Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.
Подивитися на святкове дійство зійшлося кількасот місцевих жителів та гостей міста. Вони радо фотографувалися із учасниками, які були переодягнені у костюми і маски традиційних персонажів Маланки - діда, баби, ведмедів, ромів, пана, пані, лікарів, поліцейських тощо.
Усе дійство супроводжувалося гучною музикою, танцями, співами та театралізованою грою персонажів із глядачами.
Від початку повномасштабного російського вторгнення цьогоріч вперше провели такий захід в центрі міста. Попередні два роки маланкарі ходили із колядою лише у своїх кутах від хати до хати. Раніше ж тут проводили фестиваль Маланки.
Чимало учасників Переберії цього року вперше взяли участь у подібному дійстві. Це, переважно, молодь середнього та старшого шкільного віку.
Також серед учасників були і дівчата. У традиційний костюм баби перевдягнулася 16-річна Діана, яка вперше взяла участь у Маланці.
"Я ходжу тут зі своїм "дідом", в якого перевдягнулася моя ровесниця. Ми трохи збитків робимо людям, потім закликаємо їх до танцю, частуємо пампушками, бажаємо здоров'я. Мене батьки із малечку брали на фестиваль Маланки, мені то дуже подобалося. А цього року я вже сама наважилася перевдягнутися та взяти участь у цьому дійстві", - розповіла маланкарка.
Приблизно такого ж віку і переодягнені у лікарів та медсестер четверо хлопців. Вони носять із собою необхідний для їхнього образу інвентар - сумочки із шприцами, клізми, баночки з рідиною, схожою на спирт. Зауважують, що прийшли сюди розважати людей, надаючи їм необхідну "медичну допомогу".
Маланкувати цьогоріч у Вашківцях почали ще з вечора 13 січня і продовжили вдень 14 січня. Більшість колективів цілу ніч ходили від хати до хати у своїх кутах, колядували, посівали та здоров'я господарям бажали.
Після гулянь у центрі Вашківців маланкарські колективи із глядачами перемістилися до місцевої невеликої водойми. Там провели традиційну "Купанку". Чимало учасників заходили у воду, купалися у ній і розкидали бризки на глядачів.
Таким чином у Вашківцях хочуть зберегти традицію Переберії, яка існувала тут ще із початку XIX століття.