MY.UAНовини
Як Росія поширює пропаганду у новорічних програмах
Як Росія поширює пропаганду у новорічних програмах

Як Росія поширює пропаганду у новорічних програмах

На перший погляд — музичний концерт, але якщо подивитися глибше — інструмент державної пропаганди.

Через те, що Новий рік має для росіян ледь не сакральне значення, а весь шоубізнес держави є пропагандистським інструментом Кремля, новорічні телевізійні «вогники» та спеціальні проєкти перетворилися на частину російської державної інформаційної політики, лише у яскравій обгортці. Звісно ж, із засиллям російських військових, детальні біографії яких навіть лунають в етері. Ми подивилися одинадцять новорічних програм на російських державних чи фінансованих російськими органами влади, державними підприємствами чи близькими до влади держави-агресорки підприємцями телеканалах і розповідаємо, які саме тези поширювали у них. Список аналізованих програм:

  • «Новорічна ніч на Першому. 30 років разом!», «Перший канал», 2025;
  • «Новорічна ніч на Першому», «Перший канал», 2024;
  • «Новорічний блакитний вогник на Шаболовці», «Росія-1», 2024 і 2025;
  • «Новорічний квартирник НТВ у Маргуліса», «НТВ», 2024 і 2025;
  • Новорічний спецвипуск Comedy Club, «ТНТ», 2025;
  • «НЕдіамантова рука», «ТНТ», 2025;
  • «Хороші пісні», «ТВЦ», 2025;
  • «Улюблені пісні на “Звєздє”», «Звєзда», 2025;
  • «НЕблакитний вогник», «Царьград», 2025.

Що новорічні вогники кажуть про тенденції телевиробництва російської пропаганди

Російські телеканали, такі як «Росія-1», «Перший», «ТНТ», «ТВЦ», «Царьград» і «НТВ», відіграють ключову роль у поширенні пропаганди та реалізації офіційної політики Росії, особливо під час війни проти України. Це стало причиною запровадження проти них санкцій державами Заходу. Після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну у 2022 році країни Європейського Союзу, США, Канада, Велика Британія й інші держави запровадили обмеження проти російських медіа. Одним із перших кроків стало блокування мовлення російських телеканалів, включаючи «Росія-1», «Перший канал» і «НТВ», на території ЄС. Це включало заборону або обмеження супутникового мовлення, кабельного доступу та поширення контенту через інтернет-платформи, такі як YouTube. Meta (власник Facebook та Instagram) обмежила доступність їхнього контенту на своїх платформах. Окрім блокування мовлення, було запроваджено фінансові санкції, які заборонили співпрацю західних компаній із цими медіа. Це включало припинення реклами, ліцензування технологій і використання систем для розповсюдження контенту. Додатково були накладені персональні санкції на ведучих, журналістів і керівників цих телеканалів, зокрема Дмитра Кисєльова, Володимира Соловйова, Ольгу Скабєєву, Тиграна Кеосяна, Костянтина Ернстай інших, які стали «обличчям» російської пропаганди. З 2022 року Україна також запровадиласанкції проти низки російських пропагандистів і державних каналів.

Особливе місце в російському телебаченні займають новорічні програми, відомі як «новорічні вогники». Ці шоу стали невіддільною частиною російської культурної традиції, хоча в останні роки вони набули вираженої пропагандистської спрямованості. «Вогники», які транслюють на цих каналах, містять виступи популярних артистів, що підтримують агресивну політику Росії. Учасники таких програм відкрито висловлюють підтримку діям влади, а тематика концертів пропагує «патріотизм» і прославляє державу.

