MY.UAНовини
Київ під подвійною владою: хто насправді керує столицею?
Київ під подвійною владою: хто насправді керує столицею?

Київ під подвійною владою: хто насправді керує столицею?

Київ під подвійною владою: хто насправді керує столицею?

Українці вже звикли до того, що кадрові призначення та звільнення в країні відбуваються без жодних обґрунтувань. Навіть якщо міністр або генпрокурор засвітилися в гучному скандалі, в указі президента про це не буде ні слова. Через це пересічні громадяни, блогери та журналісти-розслідувачі нишпорять в Інтернеті й доступних документах, аби пояснити собі та іншим учорашні причини й завтрашні цілі кадрових рішень. Про мотиваційні підстави можна не згадувати взагалі — їх нема.

Це в армії доки не покомандуєш взводом, тобі не дадуть у підпорядкування роту, а в сучасному держоргані кухарка може спокійно посісти місце, приміром, головного інженера. А якщо пощастить народитися в Кривому Розі, то можна стати віцепрем’єркою чи в. о. ректорки національного університету, не маючи ні вченого ступеню, ні досвіду викладацької роботи. От і гадатимемо самі: для чого президент Володимир Зеленський призначив на посаду начальника Київської міської військової адміністрації 35-річного Тимура Ткаченка?

І тут як у казці — смикнеш за мотузочку, а на твою голову виллється стільки… інформації для роздумів.

Мерія Віталія Кличка стала чемпіоном із будівництва доріг по Україні — розслідування

Включно з питанням, як узагалі функціонує система влади в столиці та хто в ній головний. Якщо новоспечений очільник військової адміністрації відразу заявив, що займатиметься питаннями екології, транспорту та збереження культурної спадщини. А міський голова на що? І як до цього призначення ділили владу мер і начальник військової адміністрації, який з’явився в українській столиці відразу після повномасштабного вторгнення російської армії?

Хто такий Тимур Ткаченко?

Новий очільник КМВА здобув чудову освіту: 2013 року — диплом магістра з міжнародної економіки Київського національного університету імені Тараса Шевченка, а 2019-го — диплом правознавця в Національній академії управління при президентові України, «кузні кадрів» для органів влади.

Чому з такою освітою першим місцем його роботи була посада спеціаліста першої категорії в КП «Солом’янка-Сервіс»? Важко сказати, звісно, не у всіх із цим складається, але відтоді почалася його кар’єра в органах місцевого самоврядування Києва, вершиною якої стало призначення головою Департаменту благоустрою КМДА.

Безпристрасний Інтернет на сайті «Вечірнього Києва» зберіг близько шести десятків матеріалів 2021–2023 років, присвячених «боротьбі» з МАФами та виписуванню штрафів від цього департаменту, де Ткаченко фігурує особисто, приміром: «За зимовий період наші інспектори благоустрою виявили найбільше порушень щодо несвоєчасно прибраного снігу та накрижень — понад 3800 випадків, самовільного розміщення МАФів — майже 3400 та несвоєчасно вивезеного будівельного сміття та побутових відходів — близько 1400».

Зеленський vs Кличко: як мер Києва став заручником власної недалекоглядності

Звісно, МАФи — це не міжнародна економіка, а окрема доволі мутна тема, в яку, відверто кажучи, не хочеться влазити, але журналісти-розслідувачі накопали достатньо матеріалу, що свідчить про банальний перерозподіл ринку вуличної торгівлі в Києві починаючи з 2020 року, коли Тимур Ткаченко прийшов у департамент. Куратором якого був нинішній голова ОПУ Андрій Єрмак.

Далі Ткаченко обіймав посаду заступника міністра з питань стратегічних галузей промисловості. Хоча кваліфікація та досвід (борця з МАФами й сміттям) не відповідали обійманій посаді, але, можливо, в стратегічних галузях — власне сміття?..

Принагідно зазначу, що в цей час в офісі президента за цей напрям відповідав Олексій Кулеба, а після призначення останнього на посаду віцепрем’єра з відновлення та міністра розвитку громад і територій Ткаченко став його заступником, а вже звідти злетів у крісло начальника КМВА. Тут варто зазначити, що Олексій Кулеба зараз став дуже впливовим на Банковій, що добре видно з кадрових призначень. Руслан Кравченко, якого він разом із Олегом Татаровим лобіював на посаду генпрокурора, трохи стратив, але очолив Державну податкову службу. Натомість Філіп Пронін — однокашник Кулеби — очолив Державну службу фінансового моніторингу.

