MY.UAНовини
Підготовка новобранців у країнах НАТО: як на Заході навчають майбутніх солдатів
Підготовка новобранців у країнах НАТО: як на Заході навчають майбутніх солдатів

Підготовка новобранців у країнах НАТО: як на Заході навчають майбутніх солдатів

Програми підготовки військовослужбовців у країнах НАТО, попри схожі основні етапи, мають деякі відмінності. Унікальним досвідом можна назвати програму Operation Interflex з навчання українських бійців, у якій задіяні інструктори з різних країн, що забезпечує різноманітність тактик і методик навчання.

У межах військової підтримки України західні партнери за кордоном організували військову підготовку військовослужбовців ЗСУ та спеціалістів за різними напрямами. Згідно з даними Генштабу, протягом 2022, 2024 і 2024 років на території країн-партнерів навчання пройшли понад 100 тисяч українських військовослужбовців. У зв'язку з цим Фокус з'ясовував, як у країнах НАТО готують новобранців, і чим буде корисний для українських фахівців досвід зарубіжних колег у сфері навчання військовослужбовців.

Кожна з країн Північноатлантичного альянсу має свої програми підготовки новобранців, які, попри схожі основні етапи, мають деякі відмінності. Наприклад, у США, Великій Британії, Німеччині та Фінляндії основні етапи навчання військовослужбовців включають: фізичну підготовку, тактичну та медичну підготовку, набуття навичок поводження зі зброєю тощо. А час навчання залежить від роду військ і, як правило, займає від 3 до 12 місяців.

Система базової підготовки в армії США

Загальна структура програми

Підготовка новобранців у збройних силах США — це інтенсивний курс навчання, спрямований на фізичне, тактичне і психологічне формування солдатів. Залежно від роду військ, тривалість курсу варіюється від 8 до 13 тижнів:

  • Армія США (U.S. Army): 10 тижнів.
  • Корпус морської піхоти (Marine Corps): 13 тижнів.
  • Військово-морські сили (Navy): 8 тижнів.
  • Військово-повітряні сили (Air Force): 8,5 тижнів.
  • Космічні сили (Space Force): спільна програма з ВПС.

Базова військова підготовка

Майбутні солдати армії США насамперед проходять медичний огляд, вакцинацію та перевірку фізичного стану. Після прибуття до навчального центру новобранець отримує форму, амуніцію та базовий інвентар, після чого інструктори ознайомлюють із правилами військового життя та статутом.

Новобранців з перших днів привчають до дисципліни: ранній підйом, суворий розпорядок дня, перевірка зовнішнього вигляду, виконання команд командирів тощо. Потім для новачків починається комплексна програма фізичних тренувань, що включає біг, вправи з вагою, роботу на витривалість і подолання перешкод. При цьому нормативи поступово ускладнюються. Варто зазначити, що в основі тренувань лежать взаємовиручка і командний дух.

Важливою частиною підготовки військовослужбовців є рукопашний бій або Army Combatives Program. У межах цієї програми новобранці освоюють базові та просунуті прийоми ближнього бою для підвищення їхньої боєздатності та впевненості в нестандартних ситуаціях.

Підготовка новобранців армії США в рамках Army Combatives Program
Фото: Скрін відео

Програма ґрунтується на методах ближнього бою, розроблених ще в Другу світову війну й адаптованих до сучасних умов. Причому основний акцент робиться на використання простих, але ефективних прийомів, які можна застосувати в стресовій ситуації.

Ключовим елементом курсу Basic Training в армії США є збройова та вогнева підготовка. Їхня мета — навчити новобранців безпечного та ефективного поводження зі зброєю, що формує основу їхніх професійних навичок для служби в збройних силах. Солдати вивчають конструкції основної стрілецької зброї — M4A1 Carbine та M16 Rifle, потім інструктори візуально демонструють ведення вогню.

Набуття базових навичок стрільби включає тренування на дистанціях від 50 до 300 метрів, а також вправи на визначення цілей і вибір правильної черги — поодинокі або автоматичні постріли. При цьому велика увага приділяється динамічній стрільбі, прицілюванню і ураженню цілей в умовах низької освітленості, спільній стрільбі, прикриттю товаришів, придушенню противника.

