MY.UAНовини
Україна готує новий календар щеплень. Що зміниться – пояснює інфекціоніст Федір Лапій
Україна готує новий календар щеплень. Що зміниться – пояснює інфекціоніст Федір Лапій

Україна готує новий календар щеплень. Що зміниться – пояснює інфекціоніст Федір Лапій

Міністерство охорони здоровʼя ініціює зміни до Національного календаря профілактичних щеплень, які будуть впроваджені з 2026 року. Серед новацій, довкола яких зараз триває громадське обговорення:

  • впровадження вакцинації проти вірусу папіломи людини (ВПЛ);
  • зміна вакцини для щеплення проти поліомієліту;
  • зміни до графіку вакцинації проти кору, туберкульозу та гепатиту В.

«Країни світу періодично оновлюють свої календарі щеплень, базуючись на рекомендаціях ВООЗ, Центру контролю захворювань США (CDC) та інших міжнародних організацій — це поширена практика. Зміни, які запропоновані для українського Календаря з 2026 року, дозволять гармонізувати підходи до імунізації з європейськими стандартами та впроваджувати сучасні стратегії. Наприклад, у більшості європейських країн вакцинація проти вірусу папіломи є частиною обов’язкової програми, вона ефективна і необхідна для України. Щороку у світі вакцинація запобігає 3,5-5 мільйонам смертей від таких захворювань, як дифтерія, правець, кашлюк, грип та кір», – пояснює заступник міністра, головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.

Про наслідки запровадження змін у системі календарних щеплень для медиків, батьків, дітей, а також держбюджету в інтерв’ю «Главкому» розповів голова Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики (НТГЕІ), лікар-інфекціоніст Федір Лапій.

Федір Лапій: «Серед основних змін – запровадження вакцинації проти інфекцій, які зумовлені вірусом папіломи людини»
фото: ockph.te.ua

Чому календар щеплень раптом вирішили оновити?

Календарі щеплень мають періодично оновлюватися: щоб оптимізувати його, відповідно до наших сьогоднішніх реалій. Серед основних змін – запровадження вакцинації проти інфекцій, які зумовлені вірусом папіломи людини.

Зміна календаря щеплень обійдеться державі додатково у 100 млн грн щороку

Щеплення від вірусу папіломи передбачене лише для дівчат. Чому так?

Проєкт передбачає безкоштовну вакцинацію однією дозою. Однодозна схема на сьогодні схвалена Всесвітньою організацією охорони здоров'я – коли йдеться про програмний підхід. Така схема наразі використовується у Великій Британії, в Австралії, в багатьох інших країнах. Відповідно до проєкту, отримати безкоштовне щеплення зможуть дівчата 12-13 років. Чи будуть залучені до безкоштовної вакцинації інші групи, як за віком, так і за статтю – це питання, що буде вирішуватися в майбутньому.

Чи ви, нехай на платній основі, рекомендували б вакцинувати хлопців?

Так. Якщо подивитися на календарі щеплень країн Європейського Союзу, то приблизно 50% країн Євросоюзу мають гендерно-нейтральну вакцинацію, тобто вакцинують і хлопців, і дівчат. Ще 50% країн Євроспільноти вакцинують поки лише дівчат, але скоріше за все, вакцинація хлопців буде пізніше.

Вірус папіломи людини –  група вірусів, що переважно передається статевим шляхом як в чоловіків, так і в жінок, уражаючи шкіру та слизові оболонки. Існує близько 200 різних штамів вірусу папіломи людини. Впродовж життя ВПЛ інфікується щонайменше троє з чотирьох людей. Найчастіше інфікування відбувається у віці 20-25-років. У 9 з 10 інфікованих імунна система сама пригнічує вірус протягом двох років після інфікування, не призводячи до захворювання. Проте в деяких пацієнтів інфікування ВПЛ сприяє розвитку злоякісних новоутворень різної локалізації – наприклад, раку шийки матки, раку статевого члена, раку аноректальної ділянки, раку ротоглотки. Найнебезпечнішими є 16 і 18 типи ВПЛ, які викликають до 70% випадків раку шийки матки.

