MY.UAНовини
Катерина Гладенко, «Суспільне Суми»: Ми не були воєнкорами, не були готові їздити під обстріли
Катерина Гладенко, «Суспільне Суми»: Ми не були воєнкорами, не були готові їздити під обстріли

Катерина Гладенко, «Суспільне Суми»: Ми не були воєнкорами, не були готові їздити під обстріли

Головна редакторка «Суспільне Суми» Катерина Гладенко — про виклики для команди під час повномасштабного вторгнення, про роботу під обстрілами на прикордонні Сумщини та про екстремальні ситуації під час зйомок.

— Катерино, розкажіть, коли ви доєдналися до команди Суспільного?

— Я прийшла працювати ще на обласну державну телерадіокомпанію у 2011 році й, можна сказати, абсолютно випадково. Я вчилася на історичному факультеті педагогічного університету та все життя мріяла стати вчителькою. Так склалося, що не було місця історика в школах. Одногрупник, сестра якого працювала на телебаченні, запропонував розглянути пропозицію роботи на сайті. Рік пропрацювала, пішла в декрет, повернулася через три роки. Думала, що буду працювати знову редакторкою на сайті, але на той момент уже переформатували роботу — і я стала журналісткою «в полях», як ми це називаємо. З 2015 року працювала в новинах, ведучою новин. Пізніше стала заступницею головного редактора. А коли у лютому 2024 року Андрій Крамченков пішов працювати на «Суспільне Донбас» — стала головною редакторкою.

— Як змінилося життя та робота з початком повномасштабного вторгнення?

— До 24 лютого 2022 року ми працювали над висвітленням абсолютно мирних тем. З початком повномасштабного вторгнення все змінилося. Уже близько шостої ранку цього дня я телефонувала директору департаменту цивільного захисту, він сказав, що вже сирени лунають на півночі області. Це Шостка, Глухівщина, бо росіяни вже зайшли через пункт пропуску Бачівськ. Він сказав, що зараз сирени лунатимуть і в Сумах — і досить швидко так і сталось. У нас було розпорядження про те, що як щось стається, ми залишаємося вдома. У той день на телекомпанії був запланований великий марафон про безпекову ситуацію на Сумщині. Він був запланований на 16 годину й не відбувся, бо по обіді по Сумах уже їхали російські танки. В мережі багато хто бачив, як вони зупиняються у нас на центральній вулиці, на Харківській, на світлофорі. Це зняли міські вебкамери. З вікна свого будинку я теж бачила, як вони проїжджають повз нас.

Оскільки місто було в оточенні, ми знімали те, що відбувається в Сумах. Знімали про те, як люди почали гуртуватися, насипати мішки з піском, робити коктейлі Молотова, як стояли в черзі за зброєю. Знімали й те, як за кілька тижнів, попри все, почали працювати салони краси. З нас тоді дуже дивувалися, як це може бути в оточених Сумах. Ми показували порожні полиці в магазинах та аптеках. У великих супермаркетів не було можливості завезти свою продукцію, а от місцеві магазини дуже допомагали сум’янам. Люди дуже згуртувалися. Пам’ятаю, ми знімали сюжети, як фермерське господарство безплатно роздавало людям курей та яйця, молокозавод роздавав молоко.

Коли почали звільняти населені пункти області й саме місто перестало бути в оточенні (26 березня був звільнений Тростянець, повністю область була звільнена 11 квітня), ми почали виїжджати туди, куди було дозволено, показували наслідки окупації. Усі були в шоку з перших кадрів із Тростянця — зруйнована центральна площа, розбиті будинки та лікарня. Це справляло дуже гнітюче враження. Пам’ятаю, коли запустили перший потяг Суми — Тростянець, дідусь приїхав у Суми, ми його знімали на вокзалі, він сидів і плакав, казав: «Ви бачили, що сталося з нашим містом?». Вони приїхали купити якісь продукти й зняти пенсію, бо в місті нічого не працювало.