Програма OSUT

One Station Unit Training або OSUT — це розширений формат підготовки новобранців, що застосовується в армії США. На відміну від стандартного курсу Basic Training, OSUT поєднує базову підготовку і подальшу професійну підготовку за фахом на одній базі і без зміни навчальних підрозділів.

Тривалість програми зазвичай становить від 14 до 22 тижнів залежно від спеціальності та роду військ. Наприклад, піхотинці навчаються 22 тижні, а танкісти 19 тижнів.

One Station Unit Training або OSUT — це розширений формат підготовки новобранців, що застосовується в армії США

Етапи підготовки:

  1. Фізична підготовка та початковий бойовий тренінг. Новобранці починають з інтенсивних фізичних вправ, включно з подоланням смуги перешкод і базовим курсом рукопашного бою.
  2. Вогнева підготовка. На цьому етапі солдати навчаються стрільби зі стандартної зброї армії США, такої як штурмова гвинтівка M4 і пістолет SIG Sauer M17, а також освоєння підствольних гранатометів M320 і M320A1.
  3. Тактична підготовка включає навчання діям в умовах хімічної, біологічної, радіологічної та ядерної загроз (CBRN), а також тактиці ведення бою в міському середовищі.
  4. Спеціалізована підготовка: для піхотинців — освоєння навичок, пов'язаних з управлінням і використанням озброєння бойових машин, таких як Bradley і Stryker.

Підготовка танкістів армії США

Для майбутніх танкістів OSUT проходить на базі Форт-Мур (раніше Форт-Беннінг) і триває 19 тижнів. Під час навчання новобранці опановують широкий спектр навичок, починаючи з основ військової дисципліни і закінчуючи управлінням танком M1 Abrams, який є основною бойовою машиною армії США.

З перших днів курсанти включаються в інтенсивний розклад. Перша фаза курсу присвячена базовим військовим навичкам: фізичній підготовці, поводженню зі зброєю, тактиці та виживанню. У другій фазі акцент робиться на технічні аспекти експлуатації танка.

Етапи підготовки:

  • Теорія та будова танка M1 Abrams. Новобранці вивчають будову рухової установки, систем управління вогнем і захисту.
  • Практичні заняття включають управління танком у польових умовах, відпрацювання бойових завдань.
  • Координація роботи екіпажу. У межах цього етапу досягається злагодженість дій командира, навідника, заряджаючого і механіка-водія.

Величезну увагу приділяють взаємодії всередині екіпажу. Інструктори навчають майбутніх танкістів не тільки техніці, а й важливості взаєморозуміння та злагодженості. Це дозволяє випускникам OSUT ставати не просто професіоналами, а й готовими до реальних викликів бійцями.

Велика Британія: акцент на універсальності

Велика Британія, відома своїми професійними збройними силами, робить акцент на всебічній підготовці, яка починається з базового курсу Phase 1 Training. Це обов'язковий етап для всіх новобранців, незалежно від майбутньої спеціальності.

Тривалість курсу становить від 10 до 14 тижнів залежно від роду військ. При цьому наголос робиться на фізичну підготовку, дисципліну і базові навички, включно з вогневою і тактичною підготовкою.

Після базового етапу новобранці переходять до Phase 2 Training, де поглиблено вивчають свою військову спеціальність. Наприклад, піхотинці тренуються в піхотних центрах, таких як ITC Catterick, а артилеристи проходять підготовку в спеціалізованих школах.

Основне завдання Phase 2 Training — надати військовослужбовцям знання та навички, необхідні для виконання їхніх конкретних посадових обов'язків в армії. Цей етап також відомий як професійна підготовка або "special-to-arms" навчання. Залежно від обраної спеціальності, тривалість і зміст курсу можуть варіюватися.

Phase 2 Training поділяється на два основні компоненти:

  • Phase 2a — загальне спеціалізоване навчання, яке може включати, наприклад, курс підготовки бойових інженерів.
  • Phase 2b — вузькоспеціалізоване навчання, зокрема технічних фахівців.

Крім професійних навичок, у межах Phase 2 Training військовослужбовці проходять навчання з таких предметів, як англійська мова, математика та інформаційні технології. Успішне складання іспитів із цих дисциплін на рівні 2 є обов'язковим для подальшого просування по службі.

