MY.UAНовини
Уперед на Місяць: усе про місію апарата Blue Ghost компанії Firefly, заснованої українцем
Уперед на Місяць: усе про місію апарата Blue Ghost компанії Firefly, заснованої українцем

Уперед на Місяць: усе про місію апарата Blue Ghost компанії Firefly, заснованої українцем

Ця місія, яка є частиною кампанії NASA Artemis, спрямована на випробування нових технологій на поверхні Місяця, включаючи методи буріння та пом’якшення пилу. Вона прокладе шлях для майбутніх пілотованих місій і тривалого перебування людини на супутнику. Успішна співпраця між NASA, Firefly і SpaceX знаменує важливу віху у встановленні стійкої присутності людини на Місяці, пише 24 Канал.

Початок ери "Артеміди"

Запуск апарата Blue Ghost Mission 1 – це перший комерційний політ Firefly Aerospace на Місяць, здійснений для потреб NASA. Спусковий модуль стартував учора вранці на борту ракети SpaceX Falcon 9 зі стартового комплексу 39A Космічного центру NASA імені Кеннеді у Флориді.

Місія має здійснити посадку на Місяць 2 березня, але перед цим ще деякий час проведе на орбіті Землі.


Спусковий апарат Blue Ghost компанії Firefly Aerospace – це надсучасний космічний корабель, який доставить корисні вантажі на поверхню Місяця / Рендер Firefly Aerospace

Опинившись у запланованій точці посадки, NASA випробує технологію буріння на Місяці, можливості збору зразків реголіту (місячних порід і ґрунту), можливості глобальної навігаційної супутникової системи, стійкі до радіації обчислення і методи зменшення впливу місячного пилу. Отримані можуть принести користь людям на Землі, надаючи уявлення про те, як космічна погода та інші космічні сили впливають на нашу рідну планету.

Ми засвоїли багато уроків в епоху "Аполлона", які лягли в основу технологічних і наукових демонстрацій на борту Blue Ghost Mission 1 – забезпечення безпеки і здоров'я наших майбутніх наукових приладів, космічних апаратів і, що найважливіше, наших астронавтів на поверхні Місяця. Я з нетерпінням чекаю на неймовірні наукові та технологічні дані, які Blue Ghost Mission 1 надасть найближчими днями,
– сказала Нікола Фокс, помічниця адміністратора Управління наукових місій штаб-квартири NASA у Вашингтоні.

Доставка такого зонда на Місяць допоможе людству краще зрозуміти планетарні процеси та еволюцію, шукати воду й інші ресурси, а також підтримає довгострокове, стале дослідження Місяця людиною в рамках підготовки до першої людської місії на Марс.

Ось 10 корисних вантажів, які NASA вклало на борт Blue Ghost:

  • Місячні прилади для швидкої підповерхневої теплової розвідки (LISTER) характеризуватимуть теплові потоки з надр Місяця, вимірюючи тепловий градієнт і провідність місячних надр. Буде проведено кілька вимірювань до кінцевої глибини близько 10 футів (3 метри) за допомогою технології пневматичного буріння зі спеціальним голчастим інструментом для вимірювання теплового потоку на кінчику голки. Інструмент розробив Техаський технологічний університет.
  • Lunar PlanetVac (LPV) призначений для збору зразків реголіту з поверхні Місяця за допомогою струменя стисненого газу, який заштовхує реголіт у камеру для збору та аналізу різними приладами. Додаткові прилади потім передаватимуть результати на Землю. Інструмент створила компанія Honeybee Robotics.
  • Місячний ретрорефлектор наступного покоління (NGLR) слугує мішенню для лазерів на Землі для точного вимірювання відстані між Землею і Місяцем. Ретрорефлектор, який полетить у цій місії, може також збирати дані для розуміння різних аспектів місячних надр і вирішення фундаментальних питань фізики. Інструмент розробив Університет Меріленда.
  • Regolith Adherence Characterization (RAC) визначить, як місячний реголіт прилипає до різних матеріалів, що піддаються впливу місячного середовища протягом місячного дня. Інструмент RAC вимірюватиме швидкість накопичення місячного реголіту на поверхнях різних матеріалів, включаючи сонячні батареї, оптичні системи, покриття й датчики, за допомогою візуалізації, щоб визначити їхню здатність відштовхувати або вбирати місячний пил. Отримані дані дозволять тестувати, вдосконалювати та захищати космічні апарати, скафандри та середовище проживання від абразивного реголіту, який може зашкодити майбутнім колоністам. Aegis Aerospace створила цей прилад.
  • Radiation Tolerant Computer (RadPC) продемонструє комп'ютер, здатний відновлюватися після збоїв, викликаних іонізуючою радіацією. Кілька прототипів RadPC були протестовані на борту Міжнародної космічної станції та навколоземних штучних супутників, але тепер буде продемонстрована здатність комп'ютера протистояти космічній радіації при проходженні через радіаційні пояси Землі, під час польоту на Місяць і на місячній поверхні. Університет штату Монтана розробляв цей інструмент.
  • Електродинамічний пиловий екран (EDS) – це активна технологія боротьби з пилом, яка використовує електричні поля для переміщення й запобігання накопиченню небезпечного місячного пилу на поверхнях. Технологія EDS призначена для підняття, транспортування та видалення частинок з поверхонь без рухомих частин, таких як двірники у машині чи щітки. Численні випробування продемонструють можливість самоочищення поверхонь і теплових радіаторів на Місяці. Космічний центр NASA імені Кеннеді розробив цей інструмент.
  • Геліосферний рентгенівський сканер Lunar Environment (LEXI) зробить серію рентгенівських знімків для вивчення взаємодії сонячного вітру та магнітного поля Землі, що спричиняє геомагнітні бурі. Цей інструмент, розміщений і працюючий на поверхні Місяця, надасть перші глобальні зображення, що показують край магнітного поля Землі, для критично важливого розуміння того, як космічна погода та інші космічні сили, що оточують нашу планету, впливають на неї. Провідні організації, що стоять за цим інструментом: Центр космічних польотів імені Годдарда NASA, Бостонський університет та Університет Джона Гопкінса.
  • Місячний магнітотелуричний зонд (LMS) охарактеризує структуру і склад мантії Місяця шляхом вимірювання електричних і магнітних полів. Це дослідження допоможе визначити температурну структуру Місяця і теплову еволюцію, щоб зрозуміти, як Місяць охолоджувався та хімічно диференціювався з моменту свого утворення. Інструмент створив Південно-Західний науково-дослідний інститут у США.
  • Експеримент Lunar GNSS Receiver Experiment (LuGRE) продемонструє можливість отримання та відстеження сигналів від супутників Глобальної навігаційної супутникової системи, зокрема GPS та Galileo, під час польоту до Місяця, на місячній орбіті та на поверхні супутника. У разі успіху LuGRE стане першопрохідцем для майбутніх місячних космічних апаратів, який використовуватиме існуючі наземні навігаційні сузір'я для автономної і точної оцінки свого положення, швидкості й часу. Провідні організації: Центр космічних польотів імені Годдарда NASA, Італійське космічне агентство.
  • Стереокамера для вивчення місячного шлейфу і поверхні (SCALPSS) використовуватиме фотограмметрію стереозображень, щоб зафіксувати вплив ракетного шлейфу на місячний реголіт під час спуску посадкового апарата на поверхню Місяця. Стереозображення з високою роздільною здатністю допоможуть створити моделі для прогнозування ерозії місячного реголіту, що є важливим завданням, оскільки більші й важчі корисні вантажі доставлятимуться на Місяць у безпосередній близькості один від одного. Цей же інструмент також був доставлений під час першого польоту Intuitive Machine за програмою CLPS. Інструмент розробив дослідницький центр NASA в Ленглі.

Це найбільша доставка науково-технічних приладів NASA на сьогодні. Посадковий модуль Blue Ghost компанії Firefly має приземлитися біля Mons Latreille, вулканічної споруди в Mare Crisium, басейні шириною понад 480 кілометрів, розташованому в північно-східній частині Місяця.