Якщо у контенті між вогниками 2024 та 2025 року вищезгаданих телеканалів відмінностей доволі мало, то у його виробництві є відмінності та тенденції, які вказують на загальне становище російської медіасистеми, особливо її фінансування. Зокрема, телеканал «Росія-1» та його материнська державна компанія ВДТРК є ледь не єдиним телеканалом, який зміг собі дозволити зйомки та виробництво «вогника» в майже незмінному масштабі та форматі. «Вогник» телеканалу «Звєзда», який перебуває під управлінням російського Міноборони, не відрізнявся чимось за змістом, однак був окремим телевізійним продуктом, на відміну від повторів торішніх програм деяких інших каналів. У «ТНТ» вистачило коштів ще й на зйомку рімейку «Діамантової руки» руками Comedy Club із жартами про паралельний імпорт.

Натомість «Перший» зробив «вогник» із вирізок старих новорічних шоу, що може вказувати на проблеми з фінансуванням. Така ж доля спіткала й інші канали: «НТВ» зробив лише спеціальний випуск шоу «Маска» та повторив торішній «вогник» із кількома новими виступами, а «Царьград» узагалі зняв шоу без глядачів. Відповідно, найімовірніше, що держава або афілійовані з нею структури скоротили фінансування цих телеканалів, а також втратили частину рекламних доходів через санкції. Отже, при запровадженні подальших санкцій та обмежень проти російського телепродукту можна бити саме в ці слабкі місця.

Особливі привітання

Пропаганда проникла в усі розважальні продукти російських державних телеканалів, і це видно з перших хвилин цих програм. Наприклад, «новорічний вогник» на «Росії-1» цьогоріч почався з побажань «миру» та афірмації про те, що Росія — «надзвичайно велика країна». Пропагандисти усіляко намагаються підкреслити, що Росія — це велична держава, особливістю та гордістю якої є її рекордно велика територія, що є частиною державної політики імперіалізму. Зокрема, ведучі перед одним із виступів нагадали, що Росія — це «широка країна рідна», де на півночі сніжить, а на півдні навіть і не бачили снігу. Це — синхрон з тезою російської пропаганди про «русскій мір» від Камчатки до Варшави, який постійно знаходить своє втілення у низці фейків і маніпуляцій, які «Детектор медіа» викривав раніше. Крім того, це безпосереднє використання штампів радянської пропаганди, що сигналізує нав’язливе бажання Росії повернутись у часи СРСР і силоміць повернути до них інших його суб’єктів, тобто продовжувати агресію проти українського суверенітету.

«Патріотизм» був і у привітаннях зірок, про яких ітиметься згодом. У них було про безмежну любов до батьківщини й успіх для Росії. Ось у новорічній програмі каналу «Царьград» Констянтина Малофєєва, олігарха з путінського пулу, який перебуває під санкціями, взагалі були коментарі про традицію перегляду новорічного звернення президента через проєктор, співаючи всією родиною гімн. Також не обійшлося без хитрощів — через офіційний спротив будь-яким спробам говорити в ефірі про мир, учасникам дійства завжди доводилось уточнювати, що йдеться про «мир у нашому домі». Особливо потішив коментар від комедіанта Євгенія Петросяна на «Росії-1» про те, що його на професію надихнув концерт, на який він пішов у віці семи років «послєвоєнним мальчішкой». І що, мовляв, та радість, яку він побачив у людях у такі складні часи й надихнула його на сценічну кар’єру, що складалася переважно з жартів про тещу чи п’яного чоловіка, які він називає комедією. Це — доволі субтильний і прозорий натяк на те, що людям і «в складні часи», які вони не називають війною, «треба розважатися».

Були й агресивніші «привітання», як-от на «Царьграді». Там бажали, щоб було «побільше БК» (бойових комплектів на військовому жаргоні), щоб у «противника була погана погода й дрони не літали», щоб транспорт «не глохнув» на під’їзді до передової. Враховуючи те, що цей телеканал позиціює себе як «перший консервативний» у Росії,  таке привітання не є дивним, але водночас воно показує, наскільки різноманітною може бути пропаганда. 

