Росії місце за ґратами: тюремними ґратами власного виробництва ‒ ексміністр оборони Воллес
За понад два десятиліття правління очільник Кремля Владімір Путін приніс у жертву сотні тисяч громадян задля збереження власної влади ‒ він знехтував верховенством права, розгорнув репресії проти опонентів, вторгся в сусідні держави та ініціював гібридну війну проти Заходу.
Колишній міністр оборони Великої Британії Бен Воллес у статті для The Telegraph вважає, що "Росію треба посадити у в'язницю і звести високі стіни".
"Росія тепер – менша, бідніша і слабша країна, ніж тоді, коли Путін вперше став президентом. Це країна, яка, втративши свій вплив, змушена звертатися до Північної Кореї по допомогу, зокрема, щоб набрати солдатів як гарматне м'ясо", – написав Воллес.
Він також звернув увагу на залежність Росії від Китаю, назвавши її "державою-клієнтом". Як приклад зміни ставлення до Москви, Воллес навів слова одного з лідерів колишніх союзників Росії: "Путін – це просто гангстер із заправкою".
Колишній міністр оборони розкритикував західну риторику, яка після вторгнення РФ в Україну намагалася відокремити дії Кремля від позиції російського суспільства.
"Останні три роки показали, що цей режим – не лише маленька група людей у Кремлі. Більшість росіян підтримують вторгнення, а також методи, які включають тортури, масові вбивства, кібератаки та інші злочини", – зазначив він.
Воллес підкреслив, що на відміну від радянських часів, коли дисиденти були активною частиною суспільства, сьогодні їхня кількість обмежується одиницями.
"Тим часом багато заможних росіян за кордоном у країнах на кшталт Об'єднаних Арабських Еміратів, Кіпру чи європейських столиць підтримують політику Путіна, але водночас ховають своїх синів від мобілізації", – додав він.
На думку Воллеса, міжнародна спільнота має посилити тиск на Росію, створивши "високі тюремні стіни", які обмежать можливості для маневрів російського режиму. Він закликав Захід посилити санкції, перекрити шляхи обходу обмежень, а також впливати на країни, що залишаються майданчиками для російської еліти.
"Що ж робити з цією бандитською державою? Я вважаю, як і іншим бандитам, Росії місце за ґратами: тюремними ґратами власного виробництва. Наразі, незважаючи на санкції, Росія поводиться так, ніби нічого не сталося. Наші західні столиці та приватні школи все ще повні багатих прихильників Путіна. Росія має "тіньовий флот" кораблів, який дозволяє їй експортувати нафту, перерізати кабелі та перевозити контрабандні товари. Відомі британські бренди все ще продаються в Москві - бренди, проти яких ми повинні розглянути можливість вжити заходів", ‒ підкреслив Воллес.
Він також наголосив, що ізоляція Росії може послабити позиції Путіна. "Коли виявиться, що у Путіна немає справжніх друзів, його дні будуть злічені, як це було з багатьма іншими диктаторами в історії", – зауважив колишній міністр оборони.
У статті Воллес процитував Вінстона Черчилля: "Диктатори їздять верхи на тиграх, із яких вони не наважуються злізти. А тигри зголодніли". За його словами, російські вдови і матері невдовзі теж "зголодніють", адже їм доведеться зіткнутися з наслідками політики Путіна.
Щонайменше Придністров'я, Нагірний Карабах і дві чеченські війни мали б стати для Заходу індикаторами прийдешньої катастрофи, але не стали. Захід міг би вчасно розпізнати катастрофу, що насувається, але навіть мюнхенська промова Путіна 2007 року не була почута.
Розгром Росії ‒ нелегке завдання, але його вирішення посилить позиції Заходу на майбутньому переділі світу, і це той самий аргумент, який має спрацювати в діалозі України з партнерами.
“Чому Захід повинен розгромити Росію” ‒ пояснював посол України в Японії Сергій Корсунський.