MY.UAНовини
Як соцмережі маніпулюють масами
Як соцмережі маніпулюють масами

Як соцмережі маніпулюють масами

Те, що ви читаєте в пресі у спокійні дні, формує ваші погляди на свою країну та співвітчизників. Саме із не захоплюючих новин ви дивитеся на світ і визначаєте істинну цінність людей і подій, вірно чи не вірно.

Едвард Л. Бернейс

Згідно з Едвардом Бернейсом, якого вважають батьком професії піарників, ми будуємо уявлення про світ на основі того, що подається нам як буденне. Тобто не новини про інноваційні та досконаліші моделі нейромереж, не повідомлення про падіння режиму в Сирії і не інформація про нові вибори в Німеччині формують тканину реальності в наших головах. Точніше, ці новини також відіграють важливу роль, але не в тому сенсі і не в такій мірі, як це зазвичай прийнято уявляти.

Приклад того, як працює описаний Бернейсом принцип:

Впливовий український технологічний портал публікує матеріал про те, що західний стартап, який займається розробкою нейромереж, у рамках рекламної кампанії запропонував роботодавцям надавати перевагу ШІ замість найму нових працівників.

Новина подана таким чином:

Ось девіз рекламної кампанії, ось фотографії білбордів. Вони викликали багато критики та невдоволення, і генеральному директору доводиться захищати таке рішення.

Коли звичайна людина прочитає новину, вже за кілька секунд з її пам’яті зникнуть і назва стартапу, і ім'я генерального директора. Навіть сам факт новини поступово розмиється. У сухому залишку отримуємо лише установку: замінювати живих людей ШІ — це погано. Адже в новині лише йшлося про те, що кампанія зіткнулася з критикою, а генеральний директор змушений був її виправдовувати. Ця установка резонує завдяки страхам пересічних людей: втратити роботу через прогрес — що я робитиму, якщо мою професію автоматизують?

Наша картина світу — це арабська в'язь із настанов та штампів, які нав'язуються в межах певних дискурсів.

Ось ще один приклад поширеної установки. Коли двоє пересічних людей обговорюють майбутні вибори, часто звучить така фраза: “Я, звісно, проголосую за кандидата Х, але яка різниця, все одно нічого не зміниться”. Установка: “Від нас, звичайних людей, нічого не залежить, тому не варто докладати зусиль”. Є навіть популярна приказка, яка ілюструє установку: “Голосуй не голосуй — все одно получиш буй” (ну ви зрозуміли).

Картину світу, через яку можна керувати масами, створюють настанови, що формуються буденністю — в розмовах, новинах, у соціальних мережах. Постає питання: як можна активно формувати картину світу пересічних людей? Для цього потрібно доносити інформацію в потрібному дискурсі, підсвічуючи настанови в позитивному або негативному ключі.

З розвитком інформаційних технологій (друкарський верстат, радіо, ПК, айфон) цей процес став ефективнішим. Однак із появою сучасних соціальних мереж можливість формувати картину світу через буденні взаємодії зросла багаторазово й отримує ще потужніший поштовх завдяки розвитку нейромереж.

Ще десять років тому залишатися в тіні було складніше. Для формування дискурсу доводилося вдаватися до явної цензури: не запрошувати спікерів на телеканали, не висвітлювати певні теми в пресі. Станом на сьогодні “дилери” громадської думки отримали можливість динамічно плести дискурс із настанов, залишаючись невидимими.

Справлятися з цензурою та просувати контрдискурси може бути складно, але у людей було достатньо часу, щоб адаптуватися і розробити методи протидії. Більше того, сама наявність цензури, яка виражається у забороні обговорення певних тем, часто має зворотний ефект: у зонах вільного обміну інформацією ці теми обговорюються більш інтенсивно.

У сучасних умовах без класичної цензури заборонених тем більше немає. Тепер є теми, які просто не будуть почуті.

Алгоритми соціальних мереж — це ультимативний інструмент формування дискурсу та картини світу

Хто сьогодні може сказати, що розуміє, як працюють соціальні мережі? Наприклад, якщо у мене є 1000 фоловерів у X, чи побачать вони всі мій новий твіт? Відповідь: це залежить від того, як спрацює алгоритм.

