MY.UAНовини
Три рішення обмежать здатність Путіна воювати, - уповноважений президента з питань санкцій
Три рішення обмежать здатність Путіна воювати, - уповноважений президента з питань санкцій

Три рішення обмежать здатність Путіна воювати, - уповноважений президента з питань санкцій

Що необхідно зробити, аби Росія припинила свою агресію, а потенційні агресори замислилися, розповів Владислав Власюк

"Санкції – це єдина альтернатива зброї", – заявляє уповноважений президента України з питань санкційної політики Владислав Власюк в інтерв'ю "Телеграфу".

Попри санкції, Росія заробила 140 млрд доларів на експорті енергоносіїв у 2023 році, що дозволило їй фінансувати війну проти України. Тож ефективність санкцій проти країни-агресорки залишається предметом дискусій. Адже росіяни адаптуються до санкцій швидше, ніж Захід встигає їх вводити.

Та не менш вразливою темою є, чи будуть знімати санкції проти РФ у разі припинення вогню, на яке так сподіваються на Заході з приходом президента Дональда Трампа. Це можливо, говорить Власюк, але є одна умова.

Про креативність російських олігархів в обході обмежень, роль криптовалют у тіньових схемах та необхідність посилення контролю за дотриманням санкцій "Телеграфу" розповів Владислав Власюк.

"У російській економіці вже настала криза"

2025-й називають роком, коли Росія нарешті відчує наслідки санкцій. Про це говорив в тому числі голова розвідки Кирило Буданов. Ми чекаємо цього з 2022 року. Натомість російська економіка зросла на 3,6%. То чи здатна хоч якось зламатися країна, яка має колосальний досвід життя під санкціями?

— Я погоджуюся з тим, що дійсно цього року в економіці Росії можуть статися незворотні зміни негативного плану саме внаслідок санкцій. Росіяни й так в цілому вже відчувають їхній вплив. Картинка, яку державна пропаганда намагається показати, набагато краща, ніж є насправді. В Росії реальна стагфляція. Це означає, що в них економіка, яка не пов'язана з ВПК, скорочується на фоні інфляції, недоступності інвестицій, втрати ринків. Коли таке було, щоб "Газпром" був збитковим, щоб вугільна промисловість скорочувалася на фоні зростання попиту у світі? Аграрна галузь теж, попри вкрадене в України зерно, зменшується.

При цьому нормально йдуть справи не тільки у військовій економіці. Нафтовий напрям у 2023 році продемонстрував прибутки приблизно на рівні 2022-го, і це попри санкції. Такий собі "привіт" ефективності санкцій.

Але у російській економіці вже настала криза, і вона буде поглиблюватись. Тому що, по-перше, будуть нові санкції, по-друге, ефект від санкцій акумулюється. А по-третє, вони не демонструють жодної готовності виправляти передумови. Росіяни штучно поділили економіку на дві частини – військову і невійськову. Заливають грошима військову, якимось чином намагаються рятувати невійськову, але це об'єктивно не виходить. Єдиний спосіб припинити цей дисбаланс — почати повертати гроші з військової економіки в невійськову, але вони навряд чи це будуть робити.

Нещодавно Японія впровадила санкції проти РФ. Як це може зіграти проти Кремля?

— Це може відобразитись насамперед на оборонній промисловості. Тому що Японія – це велика економіка. У багатьох з тих підприємств, які в санкційному списку, так чи інакше є контакти з японським бізнесом.

Ми під час візиту з першою віцепрем'єр-міністеркою Юлією Свириденко передали їм список випадків обходу санкцій і перелік японських компонентів, які ми знаходимо в російській, іранській, та північнокорейській зброї. Це продукція десь 30 японських виробників. Вони ще опрацьовують ці дані. Але серед санкціонованих я вже бачу імена деяких російських компаній ВПК, які ми називали. Тому це добре. Це сигнал як для японського бізнесу, так і для регіону.

"Настав час заборонити в принципі торгівлю з РФ"

На вашу думку, які топ-3 конкретних обмежень потрібно негайно ухвалити, аби вдарити по економіці Росії?

— По-перше, це будь-які обмеження щодо експорту енергоносіїв. Це може бути включення в 16-й санкційний пакет ЄС відмови від російського зрідженого природного газу. Ми про це давно говоримо. Цьогорічний імпорт склав 7 млрд євро. Це приблизно те саме, що росіяни заробили, експортуючи газ через нашу газотранспортну систему.

