MY.UAНовини
Підготовка новобранців у країнах НАТО: як на Заході навчають майбутніх солдатів
Підготовка новобранців у країнах НАТО: як на Заході навчають майбутніх солдатів

Підготовка новобранців у країнах НАТО: як на Заході навчають майбутніх солдатів

Програми підготовки військовослужбовців у країнах НАТО, попри схожі основні етапи, мають деякі відмінності. Унікальним досвідом можна назвати програму Operation Interflex з навчання українських бійців, у якій задіяні інструктори з різних країн, що забезпечує різноманітність тактик і методик навчання.

У межах військової підтримки України західні партнери за кордоном організували військову підготовку військовослужбовців ЗСУ та спеціалістів за різними напрямами. Згідно з даними Генштабу, протягом 2022, 2024 і 2024 років на території країн-партнерів навчання пройшли понад 100 тисяч українських військовослужбовців. У зв'язку з цим Фокус з'ясовував, як у країнах НАТО готують новобранців, і чим буде корисний для українських фахівців досвід зарубіжних колег у сфері навчання військовослужбовців.

Кожна з країн Північноатлантичного альянсу має свої програми підготовки новобранців, які, попри схожі основні етапи, мають деякі відмінності. Наприклад, у США, Великій Британії, Німеччині та Фінляндії основні етапи навчання військовослужбовців включають: фізичну підготовку, тактичну та медичну підготовку, набуття навичок поводження зі зброєю тощо. А час навчання залежить від роду військ і, як правило, займає від 3 до 12 місяців.

Система базової підготовки в армії США

Загальна структура програми

Підготовка новобранців у збройних силах США — це інтенсивний курс навчання, спрямований на фізичне, тактичне і психологічне формування солдатів. Залежно від роду військ, тривалість курсу варіюється від 8 до 13 тижнів:

  • Армія США (U.S. Army): 10 тижнів.
  • Корпус морської піхоти (Marine Corps): 13 тижнів.
  • Військово-морські сили (Navy): 8 тижнів.
  • Військово-повітряні сили (Air Force): 8,5 тижнів.
  • Космічні сили (Space Force): спільна програма з ВПС.

Базова військова підготовка

Майбутні солдати армії США насамперед проходять медичний огляд, вакцинацію та перевірку фізичного стану. Після прибуття до навчального центру новобранець отримує форму, амуніцію та базовий інвентар, після чого інструктори ознайомлюють із правилами військового життя та статутом.

Новобранців з перших днів привчають до дисципліни: ранній підйом, суворий розпорядок дня, перевірка зовнішнього вигляду, виконання команд командирів тощо. Потім для новачків починається комплексна програма фізичних тренувань, що включає біг, вправи з вагою, роботу на витривалість і подолання перешкод. При цьому нормативи поступово ускладнюються. Варто зазначити, що в основі тренувань лежать взаємовиручка і командний дух.

Важливою частиною підготовки військовослужбовців є рукопашний бій або Army Combatives Program. У межах цієї програми новобранці освоюють базові та просунуті прийоми ближнього бою для підвищення їхньої боєздатності та впевненості в нестандартних ситуаціях.

Підготовка новобранців армії США в рамках Army Combatives Program
Фото: Скрін відео

Програма ґрунтується на методах ближнього бою, розроблених ще в Другу світову війну й адаптованих до сучасних умов. Причому основний акцент робиться на використання простих, але ефективних прийомів, які можна застосувати в стресовій ситуації.

Ключовим елементом курсу Basic Training в армії США є збройова та вогнева підготовка. Їхня мета — навчити новобранців безпечного та ефективного поводження зі зброєю, що формує основу їхніх професійних навичок для служби в збройних силах. Солдати вивчають конструкції основної стрілецької зброї — M4A1 Carbine та M16 Rifle, потім інструктори візуально демонструють ведення вогню.

Набуття базових навичок стрільби включає тренування на дистанціях від 50 до 300 метрів, а також вправи на визначення цілей і вибір правильної черги — поодинокі або автоматичні постріли. При цьому велика увага приділяється динамічній стрільбі, прицілюванню і ураженню цілей в умовах низької освітленості, спільній стрільбі, прикриттю товаришів, придушенню противника.