Алгоритм — це магічне слово, яке часто вживають у розмовах про соціальні мережі. Багато хто впевнений, що розуміє, як працюють алгоритми. Насправді цього не розуміє ніхто. Я впевнений, що навіть співробітники самих соцмереж, за винятком програмних інженерів і топменеджменту, не до кінця розуміють, як працює їхній алгоритм.

Кілька принципів, які навряд чи зміняться в найближчі роки:

Ніхто не знає, як працюють алгоритми соцмереж.

Ніхто не знає, коли вони оновлюються.

Ніхто не знає, які настанови у авторів алгоритмів.

Ось варіант стандартного опису алгоритму будь-якої соцмережі: наш алгоритм спрямований на те, щоб показати контент, максимально релевантний користувачу, враховуючи історію взаємодій із попередніми публікаціями та іншу інформацію про користувача.

Водночас, якщо ви спробуєте дізнатися, як алгоритм працює у будь-якій обраній соцмережі, у деталях — знайдете дуже мало даних. Користувачі X, Facebook, TikTok та інших платформ не мають абсолютно жодної інформації про практичні механізми роботи алгоритму. Які цілі ставляться інженерам, за якими принципами і установками налаштовується алгоритм — про це нічого не відомо. Без витоків даних ми навіть не знали б, як виглядає приклад коду, який керує алгоритмом.

Як зазначено у першій частині цієї статті, на картину світу впливають не яскраві заголовки та новини, а те, з чим людина стикається у повсякденному житті.

Використовуючи цей принцип, Facebook, X, TikTok, Instagram та інші платформи можуть у будь-який момент оновити алгоритми і почати просувати наративи, дискурси, установки, просто більше або менше показуючи (підсвічуючи чи затемнюючи) певний контент.

Наприклад, якщо соцмережа вирішила боротися з курінням, вона може збільшити важливість постів, у яких куріння згадується у негативному ключі. Уявіть тисячі твітів, жоден із яких не у тренді, але кожен отримує на 30% більше взаємодій, ніж у середньому інші дописи тих самих користувачів. Більше людей побачать ці твіти, а їхні автори свідомо чи несвідомо захочуть активніше виступати проти куріння. При цьому, з точки зору пересічного користувача, нічого не змінилося — алгоритм, як і раніше, просто показує контент, який найбільше резонує з читачем.

Якщо пересічний користувач раз на тиждень бачитиме історії про те, як двоюрідний брат випадкового інфлюенсера з 489 фоловерами кинув курити, одразу відчув себе здоровішим і почав більше заробляти, то цей користувач з меншою ймовірністю захоче курити сам.

Приклад оновлення алгоритму соцмереж

На початку великої війни Росії проти України я активно писав у соцмережах — переважно в LinkedIn. Звісно, здебільшого обговорював війну, і мої пости отримували більші охоплення, ніж у середньому до війни, просто тому, що тема була актуальною.

У якийсь момент мій черговий пост про війну зник через кілька хвилин після публікації. Я звернувся до служби підтримки, де мені відповіли, що пости зазвичай видаляють через порушення правил використання сервісу. Мені не сказали, що я щось порушив, лише надали розмите формулювання: “пост видаляється, якщо щось порушено”. На мої прохання уточнити, що саме було порушено, щоб уникнути подібних ситуацій у майбутньому, я отримав лише посилання на правила користування сервісом без жодної конкретики.

Через кілька днів пост повернули на мою сторінку, а я отримав вибачення — нібито публікація була видалена помилково. Хоча пост і повернувся, його охоплення було значно меншим, ніж у середньому раніше. Ще одна публікація про війну в Україні через тиждень отримала ще менший охоплення, ніж попередня.

У мене немає інсайдерської інформації про те, що відбувалося всередині LinkedIn у перші тижні або місяці війни, але на основі цієї ситуації можна припустити можливий сценарій подій. Навіть якщо ця гіпотеза не відповідає дійсності, вона дозволяє зробити кілька висновків про те, як може діяти соцмережа, і ми про це навіть не дізнаємось.

Гіпотеза про те, що відбувалося в LinkedIn у перші тижні війни

Березень 2022 року. Війна вже кілька тижнів у тренді. Керівництво LinkedIn хоче, щоб користувачі знову почали обговорювати, як має виглядати резюме ідеального кандидата, та ділилися мотиваційними цитатами. Приймається рішення заблокувати обговорення війни, видаляючи пости на цю тему.

