MY.UAНовини
Трамп робитиме ставку на силу, в найближчі півроку переговори з РФ неможливі – Яременко
Трамп робитиме ставку на силу, в найближчі півроку переговори з РФ неможливі – Яременко

Трамп робитиме ставку на силу, в найближчі півроку переговори з РФ неможливі – Яременко

Росія по-хамськи висипе на стіл мільйон вимог, тож розмова з Путіним може дещо розчарувати та остудити Трампа, вважає дипломат Богдан Яременко.

Лишаються лічені дні до того, як переможець президентських виборів у США Дональд Трамп обійме посаду президента. 20-те січня – день інавгурації Трампа. Після перемоги на виборах Трамп і його оточення зробили чимало різних заяв щодо України та нашої війни з Росією. Щоправда, вони і досі не дають повного уявлення про те, що саме чекає на Україну за президентства Трампа, і чи допоможе він закінчити війну та перемогти агресора Росію.

Народний депутат України, дипломат, засновник Фонду Майдан закордонних справ Богдан Яременко в інтерв’ю Главреду розповів, що буде означати ставка Трампа на силу під час вирішення проблеми війни в Україні, чи надасть новий президент США українським оборонцям нову далекобійну зброю, чи вдасться Трампу зупинити війну, чи потрібне Україні припинення вогню і для чого, чим для США небезпечний програш України у війні, а також чи може Трамп змусити Київ до територіальних поступок на користь Росії.

Наскільки зміниться риторика Дональда Трампа щодо російсько-української війни після 20 січня? Чи все те, що ми чули досі від нього, знайде своє відображення у діях Трампа вже як президента?

Передусім я спробую оскаржити ваші слова про те, що представниками адміністрації, яка прийде до влади 20 січня, багато говориться про Україну. Це не так, і це добре, що говориться не багато.

Наприклад, не так давно пролунала заява генерала Келлога, який має обійняти посаду представника США з питань України і Росії, яка відкоригувала певні висловлювання Трампа щодо того, як швидко нова адміністрація зможе розв’язати проблему війни в Україні. У передвиборчій обіцянці Трампа говорилося, що він завершить війну за одну добу, потім у спілкуванні з пресою Трамп назвав інший термін – півроку, а у заяві генерала Келлога йдеться про 100 днів. Усе це не такі вже й серйозні заяви, які варто робити предметом аналізу і які б свідчили про певну позицію нової американської адміністрації. Швидше це своєрідні медійні ходи, які створюють більше простору для маневру адміністрації Трампа. Адже очевидно, що ніщо не зміниться ні в день інавгурації, ні наступного дня після неї – проблема війни в Україні потребуватиме значно більшої уваги з боку президента Трампа.

До речі, згадайте, рік тому, коли стало зрозуміло, що перемога Трампа на виборах цілком можлива, публікації у пресі взагалі мали панічний характер: мовляв, йому війна в Україні може бути нецікавою, він може бути на боці Росії тощо. Тобто не Трамп багато говорить про українсько-російську війну, а журналісти – про нього в контексті війни.

Хай там як, але настрої змінюються. Принаймні Трамп продемонстрував розуміння того, що питання значно складніше і за добу чи пару місяців його не вирішити.

Яким буде підхід президента Трампа і його адміністрації? Ми можемо судити про це, виходячи з загального розуміння зовнішньополітичних підходів Трампа. А це, перш за все, ставка на силу і розмова з позиції сили. Що водночас є і добре, і погано: добре – в тому випадку, якщо Трамп застосовуватиме цю силу щодо Росії, а погано – якщо щодо нас.

У вирішенні зовнішньополітичних питань, зокрема війни Росії та України, Трамп робитиме ставку на переговори з позиції сили, вважає Богдан Яременко / Фейсбук Дональда Трампа

Інші заяви про війну Україні ми чули не від Трампа, а від людей, які претендують на те, щоби стати його оточенням і радниками (адже поки що жодних призначень не було). Зокрема, йшлося про необхідність висунути ультиматуми Росії та Україні про початок переговорів. Засоби тиску США на Україну в разі, якщо вона опиратиметься цьому, зрозумілі – це відмова у підтримці. А от на Росію Штати тиснутимуть погрозами більш кардинального переозброєння України, надання їй засобів сили, які дозволять більш ефективно вести війну проти Російської Федерації.

Ось, власне кажучи, все, що ми знаємо. Тобто є певні заяви оточення Трампа про деякі підходи, є різні заяви про період, за який збираються розібратися з проблемами України та Росії представники нової адміністрації. Все це я вкотре закликаю не сприймати серйозно, бо це не більше, ніж медійні ходи, потрібні для того, щоб потім легше було пояснити журналістам, чому не зроблено обіцяне. А також є загальне розуміння того, які у Трампа підходи до зовнішньої політики.

