MY.UAНовини
Як соцмережі маніпулюють масами
Як соцмережі маніпулюють масами

Як соцмережі маніпулюють масами

Те, що ви читаєте в пресі у спокійні дні, формує ваші погляди на свою країну та співвітчизників. Саме із не захоплюючих новин ви дивитеся на світ і визначаєте істинну цінність людей і подій, вірно чи не вірно.

Едвард Л. Бернейс

Згідно з Едвардом Бернейсом, якого вважають батьком професії піарників, ми будуємо уявлення про світ на основі того, що подається нам як буденне. Тобто не новини про інноваційні та досконаліші моделі нейромереж, не повідомлення про падіння режиму в Сирії і не інформація про нові вибори в Німеччині формують тканину реальності в наших головах. Точніше, ці новини також відіграють важливу роль, але не в тому сенсі і не в такій мірі, як це зазвичай прийнято уявляти.

Приклад того, як працює описаний Бернейсом принцип:

Впливовий український технологічний портал публікує матеріал про те, що західний стартап, який займається розробкою нейромереж, у рамках рекламної кампанії запропонував роботодавцям надавати перевагу ШІ замість найму нових працівників.

Новина подана таким чином:

Ось девіз рекламної кампанії, ось фотографії білбордів. Вони викликали багато критики та невдоволення, і генеральному директору доводиться захищати таке рішення.

Коли звичайна людина прочитає новину, вже за кілька секунд з її пам’яті зникнуть і назва стартапу, і ім'я генерального директора. Навіть сам факт новини поступово розмиється. У сухому залишку отримуємо лише установку: замінювати живих людей ШІ — це погано. Адже в новині лише йшлося про те, що кампанія зіткнулася з критикою, а генеральний директор змушений був її виправдовувати. Ця установка резонує завдяки страхам пересічних людей: втратити роботу через прогрес — що я робитиму, якщо мою професію автоматизують?

Наша картина світу — це арабська в'язь із настанов та штампів, які нав'язуються в межах певних дискурсів.

Ось ще один приклад поширеної установки. Коли двоє пересічних людей обговорюють майбутні вибори, часто звучить така фраза: “Я, звісно, проголосую за кандидата Х, але яка різниця, все одно нічого не зміниться”. Установка: “Від нас, звичайних людей, нічого не залежить, тому не варто докладати зусиль”. Є навіть популярна приказка, яка ілюструє установку: “Голосуй не голосуй — все одно получиш буй” (ну ви зрозуміли).

Картину світу, через яку можна керувати масами, створюють настанови, що формуються буденністю — в розмовах, новинах, у соціальних мережах. Постає питання: як можна активно формувати картину світу пересічних людей? Для цього потрібно доносити інформацію в потрібному дискурсі, підсвічуючи настанови в позитивному або негативному ключі.

З розвитком інформаційних технологій (друкарський верстат, радіо, ПК, айфон) цей процес став ефективнішим. Однак із появою сучасних соціальних мереж можливість формувати картину світу через буденні взаємодії зросла багаторазово й отримує ще потужніший поштовх завдяки розвитку нейромереж.

Ще десять років тому залишатися в тіні було складніше. Для формування дискурсу доводилося вдаватися до явної цензури: не запрошувати спікерів на телеканали, не висвітлювати певні теми в пресі. Станом на сьогодні “дилери” громадської думки отримали можливість динамічно плести дискурс із настанов, залишаючись невидимими.

Справлятися з цензурою та просувати контрдискурси може бути складно, але у людей було достатньо часу, щоб адаптуватися і розробити методи протидії. Більше того, сама наявність цензури, яка виражається у забороні обговорення певних тем, часто має зворотний ефект: у зонах вільного обміну інформацією ці теми обговорюються більш інтенсивно.

У сучасних умовах без класичної цензури заборонених тем більше немає. Тепер є теми, які просто не будуть почуті.

Алгоритми соціальних мереж — це ультимативний інструмент формування дискурсу та картини світу

Хто сьогодні може сказати, що розуміє, як працюють соціальні мережі? Наприклад, якщо у мене є 1000 фоловерів у X, чи побачать вони всі мій новий твіт? Відповідь: це залежить від того, як спрацює алгоритм.

Алгоритм — це магічне слово, яке часто вживають у розмовах про соціальні мережі. Багато хто впевнений, що розуміє, як працюють алгоритми. Насправді цього не розуміє ніхто. Я впевнений, що навіть співробітники самих соцмереж, за винятком програмних інженерів і топменеджменту, не до кінця розуміють, як працює їхній алгоритм.