У процесі реалізації цього рішення команда LinkedIn доходить висновку, що видалення постів — занадто грубий метод. Стає очевидним, що у LinkedIn діє цензура. Це викличе багато невдоволення, а також користувачі почнуть обходити цензуру, наприклад, писати без використання слів "війна" чи "вторгнення", щоб обманути фільтри контенту.

Ухвалюється рішення застосувати більш м'який метод викорінення небажаних тем — знижувати вагомість постів про війну всередині алгоритму. З боку користувача створюється враження, що пости про війну просто нецікаві іншим. І немає потреби нічого блокувати.

Ви можете сказати, що ця гіпотеза — лише плід моїх фантазій, і пости варто було б робити цікавішими. Але суть від цього не змінюється — LinkedIn могла змінити алгоритм або могла нічого не змінювати, МИ НІКОЛИ НЕ ДІЗНАЄМОСЬ ПРО ЦЕ НАПЕВНО. Алгоритм для користувача соціальної мережі — це чорна скринька у чорній кімнаті. Він може змінювати форму, їх може бути декілька, його можуть змінювати кілька разів на день, ми про це не дізнаємося і можемо лише здогадуватися за дуже непрямими ознаками.

До слова, код алгоритмів X близько року тому потрапив у мережу, і там знайшли докази, що тема війни Росії проти України затемнюється в цій соцмережі.

Ще кілька історій, які нічого не доводять, бо в цій темі неможливо щось довести напевно

Одного разу я помітив аномалію в Twitter — соцмережа на той час вже належала Ілону Маску, але ще мала стару назву. Перед черговими виборами до парламенту США мені один за одним почали траплятися твіти топових політиків однієї з партій — хоча я ніколи не взаємодіяв із акаунтами цих людей і загалом не стежив за американською політикою.

З цікавості я звернувся до служби підтримки й запитав, чому так могло статися. Фахівці Twitter відповідали шаблонними фразами, описуючи роботу алгоритмів у загальних рисах. Я поставив багато запитань, зокрема, чи були зміни в алгоритмах за останні місяці, які могли вплинути на мої рекомендації. Після низки ухильних (не)відповідей служба підтримки просто закрила мій тікет в односторонньому порядку.

Чи займався Twitter пропагандою на виборах — це неможливо довести. У цьому і полягає суть незримої сили алгоритму як інструменту.

В шоу Last Week Tonight нещодавно був випуск, присвячений TikTok, де мене особливо вразив яскравий приклад роботи алгоритму. В одному з сегментів Джон Олівер показав тренд, у якому молоді дівчата зізнаються, що алгоритм соцмережі зрозумів їхню нетрадиційну сексуальну орієнтацію раніше за них самих.

Можливо, алгоритм ніколи не був спеціально чи випадково налаштований на те, щоб "розкривати" сексуальні уподобання людей. Але без витоку даних дізнатися про це неможливо.

Знімаємо шапочку з фольги

Як це зазвичай буває з інструментами комунікації, алгоритм — це не магія. Щоб досягти через нього суттєвих результатів, потрібно виконати багато роботи та застосовувати різні методи комплексно. Використовуючи TikTok чи Instagram, ви не станете обов’язково ЗОЖ-активістом, республіканцем, бісексуалом чи фанатом яскравих танців, якщо цьому не сприятиме низка інших чинників.

Я не закликаю когось видаляти акаунти в соціальних мережах. Жодна людина не живе у вакуумі, і навіть якщо ви користуєтеся лише месенджерами й спілкуєтеся там лише у мікрогрупах, на ваші настанови впливають інші люди, які, ймовірно, самі користуються соцмережами, дивляться телевізор, слухають інфлюенсерів на YouTube.

Визначити, на що спрямований дискурс, можна через спостереження та роздуми в ключі: “До чого мене підштовхують?”. Тут якнайкраще пасує біблійний вислів: “По їхніх плодах ви пізнаєте їх” (Матв. 7:16). Якщо твіт, пост, тред чи відео вас “зачепили” — це насамперед привід не поставити лайк, а замислитися: які почуття це викликає, “до кого чи чого мене підштовхують любити чи ненавидіти?”.

