MY.UAНовини
Вибір Україною стратегії «обмін територій на втрати ворога» та уроки наступальних операцій ЗСУ
Вибір Україною стратегії «обмін територій на втрати ворога» та уроки наступальних операцій ЗСУ

Вибір Україною стратегії «обмін територій на втрати ворога» та уроки наступальних операцій ЗСУ

Весь минулий рік Сили оборони, образно кажучи, обмінювали українські території на втрати ворога, зосередившись на тому, щоб завдати агресору максимальних збитків, і залишивши за дужками звільнення національної території.

Про це пише Віктор Кевлюк, експерт Центру оборонних стратегій.

Фото: Генштаб Збройних сил України

Структура втрат противника (ГШ щодня публікує їх) показує, що поступово знизилося число танків, РСЗВ, засобів ППО, без особливих змін втрати бойових броньованих машин, артилерії та автомобілів загального призначення. Можна припустити, що Сили оборони воліють виявляти й винищувати зразки, які неможливо відновити швидко, замінити із запасів або ремонт яких є трудомістким і ресурсно затратним.

Пояснимо на прикладі: можливість рембату дивізії (а росіяни ще у 2014-му дивізії формували лише з евакуаційною ротою, на рембати не вистачало) з відновлення, наприклад, РЛС ППО — 0,02 РЛС на місяць. Тобто виведену з ладу РЛС, навіть не знищену, рембат буде відновлювати приблизно 50 місяців. Зрозуміло, що це евакуація на ремонтні підприємства центру. А в мотострілецькому полку РЛС ППО аж одна: або командир десь вициганить у старшого начальника з резерву і дасть, або зенітні підрозділи будуть отримувати повітряну обстановку не від свого сенсора, а від зовнішнього (якщо дадуть чи існує така технічна можливість), або нічого не буде й усі воюватимуть чим є — оком стрільця-зенітника ПЗРК і бортовими РЛС «Тунгусок» і «Стріл-10».

Приблизно така сама ситуація з РСЗВ. Із САУ поки що простіше: пошкоджені заміняють причіпними з баз зберігання. Ось десь тут варто шукати причини піхотних штурмів росіян без підтримки будь-чим.

Цей розклад на полі бою дає партнерам чіткий сигнал: треба постачати більше снарядів і засобів дальнього ураження, адже якщо позбавити противника можливості евакуювати пошкоджене в тил, на його відновлення знадобиться більше часу.

Фото: twitter.com/aidefranceukr. Корпуси 155 мм снарядів

Іншим фактором, що затягує відновлення потенціалу агресора, є санкції. Брак комплектуючих, насамперед мікроелектроніки, значно пригальмовує ремонт командно-штабних машин, засобів зв’язку, зенітно-ракетних комплексів, РЛС. Так, дійсно, після кожного нальоту українські фахівці ледь не тисячами виявляють компоненти західного походження, але факт лишається фактом — лише сірий імпорт підтримує російську оборонку на плаву.

На тлі контактних боїв на фронті хоч і видається, що регулярні удари по ворожому нафтопереробному комплексу ніби випали з контексту війни, та насправді вони ефективно знекровлюють фінансову систему ворога (пам’ятаємо формулу перемоги маршала Тривульціо: по-перше — гроші, по-друге — гроші й по-третє — гроші). Агресор вимушений одночасно утримувати численну армію, фінансово стимулювати рекрутів, платити втридорога за комплектуючі, обходячи санкції, щоб відновити пошкоджене озброєння та підтримати оборонне виробництво, котре забезпечить принаймні мінімальний рівень боєздатності розгорнутих угруповань.

Отут є питання до європейських партнерів: а як так сталося, що 2024 року в європейські порти доставили 17,8 мільйона тонн російського зрідженого природного газу, що на два мільйони більше, ніж 2023-го? Росія тут посіла друге місце, поступившись лише США, але відсунула на бронзу Катар.

Позбавлення росіян вуглеводневих доларів дозволяє формувати у глибинного народу відчуття здорожчання конфлікту і чіткий вектор на російських чиновників, котрі перший ешелон винуватців (два одвічні російські питання: «Хто винен?» і «Що робити?»). До другого там поки що не закипіло, а ось євро по 150 спонукає переосмислити буття.