Після базового етапу новобранці переходять до Phase 2 Training, де поглиблено вивчають свою військову спеціальність

Німеччина: наголос на дисципліну

Збройні сили Німеччини, відомі як Бундесвер, характеризуються поєднанням обов'язкової базової підготовки та фокусом на спеціалізації. Після скасування строкової служби у 2011 році Бундесвер став професійною армією, але певні елементи колишньої системи збереглися.

Базова військова підготовка (Grundausbildung)

Програма Grundausbildung — це базова військова підготовка у Збройних силах ФРН. Вона призначена для всіх новобранців і слугує основою для подальшої служби та спеціалізації. Програма триває 12 тижнів і включає базові знання: стрільбу, орієнтування на місцевості, медичну підготовку та загальні військові дисципліни.

Інструктори інтенсивно опрацьовують із новобранцями тему роботи в команді, оскільки основою системи Бундесверу є здатність солдатів ефективно взаємодіяти.

Солдат Бундесверу під час підготовки військовослужбовців
Фото: Bundeswehr.de

Основні компоненти програми:

  • Фізична підготовка. Розвиток витривалості, сили та загальної фізичної форми через регулярні тренування, марш-кидки з навантаженням і подолання смуги перешкод.
  • Вогнева підготовка. Навчання поводженню з особистою стрілецькою зброєю, такою як гвинтівка G36, включно з теоретичними заняттями, тренуваннями на симуляторах і практичними стрільбами.
  • Тактична підготовка. Вивчення основ тактики, включно з пересуванням у складі підрозділу, маскуванням, орієнтуванням на місцевості та основами виживання в польових умовах.
  • Стройова підготовка. Освоєння військових статутів, дисципліни та стройових прийомів для забезпечення злагодженості та координації дій у підрозділі.
  • Медична підготовка. Навчання наданню першої допомоги та базовим медичним навичкам, необхідним у бойових умовах.

Хоча основні елементи Grundausbildung єдині для всіх, кожна частина збройних сил (сухопутні війська, ВМС, ВПС та інші) може робити акцент на специфічних навичках, що відповідають їхнім завданням. Наприклад, у сухопутних військах більше уваги приділяється фізичній підготовці, тоді як у ВМС — підготовці до служби у відкритому морі та всіх супутніх труднощів.

Фінляндія: концепція "тотальної оборони"

Військова підготовка у Фінляндії ґрунтується на системі загального військового обов'язку і спрямована на формування високоефективних резервних сил, здатних швидко мобілізуватися в разі потреби. Попри невелике населення, країна побудувала систему підготовки, яка дозволяє країні в короткі терміни мобілізувати значну кількість резервістів.

Військовий обов'язок у Фінляндії стосується всіх чоловіків віком від 18 до 30 років. Жінки можуть проходити службу на добровільних засадах, і цей вибір з кожним роком стає дедалі популярнішим. Термін служби залежить від обраної спеціальності та підрозділу: він варіюється від 165 до 347 днів.

Призовники діляться на групи, які розподіляються між різними видами військ, такими як піхота, артилерія, інженерні війська та інші. Кожен призовник проходить три етапи підготовки, які охоплюють усе — від базових навичок до вузькоспеціалізованих завдань. Крім того, навчання будується на практичному підході: менше бюрократії, більше реальних навичок. Призовники отримують досвід роботи в умовах, максимально наближених до реальних викликів.

Військовослужбовці армії Фінляндії
Фото: Facebook

Етапи підготовки

Підготовка починається з базового курсу, який триває близько двох місяців. За цей час новобранці вивчають основи стройової підготовки, поводження зі зброєю, тактику та виживання в польових умовах. Цей етап закладає фундамент для подальшого навчання.

Після базової підготовки солдати переходять до навчання за своєю спеціальністю. Артилеристи опановують розрахунки для гармат та управління вогнем, зв'язківці працюють із сучасними комунікаційними системами, а піхотинці вдосконалюють навички штурму та оборони.

Завершальним етапом служби стає участь у масштабних навчаннях. На цих маневрах солдати відпрацьовують злагоджені дії у складі підрозділів, вчаться взаємодіяти з іншими видами військ і застосовувати свої знання в умовах, максимально наближених до бойових.

