MY.UAНовини
Катерина Гладенко, «Суспільне Суми»: Ми не були воєнкорами, не були готові їздити під обстріли
Катерина Гладенко, «Суспільне Суми»: Ми не були воєнкорами, не були готові їздити під обстріли

Катерина Гладенко, «Суспільне Суми»: Ми не були воєнкорами, не були готові їздити під обстріли

Головна редакторка «Суспільне Суми» Катерина Гладенко — про виклики для команди під час повномасштабного вторгнення, про роботу під обстрілами на прикордонні Сумщини та про екстремальні ситуації під час зйомок.

— Катерино, розкажіть, коли ви доєдналися до команди Суспільного?

— Я прийшла працювати ще на обласну державну телерадіокомпанію у 2011 році й, можна сказати, абсолютно випадково. Я вчилася на історичному факультеті педагогічного університету та все життя мріяла стати вчителькою. Так склалося, що не було місця історика в школах. Одногрупник, сестра якого працювала на телебаченні, запропонував розглянути пропозицію роботи на сайті. Рік пропрацювала, пішла в декрет, повернулася через три роки. Думала, що буду працювати знову редакторкою на сайті, але на той момент уже переформатували роботу — і я стала журналісткою «в полях», як ми це називаємо. З 2015 року працювала в новинах, ведучою новин. Пізніше стала заступницею головного редактора. А коли у лютому 2024 року Андрій Крамченков пішов працювати на «Суспільне Донбас» — стала головною редакторкою.

— Як змінилося життя та робота з початком повномасштабного вторгнення?

— До 24 лютого 2022 року ми працювали над висвітленням абсолютно мирних тем. З початком повномасштабного вторгнення все змінилося. Уже близько шостої ранку цього дня я телефонувала директору департаменту цивільного захисту, він сказав, що вже сирени лунають на півночі області. Це Шостка, Глухівщина, бо росіяни вже зайшли через пункт пропуску Бачівськ. Він сказав, що зараз сирени лунатимуть і в Сумах — і досить швидко так і сталось. У нас було розпорядження про те, що як щось стається, ми залишаємося вдома. У той день на телекомпанії був запланований великий марафон про безпекову ситуацію на Сумщині. Він був запланований на 16 годину й не відбувся, бо по обіді по Сумах уже їхали російські танки. В мережі багато хто бачив, як вони зупиняються у нас на центральній вулиці, на Харківській, на світлофорі. Це зняли міські вебкамери. З вікна свого будинку я теж бачила, як вони проїжджають повз нас.

Оскільки місто було в оточенні, ми знімали те, що відбувається в Сумах. Знімали про те, як люди почали гуртуватися, насипати мішки з піском, робити коктейлі Молотова, як стояли в черзі за зброєю. Знімали й те, як за кілька тижнів, попри все, почали працювати салони краси. З нас тоді дуже дивувалися, як це може бути в оточених Сумах. Ми показували порожні полиці в магазинах та аптеках. У великих супермаркетів не було можливості завезти свою продукцію, а от місцеві магазини дуже допомагали сум’янам. Люди дуже згуртувалися. Пам’ятаю, ми знімали сюжети, як фермерське господарство безплатно роздавало людям курей та яйця, молокозавод роздавав молоко.

Коли почали звільняти населені пункти області й саме місто перестало бути в оточенні (26 березня був звільнений Тростянець, повністю область була звільнена 11 квітня), ми почали виїжджати туди, куди було дозволено, показували наслідки окупації. Усі були в шоку з перших кадрів із Тростянця — зруйнована центральна площа, розбиті будинки та лікарня. Це справляло дуже гнітюче враження. Пам’ятаю, коли запустили перший потяг Суми — Тростянець, дідусь приїхав у Суми, ми його знімали на вокзалі, він сидів і плакав, казав: «Ви бачили, що сталося з нашим містом?». Вони приїхали купити якісь продукти й зняти пенсію, бо в місті нічого не працювало.