І ми досі знімаємо матеріали з прикордоння, куди можемо доїхати. Багато населених пунктів, де людей уже не лишилося. На сьогодні (11 січня — «ДМ»), за інформацією обласної адміністрації, у 38 населених пунктах не лишилося людей узагалі. І нас туди нині не пускають військові, бо це дуже близько до кордону й дуже небезпечно. Куди можливо — їдемо, знімаємо, показуємо, розказуємо.

 Катерина Гладенко. Робочий момент

— З якими викликами та труднощами зіштовхнулася команда з початком повномасштабного вторгнення?

— З перших днів, коли вже можна було їздити, у журналістів були труднощі з тим, що люди боялися щось розповідати. У тих населених пунктах, де були росіяни, люди боялися, що вони можуть повернутися, тому не хотіли нічого розповідати, не хотіли, щоб ми називали ці населені пункти, куди ми приїхали. Якщо це було близько до кордону, то говорили: «Ви зараз знімете, а по нас тут прилетить, якщо ви покажете, що ми тут живемо». Потрібно було розмовляти з людьми, пояснювати, що росіяни стріляють не тому, що журналісти приїхали, а тому що війна, це така їхня мета.

Ми завжди мали засоби захисту, бронежилети й каски з собою, з цим питань не виникало. Хоч ми й не були воєнкорами та не були готові їздити під обстріли.

Спочатку журналістам у редакції було соромно надягати бронежилети на зйомки, бо ми приїжджаємо в село, де живуть люди — а вони ж без бронежилетів. Ми хочемо бути своїми людьми, які теж живуть у цьому регіоні за 20—30 км, а надягаємо це екіпірування. Спочатку надягали через раз, а коли вже почастішали випадки обстрілів — то надягаємо обов’язково.

Також один із викликів — це триматися психологічно, адже через те, що знімальні групи приїздять на місце ударів серед перших, їм доводиться бачити тіла загиблих людей, горе родичів, переживати біль втрати разом із ними. Так, наша кореспондентка Анна Книш з оператором Сергієм Ковалем у квітні 2024 року поїхала в Білопілля після обстрілу КАБами. Тоді внаслідок прямого влучання рештки жінки збирали прямо посеред вулиці — і таких історій у кожного назбиралося вже чимало.

Зараз один із наших викликів — зберегти команду, бо кількість обстрілів збільшується і зрозуміло, що у людей виникає бажання захистити себе та родину, виїхавши на безпечніші території.

  • Читайте також: Андрій Крамченков: «Суспільне стало моїм підрозділом. Я опинився в потрібному місці в потрібний час»

— Як змінилася ситуація на Сумщині після наступу ЗСУ в Курській області? Як це позначилося на безпековій ситуації та роботі журналістів?

— З початком Курської операції посилились обстріли. Вона почалася 6 серпня. Ми хотіли поїхати познімати на прикордонні, ще не розуміючи, що почалася ця операція. Точніше, ми розуміли, що щось буде відбуватись, але не розуміли, що саме. Напередодні, 5 серпня, ми звернулися за дозволом на зйомку до ОК «Північ» — нам сказали, що відбуваються певні маневри, ми вас туди не впустимо. Наступного дня, коли вже стало зрозуміло, що заходять із Юнаківської громади, ми хотіли туди поїхати, бо звідти почали виїжджати люди, обстрілів побільшало, і нас туди також кілька днів не впускали. Ми хотіли проїхати легальним шляхом, домовившись із військовими, взяти дозвіл і проїхати, але… Нас туди пустили тільки приблизно через тиждень і ми знімали в Юнаківській громаді, яка межує з територією Курщини.

 Розбитий дитячий садок у селі Юнаківка

  • Читайте також: Олександра Новосел: Я змінила піджаки й підбори на бронежилет і берці

— Які навички вдалося набути в нових реаліях життя та роботи під час війни?