По-друге, танкерний флот. Добре, що зараз під санкціями близько 270 танкерів. Погано, що це лише 270. Враховуючи, що в цьому флоті щонайменше 600 суден. Санкції, накладені Сполученими Штатами 10 січня, – справді потужний удар по нафтовому флоту РФ. 160 танкерів, які потрапили під санкції, перевозили понад 1,6 мільйона барелів російської нафти на день у 2024 році. Це близько 22% експорту РФ морськими шляхами.

Санкції дійсно працюють. Важливо, аби дія цих санкцій поширювалася на всі юрисдикції. До прикладу, є підсанкційний танкер. Якщо це санкції Великої Британії, то це не надто заважає йому продовжувати рухатися з Балтійського моря до Індії. В принципі, якщо він не бере страхування в ЄС, а тільки Росії чи Китаю, то санкції йому не страшні.

З хорошого: є новина, що китайські порти не пускають такі танкери. Але йдеться про великі порти. Чому вони так роблять? Тому що, співпрацюючи з підсанкційним об'єктом, вони ризикують опинитись під вторинними санкціями США. Це те, що їх сильно обмежує. Сила вторинних санкцій дуже недооцінена.

З іншого боку, чи означає це, що той же танкер не зможе зайти в якийсь невеличкий порт Китаю? Це так само як з фінансовими інституціями. Усі великі гравці в Китаї та в регіоні перестали пропускати платежі до російського ВПК, що створило Кремлю дуже багато проблем. Але частина платежів робиться за посередництва маленьких банків. Санкції все одно мають великий вплив, але не такий, як хотілося б.

Те, що з’явилась ініціатива зобов'язувати власників танкерів надавати страхові документи, це дуже добре.

Окремо зазначу, щовоєнний бюджет Росіїна цей рік склав 140 млрд дол. Ця цифра — це те, що вони заробили на експорті енергоносіїв за 2023 рік. Я думаю, що будь-які скорочення цих 140 млрд автоматом означатимуть скорочення воєнних видатків.

Яке має бути друге обмеження?

— Це ВПК. Я думаю, що станом на зараз геймченджером може стати відповідальність виробників. Подивимося, як адміністрація Трампа до цього поставиться. Ми вже кілька разів обмінювалися інформацією з цього приводу. Скажімо, є американські виробники і й деякі виготовлені ними деталі стають доступними для Ірану чи для Росії, які використовуються в ракетах, дронах.

Вже оштрафовані дві американські компанії на незначну суму. Я гадав, що після цього будуть штрафи й щодо більших гравців, але ні. Партнери кажуть, що, коли виробник сам визнав, що знав, що його продукція зрештою опиниться в Росії, тоді штрафи можливі. Якщо ж заперечує знання чи його можливість, що цю продукцію використає російський завод ВПК.

То поки що законодавство США, зі слів партнерів, не дозволяє притягнути компанію до відповідальності.

Мені здається, якщо, можливо, показово раз чи два притягнути до відповідальності таких виробників, то це б допомогло. Чому? Ми знаємо, що виробники не бажають, щоб їхні чіпи були в російських ракетах і дронах. Ми знаємо, що вони переглянули свої внутрішні процедури, повідсікали частину дистриб'юторів. Але цього недостатньо. Зусилля урядів з приводу виявлення мереж постачання є. Теж, мабуть, можна ефективніше.

Третій крок. Міжнародна санкційна група ще півтора року тому висловила ідею, що в цілому має історичні аналоги – як стосовно Ірану, так і щодо СРСР за часів холодної війни. Можливо, настав час заборонити в принципі торгівлю з Росією і дозволяти лише у вигляді винятків постачання медикаментів тощо.

Як ми бачимо, заборона торгівлі Ірану не завадила.

— Радше Північній Кореї не так завадило. Та стан економіки Північної Кореї суттєво відрізняється від Південної Кореї, і санкції — дуже вагомий чинник у цій різниці.

Річ у тім, що зараз є великі списки, що заборонено постачати до Росії або купувати в Росії, а все інше, відповідно, можна. Що це дозволяє? Це дозволяє дуже багатьом виробникам з різним ступенем чистоти сумління продовжити постачання певних небажаних, з нашого погляду, продуктів до Росії. Вони мають простір для маневру: якщо на певний товар заборони немає, або заборона не чітка, або в документах зазначено інший товар, вони спокійно його постачають. І відповідно потім витрачається купа сил на те, щоб ту чи іншу продукцію виловлювати. Це доволі складно. Враховуючи, що, зокрема, Євросоюзу бракує інструментів, щоб на своєму рівні отримувати інформацією і вживати відповідних заходів.

Тобто цей пункт найбільше тривожить партнерів?

— Це найскладніший пункт. У певному сенсі, він означає, якщо не спалення мосту, то підпал точно. Чому? Тому що потім важче відновити бізнес-зв'язки.