Музична пропаганда

Підбір концертних номерів у цих програмах також був невипадковим — пропорція «патріотичних» пісень, фольклорних композицій і радянських хітів була великою у відношенні до ліричних пісеньок про кохання. Ці пісні часом підсилювали пропагандистські посили, поширювані як у межах новорічного ефіру, так і впродовж усього року. Вже раніше згадане твердження про територіальну велич «зашліфували» виступом Льва Лещенка з піснями про «край родной» і «любімую родіну» на «вогнику» «Росії-1». Не обійшлось і без пісень «улюбленої групи Путіна» «Любе». Улюбленець пропагандистів Шаман заспівав дві пісні, одна з яких про «особливості» російської душі, про що згодом нагадали й ведучі, а друга — дуетом із Григорієм Лєпсом про «справжнього чоловіка». Сексистський відтінок російського агітпропу також підкреслили виступами та жартами, де жінок представлено радше як кухарок і «берегинь домашнього затишку», як от виступ Юрія Антонова з піснею, про те як він буде вчити когось «бути гарною дівчинкою».

На «вогниках» також було помітно, що росіянам усе ще важливо, що про них думають за кордоном — про деяких запрошених зірок говорили, що вони мають «світову славу», а на концерті від «НТВ» Ольга Кормухіна взагалі співала пісні Led Zeppelin і Тіни Тернер.

Справжньою зіркою вечора стала Тетяна Куртукова, яка з’явилася на всіх головних «вогниках», подекуди по кілька разів на одну програму. Вона є виконавицею пропагандистського хіта, який навіть потрапив до іноземного сегмента тіктоку, про «святу Русь», яка для інших «занозонька».

На «Росії-1» співачка виконала цей же «хіт» разом із «артистами з Криму, Херсона, Донецької та Луганської областей» (імена яких навіть не назвали). А на спеціальному випуску Comedy Club на «ТНТ» Куртукова виконала пародійну версію цієї ж пісні разом із резидентами клубу з текстом, як цій пісні підспівує «один рудий президент», натякаючи на Дональда Трампа. Пісня Куртукової є логічним продовженням ремесла Олега Газманова, тож не дивно, що ці два музичних пропагандисти спільно виступили на «Росії-1» з «прем’єрою пісні» з рядками про «очі батьківщини», «ордени діда», завершення Другої світової перемогою «травневим мирним світанком». Що є практичним втіленням того, як російський агітпроп інструменталізує та маніпулює світовою історією задля реалізації власних геополітичних цілей.

Не бракувало й інших акцентів, як от один із виступів Стаса Михайлова на «Росії-1» із піснею «Якщо ти мене чекаєш», що виглядає доволі концептуально в комбінації з залом, заповненим військовими (про що йтиметься згодом). На мир натякали й виступом Діми Білана з гімнасткою, яка водночас є переможницею дитячого конкурсу — його почали з білих голубів. Виступала тут і Олєна Сєвєр — дружина голови холдингу «РМГ» Володимира Кисельова. Це — один із найбільших медіахолдингів у Росії, який спеціалізується на радіомовленні, організації музичних заходів і підтримці російської попкультури. Холдинг співпрацює з урядом Росії та сприяє просуванню культурної політики, узгодженої з офіційною лінією Кремля. Холдинг володіє низкою радіостанцій і проєктів, зокрема «Русскім радіо». У 2015 році відбулося переформатування структури власності «РМГ» — й контроль над холдингом перейшов до держави. Цей процес супроводжувався зміною керівництва й орієнтацією роботи на підтримку офіційної ідеології. Кисельов і власне холдинг співпрацює з урядовими структурами в рамках культурних ініціатив і використовується як інструмент для популяризації патріотичних настроїв у масовій культурі.

З’явився в ефірі зять президента Азербайджану Ільхама Алієва Емін Агаларов, який є власником «Крокус Сіті Холу», де на початку 2024 стався теракт, відповідальність за який пропагандисти намагалися покласти на українців. Його виступ із піснею Мусліма Магомаєва на державному російському телебаченні є втіленням англомовної фрази subtle foreshadowing («тонке відчуття»), оскільки концерт відзняли у листопаді, але в етері він був після катастрофи літака «Азербайджанських авіаліній» у Росії внаслідок роботи російської ППО, за що у Росії вимагає вибачень свекор Еміна.