— Якщо про особисте, то це завжди заряджений телефон і набрана вдома вода. З професійних — навичка планувати матеріали та зйомки, але бути готовою до того, що будь-якої миті все може змінитися. Потрібно бути готовим їхати знімати, приміром, «приліт». Це може бути й увечері, й уночі, й рано-вранці. Я вже завжди з собою маю селфі-палку та навушники для ввімкнень у марафон Суспільного. Наші знімальні групи навчилися працювати дистанційно, оперативніше скидати матеріали для наших соцмереж і в центральну дирекцію, щоб вони могли оперативно взяти це в новини.

— Чи були в роботі моменти, коли було дійсно страшно? Чи доводилося потрапляти в екстремальні ситуації?

— Перший обстріл, під який потрапила я, — у прикордонному селі Волфине. Його вже немає, знищене, з нього вже давно виїхали люди (у жовтні 23-го року виїхав останній житель — «ДМ»). Ми знімали там з оператором Валерієм Коваленком. Напередодні цей населений пункт обстріляли, там загинув чоловік. Ми поговорили з його дружиною, познімали на фермі, де загинуло багато тварин. Ще однією позицією для зйомки був будинок, який згорів. От власне там і стався обстріл. Добре, що з нами була староста села Світлана Федорченко та місцеві чоловіки, які нам про все це розповідали. Починається обстріл із міномета, причому досить близько від нас. Хлопці чують свист, усе розуміють, падають на землю, кричать нам «Лягайте!». Ми попадали. Після перших вибухів ми швиденько сіли в авто і поїхали. Добре, що наша робоча машина стояла недалеко. Ми тікали звідти. Ми зрозуміли, що там немає ніяких попереджень, просто свист, пару секунд — і вибух. Ти не знаєш, чого очікувати в наступну секунду.

 с. Павлівка, Білопільська громада. Подвір’я, де загинув чоловік

— Які історії, що знімали, особливо вразили? Ви ж продовжуєте роботу в полях?

— Зараз уже менше. Як стала головною редакторкою — не вистачає на це часу, але інколи виїжджаю. Була така історія. Ми знімали сюжет про волонтерів, які возять хліб у прикордоння. Ми їхали з волонтером, який завантажує машину хлібом, розвантажує хліб у населеному пункті, а потім збирає по селу дітей і привозить їх у Суми на арттерапію. Ми знімаємо, як волонтер розвозить хліб людям, на фоні чутно десь далеко вибухи, люди на це не звертають уваги. Ми записуємо інтерв’ю з дітьми — і в цей час починається обстріл. Ми на відкритій місцевості, добре, що поряд були батьки цих дітей, які швидко скерували їх до будинку. Мене вразило те, які вони сміливі, кажуть: та ми за пічку сховаємось, чого ми в підвал будемо йти. Після кількох вибухів була перерва і батьки сказали, що є 10 хвилин, щоб вискочити з села. Ми поїхали. Коли вже виїхали на відносно безпечну територію, куди не дістають міномети, волонтер зізнався, що давно не потрапляв в такі ситуації. «Але що робити? Будемо і далі їздити, допомагати людям», — сказав він. Такі ситуації та люди вражають, адже цей волонтер фактично бере відповідальність за цих дітей.

Улітку наша кореспондентка Ірина Касьяненко знімала в селі Славгород на прикордонні. Там жінка довго не хотіла евакуюватися, бо в неї там лишається могила сина, терпіла до останнього. Наша знімальна група поїхала туди з волонтерами Червоного хреста. Записали інтерв’ю, виїхали — почався обстріл села за кілька хвилин. Мені сказали, що був «приліт» поряд із місцем, де зазвичай ховалася та жінка.

 Ірина Касьяненко на евакуації зі Славгорода

У нашої кореспондентки Діани Крахматової в кількох метрах від будинку, де мешкає тато, вибухнув російський безпілотник. Це було під час масованого обстрілу «шахедами» лікарні. Зв’язку з батьком в той момент не було, а Діана ще й працювала на місці вибухів. У момент, коли вона бігла до його квартири на п’ятому поверсі, рятувальники, що були двома прольотами нижче, закричали: тривога, летять ще шахеди, в укриття, бігом! Це була реальна загроза, бо протягом години в цьому місці вибухнули три російських безпілотники. Пізніше вже вона дізналася, що батько перебував в укритті, тому і зв’язку з ним не було. Але попри власні переживання вона з оператором Євгеном Абрасімовим змогли відпрацювати стільки, скільки було необхідно.