Перше щеплення від туберкульозу, згідно з проєктом, дитина має отримати у перший день життя. Це не зарано?

Відповідно до чинного календаря, який буде чинним протягом 2025 року, у нас вакцинація дітей БЦЖ передбачена після 48 годин від народження і до виписки стаціонару. Принаймні, бажано це зробити до виписки.

БЦЖ (бацила Кальметта-Герена)жива вакцина, призначена для захисту немовлят і дітей молодшого віку проти найбільш важких форм туберкульозу, таких як туберкульозний менінгіт та міліарний (поширений, генералізований) туберкульоз.

Національна технічна група експертів з питань імунопрофілактики запропонувала – і цю пропозицію підтримали багато медичних працівників – перенести на добу раніше: з 25-ї години життя дитини. Для того, щоб дати можливість провести вакцинацію на день раніше. Це не означає, що на другу добу життя всі діти будуть вакциновані. Просто ми збільшуємо коридор, протягом якого дитина може бути щеплена вакциною проти туберкульозу. Якщо подивитися на практику інших країн, які використовують вакцину БЦЖ, наприклад, Польща, або Литва, Латвія, Естонія, Румунія, то там, як правило, вакцинація проводиться в першу добу життя дитини, і поєднується з щепленням проти гепатиту Б. В інструкції до вакцини БЦЖ, яка використовується в багатьох країнах, і яка була у нас, вказано, що вона може бути введена в першу добу життя.

Також проєкт календаря вакцинації передбачає перенесення на більш ранній вік щеплення другою дозою від кору, епідемічного паратиту і краснухи. З яких міркувань?

Справді, друге щеплення від кору, епідемічного паратиту та краснухи (КПК) перенесено з шести років на чотири роки – з епідеміологічних міркувань.  Друга доза вводиться не як бустерна, подібно до дифтерії правця, коли ми маємо проходити ревакцинацію кожні 10 років протягом життя, а як обов’язкова, для впевненості у тому, що щеплення спрацює. Друга доза «підчищає» тих дітей, які не відповіли на першу дозу. На першу дозу, як правило, відповідає дуже значна частка дітей. Але кір – високозаразна інфекція. І тих, хто не відповів на першу дозу, вони повинні були бути захищені другою дозою.

Ми бачимо, що в нас чимало дітей дошкільного віку хворіють на кір. Зараз у нас підйом захворюваності: у 2024-му році серед дітей кількість випадків кору в порівнянні з 2023-м зросла у вісім разів. Якщо ми введемо другу дозу трошки раніше, то це дасть нам можливість вже сформувати їм краще захист. Отже, перенесення другої дози на більш ранній вік дозволяє захистити дітей передшкільного віку, і таким чином вплинути на частоту випадків кору. У багатьох країнах інтервал, протягом якого вводиться друга доза, це 3-5 років, 4-6 років. У деяких країнах навіть раніше трьох років вводиться друга доза. Наприклад, в Німеччині друга доза вводиться через місяць від ведення першої, на другому році життя. От, ми обрали певний проміжний варіант.

Є і практична сторона цього питання: нам потрібен певний перехідний період. Бо є ж діти,  яким на момент впровадження цього календаря буде п’ять років, і їх потрібно буде доохопити, коли їм виповниться шість років. Отже, потрібно буде щеплювати і цих дітей, і тих, кому у 2026-му буде чотири роки. Зараз ми другу дозу плануємо на шість років: це приблизно 200 тис. дітей. Якщо ми матимемо перехідний період, то нам потрібно забезпечити вакцину і для шестирічних дітей, і для чотирирічних дітей. Якби ми посунули другу дозу на ще більш ранній вік, – на два роки або на три роки – то цей перехідний період би затягнувся більше. Відповідно, потрібно було б закупити ще більше вакцини, а це не так просто.