Все це разом не дає мені жодних підстав давати конкретні прогнози про те, коли, як, як швидко, наскільки категорично та енергійно Трамп і його команда візьмуться за проблеми України.

Більше того, з останнього спілкування Трампа з журналістами ми бачимо, що в зовнішній політиці у нього дуже багато і дуже кардинальних планів: деякі з яких ми можемо зрозуміти, а деякі викликають здивування і несприйняття.

Тим не менше, президент Трампа почуває себе нічим не зв’язаним, і це ускладнює прогнозування його ходів.

Дивіться відео розмови з Богданом Яременком, в якій він розповів, чого чекати Україні від Трампа після інавгурації:

Трамп неодноразово наголошував, що він наполягатиме на негайному припиненні вогню. Але за десять років війни з Росією ми бачили силу-силенну спроб оголосити припинення вогню і таку саму кількість зривів цього режиму. Що дає підстави очікувати, що за Трампа сторони справді припинять стріляти?

Спочатку ми повинні почути це від президента Трампа, який матиме свого держсекретаря, радника з питань нацбезпеки і голову Пентагону, а не просто від переможця виборів,. Це важливо тому, що є проблема імплементації. Адже пообіцяти це, сказати, що це важливо – логічно: щоб закінчити війну, треба почати з припинення вогню. Але щодо імплементації є багато запитань без відповідей: як це відбудеться, хто буде за цим спостерігати, хто чи гарантуватиме виконання режиму, хто буде арбітром, що слідкуватиме за порушеннями тощо. Ці питання лишаються без відповідей саме тому, що нова американська адміністрація ще не встигла нічого деталізувати і викласти в вигляді плану, як можна вирішити проблему російської агресії проти України. Поки що цього плану у Трампа немає.

Тому, Надіє, це питання без відповіді. Оскільки питань щодо теми припинення вогню дуже багато. Я назвав лише одне – хто спостерігатиме і гарантуватиме, щоб режим виконувався, але ж є інша проблема, більш широка, філософська, політична, військова, безпекова: припинення вогню – для чого? Якщо за ним послідує мирний договір, це одна справа. Та одразу зазначу, що я не надто вірю в можливість широкого і всеосяжного мирного договору з Росією та у припинення війни зараз. Адже наша мета зрозуміла – повернення території, але це поки що виглядає неможливим.

Якщо не договір, то що? Для чого буде використане це припинення вогню? Якщо для зміцнення позиції, передислокації, переозброєння, підготовки до нового наступу, то навіщо нам таке припинення вогню? Адже зараз, навіть з усіма проблемами, які ми маємо на лінії фронту, ми знищуємо живу силу, обладнання й військову техніку Російської Федерації в космічних масштабах, і це дає нам можливість прогнозувати, що за кілька місяців противник уже не зможе поповнювати свої запаси. Так, це дуже важко і боляче для нас, це величезні жертви і десь відступи, але так ми принаймні бачимо світло в кінці тунелю.

Чи припинення вогню без відповіді на питання, перелічені вище, дає нам більше "світла в кінці тунелю"? Ні. Таке припинення вогню навпаки розмиває це "світло" і породжує більше сумнівів та підозр.

Тому ідея про необхідність припинення вогню сприймається, як загальна фраза, як гасло про те, що треба припинити вбивства. Ніхто ж не може бути проти цього. Звичайно, нам би не хотілося більше таких ночей у Києві, коли над будинками кружляють дрони. Напевно, і росіянам це теж усе менше і менше подобається, адже тепер вони вже щоночі і щодня чують українські дрони над своїми містами. Звичайно, хотілося б, щоб припинилися масові загибелі наших військових на фронті. Це – благі наміри, але потрібно знати, як їх реалізувати.

ЗСУ нищать живу силу й військову техніку РФ у космічних масштабах, зазначив Яременко / Telegram Київська ОВА

Радник Трампа з національної безпеки Майкл Волтц зазначив, що зустріч Трампа і Путіна вже готується. Чи є загроза того, що Трамп і Путін домовлятимуться про нас без нас?

В даному випадку можна сказати, що так і буде. Очевидно, що Трамп не говорив і ніколи не скаже "нічого про Україну без України", бо це не його підхід. Трамп схильний до односторонніх дій, і не тільки у питаннях, пов’язаних з Україною. Україна якраз є найменш яскравим прикладом, оскільки є навіть більш жорсткі ситуації з формальними союзниками США по НАТО. Наприклад, подивіться, як Трамп ставить питання щодо Канади.

Тому загроза того, що президент Трамп робитиме або говоритиме щось, що не знаходитиме у нас повної підтримки і розуміння, звичайно, є.