 Діана Крахматова спілкується з військовослужбовцями

Ми дуже багато розповідаємо про військових, їхній досвід служби на Сумщині, що навіть уже на блокпостах упізнають і нас, і наші авто. Одного разу, вже повертаючись зі зйомки військовослужбовців, які збивають «шахеди» у комендантську годину, боєць на блокпосту заглянув у авто, де був наш Борис Майоров та операторка Вікторія Гладченко. Подивився і каже: «А, це ж журналісти Суспільного, ми з вами у 22-му році їздили на зйомку. Проїжджайте!».

 Зйомка у місті Середина-Буда, літо 2023 року

— Як долаєте страх? Не виникало думки все кинути й не працювати в таких небезпечних умовах?

— Ні, думки кинути не виникало, бо хочеться залишатися вдома. Не хочеться їхати. Звісно, буває страшно, але ти розумієш, що те, що ти привезеш із прикордоння, покажеш реальний стан речей, — можливо, більше не покаже ніхто. Матеріали Суспільного беруть закордонні медіа, люди з різних країн бачать те, що відбувається у нас на прикордонні. І ця думка допомагає працювати та триматися.

У 2022 році ми приїхали в село Попівка Великописарівської громади, спілкувалися з людьми після обстрілу. Люди говорили, що дуже мріють про перемогу. Коли це станеться — вони накриють здоровенний стіл на все село і будуть святкувати... Зараз, наскільки я знаю, всі люди виїхали з того села. Мені дуже хочеться повернутися туди та все ж побачити той святковий стіл після нашої перемоги.