До слова, часто буває, що батьки не відводять дітей в садочок у ранньому віці, але коли вже йдеться про наближення школи, батьки відправляють дітей в садочок: років у чотири-п'ять. І  щоб уникнути спалахів в таких от колективах ми через другу дозу збільшуємо ефективність захисту від кору.

На превеликий жаль, ми чомусь маємо антивакцинаторське лобі серед медичних працівників

У західних країнах щеплення від вітрянки є у календарі вакцинації. Чому в українському проєкті календаря щеплень воно так і не з’явилося?

Далеко не в усіх країнах вакцинація від вітрянки є в календарі щеплень. Водночас вже не залишилося таких темних плям з-поміж країн, де не впроваджена вакцина проти пневмококової інфекції і проти ротовірусної інфекції. Якщо говорити про вакцини, яких нам справді бракує, це, у першу чергу, пневмокок і ротавірус. Ще дуже потрібна вакцина проти вірусу папіломи людини – її ми почнемо впроваджувати – але це не стільки про захист дітей, скільки про захист на майбутнє, коли діти стануть дорослими. Це захист жінок від можливих наслідків інфікування вірусом папіломи, тобто раку шийки матки. Оце більш пріоритетно, ніж вакцинація проти вітряної оспи.

До того ж, щоб впровадити вакцинацію проти тієї чи іншої інфекції, потрібні три складові. Перша – мати так званий тягар інфекції. Друга – мати гроші на закупівлю вакцин. Так, ми маємо тягар інфекції і вітрянки, і пнемококової, ретровірусної інфекції, і ВПЛ-інфекції. Тобто ми маємо підстави для запровадження таких щеплень. Але ж Україна перебуває під агресією, має великі проблеми з бюджетом. Третя складова – це готовність до вакцинації медичної спільноти та населення. Саме з урахуванням цього ми впроваджуємо вакцинацію від вірусу папіломи у 2026 році, тобто щоб впродовж поточного року мати можливість підготуватися: запланувати закупівлі вакцин, можливо, отримати якусь допомогу від наших міжнародних партнерів. Важлива і комунікаційна складова, і освітня складова, причому як для медичних працівників, так і для населення в цілому. На превеликий жаль, ми чомусь маємо антивакцинаторське лобі серед медичних працівників. Коли ви чуєте від медичного працівника фразу «Я не проти вакцинації, я за розумний підхід», це стовідсотковий латентний антивакс, який буде казати таку дурню, що на голову не налазить.

Яка подальша процедура затвердження проєкту календаря щеплень?

Проєкт був виставлений для громадського обговорення 2 січня. Новина про це з’явилась і на сайті Міністерства охорони здоров'я, і на Національному порталі з іммунізації. Нині представники різних професійних груп, які дотичні до вакцинації, наприклад, лікарі сімейної медицини, надають свої пропозиції, ставлять запитання. Всі пропозиції і зауваження будуть опрацьовані. Після цього, знову ж таки, Національна технічна група експертів з питань імунопрофілактики розгляне, внесе пропозиції в проєкт. Псля цього проєкт винесуть на обговорення міністерства. Після чого вже будуть процедури затвердження, в тому числі на рівні уряду, адже зміни, які передбачає документ, потребують зміни фінансування, відповідно, тут мають бути долучені інші міністерства. Це все займе час. Новий календар щеплень набуде чинності в 2026 році.

Скільки державі буде коштувати зміна календаря щеплень?

Це приблизно додатково 100 млн грн. Основні статті витрат пов'язані з впровадженням вакцини проти ВПЛ-інфекції, а також з тим, що ми повністю переходимо на інактивовану поліомієлітну вакцину. Вона набагато дорожча за оральну поліомієлітну вакцину. Але давайте згадаємо $6 млн готівкою, які ми бачили у голови МСЕК Хмельницької області. 100 млн грн – це трохи більше за $2 млн. Тобто якби ці кошти були вилучені, вони могли б легко покрити цю потребу.

