MY.UAНовини
Три сценарії падіння Путіна: хто може посісти трон у Кремлі та на що чекати далі
Три сценарії падіння Путіна: хто може посісти трон у Кремлі та на що чекати далі

Три сценарії падіння Путіна: хто може посісти трон у Кремлі та на що чекати далі

Таку думку у розмові з 24 Каналом озвучив колишній посол Великої Британії в Росії Родерік Лайн, пояснивши, що це пов'язано з наступником Путіна. Більше про це, мирні переговори та політику Дональда Трампа щодо завершення війни в Україні – читайте далі в матеріалі.

Путін може закінчити війну лише за однієї умови

У російському опозиційному виданні "Медуза" написали, що Владімір Путін дуже захоплений веденням війни проти України. Водночас новообраний президент США Дональд Трамп наполягає на якнайшвидшому припиненні вогню в Україні. Чи вважаєте ви, що оточення Путіна може дозволити йому погодитися на пропозицію Трампа завершити війну?

Думаю, річ не в найближчому оточенні Путіна, а в ньому самому з моменту Помаранчевої революції, яка закінчилась 20 років тому, а саме – 23 січня 2005 року. Путін був глибоко принижений у часи Помаранчевої революції. Він повністю прорахувався.

З того часу він виступив проти Заходу. Весь період з 2005 року ним керувала рішучість отримати стратегічний контроль над Україною, мати можливість накласти вето на українську політику та обмежити суверенітет України. Протягом усієї цієї війни Путін ставив собі за мету боротися стільки, скільки необхідно для забезпечення капітуляції та руйнування України.

Поки що він не готовий до серйозних переговорів. Принаймні про це публічно не повідомлялося. Тому треба почекати й подивитися, чи зміниться ставлення Путіна. Я дійсно переконаний в тому, що переважна більшість людей у Росії хотіла б, щоб ця війна закінчилася.

Це їм дорого коштує. 200 тисяч російських матерів втратили своїх синів. Російські дружини втратили своїх чоловіків. Економіка перебуває в скрутному становищі. Ситуація погіршується ще більше й погіршуватиметься далі. Не думаю, що Путін надто переймається цим, бо навряд чи він дбає про свій народ. Він дбає про себе і свою владу.

Отже, для того, щоб Путін закінчив війну, йому потрібно відчути, що він може подати це як певну форму перемоги. Він має виправдати для свого населення величезні витрати людських та фінансових ресурсів, які війна нав'язала Росії. Думаю, що це буде його відправною точкою. Побачимо, чи готовий він вступити в реальні переговори.

Чи можуть прихильники жорсткої лінії дозволити Владіміру Путіну припинити цю війну?

Сам Путін є прихильником жорсткої лінії. Це було рішення Путіна – розпочати вторгнення в лютому 2022 року. Це було дуже особисте рішення. Він радився з невеликою кількістю людей з цього приводу. Припускаю, що переважна більшість російської еліти була здивована, що Путін ухвалив таке рішення. Її представники думали, що він використовує тактику примусу проти України, що він погрожує і блефує. Вони не вірили, що він збирається влаштовувати повномасштабне вторгнення.

Тому я вважаю, що лише дуже невелика кількість людей у Кремлі та російському генштабі насправді знала, що Путін збирається піти на повномасштабне вторгнення. На мою думку, мова не йде лише про російських прихильників жорсткої лінії. Очевидно, що Путін згрупував навколо себе людей, які рішуче підтримують те, що він робить. Він – президент, у нього є влада, він почав цю війну.

Я вважаю, якщо Путін сам дійде до певної точки, де він вирішить, що Росії потрібно вийти з цієї війни, то він зможе цього досягти. Але він повинен вміти зробити це так, щоб це не було приниженням ні для нього, ні для Росії, тому він погодиться лише на перемир'я, досягнуте способом переговорів.

Думаю, що остаточне мирне врегулювання – це дуже довгий шлях і це не відбудеться, поки режим Путіна перебуває при владі. Але припинення вогню шляхом переговорів можливе. Я б не сказав, що це ймовірно, але це реально. З погляду Путіна це має бути припинення вогню, яке він може показати як перемогу. Ціна цієї жахливої війни для України є страшною, але вона є дуже великою і для Росії.

