Підготовка до інавгурації та акції протесту: що відбуваєтсья у Вашингтоні напередодні вступу Трампа на посаду
- © EPA-EFE/JIM LO SCALZO © EPA-EFE/JIM LO SCALZO © EPA-EFE/ALLISON DINNER © EPA-EFE/ALLISON DINNER © EPA-EFE/ALLISON DINNER © EPA-EFE/JUSTIN LANE © EPA-EFE/JIM LO SCALZO © EPA-EFE/JIM LO SCALZO
Тисячі людей зібралися у Вашингтоні в суботу на «Народний марш» – акцію протиінавгурації новообраного президента Дональда Трампа, пише Reuters.
Активісти за права жінок, расову справедливість та інші ініціативи виступили проти нової політики, яка, на їхню думку, буде загрожувати їхнім конституційним правам під час другого терміну правління республіканців.
Деякі учасники заходу мають рожеві капелюхи, які є символом набагато масштабнішого протесту проти першої інавгурації Трампа в 2017 році — так званого «Маршу жінок», який цього року масштабувався. Вони пройшли центром міста під легким дощем повз Білий дім і до меморіалу Лінкольна вздовж Національного торгового центру з гаслами «До біса Трампа!», «Життя трансгендерів важливі!», «Феміністки проти фашистів» і «Люди важливіші за політику».
До активістів із захисту громадянських прав долучилися групи із захисту репродуктивних прав, навколишнього середовища та інші. Учасники також звертали увагу на неприйнятну політику Трампа щодо імміграції, війни в Газі, а також тиску обраного президента на Канаду.
Цього разу протести проти інавгурації Трампа менш численні. Частково це пояснюється тим, що після того, як Трамп переміг на виборах віцепрезидентку Камалу Гарріс, рух за права жінок у США є дещо дезорієнтованим. Організатори прогнозували 50 тисяч відвідувачів, тоді як місцева поліція нарахувала близько 25 тисяч. Повідомляється, що по всій країні заплановано понад 300 таких маршів.
Акції протесту пройшли здебільшого мирно в умовах посилених заходів безпеки. Учасників супроводжували поліцейські машини з увімкненими сиренами.
Республіканці контролюють Конгрес, консерватори також очолюють Верховний суд США, тож мітингувальники визнають, що протистояти планам Трампа буде непросто.
«Мені приємно бачити, що деякі люди тут мають надію. Але це не про мене. Я вважаю, що ми приречені», — сказала Ненсі Робінсон, 65-річна пенсіонерка з Меріленда.
Протести також відбудуться у неділю та у понеділок – в день інавгурації, який припадає на День Мартіна Лютера Кінга. Між тим лідери громадянських прав обіцяють гуртуватися та продовжувати мобілізацію під час адміністрації Трампа.
Тим часом триває підготовка до інавгурації новообраного президента Дональда Трампа, яку через очікувану холодну погодуперенесли до приміщення.
На вечір суботи запланована урочиста вечеря для членів нового уряду. Згодом новообраний президент влаштує у своєму гольф-клубі в Стерлінгу прийом, який завершиться феєрверком.
Недільний ранок Трамп розпочне із відвідування Арлінгтонського кладовища для участі в церемонії покладання вінків до могили Невідомого солдата.
У неділю вдень він збере акцію на Capital One Arena у центрі округу Колумбія за участі Ілона Маска, Халка Хогана і американського актора Джона Войта.
Ранок понеділка для майбутнього глави США почнеться із відвідування служби в єпископальній церкві Святого Іоанна, розташованій навпроти парку Лафайєт від Білого дому, що є традицією для обраних президентів.