І ми досі знімаємо матеріали з прикордоння, куди можемо доїхати. Багато населених пунктів, де людей уже не лишилося. На сьогодні (11 січня — «ДМ»), за інформацією обласної адміністрації, у 38 населених пунктах не лишилося людей узагалі. І нас туди нині не пускають військові, бо це дуже близько до кордону й дуже небезпечно. Куди можливо — їдемо, знімаємо, показуємо, розказуємо.

 Катерина Гладенко. Робочий момент

— З якими викликами та труднощами зіштовхнулася команда з початком повномасштабного вторгнення?

— З перших днів, коли вже можна було їздити, у журналістів були труднощі з тим, що люди боялися щось розповідати. У тих населених пунктах, де були росіяни, люди боялися, що вони можуть повернутися, тому не хотіли нічого розповідати, не хотіли, щоб ми називали ці населені пункти, куди ми приїхали. Якщо це було близько до кордону, то говорили: «Ви зараз знімете, а по нас тут прилетить, якщо ви покажете, що ми тут живемо». Потрібно було розмовляти з людьми, пояснювати, що росіяни стріляють не тому, що журналісти приїхали, а тому що війна, це така їхня мета.

Ми завжди мали засоби захисту, бронежилети й каски з собою, з цим питань не виникало. Хоч ми й не були воєнкорами та не були готові їздити під обстріли.

Спочатку журналістам у редакції було соромно надягати бронежилети на зйомки, бо ми приїжджаємо в село, де живуть люди — а вони ж без бронежилетів. Ми хочемо бути своїми людьми, які теж живуть у цьому регіоні за 20—30 км, а надягаємо це екіпірування. Спочатку надягали через раз, а коли вже почастішали випадки обстрілів — то надягаємо обов’язково.

Також один із викликів — це триматися психологічно, адже через те, що знімальні групи приїздять на місце ударів серед перших, їм доводиться бачити тіла загиблих людей, горе родичів, переживати біль втрати разом із ними. Так, наша кореспондентка Анна Книш з оператором Сергієм Ковалем у квітні 2024 року поїхала в Білопілля після обстрілу КАБами. Тоді внаслідок прямого влучання рештки жінки збирали прямо посеред вулиці — і таких історій у кожного назбиралося вже чимало.

Зараз один із наших викликів — зберегти команду, бо кількість обстрілів збільшується і зрозуміло, що у людей виникає бажання захистити себе та родину, виїхавши на безпечніші території.

  • Читайте також: Андрій Крамченков: «Суспільне стало моїм підрозділом. Я опинився в потрібному місці в потрібний час»

— Як змінилася ситуація на Сумщині після наступу ЗСУ в Курській області? Як це позначилося на безпековій ситуації та роботі журналістів?

— З початком Курської операції посилились обстріли. Вона почалася 6 серпня. Ми хотіли поїхати познімати на прикордонні, ще не розуміючи, що почалася ця операція. Точніше, ми розуміли, що щось буде відбуватись, але не розуміли, що саме. Напередодні, 5 серпня, ми звернулися за дозволом на зйомку до ОК «Північ» — нам сказали, що відбуваються певні маневри, ми вас туди не впустимо. Наступного дня, коли вже стало зрозуміло, що заходять із Юнаківської громади, ми хотіли туди поїхати, бо звідти почали виїжджати люди, обстрілів побільшало, і нас туди також кілька днів не впускали. Ми хотіли проїхати легальним шляхом, домовившись із військовими, взяти дозвіл і проїхати, але… Нас туди пустили тільки приблизно через тиждень і ми знімали в Юнаківській громаді, яка межує з територією Курщини.

 Розбитий дитячий садок у селі Юнаківка

  • Читайте також: Олександра Новосел: Я змінила піджаки й підбори на бронежилет і берці

— Які навички вдалося набути в нових реаліях життя та роботи під час війни?