У Росії є справжня проблема

Чи вважаєте ви, що Росія та путінський режим зможуть продовжувати вести війну проти України ще багато років?

Не думаю, що війна триватиме нескінченно довго для Росії. Російська економіка перебуває у справжній біді. Там є певні проблеми. Коли процентна ставка центрального банку становить 21% – це накладає величезні витрати на російські підприємства.

Є величезна нестача робочої сили, тому що багато росіян були залучені в оборонну промисловість. Росія фінансує війну завдяки тому, що заганяє в борги не лише державу, а й банки. Тож банківська система в Росії зараз стає доволі крихкою. Ці витрати будуть тільки збільшуватися. Неможливо витрачати понад 40% бюджету на оборону та безпеку, не погіршуючи сферу охорони здоров'я, освіти, свої інвестиції в інфраструктуру та всі ті напрямки, які вкрай потрібні Росії.

Отже, чим довше триватиме ця війна, тим важче буде Росії. Зараз розрахунок Путіна полягає в тому, щоб змусити Україну здатися. Він сподівається на те, що Україна не зможе вести війну так довго, як Росія. Він може помилятися, бо українці ведуть війну буквально за своє існування, свободу та суверенітет. Очевидно, що в українців є найсильніший стимул побачити, як ця війна закінчиться, але не ціною власної свободи та життя.

У Росії інший розрахунок. Це не екзистенційна війна для неї. Вона насправді не зазнала нападу. У Росії є варіант припинення війни. Але це, як я вже сказав, дуже залежить від того, чи зробить Путін інший розрахунок, ніж той, який він робив досі.

У міру того як триватиме цей рік, Росії буде дедалі важче і важче вести війну. Україні складно знайти достатню кількість військ, щоб мобілізувати більше сил, але Росії також важко. Путін так і не наважився віддати наказ про другу хвилю мобілізації російських військ. Коли він це зробив у вересні 2022 року, це було дуже непопулярним рішенням. Він боїться зробити це знову.


Путін боїться оголошувати мобілізацію / Getty Images

Чому він змушений використовувати північних корейців? Це не дуже добрий знак для Росії. Це насправді дуже принизливо для Росії та Путіна – ставати на коліна перед Кім Чен Ином у Північній Кореї, який є абсолютним ізгоєм, і просити артилерійські снаряди та війська.

Тож у Путіна є справжня проблема. Йому не вистачатиме людей, готових воювати в цій війні, скільки б він їм не платив. Йому не вистачає танків, іншої техніки, грошей. У міру того, як цей рік триватиме, всі ці проблеми для Росії поглиблюватимуться.

2 умови, за яких Україна може погодитися на припинення вогню

Чи вважаєте ви, що рішення про припинення вогню в Україні повністю залежатиме від Владіміра Путіна?

Ні, потрібні дві сторони, щоб домовитися про припинення вогню. Але коли я дивлюся на позицію України, очевидно, що є 2 критично важливих елементи для неї, якщо вона зможе погодитися завершити бойові дії.

Один з них полягає в тому, що Україна повинна зберегти свій повний суверенітет, свободу ухвалення рішень, свободу дій. Другий – найскладніший, він полягає в тому, що Україна очевидно не захоче погоджуватися на припинення вогню, якщо не матиме надійних гарантій своєї безпеки.

Україні потрібне справжнє почуття впевненості, що вона матиме засоби для стримування Росії від повторного нападу і ті заходи, які будуть потрібні, щоб забезпечити Україні такий рівень безпеки. Це заходи, які, на мою думку, Путіну буде дуже важко прийняти.

Думаю, це критичний момент у переговорах. Є багато інших речей, які будуть залучені, безліч елементів, які будуть покладені на столі. Але ключовим моментом є те, що Україна не може погодитися на припинення вогню, якщо не отримає гарантій безпеки та засобів для запобігання подальшому нападу з боку Росії. Це потребуватиме від Путіна прийняття цих умов, певних поступок. Зараз, думаю, що він не дуже хоче йти на такі поступки.

Путін може сказати "ні", але Трамп має для нього батіг

Президент Володимир Зеленський заявив, що Путін боїться Дональда Трампа, адже він має владу зупинити війну проти України. Ви теж у це вірите?

