Зеленський про вступ до ЄС: Є усі шанси відкрити п'ять-шість кластерів цього року
Україна сподівається протягом цього року розпочати переговори щодо п'яти або шести кластерів у межах процесу вступу до Європейського Союзу.
Про це заявив президент Володимир Зеленський, наголосивши, що цьому можуть сприяти польське та данське головування в Раді ЄС.
Під час зустрічі з українською громадою у Варшаві глава держави обговорив євроінтеграційний курс України. Як повідомляє пресслужба Офісу президента, Зеленський поділився очікуваннями від головування Польщі, яке розпочалося 1 січня і триватиме до кінця червня 2025 року.
Президент зазначив, що протягом польського головування Україна прагне відкрити три переговорні кластери, хоча польська сторона наразі готова до двох. Зеленський також висловив сподівання, що друге півріччя, коли головування в ЄС перейде до Данії, дозволить Україні відкрити ще три кластери.
"У нас амбітна ціль – відкрити п'ять-шість кластерів цього року. Всі шанси є, але багато залежить від спільної роботи з нашими партнерами", – заявив Зеленський.
Нагадаємо, тимчасовий повірений у справах Польщі в Україні Пйотр Лукасєвіч в інтерв’ю для ZN.UA підкреслив, що Варшава зосереджена на безпеці Європи та України. Він зазначив, що прискорення євроінтеграційного процесу України сприятиме зміцненню безпеки у регіоні.
За його словами, роль Польщі полягає в тому, щоб максимально підтримати Україну на шляху змін, необхідних для вступу до ЄС. Він додав, що Україна продовжує адаптуватися до європейських стандартів.
Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск також підтвердив намір своєї країни сприяти прискоренню переговорів про вступ України до ЄС. Під час спільної пресконференції із Зеленським він наголосив, що Польща під час свого головування в Раді ЄС докладе максимум зусиль для підтримки української євроінтеграції.
Прискорений вступ України до ЄС не лише можливий, він необхідний. І не тільки для України, а й для всієї Європи, оскільки забезпечить їй регіональну стабільність, безпеку і захист від численних негативних геополітичних наслідків.
Дипломат, спеціальний торговельний представник Федерації роботодавців України Михайло Бно-Айріян у статті "Єврофасттрек. Чому ЄС повинен затягнути Україну до себе" закликає країни Євросоюзу представити питання євроінтеграції України як невідкладної необхідності для зміцнення європейської єдності.