— Якщо про особисте, то це завжди заряджений телефон і набрана вдома вода. З професійних — навичка планувати матеріали та зйомки, але бути готовою до того, що будь-якої миті все може змінитися. Потрібно бути готовим їхати знімати, приміром, «приліт». Це може бути й увечері, й уночі, й рано-вранці. Я вже завжди з собою маю селфі-палку та навушники для ввімкнень у марафон Суспільного. Наші знімальні групи навчилися працювати дистанційно, оперативніше скидати матеріали для наших соцмереж і в центральну дирекцію, щоб вони могли оперативно взяти це в новини.

— Чи були в роботі моменти, коли було дійсно страшно? Чи доводилося потрапляти в екстремальні ситуації?

— Перший обстріл, під який потрапила я, — у прикордонному селі Волфине. Його вже немає, знищене, з нього вже давно виїхали люди (у жовтні 23-го року виїхав останній житель — «ДМ»). Ми знімали там з оператором Валерієм Коваленком. Напередодні цей населений пункт обстріляли, там загинув чоловік. Ми поговорили з його дружиною, познімали на фермі, де загинуло багато тварин. Ще однією позицією для зйомки був будинок, який згорів. От власне там і стався обстріл. Добре, що з нами була староста села Світлана Федорченко та місцеві чоловіки, які нам про все це розповідали. Починається обстріл із міномета, причому досить близько від нас. Хлопці чують свист, усе розуміють, падають на землю, кричать нам «Лягайте!». Ми попадали. Після перших вибухів ми швиденько сіли в авто і поїхали. Добре, що наша робоча машина стояла недалеко. Ми тікали звідти. Ми зрозуміли, що там немає ніяких попереджень, просто свист, пару секунд — і вибух. Ти не знаєш, чого очікувати в наступну секунду.

 с. Павлівка, Білопільська громада. Подвір’я, де загинув чоловік

— Які історії, що знімали, особливо вразили? Ви ж продовжуєте роботу в полях?

— Зараз уже менше. Як стала головною редакторкою — не вистачає на це часу, але інколи виїжджаю. Була така історія. Ми знімали сюжет про волонтерів, які возять хліб у прикордоння. Ми їхали з волонтером, який завантажує машину хлібом, розвантажує хліб у населеному пункті, а потім збирає по селу дітей і привозить їх у Суми на арттерапію. Ми знімаємо, як волонтер розвозить хліб людям, на фоні чутно десь далеко вибухи, люди на це не звертають уваги. Ми записуємо інтерв’ю з дітьми — і в цей час починається обстріл. Ми на відкритій місцевості, добре, що поряд були батьки цих дітей, які швидко скерували їх до будинку. Мене вразило те, які вони сміливі, кажуть: та ми за пічку сховаємось, чого ми в підвал будемо йти. Після кількох вибухів була перерва і батьки сказали, що є 10 хвилин, щоб вискочити з села. Ми поїхали. Коли вже виїхали на відносно безпечну територію, куди не дістають міномети, волонтер зізнався, що давно не потрапляв в такі ситуації. «Але що робити? Будемо і далі їздити, допомагати людям», — сказав він. Такі ситуації та люди вражають, адже цей волонтер фактично бере відповідальність за цих дітей.

Улітку наша кореспондентка Ірина Касьяненко знімала в селі Славгород на прикордонні. Там жінка довго не хотіла евакуюватися, бо в неї там лишається могила сина, терпіла до останнього. Наша знімальна група поїхала туди з волонтерами Червоного хреста. Записали інтерв’ю, виїхали — почався обстріл села за кілька хвилин. Мені сказали, що був «приліт» поряд із місцем, де зазвичай ховалася та жінка.

 Ірина Касьяненко на евакуації зі Славгорода

У нашої кореспондентки Діани Крахматової в кількох метрах від будинку, де мешкає тато, вибухнув російський безпілотник. Це було під час масованого обстрілу «шахедами» лікарні. Зв’язку з батьком в той момент не було, а Діана ще й працювала на місці вибухів. У момент, коли вона бігла до його квартири на п’ятому поверсі, рятувальники, що були двома прольотами нижче, закричали: тривога, летять ще шахеди, в укриття, бігом! Це була реальна загроза, бо протягом години в цьому місці вибухнули три російських безпілотники. Пізніше вже вона дізналася, що батько перебував в укритті, тому і зв’язку з ним не було. Але попри власні переживання вона з оператором Євгеном Абрасімовим змогли відпрацювати стільки, скільки було необхідно.