Санкцій вже доволі багато. Та їх недостатньо, тому що Росія не зупиняється. Витрачати стільки ресурсів на забезпечення і реалізацію санкцій дуже важко. В розмовах із партнерами ми завжди чітко визначали мету санкцій. Мета санкцій полягає в тому, щоб змусити Путіна і його оточення припинити агресію. В основі ідея очевидна: якщо санкції завдають Росії забагато шкоди, то їй не вигідно вести війну.

Але мені здається, що за останній рік дійшло до тієї точки, де ніхто цими категоріями в Кремлі вже не мислить. Вони просто ухвалили рішення і по ньому рухаються, попри наслідки для себе від санкцій. Тому гадаю, йдеться вже не про переконування когось, що вони не зміняться, а про вплив на спроможності продовжувати агресію. Як тільки в росіян економіка почне розсипатись, або вони взагалі не зможуть отримувати якихось товарів, зокрема для ВПК, це буде прямо впливати на їхню спроможність воювати. І це їх буде зупиняти. Тому така логіка мені здається доволі проста і правильна: санкції повинні безпосередньо обмежувати здатність російської хунти воювати.

"Прості росіяни не розуміють, як працює економіка"

У Facebook ви писали, що Центральний банк РФ може заморозити депозити росіян на суму 55 трлн рублів як вимушений захід на тлі економічної кризи, спричиненої санкціями. Звідки у вас така інформація?

— Це важко публічно довести, не розкриваючи джерел. Є дружні для нас колишні й не лише колишні працівники з різних сфер в Росії. З деякими спілкуються наші агенти, з деякими я безпосередньо спілкуюся. Дехто виявляє способи обходу фінансових санкцій в торгівлі РФ, обходи через криптовалюту, через USDT. Ми збираємо інформацію, даємо партнерам, і вона йде в активну роботу. Зокрема, на її основі Британія ухвалила низку рішень.

Тож в Центробанку РФ дійсно є така задача, і вони такий варіант вивчають.

Особисто я не вірю, що саме це буде зроблено, бо це надто непопулярний крок. Але питання точно вивчається. Чому? Тому що в них є проблеми. В них немає вільних грошей, в них інфляція.

Це ж не секрет, що Росія, як і Радянський Союз, роками жила під санкціями, для них це нормальне явище. Тому навіть якщо Центральний банк зробить цей непопулярний крок, то простий росіянин скаже, що правильно, нам треба втриматися, захиститися від Заходу.

— Масштаб санкцій не співмірний, ніколи проти жодної держави не було стільки санкцій, як зараз проти Росії. А щодо простих людей… Вони можуть просто не розуміти, як працює економіка. Але вони це відчують. Взяти кредит на іпотеку – це вже нереально. Чому? Тому що за умов ставки 21%, іпотека вже йде на рівні 30%+ річних. Це надто великі цифри, і ринок іпотеки, і, відповідно, девелопменту руйнується протягом останніх пів року. І це, я певен, багато хто відчуває. Навіть якщо про це публічно не говорять, тому що не прийнято.

Імпорт товарів з-за кордону залишився доступний. Він налагоджений, тут питань немає. Але ці товари стали дорожчими. Я до цього ставлюся відносно спокійно. Для мене пріоритетніше, щоб вони отримували менше критичних компонентів, засобів виробництва того, що дозволяє створювати засоби ураження. Якщо вони зберігають можливість купувати італійський сир, завезений через Білорусь, то нехай.

"Якби санкції ухвалювались швидше, було б краще"

На вашу особисту думку, чому на третій рік війни ми маємо досі вмовляти, переконувати США, Європу вводити санкції? Я так розумію, що зараз залишилися вже ті сфери, які є червоними лініями для наших партнерів, де вони не готові вводити, бо залежні від цього. Наприклад, від енергоносіїв.

— Я думаю, що концепцію червоних ліній всі суттєво переглянули. Тому що скільки разів вже за умовні червоні лінії заступали, і нічого не відбувалося. Тож я гадаю, що ця концепція сильно переоцінена. І нічого такого неможливого з погляду санкцій в принципі не існує. Той досвід, який ми маємо з окремими кейсами, починаючи з ембарго на імпорт до ЄС нафти та газу з Росії, — в принципі хороший приклад, коли всі казали "це неможливо", а потім зробили.

