Оплата проводилася монетами чи жетонами
Одним із елементів дозвілля в СРСР були ігрові автомати. Вони розміщувалися у парках, кінотеатрах, залах гральних автоматів, зонах очікування вокзалів та готельних вестибюлях.
Про те, коли в Радянському Союзі з’явилися ігрові автомати та якими вони були, розповідає сайт habr.com. Вони набули широкого поширення на початку 1970-х років, коли відбувався процес "розрядки" між соціалістичним та капіталістичним блоками. Тоді СРСР та США керували Леонід Брежнєв та Річард Ніксон, відповідно.
Міністерство культури Радянського Союзу закупило велику частину гральних автоматів — вони з’явилися у Москві на міжнародній виставці "Атракціон-71".
У 1974 році в серію було запущено ігровий автомат "Морський бій".
Але не лише "Морським боєм" єдиним — у Радянському Союзі випускали такі ігрові автомати, як "Магістраль", Влучний стрілець", "Авторалі", "Обгін", "Городок", "Снайпер" тощо.
Оплата гри здійснювалася монетами чи жетонами. Деякі ігрові автомати не видавали грошових призів.
Всього в період з початку 1970-х до початку 1990-х років було випущено близько ста різновидів ігрових автоматів. Вони виготовлялися практично у всіх тодішніх радянських республіках, включаючи Україну. Після розпаду СРСР ці автомати поступово зникли з вулиць міст — деякі з них було переміщено до музеїв.
Один із таких музеїв розташований у Дніпрі: він називається "Технічний музей "Машини часу"". Там зібрано гральні автомати, автомобілі, іграшки, магнітофони, телевізори та інші предмети побуту радянського періоду.
Раніше "Телеграф" писав про 10 речей з СРСР, які з’їдуть з пантелику сучасну молодь.