MY.UAНовини
«Це жахливо, але це реальність, яку потрібно показувати». Фотографка Ніколєтта Стоянова про зйомки на війні
«Це жахливо, але це реальність, яку потрібно показувати». Фотографка Ніколєтта Стоянова про зйомки на війні

«Це жахливо, але це реальність, яку потрібно показувати». Фотографка Ніколєтта Стоянова про зйомки на війні

Ніколєтта Стоянова — фотокореспондентка, чиї знімки з України публікують світові видання. В інтерв’ю вона розповіла, як стала воєнною фотографкою, про вигорання, ейджизм та навчання за кордоном.

Усе почалося, як каже сама Ніколєтта, «з факультету журналістики». Після школи це був єдиний напрямок, який здався їй привабливим, тому вона вирішила вступити на цей факультет Одеського національного університету. Вона каже, що з дитинства захоплювалася фотографією, сама робила багато фото, спочатку на телефон, а потім на фотокамеру — але не мріяла про роботу в медіа.

«Я ніколи не уявляла себе журналісткою, але, вже навчаючись на першому курсі, зрозуміла, що це дійсно моє», — каже вона.

Під час літньої практики на другому курсі Ніколєтта потрапила до «Суспільного. Одеса», де згодом помітили першокурсницю та запропонували посаду фотокореспондентки. А вже в лютому 2022 року, на початку повномасштабного вторгнення Росії, Ніколєтта почала фіксувати наслідки війни на Одещині — руйнування, втрати, поховання загиблих.

Поховання 20-річного військового з Одещини. «Суспільне. Одеса». Фото: Ніколєтта Стоянова

11 травня 2022-го, Затока, Одеська область. «Суспільне. Одеса». Фото: Ніколєтта Стоянова

Одеса. Травень 2022 року. Чоловік ховає доньку, дружину та тещу, які загинули внаслідок російського удару по житловому будинку. «Суспільне. Одеса». Фото Ніколєтта Стоянова

Згодом, після деокупації частини територій, вона неодноразово зверталася з проханням дозволити їй працювати на фронті або в прифронтовій зоні, проте отримувала відмови.

«Улітку 2022 року була можливість вирушити у відрядження до Миколаївської та Херсонської областей. Я дуже просилася поїхати туди, але у відповідь чула: “Тобі лише 19 років, куди ти зібралася? Запитай дозвіл у батьків”. Дехто навіть зауважив: “Військові будуть більше думати про те, як уберегти тебе, ніж про виконання своїх завдань”», розповідає Ніколєтта Стоянова.

Після кількох місяців спроб отримати дозвіл працювати на фронті в серпні 2022 року Ніколєтта прийняла рішення піти із Суспільного та переїхати до Києва в пошуках іншої роботи.

«Цей крок був досить нелегким для мене. Авжеж мені було страшно починати щось нове, і ці страхи, на жаль, виправдовувалися. Протягом двох місяців я шукала роботу, переглядала вакансії — та жодного результату це не приносило. Ситуація здавалася безвихідною, але несподівано мій декан порадила мені податися на менторську програму від MDF Foundation, яка підтримувала молодих українських журналістів. Я вирішила ризикнути й надіслала все, що могла. І це спрацювало — я пройшла відбір і отримала менторство разом із фінансовою підтримкою в розмірі 3000 євро. І ось я сиджу з цією фінансовою підтримкою і розумію, що треба рухатися далі до своєї мети, але не навіть не уявляю, в якому напрямку», — розповідає Ніколєтта.

А за деякий час випадкове знайомство з іноземним журналістом допомогло їй стати фіксеркою.

«Після одного з ракетних ударів по Києву я вирушила на місце прильоту, щоб зафільмувати наслідки цієї атаки. Там я зустріла іноземного журналіста, який звернувся до мене з питанням: “Do you speak English?”. Виявилося, що він не міг домовитися з поліцейськими про отримання доступу до місця подій. Я допомогла йому налагодити комунікацію з правоохоронцями та надалі — з місцевими жителями. Пізніше він запросив мене на каву й запитав, чи знаю я, хто такі фіксери та чи мала я досвід роботи в цій сфері. Почувши моє “ні”, він здивувався: “Ти вже виконала фіксерську роботу, навіть не усвідомлюючи цього. Все у тебе вийде!”. Як з’ясувалося, його фіксер захворів, і через два дні він мав їхати в Херсонську область висвітлювати життя в деокупації. “Хочеш зі мною?” — запитав він. Я без вагань погодилася», — згадує фотокореспондентка.

