Можливість створення військових баз та енергетична співпраця: що на практиці передбачає столітня угода із Британією
Укладена між Україною та Великою Британією декларація про сторічне партнерство передбачає системну допомогу Британії для посилення військової спроможності України, створення спільних оборонних підприємств, адвокатуру Британії для вступу України в НАТО та інші важливі моменти.
Як вказує у своїй статті «Україну страхують на випадок, якщо її не візьмуть у НАТО. Десять головних пунктів» оглядач відділу міжнародної політики Володимир Кравченко, декларація суттєво перевершила не лише україно-британську угоду про співробітництво у сфері безпеки, особливо аналогічну угоду із США, та наповнена конкретикою.
Так, в декларації передбачена щорічна військова допомога Києву від Лондона на суму не менше 3 млрд фунтів стерлінгів як мінімум до 2030–2031 року.
Задекларовано можливе формування спеціальних спільних флотилій «для забезпечення безпеки у водах, що мають стратегічне значення для обох країн».
Не виключене створення британських військових баз в Україні, які можуть бути задіяні у разі ескалації агресії.
Планується створення спільних оборонних підприємств.
Сприяння модернізації сил безпеки та оборони України для відповідності стандартам НАТО із залученням JEF та Північної групи.
Британія підтримувати зусилля України на шляху до вступу у НАТО.
Домовлено про взаємну військову й економічну допомогу в разі агресії проти однієї зі сторін.
Передбачена підтримка регулярного діалогу із питань міграції та мобільності, що в майбутньому може створити умови для впровадження безвізового режиму для українців.
Посилене енергетичне співробітництво, в тому числі у питаннях постачання ядерного палива.
Планується спільна робота над відстеженням крадіжок Росією зерна з України.
Детальніше про мотиви Великої Британії укласти таку об’ємну угоду із Україною, читайте у матеріалі.