Картина буде неповною, якщо не сказати про майновий стан новопризначеного очільника КМВА, адже громадськість має знати все про публічну особу, тим паче на посаді з високим рівнем корупційних ризиків. Не хочеться зараз рахувати гроші в чужому гаманці, охочі можуть усе подивитися в деклараціях на сайті НАЗК, де є й остання.

Варто лише зазначити, що там є й доходи в декілька мільйонів, і нерухомість, і автопарк, що періодично оновлюється, й гектари землі в Київській області. Але все виглядає так, що НАБУ може спати спокійно. Тим паче, якщо його очолює свояк Ткаченка — Семен Кривонос. М-да…

Що збирається порішати на посаді новий голова ВА?

«Багато коментарів та звернень, які не можу залишити без уваги, адже вони відображають актуальні проблеми громади, — написав Ткаченко на сторінці у Фейсбуці в день призначення. — Серед питань:

  • екологічна ситуація у столиці, зокрема збереження Совських ставків, екопарку Осокорки та урочища Горбачиха;
  • робота громадського транспорту під час тривог — це викликає найбільше дискусій у коментарях та повідомленнях;
  • ліфт на станції Шулявська, який досі не сертифіковано;
  • збереження архітектурної та культурної спадщини столиці…».

Отже, щодо транспорту. Однодумці новопризначеного начальника КМВА — депутатка від «слуг» у Київраді Ксенія Семенова та нардеп Роман Грищуканонсували 4 січня ц. р.: «Є відчуття: новий голова КМВА скасує зупинку транспорту під час тривоги».

Якщо попередні начальники КМВА — генерали Микола Жирнов та Сергій Попко — незважаючи на вісім (!) петицій киян, не пішли на цей крок, чому в «слуг народу» такий ажіотаж стосовно цього питання? Зрозуміло чому — партія, яка має 10% підтримки в Києві (12 мандатів в Київраді зі 120), намагається підвищити свій рейтинг на цьому популярному питанні. Насправді воно вкрай контроверсійне — ZN.UA підрахувало, що година простою киян у транспорті (не має значення — під час тривоги чи в корках) — це втрата 300 млн грн для економіки міста. Але, з іншого боку, рух транспорту під час тривоги прямо суперечить законодавству та де-факто змушує водіїв наражати себе та пасажирів на небезпеку. Чи не слід «слугам народу» у Верховній Раді насамперед внести зміни до відповідного законодавства?

Який ліфт на Шулявці мається на увазі — геть незрозуміло, а от щодо «екологічної ситуації» відразу виникають підозри — чи не наїзд це на політичних опонентів? Адже Совські ставки (20 га) пов’язують із Ігорем Баленком (спонсор БПП), екопарк Осокорки (75 га) — з Владою Молчановою (спонсорка «Батьківщини»), а урочище Горбачиха (30 га) — з Ігорем Ніконовим…

Про збереження спадщини навіть ніяково читати, тому що в начальника КМВА на чільному місці має бути збереження всієї столиці.

Але далі — більше. «Щодо пункту про службові відрядження за кордон для представників органів місцевого самоврядування Києва та працівників КМВА, — пише голова військової адміністрації в іншому дописі. — На сьогодні узгодження виїздів посадовців та співробітників військової адміністрації здійснюється без залучення Ради оборони міста. У контексті воєнного стану вважаю доцільним розгляд таких питань на Раді оборони.

У КМДА викрили розкрадання коштів на запчастинах для швидких

Окрім того, варто наголосити: усі відрядження фінансуються коштом громади Києва. Тому кожен виїзд повинен бути обґрунтованим і необхідним. Кожен такий випадок розглядатиметься індивідуально.

Ініціюю залучення Служби безпеки України та Національної поліції України до розгляду службових відряджень. Такий підхід вже успішно використовується військовими адміністраціями в сусідніх областях». Тут узагалі незрозуміло, навіщо новий начальник ВА надимає щоки, якщо всі службові відрядження й так погоджують СБУ та НПУ.