“СВО” затягується, місцевій владі вдягли чавунне рятівне коло виплат рекрутам і соціалки ветеранам СВО: якщо наш ГШ оцінює втрати десь у 800 тисяч, то на одній сьомій суші мають вештатися близько 3,2 млн поранених. Хай у лави повернуться 50–60 %. Виходить, що непоправної шкоди (втрата кінцівок, повна або часткова втрата інтелектуальних чи когнітивних здібностей тощо) зазнали 800–1200 тисяч, і кожному — пенсія і соцгарантії. А ще сім’ї загиблих — усім по «ладі». Колосальні суми, котрі треба десь брати. Тому, пане Буданов, смаліть далі, з усього серця по російському нафтохіму!

Цей комплекс обставин дає Україні час розгорнути додаткові сили (позначимо їх як стратегічні резерви), уповільнюючи російську агресію, гальмуючи регенерацію її наступальної бойової потужності. Сили оборони тренують свої війська на території партнерів, тобто в безпеці, поза зоною ураження вогневими засобами противника, що, помножене на досвід інструкторів армій країн-членів НАТО, нівелює нашу неспроможність дотягнутися до місць формування ворожих резервів за Уралом, у Сибіру та на Далекому Сході. Навіть якщо там залучені китайські чи північнокорейські інструктори (не факт, не підтверджено). Іранські інструктори з БпЛА працюють у Криму та в Краснодарському краї, а дехто вже відбув додому в Персію вперед ногами.

Розібравшись зі стратегічним контекстом, подивимося, що роблять Сили оборони. Чи чого не роблять.

Королівський інститут об’єднаних служб (RUSI) ще влітку минулого року проаналізував наступальну операцію Сил оборони 2023 року в Запорізькій області.

Фото: тг-канал Сухопутні війська ЗСУ

Дуже загально Запорізька наступальна операція описана так: 12 бригад Сил оборони на рубежі завдовжки 30 км мали прорвати оборону шести полків противника, ізолювати Токмак на сьомий день наступу і прориватися на південь до Мелітополя. Високий темп просування зробив би безсенсовним перекидання резервів противника на ділянку прориву. Але цієї концепції операції не реалізували.

Британці дійшли певних висновків з невдачі Запорізької наступальної операції:

  • нестача персоналу й критичних матеріальних засобів;
  • недостатній час підготовки й бойового злагодження військ, залучених до операції;
  • неправильний розподіл військ і ресурсів за напрямками дій;
  • відсутність рішення для кількох значних тактичних проблем.

Міжнародні партнери припустилися двох помилок, котрі набули статусу критичних:

  • РФ почала переходити до воєнної економіки з травня 2022 року, а мобілізувати війська — з осені, тоді як міжнародні партнери не зробили значних кроків, щоб розгорнути військову промисловість. Тому хоч і передали Україні значну частину своїх національних запасів, та не надали достатньої кількості обладнання, щоб забезпечити доктринальний мінімум критичних засобів, необхідних для реалізації концепції Запорізької операції;
  • партнери України витратили чотири місяці на рішення про початок поставок, що на старті операції утворило некомплект у бригадах і позбавило їх можливості повністю опанувати нові бойові машини і тренуватися на них. Війська виявилися не повністю готовими до операції, наслідком чого стала значна кількість тактичних помилок на полі бою.

До українських помилок британські дослідники записали такі:

  • бригади з великим бойовим досвідом використовували, щоб утримувати позицій на лінії зіткнення, а потім закріплювати рубежі. Головний удар завдавали переважно щойно сформовані бригади, які через брак бойового досвіду припустилися багатьох тактичних помилок;
  • обравши три напрямки ударів, J5 (загальне планування) штабу лише посилив брак належним чином оснащених військ, яких дозабезпечували боєприпасами й засобами підтримки вже протягом операції.

Так звана лінія Суровікіна на півдні України

Ці дві помилки стали причиною низького темпу просування, що дозволило командувачу 58-ї армії противника і задіяти свої резерви, і отримати резерви від старшого начальника. З урахуванням військ на Херсонському та Времівському напрямках противник залучив до операції не шість полків (5700–12000 осіб. — Ред.), як очікували, а 105 тисяч військовослужбовців.