Ніколєтта співпрацювала з різними іноземними журналістами, зокрема з польським TVP та італійським RAI. Згодом почала й сама робити фото для іноземних медіа під час відряджень до прифронтових територій. Ніколєтта згадує один із найемоційніших своїх фоторепортажів, який вона зробила у грудні 2022 року в Херсоні. Місто лише місяць тому було звільнене від російської окупації, проте життя місцевих жителів перетворилося на щоденну боротьбу через постійні ворожі обстріли.

«14 грудня стало днем, яким наша команда журналістів запам’ятала назавжди. Вранці ми вирушили на зйомку до пункту Червоного Хреста. Людей там було багато — всі прийшли за гуманітарною допомогою. Волонтери попросили нас зачекати 20 хвилин, поки вони завершать роздачу. Через те, що в нас було трохи вільного часу, ми вирішили ненадовго від’їхати в магазин за святковим тортом, оскільки в нашого італійського колеги був день народження. Ми обирали торт, тоді як ворог почав обстрілювати місто. Наша команда одразу вирушила на місце вибухів. Виявилося, що під обстріл потрапив пункт Червоного Хреста. Ми побачили моторошну картину: на дорозі лежали тіла, серед них — волонтер, із яким ми мали їхати знімати евакуацію. Стіна, біля якої стояла наша машина за десять хвилин до цього, була посічена уламками. Тільки тому, що ми поїхали купувати торт, нам вдалося залишитися живими. Та понад усе мене вразило те, що попри втрату свого колеги, друга, волонтери Червоного Хреста виконали свою роботу: допомагали пораненим і здійснили евакуацію людей».

Евакуація Червоного Хреста. Херсон. Грудень 2022 року. Фото: Ніколєтта Стоянова

З часом Ніколєтта усвідомила, що її фотографії не мають залишатися лише в особистому архіві — їх повинні бачити, щоб розповідати світові історії українців під час війни. Це спонукало її розпочати співпрацю з фотоагенцією IPA, а також приєднатися до команди видання Frontliner, де вона поєднувала продюсерську роботу з фоторепортажами.

Так її роботи почали з’являтися на сторінках світових медіа, таких як The New York Times, Bloomberg тощо.

Харків. Вересень 2024 року. Bloomberg. Фото: Ніколєтта Стоянова

Фотографії Ніколєтти Стоянової також неодноразово використовував і Офіс президента України.

Ніколєтта розповідає, що робота воєнного фотокореспондента вимагає не лише сміливості, а й витримки. Вона згадує одну зі своїх найскладніших зйомок — коли російська армія завдала удару ракетою «Іскандер» по кафе-магазину в селі Гроза Куп’янського району Харківської області.

«Трагедія сталася під час поминального обіду, коли односельці прощалися із загиблим військовослужбовцем. Щойно люди зібралися в кафе, щоби вшанувати його пам’ять, стався ракетний удар. На місці загинули майже 60 осіб. Ми в той момент були в Краматорську. Побачили новину і миттєво вирушили на місце. За дві години вже були там і стали одними з перших журналістів, які задокументували цю трагедію. Це було неймовірно важко. У мене була камера з маленьким об’єктивом, і для того, щоб отримати чітке зображення, доводилося підходити дуже близько. Ось тіло, ось я — між нами була дуже невелика відстань. Я досі пам’ятаю запах, кожну деталь. Це було жахливо, але це реальність, яку потрібно показувати».