Не знаю, чи боїться він Трампа, але Трамп – це трохи невідома територія для нас. У певному сенсі це дає Трампу певні важелі впливу. Путін, ймовірно, трохи нервує щодо того, що може зробити Трамп. Ніхто з нас не знає, що збирається робити Трамп. Підозрюю, сам Трамп зараз не знає, що він збирається робити, хоча стане президентом вже за декілька днів.

Однак у нього є низка варіантів. Один з його варіантів – і я сподіваюся, що він буде розглядати це дуже серйозно,– це посилення тиску на Росію. Якщо Трамп збирається йти на переговори з Путіним – а він говорив про ідею зустрічі з Путіним, – йому потрібно мати важелі впливу.

Як він може отримати ці важелі впливу? Є 2 очевидні способи, за допомогою яких Трамп дає собі певні важелі впливу на переговорах. Один з них полягав би у збільшенні американської військової підтримки України. Інший, дуже важливий, полягав би у посиленні тиску на російську економіку. Російська економіка – Ахіллесова п'ята Путіна, його слабке місце, яке зараз у скруті.

Є ще багато того, що можна було б зробити для посилення санкцій проти Росії, особливо санкцій щодо експорту нафти. Також потрібне посилення вторинних санкцій, щоб перешкодити третім країнам надавати всі види послуг для Росії: постачання обладнання, яке не може бути доставлено безпосередньо, надання фінансових послуг, торгівля різними способами. Американці разом із європейцями мають силу збільшити економічний тиск на Росію.

Тому, якби я консультував Трампа, то радив би йому не поспішати зустрічатися з Путіним, бо перед тим, як у нього буде якась зустріч з Путіним, має бути готовий не тільки пряник, а й великий батіг. Якщо Трамп це зробить, у нього може з'явитися шанс переконати Путіна поступитися. Однак якщо він просто піде на зустріч без цієї підготовки, я думаю, що зустріч буде провальною.

Чи вважаєте ви, що Трамп має достатньо влади, щоб змусити Путіна погодитися з пропозицією про припинення вогню?

Ні, я не думаю, що Трамп в змозі змусити Путіна або Зеленського. Трамп не може просто нав'язати мирну угоду. Замість того щоб прийняти принизливі умови від американців, Путін продовжить війну. Він має можливість її продовжувати, хоча йому буде дедалі важче підтримувати нинішній рівень бойових дій.

Однак він буде дуже рішуче налаштований, щоб не допустити того, щоб бути приниженим Трампом. Він має бути в змозі стверджувати, що він чогось досяг в обмін на величезні втрати російських життів і ресурсів, які спричинила війна. Тож у Путіна є можливість сказати "ні". У Трампа немає можливості змусити Путіна прийняти все, що він хоче.

Навіть якщо він надішле Україні військову допомогу, дозволить завдавати ударів у середині Росії та запровадить ще жорсткіші санкції проти російської економіки?

Це посилило б тиск на Путіна, Трамп повинен це зробити. Це дасть йому важелі впливу. Це не означатиме, що Путін здасться Трампу, але це означатиме, що Трамп буде мати сильнішу позицію на переговорах з Путіним.

Тож неможливо змусити російського диктатора. Однак потрібно його переконувати. І переконувати його, не пропонуючи винагороду, а продовжуючи тиск на Путіна. Це те, що потрібно зробити Трампу.

Чи вірите ви, що Трампу вдасться переконати Путіна погодитися на припинення вогню?

Це непросто, але можливо, якщо Путін серйозно занепокоїться, що не може досягати швидкого прогресу у війні, і прогрес, якого росіяни досягли останнім часом, був повільним. Вони заплатили велику ціну з огляду на російські втрати. Вони втрачають до 2000 солдатів за один день з метою завоювання невеликої території.

Його (Путіна – 24 Канал) економіка перебуває під надзвичайним тиском. Вона не зруйнується, але ситуація погіршується. І це фактори, про які буде думати Путін, вони дають йому причину шукати вихід із цієї ситуації. Не означає, що це змушує його здатися. Однак це дає йому стимул погодитися на припинення вогню. Ось чому Трамп потенційно може мати важелі впливу.


Трамп може діяти методом батога і пряника щодо Путіна / Getty Images

3 сценарії кінця кремлівського режиму

Яким ви бачите можливий сценарій кінця режиму Путіна?