Що стосується Путіна, то це абсолютно прогнозовано – ми розуміємо, куди він хилитиме. І навряд чи до першої зустрічі з Трампом позиція Росії якось зміниться. Зараз Москва наполягає на тому, що "готова до миру, але з урахуванням ситуації, що склалося на полі бою". Фактично Росія готова до капітуляції України, якщо взяти до уваги всі її вимоги: демілітаризацію, денацифікацію тощо, які реалізуються у вигляді закидів про внутрішньополітичні зміни в Україні і щодо церкви, і щодо мови, і щодо іншого. Тобто Росія висипе на стіл мільйон вимог у якості передумови для досягнення певних домовленостей. Саме такою буде позиція Путіна.

Але ми не розуміємо, якою на все це буде відповідь Трампа. Саме це викликає в України острах і переживання. І саме це є причиною, чому наша дипломатія повинна бути дуже активною і в двосторонньому діалозі зі США, щоб уникнути непорозумінь і підготувати адміністрацію Трампа до врахування нашої позиції, і в діалозі з партнерами, які мають вплив на США або доступ до президента Трампа. Зараз це є завданням номер один.

Трамп готовий говорити про Україну без України, вважає дипломат Богдан Яременко / kremlin.ru

За моїм необережним прогнозом, зустріч Трампа і Путіна нічим корисним для нас не закінчиться, але не закінчиться вона і нічим страшним для нас. Сподіваюся, що те, що росіяни не відчувають і не поводять себе так, ніби у них є проблеми, стане розчаруванням або відкриттям для нової адміністрації США. Вони "закусили удила", хочуть перемоги і будуть говорити про неї, причому по-хамськи. Сподіваюся, все це трошки остудить деякі уми навколо президента Трампа і йому намалює зовсім іншу перспективу, як треба ставитися до цієї проблеми.

Чи можуть Трамп і його команда схиляти Україну до поступок щодо територій? І чи є взагалі в Україні опція не виконувати волю Сполучених Штатів і Трампа, якщо це не відповідатиме її інтересам?

У США, як в країні з дуже розвиненим громадянським суспільством, політичною системою, де багато гравців, організацій та інституцій, які впливають на зовнішню політику, не бракує різних ідей. Всі ці 10 років, коли триває війна, ми чули від, здавалося б, дуже розумних і поважних людей, що певні жертви українськими територіями є конче необхідними, щоб усе унормувалося, вибачте за барбаризм, устаканилося, щоб наступив мир і "благодєнствіє". Звичайно, це не так. Жодні поступки агресору не призведуть ні до чого хорошого. Але такі ідеї були, і їх відкинула адміністрація США, яка завершує своє перебування при владі. Втім, подивимось, що буде тепер, адже з оточення Трампа надходили різні сигнали в цьому плані. В принципі, підхід Трампа щодо ведення переговорів із позиції сили нібито повинні були б поставити хрест на таких ідеях. Тобто не можна жертвувати чимось серйозним заради того, щоб досягти угоди – to make а deal, як каже Трамп.

Але багато що з того, що я говорю, виглядає, як гадання на кофейній гущі, не лише тому що обраний президент Трамп ще не став президентом, але й тому що ще не сформована до кінця команда. Ми пам’ятаємо, що в попередніх командах Трампа часом були дуже суттєві розбіжності, в тому числі щодо зовнішньополітичної тематики і тематики війни в Україні. Тому я зараз можу висловити лише загальні міркування, адже конкретики поки що ми не маємо.

Чи є початок переговорів між Києвом і Москвою вже 2025 року неминучою перспективою? Трампу вдасться усадити нас за стіл переговорів із Путіним?

Певні консультації можуть бути. У нас же були певні переговори в березні 2022 року. І нинішні консультації можуть закінчитися так само, тобто навіть після кількох інтенсивних раундів нічого не відбудеться. Тож відкидати можливість проведення якихось переговорів якихось делегацій щодо якогось порядку денного не можна.

Зрештою, у нас ідуть переговори з росіянами весь час, наприклад, про обмін полоненими. Це консультації, можливо, не на політичному, але на достатньо високому рівні, є уповноважені. Тобто певні контакти збережені.

Поведінка Росії не дає жодних підстав говорити про те, що протягом найближчих 6 місяців можливі змістовні переговори з РФ / Колаж: Главред

Можуть бути і політичні контакти. Не думаю, що на рівні президентів, дуже сумніваюся, що це можливо – і з точки зору України, і з точки зору Росії. Але на якомусь іншому рівні переговори можуть відбуватися. Тим більше, якщо адміністрація США докладе максимум зусиль, щоб переговори почалися, вони почнуться. Тому що засоби тиску для цього у Штатів є.

Але що відбудеться далі – це значно складніше і більш непрогнозоване питання. Тому що ми не почуваємо себе як країна, яка програла, а Росія поводиться як країна, яка виграла. І поки що ніхто не згоден йти на поступки. І ситуація може змінитися докорінно і для Росії, і для нас.

Будь-що прогнозувати зараз дуже важко, але я би закликав не боятися того, що можуть відбутися якісь приговори. Ми маємо дуже чіткі зобов’язання президента Зеленського і української дипломатії щодо наших підходів. Там немає ніякої готовності обговорювати територіальні поступки та інші поступки. На цих засадах можна вести переговори.