 Діана Крахматова спілкується з військовослужбовцями

Ми дуже багато розповідаємо про військових, їхній досвід служби на Сумщині, що навіть уже на блокпостах упізнають і нас, і наші авто. Одного разу, вже повертаючись зі зйомки військовослужбовців, які збивають «шахеди» у комендантську годину, боєць на блокпосту заглянув у авто, де був наш Борис Майоров та операторка Вікторія Гладченко. Подивився і каже: «А, це ж журналісти Суспільного, ми з вами у 22-му році їздили на зйомку. Проїжджайте!».

 Зйомка у місті Середина-Буда, літо 2023 року

— Як долаєте страх? Не виникало думки все кинути й не працювати в таких небезпечних умовах?

— Ні, думки кинути не виникало, бо хочеться залишатися вдома. Не хочеться їхати. Звісно, буває страшно, але ти розумієш, що те, що ти привезеш із прикордоння, покажеш реальний стан речей, — можливо, більше не покаже ніхто. Матеріали Суспільного беруть закордонні медіа, люди з різних країн бачать те, що відбувається у нас на прикордонні. І ця думка допомагає працювати та триматися.

У 2022 році ми приїхали в село Попівка Великописарівської громади, спілкувалися з людьми після обстрілу. Люди говорили, що дуже мріють про перемогу. Коли це станеться — вони накриють здоровенний стіл на все село і будуть святкувати... Зараз, наскільки я знаю, всі люди виїхали з того села. Мені дуже хочеться повернутися туди та все ж побачити той святковий стіл після нашої перемоги.

