MY.UAНовини
Чому ціни на газ для промисловості зросли на 45% і хто на цьому заробив
Чому ціни на газ для промисловості зросли на 45% і хто на цьому заробив

Чому ціни на газ для промисловості зросли на 45% і хто на цьому заробив

Чому ціни на газ для промисловості зросли на 45% і хто на цьому заробив

Починаючи з березня 2024 року ціна на газ на нерегульованому сегменті зросла більш як на 45%, з 11,2 грн/кубометр до 16,25 грн/кубометр у грудні 2024-го (без ПДВ). Саме на нерегульованому сегменті купують цей енергоносій українські підприємства, тому таке значне зростання цін на газ сильно вдарило по українській промисловості, а також додатково підштовхувало зростання інфляції в Україні.

На жаль, ні Міністерство енергетики, ні Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, досі не звернули уваги на сформовану ситуацію. Тому спробую проаналізувати її особисто, базуючись виключно на публічно доступних даних і моїх припущеннях.

Зараз ціна на нерегульованому сегменті ринку визначається в основному за результатами торгів газом на біржі. На рис. 1 відображено динаміку ціни на газ на біржі: спостерігається стабільне зростання ціни протягом усього року. Навіть у доларовому еквіваленті ціна підвищилася з 283 дол. за тисячу кубометрів у березні 2024 року до близько 385 дол. у грудні. Це майже 35% зростання у доларовому еквіваленті з урахуванням девальвації гривні з 38 до 42 грн за долар США.

З погляду базової економічної теорії, ціна на товар на вільному ринку формується на основі взаємодії попиту та пропозиції, і її суттєві коливання здебільшого пов’язані з відповідними змінами в попиті чи пропозиції (або в обох водночас).

Однак значних коливань попиту та пропозиції щодо газу не було. Згідно з офіційною інформацією, 2024 року видобуток газу зріс на 2,2% і досягнув 19,1 млрд кубометрів (див. рис. 2). Значного збільшення споживання газу 2024 року не зафіксовано (приблизно 1,8%), а з початку війни його промислове споживання суттєво впало. Тобто на нерегульованому ринку існує профіцит газу, який мав би привести до зниження цін для промисловості, але вони підвищуються.

Апелювати до зростання цін на ринках Європи не має сенсу, бо експорт газу з України заборонений з березня 2022 року і навряд чи буде дозволений до закінчення війни. Тому, коли експорту та імпорту немає, внутрішні ціни на газ не залежать від європейських цін.

Хтось може сказати: якщо ми будуємо вільний ринок газу, то, значить, ціна, яку учасники сформували на біржі, і відображає реальні ринкові ціни. В теорії це так, але в українських реаліях — ні.

Україна не відновить транзит газу з РФ, навіть щоб "помиритися" з Фіцо — МЗС

По-перше, в Україні учасники воліють не використовувати біржових інструментів, що асоціюються у нас із повноцінною біржовою торгівлею газом, як це розуміють у розвиненому світі, — з анонімними торгами стандартизованими продуктами, єдиною книгою заявок усіх покупців і продавців, системою клірингу та забезпечення виконання угод. Практично 99% газу у нас на біржі торгується не на стандартизованому біржовому сегменті, а на односторонньому аукціоні, де неанонімні продавці або покупці газу виставляють свої нестандартизовані заявки на торги. Тому механізм торгівлі, який вибирають українські учасники ринку, складно назвати співставним із класичною біржовою торгівлею в ЄС. Вони, радше, використовують такий собі майданчик, який просто дає можливість замовникам організувати процедури закупівлі або продажу газу.

По-друге, НАК «Нафтогаз України» проводить закупівлі дуже значних обсягів газу у приватних видобувників через біржу, що дуже впливає на ціну на біржі. Згідно із заявами «Нафтогазу», за 11 місяців 2024 року компанія викупила у приватників через біржу майже 1 млрд кубометрів газу, що становило 50% від загального обсягу торгів на біржі. Вочевидь, компанія з такою часткою закупівель може значно впливати на ціну на ринку газу як у бік збільшення, так і в бік зменшення. Але 2024 року ціна на газ на торгах в основному зростала.