Важко спрогнозувати, чи можуть вони бути успішними, з точки зору завершення бойових дій, оскільки у нас таки теж досить категорична позиція. Але провести якісь раунди переговорів, хоча би для того, щоб зняти тиск з боку США і гарантувати собі далі міжнародну підтримку, можна – я трагедії в цьому не бачу. Хотілося б, звичайно, змістовних переговорів, які б привели до закінчення війни, але поки що поведінка Росії не дає жодних підстав говорити про те, що такі переговори протягом щонайменше 6 місяців можливі.

Судячи з заяв Трампа, Україна за його президенства не стане членом НАТО. Якими тоді можуть бути гарантії безпеки Україні, якщо не НАТО?

Питання вже обговорене-переобговорене. Всі формати давно відомі. Намір України добиватися членства в НАТО є конституційним положенням, яке змінити під час війни неможливо, тож воно залишається актуальним. Іншими словами, добиватися членства в НАТО – це вимога законодавства.

Поки що ми активно працюємо в цьому напрямку і будемо працювати з новою адміністрацією США. Якщо Трамп хоче вести переговори з позиції сили, то чому ні? Чому не допустити можливість зміни позиції адміністрації Трампа щодо членства України в НАТО?

Можна припускати, що позиція адміністрації Трампа щодо членства України в НАТО може змінитися, вважаєе Богдан Яременко / ua.depositphotos.com

Окрім цього, безпековими гарантіями можна вважати двосторонні договори. Вже підписані нами договори – безпекові, але не про гарантії безпеки, а про співробітництво в сфері безпеки. Слово "гарантії" вживається, але, як на мене, дещо необережно. Йдеться про те, що наші партнери беруть на себе певні зобов’язання щодо співробітництва в оборонній сфері в разі продовження збройної агресії Росії проти України.

Звичайно, в жодному з цих договорів немає положень про те, що ці країни зобов’язуються вступити у війну на боці України або застосувати ядерну зброю в разі застосування її Росією проти України. А такі гарантії нам потрібні, тому що ми пересвідчилися і переконали весь світ у тому, що в конвенційній війні ми цілком здатні не лише успішно опиратися Росії, але й перемогти її. І тут йдеться і про кращу організацію, і про краще оснащення. Також усі бачили дуже успішні наступальні операції, деякі з яких тривають досі, як у Курській області.

А от коли йдеться про загрозу застосування у цій війні ядерної зброї, відповіді на це питання немає. А це зараз є основою безпекової доктрини Росії: росіяни фактично будь-яке безпекове питання зводять до того, що в них є ядерна зброя, і вони можуть її застосувати. Без гарантій з боку ядерних держав, хоча б на двосторонньому рівні, важко вирішити питання протистояння Росії.

Крім того, скажімо, саме по собі членство в Євросоюзі не є гарантією безпеки і не передбачає застосування державами ЄС сили для оборони одного з своїх членів, але це могло б стати дуже серйозним кроком вперед і, якщо не гарантією безпеки, то дуже серйозним стримуючим чинником для Росії.

Це, як на мене, все, про що можна говорити, коли йдеться про тему безпекових гарантій для України: членство в НАТО та двосторонні гарантії з боку ядерних держав, передусім США (оскільки вони єдині володіють ядерним потенціалом, рівним російському; інші ядерні держави поки що не мають і не матимуть таких можливостей) і членство в ЄС. Це все, про що б я говорив.

Хочу торкнутися ще однієї заяви Майкла Волтца. Він сказав, що Трамп готовий зняти обмеження на далекобійну зброю Україні, щоб змусити Путіна сісти за стіл переговорів. Наскільки ймовірно, що це станеться? І чи означає це, що США можуть надати або певні нові види далекобійних ракет Україні, або більші обсяги тих самих ракет ATACMS?

Мова йде про кандидата на певну посаду, тобто поки що Волтц є людиною, яка не несе відповідальності за свої слова. Як на мене, поки що це лунає як аргумент для створення тиску на Росію, аби вона прийняла позицію США щодо переговорів і поставилася до цього серйозно. А далі – ви абсолютно праві – є поле для інсинуацій і додумувань, що це може означати.

Ми багато читали про те, що Трамп і його оточення нібито невдоволені рішенням Байдена про дозвіл застосування навіть того озброєння, що вже є в України, по території Росії. Але дозвіл, наданий в останні тижні перебування на посаді президентом Байденом, фактично розв’язав руки президенту Трампу і його оточенню. Фактично цей дозвіл уже є і стосується наданих озброєнь та їхньої дальності, не більше. Це вже є.

Крім того, в публічній сфері чи то як натяк, чи то як політичний суворий жарт пролунала, наприклад, балістична ракета Trident. Що це означає – побачимо: чи то це буде предметом переговорів української дипломатії з адміністрацією Трампа, чи то це будуть консультації з іншими партнерами і друзями України. Поки що це немає жодних чітких обрисів.