Ці роздуми часто призводять до дуже цікавих відкриттів — іноді про себе, але частіше про актуальні настанови в суспільстві.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Опоздание не простят: украинцам дали три месяца, иначе пенсии не ждите
Знай
2025-04-21T04:30:57Z
Народная артистка Ада Роговцева сообщила о тяжелой утрате/Актриса рассказала, что ушел из жизни близкий ей человек
Апостроф
2025-04-12T16:17:49Z
”Дима Комаров – г*вноед”: продюсер-военный ВСУ нашел у телеведущего русскоязычный контент
Апостроф
2025-04-15T18:33:12Z
Тайна с деньгами Папы Франциска для ВСУ: историк анонсировал новые интересные подробности
Апостроф
2025-04-21T14:27:08Z
Пенсия в Одессе: мужчина отказался возвращать ПФУ излишне выплаченную сумму, суд принял неожиданное решение
Политека
2025-04-22T14:31:50Z
Многодетным семьям будут выплачивать ежеквартальную помощь: сколько денег обещают
Знай
2025-04-22T14:12:31Z
Компенсация расходов на коммунальные услуги: украинцы могут получить новую помощь
Знай
2025-04-21T16:12:03Z
Спасти жизнь только через минуту: украинцев предостерегли от смертельной опасности
Знай
2025-04-16T18:30:54Z
Женщина в центре Киева бросилась спасать писателя от мобилизации — он ее осадил
Апостроф
2025-04-22T09:24:45Z
Стало известно, на что США могут обменять четыре области в Украине
Comments UA
2025-04-12T15:18:21Z
Захарова вспомнила слова Зеленского о «лохе» и обвинила его в трагедии в Сумах
Comments UA
2025-04-17T12:39:43Z
У Путина осталось совсем немного времени откладывать перемирие: что об этом говорит
Comments UA
2025-04-14T14:06:52Z
Утвердили новое административно-территориальное деление Украины
Gazeta UA
2025-04-12T07:12:37Z
В Кремле заявили, что спецпосланник Трампа Уиткофф снова собирается в Москву
Лига
2025-04-22T14:45:34Z
Швейцария расширила санкции против РФ
Корреспондент
2025-04-22T14:34:13Z
Телефонный звонок Путина Трампу: в РФ указали на важный нюанс
Comments UA
2025-04-17T11:54:36Z
Ответ на парад. Планы Украины на 9 мая
Корреспондент
2025-04-14T22:28:35Z
Путин ответил на предложение Зеленского не бить по гражданским объектам и вспомнил удар по Сумам
Comments UA
2025-04-21T17:31:01Z
Когда лучше пить магний — утром или вечером
TSN
2025-04-21T04:25:33Z
В Украине расширили программу Доступные лекарства
Корреспондент
2025-04-12T18:51:26Z
Можно ли засыпать с включенным телевизором: эксперты шокировали ответом
Gazeta UA
2025-04-20T16:15:00Z
Непригодных к службе могут неожиданно "вылечить": украинцам массово переписывают диагнозы
Знай
2025-04-12T19:30:30Z
Вены закупорены жиром и холестерином: ключевые признаки
Comments UA
2025-04-22T14:33:02Z
Воздействие переохлаждения на простату: какие болезни обостряются
Comments UA
2025-04-22T14:15:06Z
Диетолог раскрыла рецепт блюда, которое убережет от рака
Comments UA
2025-04-12T14:39:43Z
Украинцам приходится экономить на еде, чтоб хватило на лекарства: в селах ситуация критическая
Знай
2025-04-20T17:30:52Z
Почему с возрастом портятся зубы: главные факторы
Comments UA
2025-04-19T15:45:54Z
”Обменять на наших подонков”: смелая речь россиянки Дарьи Козыревой натолкнула украинскую актрису на идею
Апостроф
2025-04-20T09:30:34Z
80-летний Майкл Дуглас разводится с Кэтрин Зетой-Джонс: что разрушило 25-летний брак — СМИ
TSN
2025-04-21T04:25:04Z
Екатерина Кузнецова сказала, что произошло с ее квартирой в Москве
Gazeta UA
2025-04-17T16:36:17Z
68-летняя актриса Нина Набока удивила, почему живет со студентом под одной крышей
TSN
2025-04-12T18:03:18Z