Як «Нафтогаз» формує свою політику закупівель і як визначає початкову ціну закупівлі газу, ніхто не знає. Втім, можу припустити, що має існувати якийсь внутрішній документ, за яким керівники НАКу самостійно визначають, з якими пропозиціями компанія виходить на біржу при закупівлі газу.

Для мене досі незрозуміло, який для «Нафтогазу» економічний сенс викуповувати такі значні обсяги газу у приватних компаній, зважаючи на те, що він сам надалі продає газ своїм клієнтам в основному за регульованими цінами відповідно до спеціальних обов’язків (ПСО). А там ціна значно нижча, ніж ціна зазначених закупівель. «Нафтогаз» продає газ населенню по 6,63 грн/кубометр без ПДВ (7,96 грн із ПДВ), для ТЕЦ і ТЕС — по 9,125 грн, облгазам на втрати газу — по 6,183 грн/кубометр тощо. Промисловим споживачам за нерегульованими цінами НАК зазвичай не продає через існуючу конкуренцію від тих самих приватних видобувників газу. Тож як «Нафтогаз України» отримує прибуток від закупівель 1 млрд кубометрів газу по 12–16,25 грн/кубометр, для мене велике питання. Хоча це питання мало б цікавити передусім незалежну наглядову раду компанії, яка мала б опікуватися питаннями її прибутковості та операційної ефективності.

"Нафтогаз" за пошук нового голови правління заплатить 4,5 мільйонів гривень

Припускаю, що при забороні експорту газу та наявності його профіциту на нерегульованому сегменті держава вирішила неформально зобов’язати «Нафтогаз» викуповувати газ у приватних видобувників, щоб створити можливість приватним компаніям реалізовувати видобутий газ із достатнім прибутком, який дасть змогу цим компаніям не тільки продовжувати операційну діяльність, а й інвестувати в новий видобуток. І це дуже важливо — нарощувати власний видобуток, бо країна все ще споживає газу більше, ніж видобуває, тому ще є незначна потреба в імпорті (1–1,5 млрд кубометрів на рік), яка збільшуватиметься при відновленні економіки та зростанні обсягів газової генерації.

Втім, держава могла піти іншим шляхом для розв’язання проблеми наявності профіциту газу на нерегульованому сегменті — зменшувати частку сегмента регульованих цін на газ (постачання облгазам, енергетикам і теплокомуненерго). Звісно, ці кроки вважаються непопулярними. Тому й вирішили робити, як завжди, — у непрозорий спосіб підтримувати приватних видобувників через закупівлі газу «Нафтогазом».

Проте питання в тому, через який механізм і за якою ціною «Нафтогаз» мав би викупати цей газ. Теоретично існувало два шляхи.

Перший — викупати газ за експортним паритетом, але тоді додатково потрібно було б обкласти податками надприбутки видобувників, бо ціна в Європі 2024 року досягала 550 дол. за тисячу кубометрів.

Другий — добровільно викуповувати надлишки газу за ціною, яка гарантувала б необхідний прибуток видобувникам. Але якою має бути така ціна? Свого часу бізнес-плани основних видобувників газу в Україні розраховувалися за ціною продажу у 220–240 дол. за тисячу кубометрів, яка відображає реальний довгостроковий діапазон цін на газ. «Нафтогаз» міг би запропонувати навіть 280–290 дол., що включало б додаткову маржу у 15–20% за «ризик» до маржі, вже закладеної у бізнес-планах.