Фотографка каже, що зйомки в зонах бойових дій не проходять безслідно — і через виснаження, і через травмівний досвід:

«Я добре пам’ятаю пораду італійця, з яким починала працювати ще у 2022 році. Він сказав: “Ти молодець, що у 19 років документуєш усе це, але, будь ласка, стеж за своїм ментальним здоров’ям. Через 10 років це може зіграти з тобою злий жарт. Ти або зламаєшся, або виростеш у справжнього професіонала”. Тоді я лише віджартувалася: “Та що зі мною станеться? Все гаразд”. Але минуло два роки — і я почала відчувати перші наслідки. Як мені пояснила психологиня, діагностувати ПТСР можна лише через пів року після завершення бойових дій або після повної ізоляції від зони конфлікту. Але вже зараз я відчуваю тригери: гучні звуки — мій найбільший ворог. Щойно щось раптово стукне чи вибухне, я автоматично лякаюся, тіло реагує напругою. Я також помічаю зміни в собі. Наприклад, раніше я ніколи не відчувала злості чи агресії, а зараз ці емоції іноді з’являються. Частіше сумую. Додаються проблеми зі сном, болі у спині через постійне носіння бронежилета. У 21 рік я вже “крекчу”, як жартують мої друзі. Головне — вчасно визнати проблему і діяти. Я почала пити вітаміни, ходити до невропатолога, відвідувати психолога. Ніколи не думала, що це станеться зі мною, але це сталося. І це ще один виклик, який потрібно подолати».

Ніколєтта розповідає, що важливою для неї стала ще одна зустріч — із документалістом Мстиславом Черновим. Саме він запропонував їй податися на міжнародний конкурс для молодих фотографів віком до 24 років — Ian Parry Photojournalism Grant.

«Ми познайомилися з Мстиславом Черновим під час роботи в Херсоні, а згодом випадково зустрілися знову в Харкові. Тоді він запитав, чи подавала я заявку на фотожурналістський грант імені Яна Паррі. Я відповіла, що не наважилася, бо вважала, що не маю шансів: це ж міжнародний конкурс із високими вимогами. Але Мстислав наполегливо переконував мене не здаватися й обов’язково подати заявку. Того ж вечора я взяла себе в руки, обрала найкращі фотографії для проєкту, швидко все оформила та надіслала. До дедлайну залишалося лише п’ять хвилин. Пам’ятаю, як тоді подумала: “Чи правильно я вчинила?”. Проте вирішила спробувати. Через місяць у моїй електронній скриньці з’явився лист: “Ніколєтто, вітаємо!”».

Донеччина, 18 лютого 2023 року. Фото: Ніколєтта Стоянова

Загиблий у Херсоні. 12 грудня 2022 року. Фото: Ніколєтта Стоянова

У грудні 2023 року Ніколєтта Стоянова стала наймолодшою переможницею за всю історію конкурсу. Вона отримала фінансову підтримку в розмірі 10 тисяч фунтів стерлінгів, нове обладнання, публікації фото у The Guardian і зустрічі з редакторами провідних медіа світу. Ніколєтта зізнається, що такий розвиток подій був для неї абсолютно непередбачуваним.

«Пам’ятаю, як у квітні 2023-го під час зйомки в Серебрянському лісі на мій майже розряджений телефон надійшов дзвінок від грантодавців. Вони повідомили, що за місяць чекають мене в Лондоні, й порадили негайно зайнятися оформленням візи. Наступного дня я вирушила до Києва у візовий центр, а вже за місяць опинилася в Лондоні, де почалася вся можлива магія, якої я прагнула. Грантодавці організували hostile environment training — інтенсивний чотириденний курс, який готував нас до найскладніших викликів журналістської роботи. Це була серйозна фізична і моральна підготовка. Вони також забезпечили мене новою бронею, а завдяки їхній фінансовій підтримці я змогла придбати професійну камеру, що значно підвищило мою впевненість у роботі. Знаєте, бувають моменти, коли здається, що б’єшся головою об стіну — нічого не виходить: немає ні потрібних контактів, ні можливостей для розвитку. Але в один момент усе змінюється, і життя наче накриває хвилею нових подій».

Так на одному зі влаштованих у Лондоні заходів Ніколєтта познайомилася з редактором Getty Images, який запропонував їй подальшу співпрацю.