Багато кейсів зрештою ухвалюються. Але якби вони ухвалювались швидше, було б краще. Наприклад, зріджений природний газ. В 14-му санкційному пакеті ЄС передбачено заборону на перевалку зрідженого природного газу в європейські порти. Вона набуде чинності в березні 2025 року. По суті, майже рік відстрочки. Перевалка — це десь 20% обсягу зрідженого природного газу, який з Росії приходить до портів ЄС. Чи це дасть результат? Я думаю, що газ ще буде лишатись просто для потреб Європи.

Тому ми доволі амбітно пропонуємо великі кроки. Ми цінуємо те, що зроблено та щиро вдячні партнерам за підтримку наших пропозицій, які регулярно надає група Єрмака-Макфола. 7 великих пропозицій уже реалізовано, продовжуємо працювати над тим, аби ця цифра збільшувалась.

Я особисто не вважаю, що нам хтось щось прямо винен. Проте я переконаний, що з погляду здорового глузду та інтересів справедливого світового порядку, потрібно продовжувати посилення санкційного тиску. Це необхідно, щоб Росія припинила свою агресію, а інші потенційні агресори задумалися, чи воно їм треба.

Які країни є основними покупцями продукції, яка доставляється тіньовим флотом?

— Це Китай, Індія і трохи Туреччина. Перші дві з великим відривом. Вони виглядають як країни, які толерують заробітки РФ.

З європейських країн?

— Щодо покупки нафти – то ні. Там, правда, лишається трубопровідна нафта, але це відносно не багато.

Африка?

— Ні, Африка, в принципі, невеликий ринок. Африка отримує перероблені нафтопродукти якраз з Індії, й Китаю. Це точно невеликий ринок для експорту російської нафти.

Перейшовши у тінь, Росія більше втратила чи, можливо, навіть збагатилась на цьому?

— Вони точно нічого не отримали, плюсів у цьому взагалі немає. Що ми бачимо? Вони витратили не менше 10 млрд дол., щоб ангажувати танкери. Як не крути, все одно їхня ціна на нафту нижча за ринок. Тобто вони недоотримують гроші.

Плюс, я думаю, є питання щодо надійності їх постачання. Бо є ризики, що танкери можуть бути затримані або отримати спецперевірку в порту. Або ж вони можуть просто зламатись або затонути під час рейсу через поганий технічний стан.

Питання про російських олігархів. Комусь за цей рік вдалося вийти з-під санкцій?

— Були рішення тільки по Дмітрію Мазепіну в ЄС. Суд доволі формально підійшов до цієї справи. Відбулися певні зміни в організації бізнесу самого Мазепіна-старшого. І молодший Мазепін зміг показати, що ніякого стосунку формально не має. І цього було достатньо, щоб вийти з-під санкцій.

Бізнесмен Олег Тіньков вийшов з-під британських санкцій у 2023 році.

Нам це не дуже подобається, але я впевнений, що британці точно тримали до останнього. Той же Тіньков — це не пересічний кейс в тому сенсі, що він і в Росії втратив все. Тому тут можна зрозуміти, чому розглядали зняття санкцій.

Але в цілому, я б сказав, що суди і юристи Єврокомісії — молодці. І стоять впевнено на багатьох позиціях щодо оскарження санкцій. Треба розуміти, що російські олігархи плюс Віктор Медведчук витрачають багато грошей на юристів, щоб вийти з-під санкцій.

Тому мене тут в цілому мало що бентежить, мене хвилює інша історія. Видання The Insider написало, що російські олігархи зменшили свої частки в підприємствах так, щоб мати менш як 50% акцій. Відповідно, це нівелює наслідки від персональних санкцій. Агенція Reuters показала, як ті ж олігархи продовжують зі своїх підприємств підтримувати російський ВПК.

Це викликає у мене велике питання до колег. Я розумію, що у Євросоюзі та США є норма про те, якщо у тебе 50% акцій і більше, то ти впливаєш на підприємство. Якщо менше, то ти не впливаєш. Але Захід недооцінює креативність росіян в питаннях обходу санкцій. Поки наші колеги тільки починають розуміти, що ця проблема існує, західні бізнесмени постачають свою продукцію на російські порохові заводи, і в них все нормально. Це така проблема, яка демонструє більшу інертність західної системи ухвалення і дотримання санкцій, порівняно зі швидкістю, з якою росіяни їх обходять і виходять з-під санкцій.

Поки що консультуємось, що з цим можна зробити. Поза сумнівом, є проблема, бо ці 50% частки — це законодавча норма.

Які країни, крім Індії, Китаю, Туреччини, допомагають Росії обходити санкції?

— Дуже сильно залежить, в чому і як. Вважаю, що саме твердження "країна допомагає" не коректне. Я б перефразував: на території яких країн відбувається найбільше умовних обходів санкцій?

