Керівник Центру вивчення окупації Петро Андрющенко в етері 24 Каналу наголосив, що це системна практика і такі "студентські десанти" розпочалися ще з 2022 року.
Як окупанти заманюють студентів-медиків на ТОТ
Скрізь на окупованих Росією українських територіях, а не лише в Донецькій області, відсутність медичного обслуговування, зі слів Андрющенка – це нагальна проблема.
Якщо на Донеччині ще якось медицина функціонує, як це не дивно, в нас це було стабілізовано з 2014 по 2022 роки, то якщо говорити про території, які були окуповані з 2022-го – то там взагалі жах,
– розповів Андрющенко.
Зі слів керівника Центру вивчення окупації, на ТОТ не вистачає вузьких спеціалістів, зокрема терапевтів та педіатрів. Окупаційна влада організовує заїзди лікарів з різних територій Росії, але це не допомагає розв'язати проблему.
Останніми місяцями, як повідомив Андрющенко, спостерігається масове завезення студентів-медиків, які згодом після завершення інтернатури мають повернутися працювати на окуповані території вже в якості лікарів.
Їм обіцяють "золоті гори": власне житло, підвищені зарплати на рівні надкваліфікованих спеціалістів. Лікарі з великих міст Росії, які там нормально заробляють, не хочуть переїжджати в Маріуполь, Бердянськ, Токмак, Донецьк попри будь-які "плюшки",
– зазначив Андрющенко.
Протягом трьох років їх намагаються переконати. Зі студентами це спрацьовує. Андрющенко зауважив, що, в Якутії вони здебільшого живуть у гуртожитках. На окупованих територіях України російські загарбники їм пропонують власну квартиру. Це приваблює студентів, вони погоджуються, проходять інтернатуру і з наступного року планують переїхати в Маріуполь.