"Вы действительно защищаете весь мир": легенда Голливуда Шон Пенн посетил ВСУ и сделал заявление
Апостроф
2025-04-22T13:36:27Z
Конкурс, который объединяет: история Евровидения и главные правила
Факти ICTV
2025-04-22T13:12:25Z
Джон Траволта растрогал фото с покойным сыном и довел до слез обращением к нему
TSN
2025-04-14T22:18:17Z
Марина Боржемская поделилась фото юности: стройная модель
GlavRed
2025-04-22T09:43:08Z
Возвращение Декстера Моргана на первых кадрах сериала "Декстер: Воскрешение"
GameMag
2025-04-16T02:16:13Z
Вместо "спасибо" - нож: в Винницкой области женщина спасла мужчину, а он ее убил
Новости Украины
2025-04-12T18:33:05Z
В Германии взорвался аккумулятор электросамоката, пять человек получили ранения
Известия Киев
2025-04-22T09:28:14Z
В Польше загорелся дом: есть жертвы, среди эвакуированных - украинцы
Корреспондент
2025-04-14T19:25:45Z
Врачи были удивлены, когда на рентгене увидели, что проглотил 11-летний мальчик
Comments UA
2025-04-20T10:45:09Z
"Эпический момент взрыва": во Владимирской области РФ горит самый большой арсенал с боеприпасами
Апостроф
2025-04-22T14:27:32Z
В России взорвался арсенал боеприпасов
Корреспондент
2025-04-22T14:12:40Z
Месть за Сумы продолжается: какая область РФ содрогалась от взрывов
Comments UA
2025-04-17T06:15:22Z
Ночная атака россиян на Днепр унесла жизни трех человек
Gazeta UA
2025-04-17T04:36:05Z
Россиянину, который изнасиловал жительницу Киевской области, и сообщнику дали по 12 лет
Лига
2025-04-21T08:03:33Z
Ходжес назвал единственного человека в Украине, который все еще способен разрушить Крымский мост
Comments UA
2025-04-11T14:00:32Z
В Николаеве СБУ задержала российского информатора
Корреспондент
2025-04-22T13:06:50Z
Известный волонтер указал на положительный момент в истории с гибелью украинского пилота F-16
Апостроф
2025-04-12T13:18:23Z
Россияне атаковали жилую застройку в густозаселенном районе Одессы, детали
Фокус
2025-04-21T23:27:56Z
Заместителя Кличко Прокопива отправили под домашний арест
ZN UA
2025-04-22T14:12:44Z
В ВСУ назвали циничную цель Путина объявить "Пасхальное перемирие"
Comments UA
2025-04-22T14:12:42Z
РФ обстреляла КАБами регионы Украины сразу после "Пасхального перемирия"
Корреспондент
2025-04-21T05:42:14Z
Погиб украинский пилот F-16
Апостроф
2025-04-12T20:58:52Z
Одесса раньше была защищена лучше - Зеленский
Корреспондент
2025-04-16T00:03:09Z
Минсоцполитики назвало самую большую пенсию в Украине
Корреспондент
2025-04-22T14:27:08Z
Будьте готовы вернуть "лишнее": Пенсионный фонд может потребовать деньги
Знай
2025-04-22T09:30:00Z
Ціна на газ з 1 травня 2025: чого очікувати споживачам
AgroNews
2025-04-21T07:13:32Z
Звонок "из банка" обернется потерей 34 600 гривен: клиентов Приватбанка предупредили
Знай
2025-04-21T20:10:23Z
Стало відомо, скільки коштує морозиво у популярних супермаркетах України
AgroNews
2025-04-22T14:37:31Z
МВФ снизил прогнозы роста для большинства стран мира из-за тарифов Трампа
Лига
2025-04-22T14:33:14Z
Ситуация изменилась: какой теперь дают прогноз роста экономики Украины
Comments UA
2025-04-17T13:57:33Z
Тарифы на газ на лето: Кабмин принял важное решение
Апостроф
2025-04-11T13:39:52Z
В Украине могут резко упасть цены на топливо в случае перемирия на Черном море - совладелец сети АЗС
Gazeta UA
2025-04-19T11:03:18Z
Пасхальный гороскоп: какая вы паска по знаку зодиака
Comments UA
2025-04-21T05:51:26Z
Обязательно пересадите в новый горшок: какие комнатные растения любят весеннее "обновление"
Апостроф
2025-04-21T15:06:19Z