Не обійшлися на російських телеканалах і без уродженців України Ані Лорак та Олександра Панайотова, а Таїсія Повалій разом із кубанським козачим хором виконала українською «Ти ж мене підманула». Це — ще один приклад того, як Росія та її пропаганда намагаються привласнити собі українську культуру. Ще у 2023 можна було помітити багато прикладів того, як у Росії виконували пісні українською — це були або оригінальні витвори, або переспіви наявних до того українських пісень. До того ж це стосується не лише України — у «вогнику» «Росії-1» також виступав гурт «Сябри» з піснею білоруською мовою про «вірних друзів».

Окрему увагу у вогниках також отримала пісня «Москва златоглавая», яку на «Росії-1» зокрема виконував Олексій Воробйов. У перервах між виступами на державному російському телебаченні він намагається підкорити Голлівуд і живе у Лос-Анджелесі. Зараз у цьому районі трвиають лісові пожежі, й він писав у соцмережах про потребу евакуації звідти, однак після виконання пісні про «канфєткі-бараночки» він повернувся до лос-анджелеського дому. У новорічному випуску програми «Хороші пісні» на «ТВЦ» про цю пісню навіть була окрема дискусія. Чому це важливо? Тому що вона стосується України. Річ у тім, що це насправді єврейська народна пісня мовою ідиш про гарну дівчину. Композитор Шолом Секунда з Олександрії на Кіровоградщині обробив народну пісню для своєї п’єси, а пізніше невідомий автор склав до неї російський текст. Однак ведучі цього телевізійного проєкту сказали: версія про те, що саме Секунда написав цю «справді російську народну пісню» нібито не є підтвердженою, і що навіть попри походження автора, пісня «розкриває російську душу». Це — ще один приклад апропріації росіянами спадщини інших культур.

«Культурний фронт» новорічних вогників

Як цього, так і попереднього року лейтмотивом головних російських новорічних «вогників» була російська агресія проти України, закодована словом «СВО», особливо на «Росії-1» та «Царьграді». І якщо у словах привітань і текстах пісень цю тему намагалися згадувати не надто очевидно, то присутність і слова «воєнних кореспондентів», «журналістів» і високопосадовців Росії ще раз показали, що російський інформаційний простір — це воєнна пропаганда, а російські медіа є інструментом гібридної війни. Не обійшлося без Дмитра Кисельова, Ернста Мацкявічюса, Євгенія Поддубного, Володимира Соловйова, Ольги Скабеєвої, Володимира Попова й інших пропагандистів з обіцянками «далі розповідати чесну інформацію про події у світі без прикрас» для аудиторії «Росії-1». Власник каналу «Царьград» Малофєєв також з’явився у рамках новорічного ефіру свого каналу зі словами про «рік надії» та думками щодо політики Сполучених Штатів:

«У штабі нашого ворога змінилася головна людина. Він, звісно, почне виконувати через 20 днів свої обов’язки, 20 січня, але у будь-якому випадку, це не той маніяк старий, що збожеволів, яким був Байден, який нас просто ненавидів. Він хотів знищити Росію та особисто ненавидів Путіна… А Трамп у цьому сенсі людина прагматична, і тому є надія. Я не хочу сказати про те, що вона обов’язково здійсниться, але вона хоча б є, бо з Байденом її не було. Тому це рік несміливих надій із найголовнішого приводу — з приводу війни».

Він також сказав, що Росія поклала «надто багато жертв на вівтар перемоги, щоб зупинятись» і що «переговори, які безумовно почнуться з американцями, будуть переговорами про капітуляцію України, а не про те, де ми зупинимося». Мовляв, у Росії немає причин зупинятися, бо в них є «Орєшнік».