Важливим уроком для світової військової спільноти є необхідність створити оперативну безпеку. Пригадуєте ажіотаж в українських медіа з приводу прийдешнього наступу? Як результат, противник точно знав, де і приблизно коли він мав бути. Проблему загострювало те, що розвідка ворога мусила відстежувати лише невелику кількість підрозділів зі складу кількох реально готових до наступу бригад Сил оборони, щоб визначити наміри України.

Своє слово сказали технології: приховати висування військ на вихідні рубежі для атаки стало практично неможливо. Удари високоточною зброєю дозволяють вивести з ладу критично важливу для успіху атаки бойову техніку ще на маршрутах висування, а часто-густо ще в районах зосередження.

У всій красі постала проблема радіоелектронної сумісності: хаос в електромагнітному спектрі суттєво ускладнив управління військами та зброєю, що стало ледь не основною проблемою управління великомасштабною операцією. Уже зараз зрозуміло, що відділ радіоелектронної сумісності штабу ОТУ, ОСУВ не зможе дати цьому раду простою деконфліктизацією частот, враховуючи щільність радіоелектронних систем в операційній зоні й стан електромагнітного спектра. Зауважимо, що fpv-дрони на оптоволокні у 2023-му ще не літали. Залишається неподоланою проблема впливу засобів РЕБ на високоточну зброю, що наводиться за сигналами GPS, насамперед снаряди Excalibur і GMLRS. Потрібно забезпечити здатність Сил оборони реалізували цю технологічну перевагу.

Постало руба питання забезпечення бойових дій, насамперед маневру: у бригадах і в оперативно-тактичних угрупованнях явно бракувало машин для розмінування, подолання невибухових загороджень, природних перешкод, прокладки колонних шляхів.

Фото: Сухопутні війська ЗСУ. Інженерна техніка в прикордонні Курської області: Wisent 1MC зі штатно встановленим ДЗ «Контакт-1», шахтним плугом Route Opening Mine Plough і складаними сітками, замангалений БРЕМ-1 і Wisent 1 ARV, РЕБ і сітки / мангал на машинах.

Слід негайно вжити заходів і збільшити кількість машин інженерного забезпечення, водночас не перевантажуючи ними війська, покращити мобільність підрозділів. Залежність від невеликих підрозділів спеціалізованих машин стає критичною, адже противник може виявляти і вражати їх упродовж усієї операції практичну на всю глибину операційної зони.

Експерти RUSI також радили:

  • щоб уникнути помилок надалі, формування нових військових частин потребує більш обдуманого підходу й часу;
  • сили слід генерувати відповідно до військових планів, а не політичних очікувань і політичної доцільності;
  • головній операції має передувати формуюча/формуючі операція/операції, яка/які створять критичні умови для успіху головної;
  • тренувальний процес нових сил має базуватися на відпрацюванні елементів майбутньої операції на подібній місцевості в умовах протидії, яку здатні чинити регулярні війська противника, зокрема, мова про дальні вогневі удари та широкомасштабне застосування дронів усіх типів;
  • міжнародні партнери мають відмовитися від постачання озброєнь, які політично зручно забезпечити в короткостроковій перспективі;
  • варто постачати обладнання, технічні специфікації котрого відкалібровані відповідно до досвіду його застосування в попередніх операціях;
  • масштабна наступальна операція Сил оборони напряму залежить від здатності оборонної промисловості наших партнерів забезпечити її.

Зауважимо, що цього не відбудеться без індустріальної мобілізації Європи.

Закінчити війну на вигідних для України умовах можна завдяки стратегічній наступальній операції. А щоб спланувати й організувати її, військово-політичне керівництво України (не військове!) має змінити своє уявлення про війну. Якщо цього не станеться, Україна ризикує затягнути конфлікт, змінити свою траєкторію, зіштовхнутися з трагічними наслідками й наразити на них безпеку країн Європи.