Програма OSUT

One Station Unit Training або OSUT — це розширений формат підготовки новобранців, що застосовується в армії США. На відміну від стандартного курсу Basic Training, OSUT поєднує базову підготовку і подальшу професійну підготовку за фахом на одній базі і без зміни навчальних підрозділів.

Тривалість програми зазвичай становить від 14 до 22 тижнів залежно від спеціальності та роду військ. Наприклад, піхотинці навчаються 22 тижні, а танкісти 19 тижнів.

One Station Unit Training або OSUT — це розширений формат підготовки новобранців, що застосовується в армії США

Етапи підготовки:

  1. Фізична підготовка та початковий бойовий тренінг. Новобранці починають з інтенсивних фізичних вправ, включно з подоланням смуги перешкод і базовим курсом рукопашного бою.
  2. Вогнева підготовка. На цьому етапі солдати навчаються стрільби зі стандартної зброї армії США, такої як штурмова гвинтівка M4 і пістолет SIG Sauer M17, а також освоєння підствольних гранатометів M320 і M320A1.
  3. Тактична підготовка включає навчання діям в умовах хімічної, біологічної, радіологічної та ядерної загроз (CBRN), а також тактиці ведення бою в міському середовищі.
  4. Спеціалізована підготовка: для піхотинців — освоєння навичок, пов'язаних з управлінням і використанням озброєння бойових машин, таких як Bradley і Stryker.

Підготовка танкістів армії США

Для майбутніх танкістів OSUT проходить на базі Форт-Мур (раніше Форт-Беннінг) і триває 19 тижнів. Під час навчання новобранці опановують широкий спектр навичок, починаючи з основ військової дисципліни і закінчуючи управлінням танком M1 Abrams, який є основною бойовою машиною армії США.

З перших днів курсанти включаються в інтенсивний розклад. Перша фаза курсу присвячена базовим військовим навичкам: фізичній підготовці, поводженню зі зброєю, тактиці та виживанню. У другій фазі акцент робиться на технічні аспекти експлуатації танка.

Етапи підготовки:

  • Теорія та будова танка M1 Abrams. Новобранці вивчають будову рухової установки, систем управління вогнем і захисту.
  • Практичні заняття включають управління танком у польових умовах, відпрацювання бойових завдань.
  • Координація роботи екіпажу. У межах цього етапу досягається злагодженість дій командира, навідника, заряджаючого і механіка-водія.

Величезну увагу приділяють взаємодії всередині екіпажу. Інструктори навчають майбутніх танкістів не тільки техніці, а й важливості взаєморозуміння та злагодженості. Це дозволяє випускникам OSUT ставати не просто професіоналами, а й готовими до реальних викликів бійцями.

Велика Британія: акцент на універсальності

Велика Британія, відома своїми професійними збройними силами, робить акцент на всебічній підготовці, яка починається з базового курсу Phase 1 Training. Це обов'язковий етап для всіх новобранців, незалежно від майбутньої спеціальності.

Тривалість курсу становить від 10 до 14 тижнів залежно від роду військ. При цьому наголос робиться на фізичну підготовку, дисципліну і базові навички, включно з вогневою і тактичною підготовкою.

Після базового етапу новобранці переходять до Phase 2 Training, де поглиблено вивчають свою військову спеціальність. Наприклад, піхотинці тренуються в піхотних центрах, таких як ITC Catterick, а артилеристи проходять підготовку в спеціалізованих школах.

Основне завдання Phase 2 Training — надати військовослужбовцям знання та навички, необхідні для виконання їхніх конкретних посадових обов'язків в армії. Цей етап також відомий як професійна підготовка або "special-to-arms" навчання. Залежно від обраної спеціальності, тривалість і зміст курсу можуть варіюватися.

Phase 2 Training поділяється на два основні компоненти:

  • Phase 2a — загальне спеціалізоване навчання, яке може включати, наприклад, курс підготовки бойових інженерів.
  • Phase 2b — вузькоспеціалізоване навчання, зокрема технічних фахівців.

Крім професійних навичок, у межах Phase 2 Training військовослужбовці проходять навчання з таких предметів, як англійська мова, математика та інформаційні технології. Успішне складання іспитів із цих дисциплін на рівні 2 є обов'язковим для подальшого просування по службі.