Кілька принципів, які навряд чи зміняться в найближчі роки:

Ніхто не знає, як працюють алгоритми соцмереж.

Ніхто не знає, коли вони оновлюються.

Ніхто не знає, які настанови у авторів алгоритмів.

Ось варіант стандартного опису алгоритму будь-якої соцмережі: наш алгоритм спрямований на те, щоб показати контент, максимально релевантний користувачу, враховуючи історію взаємодій із попередніми публікаціями та іншу інформацію про користувача.

Водночас, якщо ви спробуєте дізнатися, як алгоритм працює у будь-якій обраній соцмережі, у деталях — знайдете дуже мало даних. Користувачі X, Facebook, TikTok та інших платформ не мають абсолютно жодної інформації про практичні механізми роботи алгоритму. Які цілі ставляться інженерам, за якими принципами і установками налаштовується алгоритм — про це нічого не відомо. Без витоків даних ми навіть не знали б, як виглядає приклад коду, який керує алгоритмом.

Як зазначено у першій частині цієї статті, на картину світу впливають не яскраві заголовки та новини, а те, з чим людина стикається у повсякденному житті.

Використовуючи цей принцип, Facebook, X, TikTok, Instagram та інші платформи можуть у будь-який момент оновити алгоритми і почати просувати наративи, дискурси, установки, просто більше або менше показуючи (підсвічуючи чи затемнюючи) певний контент.

Наприклад, якщо соцмережа вирішила боротися з курінням, вона може збільшити важливість постів, у яких куріння згадується у негативному ключі. Уявіть тисячі твітів, жоден із яких не у тренді, але кожен отримує на 30% більше взаємодій, ніж у середньому інші дописи тих самих користувачів. Більше людей побачать ці твіти, а їхні автори свідомо чи несвідомо захочуть активніше виступати проти куріння. При цьому, з точки зору пересічного користувача, нічого не змінилося — алгоритм, як і раніше, просто показує контент, який найбільше резонує з читачем.

Якщо пересічний користувач раз на тиждень бачитиме історії про те, як двоюрідний брат випадкового інфлюенсера з 489 фоловерами кинув курити, одразу відчув себе здоровішим і почав більше заробляти, то цей користувач з меншою ймовірністю захоче курити сам.

Приклад оновлення алгоритму соцмереж

На початку великої війни Росії проти України я активно писав у соцмережах — переважно в LinkedIn. Звісно, здебільшого обговорював війну, і мої пости отримували більші охоплення, ніж у середньому до війни, просто тому, що тема була актуальною.

У якийсь момент мій черговий пост про війну зник через кілька хвилин після публікації. Я звернувся до служби підтримки, де мені відповіли, що пости зазвичай видаляють через порушення правил використання сервісу. Мені не сказали, що я щось порушив, лише надали розмите формулювання: “пост видаляється, якщо щось порушено”. На мої прохання уточнити, що саме було порушено, щоб уникнути подібних ситуацій у майбутньому, я отримав лише посилання на правила користування сервісом без жодної конкретики.

Через кілька днів пост повернули на мою сторінку, а я отримав вибачення — нібито публікація була видалена помилково. Хоча пост і повернувся, його охоплення було значно меншим, ніж у середньому раніше. Ще одна публікація про війну в Україні через тиждень отримала ще менший охоплення, ніж попередня.

У мене немає інсайдерської інформації про те, що відбувалося всередині LinkedIn у перші тижні або місяці війни, але на основі цієї ситуації можна припустити можливий сценарій подій. Навіть якщо ця гіпотеза не відповідає дійсності, вона дозволяє зробити кілька висновків про те, як може діяти соцмережа, і ми про це навіть не дізнаємось.

Гіпотеза про те, що відбувалося в LinkedIn у перші тижні війни

Березень 2022 року. Війна вже кілька тижнів у тренді. Керівництво LinkedIn хоче, щоб користувачі знову почали обговорювати, як має виглядати резюме ідеального кандидата, та ділилися мотиваційними цитатами. Приймається рішення заблокувати обговорення війни, видаляючи пости на цю тему.

У процесі реалізації цього рішення команда LinkedIn доходить висновку, що видалення постів — занадто грубий метод. Стає очевидним, що у LinkedIn діє цензура. Це викличе багато невдоволення, а також користувачі почнуть обходити цензуру, наприклад, писати без використання слів "війна" чи "вторгнення", щоб обманути фільтри контенту.

