MY.UAНовини
Ключ до скриньки Пандори
Ключ до скриньки Пандори

Ключ до скриньки Пандори

Майже 3 роки бойових дій, близько 20% втраченої Україною території, понад 1 мільйон жертв на полі бою з обох сторін. Думаєте, це – головні наслідки російсько-української війни, наскільки б драматичними вони не виглядали? Зовсім ні. Їх на порядок більше. Вони набули неймовірного розмаху та впливають на життя людей далеко за межами сторін, що воюють.

Те, що в уяві багатьох політиків Заходу очікувалося як двотижнева незручність калібру агресії проти Грузії у 2008-му чи анексії Криму в 2014-му, призвело до безпрецедентних змін глобального масштабу. Ця війна стала скринькою Пандори, яку відкрила Росія. І з кожним днем, поки триває кровопролиття, світ отримує з неї все нові й нові проблеми максимального рівня складності.

Під кінець третього року великої війни перелік її масштабних наслідків настільки довгий, що щоби перетравити їх у мирний час, світові знадобилося б не одне десятиліття. Нинішня війна вже перекроїла глобальний ринок сировинних товарів, особливо енергоносіїв, переформатувала торговельні та транспортні потоки у світі.

Вона докорінно змінила військову справу та змусила провідні держави світу масово переозброюватися, щоб уникнути потенційних загроз. Завдяки їй новітні технології отримали значний поштовх до розвитку, а проблеми кібербезпеки повністю розкрили свій потенціал руйнівного впливу на держави й суспільства. Через неї безповоротно втрачена крихка рівновага на Близькому Сході, яка свого часу дорого обійшлася не одній країні світу. Цей перелік можна продовжувати до нескінченності…

На жаль, це ще не кінець. Далі буде більше. Проблема в тому, що в цій війні Захід де-факто дотримується тактики необхідної, але недостатньої підтримки України. Західної допомоги замало, її виділяють довго, вона приходить запізно. Політики Заходу виправдовують свою бездіяльність ядерною загрозою з боку Росії. Вони вперто не розуміють, що за своїм масштабом зумовлені війною наслідки давно вже перевершили будь-який ядерний удар. Це очевидно для країни, яка пережила Чорнобиль, але, на жаль, ніяк не доходить до західного істеблішменту.

Нерішучість Заходу, його слабка підтримка України дозволяє Росії завдавати ударів, які значно страшніші за ядерний вибух, - руйнівних ударів по міжнародному порядку, встановленому після Другої світової війни. Бо поки, розмахуючи ядерними боєголовками, Кремль солодко марить про повернення колишніх територій і торує кривавий шлях до здійснення своїх фантазій, а Захід демонструє катастрофічну бездіяльність, скований страхом «надмірно» роздратувати Путіна, решта світу уважно спостерігає за цим і робить небезпечні висновки.

Тепер виходить, що всупереч принципу самовизначення народів, закладеному в основу статуту ООН, глобальній тенденції до деколонізації, в рамках якої десятки національних держав отримали незалежність після двох світових воєн, Росія реставрує право відновлювати історичну територіальну велич шляхом застосування сили. Віднині кожна держава, що коли-небудь займала більшу територію, отримує право безкарно відвойовувати землі, які давно їй не належать. Із кожним днем війни, кожним кілометром просування російської армії вглиб України, кожною хвилиною бездіяльності Заходу це розуміє дедалі більша кількість людей і держав у світі.

На цьому ґрунті зі скриньки Пандори починають вилазити давно забуті ідеї про «велич» окремих держав та народів. «Великий Китай», «Велика Франція Рішельє», «Велика Британія», «Великий Ізраїль», навіть «Велика Америка». Починають оживати привиди світового минулого, яким протягом останніх 80 років знаходилося місце хіба що у припорошених історичних книгах. Чому б не згадати «Велику Османську Імперію», «Велику Перську Імперію»? Тоді не позбавлені сенсу навіть «Велика Греція», «Велика Болгарія», «Великий Азербайджан» чи ще якась держава, одержима манією величі. Поки Захід мовчки толерує реваншизм Росії та її просування в Україні, ці ідеї не просто оживають, а отримують дедалі вищі шанси матеріалізуватися й перетворитися на реальний план дій у головах безвідповідальних політиканів по всій земній кулі.