Після базового етапу новобранці переходять до Phase 2 Training, де поглиблено вивчають свою військову спеціальність

Німеччина: наголос на дисципліну

Збройні сили Німеччини, відомі як Бундесвер, характеризуються поєднанням обов'язкової базової підготовки та фокусом на спеціалізації. Після скасування строкової служби у 2011 році Бундесвер став професійною армією, але певні елементи колишньої системи збереглися.

Базова військова підготовка (Grundausbildung)

Програма Grundausbildung — це базова військова підготовка у Збройних силах ФРН. Вона призначена для всіх новобранців і слугує основою для подальшої служби та спеціалізації. Програма триває 12 тижнів і включає базові знання: стрільбу, орієнтування на місцевості, медичну підготовку та загальні військові дисципліни.

Інструктори інтенсивно опрацьовують із новобранцями тему роботи в команді, оскільки основою системи Бундесверу є здатність солдатів ефективно взаємодіяти.

Солдат Бундесверу під час підготовки військовослужбовців
Фото: Bundeswehr.de

Основні компоненти програми:

  • Фізична підготовка. Розвиток витривалості, сили та загальної фізичної форми через регулярні тренування, марш-кидки з навантаженням і подолання смуги перешкод.
  • Вогнева підготовка. Навчання поводженню з особистою стрілецькою зброєю, такою як гвинтівка G36, включно з теоретичними заняттями, тренуваннями на симуляторах і практичними стрільбами.
  • Тактична підготовка. Вивчення основ тактики, включно з пересуванням у складі підрозділу, маскуванням, орієнтуванням на місцевості та основами виживання в польових умовах.
  • Стройова підготовка. Освоєння військових статутів, дисципліни та стройових прийомів для забезпечення злагодженості та координації дій у підрозділі.
  • Медична підготовка. Навчання наданню першої допомоги та базовим медичним навичкам, необхідним у бойових умовах.

Хоча основні елементи Grundausbildung єдині для всіх, кожна частина збройних сил (сухопутні війська, ВМС, ВПС та інші) може робити акцент на специфічних навичках, що відповідають їхнім завданням. Наприклад, у сухопутних військах більше уваги приділяється фізичній підготовці, тоді як у ВМС — підготовці до служби у відкритому морі та всіх супутніх труднощів.

Фінляндія: концепція "тотальної оборони"

Військова підготовка у Фінляндії ґрунтується на системі загального військового обов'язку і спрямована на формування високоефективних резервних сил, здатних швидко мобілізуватися в разі потреби. Попри невелике населення, країна побудувала систему підготовки, яка дозволяє країні в короткі терміни мобілізувати значну кількість резервістів.

Військовий обов'язок у Фінляндії стосується всіх чоловіків віком від 18 до 30 років. Жінки можуть проходити службу на добровільних засадах, і цей вибір з кожним роком стає дедалі популярнішим. Термін служби залежить від обраної спеціальності та підрозділу: він варіюється від 165 до 347 днів.

Призовники діляться на групи, які розподіляються між різними видами військ, такими як піхота, артилерія, інженерні війська та інші. Кожен призовник проходить три етапи підготовки, які охоплюють усе — від базових навичок до вузькоспеціалізованих завдань. Крім того, навчання будується на практичному підході: менше бюрократії, більше реальних навичок. Призовники отримують досвід роботи в умовах, максимально наближених до реальних викликів.

Військовослужбовці армії Фінляндії
Фото: Facebook

Етапи підготовки

Підготовка починається з базового курсу, який триває близько двох місяців. За цей час новобранці вивчають основи стройової підготовки, поводження зі зброєю, тактику та виживання в польових умовах. Цей етап закладає фундамент для подальшого навчання.

Після базової підготовки солдати переходять до навчання за своєю спеціальністю. Артилеристи опановують розрахунки для гармат та управління вогнем, зв'язківці працюють із сучасними комунікаційними системами, а піхотинці вдосконалюють навички штурму та оборони.