Ухвалюється рішення застосувати більш м'який метод викорінення небажаних тем — знижувати вагомість постів про війну всередині алгоритму. З боку користувача створюється враження, що пости про війну просто нецікаві іншим. І немає потреби нічого блокувати.

Ви можете сказати, що ця гіпотеза — лише плід моїх фантазій, і пости варто було б робити цікавішими. Але суть від цього не змінюється — LinkedIn могла змінити алгоритм або могла нічого не змінювати, МИ НІКОЛИ НЕ ДІЗНАЄМОСЬ ПРО ЦЕ НАПЕВНО. Алгоритм для користувача соціальної мережі — це чорна скринька у чорній кімнаті. Він може змінювати форму, їх може бути декілька, його можуть змінювати кілька разів на день, ми про це не дізнаємося і можемо лише здогадуватися за дуже непрямими ознаками.

До слова, код алгоритмів X близько року тому потрапив у мережу, і там знайшли докази, що тема війни Росії проти України затемнюється в цій соцмережі.

Ще кілька історій, які нічого не доводять, бо в цій темі неможливо щось довести напевно

Одного разу я помітив аномалію в Twitter — соцмережа на той час вже належала Ілону Маску, але ще мала стару назву. Перед черговими виборами до парламенту США мені один за одним почали траплятися твіти топових політиків однієї з партій — хоча я ніколи не взаємодіяв із акаунтами цих людей і загалом не стежив за американською політикою.

З цікавості я звернувся до служби підтримки й запитав, чому так могло статися. Фахівці Twitter відповідали шаблонними фразами, описуючи роботу алгоритмів у загальних рисах. Я поставив багато запитань, зокрема, чи були зміни в алгоритмах за останні місяці, які могли вплинути на мої рекомендації. Після низки ухильних (не)відповідей служба підтримки просто закрила мій тікет в односторонньому порядку.

Чи займався Twitter пропагандою на виборах — це неможливо довести. У цьому і полягає суть незримої сили алгоритму як інструменту.

В шоу Last Week Tonight нещодавно був випуск, присвячений TikTok, де мене особливо вразив яскравий приклад роботи алгоритму. В одному з сегментів Джон Олівер показав тренд, у якому молоді дівчата зізнаються, що алгоритм соцмережі зрозумів їхню нетрадиційну сексуальну орієнтацію раніше за них самих.

Можливо, алгоритм ніколи не був спеціально чи випадково налаштований на те, щоб "розкривати" сексуальні уподобання людей. Але без витоку даних дізнатися про це неможливо.

Знімаємо шапочку з фольги

Як це зазвичай буває з інструментами комунікації, алгоритм — це не магія. Щоб досягти через нього суттєвих результатів, потрібно виконати багато роботи та застосовувати різні методи комплексно. Використовуючи TikTok чи Instagram, ви не станете обов’язково ЗОЖ-активістом, республіканцем, бісексуалом чи фанатом яскравих танців, якщо цьому не сприятиме низка інших чинників.

Я не закликаю когось видаляти акаунти в соціальних мережах. Жодна людина не живе у вакуумі, і навіть якщо ви користуєтеся лише месенджерами й спілкуєтеся там лише у мікрогрупах, на ваші настанови впливають інші люди, які, ймовірно, самі користуються соцмережами, дивляться телевізор, слухають інфлюенсерів на YouTube.

Визначити, на що спрямований дискурс, можна через спостереження та роздуми в ключі: “До чого мене підштовхують?”. Тут якнайкраще пасує біблійний вислів: “По їхніх плодах ви пізнаєте їх” (Матв. 7:16). Якщо твіт, пост, тред чи відео вас “зачепили” — це насамперед привід не поставити лайк, а замислитися: які почуття це викликає, “до кого чи чого мене підштовхують любити чи ненавидіти?”.