Фото: з особистого архіву Катерини Гладенко

Читайте також
«Альоно, не нервуйся, але тебе додали в групу “нацистів”». Альона Мовчан, «Суспільне. Херсон» — про життя в окупації та роботу у прифронтовому місті
Маргарита Лазник, «Українське радіо», Херсон: «Якщо я виїду, то хто буде розповідати про те, що тут відбувається»
Андрій Тіток, «Суспільне. Чернігів»: Пишаюся, що в нас підібралася команда, яка на одній хвилі по цінностях
Олександр Такул: Маю надію після нашої перемоги повернутись працювати на Суспільне
Андрій Крамченков: «Суспільне стало моїм підрозділом. Я опинився в потрібному місці в потрібний час»
Олександра Новосел: Я змінила піджаки й підбори на бронежилет і берці
Максим Волошин, «Суспільне Львів»: Продюсер із виробництва — це той, хто перекладає мову творців на зрозумілу для інженерів і навпаки
Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
Долучитись
Теги за темою
російська агресія
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Война тут же прекратится: Москва выдвинула абсурдные условия "мира"
Comments UA
2025-07-07T11:57:54Z
Грязная политика на крови: в Киеве разворачивается внутренний фронт
Comments UA
2025-07-07T10:18:52Z
Первое заявление Свириденко в должности премьер-министра Украины
Comments UA
2025-07-17T11:36:47Z
Драка между Мединским и Умеровым на переговорах в Стамбуле: спикер МИД объяснил ситуацию
Comments UA
2025-07-06T09:51:18Z
Орбан пригрозил ЕС из-за финансовой помощи Украине
Корреспондент
2025-07-19T20:06:19Z
РФ с облегчением восприняла угрозы Трампа - СМИ
Корреспондент
2025-07-19T19:24:55Z
На выборах Украину ждут три варианта, а настоящая война начнется через пять лет – интервью с Аркадием Бабченко
Telegraf
2025-07-08T05:03:41Z
В кортеже Путина заметили скорую: пошли нехорошие слухи. ВИДЕО
Новости Украины
2025-07-16T18:57:01Z
Публичная пощечина Макрону и другие выходки: СМИ выяснили, что взбесило первую леди Франции
Telegraf
2025-07-17T14:51:07Z
Станут роскошью: цены на ряд продуктов взлетят минимум вполовину – что подорожает
Знай
2025-07-07T02:12:32Z
Коснется всех, кто имеет свою квартиру или дом: украинцев начали вызывать в налоговую – с чем это связано
Знай
2025-07-07T10:36:17Z
Лукашенко распорядился штрафовать магазины за отсутствие картофеля
Корреспондент
2025-07-19T00:24:57Z
Блокируют за "нетипичную активность": клиентам Ощадбанка массово замораживают карты
Знай
2025-07-16T12:37:23Z
Стала известна причина задымления возле ЗАЭС
Корреспондент
2025-07-19T15:54:42Z
Украина заполнила газовые хранилища почти на 30%
Корреспондент
2025-07-18T20:00:43Z
Из-за новых налогов для добытчиков без работы могут остаться десятки тысяч человек – глава Федерации
Апостроф
2025-07-16T15:57:45Z
Не только вывезти, но и потратить: какие ограничения на наличные ждут украинцев в ЕС
Хвиля
2025-07-07T03:45:44Z
Таможенные реестры: в Украине утвердили новые правила
Хвиля
2025-07-17T10:36:51Z
Врач назвала среднюю продолжительность жизни мужчин в Украине: статистика впечатляет
TSN
2025-07-14T22:15:17Z
Этим людям может навредить черника: кому ее следует избегать
Comments UA
2025-07-07T14:21:28Z
Что будет с организмом, если на месяц отказаться от молочных продуктов
Comments UA
2025-07-07T13:06:51Z
Как поливать огурцы в жару и чем подкормить: советы опытных садовников
TSN
2025-07-07T09:48:17Z
В Чехии легализировали каннабис: сколько марихуаны разрешено иметь
Фокус
2025-07-18T19:06:28Z
Экспертша предупредила, от чего можно отравиться в жару
TSN
2025-07-18T18:21:07Z
В Британии циркулирует новый штамм COVID-19 с необычным симптомом
ZN UA
2025-07-07T06:46:55Z
Никогда не ешьте этот овощ, если не хотите вонять целый день
Telegraf
2025-07-07T04:00:12Z
Даже Меган Маркл его употребляет: назван травяной чай, который поможет успокоить нервы