Перше півріччя 2025 року буде дуже напруженим, вважає Яременко / Оперативне командування "Захід"

Я не думаю, що є певний чіткий план щодо цього. Але давайте ще раз повернемося до того, що Трамп говорить про необхідність ведення переговорів з позиції сили, щоб усадити Росію за стіл переговорів. І це теза, яку я повторюю весь час повномасштабної агресії: зараз ми ведемо війну для того, щоб усадити Росію за стіл переговорів із нормальною, адекватною позицією. Такі заяви якраз цьому і підігрують, тим більше якщо це буде реалізовано у вигляді надання нових більш далекобійних систем. Зокрема, більш далекобійні ракети справді можуть бути надані у вигляді боєприпасів до F-16, і це вже навіть не можна назвати якимось новим кроком, тому що F-16 уже беруть участь у бойових діях, і просто може розширитися радіус їхньої дії за рахунок ракетного озброєння. І це не можна буде назвати серйозною ескалацією. Цілком можна розраховувати, що на це можуть піти американці та інші партнери. Можливо, будуть і інші типи озброєнь.

Я думаю, що перше півріччя 2025 року буде дуже напруженими, і в цей час будуть обговорюватися різні ідеї. Це буде і період для переживань з тих причин, які ми вже тут називали, але і період можливостей.

В якому результаті війни в Україні, по-вашому, зацікавлений особисто Трамп, в якому – США як держава?

Зараз ніхто, починаючи з України, не може спрогнозувати, чим і як завершиться ця війна. Тому навряд чи хтось ставить максималістські завдання щодо того, на яких територіях і як вона повинна закінчитися. Зараз більше говориться про те, чи ми візьмемо позицію Китаю по Росії, чи позицію США по Україні. І США і Китай розуміють, що не можна допустити програшу свого партнера.

Програш України створить для США серйозні зовнішньополітичні проблеми і виклики. Це стосуватиметься не лише продовження агресії Росії проти європейських країн, але й збільшення апетитів або агресивності Китаю в Тихоокеанському регіоні. З цієї точки зору, це буде стратегічна поразка США. Програш України, якщо він, не дай Бог, станеться, не буде чимось таким, що не помітять США.

Так само Китай сприймає можливу поразку Росії, як дуже серйозний виклик для себе. Для китайців було би краще, якби Штати і Європа займалися не протидією Китаю, а безкінечно тягалися з Росією, витрачаючи на це ресурси.

Тому недопущення програшу – це, я думаю, програма мінімум і мінімалістично-реалістичний підхід. А от щодо максимуму зі Штатами потрібно працювати, тому що поки що вони всі свої бажання звели до того, що війна має закінчитися, а не до того, що вона повинна закінчитися з урахуванням інтересів України. Тож це ще одне питання, яке буде впродовж найближчого часу обговорюватися і набувати певних обрисів.

Програш України у війні стане стратегічною поразкою США, переконаний Богдан Яременко / Фото: Офіс президента України

Тут ще питання в тому, що ми вкладаємо в поняття "програш України", тому що для нас програшем буде і те, що ми втратимо певні свої території, якщо відбудеться заморозка по нинішній лінії розмежування…

Поки що ніде і ніким не зафіксовано, ні в Україні українською елітою і президентом, ні партнерами, які нам допомагають, що жертва територіями України конче необхідна.

Так, ми не контролюємо деякі свої території, і деякі з них ми не контролюємо вже 10 років. Тому називати збереження такої ситуації розгромною поразкою навряд чи можна, якщо ми не визнаємо втрату територій, але не контролюватимемо їх і ставитимемо задачу повернення. Це буде не стільки поразкою, скільки консервацією і збереженням статус-кво, тобто ситуації на полі бою, яка є. Тут ж питання не в тому, де зараз російські війська, а в тому, що ми визнаємо як юридичний результат закінчення війни.

Тому я би не говорив зараз про цю проблему. Немає її, поки що я її не бачу, та й навряд чи вона буде. Навряд чи хтось вимагатиме від нас визнання втрати своїх територій. Я не думаю, що це коли-небудь відбудеться, і хтось зможе Україну до цього примусити.

Навіть якщо на виконавчу гілку влади буде чинитися якийсь шалений тиск, який примусить щось парафувати чи підписати, у що я не вірю абсолютно, але немає жодних шансів ратифікувати це в парламенті. А це ж договір, зміна території держави, зміна Конституції, яка повинна відбуватися на референдумі.

Тож це неможливо прийняти навіть із точки зору того, що неможливо буде це реалізувати в Україні.