Завершальним етапом служби стає участь у масштабних навчаннях. На цих маневрах солдати відпрацьовують злагоджені дії у складі підрозділів, вчаться взаємодіяти з іншими видами військ і застосовувати свої знання в умовах, максимально наближених до бойових.

Роль резервістів

Одна з ключових особливостей фінської системи — це упор на резерв. Після проходження служби військовослужбовці переводяться в резерв, де залишаються до 60 років. Для підтримки бойової готовності резервісти періодично викликаються на збори.

Фінляндія здатна мобілізувати до 280 000 осіб, більшість з яких становлять резервісти. Така система дає змогу країні бути готовою до потенційних загроз, попри обмежені ресурси.

Програма Interflex для українських бійців

Окремо варто згадати про підготовку українських військових за стандартами Королівських збройних сил Великої Британії в межах програми Operation Interflex, організованої з липня 2022 року. Її мета — навчання солдатів ЗСУ сучасним військовим навичкам для підвищення їхньої боєздатності в умовах тривалої російсько-української війни.

Навчання проводиться на військових базах Великої Британії, де для українських солдатів створюються умови, максимально наближені до реальних бойових. За словами організаторів, програма орієнтована на те, щоб новобранці та досвідчені військові не тільки освоювали сучасне озброєння, а й набували тактичних навичок для найскладніших сценаріїв.

Підготовка за програмою Interflex охоплює кілька ключових напрямів:

  1. Основи поводження зі зброєю: українські бійці освоюють використання стандартного озброєння НАТО, включно з протитанковими комплексами та стрілецькою зброєю.
  2. Бойові дії в міському середовищі: навчання на макетах міських районів дає змогу військовослужбовцям тренуватися для операцій в умовах щільної забудови, де кожен куток може стати укриттям або загрозою.
  3. Тактична медицина: навички надання першої допомоги на полі бою стають невід'ємною частиною програми.
  4. Інженерна підготовка: солдатів вчать знешкоджувати вибухові пристрої та працювати з обладнанням для розмінування.
  5. Робота з сучасними технологіями: курс охоплює використання розвідувальних безпілотників та інших систем, які відіграють дедалі більшу роль на полі бою.

Наразі навчання за програмою пройшли понад 50 тисяч українських військовослужбовців. Успіх Interflex став підставою для її продовження до кінця 2025 року, про що офіційно оголосило Міністерство оборони Великої Британії.

Значення для України

Interflex стала символом міжнародного співробітництва: в її реалізації беруть участь інструктори не тільки з Великої Британії, а й з країн НАТО. Серед них — фахівці з Канади, Данії, Нідерландів, Норвегії, Фінляндії, Швеції та інших держав. Цей багатонаціональний підхід забезпечує різноманітність тактик і методик навчання, які використовуються в арміях різних країн.

Таким чином Interflex є не просто програмою навчання, а й важливою частиною інтеграції українських збройних сил у стандарти НАТО. Це ще один крок до зміцнення співпраці між Україною та її союзниками.