Варто зазначити, що київська бюрократія в бізнесових питаннях завжди знаходила спільну мову з центральною владою. Відносини загострювалися лише за політичною лінією, коли треба було приструнити надто активного мера. Те ж саме стосується й команди Зеленського та Кличка. Війна й поява в місті прямого представника президента стали зручним інструментом такого тиску. І тут постає наступне питання.

Чи має очільник КМВА Тимур Ткаченко законні повноваження на вирішення заявлених проблем?

Кесарю кесареве чи відразу Юпітерове?

Законом України «Про правовий режим воєнного стану» встановлено, що на територіях, на яких введено воєнний стан, можуть утворюватися тимчасові державні органи — військові адміністрації. В перший день Великої війни указом президента вони були утворені в усіх областях та місті Києві. Де-факто це відбулося простим перейменуванням «порося в карася», тобто ОДА в ОВА, а їхні голови автоматично «набули статусу» начальників цих ОВА. Те саме стосувалося й столиці України — Києва, де КМДА перетворювалася на КМВА. Точніше, мала, але так і не перетворилася — в інформаційному просторі, як і раніше, фігурував термін КМДА… Чому так? Можемо лише гадати, тому що офіційного роз’яснення ні співіснування, ні розмежування повноважень КМДА та КМВА ні офіс президента, ні Верховна Рада не дали. Тому далі викладу власне трактування цієї законодавчої «колізії», але колізії лише на перший погляд.

У згаданому указі пунктом 1 визначено, що військові адміністрації утворюються на виконання Закону «Про правовий режим воєнного стану». Своєю чергою в законі сказано, що вони утворюються «для забезпечення дії Конституції та законів України, забезпечення разом із військовим командуванням запровадження та здійснення заходів правового режиму воєнного стану, оборони, цивільного захисту, громадської безпеки і порядку, захисту критичної інфраструктури, охорони прав, свобод і законних інтересів громадян».

Вже з цього формулювання випливає, що про жодні «питання місцевого значення», віднесені Конституцією до місцевого самоврядування, тут не йдеться. Навпаки, згадка про Конституцію означає, що залишаються в силі конституційні гарантії останнього. В нашому випадку КМДА — не просто орган державної влади, це водночас виконавчий орган Київради, тобто орган місцевого самоврядування (!), що підтверджено рішенням КСУ від 25 грудня 2003 року №21-рп/2003. Й очолювати його може лише особа, обрана київським міським головою.

В КМДА розказали, де братимуть гроші на побудову станцій метро на Виноградар, і це не місцевий бюджет

Звісно, у зліпленому нашвидкуруч указі президента таких тонкощів (але принципових!) не врахували, та однаково висновок однозначний: ні ліквідувати КМДА, ні звільнити з посади його голову жодним указом президента неможливо. От звільнити Кличка з посади начальника КМВА — будь ласка (що й зробив Володимир Зеленський на п’ятий день після призначення), але КМДА залишається й очолює її саме Віталій Кличко.

Ба більше, «рішення про утворення військових адміністрацій приймається президентом України за поданням обласних державних адміністрацій або військового командування». Тобто утворити КМВА в Києві, відповідно до закону про воєнний стан, можна лише в одному випадку — коли було подання КМДА (або військового командування), яка виконує в Києві роль обласної ДА. А його не було. Далі повноваження ВА розписуються саме для того випадку, коли не працюють органи місцевого самоврядування. А якщо орган МС є, навіщо комусь передавати його повноваження? Тож якщо діяти строго за законом, то ВА не має жодних повноважень втручатися в справи МС!

Це чудово розуміли і Микола Жирнов, і Сергій Попко, попередні начальники КМВА, тому не перебирали на себе повноважень місцевого самоврядування, але цього не розуміє дипломований юрист Тимур Ткаченко. Це в кращому варіанті, бо, може, й розуміє, але виконує завдання Банкової — усунути Кличка від столичних справ, що випливає з його перших кроків. Водночас мало хто помічає, що заяви та дії Ткаченка мають ознаки захоплення влади в Києві, а це, своєю чергою, підпадає під цілу низку статей Кримінального кодексу України, тому і дійовим особам, і виконавцям варто бути обачними — влада рано чи пізно змінюється, а ККУ залишається назавжди.