Ці роздуми часто призводять до дуже цікавих відкриттів — іноді про себе, але частіше про актуальні настанови в суспільстві.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Астрологи вказали на знаки Зодіаку, які не йдуть на компроміси: завжди стоять на своєму
Политека
2025-01-15T23:31:46Z
Паперової тяганини стане менше: у Міноборони пообіцяли розв'язувати проблему списання FPV-дронів
24tv
2025-01-15T23:21:03Z
На ТОТ Донеччини росіяни змінюють демографічний склад населення за рахунок азійських мігрантів
Детектор М
2025-01-15T22:33:30Z
Кількість українських біженців у ЄС перевищила 4,2 млн
iPress
2025-01-15T22:25:24Z
Гібрид артилерійських систем: що відомо про нову САУ росіян
iPress
2025-01-15T22:25:21Z
У Міноборони обіцяють вирішити одну з найбільших проблем армії
TSN
2025-01-15T22:24:15Z
У Воронезькій області дрони атакували нафтобазу
ГЛАВКОМ NET
2025-01-15T22:12:19Z
16 січня: яке сьогодні свято, традиції та заборони
ГЛАВКОМ NET
2025-01-15T22:06:37Z
«Ухилянти ловлять ухилянтів»: військовий заявив, що держслужбовці теж мають йти на фронт
Знай
2025-01-15T21:21:32Z
Санта Дімопулос опинилася під крапельницями - що з нею сталося
GlavRed
2025-01-15T22:25:14Z
ENLEO присвятив пісню SUPERNOVA українському герою Іллі Грабару
Storyboom
2025-01-15T21:57:46Z
Улюблена франшиза "Нікчемний Я": у якому порядку дивитися фільми та коли вийде нова стрічка
24tv
2025-01-15T21:57:23Z
Без кокетства та фільтрів: популярна акторка показала живіт після других пологів
GlavRed
2025-01-15T21:27:26Z
Орбакайте показала високого чоловіка-красеня
GlavRed
2025-01-15T20:27:35Z
Стрибала і розставляла ноги: путіністка Распутіна зганьбилася на сцені
GlavRed
2025-01-15T20:27:34Z
"Лежала на кухні Галкіна": Алла Пугачова приголомшила своїм виглядом
GlavRed
2025-01-15T20:27:29Z
Варто уникати за будь-яку ціну: які крани краще не використовувати під час ремонту
24tv
2025-01-15T20:00:29Z
Стали розчаруванням: 5 фільмів, які провалилися в прокаті у 2024
24tv
2025-01-15T19:39:58Z
Кандидат на посаду глави ЦРУ пояснив, чим керуватиметься в політиці стосовно України
УкраинФорм
2025-01-15T23:52:59Z
Колишній нардеп поширив фейк про Олену Зеленську
ГЛАВКОМ NET
2025-01-15T23:45:11Z
Зеленський: без української армії Європа не має шансів проти Росії
Европейская правда
2025-01-15T23:39:35Z
В уряді Ізраїлю може бути розкол, один з міністрів погрожує відставкою
24tv
2025-01-15T23:36:00Z
Зеленський розповів, як пояснював Фіцо, що Путін – це зло
Европейская правда
2025-01-15T23:33:22Z
"Буддистське ставлення до смерті": Білецький про те, як в армії РФ обнуляють своїх і за що
TSN
2025-01-15T23:06:39Z
Офіс прем'єр-міністра Ізраїлю заперечує, що ХАМАС погодився на угоду про припинення вогню в Газі — Reuters
ZN UA
2025-01-15T23:06:32Z
Майбутній глава ЦРУ: війна в Україні збільшує ризик конфлікту США з "ядерною країною"
Европейская правда
2025-01-15T23:06:25Z
Війна, день 1057. Для завершення війни піти на поступки доведеться як Україні, так і рф — майбутній держсекретар США
Football.ua
2025-01-15T23:02:51Z
У Воронезькій області палає нафтобаза: губернатор заявив про атаку дронів
ZN UA
2025-01-15T23:27:34Z
У Києві сталася моторошна ДТП, загинули люди
24tv
2025-01-15T22:48:10Z
Викручували руки, били й штовхали: в Бучанському ТЦК побили адвокатку, — Рада адвокатів Київщини
Фокус
2025-01-15T20:36:49Z
Росіяни скаржаться на атаку БпЛА в кількох регіонах: у Воронежі пролунали вибухи
24tv
2025-01-15T19:54:55Z