Фото: з особистого архіву Катерини Гладенко

Читайте також
«Альоно, не нервуйся, але тебе додали в групу “нацистів”». Альона Мовчан, «Суспільне. Херсон» — про життя в окупації та роботу у прифронтовому місті
Маргарита Лазник, «Українське радіо», Херсон: «Якщо я виїду, то хто буде розповідати про те, що тут відбувається»
Андрій Тіток, «Суспільне. Чернігів»: Пишаюся, що в нас підібралася команда, яка на одній хвилі по цінностях
Олександр Такул: Маю надію після нашої перемоги повернутись працювати на Суспільне
Андрій Крамченков: «Суспільне стало моїм підрозділом. Я опинився в потрібному місці в потрібний час»
Олександра Новосел: Я змінила піджаки й підбори на бронежилет і берці
Максим Волошин, «Суспільне Львів»: Продюсер із виробництва — це той, хто перекладає мову творців на зрозумілу для інженерів і навпаки
Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
Долучитись
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Предала свою страну и поехала развлекать россиян: хореограф из Украины перекроила себя
Comments UA
2025-01-09T20:57:54Z
Остап Ступка рассказал подробности романа с младшей на 35 лет возлюбленной
Комсомольская правда
2025-01-11T07:51:48Z
Леся Никитюк решилась выйти замуж за военного: кто-то из звезд ее поздравил
Comments UA
2025-01-06T19:54:51Z
Известная украинская ведущая высказалась о проблемах в браке после рождения сына: "Меньше романтики"
TSN
2025-01-11T14:54:58Z
"Евровидение" в Швейцарии проведет трио женщин: стендап-комик, экс-участница конкурса и певица
Комсомольская правда
2025-01-20T16:52:02Z
В Иране популярного певца приговорили к смертной казни "за богохульство"
Фокус
2025-01-20T16:18:32Z
Седокова хочет забрать деньги покойного мужа, который убил себя: семья спортсмена в шоке
Comments UA
2025-01-09T21:21:07Z
"Евровидение-2025": в Швейцарии объявили имена ведущих конкурса
TSN
2025-01-20T16:03:06Z
"Уже давно...": Ксения Мишина внезапного заговорила о помолвке
Знай
2025-01-20T15:51:40Z
"Это пример другим": Зеленский рассказал, где находятся его дети во время войны
Фокус
2025-01-11T11:51:36Z
Зеленский ответил на петицию об отмене раздачи "тысячи Зеленского"
Comments UA
2025-01-09T08:46:28Z
Германия создаёт новую дивизию для защиты стратегических объектов
Апостроф
2025-01-11T15:12:30Z
Женщин отпустят на пенсию досрочно: кому не нужно ждать 60 лет
Знай
2025-01-08T17:36:45Z
​"А что если Бог понимает только украинский?" Российский комик объяснил, почему у Гундяева не выходит с молитвами
Апостроф
2025-01-20T16:36:41Z
Россияне начали дополнительно укреплять ряд аэродромов из-за угрозы ударов ВСУ: спутниковые снимки
Апостроф
2025-01-20T16:36:27Z
В Украину прибыла первая партия новейших немецких бронемашин Lynx
Апостроф
2025-01-09T14:00:11Z
ВСУ получили новейшую БМП Lynx KF41 от Rheinmetall: на что способна машина
Фокус
2025-01-08T07:57:37Z
Rheinmetall передал Украине новейшую БМП Lynx
ZN UA
2025-01-07T22:33:49Z
Трамп круто изменил обещание по поводу войны в Украине: на Западе узнали подробности
Comments UA
2025-01-09T20:30:37Z
В МИД РФ истерически отреагировали на адские санкции Байдена: каким ответом грозят
Comments UA
2025-01-11T18:42:38Z
Украина будет без ЕС и НАТО: кандидат в президенты Польши поставил ультиматум
Comments UA
2025-01-09T23:15:05Z
Сбежавший в Румынию детектив НАБУ оказался причастен к фальсификации дела ПриватБанка
Комсомольская правда
2025-01-11T17:12:43Z
Каким будет первый обед Дональда Трампа в должности президента: меню инаугурации
ZN UA
2025-01-20T16:54:35Z
Шольц обвиняет оппонентов во лжи в споре о помощи для Украины
Европейская правда
2025-01-20T16:48:32Z
Беларусь стянула войска на границу с Украиной: в СНБО прокомментировали
Фокус
2025-01-07T19:51:32Z
«Коррупция» ни при чем: Известна настоящая причина, почему Украину не берут в НАТО