ІПВ – це інактивована поліомієлітна вакцина, в основі якої вбитий вірус. Вводиться вона ін’єкційно та запобігає потраплянню дикого поліовірусу до центральної нервової системи, що захищає від паралічу. Захищає від усіх штамів.

ОПВ – оральна поліомієлітна вакцина, в основі якої ослаблений вірус. Краплі формують імунітет у кишківнику дитини, тим самим зупиняють поширення інфекції. Захищає від усіх штамів.

Лише отримавши всі необхідні дози щеплення дитина буде захищена від тяжких наслідків поліомієліту.

Багато батьків відмовляються від щеплень, хтось вакцинує дитину тільки перед школою. Чи немає у вас побоювань, що коли до батьків донесуть, що деякі щеплення тепер треба робити раніше, то вони й взагалі відмовляться від них?

Є. Тому, коли зміни впроваджуються, проводяться і освітні заходи. Потрібно комунікувати і з медичними працівниками, і з батьками.

Такі ризики були і раніше, коли ми впроваджували вакцину проти гепатиту Б на початку нульових. Тоді серед медичних працівників було багато пересторог і міфів, що вакцина сприяє виникненню жовтяниці новонароджених або гепатитів. Або коли ми впроваджували вакцину проти гемофільної палички, тобто Hib-інфекції. Такий самий скепсис стосується впровадження вакцини проти ВПЛ-інфекції, але основними носіями інформації мають бути медичні працівники. Ми багато робимо для того, щоб медпрацівники були добре підковані в питаннях вакцинації, але цю проблему не можна вирішити одномоментно.

Haemophilus influenzae типу b (Hib), гемофільна паличка. Низка хвороб, які провокує цей збудник, найбільш небезпечні для дітей до п’яти років: можуть призвести до пожиттєвої інвалідизації і навіть смерті. Зокрема, це:

  • хіб-менінгіт (інфекція оболонки головного та спинного мозку)
  • пневмонія (запалення легень)
  • епіглотит (набряк надгортанника, що швидко призводить до обструкції дихальних шляхів та суттєво ускладнює дихання)
  • бактеріємія (інфекцію крові)
  • септичний артрит (запалення суглобів)
  • целюліт (запалення сполучної тканини в шкірі)
  • отит (запалення вух)
  • перикардит (запалення зовнішньої оболонки серця).

Наталія Сокирчук, «Главком»