Уже зараз під впливом цих ідей на Близькому Сході загострюються давні конфлікти. Підсилення неоосманістських настроїв у Туреччині стимулює її суперечки з Грецією, Вірменією та навіть Євросоюзом. Концепція «Великого Китаю», заснована на історичному контролі над Тайванем, провокує новий виток конфронтації з США, Японією та їхніми союзниками. Під гаслами «Make America great again» Сполучені Штати виглядають готовими поглиблювати розкол у трансатлантичній єдності. Руйнівні наслідки цих ідей можна називати безмежно довго…

Якщо ці тенденції не зупинити, завтра розпочнеться ефект доміно. Наша планета надовго перетвориться на світ нульової безпеки та зануриться в тотальну війну всіх проти всіх. Людству реально загрожує повернення в темні часи, з яких неможливо буде вибратися. Це безпрецедентний виклик для світу, який опинився за крок до величезних геополітичних і соціальних катаклізмів. Які ще аргументи потрібні Заходу, щоб почати активно діяти?

Якби жалюгідну нерішучість нинішніх західних політиків побачили їхні батьки й діди, які виплекали післявоєнний світовий порядок ціною моря пролитої крові, безмежних втрат своїх рідних і близьких, – то були б жахливо шоковані. Вони б умить розігнали цю пісочницю геополітичного інфантилізму та без краплі сумніву стали б на сторожі такого вистражданого безпечного й ефективного світового порядку.

Але, на жаль, їх немає на Землі, їх нема ким замінити, а їхні нащадки ніяк не хочуть брати на себе відповідальність за підтримку світового порядку. Щоби закрити цю кляту скриньку Пандори, світ потребує дієвого сторожа безпеки та справедливості, але Захід всіляко відмовляється виконувати цю роль. І тим самим прирікає на період катаклізмів цілу планету – і себе в тому числі. Невже Україна – єдине місце у світі, в якому люди здатні це зрозуміти?

Складається враження, що певні західні політики не лише відмовляються протистояти катастрофічним глобальним трендам, спровокованим російською агресією, а своїми діями намагаються їх очолити. Неможливо сприймати інакше розмови Дональда Трампа про інтерес США до Гренландії та рішення Палати представників Конгресу США про запровадження санкцій проти Міжнародного кримінального суду, одної з базових інституцій сучасного глобального устрою. Якщо ці безвідповідальні заяви перетворяться на реальні дії – вони стануть для світу стартовим свистком, що розпочне війну всіх проти всіх. Не можна цього допустити!

Повоєнний світовий порядок передбачав колективну відмову від геополітичного канібалізму на користь міжнародної співпраці та здорової конкуренції. Спочатку безпека – потім розвиток, немає безпеки – не буде розвитку. Здається, дві світові війни довели безальтернативність цієї формули. Світ заплатив безмежну ціну крові десятків мільйонів жертв, щоби спочатку засвоїти цей урок історії, а потім побудувати на його основі сталий мир, який у цілому тривав кілька десятиліть. І тепер, розкривши скриньку Пандори, Росія змушує всіх забути про цей урок і повернутися в епоху хаосу та геополітичного канібалізму. Бо кожна країна, яка намагається підняти власний статус за рахунок чужих територій, ігнорує руйнівні наслідки своїх дій для глобальної стабільності й у підсумку ризикує потонути в хаосі, який сама ж поширює. Невже на всій Землі ні в кого не вистачить клепки й мужності, щоб зупинити Путіна?

На щастя, не все ще втрачено. При всій напруженості глобальної геополітичної ситуації скриньку Пандори ще можна закрити. Росія повинна програти. Світ цього потребує. Не тому, що Україна має виграти: у цій війні вона не може виграти нічого, що б сповна компенсувало пролиту кров сотень тисяч найкращих синів і дочок Українського народу. А тому, що всі без винятку держави світу повинні чітко побачити, що єдиним результатом агресії буде не винагорода, а покарання, що неприпустимо порушувати міжнародне право та підривати ефективний світовий порядок заради жодних ідей національної величі чи територіальних амбіцій.