«Наприкінці травня я повернулася додому з абсолютно іншим баченням того, як я працювала раніше і як можу працювати тепер. Після цього я вирішила залишити роботу у Frontliner і розпочати новий етап своєї кар’єри з Getty Images. Переїхала з Києва до Харкова, адже саме тут з’являється більше можливостей зосередитися на висвітленні подій із лінії фронту. Наприклад, буває, сиджу вдома з ноутбуком, чую вибух, бачу дим, розумію приблизну локацію. Тоді викликаю таксі, сідаю в авто і кажу водію: “Їдьте за адресою, а далі за димом, я доплачу”. Якось так і створюються репортажі», ділиться своїм досвідом воєнна фотожурналістка.

Нині Ніколєтта Стоянова також співпрацює з Офісом президента, водночас продовжуючи знімати безпосередньо на передовій.

«Війна, безумовно, залишається в центрі моєї роботи, але я намагаюся знаходити баланс. Раніше я їздила на фронт майже щодня, але тепер роблю це рідше, щоб більше зосереджуватися на якості, а не на кількості. Адже постійна робота в таких умовах сильно впливає на людину. Я точно знаю, що не покину цю справу і продовжуватиму працювати в цьому напрямку. До речі, вже навіть були розмови з грантодавцями про можливість моєї роботи в Іраку. Але поки що я не готова. Сказала їм: “Давайте я розберуся з війною тут, в Україні, а потім уже поїду кудись іще”. Утім, мені цікаво. Я все більше заглиблююся в політичні проблеми, міжнародні відносини, геополітику».

Утім, фотожурналістка каже, що часом виникає бажання залишити все й вирушити знімати щось мирне — хоча б на певний час. 

«Я згадую, як працювала з одним італійцем. У себе вдома він знімає фешн, потім приїжджає в Україну на три місяці, фотографує війну, а після цього повертається до своєї роботи в Італії. Я якось запитала його: “Альфредо, як ти це поєднуєш?”. Він відповів: “Фільтрую”. Думаю, що й мені в майбутньому доведеться навчитися фільтрувати: перемикатися між важкими й легкими темами, щоб не вигоріти, але водночас робити важливу роботу».

Стоянова додає, що головне для журналістів і фотографів, які працюють на війні, не зупинятися і водночас дбати про себе. «Не варто вважати, що медіа, з яким ви працюєте зараз, — це остання сходинка у вашій кар’єрі. У мене так було — щоразу здавалося, ніби іншої можливості просто не знайду. Але життя показало, що вихід завжди є. Якщо це дійсно “ваша” редакція, ви зможете залишитися там так довго, наскільки це потрібно. Вірте у свої сили, ризикуйте й завжди розвивайтеся. І, що найголовніше, дбайте про своє ментальне та фізичне здоров’я, адже саме це є запорукою вашої ефективності та успіху».