Є лише 3 способи падіння його режиму. Одним з них було б, якби близькі до нього люди влаштували проти нього переворот. Мені це здається дуже малоймовірним. Путін завжди займався питанням своєї особистої безпеки, призначив на всі головні посади навколо себе людей, які надзвичайно віддані йому. Однак і людей, яких звинуватять у корупції та кримінальних злочинах. Тобто тих, які самі зазнають поразки, якщо Путін відійде від влади.

Другий спосіб, за допомогою якого диктатора можна усунути від влади, – це масове повстання населення проти диктатора. Путін використовує такі жорсткі заходи безпеки в Росії: вбивство та ув'язнення супротивників, позбавлення свободи вираження поглядів.

Здається дуже малоймовірним, що російському народу вдасться повстати проти нього, і він, схоже, не в настрої це робити. Росіяни бояться хаосу, який виникне в результаті цього. А організованої опозиції, яка зараз навіть можлива в Росії, немає.

Це, на жаль, означає, що кінець путінського режиму може настати з кінцем самого Путіна. Однак він, схоже, має міцне здоров'я. Йому трохи за 70, він міг би прожити ще кілька років, поки його країна дедалі більше котиться вниз, відступає і слабшає, але не руйнується. Путін залишиться у владі до тих пір, поки похмура постать із косою не прийде за ним.

Хто може стати наступником Путіна та що буде потім

Якою ви бачите можливість "депутінізації" після відходу Путіна?

Депутінізація відбудеться. Путін завдав великої шкоди власній країні. Це може статися не відразу. Можливо, не настане з безпосереднім наступником Путіна. Думаю, що найбільш вірогідним наступником російського диктатора явно буде хтось трохи молодший, але той, кого Путін уже підтримав. У Росії критично важливо мати підтримку з боку органів безпеки, які є надзвичайно потужними, тому наступником Путіна, найімовірніше, буде хтось із його оточення.

Однак у міру того як ви (Україна – 24 Канал) підете далі, люди в Росії зрозуміють, що Путін серйозно відкинув країну назад. Ви пам'ятаєте, що в далекому 2009 році Дмітрій Медведєв, який на той час видавав себе за президента Росії, написав статтю під назвою "Вперед, Росія!", у якій поставив питання, чи має примітивна економіка, заснована на сировині, і повсюдна корупція супроводжувати росіян у майбутньому.

Це було 16 років тому, і це те саме питання, яке стоїть перед Росією тепер. Думаю, що в епоху після Путіна народ Росії захоче знову модернізувати, покращити свою країну, не бути в очах решти світу державою-ізгоєм та намагатися відновити розумні робочі відносини з рештою Європи, бути адекватним, чого нині не відбувається.

Вони (росіяни – 24 Канал) озирнуться на епоху Путіна як на катастрофічний період для Росії, яка втягнула їх у жахливу війну з Україною. І це залишило їм економіку, яка все ще дуже залежить від експорту вуглеводнів та іншої сировини, а також від своєї оборонної промисловості.

Країна, яка була ремілітаризована Путіним, країна, в якій рівень життя не покращився за останні 10 – 12 років, фактично пішла назад. І це не те, чого захоче народ Росії. Йому особливо не подобається рівень корупції. Росіяни звикли до корупції у своєму суспільстві. Радянський Союз був глибоко корумпований, але рівень корупції за Путіна – стратосферний.