Однак пішли третім шляхом. «Нафтогаз» почав викуповувати газ у приватних компаній, але на державному рівні не визначили ціну такої закупівлі. А також запровадили додаткові пільги для видобувників, дозволивши їм не сплачувати ренти у місяць видобутку газу, а тільки під час його реалізації. Що почало стимулювати видобувників просто закачувати газ у ПСГ без сплати ренти і чекати кращих цін на нього або відкриття експорту. Це найкращий актив, в якому можна зберігати гроші і який не втрачає цінності. На кінець року в ПСГ було майже 1,6 млрд кубометрів газу приватних компаній. І паралельно «Нафтогаз» викуповував газ, який видобувники хотіли продати, якщо їм були потрібні живі гроші. При цьому ціна на біржі, де купував газ «Нафтогаз», постійно зростала і в грудні досягла вже 385 дол. за тисячу кубометрів. За моїми розрахунками, на закупівлю майже 1 млрд кубометрів газу у видобувних компаній державний «Нафтогаз» витратив майже 13,5 млрд грн (без ПДВ), які поповнили рахунки приватних компаній.

Якби держава пішла шляхом встановлення чіткої ціни закупівлі газу, скажімо, на рівні 280 дол. за тисячу кубометрів, то, за моїми розрахунками, «Нафтогаз» міг би зекономити близько 51 млн дол. (2,04 млрд грн) на закупівлі 2024 року цього мільярда кубометрів газу. І ці заощаджені кошти міг би спрямувати або на інвестиції у зростання власного видобутку, або на виплату дивідендів державі, або на імпорт у ПСГ для проходження зими додаткових 150 млн кубометрів газу.

Хочеться думати, що ситуація з цими закупівлями газу є лише результатом непродуманої та неефективної комерційної стратегії НАКу. Хоча я бачу і великі корупційні ризики, бо такі щедрі закупівлі складно пояснити. Йдеться мінімум про 50 млн дол. додаткових витрат державного «Нафтогазу» та, відповідно, аналогічну суму додаткового прибутку приватних видобувників.

Що робити?

Якщо уряд не хоче зараз зменшувати частку сегмента регульованих цін на газ, то на першому етапі потрібно формально визначити граничну ціну на закупівлю газу «Нафтогазом», яка забезпечувала б достатній рівень прибутку для видобувних компаній, але це точно не 385 дол. за тисячу кубометрів, як зараз.

Однак потім потрібно не вигадувати нашого українського велосипеда, а впроваджувати стандартні західні підходи. Наприклад, нарешті почати переходити на реальні біржові торги газом і чітко визначити, як «Нафтогаз» бере участь у таких торгах.

Ще років п’ять тому з депутатами обговорювалася пропозиція внести зміни до Закону «Про ринок природного газу» та зобов’язати всі видобувні компанії продавати 10% свого щоденного видобутку на короткостроковому ринку на добу наперед у вигляді стандартизованих продуктів (1000 кубометрів). Ці торги мали б відбуватися щоденно в режимі анонімних торгів з єдиною книгою заявок, де мали б право взяти участь усі покупці та продавці газу, допущені до торгів біржою, яка гарантувала б розрахунки між усіма учасниками. Наявність великих обсягів газу та великої кількості учасників і дала б можливість визначити реальну ринкову ціну на газ.

Щоб гарантувати наявність попиту, аби ціна не провалилася дуже низько, «Нафтогаз» деякий час мав би виступати маркетмейкером. Тобто гарантувати викуп усіх запропонованих обсягів, яких не купили б інші покупці. Фактично «Нафтогаз» і так це зараз робить, викуповуючи по 1 млрд кубометрів газу щорічно. При цьому ціна викупу «Нафтогазу» мала б визначатися на базі рішення уряду. Скажімо, 280 дол. Це була б гарантована ціна, за якою будь-який видобувник міг би добровільно реалізувати свій газ та яка забезпечувала б адекватний рівень прибутку. Зважаючи на рівень видобутку приватними компаніями в обсязі 3,4 млрд кубометрів, зазначені 10% становлять 340 млн кубометрів, або одну третину від тих обсягів, які «Нафтогаз» щороку закуповує.