На питання «Чи зробили ми домашнє завдання?» відповіла днями нова 155 бригада «Анна Київська», забезпечена й підготовлена Францією, про це написали окремо.

Фото: Руслан Тарасов/АрміяInform. Артилеристи 155 ОМБр на фронті

Якщо масштабно, то The International Institute for Strategic Studies стверджує, що склад Сил оборони на кінець 2024 року був таким:

— 5 танкових бригад;
— 3 штурмові бригади;
— 31 механізована бригада;
— 2 гірсько-штурмові бригади;
— 4 мотопіхотні бригади;
— 1 піхотна бригада;
— 4 бригади морської піхоти;
— 4 десантно-штурмові бригади;
— 1 десантно-штурмовий полк;
— 4 аеромобільні бригади;
— 1 повітряно-десантна бригада;
— 31 бригада територіальної оборони;
— 5 бригад Національної гвардії;
— 1 легка мотопіхотна бригада Національної гвардії;
— 1 ракетна бригада;
— 11 артилерійських бригад;
— 2 бригади РСЗВ;
— 1 інженерна бригада;
— 1 інженерний полк;
— 1 понтонно-мостовий полк;
— 1 бригада інженерного забезпечення.

Додатково в Силах оборони формують одну механізовану і чотири піхотні бригади.

Фото: Генштаб Збройних сил України

З огляду на уроки Запорізької операції чи достатньо артилерійських й інженерних бригад, щоб забезпечити наступ 97 загальновійськових бригад? Чи достатньо однієї ракетної бригади для одночасних ударів на 12 оперативних напрямках, де сьогодні Сили оборони зубами тримають рубежі? У противника — 12 ракетних бригад по 12 ОТРК «Іскандер» у кожній. Виходить, що Сили оборони мають по одній пусковій на кожному напрямку?

Помовчимо про чотири бригади армійської авіації. У Рамштайні навіть вертолітної коаліції немає.

Навіть якщо не роздавати всім усього потроху, а лише посилити найскладніші напрямки, утворюється колосальний управлінський хаос через необхідність ділити тактично самостійні, тому життєздатні бригади й батальйони ледь не на окремі засоби, щоб забезпечувати бойові дії піхоти. Чи вдавати, що ці дії забезпечують?

Зараз ми можемо стверджувати, що відновлення наступальних спроможностей Сил оборони в осяжному майбутньому триватиме, але не буде завершене. Тому вибір Україною стратегії «обмін територій на втрати ворога» видається цілком логічним: Україні критично потрібен час. Триватимуть удари по російській інфраструктурі, яка приносить нашому ворогу гроші для ведення війни.

Цей час ми купуємо дуже дорого, оплачуємо життями, територіями, часткою промислового потенціалу.

Питання до України та її міжнародних партнерів: що з цим робити?