Найголовніше, що за двовладдя, яке намагається встановити Банкова в Києві, руйнується вся система функціонування міського господарства. З нового року будівлю на Хрещатику, 36 непомітно для киян, але буквально лихоманить. Не проходять банальні «розпоряги», приміром, про відшкодування збитків громадянам унаслідок руйнувань від ворожих «шахедів». І чиновникам можна поспівчувати — вони розгублені, не знають, до кого йти на килим — до Кличка чи Ткаченка. Недалекоглядність команди «слуг» проявляється ще й у тому, що вони не розуміють — рано чи пізно вони приповзуть навколішки до Київради по бюджетні гроші й… можуть не отримати нічого. Що вони тоді робитимуть?

Керівнику департаменту КМДА повідомили про підозру

Найкраще, що міг би зробити Ткаченко на своєму місці, — це збільшити кількість розрахунків ППО. Вони мають стояти на підступах до Києва й збивати «шахеди» над лісами та полями навколо міста, а не над урядовим кварталом чи костелом Св. Миколая. Цікаво, чи поставив президент йому це завдання?

За дивним «збігом обставин» цими ж днями прокуратура міста оприлюднила відразу декілька підозр у корупції міським чиновникам, мовляв, кияни, дивіться, що у вас твориться під керівництвом Кличка. Випадками корупції киян не здивуєш — вони були, є й будуть, така вже природа людини (головне — наше ставлення до неї, а також робота правоохоронної системи), однак її масштаби — це дитячі забавки у порівнянні з тим, що відбувається у вищому керівництві держави, офісі президента та «слуг народу»… І це ні для кого не є таємницею, про це знають усі, хто має вуха чи вміє читати. За Святим Письмом: «Чого дивишся на трісочку в оці свого брата, а колоди у власному оці не помічаєш?» (Лк. 6:39, 41-42).

На жаль, ми вже маємо вкрай негативні, а якщо відверто — узурпаторські дії з боку президента Володимира Зеленського щодо захоплення влади в окремому місті. Так, у Чернігові було призначено міську військову адміністрацію, хоча там справно працювали й міська рада, й виконком, тобто відповідно до пункту 3 статті 4 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» її введення було необґрунтованим, а точніше — незаконним. Якою була політична «причина» вводити там МВА? Сміливо можна сказати — лише одна: секретар міськради і в. о. голови громади Олександр Ломако очолював обласний УДАР і мав найбільшу фракцію в міськраді.

Під тиском начальника МВА Дмитра Брижинського Ломако показово, в День міського самоврядування, подав заяву про звільнення. Причина банальна й брутальна: «Чиновники з військових адміністрацій за вказівкою офісу взяли місто в заручники. Їхня умова — Ломако має піти з обраної посади. Мені передали простими словами: якщо я цього не зроблю, вони занурять місто в хаос. І показали, що буде, якщо відмовлюся: зрив бюджету на 2025 рік, повна зупинка роботи найбільшої лікарні міста, відсутність розрахунків із підрядниками, що працюють на відновлення міста, зупинка харчування в закладах дошкільної освіти, повна зупинка громадського транспорту, жодної копійки на ЗСУ та багато іншого».

Чи не замислив Володимир Зеленський повторити цей фінт і в Києві?

