ЗМІ зобов'язали видаляти негативні коментарі читачів щодо посадовців під новинами - лише за однієї умови не будуть карати за негативні коментарі в мережі.
Відповідний законопроект 11321, ініціатором якого виступив голова Комітету Верховної Ради з питань свободи слова Ярослав Юрчишин, 14 січня прийняла Верховна Рада.
Згідно з оновленнями до статті 117 Закону «Про медіа», суб’єкти онлайн-медіа звільняються від відповідальності за поширення недостовірної інформації або інформації, забороненої до розповсюдження згідно зі статтями 36, 42 та 119 цього Закону, якщо така інформація була розміщена користувачами в розділах для коментування або публікацій на веб-сайтах чи сторінках медіа.
За умови, що суб’єкт обмежить доступ до такої інформації протягом 3 робочих днів після отримання скарги чи припису від Національної ради або судової ухвали про відкриття провадження.
Тепер до частини 4 статті 117 додається вимога, що медіа повинно видалити коментарі протягом 3 днів з моменту отримання судової ухвали. Згідно з судовими рішеннями, багато посадових осіб вважають негативну інформацію про себе недостовірною. Тобто нардепи почали наступ на свободу слова - законодавчо намагаються себе захистити від журналістських розслідувань та не хочуть чути думки простих українців про себе.
При цьому Велика Палата Верховного Суду у справі №905/902/20 наголосила, що інформація, яка має негативний характер, вважається недостовірною, якщо особа, яка її поширила, не доведе протилежного (презумпція добропорядності).
Джерело: Судово-юридична газета.
Останні новини України:
Не вирішить усіх проблем: українцям пообіцяли новий перерахунок пенсій у 2025 році, відомі подробиці.
Пенсіонери можуть отримувати соціальну допомогу: існує декілька видів доплат.
Пенсія в Україні: українцям показали, у якій області пенсіонери мають найнижчі виплати та ледь виживають.