Росія заслужила на показову прочуханку. Її треба виконати, поки реставрований Росією ревізіонізм не перетворився на глобальний тренд, поки політикани, заражені манією величі їхніх держав, не почали діяти. Це повинен зробити саме Захід. Не тільки тому, що він має для цього всі можливості та інструменти. Не тільки для того, щоб вшанувати пам’ять своїх предків, які колись уже проливали за це кров, виборовши довгі десятиліття стійкого миру для своїх спадкоємців. А радше тому, що в непроглядному мороку темних часів, у які Росія намагається занурити нас усіх, вільний світ потребує маяка, джерела світла, орієнтація на яке дозволила б не потонути в хаосі. Захід – єдиний, кому під силу така роль.

Україна – ключ до скриньки Пандори. Не тому, що ми добре воюємо й маємо перемогти, інакше будемо стерті з лиця Землі. А тому, що Україна стала глобальним символом. Символом справжньої демократії, що відкидає дії диктаторів, які суперечать потребам народу. Символом реалізації права на самовизначення, яке лежить в основі повоєнного світового порядку. Символом міжнародних відносин, побудованих на праві, а не силі. Ми заслужили на цей статус пролитою кров’ю та стійкістю й відвагою, з якими Україна чинить опір божевільному натиску надзвичайно сильного суперника, від початку не маючи жодних вагомих аргументів, окрім правди.

Тепер цей статус взиває про відновлення справедливості: щоб Україна отримала заслужену винагороду за стійкість, а Росія була покарана. Тільки такий сценарій розвитку подій дозволить закрити скриньку Пандори й охолодити голови тих, хто марить територіальною «величчю». Це - єдиний спосіб відвернути глобальну катастрофу, що насувається.

Щоб справедливість була відновлена, Україна повинна перемогти в цій війні, а Росія – зазнати поразки. Для цього всі проблеми з військовою допомогою Заходу мають бути усунені. Допомога повинна надходити вчасно, швидко та в достатньому обсязі. Тут немає простору для торгів і політичних дискусій, бо йдеться про майбутнє цілого світу. Західні політики мають зрозуміти: якщо вони не хочуть відправляти своїх солдатів в Україну воювати з Росією, то повинні забезпечити нам таке потужне плече зброї та технологій, з яким Україна справиться самотужки.

Країнам Заходу слід відмовитися від подвійних стандартів і засудити будь-які імперські амбіції та спроби ревізіонізму, завдаючи їх ініціаторам непоправних утрат при кожному намаганні їх реалізувати. Не можна торгувати й узагалі мати справу з тими, хто використовує виторг для ударів по своїх партнерах. Це смертельно небезпечно для людей, держав і самого світового порядку. Захід повинен зрозуміти: кожне слово та діло, пов’язані з війною, стосуються не тільки України та Росії, а всього світу та міжнародного порядку. Усі держави уважно стежать за тим, що відбувається в Україні, й коригують свої дії. Один хибний крок – і хаос війни всіх проти всіх може торкнутися кожної країни, навіть тої, яка почувається в безпеці.

Відновлення справедливості в поєднанні зі статусом України дозволять світові зробити гігантський крок у краще майбутнє. Якщо в підсумку боротьба України за силу права проти права сили буде винагороджена замороженими російськими активами та всеосяжною допомогою у відбудові, світ отримає потужний сигнал, що надалі навіть найбільші конфлікти вирішуватимуться на основі міжнародного права. І будь-яка несправедливо постраждала сторона буде потужно підтримана світовою спільнотою. Це просто позбавить змісту спроби переглядати кордони та створить надійні передумови для відновлення безпеки та розвитку.

М’яка політика Заходу у великій війні зумовлена хибним сприйняттям створюваних Кремлем загроз та низкою помилкових рішень. Шлейф помилок тягнеться й накопичується вже не одне десятиліття, розхитуючи загальну віру в те, що Захід узагалі здатний підтримувати ефективний світовий порядок, і в сам порядок як такий. Це вкрай небезпечна тенденція, що веде до глобальної дезорієнтації й закінчиться війною всіх проти всіх.

Настав момент істини. Захід має останній шанс закрити скриньку Пандори за допомогою України як ключа до неї. Цим він очистить історію хибних рішень, починаючи з нульової реакції на війну у Грузії та невиконання умов Будапештського меморандуму, і знову стане тим маяком правопорядку, який відверне вільний світ від занурення в хаос війни всіх проти всіх.