Автор: Віктор Кевлюк, експерт Центру оборонних стратегій

Джерело: LB.ua

Like
Tweet
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Дружина Тігіпка розчулила, як їхня 7-місячна донька вимовляє перше слово
TSN
2025-01-20T13:09:01Z
У стрічці «Бруталіст» використали український Respeecher для покращення угорського акценту Едрієна Броуді
Детектор М
2025-01-20T13:03:25Z
Піде з молотка: унікальний коринфський шолом виставили на лондонському аукціоні
Фокус
2025-01-20T12:57:53Z
Померла учасниця "Лісапетного батальйону"
24tv
2025-01-20T12:42:45Z
Серце розбите: Софія Ротару вийшла на зв'язок із шанувальниками
GlavRed
2025-01-20T12:36:13Z
Євгенія Емеральд закрутила новий роман: перші фото з обранцем
Фокус
2025-01-20T12:30:37Z
Елегантну Мілу Куніс помітили на побаченні з Ештоном Кутчером
Фокус
2025-01-20T12:30:27Z
"А я їм нащо": дружина Остапчука розповіла, чи спілкується вона з дітьми чоловіка
GlavRed
2025-01-20T12:27:08Z
Відомий український 67-річний актор Михайло Мельник втретє став батьком
TSN
2025-01-20T12:27:07Z
Затримано екскомандира 155-ї бригади ЗСУ, який допустив дезертирство підлеглих
Украина Криминальная
2025-01-20T13:09:15Z
Гранти на освіту: МОН пропонує зменшити пороговий бал для деяких спеціальностей
24tv
2025-01-20T13:06:50Z
"Привезли багато гостинців": що буде показувати Український дім на економічному форумі в Давосі
24tv
2025-01-20T13:06:24Z
Соціальне житло в Україні стане платним - експерт
УкраинФорм
2025-01-20T13:03:52Z
Навіть тренувати майже не потрібно: які собаки вважаються найвихованішими
Фокус
2025-01-20T13:00:19Z
Туреччина на порозі впровадження нової системи ППО: що відомо про комплекс HİSAR-O
Фокус
2025-01-20T12:57:57Z
Жінка втратила роботу через кота, який відправив за неї заяву про звільнення
Фокус
2025-01-20T12:57:28Z
Літаки, 90 кораблів та 20 тисяч військових: Туреччина провела навчання у трьох морях
УкраинФорм
2025-01-20T12:54:48Z
Міноборони Данії спростувало російський фейк про загибель данського інструктора F-16 в Україні - ЦПД
УкраинФорм
2025-01-20T12:48:56Z
Інавгурація Трампа: як у США відбуватиметься передавання влади
TSN
2025-01-20T13:09:42Z
Ексзаступник міністра соціальної політики отримав підозру
ГЛАВКОМ NET
2025-01-20T13:06:55Z
Волинська журналістка Ольга Булковська отримала електронний лист з погрозами про замінування будівлі, де вона працює
Детектор М
2025-01-20T13:06:36Z
Маск зустрівся з віце-президентом Китаю напередодні інавгурації Трампа
InternetUA
2025-01-20T13:01:57Z
Латвійські волонтери передали 20 авто для ЗСУ
УкраинФорм
2025-01-20T13:00:44Z
Світ, можливо, вже перебуває у Третій світовій, – спікер парламенту Фінляндії
24tv
2025-01-20T13:00:25Z
Вперше від початку повномасштабної війни в Україні відкрили нове посольство
24tv
2025-01-20T13:00:02Z
Орбан сподівається, що президентство Трампа допоможе йому "окупувати" Брюссель
Европейская правда
2025-01-20T12:51:58Z
Прем'єр Франції вважає, що Європа ризикує бути розчавленою політикою Трампа
Европейская правда
2025-01-20T12:46:58Z
Виявлені вогнища АЧС у Вінницькій і Миколаївській областях
AgroNews
2025-01-20T13:09:19Z
Росія може показати себе слабкою, якщо розпочне наступ на дніпровському напрямку — Тимочко
ZN UA
2025-01-20T13:01:30Z
Зеленський про оборону Донецького аеропорту: Вони витримали там, де не витримав бетон
УкраинФорм
2025-01-20T12:45:49Z
Загроза для великого міста: окупанти наближаються до кордону з Дніпропетровщиною
GlavRed
2025-01-20T12:45:34Z
Київські митники вилучили бивні моржа, які прямували поштою до США
1News
2025-01-20T12:30:33Z
В Україні найближчими днями переважно без опадів, місцями туман
1News
2025-01-20T12:06:40Z
Без лютих морозів та снігу? Яким регіонам пощастить з погодою наприкінці січня
Telegraf
2025-01-20T11:57:32Z
Валерій Дубіль: У Києві проживає близько 500 тисяч внутрішньо переміщених осіб, більшість з яких потребують допомоги