Важливо БЗВП для всіх: як Україна змінює військову підготовку майбутніх призовників у 2025-му
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
МОЗ забороняє госпіталізацію дітей до психіатричних лікарень з 1 липня
24tv
2025-06-29T12:09:08Z
У вас може бути інфаркт, і ви про це навіть не здогадуєтесь
360ua.news
2025-07-03T13:15:19Z
Забудьте про заморожені рушники та лід: названо небезпечні способи боротьби з нестерпною спекою
Фокус
2025-07-03T12:00:38Z
Безкоштовні ліки для пенсіонерів у Харкові: хто і як може отримати
Политека
2025-07-03T12:00:31Z
Чи варто засмагати: поради дерматологині для здорової шкіри
24tv
2025-07-03T11:30:43Z
У столітній суперечці поставлено несподівану крапку: який насправді вигляд має ідеальне чоловіче тіло
Фокус
2025-07-03T11:21:33Z
Більше не будете смажити кабачки: найпростіший рецепт
Telegraf
2025-07-03T11:15:01Z
Засмагаймо без ризиків: 5 порад для безпечного та красивого бронзування
24tv
2025-07-03T10:45:16Z
Чи можна замінити гель для душу шампунем: що потрібно знати про догляд за шкірою
TSN
2025-07-03T10:33:26Z
Новим власником "Укрбуду" замість грузинського бізнесмена стане сумнозвісний екснардеп? Що відомо
Telegraf
2025-07-03T13:24:18Z
Українець порівняв ціни в Україні та Австралії: висновки здивували мережу
24tv
2025-07-03T13:24:10Z
ШІ може витіснити мільйони робочих місць найближчими роками
InternetUA
2025-07-03T13:22:35Z
Що буде з доларом у липні: фінансистка назвала 5 факторів, які вдарять по курсу
GlavRed
2025-07-03T13:15:26Z
Бізнесмен Максим Кріппа ініціював розслідування в компанії DIM
Gazeta UA
2025-07-03T13:12:51Z
Які ціни на житло в Італії та як іноземцю купити там нерухомість
24tv
2025-07-03T13:09:21Z
Зеленський підписав закон, що впроваджує європейські стандарти у сфері рибальства
24tv
2025-07-03T13:06:57Z
Розбагатіти на старих монетах: як заробити до 20 000 гривень за 25 копійок
24tv
2025-07-03T13:06:44Z
Валюта стала зброєю, і це небезпечна практика: чому центральні банки занепокоєні
24tv
2025-07-03T13:06:37Z
Росія тримає у полоні щонайменше 30 українських журналістів
ГЛАВКОМ NET
2025-07-03T13:24:07Z
Для Польщі військовий конфлікт з РФ вже є передбачуваним майбутнім - очільник посольства
УкраинФорм
2025-07-03T13:21:04Z
В Італії застерігають, що Росія становить зростаючу військову загрозу для країн НАТО
УкраинФорм
2025-07-03T13:18:39Z
Фінський генерал розповів, як його країна збирається боротися з дефіцитом пороху
Лига
2025-07-03T13:18:18Z
Апеляційна палата ВАКС перенесла розгляд скарг на запобіжний захід Чернишову
УкраинФорм
2025-07-03T13:18:15Z
Молдова хоче відкрити перший переговорний кластер з ЄС до виборів у вересні
Европейская правда
2025-07-03T13:12:13Z
У Південній Кореї призначили нового прем’єра
УкраинФорм
2025-07-03T13:09:39Z
Українське село в Чикаго офіційно визнали Культурним округом штату Іллінойс
УкраинФорм
2025-07-03T13:07:50Z
У Молдові проросійський Додон заступився за главу Гагаузії як "матір двох дітей"
Европейская правда
2025-07-03T13:07:06Z
11 років весілля : що подарувати
24tv
2025-07-03T12:57:37Z
Прощавай, пакет! 3 липня – Всесвітній день без поліетилену: чому він такий небезпечний і як його замінити?
Знай
2025-07-03T12:54:55Z
Феєрія літа: ресторанний салат, який не ризикують готувати вдома – а дарма
24tv
2025-07-03T12:54:13Z
Як видалити вапняний наліт та іржу з унітазу: простий та ефективний спосіб
GlavRed
2025-07-03T12:30:29Z
Як зберігати цвітну капусту, щоб вона не почорніла: корисні секрети
24tv
2025-07-03T12:27:17Z
Не тільки Ібіца: де в Європі відпочити біля моря і потусити до ранку
