Зараз Дмитро навчається в Києво-Могилянській академії, лбрав факультет інформатики, спеціальність «Інженерія програмного забезпечення».
Як розповідається, Дмитрові Лапку — 17. У 10 класі він став бронзовим призером Всеукраїнської олімпіади з інформатики, а його наукові роботи для МАН двічі перемагали у своїх номінаціях. Перша також виборола срібло на міжнародній виставці винаходів INOVA в Хорватії.
Він з Києва. Говорить, що програмувати подобалося завжди, а із 7 класу це переросло в серйозніше захоплення. Він навчався в ліцеї «Наукова зміна», і спочатку хлопчику вистачало самої програми — треба було напружитись, щоб її опанувати. Вивчали Pascal, будову комп’ютера, розв’язували задачі, а з алгоритмами йому допомагав тато, який є програмістом.
Потім спробував себе в олімпіадному програмуванні.
“Коли я захопився ШІ, побачив, наскільки штучний інтелект — широка тема. Але саме нейронні мережі не дуже складні. Я зрозумів основи з відео на YouTube, де багато схожих задач. Наприклад, перегонова машинка їде трасою, їй треба максимально швидко проїхати коло. І нейронки знаходять найкращі траєкторії, місця прискорення, гальмування тощо. Я зрозумів, що й сам можу створити щось схоже”, – говорить Дмитро.
Минулого року киянин здобув золоту медаль у категорії «Програмування» на Genius Olympiad, яка відбувалася у США на базі Рочестерського технологічного інституту. Цікаво, що туди як він говорить, він вклав найменше ресурсів порівняно з іншими проєктами, але отримав хороший результат.
Останній проєкт Дмитра під назвою «Система навігації літального апарата в умовах урбаністичного ландшафту» привернув увагу розробників дронів. Вони запропонували хлопцю фінансування для реальних випробувань. За словами Дмитра, якщо все вдасться, то такому безпілотнику не потрібен буде інтернет, GPS-навігація тощо, його буде неможливо заглушити засобами РЕБ. БПЛА сканує будівлі і, орієнтуючись на дані мапи, визначає свою позицію.