Я запитую себе, чи вкрав будь-який інший лідер в історії у свого народу більше, ніж Путін? Через 20 років саме так росіяни згадуватимуть Путіна. Думаю, що в якийсь момент у майбутньому вони спробують повернутися до цивілізованого світу.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Sunday news з Софією Єгоровою! До Перемоги!
FM-TV
2025-01-19T22:48:07Z
"Супермен" Генрі Кавілл уперше став батьком
GlavRed
2025-01-19T22:27:10Z
Голлівудський дебют: 8-річна донька Дмитра Ступки знімається для Netflix
GlavRed
2025-01-19T21:27:57Z
"Дурненький": Камалія поставила на місце Соломку, який назвав її бездарною
GlavRed
2025-01-19T20:27:07Z
Мірошниченко з дружиною зворушливо привітав сина з 5-річчям: як Марко відсвяткував перший ювілей
TSN
2025-01-19T20:06:09Z
Померла учасниця гурту "Лісапетний батальйон" Манастирська
TSN
2025-01-19T19:55:05Z
Варшавський фонд Pro Musica Viva цьогоріч розширить географію симфонічних концертів в Україні
УкраинФорм
2025-01-19T19:36:22Z
Серіали які створять атмосферу моди та романтики
360ua.news
2025-01-19T19:06:38Z
JustSasha презентує дебютний авторський сингл «WhyUs?» – голос покоління війни
Storyboom
2025-01-19T18:51:08Z
У Генштабі розповіли про перевірку формування "проблемних" бригад
Хвиля
2025-01-19T23:18:09Z
Олена Зеленська: синхронна психологічна підтримка військових та цивільних - стратегічна задача держави
УкраинФорм
2025-01-19T23:12:58Z
Умови призначення виплат та вимоги до стажу: про що треба подбати до виходу на пенсію
Знай
2025-01-19T22:30:41Z
Іменини Ілони у 2025 році: всі дні, коли Ілона святкує День ангела
Telegraf
2025-01-19T22:12:24Z
Обіймаються та не стримують сліз: колишні заручниці ХАМАС побачились із родинами
24tv
2025-01-19T21:57:34Z
Переспала з тисячею за день: чоловік Бонні Блу більше "не хоче мати з нею нічого спільного"
24tv
2025-01-19T21:48:13Z
Допоможе вижити на передовій: інструктор розповів про звичку досвідчених військових
Telegraf
2025-01-19T21:42:46Z
Німеччина розгорнула у Польщі дві батареї ЗРК Patriot
InternetUA
2025-01-19T21:33:10Z
Сирський: Проблема зі створенням нових бригад ЗСУ - лише у пошуку командирів
УкраинФорм
2025-01-19T21:09:14Z
Сирський заявив, що в України може бути свій аналог Patriot
InternetUA
2025-01-19T23:16:38Z
Віцепрезидент Трампа Венс зустрівся з китайським колегою
Лига
2025-01-19T23:00:41Z
На сесії Європарламенту в Страсбурзі розглянуть підтримку України
ZN UA
2025-01-19T22:33:11Z
Білоруська промисловість працює на країну агресора: підприємства випускають снаряди для "Градів"
ZN UA
2025-01-19T22:30:21Z
Чи завдасть РФ ракетного удару по Україні перед інавгурацією Трампа: у ЗСУ відповіли
GlavRed
2025-01-19T22:27:40Z
Сибіга окреслив комплексну стратегію припинення війни Росії проти України: 2 ключі
Хвиля
2025-01-19T22:18:24Z
Словацькі психіатри порадили Фіцо залишити політику: у чому причина
TSN
2025-01-19T22:06:08Z
Марк Міллі пропонував почати переговори з РФ наприкінці 2022-го: хто наполіг продовжити війну – NYT
TSN
2025-01-19T21:36:31Z
Інавгурація Дональда Трампа: онлайн-репортаж церемонії
Фокус
2025-01-19T21:36:25Z
"Укрпошта" випускає лімітований поштовий набір "Третя штурмова"
ZN UA
2025-01-19T22:55:22Z
«Укрпошта» анонсувала випуск нової марки, присвячений Третій штурмовій бригаді
ГЛАВКОМ NET
2025-01-19T22:15:46Z
Українцям показали, скільки коштує оренда квартири у країнах Європи
Хвиля
2025-01-19T20:30:27Z
Затримка пенсійних виплат: куди звертатися
Знай