24tv
2025-07-03T12:18:59Z
Яка висота стелі в будинку вважається оптимальною, а яка – найкращою
24tv
2025-07-03T12:00:19Z
Кроти тікатимуть з городу наввипередки: цей бабусин метод працює безвідмовно
24tv
2025-07-03T11:48:10Z
Загадка, яка перевіряє увагу за секунди: знайдіть три приховані обличчя на зображенні
Gazeta UA
2025-07-03T11:42:10Z
"Шахеди" навчились обходити ППО України: росіяни знайшли два прості рішення
Фокус
2025-07-03T13:21:29Z
У Курській області ліквідували заступника головнокомандувача ВМФ РФ
ZN UA
2025-07-03T13:18:51Z
Слова, які видають безграмотність: так українською не говорять
Gazeta UA
2025-07-03T13:18:43Z
"Їм щодня дві речі": 106-річний ветеран Другої світової розкрив свій секрет довголіття
Фокус
2025-07-03T13:18:04Z
У Полтаві попрощалися із захисницею України Оленою Побережною
24tv
2025-07-03T13:18:01Z
Скільки штрафів можуть виписати військовозобов’язаному: відповідь ТЦК
TSN
2025-07-03T13:15:56Z
Безпілотники атакували Удмуртію: це за понад тисячу кілометрів від України
24tv
2025-07-03T13:15:55Z
Україна перетворила війну на лабораторію зброї майбутнього, — Bloomberg
Фокус
2025-07-03T13:15:37Z
Журналістка Ірина Сампан запустила YouTube-канал проєкту «На лінії вогню»
Детектор М
2025-07-03T13:15:06Z
В окупованому Луганську підірвали колишнього "мера" Пілавова, — росЗМІ
Фокус
2025-07-03T13:18:50Z
Демченко: Задання російських ДРГ — мінування, розвідка та поповнення обмінного фонду
ZN UA
2025-07-03T13:12:54Z
Росіяни вперше за війну використали порт Маріуполя для військових вантажів
FaceNews
2025-07-03T13:12:47Z
СЗЧ як лазівка для переведення в іншу частину: юрист попередив про неприємний нюанс
Telegraf
2025-07-03T13:09:09Z
Зеленський присвоїв звання Героя України командиру Президентської бригади «Буревій»
ГЛАВКОМ NET
2025-07-03T13:06:42Z
На війні загинув Роман "Орлик" Орищенко — один з лідерів "Пласту"
ZN UA
2025-07-03T13:06:28Z
Атака ворожих дронів по будівлі ТЦК в Полтаві: з'явилися кадри влучань
24tv
2025-07-03T13:03:49Z
У Києві та області завтра очікуються грози, град і сильні пориви вітру
УкраинФорм
2025-07-03T13:03:33Z
Гороскоп Таро на завтра 4 липня: Терезам - позитивний знак, Діви - отримають усе
GlavRed
2025-07-03T13:03:33Z
Найгірший кошмар Доктора Дума: серіал «Залізне серце» представив лиходія, якого фани Marvel чекали роками
ITC
2025-07-03T13:18:41Z
Інсайдери розкрили причину розлучення Кеті Перрі та Орландо Блума після 4 років шлюбу
24tv
2025-07-03T13:12:56Z
Оля Полякова відреагувала на заручини старшої доньки з іноземцем: "Взнаю, що стала бабусею"
TSN
2025-07-03T13:03:37Z
Приголомшливе фотопорівняння: як змінились актори серіалу "Байдиківка", який родом із дитинства
24tv
2025-07-03T12:51:52Z
Оголосили довгий список конкурсу воєнної поезії пам’яті Гліба Бабіча
УкраинФорм
2025-07-03T12:51:11Z
Утікач Влад Яма нагрубіянив українці - що сталося
GlavRed
2025-07-03T12:45:51Z
Нікола Пельц відповіла на чутки про контроль над Брукліном Бекхемом
360ua.news
2025-07-03T12:42:09Z
Грала по всій Європі: якою була найпопулярніша українська пісня у 2004 році
24tv
2025-07-03T12:27:41Z
Good Bread запрошує на виставку робіт митців з ментальною інвалідністю «Цікаво, чию ж кістку я знайшов?»
Детектор М
2025-07-03T12:19:52Z
У Вінниці двоє молодиків побили 15-річного хлопця і відео розмістили в TikTok
InternetUA
2025-07-03T13:24:35Z
Мешканка Стрийщини ошукала військовослужбовця на суму понад ₴900 тис
Украина Криминальная
2025-07-03T13:18:00Z
Удар по ТЦК у Полтаві: кількість постраждалих зросла до 47 людей
Фокус