Теги за темою
КосмосТехно
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
"Запустил в космос": женщина высмеяла попутчика с широко расставленными ногами
Фокус
2025-02-23T11:00:40Z
Малоизвестный лайфхак для iPhone мгновенно освобождает память за считанные секунды
Фокус
2025-02-23T11:00:32Z
Лучшие планшеты Android, на которые стоит потратить деньги: 8 бюджетных моделей
Фокус
2025-02-23T10:00:45Z
Космические силы США впервые показали снимок секретного самолета X-37B на орбите
Фокус
2025-02-23T08:12:42Z
Сиквел Cyberpunk 2077 будет от первого лица и очень не скоро: фанаты разделились во мнениях
Знай
2025-02-23T07:51:07Z
Магнитная буря 23 февраля: какой будет ее мощность и есть ли опасность
TSN
2025-02-23T05:18:51Z
Мощный лазер и 24 ствола 12 калибра: россияне презентовали свою первую антидроновую систему на основе искусственного интеллекта
ZN UA
2025-02-23T02:09:25Z
Инсайдер: Ремастер первой трилогии God of War для PlayStation 5 будет анонсирован в ближайшее время
GameMag
2025-02-22T21:55:05Z
Продолжение Cyberpunk 2077? CD Projekt RED ищет старшего аниматора для создания иммерсивной игры от первого лица
GameMag
2025-02-22T21:36:33Z
Дрожжевое тесто "для ленивых": на приготовление нужно 5 минут, а будет храниться 3 дня
TSN
2025-02-23T11:06:11Z
Лайфхаки для уборки угробят сантехнику: почему не стоит доверять популярным советам для чистки туалета
Знай
2025-02-23T09:51:52Z
Гороскоп на неделю: пять знаков Зодиака ждет удача с 24 февраля по 2 марта
Политека
2025-02-23T09:27:21Z
Чудо-средство от всех пятен: как правильно пользоваться кислородным порошком
TSN
2025-02-23T08:36:20Z
С ними будете, как за каменной стеной: названы три самых преданных знака зодиака
TSN
2025-02-23T08:18:18Z
Семь способов стать счастливой мамой и получать радость от материнства
Знай
2025-02-23T06:51:04Z
День ангела 23 февраля: кого и как поздравлять с именинами
TSN
2025-02-22T22:18:24Z
Убивает не только мотивацию: ученые рассказали, как травля на работе влияет на наши семьи
Фокус
2025-02-22T19:36:06Z
Таро гороскоп на воскресенье: кому следует быть очень внимательным
Comments UA
2025-02-22T18:30:21Z
В результате ночного удара дронами по Одесщине пострадали три человека
Апостроф
2025-02-23T09:03:28Z
Запорожье под ударом: детали последствий обстрела
TSN
2025-02-23T07:36:35Z
РФ нанесла удар по Кривому Рогу: есть погибший и раненые
TSN
2025-02-23T06:12:26Z
"Пылает ресторан": после мощных взрывов в Кривом Роге есть погибший - появились кадры последствий
Comments UA
2025-02-23T06:06:45Z
В Киеве взрывы и пожар после атаки дронов: есть видео прилета, стали известны последствия
Comments UA
2025-02-23T05:30:40Z
В США на авиабазе произошла стрельба: есть погибший и раненый
TSN
2025-02-23T04:48:19Z
РФ обстреляла Запорожье: ранена женщина
Корреспондент
2025-02-22T23:24:57Z
Атака БПЛА: в двух районах Киева вспыхнули пожары
Корреспондент
2025-02-22T22:51:11Z
Под Одессой – прилет БПЛА, в Киеве упали обломки
Корреспондент
2025-02-22T22:09:19Z
В Англии похвалили выход на замену украинского футболиста "Арсенала" Зинченко
ZN UA
2025-02-23T10:07:54Z
Пригласил "станцевать": Паркер остроумно обратился к Усику после яркой победы над Баколе
TSN
2025-02-23T09:48:57Z
Известная российская теннисистка призналась в избиении самой себя
ZN UA
2025-02-23T09:31:53Z
Усик в компании Джошуа ярко отреагировал на быструю победу Паркера
Корреспондент
2025-02-23T09:03:31Z
НБА: Лейкерс одержали победу над Денвером, Юта без Михайлюка одолела Хьюсто