2025-01-19T20:06:45Z
Клієнтка Київстару заплатила "зайвих" 600 грн: компанія пояснила, чому так сталося
Политека
2025-01-19T20:00:38Z
Колосальні запаси нафти та газу: експерти розповіли, чому Трамп хоче "захопити" Гренландію
Политека
2025-01-19T19:42:02Z
Криптовалюта Трампа і біткойн привертають увагу пенсійних фондів – FT
iPress
2025-01-19T19:33:02Z
Барахолка любителів «совка». Які «раритети» українці продають на онлайн-аукціонах
ГЛАВКОМ NET
2025-01-19T18:48:43Z
Сезонні коливання на ринку праці України в грудні
360ua.news
2025-01-19T18:36:15Z
На фронті 180 бойових зіткнень за добу – Генштаб
ZN UA
2025-01-19T23:16:53Z
Війна, день 1061. Попри війну, Україна є сучаснішою за деякі країни Європи у певних сферах — міністр оборони Німеччини
Football.ua
2025-01-19T23:00:11Z
Протягом дня ворог 86 разів обстріляв Сумщину, пролунали 185 вибухів
УкраинФорм
2025-01-19T22:54:25Z
Здався у полон терористам, звільнив заручницю та став Героєм України: помер Анатолій Француз
24tv
2025-01-19T22:42:46Z
День пам'яті Кіборгів: історія
ZN UA
2025-01-19T22:33:39Z
"В обороні війну не виграти": Сирський розповів, у чому перевага ЗСУ над росіянами
Telegraf
2025-01-19T22:18:22Z
Війна — день 1062: росіяни тиснуть під Покровськом, але зазнають значних втрат
Telegraf
2025-01-19T22:06:43Z
20 січня: яке сьогодні свято, традиції та заборони
ГЛАВКОМ NET
2025-01-19T22:03:50Z
Карта бойових дій в Україні станом на 20 січня 2025 року
ГЛАВКОМ NET
2025-01-19T22:03:23Z
У Дніпрі викрито підпільне онлайн-казино зі щорічним обігом понад $50 млн., підконтрольне підсанкційному бізнесмену
Украина Криминальная
2025-01-19T22:57:14Z
Різанина у ліцеї на Рівненщині: 9-класник отримав удар ножем в стегно, його забрала "швидка"
TSN
2025-01-19T22:27:35Z
єПідримка – МВС застерігає від фейкових повідомлень шахраїв
Украина Криминальная
2025-01-19T22:09:16Z
У Києві у студії “Армія FM” вибухнув боєприпас
InternetUA
2025-01-19T22:01:45Z
"Ударна хвиля ледь не знесла будинок": росіяни скаржаться на атаку безпілотників
GlavRed
2025-01-19T21:27:23Z
У Нігерії через вибух бензовоза загинули 86 людей
Украина Криминальная
2025-01-19T20:21:38Z
Причиною пошкодження кабелів у Балтійському морі могла бути аварія, а не диверсія РФ — WP
ZN UA
2025-01-19T19:33:20Z
Розмова за кермом може вдарити по кишені: в поліції озвучили суму штрафу та як його уникнути
Знай
2025-01-19T19:21:24Z
На Чернігівщині засудили чоловіка, який вкрав дерев’яний туалет
ГЛАВКОМ NET
2025-01-19T19:15:32Z
Для успіху та достатку: тримайте ці рослини на підвіконні увесь 2025 рік
24tv
2025-01-19T22:57:23Z
Це стане хітом сезону: як приготувати свинячу відбивну з медовою капустою
24tv
2025-01-19T22:00:46Z
У коробочках більше купувати не будете: як вибрати слабосолоний оселедець, і навіть з ікрою
Знай
2025-01-19T21:51:10Z
Як пробити злив у ванній: забудьте про соду та оцет
24tv
2025-01-19T21:27:16Z
Обведуть навколо пальця будь-кого: 5 найхитріших знаків зодіаку
GlavRed
2025-01-19T20:27:12Z
Стрижки з чубчиком, які полюблять всі дівчата: добірка найкращих варіантів
24tv
2025-01-19T19:45:45Z
Що робити, щоб страшний сон не збувся: народні способи
GlavRed
2025-01-19T19:27:33Z
Його смак вас точно здивує: готуємо квасолевий суп з копченою паприкою
24tv
2025-01-19T19:24:55Z
Чому унітази завжди роблять білими: одиниці знають відповідь
24tv
2025-01-19T18:54:51Z
Чи правда, що ходьба босоніж холодною підлогою викликає хвороби
Знай
2025-01-19T19:51:21Z