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Є одна цікава згадка: наскільки позитивний для України Меморандум щодо угоди про копалини
24tv
2025-04-18T17:51:38Z
Путін вимагає результатів: чи можуть росіяни масштабувати бої на Півдні
24tv
2025-04-18T17:51:07Z
Полтавська журналістка Тетяна Цирульник програла судову справу щодо кіберцькування
Детектор М
2025-04-18T17:49:51Z
Росія готується до війни в космосі та працює над зброєю, що могла б глушити Starlink, – Forbes
InternetUA
2025-04-18T17:49:08Z
Уряд звільнив Івана Гаврилюка з посади першого заступника міністра оборони
360ua.news
2025-04-18T17:42:24Z
Ніхто не грає зі мною, – Трамп на питання, чи грає з ним Росія
24tv
2025-04-18T17:42:18Z
Трамп допустив відмову США від "мирних зусиль" щодо України, але сподівається на краще
Европейская правда
2025-04-18T17:40:55Z
Рубіо підтвердив генсеку НАТО, що США готові відійти від встановлення миру в Україні
Европейская правда
2025-04-18T17:40:23Z
Стармер і Трамп обговорили ситуацію в Україні
УкраинФорм
2025-04-18T17:39:29Z
"На город - після свят": коли починати посіви після Великодня
Gazeta UA
2025-04-18T17:48:21Z
ЛГБТ-фестиваль у Києві. Екснардеп від «Свободи» заявив, що його сина затримано
ГЛАВКОМ NET
2025-04-18T17:42:34Z
У Польщі вперше жінка стала пілотом винищувача F-16
Европейская правда
2025-04-18T17:39:42Z
Як зріс бюджет на забезпечення армії, завдяки підвищенню військового збору
24tv
2025-04-18T17:30:34Z
У ЗСУ перевірятимуть, де "халтурять": для новобранців запровадять анонімне опитування після навчання
Telegraf
2025-04-18T17:27:31Z
Страсна субота 2025: дуже суворі заборони та прикмети 19 квітня
GlavRed
2025-04-18T17:27:15Z
Найближчим часом – або 20, або 30 квітня – все буде вирішено, - військовий експерт про війну та переговори
Политека
2025-04-18T17:16:06Z
Люди розлючені: стало відомо, чому зрубали 500-річний дуб за 1 млн фунтів
Фокус
2025-04-18T17:12:22Z
Орден замість вироку: суд у Тернополі виправдав чоловіка за зберігання зброї і запропонував нагородити
ZN UA
2025-04-18T17:07:13Z
Мотоштурм. Нова тактика російської арміїСюжет
1News
2025-04-18T17:51:35Z
"Сотні мільйонів розікрали": ексрадник Кличка розповів про цифрову мафію в Києві
FaceNews
2025-04-18T17:36:16Z
Новий рекорд зі знищення техніки ЗС РФ: скільки ЗСУ спалили машин
Фокус
2025-04-18T17:30:59Z
Україну заливатимуть грозові зливи: у регіонах раптово змінюється погода
GlavRed
2025-04-18T17:27:43Z
Мінус САУ та авто окупантів: на Лиманському напрямку дрони завдали ворогу значних втрат
24tv
2025-04-18T17:12:29Z
Столичний адвокат обіцяв за $15000 оновити дані військовозобов’язаних у ТЦК без їх присутності та працевлаштувати з бронюванням
Украина Криминальная
2025-04-18T17:06:40Z
У Куп’янському районі ліквідували три пожежі, що виникли внаслідок російських обстрілів
УкраинФорм
2025-04-18T17:01:55Z
Платитимуть щодня: в Дніпрі студентам пропонують цікаву роботу на свіжому повітрі
Telegraf
2025-04-18T16:51:08Z
Графіки відключення світла у Дніпрі та області 19 квітня: у ЦЕК та ДТЕК терміново попередили
Политека
2025-04-18T16:46:13Z
Фестиваль квір-кіно Sunny Bunny заявив, що не прагнув «хайпанути» на даті заходу, яка припала на Великдень
Детектор М
2025-04-18T17:48:54Z
Вона дуже гарна, – Вадим Олійник прокоментував чутки про стосунки з переможницею "Холостяка-13"
24tv
2025-04-18T17:06:55Z
Українська зірка Шахтаря вдруге стане батьком: зворушливе відео
24tv
2025-04-18T16:45:49Z
Український кіноальманах «Війна очима тварин» їде на фестиваль в Америку
УкраинФорм