Роль резервістів

Одна з ключових особливостей фінської системи — це упор на резерв. Після проходження служби військовослужбовці переводяться в резерв, де залишаються до 60 років. Для підтримки бойової готовності резервісти періодично викликаються на збори.

Фінляндія здатна мобілізувати до 280 000 осіб, більшість з яких становлять резервісти. Така система дає змогу країні бути готовою до потенційних загроз, попри обмежені ресурси.

Програма Interflex для українських бійців

Окремо варто згадати про підготовку українських військових за стандартами Королівських збройних сил Великої Британії в межах програми Operation Interflex, організованої з липня 2022 року. Її мета — навчання солдатів ЗСУ сучасним військовим навичкам для підвищення їхньої боєздатності в умовах тривалої російсько-української війни.

Навчання проводиться на військових базах Великої Британії, де для українських солдатів створюються умови, максимально наближені до реальних бойових. За словами організаторів, програма орієнтована на те, щоб новобранці та досвідчені військові не тільки освоювали сучасне озброєння, а й набували тактичних навичок для найскладніших сценаріїв.

Підготовка за програмою Interflex охоплює кілька ключових напрямів:

  1. Основи поводження зі зброєю: українські бійці освоюють використання стандартного озброєння НАТО, включно з протитанковими комплексами та стрілецькою зброєю.
  2. Бойові дії в міському середовищі: навчання на макетах міських районів дає змогу військовослужбовцям тренуватися для операцій в умовах щільної забудови, де кожен куток може стати укриттям або загрозою.
  3. Тактична медицина: навички надання першої допомоги на полі бою стають невід'ємною частиною програми.
  4. Інженерна підготовка: солдатів вчать знешкоджувати вибухові пристрої та працювати з обладнанням для розмінування.
  5. Робота з сучасними технологіями: курс охоплює використання розвідувальних безпілотників та інших систем, які відіграють дедалі більшу роль на полі бою.

Наразі навчання за програмою пройшли понад 50 тисяч українських військовослужбовців. Успіх Interflex став підставою для її продовження до кінця 2025 року, про що офіційно оголосило Міністерство оборони Великої Британії.

Значення для України

Interflex стала символом міжнародного співробітництва: в її реалізації беруть участь інструктори не тільки з Великої Британії, а й з країн НАТО. Серед них — фахівці з Канади, Данії, Нідерландів, Норвегії, Фінляндії, Швеції та інших держав. Цей багатонаціональний підхід забезпечує різноманітність тактик і методик навчання, які використовуються в арміях різних країн.

Таким чином Interflex є не просто програмою навчання, а й важливою частиною інтеграції українських збройних сил у стандарти НАТО. Це ще один крок до зміцнення співпраці між Україною та її союзниками.