Програш взагалі може бути набагато серйознішим, аніж втрата якихось територій – тимчасова чи постійна. Адже Росія ставить завдання знищення української державності. І повністю відкидати такий варіант ми не маємо права, тому що до цього прагне наш ворог і вкладає в це величезні ресурси, в тому числі сотні тисяч життів своїх громадян для досягнення цієї цілі. Тому ця мета реалістична і бажана для Росії. І ми можемо стояти і перед такими викликами також. Така поразка зараз виглядає дуже нереалістичною, але наш ворог до цього прагне, тому не слід про це забувати.

Але будемо сподіватися, що ворог не досягне цього.

Я в цьому впевнений.

Хто такий Богдан Яременко

Богдан Васильович Яременко (нар. 25 вересня 1971, Київ) – український дипломат, політик і громадський діяч. Надзвичайний та Повноважний Посланник 1-го класу, генеральний консул України в Стамбулі (2010), за сумісництвом представник України при Організації чорноморського економічного співробітництва (2010-2013). Народний депутат України 9-го скликання. Засновник фонду Майдан закордонних справ, повідомляє Вікіпедія.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Нацполіція зафіксувала факти, коли українок примусово втягують в порнографію через OnlyFans
InternetUA
2025-01-16T17:01:52Z
Психіатр Олег Чабан в ефірі «Сніданку з 1+1» сказав, що жінки «більш емоційні», а щастя у сім'ї «ніяк не залежить» від чоловіків
Детектор М
2025-01-16T17:00:37Z
«Бачиш? Це не складно»: колега-фантаст додав присвяту Джорджу Мартіну у книзі, висміявши за «Вітри зими»
ITC
2025-01-16T16:57:31Z
Міноборони розглядає можливість інтегрувати українські засоби ППО у систему NASAMS, – Умєров
24tv
2025-01-16T16:48:29Z
Хлопець був шокований, перевіривши сумочку дівчини: що там було
24tv
2025-01-16T16:48:18Z
Зеленський пообіцяв вирішити проблему з паспортами для українців за кордоном
Комсомольская правда
2025-01-16T16:48:10Z
Хто з учасників бойових дій має право на житло від держави
24tv
2025-01-16T16:42:51Z
$31 000 щомісяця на секонд-хенді: як пара перетворила старий одяг на бізнес
GlavRed
2025-01-16T16:36:55Z
Сім військових вишів України можуть увійти до мережі Європейського коледжу безпеки
24tv
2025-01-16T16:36:10Z
Джеймс Кемерон розповів про «Аватар: вогонь і попіл» та показав нові арти — Уна Чаплін зіграє лідерку племені
ITC
2025-01-16T16:57:59Z
Камалія повідомила про горе в її родині: "Це невимовний біль і непоправна втрата"
TSN
2025-01-16T16:48:16Z
Штани парашути повертаються в тренди: додавайте їх вже у свій гардероб
24tv
2025-01-16T16:39:45Z
«Гра в кальмара 2»: серіал cтав найпопулярнішим на Netflix
ГЛАВКОМ NET
2025-01-16T16:27:52Z
"Що ж все так швидко!": Сніжана Бабкіна показала свою 14-річну доньку-копію
GlavRed
2025-01-16T16:27:45Z
Невпізнанна Леся Нікітюк показала, який вигляд мала 20 років тому до популярності
TSN
2025-01-16T16:09:56Z
Антоніо Бандерас, екшн і детектив: огляд фільму "Паддінгтон у Перу"
Фокус
2025-01-16T15:45:57Z
Зірка "Спіймати Кайдаша" Хижняк відверто розповіла про невдалий шлюб і що стало причиною розлучення
TSN
2025-01-16T15:39:58Z
Женя Галич вперше за довгий час показав фото з дорослою донькою: "Обожнюю"
24tv
2025-01-16T15:21:53Z
Мова іде про суттєві суми: у Раді планують відновити штрафи, відомі подробиці
Политека
2025-01-16T17:00:55Z
Справу псевдоактивіста Стахіва відправили до суду
УкраинФорм
2025-01-16T17:00:54Z
Прем’єрка Данії розповіла, що Трамп не відкликав своїх погроз через Гренландію
Европейская правда
2025-01-16T16:57:05Z
Зеленський показав Стармеру зразки українських дронів: Наша мета - виробити рекордну кількість
УкраинФорм
2025-01-16T16:54:24Z
Росія демонструє, що готова воювати та не відступати протягом всього 2025 року, – ЦПД
24tv
2025-01-16T16:54:18Z
У Німеччині судять двох колишніх депутатів за підкуп з боку Азербайджану
Европейская правда
2025-01-16T16:51:57Z