2025-04-18T16:42:06Z
"Уже зайшла не в ті двері": почалися гоніння і перевірки Ані Лорак у РФ
GlavRed
2025-04-18T16:27:56Z
"Не було секретом": відомий режисер зізнався, як виїхав за кордон під час війни
Фокус
2025-04-18T16:06:08Z
7 найпопулярніших ролей Тараса Цимбалюка, який стане головним героєм шоу "Холостяк-14"
24tv
2025-04-18T16:03:34Z
Пориньте в атмосферу свята: куди поїхати в Україні на вихідних і на Великдень
24tv
2025-04-18T16:03:19Z
Вікенд у Києві: що подивитись на вихідних 19-20 квітня
ГЛАВКОМ NET
2025-04-18T16:03:00Z
Українським медикам передали чергову партію «швидких» Kia Bongo
AutoCentre
2025-04-18T17:01:09Z
Медичний канабіс проти раку: нові несподівані висновки вчених
Факти ICTV
2025-04-18T14:34:09Z
Знайшли простий спосіб зменшити ризик інфекційних захворювань
24tv
2025-04-18T14:27:57Z
З кінця лютого ціни на ліки з переліку ТОП-100 знизилися на 27% - Шмигаль
УкраинФорм
2025-04-18T13:19:54Z
Як Lviv IT Cluster промотує IT-галузь в Україні та як у цьому допомагає EU4Digital
24tv
2025-04-18T13:03:57Z
Фахівці попереджають про небезпеку ятрогенного ботулізму після ботулотоксинових ін’єкцій
360ua.news
2025-04-18T13:00:49Z
Вчені відкрили формулу ідеального дня
Подробности
2025-04-18T12:45:53Z
Глобальне потепління загрожує психічному здоров’ю
360ua.news
2025-04-18T12:31:11Z
Три місяці тому ліквідували МСЕК - Шмигаль розповів про результати
УкраинФорм
2025-04-18T12:00:37Z
Число постраждалих внаслідок удару баллістикою по Харкову зросло до 103
Комсомольская правда
2025-04-18T17:45:31Z
Троє чоловіків опинилися у СІЗО за підозрою у катуванні підлітка на Київщині
ГЛАВКОМ NET
2025-04-18T17:06:59Z
В Україні судитимуть групу, що продавала пігулки для схуднення з психотропами через Інтернет
InternetUA
2025-04-18T16:30:33Z
9-річний хлопчик у Росії впав на шампур - той увійшов прямо в мозок
Telegraf
2025-04-18T16:27:10Z
Двоє правоохоронці на Прикарпатті збували наркотики під «прикриттям»
Украина Криминальная
2025-04-18T15:48:08Z
Ухилянт намагався втекти з України у цистерні з олією
Комсомольская правда
2025-04-18T15:45:38Z
23-річний одесит ледь не до смерті побив перехожого
Украина Криминальная
2025-04-18T15:39:35Z
В Італії троє людей загинули внаслідок сильних дощів, які спричинили повені
УкраинФорм
2025-04-18T15:36:55Z
У Сумській області горить поїзд, є загиблий: що сталося
GlavRed
2025-04-18T15:27:45Z
Паска буде не тільки смачна, а й красива: як збивати білки для глазурі
24tv
2025-04-18T17:06:16Z
Запах дійде аж до сусідів: ароматні квіти, які треба посадити в саду цього року
24tv
2025-04-18T16:51:22Z
Прості й бюджетні ідеї, щоб позбутися безладу: як організувати кабелі вдома
24tv
2025-04-18T16:39:52Z
Японська "суші-паска": в TikTok віруситься незвична варіація великодньої страви
Telegraf
2025-04-18T16:36:26Z
Від "чортових яблук" до "гоцки": хто "винайшов" пюре і як картоплю називали на Русі
GlavRed
2025-04-18T16:27:21Z
Туристам загрожує штраф у 2,5 тис євро за шльопанці у регіоні Італії
ГЛАВКОМ NET
2025-04-18T16:21:49Z
Японський аеропорт перетворили на дім Hello Kitty: фанати оббиватимуть пороги
Знай
2025-04-18T15:51:59Z
Економить час та зусилля: рецепт традиційної александрійської паски
24tv
2025-04-18T15:48:58Z
Ніколи так не робіть: це підживлення для троянд є найгіршим
24tv
2025-04-18T15:39:22Z
У Raiffeisen спростували новину про призупинку продажу російського підрозділу
УкраинФорм
2025-04-18T17:51:08Z
Пенсіонерів обкладуть податками: у кого держава забиратиме частину виплат
Знай
2025-04-18T17:30:53Z