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Что в сексе больше нравится мужчинам: честно, без мифов и стереотипов
Comments UA
2025-07-17T20:39:30Z
10 вещей, которые никогда не понадобятся в поездках: советы, которые помогут собрать чемодан
Знай
2025-07-26T15:21:26Z
Гороскоп на 27 июля 2025 года по картам Таро для всех знаков зодиака
UAToday
2025-07-26T16:51:34Z
Гороскоп на сегодня 25 июля: сопротивление Тельцов, уязвимость Раков и разочарование Рыб
Знай
2025-07-25T01:45:56Z
Легкий и освежающий: салат с тунцом, который идеально подходит для жаркого дня
Telegraf
2025-07-26T18:09:05Z
Эти пироги тают во рту: понравятся даже гурманам, а готовятся проще простого
Telegraf
2025-07-26T16:31:50Z
Въезд в США обрастает налогом в $250: как новый сбор усложнит въезд иностранцам
UAToday
2025-07-22T16:06:01Z
С хрустящей корочкой и мягкая внутри: хитрость кулинаров, которая поможет идеально пожарить картошку
Gazeta UA
2025-07-20T09:30:22Z
Суп из баклажанов: рецепт питательного первого блюда
Telegraf
2025-07-26T15:03:09Z
Родился в Донецке, но стал путинистом: умер известный режиссер, снявший фильм "Мастер и Маргарита"
Telegraf
2025-07-17T10:18:58Z
Лорак в том числе: из азербайджанского фестиваля выгнали российских артистов
GlavRed
2025-07-17T10:21:54Z
"Главная ведьма Украины" рассказала, как занималась любовью со священником из Лавры
Фокус
2025-07-15T11:00:40Z
Анджелина Джоли после громкого развода закрутила роман с бывшим любовником: кто он — СМИ
TSN
2025-07-26T15:18:52Z
Новое начало: Джеймс Ганн показал трейлер второго сезона сериала «Миротворец»
GameMag
2025-07-26T23:45:42Z
Норман Ридус отправляется в Испанию в трейлере третьего сезона сериала "Ходячие мертвецы: Дэрил Диксон"
GameMag
2025-07-26T15:06:50Z
Нельзя: Тодоренко снова не смотрела за детьми и нарвалась на жесткий отказ в РФ
GlavRed
2025-07-17T14:27:51Z
Известного украинского певца нагло ограбили в Италии: "Разбили стекло и украли все"
TSN
2025-07-13T16:45:12Z
Илона Гвоздева из "Тацы со звездами" неожиданно остановила свой развод: что решил суд и почему она молчит
Знай
2025-07-15T18:52:13Z
Врач назвала среднюю продолжительность жизни мужчин в Украине: статистика впечатляет
TSN
2025-07-14T22:15:17Z
Как вода с медом с утра повлияет на здоровье: вы удивитесь
TSN
2025-07-20T09:09:20Z
Лишь два стакана в день этого сока нормализует высокое артериальное давление
Comments UA
2025-07-23T17:06:12Z
В Японии разрешили выращивать человеческие эмбрионы из стволовых клеток
Новости Украины
2025-07-26T15:48:09Z
День медицинского работника: история
ZN UA
2025-07-26T21:33:05Z
Потовые ловушки: о чем говорит повышенное потоотделение и как с этим справиться
Знай
2025-07-26T20:51:40Z
Как распознать «тихий» инфаркт
UAToday
2025-07-26T16:51:32Z
Как заставить помидоры покраснеть: действенные способы
Gazeta UA
2025-07-21T15:33:32Z
Как вывести жирное пятно - простые и действенные способы
Gazeta UA
2025-07-13T20:22:13Z
Публичная пощечина Макрону и другие выходки: СМИ выяснили, что взбесило первую леди Франции
Telegraf
2025-07-17T14:51:07Z
Сербия назвала условие поддержки санкций ЕС против России
Корреспондент
2025-07-25T12:33:17Z
В кортеже Путина заметили скорую: пошли нехорошие слухи. ВИДЕО
Новости Украины
2025-07-16T18:57:01Z
Первое заявление Свириденко в должности премьер-министра Украины
Comments UA
2025-07-17T11:36:47Z
Трампу не удается отвлечь внимание американцев от дела Эпштейна – СМИ
Корреспондент