В Офісі Президента відповіли, чи є для України краща альтернатива, ніж НАТО
24tv
2025-01-16T16:51:35Z
Зеленський розповів про рекордні витрати України на війну
24tv
2025-01-16T16:51:35Z
Трамп хоче змінити склад національного крипторезерву США: прощавай, BTC?
ITC
2025-01-16T16:51:09Z
У Дніпрі чоловік сплатив 130 тис. грн аліментів. Але дитина виявилася не його
ГЛАВКОМ NET
2025-01-16T16:54:47Z
У Стамбулі від контрафактного алкоголю померли 30 людей, влада почала розслідування
Европейская правда
2025-01-16T16:51:39Z
Шахраї ошукали трьох українців на понад 262 тисячі гривень
InternetUA
2025-01-16T16:27:59Z
Двоє людей загинули в результаті нападу у школі
TSN
2025-01-16T16:21:51Z
Внаслідок удару безпілотника по Слобідському району Харкова постраждали три людини
Мій Харків
2025-01-16T16:19:00Z
Працівники ТЦК дали повістку чоловіку, який зловживає алкоголем: він вигадав, як майже рік уникати мобілізації
TSN
2025-01-16T16:09:39Z
У Дніпрі чоловік кинув димову гранату та спалив будинок сусідів
Украина Криминальная
2025-01-16T16:06:47Z
У Кременчуці за пограбування колишнього військовослужбовця двох чоловіків засуджено на 7 років
Украина Криминальная
2025-01-16T15:51:48Z
Неймовірний порятунок: жінку оживили через 6,5 години після зупинки серця
Знай
2025-01-16T15:51:45Z
Російські загарбники атакували Нікопольський район дронами-камікадзе
УкраинФорм
2025-01-16T17:00:27Z
«Київзеленбуд» врятував майже 7 тис. дерев від небезпечного паразита
ГЛАВКОМ NET
2025-01-16T16:45:22Z
В Україні завтра невеликий дощ та мокрий сніг, від 1° морозу до 4° тепла
УкраинФорм
2025-01-16T16:39:32Z
Екскерівник «Спецжитлофонду» отримав підозру за махінацію з комунальною землею на Печерську
ГЛАВКОМ NET
2025-01-16T16:30:40Z
Через загрозу ракетного удару: у Полтаві школи 17 січня перейдуть в онлайн-режим, — ЗМІ
Фокус
2025-01-16T16:30:13Z
Бійці Азова взяли в полон ескімоса на Торецьком напрямку: що відомо
GlavRed
2025-01-16T16:27:22Z
Таємний генеральний план по знищенню історичного українського Києва: Микола Томенко розповів подробиці
Политека
2025-01-16T16:24:02Z
Вже точно катастрофа: на російських танкерах був не лише мазут, масово мруть дельфіни
FaceNews
2025-01-16T16:10:33Z
У Харкові презентували проєкт Концепції велосипедного руху
Мій Харків
2025-01-16T16:01:59Z
Запуск стейблкоїна USDD 2.0 на Tron з дохідністю 20% річних: сміятись чи плакати?
ITC
2025-01-16T16:57:38Z
Перші рендери Samsung Galaxy S25 Slim: наскільки тонким буде його корпус?
ITC
2025-01-16T16:57:00Z
Власники продають будинок за мільйони, але ніхто не купує: в усьому винуваті пінгвіни
Фокус
2025-01-16T16:51:37Z
Китайська "червона книга" захоплює світ: що відомо про нову соцмережу, яка може замінити TikTok
24tv
2025-01-16T16:45:19Z
Названо кращий смартфон на Android на перший місяць 2025 року
InternetUA
2025-01-16T16:42:04Z
Шутер від українських розробників Metro: Exodus потрапив до списку найпродаваніших ігор в Європі у 2024 році
AIN
2025-01-16T16:36:18Z
Власникам Android настійно рекомендується видалити один додаток: який саме
Фокус
2025-01-16T16:22:27Z
На порталі «Дія» відновили ще одну послугу Дія.QR
AIN
2025-01-16T16:03:16Z
Китай планує побудувати гігантську електростанцію у космосі
InternetUA
2025-01-16T16:01:03Z
Україна розширить співпрацю з норвезькою оборонною компанією Kongsberg
InternetUA
2025-01-16T17:00:20Z
Вже на 10% дорожче: в Україні різко зросли ціни на популярний овоч
GlavRed
2025-01-16T16:48:54Z
В Україні зросли виплати по безробіттю та компенсації роботодавцям: що змінилося з 1 січня
Хвиля
2025-01-16T16:45:43Z
Скільки рублів коштує долар в Росії
24tv
2025-01-16T16:42:38Z
У Нацбанку пояснили, що зараз стримує українців від купівлі нерухомості
24tv
2025-01-16T16:39:52Z
Світло і газ для українців: у Раді пояснили, чи є обґрунтовані підстави для підвищення тарифів
Политека
2025-01-16T16:27:01Z
