Американський стартап Colossal Biosciences має намір "воскресити" мамонта до кінця 2028 року — Bloomberg
Біотехнологічний стартап, що працює над поверненням тварин з-під загрози вимирання, зібрав 200 млн доларів, досягнувши оцінки в 10,2 млрд доларів, що більш ніж у шість разів перевищує його вартість два роки тому. Colossal Biosciences Inc. використовує ДНК і геноміку, щоб спробувати воскресити дронта, тасманійського тигра і шерстистого мамонта.
Співзасновник і головний виконавчий директор компанії Бен Ламм каже, що до кінця 2028 року компанія планує вивести дитинча шерстистого мамонта, народжене сурогатною матір'ю-слоном, інформує Bloomberg.
Компанія Colossal Biosciences, що базується в Далласі, повідомила, що залучила новий раунд фінансування від одного інвестора, TWG Global, що збільшило загальний обсяг залучених коштів до 435 млн доларів.
"Ми нічого не робитимемо, поки не вдосконалимо геноми," — сказав Ламм в інтерв'ю, додавши, що компанія перебуває на етапі редагування клітин у проєкті, тобто вже визначила цільові гени для роботи.
Зусилля компанії зі збереження видів спрямовані на розширення біорізноманіття, відновлення балансу в екосистемах та користь іншим тваринам. Але багато вчених скептично ставляться до цих зусиль, ставлячи під сумнів їхню обґрунтованість і те, чи зможуть знову інтродуковані тварини вижити сьогодні — особливо з огляду на зміну клімату, скорочення ареалу проживання і збільшення кількості інвазивних видів.
Через те, що Colossal використовує клітини азійського слона, Карл Флесса, палеонтолог з Університету Арізони, сумнівається, що в результаті вийде справді шерстистий мамонт. Він також заперечує проти виведення такої тварини в природне середовище існування шерстистого мамонта — арктичну тундру, яка зменшується.
Натомість у Colossal стверджують, що тварина буде перебувати під пильним наглядом і житиме у великому біологічно безпечному заповіднику.
Раніше ми зазначали, що вчені звинуватили людей у вимиранні мамонтів та інших тварин. Таких висновків вони дійшли, проаналізувавши екологічні зміни за допомогою штучного інтелекту.