В Туреччині є прогрес за попередній рік після наших візитів, після візитів американців. Там суттєво переглянули свою мотивацію впливати на той бізнес, який співпрацює з Росією. Так само з ОАЕ — зустрічі з європейськими делегаціями, американською, нашою. Якщо брати деякі сфери, особливо вільні економічні зони, то в цілому ситуація сильно покращилась в плані небажання співпрацювати з Росією, особливо в обході санкцій.

Центральна Азія: через яку країну, яка має спільний кордон з Росією, точно щось продовжує їхати. У них більша залежність від Путіна і менша спроможність протидіяти. Інтенсифікація обходу фінансових санкцій чи обмежень за рахунок криптовалюти – це так само Центральна Азія, особливо Узбекистан. Вони активно використовують банки та криптовалютні обмінники.

Які кроки вже зроблені для недопущення обходу санкцій через криптовалюту та інші технологічні платформи?

— Криптовалюта — не найпростіша, тому що розрахунки не прості, навіть якщо брати USDT. Якщо брати біткоїн, там взагалі більша волатильність. Але все можна простежити, щодо всіх бірж можна вжити обмеження.

Я б не сказав, що технічно це складно. Є певна затримка в часі. Вона необхідна для того, щоб зібрати певну критичну масу інформації, відповідні докази.

Тобто поки що не займалися цим?

— Ні, цим займаємось. У жовтні ми вперше обговорили з партнерами цю ситуацію, буквально минулого тижня я видав, спасибі нашим розвідкам та Нацбанку, новий список, де вказано конкретну інформацію про фізичних і юридичних осіб, залучених у процеси транскордонних операцій з USDT. Партнери підійшли до питання серйозно, бо це історія не тільки про Росію, це і про Північну Корею, Іран. Тому я бачу досить хороший "апетит" від наших партнерів до того, щоб цю ситуацію врегулювати.

"Санкції не заважають перемовинам"

Ваші очікування від санкційної політики адміністрації Трампа і республіканців?

— Я гадаю, що це буде рішуча і прагматична політика. Великий подразник – Китай. Думаю, що це матиме більше практичних наслідків для санкційних рішень. Станом на зараз Китай продовжує відчувати відносну свободу у можливості постачати росіянам критичні компоненти. Завдяки тому, що немає достатньої реакції ні від США, ні від Європи. Треба, щоб Китай чітко зрозумів, що він не може просто так брати і постачати таку кількість критичних компонентів. Тому подивимося, почекаємо. Ті відносно — публічні меседжі, які ми чули, цілком відповідають нашим інтересам.

Ключова логіка, яка повинна бути: посилення санкційного тиску — це те, що дозволить змусити Росію закінчити агресію. Плюс моя давня теза про те, що санкції — це єдина альтернатива зброї, вони не заважають перемовинам в жодному разі, можна домовлятися, це паралельні процеси. Тому очікування непогані.

Щодо Європи. Враховуючи неоднозначні заяви Трампа з приводу деяких територій в Європі, спроби Ілона Маска втручатися у внутрішню політику інших країн, чи не відійде санкційна політика в ЄС на другий план?

— Я б не пов'язував це прямо. Санкційна політика — це насамперед технічна, прагматична робота, особливо зараз, тут вже не так багато великих політичних рішень.

Щодо санкційної політики Євросоюзу, думаю, що навпаки, досить багато тверезих голосів у ЄС. Головне те, що санкції — сильний інструмент, і треба його вдосконалювати в плані спроможності саме Брюсселя розробляти і реалізовувати нові важелі. Тобто точно є ряд дуже сильних зацікавлених країн Євросоюзу, які бачать переваги американського підходу з одним або декількома органами, які цим займаються від і до, включно з реалізацією або контролем за реалізацією. Я думаю, що ця дискусія буде розгортатись в плані посилення спроможності в усіх сенсах.

Нова американська влада активно обговорює, як закінчити війну в Україні. Чи може так зване перемир'я, припинення вогню, якось вплинути на санкції? Чи будуть вони скасовані у такому випадку?

— Важко відповісти на це зараз. Питання зняття санкції точно постане в якийсь момент, але, на мою думку, воно має чітко корелювати з реальними діями з боку Росії. Якщо будуть якісь реальні кроки, пов'язані з виходом з території України, з припиненням агресії, з відшкодуванням збитків, тоді, мабуть, дійсно може бути розмова про поступове зняття певних санкцій. Без цього, я думаю, це не перспективно.

Були великі надії на Саудівську Аравію, яка мала збільшити видобуток нафти і цим же обвалити ціни на російську нафту. Яка зараз ситуація? Чи вони якось беруть цьому участь? Або ж в них нормальні стосунки з РФ і вони не хочуть розвалу СРСР 2.0?