Важливо БЗВП для всіх: як Україна змінює військову підготовку майбутніх призовників у 2025-му
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Які рослини сарана з’їсть в першу чергу: спосіб боротьби та страхи шкідника
GlavRed
2025-07-28T11:09:42Z
Випускатимуть нові квіти весь серпень: додайте під троянди ці обрізки
24tv
2025-07-28T11:09:40Z
Це село на Закарпатті відоме неймовірним водоспадом і гірськолижним курортом
24tv
2025-07-28T11:03:42Z
Пральний порошок "вбиває" рушники: копійчаний засіб поверне колишню м'якість
GlavRed
2025-07-28T10:57:18Z
5 "найогидніших" страв світу: показали, який вони мають вигляд
24tv
2025-07-28T10:42:56Z
Серпень принесе великі гроші трьом знакам зодіаку: хто ці щасливчики
GlavRed
2025-07-28T10:27:16Z
Чому сирники не виходять: ці проблемні інгредієнти додає кожна господиня
24tv
2025-07-28T09:57:23Z
Ці 6 речей потрібно прибирати кожного місяця, але майже ніхто цього не робить
24tv
2025-07-28T09:54:55Z
Що додають в Туреччині під час прання сорочок: білосніжна чистота навіть без замочування
TSN
2025-07-28T09:33:24Z
Зібрав і поцілував синьо-жовті прапори: фронтмен Imagine Dragons підтримав Україну в Лондоні
24tv
2025-07-28T11:21:34Z
Зіркові голоси для «Поганців 2»: Педан, Пивоваров, Ребрик і Кравченко долучились до дубляжу
Вива
2025-07-28T11:18:26Z
"Була сама не своя": Альона Омаргалієва розкрила деталі весілля з Тамерланом
GlavRed
2025-07-28T11:03:10Z
Про Віслюка зі "Шрека" знімуть окремий мультфільм: Едді Мерфі поділився подробицями
24tv
2025-07-28T10:45:24Z
Бєдняков висловився про стосунки з ексдружиною після її повернення із США з дітьми: "Ми бачимося"
TSN
2025-07-28T10:37:48Z
Літній вайб з Adidas: 5 крутих моделей кросівок для спекотного літа
24tv
2025-07-28T10:33:55Z
Павло Зібров запросив Білик у гості на дачу та показав, як вони разом час проводять: "Сімейний день"
TSN
2025-07-28T10:33:38Z
Онкологія – не вирок: 39-річна танцівниця повернулася на сцену після лікування раку
Фокус
2025-07-28T10:21:41Z
З Дженніфер Лопес злетіла спідниця на концерті: як відреагувала артистка
24tv
2025-07-28T10:00:58Z
Названо професію з найвищим рівнем зрад у шлюбі
GlavRed
2025-07-28T10:27:09Z
Токсичний макіяж: чому косметика і тимчасові татуювання справді небезпечні для дітей
Фокус
2025-07-28T10:15:49Z
Що впливає на тривалість життя: три ключові фактори
Gazeta UA
2025-07-28T10:15:25Z
Як скористатися програмою "Доступні ліки": поради від "Аптека 9-1-1"
Gazeta UA
2025-07-28T10:15:23Z
Експерт назвав найбрудніше місце в готельному номері: це не туалет чи дверна ручка
24tv
2025-07-28T10:06:53Z
Чого виробникам і споживачам очікувати від євроінтеграційної реформи фармгалузі
ZN UA
2025-07-28T10:04:32Z
Дешево й ефективно: вірус, знайдений у рослині, стане зброєю у боротьбі з раком
Фокус
2025-07-28T09:00:42Z
Кияни з агресивним раком без допомоги. Всеукраїнська Рада захисту прав та безпеки пацієнтів звернулася до Кличка
ГЛАВКОМ NET
2025-07-28T08:42:06Z
Синдром Аспергера: що це, чому виникає та чи можна вилікувати
24tv
2025-07-28T08:18:59Z
Головне – досягти своїх цілей: у Путіна зробили нову цинічну заяву про війну в Україні
24tv
2025-07-20T09:30:42Z
Громадськість та медіа перед відновленням незалежності НАБУ та САП закликали ВРУ відновити трансляції засідань
ZN UA
2025-07-28T11:22:43Z
Трамп пропонував Путіну Україну "на блюдечку" в обмін на мир, - глава МЗС Австрії
Хвиля
2025-07-28T11:21:34Z
Президент Світового єврейського конгресу вимагає від банків Швейцарії нові копенсації для жертв Голокосту
ГЛАВКОМ NET
2025-07-28T11:18:46Z
Ердоган прагне організувати зустріч Трампа та Путіна в Туреччині: як реагують у Кремлі