"Укрпошта" продаватиме у поштових відділеннях ковбасу: гендиректор пояснив навіщо
Фокус
2025-04-18T17:30:35Z
Укрзалізниця призначила додатковий поїзд Київ - Кам'янець-Подільський
УкраинФорм
2025-04-18T17:03:44Z
Нацбанк оновив курс валют перед Великоднем
Gazeta UA
2025-04-18T16:54:27Z
В Україні активно продають новий вид підроблених цигарок: скільки вони коштують і як відрізнити
Telegraf
2025-04-18T16:45:23Z
Менше пільг і більше вимог: соціальну допомогу платитимуть за новими критеріями
Знай
2025-04-18T16:30:31Z
У НБУ оцінили вплив тарифної війни на економіку України
Хвиля
2025-04-18T16:30:20Z
"Як так можна?": клієнти ПриватБанку залишаються без грошей під час обміну валют
GlavRed
2025-04-18T16:27:59Z
Динамо розгромило Оболонь у київському дербі та наблизилося до чемпіонства
24tv
2025-04-18T17:30:40Z
Чемпіонат України. «Динамо» розгромило «Оболонь»
ГЛАВКОМ NET
2025-04-18T17:27:07Z
Ворскла — Олександрія 1:3 Відео голів та огляд матчу УПЛ
Football.ua
2025-04-18T17:21:24Z
Агент Клоппа прокоментував можливе повернення свого клієнта до тренерської роботи найближчого літа
Football.ua
2025-04-18T17:16:18Z
Динамо Київ обіграло Оболонь у столичному дербі
Football.ua
2025-04-18T17:13:16Z
«Динамо» перемогло «Оболонь» у чемпіонаті України з футболу
УкраинФорм
2025-04-18T17:03:05Z
Після невдалого сезону «Реал» збирається попрощатися з кількома гравцями, — ЗМІ
ГЛАВКОМ NET
2025-04-18T17:00:49Z
Флік: Ла Ліга не захищає іспанські клуби
Football.ua
2025-04-18T16:55:33Z
Український "Цвях" назвав наступних суперників після бою проти Голлавея
24tv
2025-04-18T16:45:11Z
Швидкість інтернетту миттєво "злетить": як покращити сигнал Wi-Fi у будинку
GlavRed
2025-04-18T17:27:27Z
Соцмережа майбутнього на базі ШІ: як творці ChatGPT готують конкурента для X Маска і Meta
24tv
2025-04-18T17:03:31Z
Повстання роботів відкладається: Ілон Маск не може створити Optimus без Китаю
Фокус
2025-04-18T17:01:53Z
Департамент Маска DOGE підозрюють у кібероперації на користь Росії
InternetUA
2025-04-18T17:00:00Z
Експерти назвали кращий iPhone у 2025 році
InternetUA
2025-04-18T15:58:43Z
Мертвий інтернет і фальшивий Пол Маккартні: найдивніші теорії змови
Фокус
2025-04-18T15:51:55Z
Італійська газета Il Foglio щотижня випускатиме окрему рубрику, створену штучним інтелектом
Детектор М
2025-04-18T15:45:04Z
Студент здійснив революційний прорив із використанням ШІ: що він придумав
Фокус
2025-04-18T15:42:18Z
Українська команда з CS 2 пробилася на BLASTtv Austin Major 2025: найкращі моменти кваліфікації
24tv
2025-04-18T15:33:15Z
Volkswagen розглядає можливість створення пікапу для США — можливо, це буде електромобіль з запасом ходу
Топ Жир
2025-04-18T17:15:09Z
Дешево, але проблемно з перших кілометрів: які два авто краще не купувати
GlavRed
2025-04-18T16:27:17Z
Зірка “Відремонтую Твою Кару” продаватиме Двідратний Зарядний Пристрій, а незнайомець будує його
Топ Жир
2025-04-18T16:15:13Z
Скористайтеся нагодою та придбайте Ford за більш вигідною ціною, оскільки вартість незабаром зросте
Топ Жир
2025-04-18T15:30:48Z
Porsche 911 GT3 став найшвидшим авто з МКП
AutoCentre
2025-04-18T15:09:16Z
Задній хід: MINI відмовилась від повного переходу на електромобілі
AutoGeek
2025-04-18T14:45:24Z
Rivian визнає, що більшість дешевих ЕСВ не дуже добрі і нарешті вирішує це
Топ Жир
2025-04-18T14:45:23Z
Машина смикається при розгоні - автоексперти назвали причини і як це виправити
GlavRed
2025-04-18T14:28:16Z
Відкриваються зовні: автомобілі Subaru отримали інноваційні подушки безпеки
AutoGeek
2025-04-18T14:15:57Z