Запаси газу України: як ворожі ракетні удари змінили сценарій "Нафтогазу" на опалювальний сезон

Крім того, потрібно повернути приватним видобувникам обов’язок сплачувати ренту до державного бюджету у місяць видобутку газу, а не у місяць продажу газу, як це було зроблено після початку війни. Такий підхід стимулює видобувників не продавати газу, а тримати його у сховищах і чекати цікавіших цінових пропозицій. Зараз приватні компанії зберігають у сховищах близько 1,6 млрд кубометрів газу. Мабуть, сподіваються експортувати його до ЄС, коли відкриється така можливість. Це позбавляє бюджет мільярдів гривень рентних платежів, ПДВ і податків на прибуток.

Підсумовуючи викладене вище, можна сказати, що до зростання ціни на газ для промисловості на 45% призвели непродумане державне регулювання та сумнівна і неефективна комерційна стратегія «Нафтогазу». В результаті цього промисловість переплатила за газ мільярди гривень, що позначилося і на прибутковості компаній, а також на цінах на їхню продукцію. «Нафтогаз» також міг переплатити до 50 млн дол., або 2 млрд грн, за той мільярд кубометрів газу, який викупив у приватних видобувників.

Тому фактично єдиними вигодонабувачами від існуючої ситуації стали лише приватні видобувні компанії. Прізвища їхніх власників ви можете самі знайти в Інтернеті. Маю надію, що додатково отримані ними мільярди гривень було спрямовано на розвиток видобутку газу в Україні, бо, на жаль, третій рік поспіль спостерігається постійне його зменшення приватниками (з 5 млрд кубометрів 2021 року до 3,4 млрд 2024-го; зменшення на 33%). Водночас видобуток у державної компанії «Укргазвидобування», яка працює в аналогічних складних умовах війни, зріс за 2024 рік на 6%. Причому УГВ увесь свій газ продає за значно нижчими регульованими цінами відповідно до ПСО, а не по 16 грн за кубометр, як зараз приватні видобувні компанії.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Технологія тупцює на місці вже 40 років: адмірал США розкритикував лазерну зброю
InternetUA
2025-01-16T17:21:59Z
Змішувач, як справжня рідкість: чому у британців аж два крани у ванній
GlavRed
2025-01-16T17:21:15Z
Майже половина користувачів «Дії»: стало відомо, скільки українців подалися на «тисячу Зеленського»
ГЛАВКОМ NET
2025-01-16T17:18:09Z
Квадроцикли, багі та амфібії: майже 30 зразків торік допустили до експлуатації в ЗСУ
УкраинФорм
2025-01-16T17:06:50Z
Папа Франциск упав і пошкодив руку
УкраинФорм
2025-01-16T17:06:06Z
Колектив Суспільного обрав переможців премії «Суспільний код 2025»
Детектор М
2025-01-16T17:03:38Z
Єдина в світі гаубиця, що б'є по ворогу під час руху: чим на полі бою допоможуть САУ RCH 155
24tv
2025-01-16T17:03:32Z
Нацполіція зафіксувала факти, коли українок примусово втягують в порнографію через OnlyFans
InternetUA
2025-01-16T17:01:52Z
Психіатр Олег Чабан в ефірі «Сніданку з 1+1» сказав, що жінки «більш емоційні», а щастя у сім'ї «ніяк не залежить» від чоловіків
Детектор М
2025-01-16T17:00:37Z
Антоніо Бандерас, екшн і детектив: огляд фільму "Паддінгтон у Перу"
Фокус
2025-01-16T17:12:42Z