2025-07-27T00:30:06Z
Кабмин выделил дополнительно 300 млн университетам в прифронтовых регионах
Корреспондент
2025-07-27T00:12:40Z
Завтра правительство Шмыгаля представит важные решения для украинцев
TSN
2025-07-13T20:36:33Z
Зеленский утвердил закон против независимости НАБУ и САП, несмотря на предупреждения ЕС
Европейская правда
2025-07-22T23:09:08Z
Украина получила неожиданного союзника в Белом доме: на Западе озвучили детали
Comments UA
2025-07-15T13:04:10Z
Индексация будет одинаковой для всех, независимо от профессии, - Екатерина Котенкова
Знай
2025-07-17T02:18:54Z
Это единственный мост в Украине, который поворачивается: где он находится и как называется
Telegraf
2025-07-16T19:07:22Z
Польша требует от МОН переписать учебники истории Украины: что произошло
Фокус
2025-07-17T14:30:53Z
За чем нельзя наблюдать 17 июля и что нужно отдать сегодня: приметы и запреты на Марины
Знай
2025-07-17T02:03:23Z
Мелкие, но зубастые: какие породы собак могут иметь акульи челюсти
Gazeta UA
2025-07-27T00:36:28Z
Голод в Газе: Израиль обещает сбрасывать еду с воздуха
ZN UA
2025-07-27T00:10:36Z
Украинских школьников за границей ждет дискриминация: учителя протестуют против новых правил МОН
Знай
2025-07-20T09:21:24Z
В жизнь ворвутся проблемы и потеряете счастье: что нельзя делать 17 июля, приметы
GlavRed
2025-07-16T14:28:42Z
Украина сделала беспрецедентное предложение иностранным оборонным компаниям: о чем идет речь
Comments UA
2025-07-17T22:42:52Z
Даже не убегал: новые подробности двойного расстрела на черниговском полигоне
TSN
2025-07-17T15:36:58Z
В Украине продолжают исчезать дети: что произошло на Житомирщине
Comments UA
2025-07-16T19:21:42Z
Полиция нашла женщину, которая в метро Киева кричала пророссийские лозунги
Корреспондент
2025-07-19T11:54:06Z
Пограничники задержали 10 мужчин, которые платили криптовалютой за побег в Молдову
Новости Украины
2025-07-17T13:09:34Z
На юге Одессы прогремели взрывы: дроны зашли из акватории Черного моря
ZN UA
2025-07-27T00:07:28Z
В РФ после удара БПЛА горит нефтебаза – соцсети
Корреспондент
2025-07-26T23:03:43Z
Россияне сообщают о взрывах в Подмосковье
Корреспондент
2025-07-18T03:45:47Z
Российский FPV-дрон атаковал автомобиль главного раввина Херсона
ZN UA
2025-07-17T22:39:39Z
Под Москвой прогремели взрывы - аэропорты РФ остановили рейсы
Gazeta UA
2025-07-17T04:39:15Z
Двух подростков-партизан посмертно наградили
Корреспондент
2025-07-19T14:21:35Z
Покровское направление снова под массированными штурмами россиян
Новости Украины
2025-07-17T14:39:03Z
Гороскоп на 17 июля для всех знаков Зодиака: у кого будут проблемы с финансами
Comments UA
2025-07-16T17:51:09Z
Россияне убили пятерых жителей Константиновки
Корреспондент
2025-07-19T06:33:37Z
Кельтский гороскоп на 27 июля 2025: Стрельцам — целеустремленность, Водолеям — магия интуиции
TSN
2025-07-27T00:36:01Z
Россия ударила по Сумской общине: есть раненые — ОВА
TSN
2025-07-26T22:36:26Z
В сердце Украины заметили пушистых "гостей": они способны нападать на людей
Telegraf
2025-07-15T22:31:21Z
В ВСУ заявили о восстановлении позиций в Запорожье
Корреспондент
2025-07-19T17:09:12Z
Партизаны взорвали важный железнодорожный маршрут оккупантов под Тулой
Корреспондент
2025-07-20T09:39:39Z
Надя Дорофеева показала фото с Усиком после блестящего боя и поделилась впечатлениями от встречи
TSN
2025-07-20T09:09:19Z
Полюбил вас всех как родных: Лукас Васкес растрогал на церемонии прощания
Корреспондент