У етері «Царьграда» також не бракувало появи різних високопосадовців, на кшталт речниці російського МЗС Марії Захарової, яка розповідала, якою «унікальною» є Росія та як багато іноземців захоплюється нею (мовляв, вона є «сильною» завдяки цьому). Також актор, депутат Держдуми Дмитро Пєвцов сказав, що Росія «очищається від лушпиння», яке нашаровувалося «в голові людей» і «в душі нації» впродовж останніх 30 років. Ці слова є не лише прикладом поширення типових для пропаганди повідомлень. Це — приклади поширення конспірологічних теорій, зокрема про те, що агресія Росії проти України є спробою «зупинити зовнішнє управління Росією», що вона є «винятковою та кращою за інші країни».

На «вогнику» «Царьграда» також знайшлося місце й більш креативним втіленням теми війни. Зокрема, один з учасників етеру приніс на нього російський сухпайок, який розкривав перед ведучими, втішаючись «беконом», великою кількістю «паштетів», «м’ясом» і цукерками з печивом. А інший коментатор розповідав про те, як російські військові на передовій прикрашають ялинку «деактивованими гранатами» та кулеметними чергами.

Головним елементом усіх цих етерів стала безпосередня присутність військових, які воюють проти України на боці Росії. На контрасті з іншими російськими телеканалами «Росія-1» не соромилася називати в етері повні імена цих військових, їхні звання та бойовий шлях (деяких вони «засвітили» все ж не так яскраво). У них були свої тематичні блоки в рамках «вогника» з побажаннями, пов’язаними з війною — про «обов’язкове виконання всіх цілей СВО» та про «величну мету». Достеменно невідомо, чи всі ці профайли є повністю або частково достовірними, однак це — приклад балансування між повним ігноруванням війни та її відвертою пропагандою. На «вогниках» за два роки сумарно точно було більше військових, ніж у цьому списку, втім, саме цим 28 цьогоріч надали ефірний час, розповідаючи детальніше про їхню участь у російській агресії проти України.

Профайли російських військових, згаданих у спеціальних сегментах «Новорічного блакитного вогника» 2025 року в етері телеканалу «Росія-1»

Інформація може бути неповною або вигаданою задля пропагандистських цілей. Описи та звання осіб записані в тому вигляді, в якому вони пролунали в етері.

Особливу увагу від пропагандистів отримав проєкт «Врємя героєв», згідно з концепцією якого колишні учасники так званої «СВО» проходять стажування в органах державної та муніципальної влади Росії. Володимир Соловйов описав його в етері «вогника» «Росії-1» словами Путіна про те, що «еліта нації — це трудівники та герої». У такий спосіб Росія показує, як вибудовує нову когорту людей, які реалізовуватимуть цілі державної політики, з учасників бойових дій, підлаштовуючи державний бюрократичний апарат ще більше під імперіалістичні тенденції.

Російські новорічні «вогники» — це не лише розважальний продукт, а й елемент пропаганди, який використовується для впливу на громадську думку як усередині країни, так і за її межами. У цих програмах приховано або відкрито формується образ «стабільної та сильної» Росії. Через них маніпулюють емоціями глядачів, створюючи атмосферу ностальгії та єдності, щоб відвернути увагу від злочинів Росії. Ці шоу транслюють антизахідні й антиукраїнські тези. Вони висміюють Захід, зображуючи його аморальним або слабким, а також намагаються виправдовувати російську агресію. Окрім цього, такі програми спрямовані на закріплення почуття «унікальної російської культури», яка протиставляється західним цінностям. Вони маніпулюють патріотичними мотивами, використовують історичні образи та заклики до згуртованості перед «зовнішніми загрозами».

