная
2025-07-09T05:30:59Z
Літні канікули крадуть знання школярів: які предмети забувають найбільше
Знай
2025-07-09T05:30:14Z
У Держетнополітики знайшли ознаки афілійованості УПЦ МП з Російською православною церквою
Комсомольская правда
2025-07-09T05:24:38Z
Помер Ігор Поклад
Комсомольская правда
2025-07-09T06:18:24Z
Акторка дубляжу Анастасія Павленко: У дубляжі за короткий час треба прожити все життя героїні
Комсомольская правда
2025-07-09T06:06:51Z
Де зараз Даша Квіткова, якій приписують роман з футболістом Динамо – Володимиром Бражком
24tv
2025-07-09T04:06:46Z
Море маминої чарівності: Максим Галкін показав, як сильно змінилася 11-річна Ліза
GlavRed
2025-07-08T23:27:46Z
Любовний гіпноз для Рейчел Грін: у Дженніфер Еністон новий роман
GlavRed
2025-07-08T23:27:34Z
Виграла бій у тата: Slavia вперше розкрила ім'я новонародженого сина
GlavRed
2025-07-08T22:27:42Z
Де зараз акторка Анастасія Шульга, яка знімалась у кліпі "Океану Ельзи"
24tv
2025-07-08T20:33:52Z
"Шок і втрата": мама чотирьох Інна Мірошиченко розповіла про викидень
GlavRed
2025-07-08T20:27:50Z
Під неї плакали мільйони: якою була найпопулярніша пісня світу в 1998 році
24tv
2025-07-08T19:21:43Z
3 знаки зодіаку, які в липні наважаться кардинально змінити своє життя
24tv
2025-07-09T06:12:29Z
Наче з зачарованого лісу: де в Україні побачити справді казковий водоспад
24tv
2025-07-09T05:57:41Z
"Розлучення уві сні" допоможе краще висипатися: вчені розповіли, кому це необхідно
Фокус
2025-07-09T05:45:15Z
Малинова хмара: легкий та смачний торт без випічки
Знай
2025-07-09T05:21:30Z
Можете втратити весь урожай: що робити, якщо помідори гниють на грядках
Знай
2025-07-09T04:51:53Z
Лише геній знайде 3 відмінності за 27 секунд: чим відрізняються два малюнки тата з донькою
GlavRed
2025-07-09T04:27:27Z
Єдине в Україні місто на воді: що про нього правда, а що – міф
24tv
2025-07-09T03:30:30Z
Готує дуже просто, а розлетиться за лічені секунди: рецепт шашлику з лаваша
GlavRed
2025-07-09T03:27:35Z
Супертест на IQ: знайдіть 3 відмінності на картинках із молодятами за 29 секунд
GlavRed
2025-07-09T03:27:30Z
Одеська поліція розшукує малолітнього хлопчика
Украина Криминальная
2025-07-09T06:21:35Z
На Харківщині за добу внаслідок російських ударів одна людина загинула і четверо постраждали
УкраинФорм
2025-07-09T06:21:32Z
Атака на Житомирську область: виникли пожежі, є пошкодження
TSN
2025-07-09T06:18:11Z
На Київщині через атаку дронів горить підприємство
ZN UA
2025-07-09T06:12:49Z
Синєгубов розповів про ситуацію на Харківщині станом на 9 липня
Мій Харків
2025-07-09T06:10:27Z
Росія атакувала Житомирщину: є руйнації та пожежі
24tv
2025-07-09T06:09:08Z
Сильні вибухи та спалахи: у РФ стався наліт дронів, у Москві оголосили план "Килим"
Фокус
2025-07-09T05:57:20Z
У Броварах є постраждала внаслідок атаки "Шахедами", у Требухові спалахнула пожежа
24tv
2025-07-09T05:39:55Z
На Херсонщині минулої доби через удари РФ загинула людина, ще 17 - поранені
УкраинФорм
2025-07-09T05:36:39Z
Bentley показала ультра-розкішний електромобіль майбутнього
AutoCentre
2025-07-09T06:15:48Z
У цьому штаті вас можуть посадити за порушення правил проїзду повз екстрені служби
Топ Жир
2025-07-09T05:48:58Z
Водіям на замітку: коли треба скидати швидкість, щоб не отримати штраф - камери не пробачать
Знай
2025-07-09T04:21:06Z
Подбайте про своє авто влітку: 10 простих порад, як упоратися зі спекою
24tv
2025-07-09T03:36:21Z
Власники Tesla повелися на фейковий лист, але їхня реакція була справжньою
Топ Жир
2025-07-09T01:18:37Z
“Астон Мартін Вантедж” вже не можна назвати молодою моделлю
Топ Жир
2025-07-09T01:03:52Z
Ягуар заблукав у дизайні, але Mitsuoka врятувала його, створивши новий автомобіль
Топ Жир
2025-07-09T00:48:23Z
Нова ралійна машина Toyota GR реве як грім, але майже не викидає шкідливих речовин
Топ Жир
2025-07-09T00:03:54Z
Нова модель R1 Quad від Rivian розвиває 1025 кінських сил і підтримує зарядку від Tesla
Топ Жир
2025-07-08T23:18:07Z
iOS 26 beta 3 повертає Liquid Glass
InternetUA
2025-07-09T06:16:03Z
Супутники Starlink пролетять над Україною, але побачать їх не всі: де та коли чекати
Telegraf
2025-07-09T06:12:06Z
На ринку операційок новий лідер: кому поступилася Windows 10
24tv
2025-07-09T06:09:28Z
ChatGPT тестує нову таємничу функцію під назвою «навчання разом»
InternetUA
2025-07-09T06:00:38Z
Маска ШІ, голос "сина" та QR-пастки: як себе захистити від карткового шахрайства
Лига
2025-07-09T05:51:12Z
Що насправді шкодить акумулятору вашого смартфона: 7 звичок, які вбивають батарею
InternetUA
2025-07-09T05:43:45Z
Телефон перегрівається влітку? Ось 6 способів уникнути цього
InternetUA
2025-07-09T05:22:07Z
Магнітна буря 9 липня: яка її потужність
TSN
2025-07-09T04:06:22Z
Біля узбережжя Мадагаскару знайшли корабель, захоплений піратами 300 років тому
24tv
2025-07-09T04:06:03Z
Перемовини розпочато: Циганков може возз'єднатися з партнерами по збірній у європейському клубі
24tv
2025-07-09T06:18:17Z
Жіноче Євро-2025 з футболу: Німеччина та Швеція - у чвертьфіналі
УкраинФорм
2025-07-09T06:12:31Z
Страсбур відхилив пропозицію Мілана щодо флангового захисника
Football.ua
2025-07-09T06:09:40Z
Рома мала розмову з Тальяфіко
Football.ua
2025-07-09T05:52:59Z
Два клуби АПЛ цікавляться нападником Сассуоло
Football.ua
2025-07-09T05:33:22Z
Боксер, якого Усик відправив на пенсію, зробив чіткий прогноз на реванш українця з Дюбуа
24tv
2025-07-09T05:12:42Z
Відбулися перші матчі кваліфікації у Лізі конференцій УЄФА
УкраинФорм
2025-07-09T05:06:07Z
Лунін вибісив українських фанів російською мовою під час челенджу Реала: провальне відео Андрія
24tv
2025-07-09T04:51:33Z
Без камбеків, – Дюбуа знову виступив з гучною заявою перед реваншем з Усиком
24tv
2025-07-09T04:12:24Z