Україна напередодні інавгурації Трампа попередила: передчасні переговори з РФ можуть принести катастрофічні наслідки — The Telegraph
Змушувати Київ вести переговори з Росією до того, як Україна матиме перевагу на полі бою, було б катастрофічною помилкою, попереджають українські офіційні особи напередодні інавгурації обраного президента США Дональда Трампа, пише The Telegraph.
Побоюючись, що нова американська адміністрація може скоротити військову допомогу, якщо Київ відмовиться від переговорів, український президент Володимир Зеленський намагається пояснити, що Україні спочатку потрібен час і підтримка, зокрема, для посилення кампанії ударів по об'єктах усередині Росії.
На думку помічників Зеленського, якщо не вдасться змусити російського диктатора Владіміра Путіна “відчути біль” перед переговорами, це підбадьорить главу Кремля, послабить Україну і, зрештою, завдасть шкоди репутації та інтересам Заходу.
Заяви Трампа про “швидке” завершення війни викликали занепокоєння в Києві, де вважають, що поспіх у переговорах зіграє на користь Путіну.
Хоча війська РФ намагаються просуватися вперед, українські офіційні особи кажуть, що Київ досягає успіхів далеко за лінією фронту, зокрема, завдаючи ударів по цілях у РФ — по нафтових, військових об'єктах та промислових підприємствах.
За словами радника глави ОП Михайла Подоляка, ці удари мають вплив на російську економіку, яка є найбільшою вразливістю Путіна, тому критично важливо, щоб Україна мала підтримку, аби змусити Кремль піти на переговори з необхідності, а не за власним вибором.
“На цей момент 46% російського нафтопереробного сектору знаходиться під ударом або в межах досяжності української зброї. Це означає, що Росія поступово втрачає значну частину цього ключового сектору своєї економіки”, - стверджує Подоляк.
Теоретично, націлювання на російські нафтопереробні заводи, ефективне, оскільки енергетика є основою економіки РФ. Втім, незрозуміло, скільки шкоди завдали Росії українські удари, оскільки Москва засекретила більшу частину даних про видобуток нафти, пише The Telegraph.
Повідомлялося, поставки російського палива морем упали на 9% у 2024 році — це свідчить про те, що атаки, схоже, змусили Росію скоротити експорт і зміцнити свої внутрішні потужності.
Однак джерело The Telegraph в українській розвідці розповіло, що РФ здебільшого здатна “ремонтувати” свої нафтові об'єкти “протягом тижня”, і лише додаткові західні ракетні удари по цілях у Росії в поєднанні з жорсткішими енергетичними санкціями змусять Путіна “замислитися”.
Втім, неясно, чи матимуть заклики України великий вплив на нову адміністрацію США. Для українських урядовців ключова надія полягає в тому, що якщо нового американського президента не вдасться переконати надати всю необхідну підтримку на полі бою, то його принаймні можна буде переконати не відмовлятися від України повністю.
Українські чиновники бачать прогрес намаганнях донести до команди Трампа те, що кінцевою метою війни Путіна проти України є, зокрема, знищення Заходу та перерозподіл впливу. Водночас, попри стриманий оптимізм, українські офіційні особи потихеньку готуються до того, що їм, можливо, доведеться вести переговори з менш ідеальних позицій — якщо Трамп буде “впертим” та якщо Путін на ці переговори погодиться. Також важливою є участь європейських партнерів України. У Києві єдиною дійсно стійкою гарантією безпеки від агресії РФ вважають членство в альянсі НАТО - до якого Україну запрошувати не поспішають.
ZN.UA зібрало прогнози щодо очікувань від нового терміну Трампа в Білому домі, зокрема, й стосовно війни РФ проти України.
ЗМІ раніше писали, що на потенційних мирних перемовинах Росія вимагатиме від України скоротити військові зв'язки з НАТО та стати нейтральною державою з обмеженою армією. А ще російські умови також можуть включати збереження контролю над майже 20% території України, хоча Москва нібито відкрита до обміну деякими територіями.