Знай
2025-07-07T02:51:26Z
Двух подростков-партизан посмертно наградили
Корреспондент
2025-07-19T14:21:35Z
Россияне нацелились на ключевой город: он уже полностью простреливается беспилотниками
Telegraf
2025-07-07T20:15:59Z
В ВСУ заявили о восстановлении позиций в Запорожье
Корреспондент
2025-07-19T17:09:12Z
Оккупанты атаковали Харьков дронами: есть попадания
Хвиля
2025-07-07T06:27:17Z
Генштаб: Треть боев - на Покровском направлении
Корреспондент
2025-07-19T20:21:32Z
Воины ВСУ уничтожили редкий комплекс РЭБ россиян
Корреспондент
2025-07-19T19:42:53Z
Россияне убили пятерых жителей Константиновки
Корреспондент
2025-07-19T06:33:37Z
На линии фронта появились редкие хищники, занесенные в Красную книгу
Gazeta UA
2025-07-07T07:33:40Z
Гороскоп на 17 июля для всех знаков Зодиака: у кого будут проблемы с финансами
Comments UA
2025-07-16T17:51:09Z
Это единственный мост в Украине, который поворачивается: где он находится и как называется
Telegraf
2025-07-16T19:07:22Z
Индексация будет одинаковой для всех, независимо от профессии, - Екатерина Котенкова
Знай
2025-07-17T02:18:54Z
Возможно, вы еврей - проверьте себя: украинские фамилии еврейского происхождения
Telegraf
2025-07-07T07:45:19Z
Какой церковный праздник 7 июля: что обязательно нужно сделать в этот день
Comments UA
2025-07-07T04:06:35Z
Языковой омбудсмен призвала отменить особый статус русского языка
Корреспондент
2025-07-19T16:09:00Z
ПВО перехватила более 20 ракет и сотни дронов
Корреспондент
2025-07-19T08:15:19Z
За чем нельзя наблюдать 17 июля и что нужно отдать сегодня: приметы и запреты на Марины
Знай
2025-07-17T02:03:23Z
Украина сделала беспрецедентное предложение иностранным оборонным компаниям: о чем идет речь
Comments UA
2025-07-17T22:42:52Z
Польша требует от МОН переписать учебники истории Украины: что произошло
Фокус
2025-07-17T14:30:53Z
Родился в Донецке, но стал путинистом: умер известный режиссер, снявший фильм "Мастер и Маргарита"
Telegraf
2025-07-17T10:18:58Z
Ведущая Витвицкая объяснила, почему ее муж судья-воин вместо фронта отдыхает в Карпатах
Фокус
2025-07-07T13:15:28Z
Лорак в том числе: из азербайджанского фестиваля выгнали российских артистов
GlavRed
2025-07-17T10:21:54Z
Нельзя: Тодоренко снова не смотрела за детьми и нарвалась на жесткий отказ в РФ
GlavRed
2025-07-17T14:27:51Z
В Лондонском Тауэре выставили саблю гетмана Мазепы. Экспозицию открыл Стивен Фрай
Gazeta UA
2025-07-18T18:21:52Z
Десять вещей, которые должны у каждого: как комбинировать образы и выглядеть стильно
Знай
2025-07-18T16:51:03Z
Хайди Клум очаровала редким кадром со взрослыми сыновьями
Апостроф
2025-07-10T08:15:43Z
Тимур Мирошниченко сменил имя приемному сыну: жена ведущего объяснила почему
TSN
2025-07-08T16:24:03Z
Известного украинского певца нагло ограбили в Италии: "Разбили стекло и украли все"
TSN
2025-07-13T16:45:12Z
Как распознать китайскую гречку: три простых признака
Gazeta UA
2025-07-06T09:57:33Z
Что в сексе больше нравится мужчинам: честно, без мифов и стереотипов
Comments UA
2025-07-17T20:39:30Z
Гороскоп для всех знаков зодиака на 10 июля 2025 года
Корреспондент
2025-07-09T08:09:52Z
Нереальная вкуснота за 15 минут: приготовьте персиковые слойки с медом и мороженым
Telegraf
2025-07-12T09:15:40Z
В Украине есть самый "библейский" мост: где он находится и чем интересен
Telegraf
2025-07-18T19:39:13Z
Из долгов потом не выберетесь: 5 вещей, которые притягивают в дом нищету
Знай
2025-07-18T18:51:19Z
Пять дел, которые нужно сделать на выходных, чтобы лишить дома беспорядок на всю неделю
Знай
2025-07-07T15:51:07Z
Как убрать неприятный запах из обуви в домашних условиях: понадобится одно копеечное средство
TSN
2025-07-07T12:36:12Z