2025-07-17T14:30:50Z
Погиб легендарный экстремал. ВИДЕО
Новости Украины
2025-07-17T22:51:29Z
Усик сделал символический жест перед реваншем с Дюбуа
Telegraf
2025-07-17T13:27:42Z
Вратарь сербской сборной станет игроком Наполи
Корреспондент
2025-07-26T21:42:37Z
Пятилетняя Регина покорила Говерлу: самая молодая рекордсменка Украины без посторонней помощи
Comments UA
2025-07-26T21:24:56Z
На этапе Бриллиантовой лиги в Лондоне украинка Левченко не выступит
Корреспондент
2025-07-18T19:54:57Z
Дьекереш отметил особую радость от перехода в Арсенал
Корреспондент
2025-07-26T21:15:58Z
В игре за Слован против Прешова Кухаревич выделяется игрой с забитым мячом
Корреспондент
2025-07-26T20:33:55Z
Сметанина назначена и.о. генерального директора Укроборонпрома
Корреспондент
2025-07-22T19:18:36Z
Блокируют за "нетипичную активность": клиентам Ощадбанка массово замораживают карты
Знай
2025-07-16T12:37:23Z
Лукашенко распорядился штрафовать магазины за отсутствие картофеля
Корреспондент
2025-07-19T00:24:57Z
"Успешно релоцировано в Германию": появились кадры взлета самолета, который заметили над Киевом
Фокус
2025-07-16T23:21:01Z
Катар пригрозил остановить поставки газа в ЕС: что требует
TSN
2025-07-27T00:36:25Z
ЕС может ускорить отказ от российского газа: Reuters узнало сроки
Хвиля
2025-07-26T23:15:13Z
Доплаты к пенсии: на какую сумму могут рассчитывать пенсионеры в 70 лет
Знай
2025-07-16T18:07:28Z
Из-за новых налогов для добытчиков без работы могут остаться десятки тысяч человек – глава Федерации
Апостроф
2025-07-16T15:57:45Z
Сезон арбузов в Украине: что нужно знать, чтобы не купить "нитратный коктейль"
Знай
2025-07-13T10:51:02Z
Почему вода в океане солёная, а в озёрах и реках - нет: ответ вас может удивить
UAToday
2025-07-26T16:51:54Z
Землю снова атаковала магнитная буря красного уровня: сколько будет длиться шторм
Апостроф
2025-07-17T15:51:55Z
Новый рекорд производительности солнечных панелей Японии вызывал странный эффект: что случилось
Фокус
2025-07-17T15:51:42Z
Археологи открыли нетронутую гробницу этрусков
Gazeta UA
2025-07-26T22:42:13Z
Вы удивитесь, насколько это просто: как увеличить время автономной работы любого iPhone - простой трюк
Знай
2025-07-26T18:51:11Z
Google представил ИИ-инструмент, который может расшифровывать древние тексты
UAToday
2025-07-26T16:51:59Z
Опубликованы фотографии портативной игровой ретро-консоли без стиков XU20 V32
Знай
2025-07-26T16:51:20Z
Ученые нашли новый вид динозавра, который мог щебетать и свистеть, как птица
TSN
2025-07-26T15:18:09Z
Arianespace вывела на орбиту пять спутников
Корреспондент
2025-07-26T15:09:26Z
На разгадку есть15 с. Попробуйте найти в головоломке странное авто
Gazeta UA
2025-07-26T07:36:54Z
В Украине распространяется новая опасная афера: автовладельцы под угрозой
Знай
2025-07-26T02:51:44Z
Renault обновила сверхбюджетный микровэн Triber
Корреспондент
2025-07-25T19:06:04Z
Китайские компании удвоили долю на европейском автомобильном рынке
Корреспондент
2025-07-25T17:27:31Z
Kia раскрыла детали модульного электрического грузовика PV5
Корреспондент
2025-07-25T17:24:28Z
Электромобиль Zeekr получил идеальную версию для украинских условий
Фокус
2025-07-25T15:57:19Z
В интернете показали редкий и малоизвестный спортбайк Citroen 80-х
Фокус
2025-07-25T15:00:33Z
Эти привычки вождения могут увеличить расход топлива до 40%
Знай
2025-07-25T09:51:54Z
В Украине упал спрос на бензиновые автомобили
Корреспондент
2025-07-25T09:33:51Z