Небезпечна навіть невелика порція: учені розповіли, який вид м'яса губить наш мозок
Фокус
2025-01-19T19:45:49Z
Перша у світі програма-вимагач з’явилася 35 років тому — її розповсюдили на 5,25” дискетах
ITC
2025-01-19T19:37:15Z
Серед молоді фіксують стрімке зростання випадків раку, який раніше вважали старечим
24tv
2025-01-19T19:24:59Z
Вчені виявили ще один ген, мутація якого може спричинити хворобу Альцгеймера
УкраинФорм
2025-01-19T19:24:13Z
Виявляє проблему заздалегідь: учені розробили нову діагностику хвороби нирок
Фокус
2025-01-19T19:00:36Z
Що буде замість МСЕК: українцям пояснили, як знайти свою комісію після реформи
Политека
2025-01-19T18:27:19Z
Небезпека не обмежується червоним: яких популярних харчових барвників варто уникати
Фокус
2025-01-19T17:00:55Z
Норовірусна інфекція: українцям розповіли, як її лікувати і чим вона небезпечна
Политека
2025-01-19T16:42:52Z
TikTok відновив роботу у США: подробиці
Фокус
2025-01-19T22:45:06Z
Українські інноватори з Києва підкорили NASA: перемога на Space Apps Challenge
InternetUA
2025-01-19T22:18:42Z
Коли чекати магнітні бурі: календар сонячної активності на тиждень
Telegraf
2025-01-19T21:42:33Z
Як припинити "зависати" у соцмережах: прості та дієві способи зменшити залежність від інтернету
24tv
2025-01-19T21:36:51Z
Три функції iPad, яких не вистачає на Mac
InternetUA
2025-01-19T21:16:40Z
У раціоні предків людей знайшли несподівані "смаколики": їх дуже не люблять фанати "палеодієти"
Telegraf
2025-01-19T20:45:19Z
Земля та Місяць: нова теорія пояснює їх схожість і водне походження
360ua.news
2025-01-19T20:18:15Z
Виявлено найбільший банний комплекс Помпей
360ua.news
2025-01-19T19:33:52Z
Чи можуть Android-смартфони коштувати дешевше 3 000 грн: експерти дали відповідь
InternetUA
2025-01-19T19:18:19Z
Мілан може відмовитися від Рашфорда
Football.ua
2025-01-19T22:39:28Z
Валенсія мінімально здолала Сосьєдад
Football.ua
2025-01-19T22:33:31Z
Інтер здолав Емполі
Football.ua
2025-01-19T22:18:22Z
Неймар за крок від оренди в Сантос
Football.ua
2025-01-19T21:33:58Z
З надіями на медалі: визначився склад чоловічої збірної України на ЧЄ-2025 з біатлону
24tv
2025-01-19T21:00:39Z
Мбаппе забив ювілейний гол у клубній кар'єрі
Football.ua
2025-01-19T21:00:18Z
Переса переобрано президентом Реала
Football.ua
2025-01-19T20:57:29Z
Матч Галатасарай – Динамо Київ у Лізі Європи обслуговуватиме бригада арбітрів з Естонії
Football.ua
2025-01-19T20:48:43Z
Манчестер Сіті Гвардіоли повторив досягнення Арсеналу Венгера в АПЛ
Football.ua
2025-01-19T20:15:38Z
Закладаємося, цей перелік вас здивує: 5 дорогих марок авто з найменш надійними двигунами
24tv
2025-01-19T19:33:14Z
Tesla Cybertruck конфіскували в Англії як заборонене авто — тим часом пікап вільно їздить Одесою
ITC
2025-01-19T17:04:54Z
Німецьким вантажівкам Henschel виповнилося 100 років
AutoCentre
2025-01-19T13:07:49Z
Donut Lab анонсувала інновації в електротехніці
360ua.news
2025-01-19T13:03:40Z
Справжній ексклюзив: у Києві помітили розкішний "Гелендваген" за 280 000 євро
Фокус
2025-01-19T09:00:01Z
Mercedes має намір повернути на конвеєр купе S-Class
AutoCentre
2025-01-19T08:15:08Z
Автовласників обкладуть новим податком: хто має сплатити 25 тисяч гривень
Знай
2025-01-19T04:21:17Z
Знають не всі водії: що означає значок "фонтан" на панелі приладів авто
GlavRed
2025-01-18T21:27:01Z
Щоб не угробити машину: як довго можна тримати двигун увімкненим
GlavRed
2025-01-18T20:27:41Z