Китайські геологи оцінюють запаси таких цінних рідкісноземельних елементів, як празеодим і неодим, у новому родовищі в понад 470 тисяч тонн.
За останній рік у Китаї виявлено відразу кілька нових великих родовищ корисних копалин. Тепер же стало відомо, що геологи виявили ще одне величезне родовище рідкоземельних металів у провінції Юньнань. Китайські вчені вважають, що це відкриття значно прискорить розвиток промисловості КНР, пише Interesting Engineering.
У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!
Геологи з Китайської геологічної служби виявили велике родовище таких рідкоземельних елементів, як неодим і празеодим. Вчені кажуть, що після розробки родовище може містити понад 470 000 тонн цих цінних металів.
Празеодим — це рідкісноземельний метал сріблясто-білого кольору і його використовують у лазерних технологіях, сплавах, і для створення надпровідних матеріалів. Неодим — це рідкоземельний метал сріблясто-білого кольору із золотистим відтінком. Його використовують для в сплавах разом з алюмінієм і магнієм для створення літаків і ракет.
За словами вчених, нове надзвичайно велике родовище рідкоземельних елементів містить метали, які природним чином концентруються і абсорбуються на поверхні глинистих мінералів. Зазвичай вони зустрічаються у вивітрених гранітних ґрунтах, що робить їх відносно простими для вилучення за допомогою екологічно безпечних методів.
Нове родовище має стати найзначнішим у Китаї родовищем середніх і важких рідкоземельних елементів. Після введення в експлуатацію воно значно збільшить ресурси рідкоземельних елементів у Китаї.
Для Китаю з погляду розвідки корисних копалин 2024 рік був дуже плідним. У липні минулого року китайські геологи виявили два нових мінерали, обіобіт і скандіо-фтор-еккерманіт, на найбільшому у світі руднику рідкоземельних металів Баян-Обо у Внутрішній Монголії. Ці мінерали зазвичай містять цінні елементи для енергетики, інформаційних технологій, аерокосмічної та військової промисловості.
Китайські геологи також виявили велике родовище золота в листопаді 2024 року в повіті Пінцзян. Було виявлено понад 40 золотих жил із запасами в 300 тонн. Але загальний запас золота на ділянці оцінюють у понад 1000 тонн.
Відкриття нового родовища рідкоземельних металів є результатом створення Китайською геологічною службою нових методів розвідки корисних копалин.
Китай є одним з найбільших виробників рідкоземельних елементів у світі. За даними Геологічної служби США, це відкриття збільшує і без того вражаючу кількість родовищ рідкісноземельних елементів у Китаї із загальними запасами приблизно 44 млн тонн.
Як уже писав Фокус, фізики вперше виявили існування незвичайного квантового явища всередині окремого протона, який є складовою частиною ядра атома.
Також Фокус писав про те, що несподіване відкриття кидає виклик найпопулярнішій теорії про походження Місяця. Вчені вважають, що Земля створила Місяць лише з невеликою зовнішньою допомогою, тобто це суперечить існуючій теорії про походження нашого природного супутника.
Ще Фокус писав про те, що люди викачують з надр Землі занадто багато вологи. Нове дослідження показує, що глобальний водний цикл Землі змінюється безпрецедентним чином і багато в чому під впливом людини.