2025-07-03T13:15:58Z
Росія атакувала Одесу балістикою: є загиблі та поранені
ГЛАВКОМ NET
2025-07-03T13:09:36Z
Таксист, який вдарив співачку Тоню Матвієнко, отримав підозру
ГЛАВКОМ NET
2025-07-03T13:06:44Z
У Полтаві завершили аварійні роботи на місці удару РФ: травмовані 47 людей, двоє загиблих
УкраинФорм
2025-07-03T13:06:02Z
Вибухи на Житомирщині: 82 людини постраждали, пошкоджено близько 100 будинків
FaceNews
2025-07-03T12:54:19Z
У Данії поліція перевіряє підозрілий пакунок, який отримало посольство Ізраїлю
Европейская правда
2025-07-03T12:49:17Z
У Запоріжжі викрито працівників ТЦК, які допомогли 1,5 тис. чоловіків уникнути мобілізації
ГЛАВКОМ NET
2025-07-03T12:30:39Z
У Німеччині продажі Tesla впали на 60% у червні
УкраинФорм
2025-07-03T12:42:08Z
Найпотужніша Lada Niva: ідеальний позашляховик для підкорення гір
Топ Жир
2025-07-03T12:33:53Z
Квартальні продажі Tesla впали на 13,5%, Cybertruck на порядок не дотягує до плану
ITC
2025-07-03T11:48:54Z
Електричний мінівен Mercedes-Benz VLE готується до офіційного дебюту: показані офіційні фото
AutoGeek
2025-07-03T11:42:09Z
BMW M готує ексклюзивну «автомобільну мрію» для колекціонерів
Топ Жир
2025-07-03T11:18:52Z
Як британські всюдиходи Supacat допомагають українським зенітникам
AutoCentre
2025-07-03T11:12:34Z
Виробник електромобілів Scout “хантить” співробітників ключового конкурента
AutoGeek
2025-07-03T10:33:34Z
З мінівена у кросовери: представлено абсолютно новий Mitsubishi Grandis
ЗаРулем
2025-07-03T10:25:09Z
Світове автовиробництво демонструє впевнене зростання: статистика 2025 року
AutoCentre
2025-07-03T10:09:46Z
Бій непереможених українських нокаутерів в андеркарді реваншу Усик — Дюбуа не відбудеться
ZN UA
2025-07-03T13:24:30Z
Кванса: З того моменту, як я в п'ять років переступив поріг академії, я мріяв одного разу вийти у футболці Ліверпуля на Енфілд
Football.ua
2025-07-03T13:21:58Z
Ф'юрі розкрив шалену цифру, скільки разів йому пропонували повернутись у ринг
24tv
2025-07-03T13:15:17Z
Сенсаційні перемоги, допінг і несподівані стосунки із бійцем ММА: що відомо про Даяну Ястремську
24tv
2025-07-03T13:09:44Z
На Олімпіаді-2026 вперше з 2014 року виступлять хокеїсти з НХЛ
ZN UA
2025-07-03T13:00:54Z
Українське дербі у футзальній Лізі чемпіонів: ХІТ та Аврора зіграють в одній групі
Football.ua
2025-07-03T12:57:56Z
Діогу Жота загинув в автокатастрофі
Football.ua
2025-07-03T12:27:45Z
Тур де Франс-2025 на каналі Eurosport 1 можна буде переглянути з українською аудіодоріжкою від MEGOGO
Детектор М
2025-07-03T12:12:52Z
Рома може обміняти Довбика на нападника Мілана – журналіст
Football.ua
2025-07-03T12:00:12Z
Google розширює доступ до ШІ-модель для генерації відео Veo 3 — сервіс вже доступний в Україні
AIN
2025-07-03T13:15:05Z
Як почистити гніздо зарядки смартфона вдома: лайфхак на кілька хвилин
24tv
2025-07-03T13:06:44Z
Windows 10 втратить підтримку вже восени — які альтернативи
InternetUA
2025-07-03T13:04:19Z
Складаний iPhone може вийти наступного року: це хороша новина — але є нюанс
Фокус
2025-07-03T13:00:21Z
На морське дно опустили "валізу з мікроскопом": розгадано таємниці, які не очікували відкрити
Фокус
2025-07-03T12:45:29Z
13-річний підліток допоміг Microsoft знайти і виправити серйозну вразливість
24tv
2025-07-03T12:33:56Z
В Україні розробили аналог американського дрону-камікадзе Switchblade
InternetUA
2025-07-03T12:31:45Z
Windows 11 досягла нового рекордного рівня серед геймерів
Portaltele
2025-07-03T12:28:09Z
Корисні варіанти замість смітника: куди подіти стару пралку
24tv
2025-07-03T12:21:38Z