Корреспондент
2025-02-23T07:18:55Z
Легенда Манчестер Юнайтед прокоментував поточний стан команди
Корреспондент
2025-02-23T05:27:02Z
Усик покинул вечер бокса в Саудовской Аравии перед боем двух россиян
ZN UA
2025-02-23T00:12:43Z
Потенциальный соперник Усика нокаутировал соперника во втором раунде
ZN UA
2025-02-22T23:21:19Z
Астон Вілла – Челсі 2:1 Відео голів та огляд матчу АПЛ
Football.ua
2025-02-22T21:16:46Z
Разведчики показали, как уничтожают укрепление россиян
Корреспондент
2025-02-23T11:48:53Z
В Киеве клуб устроил вечеринку под российскую музыку
TSN
2025-02-23T11:48:09Z
Россияне готовятся к масштабным штурмам на одном из направлений
ZN UA
2025-02-23T11:31:57Z
Синоптик рассказала, какая погода ожидается в Украине 24 февраля
TSN
2025-02-23T11:27:11Z
У России минус "Град": смотрите, как хитро оккупанты пытались спрятать его от ВСУ в этот раз
Comments UA
2025-02-23T10:48:17Z
В Генштабе рассказали, что происходит на фронте
Корреспондент
2025-02-23T10:15:33Z
"Бавовна" и минуснуть: редактор Васильева опубликовала 60 новообразований российско-украинской войны
Апостроф
2025-02-23T10:06:51Z
В четырех районах Киева упали обломки дронов-камикадзе
ZN UA
2025-02-23T09:40:18Z
Под Волчанском 71-я ОЕБр не пропустила колонну танков и БМП. ВИДЕО
Новости Украины
2025-02-23T09:18:26Z
Как сделать стильный пучок-узел, как у Роузи Хантингтон-Уайтли
Marie Claire
2025-02-23T11:00:36Z
Украинская певица увидела новый флаг США в отчете Воздушных сил ВСУ
Апостроф
2025-02-23T10:45:56Z
Дженнифер Лопес показала редкие фото с двойняшками и нежно поздравила их с 17-летием
TSN
2025-02-23T10:18:44Z
"Это ужасает": люди узнали, как изначально должен был выглядеть Шрек в мультике
Фокус
2025-02-23T10:12:29Z
"Видимо, это шутка": женщина купила сумку за 5 долларов и получила сюрприз
Фокус
2025-02-23T09:00:56Z
Мика Ньютон перевела на украинский хит "В плену", выпущенный 20 лет назад
Комсомольская правда
2025-02-23T07:04:27Z
Украинскую певицу сбили на пешеходном переходе и сильно травмировали
Апостроф
2025-02-23T07:03:08Z
В Киеве колористка создает вышиванки на волосах: образ занимает до 8 часов работы, но клиентки терпят
Знай
2025-02-23T03:51:46Z
За рулем была мать: в ДТП погиб участник рок-группы KISS Карл Кокран
Фокус
2025-02-22T23:15:08Z
На YouTube появился канал под именем Залужного
Комсомольская правда
2025-02-23T11:31:25Z
Летающий ядерный авианосец. CL-1201 — дерзкая мечта ВВС США
Фокус
2025-02-23T11:15:24Z
Доплаты за новорожденных детей: некоторые семьи получат дополнительную помощь
Знай
2025-02-23T11:12:05Z
Книги вместо страха: книжные полки в укрытиях и образование, которое дарит надежду
ZN UA
2025-02-23T11:04:52Z
"Ослики не от хорошей жизни", - Z-блогер открыл россиянам глаза. ВИДЕО
Новости Украины
2025-02-23T10:21:05Z
Кошка "села" в поезд и проехала 28 километров до другого города: как ее нашли
Фокус
2025-02-23T10:15:45Z
Направление лиц с инвалидностью на ВВК: что изменилось
ZN UA
2025-02-23T10:03:23Z
Мужчину уволили с работы одним днем: он имел все пароли и тонко отомстил
Фокус
2025-02-23T10:00:37Z
Россия наращивает производство беспилотников Shahed — ЦПД
ZN UA
2025-02-23T09:46:43Z
Любовь и здоровье сердца: как романтические отношения влияют на организм
Фокус
2025-02-23T11:30:17Z
Этот утренний ритуал может разрушать вашу кожу: правда о кофе, которую не говорят
Знай
2025-02-23T08:51:31Z
Эпидемия одиночества: как мы разучились дружить и любить в реальном мире
Marie Claire