У Києві пасажир автобуса порізав бритвою хлопця, який гучно слухав музику
УкраинФорм
2025-01-15T19:24:47Z
Пропонують допомогу «від держави»: чоловік потрапив на гачок шахраїв
InternetUA
2025-01-15T19:21:58Z
Благав допомогти йому: на Хмельниччині врятували 12-річного хлопчика, який провалився під кригу
24tv
2025-01-15T19:09:05Z
Наосліп шукав у вогні: на Миколаївщині 16-річний хлопець врятував молодшого брата під час пожежі
24tv
2025-01-15T17:48:25Z
У Франківську школяр знайшов навчальний патрон у булочці
УкраинФорм
2025-01-15T17:46:33Z
Армія РФ обстріляла Нікополь: є загибла та поранений
ГЛАВКОМ NET
2025-01-15T23:31:33Z
"Азовці" взяли в полон одразу 23 росіян: деталі операції і відео
TSN
2025-01-15T23:27:03Z
В районі Києва пролунав вибух, тривогу у столиці не оголошували
ZN UA
2025-01-15T23:07:12Z
Збив Мі-8, а не український дрон: у Росії посадили офіцера ППО
24tv
2025-01-15T22:12:53Z
Карта бойових дій в Україні станом на 16 січня 2025 року
ГЛАВКОМ NET
2025-01-15T22:03:34Z
З окупованого села на Донеччині через лінію фронту "виповзли" двоє цивільних: історія порятунку
TSN
2025-01-15T21:54:33Z
На фронті - 118 зіткнень, ЗСУ знешкодили 340 окупантів на Покровському напрямку
УкраинФорм
2025-01-15T21:51:50Z
Ситуація на Покровському напрямку погіршується: військовий експерт повідомив, де просунулася армія рф
Политека
2025-01-15T21:24:18Z
ЗС РФ накопичилися і намагалися захопити населений пункт на Сумщині, — DeepState
Фокус
2025-01-15T21:09:34Z
Барселона та Атлетіко з розгромами пройшли до чвертьфіналу Кубку Іспанії
Football.ua
2025-01-15T23:15:24Z
Лідер УПЛ підписав колишнього футболіста молодіжної збірної Франції
ZN UA
2025-01-15T23:04:18Z
Нападник збірної України забив рятівний гол у Кубку Греції
ZN UA
2025-01-15T22:42:36Z
Арсенал здобув вольову перемогу в дербі Північного Лондона
Football.ua
2025-01-15T22:33:46Z
Пушич: Намагатимемося якомога краще підготуватися до першого матчу з Брестом
Football.ua
2025-01-15T22:15:42Z
Арсенал повернувся у чемпіонську гонку: команда Зінченка здолала у дербі кризовий Тоттенхем
24tv
2025-01-15T22:12:00Z
Бундесліга: Баварія розгромила Гоффенгайм, перестрілка Вердера з Гайденгаймом, Лейпциг поступився Штутгарту
Football.ua
2025-01-15T21:51:48Z
"Шахтар" продав нападника в американський клуб за велику суму
ZN UA
2025-01-15T21:49:20Z
Болонья відібрала очки в Інтера
Football.ua
2025-01-15T21:43:47Z
"Дай лапу, друг": як навчити улюбленого кота трюку "дай п’ять"
GlavRed
2025-01-15T23:33:19Z
iPhone 17 Air обіцяє стати найтоншим смартфоном від Apple з товщиною 5,5 мм
InternetUA
2025-01-15T22:12:44Z
TikTok закриє доступ для користувачів у США. Названо дату
ГЛАВКОМ NET
2025-01-15T21:18:48Z
Вчені знайшли велетенського клопа, схожого на Дарта Вейдера — так і назвали
ITC
2025-01-15T21:16:27Z
Китайські розробники представили лазерну зброю, що здатна знищувати супутники на орбіті Землі
InternetUA
2025-01-15T21:06:10Z
TikTok планує припинити свою роботу в США 19 січня, якщо Верховний суд не заблокує заборону
Детектор М
2025-01-15T20:48:12Z
SpaceX відправляє місячний апарат Blue Ghost в історичну подорож
Portaltele
2025-01-15T20:37:11Z
iPhone 15 зламали через порт заряджання: що це означає для користувачів
InternetUA
2025-01-15T20:18:44Z
Геймери підозрюють, що Ілон Маск грає нечесно — у Path of Exile 2 він поводився як новачок з прокачаним персонажем
ITC
2025-01-15T20:01:31Z
Ринок нафти: аналітики оцінили рівень цін на сировину з початку року
Хвиля
2025-01-15T23:12:44Z