P.S. Коли матеріал готувався до публікації, прийшла звістка з Чернігова — затримано Олександра Ломако. Вочевидь, правоохоронні органи тепер «ритимуть під нього», щоб заднім числом виправдати брутальні й незграбні дії Брижинського та Банкової.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Крокодили перегріваються через глобальне потепління і змінюють свою поведінку
ZN UA
2025-02-22T16:40:16Z
Експерти закликали покласти в холодильник туалетний папір: у чому причина
GlavRed
2025-02-22T16:27:32Z
Жінка вирішила зробити домашню ковзанку: результат шокував мережу
24tv
2025-02-22T16:24:43Z
Топ популярних українських зірок на YouTube Music: хто зібрав найбільше слухачів
Фокус
2025-02-22T16:15:03Z
Apple планує випустити один з найкомпактніших складаних смартфонів
InternetUA
2025-02-22T16:01:15Z
Найкращі пристрої iPhone 2025 року: який із флагманських смартфонів Apple вибрати
Фокус
2025-02-22T16:00:27Z
Шахраї стали частіше перевипускати SIM-картки без відома власника: як захистити дані
InternetUA
2025-02-22T15:31:19Z
Прогнозування магнітної бурі: чому більшість прогнозів у мережі хибні та де шукати правду
24tv
2025-02-22T15:03:59Z
Спідранер Super Mario 64 побив 3 світові рекорди за 4 дні
24tv
2025-02-22T15:00:08Z
Перший у світі ресторан використовує ШІ для обслуговування: як і де він працює
24tv
2025-02-22T16:36:22Z
Цей елемент виразний і "змінює все": в чому особливість кухні Дуа Ліпи
24tv
2025-02-22T16:24:54Z
Кому зі знаків зодіаку терміново треба у відпустку
24tv
2025-02-22T16:12:42Z
Викиньте це з холодильника просто зараз: перелік продуктів вас здивує
TSN
2025-02-22T15:21:12Z
Викиньте зараз же: ці 3 речі в жіночій сумці притягують самотність і бідність
24tv
2025-02-22T15:15:16Z
Як посіяти перець: покрокова інструкція для отримання багатого врожаю
TSN
2025-02-22T14:51:50Z
Вареники з Грузії: як приготувати смачні квері
Фокус
2025-02-22T14:51:09Z
Для чого потрібна петля на сорочці: відповідь вас шокує
24tv
2025-02-22T14:39:50Z
Щасливі числа для Овна: використовуйте їх для прийняття рішень
Политека
2025-02-22T14:33:46Z
На ЧАЕС зафіксовано новий осередок тління: розкрито правду про радіаційний фон
GlavRed
2025-02-22T16:27:31Z
Комунальники розчищали квартиру від сміття і знайшли серед непотребу власницю
ГЛАВКОМ NET
2025-02-22T16:12:46Z
В Німеччині затримали росіянина: підозрюють в підготовці теракту
iPress
2025-02-22T16:09:14Z
Авіатроща Іл-76: експертизи підтвердили майже 50 збігів ДНК останків українських військовополонених
УкраинФорм
2025-02-22T15:57:43Z
На Черкащині уламки безпілотника пошкодили корівник
AgroNews
2025-02-22T15:19:39Z
У Франції двоє безхатьків викрали банківську картку і виграли 500 тисяч євро
ГЛАВКОМ NET
2025-02-22T15:03:32Z
В Одесі затримали чоловіка, який стріляв у військовослужбовця ТЦК
УкраинФорм
2025-02-22T14:54:18Z
Росіяни вранці атакували громаду на Сумщині - поранена жінка
УкраинФорм
2025-02-22T14:12:23Z
У бразильському місті оголосили надзвичайний стан через карстові провалля
УкраинФорм
2025-02-22T14:00:21Z
Бундесліга. Баєр здолав Гольштайн та інші матчі туру
Football.ua
2025-02-22T16:27:24Z
УПЛ. «Інгулець» програв «Поліссю» у матчі футбольної Прем'єр-ліги
УкраинФорм
2025-02-22T16:21:11Z
Українська біатлоністка має значні проблеми зі здоров'ям: що діагностували спортсменці
24tv
2025-02-22T16:15:59Z
Серія А: Венеція відібрала очки в Лаціо, Парма в дебютному матчі Ківу впоралася з Болоньєю
Football.ua
2025-02-22T16:09:08Z