— Я не думаю, що вони позитивно сприймають дії Росії і її надійного партнера Ірану за останні декілька років. Чи вони при цьому готові якимось чином обвалити ринок і прискорити умовний економічний колапс Росії? Не знаю. Такі рішення – виключно їхня прерогатива. Можливо, вони це обговорюють з американцями. Якщо так, тоді вони точно на паузі, поки не прийде нова адміністрація. Тому швидких новин я б не очікував. Чи теоретично це можливо? Чому ні?

Теги за темою
Владимир Путин
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Предала свою страну и поехала развлекать россиян: хореограф из Украины перекроила себя
Comments UA
2025-01-09T20:57:54Z
Остап Ступка рассказал подробности романа с младшей на 35 лет возлюбленной
Комсомольская правда
2025-01-11T07:51:48Z
Известная украинская ведущая высказалась о проблемах в браке после рождения сына: "Меньше романтики"
TSN
2025-01-11T14:54:58Z
Седокова хочет забрать деньги покойного мужа, который убил себя: семья спортсмена в шоке
Comments UA
2025-01-09T21:21:07Z
Бывший друг Пугачевой и поэт – пропагандист попал под санкции
Comments UA
2025-01-20T20:57:42Z
Денюжки любят эти цвета: эзотерики ответили, какие оттенки в одежде привлекут богатство
Знай
2025-01-20T20:51:30Z
"Один из самых страшных фильмов, который вы увидите в этом году": Вышел трейлер хоррора "Присутствие"
GameMag
2025-01-20T20:42:34Z
Надя Дорофеева была вынуждна отвечать про Дантеса снова: "Какая была любовь? Это низко"
Знай
2025-01-20T19:51:58Z
Роскошь и статус: 10 лучших инаугурационных образов первых леди США
Фокус
2025-01-20T18:45:11Z
"Это пример другим": Зеленский рассказал, где находятся его дети во время войны
Фокус
2025-01-11T11:51:36Z
Зеленский ответил на петицию об отмене раздачи "тысячи Зеленского"
Comments UA
2025-01-09T08:46:28Z
Германия создаёт новую дивизию для защиты стратегических объектов
Апостроф
2025-01-11T15:12:30Z
Женщин отпустят на пенсию досрочно: кому не нужно ждать 60 лет
Знай
2025-01-08T17:36:45Z
"Зигнул?": в СМИ обсуждают странный жест Маска
Корреспондент
2025-01-20T21:54:29Z
Популярный русский ведущий перестал узнавать родных: что с ним
Comments UA
2025-01-20T21:30:33Z
В Украину прибыла первая партия новейших немецких бронемашин Lynx
Апостроф
2025-01-09T14:00:11Z
ВСУ получили новейшую БМП Lynx KF41 от Rheinmetall: на что способна машина
Фокус
2025-01-08T07:57:37Z
Rheinmetall передал Украине новейшую БМП Lynx
ZN UA
2025-01-07T22:33:49Z
Трамп круто изменил обещание по поводу войны в Украине: на Западе узнали подробности
Comments UA
2025-01-09T20:30:37Z
В МИД РФ истерически отреагировали на адские санкции Байдена: каким ответом грозят
Comments UA
2025-01-11T18:42:38Z
Украина будет без ЕС и НАТО: кандидат в президенты Польши поставил ультиматум
Comments UA
2025-01-09T23:15:05Z
Сбежавший в Румынию детектив НАБУ оказался причастен к фальсификации дела ПриватБанка
Комсомольская правда
2025-01-11T17:12:43Z
Маск "зиганул" прямо на инаугурации Трампа: видео уже стало хитом
Telegraf
2025-01-20T21:51:55Z
Американцы устали от войны в Украине: результаты опроса
Comments UA
2025-01-20T21:45:54Z
Беларусь стянула войска на границу с Украиной: в СНБО прокомментировали
Фокус
2025-01-07T19:51:32Z
«Коррупция» ни при чем: Известна настоящая причина, почему Украину не берут в НАТО
Comments UA
2025-01-08T07:39:30Z
Спецпредставитель Трампа отложил визит в Киев — Reuters
ZN UA
2025-01-07T12:27:53Z
Ночью Россия атаковала Никопольщину и Киевщину
Комсомольская правда
2025-01-10T06:39:46Z
ВСУ выбили солдат Кима из села в Курской области. ВИДЕО
Новости Украины
2025-01-09T17:33:30Z