Захід не повинен боятися перемоги України й торжества справедливості, надмірно переживати через розпад Росії й долю російської ядерної зброї. Понад 30 років тому ситуація була ідентичною. Тоді справделивість восторжествувала, а твердість Заходу, його глобальний авторитет, зумовлений нею, дозволили адекватно вирішити проблему ядерної зброї. Цього разу може бути так само. Варто тільки Заходу проявити більше твердості.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Трамп лякає Іран знищенням ядерних об’єктів, якщо Тегеран захоче їх відновити
Европейская правда
2025-07-19T16:01:34Z
У Молдові можуть розпустити партію "Шанс" – її лідер влаштував скандал на засіданні
Европейская правда
2025-07-19T15:37:27Z
Милованов назвав три причини, чому треба поважати нову прем’єрку
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T15:06:16Z
Білгород, а не Бєлгород: МЗС повертатиме українські назви іноземним містам
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T15:03:30Z
У Польщі стався серйозний збій системи управління повітряним рухом
Европейская правда
2025-07-19T15:00:11Z
У Лондоні – десятки затримань під час протесту проти заборони пропалестинської організації
Европейская правда
2025-07-19T14:31:49Z
Коли закінчиться війна в Україні: МВФ зробив тривожний прогноз
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T14:21:33Z
Кобахідзе звинуватив експосолку США в Грузії у "поширенні чуток"
Европейская правда
2025-07-19T14:19:04Z
Поляки обурилися через промову українського посла: що їх розлютило?
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T13:57:39Z
У Берліні через нестачу персоналу зупинили рух шести ліній міської електрички
Европейская правда
2025-07-19T16:24:28Z
Поблизу Запорізької АЕС зафіксували стовп диму: чи є загроза ядерній безпеці
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T15:18:27Z
Найбільший український енергохолдинг заявив про великі плани на Європу
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T11:12:15Z
За півроку ДТЕК інвестував 4 млрд грн у ремонти ТЕС
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T10:48:46Z
Чехія легалізувала вирощування та зберігання канабісу
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T09:45:19Z
Prometey виставив на продаж діючий елеватор на Дніпропетровщині
AgroPortal
2025-07-19T09:00:56Z
Світові ціни на фундук зростуть: причина — погода в Туреччині
AgroPortal
2025-07-19T08:30:36Z
В Україні прогнозують 29,26 млн т урожаю кукурудзи
AgroPortal
2025-07-19T07:30:25Z
Cargill та PepsiCo об'єднують зусилля для розвитку сталого землеробства
AgroPortal
2025-07-19T06:00:52Z
Легіон «Свобода Росії» проник у тил ворога більш ніж на 30 км та знищив трьох «ахматівців»
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T16:24:05Z
Сарана дісталася Запоріжжя – місто заполонили хмари комах
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T14:42:01Z
Зеленський відзначив орденом Свободи 16-річних юнаків, яких росіяни вбили в окупованому Бердянську
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T13:42:59Z
На Закарпатті побудують сухий порт із базою для біоетанолу
AgroPortal
2025-07-19T13:00:54Z
Президент присвоїв двом воїнам звання Герой України
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T12:39:08Z
На Сумщині телятник пропонують в оренду за 75 грн
AgroPortal
2025-07-19T10:30:02Z
Конфлікт у столичному метро: поліція розшукала дівчину, яка схвалювала РФ
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T09:54:30Z
У клубі Києва під час вечірки вмикали російську музику
VGorode
2025-07-19T08:18:04Z
Російський командир наказав пристрелити власного пораненого бійця – перехоплення ГУР
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T08:12:41Z
Ось якого розміру мають бути біцепси у вашому віці
24tv
2025-07-18T18:39:33Z
МОЗ отримало велику партію вакцини ПЕНТА-Hib для захисту дітей від п’яти хвороб
360ua.news
2025-07-18T18:21:51Z
Що таке медикаментозний сон: коли його застосовують та наскільки він безпечний
24tv