24tv
2025-07-28T11:18:38Z
Посол України сказав, чому Мерц не є розчаруванням для України
24tv
2025-07-28T11:18:13Z
"Покладатись треба на себе": Лавров поскаржився на відсутність у Росії союзників
Фокус
2025-07-28T11:15:08Z
Громадськість закликає Раду відновити прямі трансляції засідань
УкраинФорм
2025-07-28T11:12:28Z
Глава Вищого антикорупційного суду пояснила, чим небезпечні обшуки без судового рішення
ГЛАВКОМ NET
2025-07-28T11:12:00Z
Частину України накрила потужна негода: що відомо про наслідки
24tv
2025-07-28T11:18:16Z
У Харкові трьох лікарів звинувачують у смерті ненародженої двійні
24tv
2025-07-28T11:18:11Z
В Астрахані без жодних вибухів завалилася багатоповерхівка: будинок мали знести ще 1 квітня
Фокус
2025-07-28T11:15:44Z
Протягом тижня сапери ДСНС знешкодили на Харківщині понад 550 вибухонебезпечних предметів
Мій Харків
2025-07-28T11:13:16Z
На Харківщині розшукують неповнолітню
Мій Харків
2025-07-28T11:07:47Z
У Бангкоку чоловік розстріляв людей на ринку: багато жертв
Фокус
2025-07-28T11:06:52Z
На Одещині дерево впало на підлітків через негоду: є загиблий та травмовані
24tv
2025-07-28T10:51:49Z
У Болгарії вирують лісові пожежі, вогонь уже перекинувся на Сербію
УкраинФорм
2025-07-28T10:51:31Z
Іспанський винищувач налякав глядачів авіашоу: що сталося
TSN
2025-07-28T10:51:11Z
Будинок за 1 євро: у Франції запустили ініціативу для охочих переїхати
Фокус
2025-07-28T11:21:20Z
На яку допомогу мають право українці старше 65 років
24tv
2025-07-28T11:21:16Z
Посол у Німеччині розповів, скільки ще систем ППО IRIS-T SLM має отримати Україна
Европейская правда
2025-07-28T11:15:57Z
Обіцяли - не звільнили: чому Україна досі без закону про демобілізацію і що це означає для військових
Знай
2025-07-28T11:12:59Z
Грошова допомога для пенсіонерів у Сумській області: де та коли можна зареєструватися для отримання виплат
Политека
2025-07-28T11:00:49Z
Газетки в СРСР використовували не тільки в туалеті. Що читали радянські люди
Telegraf
2025-07-28T11:00:07Z
Питання безпеки: жінку після косметичної операції не пустили на рейс
Фокус
2025-07-28T11:00:04Z
Від ідеї до унікального знака підрозділу: як Міноборони створює військову символіку
Хвиля
2025-07-28T10:57:42Z
«Прапор» тримається високо: історія Героя України Михайла Максіяна
TSN
2025-07-28T10:51:18Z
Ворог активізувався на Придніпровському напрямку, кількість штурмів зросла на 55% - військові
УкраинФорм
2025-07-28T11:09:23Z
Детонувало добу, – Андрющенко поділився деталями потужних вибухів в окупованому Мелітополі
24tv
2025-07-28T11:03:52Z
Більшість киян підримали ідею перевезення собак у метро, - опитування "Київ Цифровий"
Комсомольская правда
2025-07-28T11:01:20Z
Пекельна спека і потопи чекають на українців в серпні: синоптик розповів про сюрпризи від погоди
Telegraf
2025-07-28T10:57:54Z
На Київщині понад 30 тисяч споживачів залишилися без світла через негоду
24tv
2025-07-28T10:57:23Z
Грози, град, шквали і температура +16: коли в Україні різко похолодає – точна дата
GlavRed
2025-07-28T10:51:03Z
У Києві затримали ще шістьох посадовців, які фігурують у схемах з розкрадання понад ₴2,5 млн бюджетних коштів
Украина Криминальная
2025-07-28T10:45:57Z
"Думали, що буде обмін або етап в Росію": азовець "Крафт" розповів про теракт в Оленівці
24tv
2025-07-28T10:45:25Z
Треті роковини теракту в Оленівці. Реакція Зеленського
ГЛАВКОМ NET
2025-07-28T10:42:41Z
Муза за плечами чемпіона світу: що відомо про Катерину Усик, яку боксер кохає зі школи
Фокус
2025-07-28T11:06:53Z
Україна здобула сім нагород на чемпіонаті світу з веслування на байдарках і каное U23