Угроза атак и перебоев связи: известный астролог предупредил об опасности для нескольких областей Украины
Знай
2025-01-20T21:30:22Z
Таро гороскоп на день: кому следует быть готовым к неудачам
Comments UA
2025-01-20T21:09:24Z
Бои за Покровск: оккупанты целый день беспорядочно обстреливаю город. ВИДЕО
Новости Украины
2025-01-20T20:57:46Z
ВСУ заминировали тыловые области Украины: что известно
Comments UA
2025-01-20T19:45:11Z
Применили танк против ДРГ РФ: как ВСУ ведут уличные бои в Торецке
Фокус
2025-01-20T18:51:59Z
Новый БпЛА-разведчик и не только: бойцы Третьей штурмовой показали, как сбивают вражеские дроны на Харьковщине
Апостроф
2025-01-20T17:39:38Z
Угроза для большого города: россияне стоят уже у границы с Днепропетровщиной
Comments UA
2025-01-20T17:33:55Z
В Киеве столкнулись минивэн и автобус: есть погибшие, а среди травмированных - дети
Апостроф
2025-01-11T21:48:39Z
Удар по Запорожью: количество пострадавших возросло
TSN
2025-01-08T21:27:51Z
В Запорожье количество пострадавших возросло до 122
Корреспондент
2025-01-09T18:21:58Z
В Энгельсе масштабный пожар на нефтебазе после атаки дронов – росСМИ
ZN UA
2025-01-08T01:40:56Z
Подробности драки в Белой Церкви: 16-летнему подростку объявили подозрение, ему грозит 12 лет
TSN
2025-01-20T21:51:05Z
За секунду до удара монета спасла отца и дочь от смерти в ужасном ДТП
Фокус
2025-01-20T21:42:42Z
Возле нефтебазы под Воронежем снова громко: что известно
Апостроф
2025-01-20T20:03:08Z
Страшное убийство в РФ: изуродованное тело женщины нашли в автомобиле известного российского актера
Comments UA
2025-01-20T19:57:47Z
Мобилизация в Одессе: сотрудники ТЦК порвали справку об отсрочке и затащили мужчину в бус
Фокус
2025-01-20T19:42:09Z
Почему категорически запрещено присваивать найденные вещи и при чем здесь предрассудки
Comments UA
2025-01-09T23:30:46Z
Как защититься от сплетен в коллективе: магический ритуал с водой и булавкой
Знай
2025-01-20T21:51:20Z
Положите курицу под "шапочку": это мясо еще никогда не было таким сочным
Telegraf
2025-01-20T20:30:22Z
Как ругаться на украинском: чем заменить слово "блин"
TSN
2025-01-20T19:24:59Z
Зачем опытные кулинары добавляют в тест минеральную воду
TSN
2025-01-20T17:39:06Z
Вкусно и быстро: интересные рецепты завтраков на любой вкус
GlavRed
2025-01-20T17:27:18Z
Какое молоко нельзя добавлять в кофе, потому что испортите напиток: советы экспертов
UAToday
2025-01-20T16:33:24Z
6 вещей в нашем доме, которые следует мыть каждый день: об этом нужно обязательно знать
TSN
2025-01-20T16:24:39Z
Гороскоп на вторник 21 января 2025 года
UAToday
2025-01-20T16:03:58Z
Доллар в Украине приблизился к новой психологической отметке - курс валют
Известия Киев
2025-01-10T06:27:02Z
Работает ПВО: европейским авиакомпаниям не советуют летать в РФ
Корреспондент
2025-01-09T22:48:48Z
МИД ответил на манипулятивные заявления Венгрии относительно транзита и цен на газ
Европейская правда
2025-01-08T12:48:41Z
Инаугурация Трампа обвалила цены на нефть: объявлен режим ЧП в сфере энергетики
Новости Украины
2025-01-20T19:18:52Z
Новый перерасчет тарифов: в каких коммунальных платежках произойдут изменения
Знай
2025-01-20T18:36:34Z
Мировые цены на сахар упали до трехлетнего минимума
Корреспондент
2025-01-20T18:21:13Z
Курс доллара пошел вверх после трехдневного понижения
Корреспондент
2025-01-20T17:18:57Z
​У Зеленского увидели позитив в объявлении Трампом чрезвычайного энергетического состояния
Апостроф
2025-01-20T17:18:32Z
В Украине пенсионеров заставляют заполнить анкету, чтобы не потерять выплаты: заявление ПФУ
Знай
2025-01-20T17:06:06Z
Kingdom Come: Deliverance II выйдет в GOG этой весной
GameMag