Ілюстрація та інфографіка: Наталія Лобач

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Долучитись
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Разведка США раскрыла планы Путина на 2025 год
Корреспондент
2025-05-24T16:33:54Z
Победительница "Битвы экстрасенсов" назвала дату масштабной атаки РФ на Украину
TSN
2025-05-11T13:34:57Z
Россия озвучила условия перед переговорами в Стамбуле: чего Кремль требует от Украины
UAToday
2025-05-13T15:45:36Z
Бывший министр экономики мобилизовался в Нацгвардию
Корреспондент
2025-05-24T13:36:57Z
РФ подняла в небо ТУ-95: когда ждать удара
Корреспондент
2025-05-24T21:42:18Z
ЕС имеет план Б по обеспечению Киева оружием - СМИ
Корреспондент
2025-05-24T20:24:40Z
В Мексике в прямом эфире убили кандидатку в мэры
Корреспондент
2025-05-13T04:18:18Z
Зеленский: оружие уже на складах, России не поможет даже 30 дней перемирия
UAToday
2025-05-13T18:27:09Z
Портников объяснил, почему Путин отказался от прекращения огня и предложил переговоры
TSN
2025-05-11T13:34:59Z
Необратимые изменения: врач рассказал о диагнозе известной российской певицы, заставившей ее уйти со сцены
Comments UA
2025-05-11T20:57:50Z
Яна Глущенко с мужем и сыном показала свой роскошный особняк за 200 тыс. долларов: вид изнутри
TSN
2025-05-16T19:19:10Z
Известный украинский певец высказался о неизлечимом сыне и раскрыл главную проблему
TSN
2025-05-21T16:18:11Z
Победитель Евровидения-2025 хочет исключить Израиль из конкурса
Корреспондент
2025-05-22T15:48:51Z
У Меркьюри была внебрачная дочь - Daily Mail
Корреспондент
2025-05-23T21:57:00Z
Эмма Уотсон вернулась к Канни после 12-летнего перерыва
Корреспондент
2025-05-23T15:48:52Z
Мадонна кардинально изменила стиль ради мамы
Корреспондент
2025-05-19T09:15:58Z
Виктор Розовый высказался о разводе с Ольгой Мерзликиной
Корреспондент
2025-05-19T07:57:04Z
Святославу Вакарчуку - 50: ТСН.ua публикует эксклюзивные фото лидера "Океана Эльзы"
TSN
2025-05-14T05:18:43Z
Этот паразит грызет клетки человека: ученые сделали жуткое открытие
TSN
2025-05-19T07:48:24Z
Какое питание поможет сохранить здоровье в старости — исследование
TSN
2025-05-17T21:18:17Z
Враги помидоров: список растений, которые нельзя сажать рядом
TSN
2025-05-21T16:33:49Z
Как определить, что авокадо точно спелое: простые уловки
TSN
2025-05-15T14:34:08Z
Тля на смородине: методы борьбы с вредителями
TSN
2025-05-24T17:52:42Z
Мыло или гель для душа: что выбрать для кожи и гигиены
UAToday
2025-05-24T12:06:20Z
Как личность влияет на сон: ученые поразили исследованием
UAToday
2025-05-23T12:36:34Z
Ученые открыли редкую мутацию, которая позволяет высыпаться всего за 4 часа
Факти ICTV
2025-05-11T09:30:52Z
Какие 2 продукта нужно обязательно есть, чтобы улучшить память и защитить мозг от старения
UAToday
2025-05-13T09:03:06Z
Эти два знака зодиака могут тянуть из вас энергию: как их распознать и защититься
TSN
2025-05-19T07:18:37Z
Гороскоп на 25 мая 2025 года по картам Таро для всех знаков зодиака
UAToday
2025-05-24T15:27:13Z
Гороскоп для знаков зодиака на 22 мая 2025 года
Корреспондент
2025-05-21T08:03:41Z
На грядке пожелтел весь укроп — в чем причина и как спасти зелень
TSN
2025-05-15T14:34:10Z