Камалія повідомила про горе в її родині: "Це невимовний біль і непоправна втрата"
TSN
2025-01-16T17:06:43Z
Скандал навколо пісень Скрябіна: продюсер Moon Records відповів на звинувачення в шахрайстві
24tv
2025-01-16T17:03:14Z
Джеймс Кемерон розповів про «Аватар: вогонь і попіл» та показав нові арти — Уна Чаплін зіграє лідерку племені
ITC
2025-01-16T16:57:59Z
Штани парашути повертаються в тренди: додавайте їх вже у свій гардероб
24tv
2025-01-16T16:39:45Z
«Гра в кальмара 2»: серіал cтав найпопулярнішим на Netflix
ГЛАВКОМ NET
2025-01-16T16:27:52Z
"Що ж все так швидко!": Сніжана Бабкіна показала свою 14-річну доньку-копію
GlavRed
2025-01-16T16:27:45Z
Невпізнанна Леся Нікітюк показала, який вигляд мала 20 років тому до популярності
TSN
2025-01-16T16:09:56Z
Зірка "Спіймати Кайдаша" Хижняк відверто розповіла про невдалий шлюб і що стало причиною розлучення
TSN
2025-01-16T15:39:58Z
Завтра РФ може завдати масованого ракетного удару: посадовці Полтавської ОВА попередили населення
TSN
2025-01-16T17:21:44Z
Захоплення Гренландії Трампом загрожує катастрофою для всієї планети – Politico
ГЛАВКОМ NET
2025-01-16T17:21:29Z
Премʼєр Британії не поїде на інавурацію Трампа, а лідер популістів – поїде
Европейская правда
2025-01-16T17:21:23Z
Фіцо анонсував зустріч із Зеленським найближчими днями
ГЛАВКОМ NET
2025-01-16T17:21:03Z
Більшість українських біженців хочуть повернутися додому - Верховний комісар ООН
УкраинФорм
2025-01-16T17:18:25Z
Поки рано визначати, хто має сидіти за столом переговорів, окрім самої України - речник уряду ФРН
УкраинФорм
2025-01-16T17:18:10Z
Суд у Бразилії не дозволив експрезиденту Болсонару поїхати на інавгурацію Трампа
УкраинФорм
2025-01-16T17:12:51Z
Добрим словом та пістолетом: як починає працювати Трамп
GlavRed
2025-01-16T17:12:36Z
Норвегія підняла свої F-35 у Польщі через Росію
Европейская правда
2025-01-16T17:10:26Z
НПЗ "Лукойла" у Волгограді зупинив одну з 2 установок гідроочищення після пожежі, – Reuters
24tv
2025-01-16T17:12:19Z
У Дніпрі чоловік сплатив 130 тис. грн аліментів. Але дитина виявилася не його
ГЛАВКОМ NET
2025-01-16T16:54:47Z
У Стамбулі від контрафактного алкоголю померли 30 людей, влада почала розслідування
Европейская правда
2025-01-16T16:51:39Z
Шахраї ошукали трьох українців на понад 262 тисячі гривень
InternetUA
2025-01-16T16:27:59Z
Двоє людей загинули в результаті нападу у школі
TSN
2025-01-16T16:21:51Z
Внаслідок удару безпілотника по Слобідському району Харкова постраждали три людини
Мій Харків
2025-01-16T16:19:00Z
Працівники ТЦК дали повістку чоловіку, який зловживає алкоголем: він вигадав, як майже рік уникати мобілізації
TSN
2025-01-16T16:09:39Z
У Дніпрі чоловік кинув димову гранату та спалив будинок сусідів
Украина Криминальная
2025-01-16T16:06:47Z
У Кременчуці за пограбування колишнього військовослужбовця двох чоловіків засуджено на 7 років
Украина Криминальная
2025-01-16T15:51:48Z
Бійці Азова взяли в полон ескімоса на Торецьком напрямку: що відомо
GlavRed
2025-01-16T17:21:49Z
Російські загарбники атакували Нікопольський район дронами-камікадзе
УкраинФорм
2025-01-16T17:00:27Z