Забарний отримав червону картку в матчі проти Вулвергемптона
Football.ua
2025-02-22T15:45:30Z
Партнер зіркового Неймара приєднається до Динамо
24tv
2025-02-22T15:30:08Z
Українські біатлоністи - сьомі в естафеті ЧС-2025; перемогли норвежці
УкраинФорм
2025-02-22T15:30:04Z
Дебютний гол Батісти в УПЛ приніс Поліссю мінімальну перемогу над Інгульцем
Football.ua
2025-02-22T15:25:13Z
Гасперіні: Лукман відчув себе ображеним, але я не хотів нікого образити
Football.ua
2025-02-22T15:22:14Z
ЗСУ завдали удару по нафтовій станції в Краснодарському краї РФ, - Генштаб
Хвиля
2025-02-22T16:43:42Z
У Покровську внаслідок атаки дроном є загиблий і поранений
УкраинФорм
2025-02-22T16:00:42Z
У Запорізькій області війська РФ зруйнували приміщення амбулаторії
УкраинФорм
2025-02-22T15:54:46Z
Буча, Бровари, Вишневе: які ціни на оренду квартир у містах-супутниках Києва
24tv
2025-02-22T15:36:23Z
З обміном «азовців» і морпіхів є проблема, росіяни не хочуть їх віддавати - Коордштаб
УкраинФорм
2025-02-22T15:28:04Z
У тимчасово окупованому Криму почали масово вручати «попередження» кримськотатарським активістам
Детектор М
2025-02-22T14:51:39Z
Костянтинівка під масованим ударом, є жертви
1News
2025-02-22T14:09:49Z
У неділю пройде невеликий сніг на сході, вдень від -6° до +5°
УкраинФорм
2025-02-22T13:48:41Z
ЗСУ зривають плани ворога на сході. Огляд з фронту
ГЛАВКОМ NET
2025-02-22T13:33:40Z
У Варшаві в червні пройде міжнародна конференція із захисту культурної спадщини України
УкраинФорм
2025-02-22T16:39:09Z
Берлінале зустрів оваціями фільм української режисери
ГЛАВКОМ NET
2025-02-22T16:06:48Z
Осадча висловилася про народження четвертої дитини в 45 років: "Доньку хотіла"
TSN
2025-02-22T15:21:59Z
Підкорили Голлівуд: 6 знаменитих українців, які отримали Оскар
24tv
2025-02-22T15:21:18Z
Дружина Позитива замилувала кадрами новонародженої донечки з першої фотосесії
TSN
2025-02-22T14:51:11Z
Любов, самотність і зміни: 11 музичних прем'єр від українських артистів, які ви могли пропустити
24tv
2025-02-22T14:12:58Z
В Україні пройде національний проєкт «Ода стійкості - симфонії свободи у часи випробувань»
УкраинФорм
2025-02-22T13:15:53Z
Звідусіль ллється брехня, – Саніна з чоловіком відповіли на хейт через проживання за кордоном
24tv
2025-02-22T12:48:17Z
Рецензія на фільм «Бруталіст» / The Brutalist
ITC
2025-02-22T12:16:23Z
Які документи потрібні для оформлення чорного посвідчення
24tv
2025-02-22T16:15:08Z
Як перевести закордонний стаж в українську пенсію
Знай
2025-02-22T16:12:17Z
Колекторам обмежать права: ветеранів захистять від вимагання боргів
24tv
2025-02-22T16:12:14Z
Нові штрафи з 1 березня 2025 року: за що каратимуть українців
Политека
2025-02-22T16:03:23Z
Стаж в зоні бойових дій: як він розраховується та на що очікувати українським захисникам
24tv
2025-02-22T15:57:47Z
Чому родини військових опиняються в інформаційному вакуумі: омбудсменка Решетилова пояснила, як бути
TSN
2025-02-22T15:51:00Z
Один свист вводитиме росіян в жах, – Світан припустив ціль ракети-дрона "Трембіта"
24tv
2025-02-22T15:42:56Z
Прихожанина баптистської церкви, який ухилився від мобілізації, увʼязнили на три роки
ГЛАВКОМ NET
2025-02-22T15:42:42Z
"Ми вже виграли війну": голова Ради резервістів ЗСУ про ситуацію на фронті
TSN
2025-02-22T15:33:46Z
Тривалість людського життя стоїть перед потрійною загрозою
Portaltele
2025-02-22T16:18:40Z
Скільки можна зберігати яйця в холодильнику: експертка дала однозначну відповідь