Чем обработать картошку перед посадкой, чтобы защитить от колорадского жука
TSN
2025-05-24T17:51:36Z
В Испании хотят бороться с наплывом туристов новым налогом на аренду жилья
Европейская правда
2025-05-23T16:02:21Z
Гороскоп на 23 мая 2025 года по картам Таро для всех знаков зодиака
UAToday
2025-05-22T16:55:28Z
Что добавить в лунку во время высадки рассады сладкого перца для хорошего урожая
TSN
2025-05-17T20:22:26Z
Гороскоп на 18 мая 2025 года по картам Таро для всех знаков зодиака
UAToday
2025-05-17T15:30:37Z
Почему Закарпатская область не Ужгородская: историк удивил ответом
TSN
2025-05-17T21:18:56Z
Медсестра одним выстрелом из гранатомета уничтожила группу оккупантов
Comments UA
2025-05-12T13:52:51Z
Синоптики дали прогноз погоды на сегодня 24 мая в Украине
UAToday
2025-05-24T04:27:56Z
В Киеве объявлена воздушная тревога: что угрожает столице
TSN
2025-05-17T21:18:45Z
Зеленский анонсировал третий этап обмена пленными
Корреспондент
2025-05-24T17:57:56Z
Купянск на 90% разрушен - МВА
Корреспондент
2025-05-24T17:21:49Z
Остаемся без еды: Украину накроет опасная жара и засуха уже летом, что обещает прогноз погоды
Знай
2025-05-11T04:30:41Z
Генштаб показал новые карты боев на фронте
Корреспондент
2025-05-24T06:03:54Z
Атака шахедов: в Киеве прогремели взрывы
Корреспондент
2025-05-18T00:18:39Z
Новое усиление мобилизации: кого ищут ТЦК
Корреспондент
2025-05-23T08:24:46Z
В ТЦК назвали главную проблему с мобилизацией мужчин старше 55 лет
UAToday
2025-05-14T16:27:28Z
Зеленский отреагировал на идею Папы Льва XIV
Корреспондент
2025-05-14T21:24:03Z
Под заснеженной горой может скрываться вход в "мир пришельцев": документы ЦРУ
Фокус
2025-05-11T16:51:58Z
В России взлетела стратегическая авиация: следует на пусковые рубежи
TSN
2025-05-24T22:06:53Z
Россия внедряет новую тактику FPV-дронов: что известно
TSN
2025-05-24T20:48:22Z
Силы беспилотных систем уничтожили дроны россиян
Корреспондент
2025-05-14T20:54:30Z
18 мая: церковный праздник сегодня, три вещи, которые лучше не делать в этот день
UAToday
2025-05-18T04:00:15Z
ЕС выделит Украине еще 900 млн евро на закупку оружия за счет доходов от росактивов
Европейская правда
2025-05-12T14:07:06Z
Атака на Киев: известны уточненные данные о последствиях
Корреспондент
2025-05-24T13:03:34Z
На Франковщине чиновник торговал закрытыми данными ГПСУ
Корреспондент
2025-05-16T11:57:53Z
В Ивано-Франковске и Луцке прогремели взрывы
Корреспондент
2025-05-15T03:39:51Z
На Киевщине задержали мужчину за изнасилование 15-летней девушки
Корреспондент
2025-05-13T12:06:52Z
Атака на Киев: горит многоэтажный дом
Корреспондент
2025-05-24T22:54:06Z
В российских городах слышны взрывы, в столичных аэропортах - "ковер"
Корреспондент
2025-05-24T21:18:11Z
В Одессе произошёл взрыв во дворе частного дома
Корреспондент
2025-05-13T16:12:12Z
Поджог имущества Стармера: задержан второй подозреваемый
Корреспондент
2025-05-17T21:18:55Z
В ОВА показали последствия атаки дронов на Полтавщине
Корреспондент
2025-05-15T06:21:56Z
Выращивание картофеля: аграрные секреты, о которых знают не все
TSN
2025-05-20T14:06:17Z
В Украине выросло энергопотребление в конце недели
Корреспондент
2025-05-23T08:06:19Z
Доллар подорожал: курс валют на 19 мая 2025
TSN
