У Польщі працюють над "запобіжником" проти виходу з ЄС
У польському Сеймі готують законодавчі зміни, спрямовані на запобігання можливому виходу Польщі з Європейського Союзу.
Зокрема маршалок Сейму Шимон Головня заявив, що працює над створенням законопроєкту, який вимагатиме широкої підтримки для ухвалення рішень щодо виходу Польщі з ЄС, пише "Укрінформ". За словами політика, такий крок є необхідним для захисту європейського майбутнього країни, оскільки членство в ЄС є "національною спадщиною, здобутою багатьма поколіннями поляків".
"Майбутнє Польщі ‒ в Європейському Союзі. Ми перебуваємо у такому геополітичному середовищі, де неможливо існувати в вакуумі. Ми або залишаємося в ЄС, або потрапляємо під вплив Путіна", – наголосив Головня.
Він зазначив, що наразі для виходу Польщі зі складу ЄС достатньо 231 голосу депутатів у Сеймі. Такий механізм він вважає неприпустимим і пропонує запровадити "запобіжник", що ускладнить процедуру виходу. Головня наполягає, що питання виходу з ЄС має вирішуватися шляхом референдуму, адже саме суспільство висловило свою підтримку вступу до ЄС у 2004 році.
Політик також підкреслив, що вихід з ЄС може призвести до небезпечних наслідків для Польщі, зокрема до ізоляції та входження в сферу впливу Білорусі й Росії. "Ми ніколи не можемо допустити цього", – додав він.
Польща є однією з найбільш проєвропейських країн у ЄС, де підтримка членства в об'єднанні перевищує 80%.
Польща готується до головування в ЄС, заявляючи про рішучу підтримку України на шляху до перемоги та інтеграції до Євросоюзу. А прем’єр Дональд Туск наполягає на прискоренні вступних процедур для України. Але як взаємини Києва та Варшави вплинуть на оборонну політику, торговельні бар’єри й історичні рани?
Про все це редакторка міжнародного відділу ZN.UA Тетяна Силіна та оглядач Володимир Кравченко говорили під час інтерв’ю з главою польської дипломатичної місії в Києві Пйотром Лукасєвічем, який чітко заявив: "Наша стратегічна мета – щоб Україна вийшла переможцем у цій війні".