В Індії шукають нових постачальників нафти після санкцій США проти Росії - Reuters
УкраинФорм
2025-01-16T16:16:35Z
В Європі зростає популярність огірків-снеків
AgroNews
2025-01-16T16:16:29Z
Офіційний долар подешевшає: в НБУ оприлюднили курси
24tv
2025-01-16T16:06:52Z
Полісся офіційно підписало футболіста, якого позбулось Динамо
24tv
2025-01-16T16:57:59Z
Трабзонспор ще раз покращив пропозицію щодо Зубкова
Football.ua
2025-01-16T16:49:51Z
Динамо здобуло впевнену перемогу над ЦСКА 1948 на зборах в Туреччині
24tv
2025-01-16T16:27:18Z
Тірні дуже близький до повернення у Селтік
Football.ua
2025-01-16T16:24:06Z
"Він вже вп'яте говорить": китайський гігант не вірить, що Ф'юрі назавжди покинув бокс
24tv
2025-01-16T16:21:03Z
Еліна Світоліна здобула соту перемогу на рівні Grand Slam
FaceNews
2025-01-16T16:19:15Z
Молодіжна збірна України обіграла корейських хокеїстів на ЧС-2025 в Естонії
УкраинФорм
2025-01-16T16:16:36Z
«Реал Мадрид» та «Манчестер Сіті» готують незвичний обмін зірковими гравцями
ГЛАВКОМ NET
2025-01-16T16:12:26Z
Біатлоністи України здобули «золото» Всесвітньої Універсіади в естафеті
УкраинФорм
2025-01-16T16:00:29Z
Телефон, плітки та хаос: як позбутися звичок, що заважають жити
Знай
2025-01-16T16:51:55Z
Покладіть в шафу туалетний папір: це роблять всі досвідчені господині
24tv
2025-01-16T16:03:30Z
Вікна сяятимуть чистотою дуже довго: додайте цей копійчаний засіб у воду для миття
TSN
2025-01-16T15:51:23Z
Гороскоп Таро по одній карті на 17 січня: на когось чекає великий сюрприз
Политека
2025-01-16T15:40:36Z
Святкове закушування "Рафаело": 200 г крабових паличок, сир і 2 яйця для легкої вечері
TSN
2025-01-16T15:39:05Z
Канабіс, коктейлі, розливне — 7 трендів крафтового пива у 2025 році
AIN
2025-01-16T15:36:18Z
Мандариновий торт без випікання: ідеальний зимовий десерт за 20 хвилин
24tv
2025-01-16T15:30:21Z
Видаляємо лід з доріжок: чи підійде для цього гаряча вода
24tv
2025-01-16T15:27:56Z
З ними важко будувати плани: 4 знаки зодіаку, які є найбільш нетерплячими
24tv
2025-01-16T15:06:01Z
Штучний інтелект допоміг знайти "революційні" протиотрути від зміїних укусів
24tv
2025-01-16T16:48:04Z
Майже всі забувають їх мити: 3 найбрудніші частини тіла
24tv
2025-01-16T16:42:45Z
Собаки, які не "уживаються" вдома: ветеринар назвав ТОП-4 популярні породи
GlavRed
2025-01-16T16:27:24Z
МОЗ затвердило новий порядок проведення медоглядів дітей вдома і в лікарнях
УкраинФорм
2025-01-16T16:24:49Z
Квашені огірки замість пробіотиків: ферментовані овочі можуть замінити аптечні добавки
Комсомольская правда
2025-01-16T16:24:44Z
Названо найкорисніші продукти для серця й судин: їх треба вживати щодня
TSN
2025-01-16T16:21:35Z
МОЗ продовжуватиме довакцинацію дітей від кору в окремих регіонах - Кузін
УкраинФорм
2025-01-16T16:21:18Z
На Одещині замість МСЕК на базі 13 лікарень створили експертні групи лікарів
УкраинФорм
2025-01-16T16:19:00Z
GAVI надасть Україні всі вакцини за Національним календарем щеплень - МОЗ
УкраинФорм
2025-01-16T16:00:43Z
Новий Renault Twingo E-Tech: що відомо про бюджетну новинку
AutoCentre
2025-01-16T16:36:26Z
MAN розсекретив дані про безпілотні вантажівки
AutoCentre
2025-01-16T16:06:24Z
Larte Design показала своє бачення флагманського BMW 760i
AutoCentre
2025-01-16T15:12:39Z
Названо найпопулярніші дизельні авто в Україні за 2024 рік
ГЛАВКОМ NET
2025-01-16T15:09:36Z
Розганяється до 330 км/год: представлено найшвидший і найдорожчий седан BMW
Фокус
2025-01-16T14:42:49Z
Власники Ford зможуть скаржитись на проблеми з авто виробнику прямо за кермом
AutoGeek
2025-01-16T14:24:55Z
Електричний Volkswagen ID.7 здивував реальним запасом ходу
AutoCentre
2025-01-16T14:13:21Z
Випустять прощальну версію: Lexus відмовляється від своєї найяскравішої моделі
Фокус
2025-01-16T13:57:20Z
Без людини: інженери створили робота, який буде самостійно заряджати електромобілі
AutoGeek
2025-01-16T13:27:14Z