Восемь пород собак, которых считают самыми спокойными
Gazeta UA
2025-04-20T14:46:29Z
Спасите свой урожай: вот чем следует обработать деревья после заморозков
Telegraf
2025-04-12T15:06:31Z
Когда хочется вкусненького: готовим банановый пудинг без хлопот, легендарный рецепт
Знай
2025-04-22T13:52:15Z
Никакой химии: какой популярный продукт может защитить деревья от тли
Gazeta UA
2025-04-22T12:06:02Z
Те самые ириски из детства: рецепт конфет, вкус которых мы потеряли, но можем вернуть
Знай
2025-04-16T04:51:06Z
Поиск смысла после утраты: как найти новую цель в жизни после смерти близкого человека
Comments UA
2025-04-22T12:03:57Z
Сколько можно хранить вареные яйца: названо точное время
Comments UA
2025-04-22T11:24:17Z
Патрульная полиция Киева провела задержание с наручниками бывшего футболиста Алиева
ZN UA
2025-04-12T18:33:09Z
Буяльский прокомментировал яркий гол Ярмоленко
Корреспондент
2025-04-19T05:46:00Z
В Руане Свитолина обыграла всех, не проиграв ни единого сета
Корреспондент
2025-04-20T20:36:04Z
«Усика из меню не уберём!» - в Донецке в кафе «вольничали», пока не пришла «полиция». ФОТО
Новости Украины
2025-04-13T19:27:57Z
Барселона рассматривает вариант покупки Мойзеса Кена
Корреспондент
2025-04-22T14:45:13Z
Жена Усика устроила эмоциональную фотосессию в костюме глиняного цвета
Gazeta UA
2025-04-22T14:36:07Z
Сейчас идет последняя минута футбольного матча, - Олег Стариков о мирных переговорах
Знай
2025-04-22T14:21:09Z
На войне против России погиб украинский регбист
ZN UA
2025-04-22T13:52:49Z
"Полесье" – "Шахтер": видео онлайн-трансляция полуфинала Кубка Украины
ZN UA
2025-04-22T13:52:24Z
От внешности зависело все: ученые выяснили, какие бороды вызывают больше доверия
Фокус
2025-04-19T15:45:55Z
Авторы Barotrauma анонсировали Frostrail — кооперативный хоррор про выживание машиниста в ледяной пустоши
GameMag
2025-04-12T14:42:34Z
ИИ посоветовал готовиться к концу света
Корреспондент
2025-04-21T02:12:41Z
В Македонии археологи нашли 2500-летний город
Корреспондент
2025-04-10T19:09:54Z
На небе появится смайлик из двух планет и Луны: когда можно будет увидеть явление
Факти ICTV
2025-04-22T14:13:33Z
Casino.ua объявил о начале партнерства с Mancala Gaming
Telegraf
2025-04-22T14:12:00Z
S.T.A.L.K.E.R. 2 получил официальную «дорожную карту» — новое оружие, лут из мутантов и многое другое
ITC
2025-04-14T14:25:37Z
Исследование Astrum Entertainment: 85% российских геймеров не готовы платить за игру больше 4 тысяч рублей
GameMag
2025-04-12T18:58:41Z
Официально: Ubisoft издаст инди-рогалик Morbid Metal
GameMag
2025-04-10T18:49:55Z
Самый маленький и дешевый кроссовер Mazda показали до презентации
Фокус
2025-04-19T09:42:29Z
Инженеры разобрали батареи Tesla и BYD: какие выводы они сделали
UAToday
2025-04-12T13:03:39Z
В "Дии" появится новая полезная функция для водителей: детали
Comments UA
2025-04-22T12:31:59Z
Sony показала «начинку» PS5 Pro — с системой охлаждения на основе жидкого металла
ITC
2025-04-22T12:10:38Z
Готовим авто к жаре: что нужно сделать до начала лета
Знай
2025-04-22T11:51:07Z
Перекус за рулем может обойтись в 275 000 гривен: о каком правиле не знает большинство водителей
Comments UA
2025-04-22T11:18:52Z
Ключевые причины поломок АКПП: большинство водителей этого не знает
Comments UA
2025-04-22T07:54:27Z
Лишат прав и отберут авто: водителям переписали наказание за распространенное правонарушение
Знай
2025-04-22T02:51:05Z
Китайский бренд автогиганта Stellantis представит свой первый седан
Корреспондент
2025-04-21T18:30:22Z