«Київзеленбуд» врятував майже 7 тис. дерев від небезпечного паразита
ГЛАВКОМ NET
2025-01-16T16:45:22Z
В Україні завтра невеликий дощ та мокрий сніг, від 1° морозу до 4° тепла
УкраинФорм
2025-01-16T16:39:32Z
Екскерівник «Спецжитлофонду» отримав підозру за махінацію з комунальною землею на Печерську
ГЛАВКОМ NET
2025-01-16T16:30:40Z
Через загрозу ракетного удару: у Полтаві школи 17 січня перейдуть в онлайн-режим, — ЗМІ
Фокус
2025-01-16T16:30:13Z
Таємний генеральний план по знищенню історичного українського Києва: Микола Томенко розповів подробиці
Политека
2025-01-16T16:24:02Z
Вже точно катастрофа: на російських танкерах був не лише мазут, масово мруть дельфіни
FaceNews
2025-01-16T16:10:33Z
У Харкові презентували проєкт Концепції велосипедного руху
Мій Харків
2025-01-16T16:01:59Z
Штучний інтелект у вузді: як США намагаються стримати хаос у світі технологій
Фокус
2025-01-16T17:21:26Z
Запуск стейблкоїна USDD 2.0 на Tron з дохідністю 20% річних: сміятись чи плакати?
ITC
2025-01-16T16:57:38Z
Перші рендери Samsung Galaxy S25 Slim: наскільки тонким буде його корпус?
ITC
2025-01-16T16:57:00Z
Власники продають будинок за мільйони, але ніхто не купує: в усьому винуваті пінгвіни
Фокус
2025-01-16T16:51:37Z
Китайська "червона книга" захоплює світ: що відомо про нову соцмережу, яка може замінити TikTok
24tv
2025-01-16T16:45:19Z
Названо кращий смартфон на Android на перший місяць 2025 року
InternetUA
2025-01-16T16:42:04Z
Шутер від українських розробників Metro: Exodus потрапив до списку найпродаваніших ігор в Європі у 2024 році
AIN
2025-01-16T16:36:18Z
Власникам Android настійно рекомендується видалити один додаток: який саме
Фокус
2025-01-16T16:22:27Z
На порталі «Дія» відновили ще одну послугу Дія.QR
AIN
2025-01-16T16:03:16Z
Вже на 10% дорожче: в Україні різко зросли ціни на популярний овоч
GlavRed
2025-01-16T17:21:21Z
В Україні торік відновили 34 мости та шляхопроводи
УкраинФорм
2025-01-16T17:15:50Z
Пенсійні фонди світу інвестують у біткойн: інтерес до ринку криптовалют зростає
24tv
2025-01-16T17:12:35Z
Вартість падає, а борги зростають: приватизацію спиртзаводу провалили 9-ий раз
24tv
2025-01-16T17:03:49Z
Україна розширить співпрацю з норвезькою оборонною компанією Kongsberg
InternetUA
2025-01-16T17:00:20Z
В Україні зросли виплати по безробіттю та компенсації роботодавцям: що змінилося з 1 січня
Хвиля
2025-01-16T16:45:43Z
Скільки рублів коштує долар в Росії
24tv
2025-01-16T16:42:38Z
У Нацбанку пояснили, що зараз стримує українців від купівлі нерухомості
24tv
2025-01-16T16:39:52Z
Світло і газ для українців: у Раді пояснили, чи є обґрунтовані підстави для підвищення тарифів
Политека
2025-01-16T16:27:01Z
Бельгія може змінити Тедеско перед матчами з Україною
Football.ua
2025-01-16T17:21:59Z
Полісся офіційно підписало футболіста, якого позбулось Динамо
24tv
2025-01-16T16:57:59Z
Трабзонспор ще раз покращив пропозицію щодо Зубкова
Football.ua
2025-01-16T16:49:51Z
Динамо здобуло впевнену перемогу над ЦСКА 1948 на зборах в Туреччині
24tv
2025-01-16T16:27:18Z
Тірні дуже близький до повернення у Селтік
Football.ua
2025-01-16T16:24:06Z