2025-05-19T06:06:00Z
Санкции уничтожают агросектор РФ - разведка
Корреспондент
2025-05-18T16:39:20Z
Пенсионный фонд увеличил выплаты за последний месяц
Корреспондент
2025-05-24T09:45:46Z
Россия заключит с Бахрейном трехлетний контракт на поставку СПГ
Корреспондент
2025-05-23T17:48:58Z
Moody's снизило кредитный рейтинг США
Корреспондент
2025-05-16T23:51:08Z
В Украине благодаря содействию ПРООН установлено более 450 МВт генерации
Корреспондент
2025-05-23T17:39:25Z
Курс валют на 23 мая: сколько стоят доллар, евро и злотый
TSN
2025-05-23T17:38:26Z
В NASA зафиксировали в океане гигантскую форму жизни: ее видно даже из космоса
UAToday
2025-05-18T19:15:31Z
Apple готовит технологию управления iPhone с помощью мозга - СМИ
UAToday
2025-05-15T13:03:54Z
В Великобритании нашли скульптуру богини победы возрастом более 1800 лет
Корреспондент
2025-05-21T18:36:10Z
Команда с украинцем выиграла в Казахстане турнир по Counter-Strike 2
Корреспондент
2025-05-19T00:09:16Z
В Украине разработали дрон Батяр, похожий на "шахед"
Корреспондент
2025-05-23T21:18:31Z
ИИ Microsoft предсказывает погоду и природные катастрофы точнее людей
Корреспондент
2025-05-23T20:24:24Z
Anthropic представила новые ИИ-модели Claude 4
Корреспондент
2025-05-23T20:03:19Z
Apple планирует выпустить умные очки в 2026 году - СМИ
Корреспондент
2025-05-23T17:27:20Z
Хаббл сфотографировал наклонённую галактику NGC 3511
Корреспондент
2025-05-23T15:12:32Z
Прощание с Реалом: заключительный матч сезона стал последним для Модрича
Корреспондент
2025-05-24T17:33:32Z
Достойное обновление эмблемы на форме Динамо после 30-го чемпионства
Корреспондент
2025-05-24T17:00:58Z
Совладелец МЮ лишился почти трети своего состояния
Корреспондент
2025-05-16T20:36:12Z
Довбик назвал настоящего лидера сборной Украины
Корреспондент
2025-05-24T10:21:32Z
Появилась официальная презентация новой эмблемы Динамо
Корреспондент
2025-05-24T20:45:24Z
Динамо в сезоне не знает поражений, получает золотые медали и берет трофей
Корреспондент
2025-05-24T20:12:48Z
Анчелотти хочет вернуть звезду мирового футбола в сборную Бразилии
Корреспондент
2025-05-13T14:39:38Z
Осимхен выбрал для себя приоритетный клуб для дальнейшей карьеры
Корреспондент
2025-05-12T17:18:15Z
Было обидно: Ярмоленко поделился воспоминаниями о Лиге наций без него
Корреспондент
2025-05-13T13:48:17Z
Китай поставил под угрозу производство электромобилей в Европе
Корреспондент
2025-05-19T10:27:19Z
Waymo отзывает почти все свои роботакси из-за столкновений с препятствиями
Корреспондент
2025-05-15T18:30:16Z
Стало известно, каким водителям больше нельзя управлять автомобилем
UAToday
2025-05-24T13:06:02Z
Итальянская Giamaro Automobili представила свои первые гиперкары
Корреспондент
2025-05-23T20:15:02Z
Dodge представила обновленный Charger Daytona 2026 модельного года
Корреспондент
2025-05-23T17:15:08Z
Xiaomi представила свой первый кроссовер
Корреспондент
2025-05-22T18:57:39Z
Китайская BYD впервые обогнала Tesla по продажам электромобилей в Европе
Корреспондент
2025-05-22T18:45:00Z
Юный Арвид Линдблад готов заменить Лиама Лоусона в Racing Bulls
Корреспондент
2025-05-22T12:24:30Z
Дебютировало шестое поколение Toyota RAV4
Корреспондент
2025-05-21T17:18:37Z