Авіакомпанія затримала рейси в останній момент — усе через уламки ракет SpaceX
InternetUA
2025-01-15T23:02:36Z
На кордоні з Польщею відкрили оновлений залізничний пункт пропуску
УкраинФорм
2025-01-15T21:43:25Z
Чи зросте в Україні тариф на світло через будівництво Хмельницької АЕС: у Міненерго відповіли
TSN
2025-01-15T21:27:44Z
"Захищає злодіїв і злочинців": Марченко закликав скасувати банківську таємницю
GlavRed
2025-01-15T21:27:42Z
Таких немає ні в Європі, ні в Росії: чи можна пошкодити газосховища на Заході України
24tv
2025-01-15T21:12:24Z
Відстрочена пенсія: у ПФУ пояснили, чому українцям вигідніше піти на відпочинок пізніше
Политека
2025-01-15T21:01:37Z
Пенсія по інвалідності: у Кабміні розповіли, коли чекати змін у виплатах
Политека
2025-01-15T20:27:30Z
Скільки коштує 1 гектар землі: які ціни на січень 2025 року
24tv
2025-01-15T20:06:34Z
Для чого три відсіки у пральній машині: більшість людей не знають відповіді
24tv
2025-01-15T22:42:03Z
Тест: розкрийте свою підсвідомість за допомогою малюнка
TSN
2025-01-15T22:06:06Z
Вони смакують по-особливому: парові вареники з капустою від переможниці "МастерШеф"
24tv
2025-01-15T22:00:12Z
5 причин, чому ваша вітальня виглядає захаращеною і маленькою
24tv
2025-01-15T20:45:57Z
Не тільки для текстури: навіщо ставити тісто у холодильник
24tv
2025-01-15T20:39:28Z
Як люди обирають сексуальних партнерів: найважливіші критерії
24tv
2025-01-15T20:21:54Z
Цей трюк із паперовим рушником допоможе вам позбутися набридливих бульбашок у напоях
24tv
2025-01-15T20:06:22Z
Краще їх не купляти: список дров, які не горять, а тліють
24tv
2025-01-15T19:39:25Z
Уже зовсім скоро 4 знаки зодіаку віднайдуть бажаний спокій цієї зими
24tv
2025-01-15T19:09:29Z
Як правильно спати: лікарі надали 8 порад для здорового сну
TSN
2025-01-15T22:24:08Z
Які вітаміни необхідні, щоб волосся не випадало і в яких продуктах їх знайти
Знай
2025-01-15T21:51:22Z
МОЗ планує запровадити вакцинацію від папіломавірусу для дівчат віком 12-13 років
УкраинФорм
2025-01-15T20:00:38Z
Планові щеплення: МОЗ збирається перейти на комбіновані вакцини
УкраинФорм
2025-01-15T19:42:19Z
У лютому в Україні очікується пік захворюваності на ГРВІ та грип
360ua.news
2025-01-15T19:21:49Z
Пільги для ветеранів праці: у Мінсоцполітики розповіли, яка допомога доступна у 2025 році
Политека
2025-01-15T18:27:41Z
З вашим котиком щось не так: як зрозуміти, що пухнастик хворий і потребує допомоги
Знай
2025-01-15T17:51:03Z
В Нідерландах стався спалах гепатиту через заражену лохину
24tv
2025-01-15T17:39:38Z
Директори та їхні заступники братимуть участь у сертифікації
24tv
2025-01-15T17:33:40Z
Чим запам’яталося 15 січня у розвитку Кременчуцького автозаводу
AutoCentre
2025-01-15T22:01:15Z
Дід так робив, і внуки будуть: 4 автомобільні забобони, у які вірять поколіннями
24tv
2025-01-15T21:21:03Z
Беруть мобільні номери і виманюють гроші у водіїв: стало відомо про нові схеми шахраїв
Политека
2025-01-15T19:00:29Z
Amazon закупить 200 електричних тягачів Mercedes-Benz
AutoCentre
2025-01-15T18:00:44Z
Як на кращій вантажівці року перевезуть 350 млн посилок
AutoCentre
2025-01-15T17:37:25Z
У Токіо представили вражаючий електрокросовер Toyota
ГЛАВКОМ NET
2025-01-15T17:03:29Z
У Кременчуці виготовили універсальний самоскид для фермерів
AutoCentre
2025-01-15T16:04:56Z
Офіційний старт продажів Renault Duster і Renault Taliant в Україні
AutoCentre
2025-01-15T15:33:28Z
Огляд Kia Sportage NQ5 : які є особливості та на що звернути увагу
AutoCentre
2025-01-15T15:04:22Z