2025-07-18T18:09:32Z
Знижує стрес, відновлює гормональний фон та зміцнює волосся: дивовижні властивості звичайної липи
Знай
2025-07-18T17:51:40Z
Генетично відбірні діти: у США тестують ембріони на шизофренію, рак і IQ, серед клієнтів – Маск
24tv
2025-07-18T16:15:30Z
У Вінниці відкрився центр психологічного здоров’я «Відновлення»
УкраинФорм
2025-07-18T15:57:22Z
Дослідження на мільйонах дітей ще раз спростувало брехню, яку поширюються антивакцинатори
24tv
2025-07-18T14:39:20Z
Як захистити килим від вицвітання на сонці: поради для довговічності
24tv
2025-07-18T14:36:41Z
У Трампа діагностували хронічну венозну недостатність - що відомо про цю хворобу
Gazeta UA
2025-07-18T14:33:20Z
Роковини убивстві. Близька подруга розповіла про своє перше враження від зустрічі з 25-річною Фаріон
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T15:45:40Z
«Зерна посіяно. І настане час жнив». Репортаж з вечора пам'яті Ірини Фаріон
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T15:00:41Z
Більшість німців не підтримують заборону ультраправої "АдН"
Европейская правда
2025-07-19T11:01:10Z
Кажани дедалі частіше оселяються у багатоповерхівках: пояснення науковиці
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T11:00:00Z
Рік без Ірини Фаріон. Спогади найкращої подруги
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T09:03:45Z
У Фінляндії можна безкоштовно отримати житло: як працює програма
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T09:03:44Z
Вступна кампанія 2025: майже 400 тис абітурієнтів вже готові до вступу
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T08:54:42Z
Україна повернула з окупації 11 дітей
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T08:45:41Z
Літературознавиця, що викладає в західних університетах: Міф про «велику російську культуру» досі живий
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T08:00:38Z
Куди сходити у Києві 21-27 липня: дайджест культурних подій
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T16:03:28Z
Донька Полякової після весілля показалася з чоловіком у лікарняній палаті
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T12:24:57Z
Собака-художник на ім'я Далі став зіркою соцмереж в Індії
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T02:00:29Z
YAKTAK – "Цілую малинові" – 6 місце чарту FM-TV минулого тижня.
FM-TV
2025-07-18T22:57:11Z
Правила стилю Пріянки Чопри: як одягається відома модель
24tv
2025-07-18T19:51:48Z
Хороших новин немає: Симоньян розповіла про стан Кеосаяна
GlavRed
2025-07-18T19:27:38Z
Вилитий Кіркоров: син Стоцької пішов ще й на зріст
GlavRed
2025-07-18T19:27:29Z
Руйнування будівлі в Буенос-Айресі: Netflix використав штучний інтелект у серіалі
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T18:54:18Z
Батіг Індіани Джонса, подарунок від Гаррісона Форда, продали за шалені гроші: сума вражає
Фокус
2025-07-18T18:27:32Z
В Іспанії на аукціоні продали найдорожчий сир у світі
AgroPortal
2025-07-19T06:30:18Z
Цей секрет змінює все: варена картопля буде смачної як ніколи – хитрість із сіллю
24tv
2025-07-18T19:24:53Z
Всі здивуються, що це з "Мівіни": простий і смачний салат з вермішелі
Telegraf
2025-07-18T19:24:51Z
Гороскоп на 19 липня: Овнам - зустрічі, Тельцям - пропозиція на співпрацю
FaceNews
2025-07-18T19:15:39Z
Несподіване місце, що приваблює комах у ванну кімнату: як цьому покласти край
24tv
2025-07-18T19:00:12Z
У мережі показали європейський острів, який з висоти нагадує відбиток пальця: у чому феномен
24tv
2025-07-18T18:39:34Z
Для чого насправді потрібна "Х" на спині піджака - стиліст розкрив таємницю
GlavRed
2025-07-18T18:27:46Z
Більше не треба гнути спину. Як зробити своїми руками крапельний полив
Telegraf
2025-07-18T18:06:20Z
Ці речі в секонд-хенді краще не купувати: тільки витратите гроші дарма
24tv
2025-07-18T17:57:47Z
У Фінляндії розбився невеликий літак
Европейская правда
2025-07-19T12:42:03Z
В Австрії загинув німецький альпініст, зірвавшись зі скелі
Европейская правда
2025-07-19T12:31:57Z