Comments UA
2025-01-08T07:39:30Z
Спецпредставитель Трампа отложил визит в Киев — Reuters
ZN UA
2025-01-07T12:27:53Z
Расстрел пленных ВСУ в Волновахском районе: начато расследование
Корреспондент
2025-01-06T18:52:38Z
Ночью Россия атаковала Никопольщину и Киевщину
Комсомольская правда
2025-01-10T06:39:46Z
ВСУ выбили солдат Кима из села в Курской области. ВИДЕО
Новости Украины
2025-01-09T17:33:30Z
На оккупированной территории усилили "зачистки": кого боится враг
Comments UA
2025-01-20T16:45:09Z
"Это особый случай": российские оккупанты пошли на штурм на костылях
Апостроф
2025-01-20T16:12:22Z
Три ключевых украинских города на грани падения: аналитик Bild встревожил прогнозом
TSN
2025-01-20T16:09:42Z
Будут ли россияне наступать на Днепропетровщину в случае захвата Покровска – ответ эксперта
TSN
2025-01-20T15:21:11Z
Россия атакует Верхнекаменское: смогли ли украинские военные сдержать врага
Comments UA
2025-01-20T15:06:36Z
Россияне сообщили об оккупации двух населенных пунктов
Comments UA
2025-01-20T15:06:30Z
В Киеве столкнулись минивэн и автобус: есть погибшие, а среди травмированных - дети
Апостроф
2025-01-11T21:48:39Z
Удар по Запорожью: количество пострадавших возросло
TSN
2025-01-08T21:27:51Z
В Запорожье количество пострадавших возросло до 122
Корреспондент
2025-01-09T18:21:58Z
В Энгельсе масштабный пожар на нефтебазе после атаки дронов – росСМИ
ZN UA
2025-01-08T01:40:56Z
"Громко кричал и упал на тротуар": в ТЦК отреагировали на "драку" с участием военнослужащих
TSN
2025-01-20T16:51:53Z
В Британии подросток признался в убийстве, которое спровоцировало массовые беспорядки в стране
Фокус
2025-01-20T16:36:46Z
В Киеве будут судить мужчину, который месяцами травил гражданскую жену
Корреспондент
2025-01-20T16:06:05Z
Правоохранители разоблачили поставки фальшивых акцизных марок из Турции
Корреспондент
2025-01-20T15:51:46Z
Оккупанты ударили КАБами по Харьковщине: есть пострадавшие, в частности ребенок
TSN
2025-01-20T15:09:56Z
Доллар в Украине приблизился к новой психологической отметке - курс валют
Известия Киев
2025-01-10T06:27:02Z
Работает ПВО: европейским авиакомпаниям не советуют летать в РФ
Корреспондент
2025-01-09T22:48:48Z
МИД ответил на манипулятивные заявления Венгрии относительно транзита и цен на газ
Европейская правда
2025-01-08T12:48:41Z
АЗС Киевщины показали, что происходит с ценами на бензин, дизель и автогаз
Хвиля
2025-01-20T16:45:28Z
Цены на нефть упали перед инаугурацией Трампа
Корреспондент
2025-01-20T16:39:43Z
Как оплатить коммунальные услуги "Тысячей Зеленской": пошаговая инструкция
Знай
2025-01-20T16:36:58Z
Азербайджан возобновил поставки газа в Болгарию
Корреспондент
2025-01-20T16:18:37Z
Полмиллиарда на содержание дорог в глубоком тылу: объявили новый значительный тендер
Telegraf
2025-01-20T15:39:56Z
Электроэнергия может снова подорожать: при каком условии платежки увеличатся
Знай
2025-01-20T15:36:48Z
Почему категорически запрещено присваивать найденные вещи и при чем здесь предрассудки
Comments UA
2025-01-09T23:30:46Z
Какое молоко нельзя добавлять в кофе, потому что испортите напиток: советы экспертов
UAToday
2025-01-20T16:33:24Z
6 вещей в нашем доме, которые следует мыть каждый день: об этом нужно обязательно знать
TSN
2025-01-20T16:24:39Z
Гороскоп на вторник 21 января 2025 года
UAToday
2025-01-20T16:03:58Z
Люби меня: как отношения с родителями влияют на самооценку и личную жизнь
Marie Claire
2025-01-20T16:01:45Z
5 блюд из курицы, которые не надоедают
Comments UA
2025-01-20T15:27:42Z
Дрожжевое тесто быстро поднимется, будет легким и пышным: добавьте этот ингредиент
TSN
2025-01-20T14:24:16Z
Пропорция риса и фарша в голубцах: что нужно знать для приготовления вкусного блюда
TSN
2025-01-20T13:51:43Z
