Акцент на безпеці та інвестиційних можливостях: сьогодні відкриється Український дім у Давосі
Український дім у Давосі в рамках Міжнародного економічного форуму, чий павільйон на інавгураційній церемонії Davos Awards минулого року був визнаний найкращим за версією видання Politico, відкриє свої двері на Променад, 59 у понеділок, 20 січня, та працюватиме усі дні форуму, до 23 січня. Він має стати майданчиком для дискусій про героїзм, безпеку, оборону, енергетику, рідкоземельні мінерали, страхування військових ризиків, розблокування заморожених активів, економічну стійкість та інвестиційні можливості, зокрема підготовку до майбутньої відбудови країни вартістю 1 трильйон доларів США, і багато іншого.
Очікується, що Український дім у Давосі стане авторитетною платформою для всіх охочих налагодити міжнародне партнерство з Україною, і запропонує експертну оцінку та діалог про поточні події в країні та перспективи її розвитку. При цьому наголошуватиметься, що справедливий і стабільний мир в Україні зі збереженням її суверенітету та демократичного майбутнього у тісному союзі із Заходом – це запорука глобальної безпеки, стабільності та процвітання.
Як зазначають організатори, Український дім у Давосі продемонструє спектр можливостей, які Україна пропонує своїм глобальним партнерам
Членкиня організаційного комітету Українського дому в Давосі, президентка Ukraine-Moldova American Enterprise Fund, Ярослава Джонсон розповіла, що цьогорічний «Український дім у Давосі» поставив собі за мету продемонструвати незламний дух українського народу та значні переваги мирної, безпечної та процвітаючої України для світу.
«Особливістю цього року є акцент на безпеці, обороні, енергетиці, рідкісних ресурсах, страхуванні воєнних ризиків, розморожуванні заморожених російських активів, економічній стійкості та інвестиційних можливостях, включаючи підготовку до майбутньої відбудови вартістю 1 трильйон доларів США. Цей фокус обрано для зміцнення міжнародної підтримки України у її боротьбі за свободу та демократію, а також для демонстрації багатства можливостей, які Україна пропонує своїм глобальним партнерам», - вказала вона.
Джонсон зазначила, що попри війну Україна володіє природними ресурсами вартістю 26 трильйонів доларів США, в тому числі має значні запаси урану, другі за величиною запаси природного газу в Європі та ще близько 20 000 родовищ корисних копалин. Усі ці ресурси створюють величезний потенціал для інвестицій, тому країна залишається привабливою для інвесторів.
Співорганізаторка додала, що бренд України як такий останніми роками зміцнів як на політичному, так і на економічному рівнях завдяки комбінації політичної волі та економічного потенціалу робить бренд України ще сильнішим на міжнародній арені.
«Політично Україна утвердила себе як країна, що бореться за свободу, демократичні цінності та міжнародний порядок. Це викликало безпрецедентну підтримку від союзників, включаючи економічну, військову та гуманітарну допомогу. Економічно Україна показує стійкість навіть під час повномасштабної війни, запроваджуючи реформи, покращуючи інвестиційний клімат і розвиваючи ключові галузі, такі як енергетика, агропромисловий сектор та IT», - кажу Ярослава Джонсон.
З повним переліком заходів Українського дому на Міжнародному економічному форумі в Давосі можна ознайомитися на сайті www.ukrainehousedavos.com.