У Києві мати-ґвалтівниця та її спільник отримали вирок за сексуальне насильство над дитиною
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T12:00:26Z
На Київщині потяг збив чоловіка
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T11:30:26Z
Вдарила чоловіка шампурем: поліція на Черкащині розслідує вбивство під час відпочинку
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T10:39:23Z
У Німеччині через інцидент з феєрверками на ярмарку постраждали 19 осіб
Европейская правда
2025-07-19T08:37:27Z
Українські військові ліквідували міну, прибиту хвилями до узбережжя
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T07:27:05Z
Атака на Павлоград: пошкоджено пожежну частину, підприємства, п’ятиповерхівку
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T06:45:18Z
Південна Корея бореться з паводками: понад сім тис людей покинули свої домівки
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T05:48:58Z
СБУ звернулася до Усика в день бою за звання абсолютного чемпіона світу
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T15:30:56Z
Головний бій року. Все, що потрібно знати про протистояння між Усиком та Дюбуа
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T07:42:05Z
Продовження "дружби": Ноттінгем продав гравця за 23 млн євро до Ботафогу – той має 276 хвилин за сезон АПЛ
Football.ua
2025-07-18T20:00:47Z
Кохання, перевірене часом: найкращі романтичні фото Олександра Усика з дружиною Катериною
24tv
2025-07-18T19:51:56Z
Ювентус може підписати Васкеса – журналіст
Football.ua
2025-07-18T19:42:35Z
Легендарний Леннокс Льюїс розповів, коли Усик має завершити кар'єру
24tv
2025-07-18T19:36:42Z
Спортсмени закликають FIE переглянути спрощений допуск росіян до змагань
iPress
2025-07-18T19:30:51Z
Штутгарт не планує продавати Вольтемаде до Баварії навіть за 60 млн євро — Плеттенберг
Football.ua
2025-07-18T19:30:05Z
Усик показав рекордну вагу в кар'єрі перед реваншем проти Дюбуа
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T19:24:39Z
В Туреччині розпочали перевірки Visa та Mastercard
Европейская правда
2025-07-19T07:13:58Z
Прогноз магнітних бур на 19-21 липня: якою буде сонячна активність
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T04:03:11Z
ChatGPT забирає читачів у Google: що буде з новинами?
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T20:03:36Z
Чим відрізняються 2 дідусі: із загадкою впораються лише справжні інтелектуали
GlavRed
2025-07-18T19:27:38Z
Жодних вологих серветок. Як правильно чистити екран смартфона
InternetUA
2025-07-18T19:13:19Z
Новий інструмент ChatGPT може виконувати доручення та керувати комп’ютером
360ua.news
2025-07-18T19:12:45Z
Монітори пишуть, що могли злетіти Ту: в ЦПД закликали бути уважними до тривог
24tv
2025-07-18T19:09:35Z
Американські розробники представили новітній дрон Z1 класу Group II, що працює на водні
InternetUA
2025-07-18T18:28:22Z
У ChatGPT додалися функції агента-помічника
ZN UA
2025-07-18T18:24:40Z
Липневі тарифи: скільки коштує зарядити електрокар в Україні
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T10:00:44Z
Феєрійний мотоцикл з двигуном Ferrari V8 стає загрозою для суперкарів
Топ Жир
2025-07-18T19:18:46Z
Наступний електричний позашляховик від Porsche може викликати найбільше суперечок
Топ Жир
2025-07-18T18:48:28Z
Прощання з трасою: чемпіон «Формули-1» Дженсон Баттон завершить гоночну кар’єру після сезону 2025 року
ITC
2025-07-18T18:19:04Z
Плани Jaguar та Range Rover щодо випуску електромобілів несподівано відклали, повідомляють джерела
Топ Жир
2025-07-18T18:03:03Z
Цей легкий двигун видає потужність, яка перевершує більшість суперкарів
Топ Жир
2025-07-18T17:33:52Z
Бензин, гібрид або електро: General Motors показали семимісний кросовер за $10 000
Фокус
2025-07-18T16:57:42Z
Цей GR Corolla спочатку намагався наздогнати Porsche 911, а потім згорів у вогні
Топ Жир
2025-07-18T16:48:13Z
Subaru представила електрокросовер Uncharted — з розгоном до «сотні» за 5 секунд і запасом ходу 492 км
ITC
2025-07-18T16:28:32Z