2025-01-20T20:49:56Z
Понюхай вайфу: Технология Sony позволяет ощутить запах Infinity Nikki
GameMag
2025-01-20T20:49:56Z
Civilization VII ушла «на золото» за три недели до релиза
GameMag
2025-01-20T20:49:38Z
Resident Evil 6 может получить переиздание на PlayStation 5 и Xbox Series X|S
GameMag
2025-01-20T20:49:30Z
СМИ: В Госдуме создали группу по регулированию контента в видеоиграх
GameMag
2025-01-20T20:42:25Z
Мехи не оправдали ожиданий: Увольнения накрыли создателей MechWarrior 5: Clans
GameMag
2025-01-20T19:12:50Z
Покупка проектора для дома: на какие характеристики стоит обратить внимание
Фокус
2025-01-20T18:57:12Z
Анонсирован Stronghold Crusader: Definitive Edition — ремастер классики выйдет 15 июля на ПК
GameMag
2025-01-20T17:16:54Z
Прощай, дрифт? Контроллеры Nintendo Switch 2 действительно оборудованы стиками с эффектом Холла — инсайдер
GameMag
2025-01-20T17:09:44Z
Илон Маск намерен купить "Ливерпуль"
ZN UA
2025-01-07T17:36:42Z
"И выступайте хоть за чертов": от гимнаста Ковтуна требуют вернуть Украине деньги
Апостроф
2025-01-20T15:27:48Z
Валуев заявил, что РФ "в случае угрозы" готова приютить Ломаченко
Фокус
2025-01-20T14:03:47Z
Названо условие, при котором Джошуа может провести бой с Уайлдером
Корреспондент
2025-01-20T11:48:14Z
Чемпион Германии продлил контракт с 17-летним украинским футболистом
ZN UA
2025-01-20T11:33:10Z
В команде Чжилея раскрыли сроки боя против Усика
Корреспондент
2025-01-20T10:06:11Z
64-летний Ван Дамм повторил свой знаменитый танец из "Кикбоксера"
Комсомольская правда
2025-01-20T09:54:05Z
Болельщик выиграл солидную сумму благодаря дублю Нуньеса
Корреспондент
2025-01-20T09:45:51Z
Каталонская Барселона сенсационно не смогла одолеть Хетафе
Известия Киев
2025-01-20T09:33:51Z
Возьмут ли в армию с туберкулезом или гепатитом: какие болезни освобождают от службы
Знай
2025-01-10T19:06:40Z
Узнали время защиты организма: создан новый способ определения иммунитета после вакцинации
Фокус
2025-01-07T18:51:38Z
США и Китай останутся не у дел: британские ученые создадут мощнейший суперкомпьютер
Фокус
2025-01-20T19:15:25Z
Почему бульон после варки получается безвкусно: три скрытые ошибки, которые делают почти все
TSN
2025-01-20T17:21:29Z
Как похудеть без лишних усилий: 10 правил от известного тренера
TSN
2025-01-20T15:54:16Z
Запустили "комаропокалипсис": ученые смогли уничтожить 89% самок комаров с помощью грибка
Фокус
2025-01-20T14:00:59Z
Беременность меняет их навсегда: ученые выяснили как роды влияют на мозг женщин
Фокус
2025-01-20T13:30:36Z
Профилактика блох у котят: что нужно знать владельцам
Мій Харків
2025-01-20T12:13:17Z
Эта вещь на кухне может быть опасна для здоровья всей семьи
Comments UA
2025-01-20T11:54:38Z
В ДТП попал эксклюзивный Ferrari звезды "Формулы-1" за $2,5 миллиона
Фокус
2025-01-20T17:51:44Z
В США проверят сотни тысяч автомобилей Honda
Корреспондент
2025-01-20T15:18:19Z
Скутер-фура и двойник Tesla Cybertruck: японцы собрали серию футуристических электробайков
Знай
2025-01-20T14:51:57Z
На украинский рынок выходит новый Peugeot 3008: комплектации и цены
Фокус
2025-01-20T14:06:09Z
Первый суперкар Ford ушел с молотка по цене двух Bugatti
Фокус
2025-01-20T12:15:47Z
За руль категорически нельзя: какие возрастные ограничения действуют для водителей в Украине
Хвиля
2025-01-20T11:51:21Z
Range Rover на минималках: Tata готовит доступный премиальный электрокроссовер
Фокус
2025-01-20T11:15:12Z
КАЙФОВЫЙ КРОСОВЕР, ИЛИ НЕСКОЛЬКО ДНЕЙ С НОВЫМ PEUGEOT е-2008
Корреспондент
2025-01-20T08:21:49Z
3,4 с до сотни: в Киеве засветился 650-сильный электрокар Hyundai за 2 миллиона
Фокус
2025-01-20T07:36:17Z