24tv
2025-02-22T14:27:32Z
Гнійник біля нігтя: як лікувати та уникнути ускладнень
TSN
2025-02-22T13:51:56Z
Сповільнити появу сивини допоможе конкретний перелік овочів
24tv
2025-02-22T12:06:14Z
Будьте уважні: скільки часу можна носити гель-лак на ногах
24tv
2025-02-22T11:33:33Z
Невидимий фронт: як інфекційні хвороби загрожують військовим і що з цим робити
ZN UA
2025-02-22T11:04:38Z
Ви могли про це не знати: 6 небезпечних речей, які ми зберігаємо вдома
24tv
2025-02-22T10:30:42Z
Відлякайте мишей та щурів назавжди: вони не можуть терпіти лише один запах
24tv
2025-02-22T09:24:51Z
Як сухе повітря шкодить здоров’ю та як цьому зарадити: відповідь лікаря
TSN
2025-02-22T08:51:35Z
Нова редакція угоди про копалини значно жорсткіша та може включати нафту й газ, – ЗМІ
24tv
2025-02-22T16:39:20Z
Польща платить за роботу Starlink в Україні і не бачить підстав для розриву контракту - віцепрем'єр
УкраинФорм
2025-02-22T16:39:00Z
Споживання енергії з відновлюваних джерел в Європі досягло рекордного рівня
InternetUA
2025-02-22T16:24:11Z
Український агрохолдинг співпрацюватиме з NASA: чому це важливо
AgroNews
2025-02-22T16:15:06Z
Після атаки дронів ЗСУ в росії зупинено перекачку нафти на двох НПЗ
iPress
2025-02-22T16:09:17Z
В яких країнах та містах живе найбільше бізнесменів
24tv
2025-02-22T16:06:38Z
Вигідніше, ніж кокаїн: наркокартелі знайшли несподівані джерела доходу
Фокус
2025-02-22T15:57:53Z
Укренерго чекає на рішення НКРЕКП для виплати 10 млрд грн боргу на енергоринку
TSN
2025-02-22T15:21:20Z
"Заправка" до борщу - 82 грн: магазини різко змінили ціни на кетчуп, майонез та томатну пасту
Знай
2025-02-22T15:12:49Z
Особливості запчастин для BMW XM G09: що потрібно знати власникам
Топ Жир
2025-02-22T16:06:34Z
На дорогах з’явився новий знак із двома камерами D-51a: що він означає
ТСН
2025-02-22T15:34:03Z
Як було відновлено унікальний міні-тягач DAF Pony
AutoCentre
2025-02-22T10:46:55Z
В Україні почали виробляти бронекапсули для HMMWV
InternetUA
2025-02-22T08:58:20Z
Mercedes планує випустити мініатюрну версію Гелендвагена
AutoCentre
2025-02-22T08:06:48Z
Більшість не знає: чому не можна вмикати фари перед запуском двигуна авто
GlavRed
2025-02-22T04:27:52Z
Обережно, нова схема пограбувань водіїв: як не стати жертвою зимових шахраїв
Знай
2025-02-22T03:51:47Z
Досвідчена водійка показала "метод" дистанційного прогріву авто: мережа у захваті від хитрості
24tv
2025-02-21T21:27:57Z
Комплектуючі BMW возитимуть на водневих тягачах IVECO S-eWay Fuel Cell
AutoCentre
2025-02-21T18:33:23Z
"Зараз усе руйнується": Горбач пояснив наслідки щирого захоплення Трампа Путіним
GlavRed
2025-02-22T16:42:39Z
ЗМІ: НАТО хоче розширити паливні трубопроводи на схід на випадок війни
Европейская правда
2025-02-22T16:37:54Z
У Варшаві в березні відбудеться бізнес-форум Люблінського трикутника
УкраинФорм
2025-02-22T16:36:33Z
Росія відправляє у бій солдатів на милицях — CNN
TSN
2025-02-22T16:33:39Z
У нього проблеми з фізикою: Путін видав чергову маячню про свій "Орешник"
24tv
2025-02-22T16:33:24Z
Путін готується оголосити "перемогу": коли він може зупинити бойові дії
24tv
2025-02-22T16:21:53Z
Україна сформувала пропозиції щодо обміну «всіх на всіх» на випадок перемовин з РФ
УкраинФорм
2025-02-22T16:15:03Z
Вже не 50%, а 100%: США хочуть повний контроль над українськими копалинами
Vlasti
2025-02-22T16:12:31Z
Італія і Франція гальмують масштабний пакет допомоги ЄС для України – ЗМІ
iPress
2025-02-22T16:09:52Z