2025-02-23T08:00:27Z
Кто руководит нашими генами? Загадки эпигенетики
ZN UA
2025-02-23T06:34:40Z
Как бананы могут помочь бросить курить
Знай
2025-02-23T04:51:34Z
Ляшко возмущен поборами за контраст и КТ в больницах: "Руки хочется отрывать"
Знай
2025-02-23T04:12:06Z
Прохождение ВВК: можно ли обжаловать решение комиссии
ZN UA
2025-02-23T04:01:15Z
Украинские мужчины живут на 13-17 лет меньше женщин: причины и факторы
Хвиля
2025-02-23T02:39:58Z
Излечили врожденную слепоту: врачи провели уникальную быструю операцию незрячим детям
Фокус
2025-02-22T20:51:04Z
Почти недостижимая мечта: какие условия нужно выполнить, чтобы иметь пенсию 8700 грн
Знай
2025-02-23T11:30:08Z
Криптовалюта VS золото: что станет главным средством сбережения капитала в будущем
TSN
2025-02-23T10:36:53Z
Украинцев ожидает новый удар: тарифы на воду снова вырастут
Знай
2025-02-23T10:30:26Z
"Деньги под матрасом": почему украинцы массово снимают наличные деньги, риски и альтернативы хранения
TSN
2025-02-23T09:21:24Z
Курс валют в Украине 23 февраля 2025: сколько стоит доллар и евро
VGorode
2025-02-23T09:18:53Z
Отключили свет за долги: готовьте до 3000 грн, чтобы просто его вернуть
Знай
2025-02-23T09:12:14Z
С "минималки" по 800 грн: в Украине изменили налоги, кто должен подчиниться новым правилам в 2025 году
Знай
2025-02-23T08:30:36Z
"Газпром" мог поставить на колени целые страны: пока Европа не отказалась закупать газ РФ, — WP
Фокус
2025-02-23T08:12:47Z
Война в 2025: как изменилась энергетика и почему в Украине вырастут тарифы для населения
Фокус
2025-02-23T08:06:19Z
Вибрация руля - тревожный сигнал, который может стоить вам целое состояние: что это значит для водителя
Знай
2025-02-23T10:51:10Z
Сколько белья можно класть в стиральную машину
TSN
2025-02-23T09:06:45Z
Один взгляд, и это - любовь: в Киеве заметили элитный суперкар BMW, который топит 300 км/ч
Знай
2025-02-22T15:51:46Z
Пушка-ракета на 800 "лошадок": в Киеве засветился агрессивный "Гелик" за 20 млн грн
Знай
2025-02-22T11:51:10Z
Гость из 90-х: в Украине нашли редкий 33-летний мотоцикл "Днепр" без пробега
Фокус
2025-02-22T10:57:09Z
Дебютировала новая Honda Accord 2025: как изменился семейный седан
Фокус
2025-02-22T10:00:17Z
Кто кого должен пропустить: запутанный тест на правила дорожного движения с ответом
TSN
2025-02-22T08:06:07Z
Культовая капсула времени: обнаружен знаменитый BMW 2002 года в новом состоянии
Фокус
2025-02-21T14:51:32Z
Нового конкурента Tesla Model Y и Porsche Macan от Renault показали до премьеры
Фокус
2025-02-21T08:51:34Z
Премьер Италии защитила мюнхенскую речь Вэнса, в которой тот упрекал Европу
Европейская правда
2025-02-23T11:45:52Z
СМИ: Лавров в Турции будет обсуждать роль Анкары в прекращении войны
ZN UA
2025-02-23T11:45:44Z
У Лаврова опустили Трампа: Россия резко отвернулась от США
Comments UA
2025-02-23T11:42:24Z
Россияне атаковали Сумщину баллистикой
Корреспондент
2025-02-23T11:39:49Z
В триумфе россиян из-за атак Трампа на Украину увидели интересный парадокс
Апостроф
2025-02-23T11:33:30Z
Пентагон назвал общие расходы США на военную помощь Украине
Корреспондент
2025-02-23T11:30:21Z
Только вмешательство США поможет РФ: ВСУ остановили наступление, длившееся год: анализ Forbes
Фокус
2025-02-23T11:30:21Z
"Я пытаюсь вернуть деньги, хочу, чтобы дали нам хоть что-то", - Трамп о "долгах" Украины. ВИДЕО
Новости Украины
2025-02-23T11:18:45Z
Дуда после встречи с Трампом: как-то эту войну надо закончить
Европейская правда
2025-02-23T11:18:19Z