ГЛАВКОМ NET
2025-07-28T11:00:20Z
"Шахтар" —"Бешикташ": букмекери назвали фаворита матчу-відповіді Ліги Європи
ZN UA
2025-07-28T11:00:00Z
Волейболістка Дар'я Шаргородська: Бути мозком команди – це складно
Комсомольская правда
2025-07-28T10:58:41Z
Де продовжить кар'єру Ісак?
Football.ua
2025-07-28T10:54:29Z
Колишній чемпіон світу назвав місце Усика в історії боксу
24tv
2025-07-28T10:51:31Z
Штутгарт спробує піти за Глухом, якщо ПАОК і надалі блокуватиме трансфер свого таланта
Football.ua
2025-07-28T10:51:15Z
Лідс наближається до підписання Пайшана — друга пропозиція в 32 мільйони євро майже влаштувала Фейєнорд
Football.ua
2025-07-28T10:37:18Z
Українські лучники стали бронзовими призерами етапу Гран-Прі Європи
ГЛАВКОМ NET
2025-07-28T10:30:10Z
Не тільки Росія: економіка Білорусі теж перебуває у стагнації
24tv
2025-07-28T11:21:19Z
Запровадження екологічного мита СВАМ буде коштувати Україні мінімум 4 млрд євро
ГЛАВКОМ NET
2025-07-28T11:18:58Z
Експрезиденту української авіакомпанії оголосили підозру в ухиленні від податків
УкраинФорм
2025-07-28T11:18:33Z
Кавуни, баклажани та часник у лідерах ринку: як змінились ціни на овочі та фрукти за тиждень
24tv
2025-07-28T11:06:50Z
Ціни на літій зростають, а постачання скорочуються: до чого тут Китай
24tv
2025-07-28T11:03:22Z
БЕБ упередило розтрату ₴17,4 млн. бюджетних коштів
Украина Криминальная
2025-07-28T11:03:09Z
УКАБ Агротехнології 2025: лідери агробізнесу про актуальні виклики та перспективи
AgroPortal
2025-07-28T11:00:15Z
В Україні подорожчали овочі: скільки коштують капуста, морква, буряк
TSN
2025-07-28T10:45:01Z
Україна розпочала імпортувати азербайджанський газ Трансбалканським маршрутом
УкраинФорм
2025-07-28T10:42:18Z
Вимикайте цю техніку, коли не використовуєте: як просто заощадити на електриці
Фокус
2025-07-28T11:21:57Z
8 функцій бети iOS 26, які варто спробувати просто зараз
InternetUA
2025-07-28T11:18:49Z
На дні океану стародавні черви пожирають кістки морських гігантів: роблять це вже сотні мільйонів років
Фокус
2025-07-28T11:15:18Z
Американська реперка поглузувала з українського воїна, який пройшов полон: реакція соцмереж
ГЛАВКОМ NET
2025-07-28T11:10:40Z
Комп’ютерний зір, обробка документів та автоматизація звернень: як Metinvest Digital використовує ШІ
ГЛАВКОМ NET
2025-07-28T11:09:26Z
Юрій Сулима: Три роки джуніорства - це міф
Знай
2025-07-28T10:57:28Z
Samsung One UI 8: хто отримає велике оновлення Android і що воно змінить
Фокус
2025-07-28T10:51:24Z
Юні геймери «зламують» систему перевірки віку обличчям Сема із Death Stranding
ITC
2025-07-28T10:46:53Z
Samsung уклала угоду з Tesla щодо виробництва чипів
УкраинФорм
2025-07-28T10:46:46Z
Honda представить свій найдешевший електрокар у вересні
360ua.news
2025-07-28T11:21:39Z
На шасі MAN TGS в Україні почали встановлювати крани-маніпулятори вантажопідйомністю до 11,5 т
AutoCentre
2025-07-28T11:07:20Z
Активно проходить випробування: електричний мінівен Mercedes-Benz VLE показали на нових фото
AutoGeek
2025-07-28T10:48:07Z
Найменший електромобіль Honda може живити ваш будинок та не тільки
Топ Жир
2025-07-28T10:36:28Z
Класичний Honda NSX перетворили на сучасний суперкар
AutoCentre
2025-07-28T10:03:02Z
900 сил і 2,5 с до сотні: у Києві помітили унікальний Porsche Brabus за $500 000
Фокус
2025-07-28T10:00:03Z
Новий електромобіль MG4 розкрив свій інтер’єр
AutoGeek
2025-07-28T09:54:39Z
Jeep отримав рекордні 200 тисяч замовлень на новий Avenger
AutoCentre
2025-07-28T09:45:28Z
Продавався в Україні: Chevrolet відродив популярний бюджетний автомобіль
ЗаРулем
2025-07-28T09:21:48Z