Мужчина строит на крыше своего 56-метрового дома новые этажи: зачем ему это
Фокус
2025-01-20T12:30:59Z
Статуи острова Пасхи: новая теория может изменить представление об их возрасте и происхождении
TSN
2025-01-20T16:51:03Z
Ярче, быстрее, красивее: какие телевизоры появятся в 2025 году, 5 главных трендов
Фокус
2025-01-20T16:06:38Z
Таропрогноз на 21 января 2025: выберите карту и узнайте, что вас ждет во вторник
Telegraf
2025-01-20T16:03:59Z
Правительство впервые заказало у ученых научные разработки
Корреспондент
2025-01-20T16:00:59Z
«Жуткое» сияние в небе может быть новым феноменом
ZN UA
2025-01-20T15:55:33Z
Twitter и Bluesky запустили ленты с короткими видео на фоне неопределенности с TikTok
ITC
2025-01-20T15:24:29Z
В Англии раскопали 2000-летнюю римскую "станцию ​​техобслуживания"
Апостроф
2025-01-20T15:12:29Z
В соцсети появился новый фейк – теперь о «выплате от Трампа»
Комсомольская правда
2025-01-20T13:51:07Z
"Я ошибался": Бывший руководитель PlayStation Studios извинился за PlayStation VR2
GameMag
2025-01-20T13:39:59Z
Илон Маск намерен купить "Ливерпуль"
ZN UA
2025-01-07T17:36:42Z
"И выступайте хоть за чертов": от гимнаста Ковтуна требуют вернуть Украине деньги
Апостроф
2025-01-20T15:27:48Z
Валуев заявил, что РФ "в случае угрозы" готова приютить Ломаченко
Фокус
2025-01-20T14:03:47Z
Названо условие, при котором Джошуа может провести бой с Уайлдером
Корреспондент
2025-01-20T11:48:14Z
Чемпион Германии продлил контракт с 17-летним украинским футболистом
ZN UA
2025-01-20T11:33:10Z
В команде Чжилея раскрыли сроки боя против Усика
Корреспондент
2025-01-20T10:06:11Z
64-летний Ван Дамм повторил свой знаменитый танец из "Кикбоксера"
Комсомольская правда
2025-01-20T09:54:05Z
Болельщик выиграл солидную сумму благодаря дублю Нуньеса
Корреспондент
2025-01-20T09:45:51Z
Каталонская Барселона сенсационно не смогла одолеть Хетафе
Известия Киев
2025-01-20T09:33:51Z
Возьмут ли в армию с туберкулезом или гепатитом: какие болезни освобождают от службы
Знай
2025-01-10T19:06:40Z
Узнали время защиты организма: создан новый способ определения иммунитета после вакцинации
Фокус
2025-01-07T18:51:38Z
Как похудеть без лишних усилий: 10 правил от известного тренера
TSN
2025-01-20T15:54:16Z
Запустили "комаропокалипсис": ученые смогли уничтожить 89% самок комаров с помощью грибка
Фокус
2025-01-20T14:00:59Z
Беременность меняет их навсегда: ученые выяснили как роды влияют на мозг женщин
Фокус
2025-01-20T13:30:36Z
Профилактика блох у котят: что нужно знать владельцам
Мій Харків
2025-01-20T12:13:17Z
Эта вещь на кухне может быть опасна для здоровья всей семьи
Comments UA
2025-01-20T11:54:38Z
Что будет с организмом, если отказаться от кофе в пользу чая
TSN
2025-01-20T11:39:03Z
Застрявшие в чужом теле и брошенные всеми: что такое деперсонализационное расстройство
Фокус
2025-01-20T11:30:13Z
В США проверят сотни тысяч автомобилей Honda
Корреспондент
2025-01-20T15:18:19Z
Скутер-фура и двойник Tesla Cybertruck: японцы собрали серию футуристических электробайков
Знай
2025-01-20T14:51:57Z
На украинский рынок выходит новый Peugeot 3008: комплектации и цены
Фокус
2025-01-20T14:06:09Z
Первый суперкар Ford ушел с молотка по цене двух Bugatti
Фокус
2025-01-20T12:15:47Z
За руль категорически нельзя: какие возрастные ограничения действуют для водителей в Украине
Хвиля
2025-01-20T11:51:21Z
Range Rover на минималках: Tata готовит доступный премиальный электрокроссовер
Фокус
2025-01-20T11:15:12Z
КАЙФОВЫЙ КРОСОВЕР, ИЛИ НЕСКОЛЬКО ДНЕЙ С НОВЫМ PEUGEOT е-2008
Корреспондент
2025-01-20T08:21:49Z
3,4 с до сотни: в Киеве засветился 650-сильный электрокар Hyundai за 2 миллиона
Фокус
2025-01-20T07:36:17Z
Мучиться со скребком не придется: как легко защитить машину от снегопадов
Знай
2025-01-20T06:51:54Z