Google погодився придбати 100 000 тонн кредитів на видалення вуглекислого газу в індійського стартапу Varaha. Це перша подібна угода з вуглецевим проєктом в Індії та найбільша угода, яка включає біовугілля, вироблене з біомаси (також називається садовим деревним вугіллям або «чорним золотом» для ґрунтів).
Кредити за угодою про продаж будуть надані Google до 2030 року з промислового проєкту Varaha з виробництва біовугілля в штаті Гуджарат на заході Індії, повідомили дві фірми в четвер.
Фінансові умови угоди не розголошуються. Наразі стартап із Нью-Делі є єдиною індійською компанією, яка внесена до стандарту видалення вуглецю та реєстру Puro.Earth .
Біовугілля виробляється двома способами: кустарним і промисловим. Кустарний метод керується громадою, коли фермери спалюють пожнивні залишки в конічних колбах без використання машин. Навпаки, промислове біовугілля виготовляється за допомогою великих реакторів, які щодня переробляють 50–60 тонн біомаси.
Проект Varaha буде генерувати промислове біовугілля з інвазивних видів рослин, Prosopis Juliflora , використовуючи піролізну установку в Гуджараті. Інвазивні види впливають на біорізноманіття рослин і охопили пасовища, які використовуються для тваринництва. «Вараха» збиратиме врожай рослини та докладатиме зусиль для відновлення місцевих пасовищ у регіоні, сказав в інтерв’ю співзасновник і генеральний директор компанії Мадхур Джайн. Після виробництва біовугілля сторонній аудитор надішле свій звіт Puro.Earth для отримання кредитів.
Попри те, що біовугілля розглядається як довгострокове рішення для видалення вуглецю, його стійкість може коливатися від 1000 до 2500 років залежно від виробництва та факторів навколишнього середовища.
Для контексту: вуглецеві кредити пов’язані з тим, як довго вуглець можна назавжди видаляти з атмосфери шляхом компенсації викидів за допомогою сталої діяльності. Парникові гази мають надзвичайно тривалий вплив на атмосферу, до сотень або тисяч років, тому будь-яка ефективна програма кредитування вуглецю повинна обіцяти такий же тривалий період видалення вуглецю. «Стійкість» тут вказує на те, як довго вуглець залишається в ґрунті, перш ніж він повернеться в атмосферу.
Джайн розповів TechCrunch, що Varaha намагався використовувати різні вихідні матеріали та різні параметри у своїх реакторах, щоб знайти найкращу комбінацію для досягнення довговічності близько 1600 років.
Стартап також створив цифрову систему моніторингу, звітності та верифікації, інтегрувавши дистанційне зондування для моніторингу наявності біомаси. Він навіть має мобільний додаток, який фіксує зображення з геотегами та мітками часу для географічного документування діяльності, включаючи розкопки біомаси та польове застосування біовугілля.
У своєму першому проєкті Varaha заявила, що торік переробила щонайменше 40 000 тонн біомаси та виробила 10 000 тонн біовугілля.
«Навіть якщо ми не будемо розвивати свої навички, ми вже досягли рівня, за якого ми можемо успішно переробляти 40 000 тонн біомаси на рік, що означає, що ми можемо легко досягти мети в 100 000 тонн біовугілля до 2030 року», Джайн сказав.
Він додав, що кожна тонна біовугілля генерує 2,5 вуглецевих кредитів, а стартап прагне досягти 1 мільйона кредитів щорічно до 2030 року.
Вуглецеві кредити набувають значення, оскільки компанії генерують викиди парникових газів, і кожен кредит прирівнюється до зменшення викидів вуглекислого газу на одну тонну. Купуючи вуглецеві кредити, компанії можуть підтримувати проєкт сталого розвитку, намагаючись компенсувати свої викиди.
Google встановив новий рекорд завдяки цій угоді, оскільки останню значну операцію з видалення вуглецю біовугілля було здійснено компаніями Senken і Exomad Green, що включало 81 600 тонн кредитів на вуглець біовугілля в період з 2025 по 2028 рік. З усім тим, угода Google з Varaha є мізерною порівняно з викидами вуглецю технічного гіганта.
У 2023 році загальний обсяг викидів парникових газів пошукового гіганта склав близько 14,3 мільйона тонн еквівалента CO₂ (газів) , що на 13% більше, ніж роком раніше. Прогнозується, що постійне зростання розвитку штучного інтелекту з часом погіршить ці цифри викидів, хоча Google заявляє, що прагне досягти нульових викидів для всіх своїх операцій і ланцюжків створення вартості до 2030 року.
«Biochar є перспективним підходом до видалення вуглецю, оскільки він має можливість масштабуватися в усьому світі, використовуючи наявні технології, з позитивними побічними ефектами для здоров’я ґрунту», — сказав у заяві Ренді Спок, керівник відділу видалення вуглецю Google.
Varaha наразі керує 14 технологічними вуглецевими проєктами в Індії, Непалі, Бангладеш та Кенії. Стартап каже, що він також перевів понад 100 000 дрібних фермерів на стійкі методи, допомігши видалити понад 2 мільйони тонн викидів парникових газів. Загалом він залучив 12,7 мільйона доларів, у тому числі 8,7 мільйона доларів у раунді серії A минулого року, і його підтримують такі фонди, як RTP Global, Omnivore, Orios Venture Partners, Octave Wellbeing Economy Fund IMC Pan Asia Alliance Group та японський Norinchukin Bank.