Сливочное масло – где можно использовать, кроме кухни
Gazeta UA
2025-07-06T08:30:27Z
Даже не убегал: новые подробности двойного расстрела на черниговском полигоне
TSN
2025-07-17T15:36:58Z
В Украине продолжают исчезать дети: что произошло на Житомирщине
Comments UA
2025-07-16T19:21:42Z
Российский FPV-дрон атаковал автомобиль главного раввина Херсона
ZN UA
2025-07-17T22:39:39Z
Жесткая двойная атака РФ по Харькову: власти заявили о страшных разрушениях, есть пострадавшие
Comments UA
2025-07-07T08:48:21Z
В ТЦ Киева произошла поножовщина: полиция задержала подозреваемого
Корреспондент
2025-07-19T16:36:12Z
Удар по Павлограду: в ОВА показали фото последствий
Корреспондент
2025-07-19T13:21:35Z
"Вагнеровцы" расстреляли 11 человек на шахте в Африке - СМИ
Корреспондент
2025-07-19T07:54:50Z
Ушла из дома и не вернулась: в Днепре обнаружили мертвой девочку
TSN
2025-07-06T11:42:57Z
Полиция нашла женщину, которая в метро Киева кричала пророссийские лозунги
Корреспондент
2025-07-19T11:54:06Z
Горы, любовь и роскошь: Милевский поделился фото с отдыха с Тамилой
Gazeta UA
2025-07-07T19:24:50Z
Полюбил вас всех как родных: Лукас Васкес растрогал на церемонии прощания
Корреспондент
2025-07-17T14:30:50Z
Погиб легендарный экстремал. ВИДЕО
Новости Украины
2025-07-17T22:51:29Z
Усик сделал символический жест перед реваншем с Дюбуа
Telegraf
2025-07-17T13:27:42Z
Фрэнк Уоррен: Сегодняшний бой покажет, потребуется ли еще один реванш
Корреспондент
2025-07-19T20:21:43Z
Золото молодежного чемпионата Европы досталось украинцу Фельфнеру
Корреспондент
2025-07-19T19:51:39Z
На этапе Бриллиантовой лиги в Лондоне украинка Левченко не выступит
Корреспондент
2025-07-18T19:54:57Z
Усик прибыл на Уэмбли на бой против Дюбуа
Корреспондент
2025-07-19T19:33:41Z
Де Брейне о переходе в Наполи: Для меня это во всех смыслах удача
Корреспондент
2025-07-19T18:45:44Z
Звук умирающего в Альпах ледника может заставить плакать кого угодно
Фокус
2025-07-09T12:09:04Z
Землю снова атаковала магнитная буря красного уровня: сколько будет длиться шторм
Апостроф
2025-07-17T15:51:55Z
Новый рекорд производительности солнечных панелей Японии вызывал странный эффект: что случилось
Фокус
2025-07-17T15:51:42Z
Илон Маск оскандалился из-за размышлений своего чат-бота
Апостроф
2025-07-09T07:52:36Z
Фанаты Frostpunk 2 могут выиграть 10 тысяч долларов и мощные видеокарты: разработчики объявили конкурс
Знай
2025-07-18T19:51:27Z
Meta отказалась подписывать кодекс практики ЕС по искусственному интеллекту
Корреспондент
2025-07-18T19:45:11Z
Кернес, Терехов и Чикатило: украинка стала звездой сети благодаря необычным тату
Telegraf
2025-07-07T08:57:18Z
Секретные коды ChatGPT: как легко управлять ИИ, чтобы добиваться успеха
Фокус
2025-07-08T16:21:46Z
4 приема, которые помогут улучшить чтение на любом смартфоне Android
Фокус
2025-07-07T16:15:38Z
Ужас Илона Маска сбывается: Tesla сброшена с трона
Comments UA
2025-07-06T14:27:06Z
Электрокары стали самыми популярными подержанными импортными авто в Украине
Корреспондент
2025-07-18T19:15:44Z
525-сильный зверь: в Украине заметили лимитированный заряженный пикап Ford за $120 000
Фокус
2025-07-18T12:00:27Z
Малахитовая ракета: старый 34-летний Mercedes W126 продают за $850 000
Фокус
2025-07-18T11:21:51Z
Китайские электрокары завоевали украинских водителей: популярные модели
Хвиля
2025-07-17T23:30:19Z
Японцы удивили: новый внедорожник от Nissan не боится ям и стоит меньше $20 000
Gazeta UA
2025-07-17T20:03:17Z
Volvo сокращает продажи моделей в США из-за высоких пошлин
Корреспондент
2025-07-17T19:42:32Z
Huawei представила универсал Stelato S9T
Корреспондент
2025-07-17T19:36:41Z
Mitsubishi представила трехрядный внедорожник Destinator
Корреспондент
2025-07-17T18:33:27Z