"Він вже вп'яте говорить": китайський гігант не вірить, що Ф'юрі назавжди покинув бокс
24tv
2025-01-16T16:21:03Z
Еліна Світоліна здобула соту перемогу на рівні Grand Slam
FaceNews
2025-01-16T16:19:15Z
Молодіжна збірна України обіграла корейських хокеїстів на ЧС-2025 в Естонії
УкраинФорм
2025-01-16T16:16:36Z
«Реал Мадрид» та «Манчестер Сіті» готують незвичний обмін зірковими гравцями
ГЛАВКОМ NET
2025-01-16T16:12:26Z
Названо 7 найгірших помилок садівників, які призводять до загибелі рослин
AgroNews
2025-01-16T17:21:45Z
Телефон, плітки та хаос: як позбутися звичок, що заважають жити
Знай
2025-01-16T16:51:55Z
Покладіть в шафу туалетний папір: це роблять всі досвідчені господині
24tv
2025-01-16T16:03:30Z
Вікна сяятимуть чистотою дуже довго: додайте цей копійчаний засіб у воду для миття
TSN
2025-01-16T15:51:23Z
Гороскоп Таро по одній карті на 17 січня: на когось чекає великий сюрприз
Политека
2025-01-16T15:40:36Z
Святкове закушування "Рафаело": 200 г крабових паличок, сир і 2 яйця для легкої вечері
TSN
2025-01-16T15:39:05Z
Канабіс, коктейлі, розливне — 7 трендів крафтового пива у 2025 році
AIN
2025-01-16T15:36:18Z
Мандариновий торт без випікання: ідеальний зимовий десерт за 20 хвилин
24tv
2025-01-16T15:30:21Z
Видаляємо лід з доріжок: чи підійде для цього гаряча вода
24tv
2025-01-16T15:27:56Z
Хворіти більше не вигідно: лікарняні розраховуватимуть за новими правилами
Знай
2025-01-16T17:21:24Z
Штучний інтелект допоміг знайти "революційні" протиотрути від зміїних укусів
24tv
2025-01-16T16:48:04Z
Майже всі забувають їх мити: 3 найбрудніші частини тіла
24tv
2025-01-16T16:42:45Z
Собаки, які не "уживаються" вдома: ветеринар назвав ТОП-4 популярні породи
GlavRed
2025-01-16T16:27:24Z
МОЗ затвердило новий порядок проведення медоглядів дітей вдома і в лікарнях
УкраинФорм
2025-01-16T16:24:49Z
Квашені огірки замість пробіотиків: ферментовані овочі можуть замінити аптечні добавки
Комсомольская правда
2025-01-16T16:24:44Z
Названо найкорисніші продукти для серця й судин: їх треба вживати щодня
TSN
2025-01-16T16:21:35Z
МОЗ продовжуватиме довакцинацію дітей від кору в окремих регіонах - Кузін
УкраинФорм
2025-01-16T16:21:18Z
На Одещині замість МСЕК на базі 13 лікарень створили експертні групи лікарів
УкраинФорм
2025-01-16T16:19:00Z
Клон Tesla Cybertruck і вантажний скутер: Yamaha показала оригінальні електробайки
Фокус
2025-01-16T17:21:41Z
Новий Renault Twingo E-Tech: що відомо про бюджетну новинку
AutoCentre
2025-01-16T17:09:52Z
Alpina відзначить 60-річчя найпотужнішою версією B8 GT
AutoCentre
2025-01-16T17:09:12Z
MAN розсекретив дані про безпілотні вантажівки
AutoCentre
2025-01-16T16:06:24Z
Larte Design показала своє бачення флагманського BMW 760i
AutoCentre
2025-01-16T15:12:39Z
Названо найпопулярніші дизельні авто в Україні за 2024 рік
ГЛАВКОМ NET
2025-01-16T15:09:36Z
Розганяється до 330 км/год: представлено найшвидший і найдорожчий седан BMW
Фокус
2025-01-16T14:42:49Z
Власники Ford зможуть скаржитись на проблеми з авто виробнику прямо за кермом
AutoGeek
2025-01-16T14:24:55Z
Електричний Volkswagen ID.7 здивував реальним запасом ходу
AutoCentre
2025-01-16T14:13:21Z