Знай
2025-01-20T11:33:37Z
У Харкові демонтували напис на російській "Алея слави" в парку Машинобудівників
Комсомольская правда
2025-01-20T11:30:48Z
Правоохоронці затримали генералів, відповідальних за невдалу оборону Харківщини під час наступу росіян у 2024 році
Мій Харків
2025-01-20T13:09:21Z
У Мережі з'явилося відео жорстоких знущань старшокласників над дівчиною на Київщині
TSN
2025-01-20T13:09:05Z
Повідомлено про підозру командиру російських окупантів, причетних до розстрілів людей на перехресті Вокзальної та Яблунської в Бучі
Украина Криминальная
2025-01-20T13:06:29Z
Викрито групу зловмисників, які продавали зброю та вибухівку криміналітету
Украина Криминальная
2025-01-20T13:03:29Z
У Санкт-Петербурзі розвідка спалила російський локомотив
ГЛАВКОМ NET
2025-01-20T13:00:57Z
У машині російського актора Гоші Куценка знайшли труп жінки
Фокус
2025-01-20T13:00:20Z
Поліція розшукує чоловіка, який скинув державний прапор у Білій Церкві
1News
2025-01-20T13:00:01Z
У Нідерландах біля судна-притулку з українськими біженцями знайшли муляж ручної гранати
УкраинФорм
2025-01-20T12:57:10Z
Вибух на Європейській площі: у Дніпрі підлітки повторили небезпечний тренд з TikTok
InternetUA
2025-01-20T12:55:14Z
У литовській Клайпеді зможуть розпізнати зерно з окупованих територій України — Мінагро
AIN
2025-01-20T13:06:44Z
Аграрії з початку року взяли більше 1 млрд грн банківських кредитів
AgroPortal
2025-01-20T13:00:51Z
Малі фермерські господарства в Україні торік отримали від Євросоюзу €20 мільйонів - Коваль
УкраинФорм
2025-01-20T13:00:00Z
Дешевий бензин – не головне. Аналітик пояснив, чому Трампу і Україні важливе зниження ціни нафти
Telegraf
2025-01-20T12:39:18Z
Надважлива країна світу закупила рекордні обсяги нафти з Росії та серйозно вдарила по саудитах
24tv
2025-01-20T12:24:29Z
ЄС звернувся до СОТ через практики Китаю стосовно європейських патентів
Европейская правда
2025-01-20T12:22:05Z
Британія допоможе Україні відстежувати вкрадене зерно
AgroNews
2025-01-20T12:15:03Z
У Швейцарії стартував Всесвітній економічний форум
iPress
2025-01-20T12:13:33Z
«Українським агровиробникам потрібен перехідний період у процесі євроінтеграції, аби залишитися конкурентноспроможними», — Андрій Дикун
Agravery
2025-01-20T12:10:59Z
Виручить засіб, який коштує копійки: як позбутися від затхлого запаху в будинку
GlavRed
2025-01-20T12:51:22Z
Як зберігати твердий сир в холодильнику: дієві поради
Комсомольская правда
2025-01-20T12:46:53Z
Городники назвали сорти буряку, які краще садити 2025 року: вони ідеальні і для борщу, і для салату
TSN
2025-01-20T12:39:34Z
Буде сяяти: як легко очистити чайник від накипу – дієвий лайфхак
GlavRed
2025-01-20T12:36:29Z
Ці речі притягують в дім безгрошів'я: час позбутися від них
24tv
2025-01-20T12:30:52Z
Естетична насолода: це масло з авокадо сподобається усім без винятку
24tv
2025-01-20T12:24:45Z
Оптимізм чи песимізм? Як риси характеру визначають успіх у підприємництві
360ua.news
2025-01-20T12:03:51Z
Війна із нечесними відгуками: Італія радикально змінює правила для туристів
ГЛАВКОМ NET
2025-01-20T11:57:53Z
Чи треба вимочувати курку перед приготування: відповідь здивує багатьох
24tv
2025-01-20T10:42:04Z
Епоха штучного інтелекту: як журналістиці пристосуватися до змін
Детектор М
2025-01-20T13:01:50Z
Call of Duty забанила 136 тисяч акаунтів гравців: розробники почали велике "полювання на відьом"
InternetUA
2025-01-20T13:01:26Z
Чи виправить Samsung Galaxy S25 Slim помилки попередніх моделей
InternetUA
2025-01-20T12:48:12Z
Розкрито повний список характеристик смартфона Samsung Galaxy S25
InternetUA
2025-01-20T12:33:51Z
Ілон Маск зізнався у нечесній грі в Path of Exile 2 та Diablo 4 — тепер його мають забанити
ITC
2025-01-20T12:31:20Z
Українців попередили про новий випадок шахрайства щодо виплат
24tv
2025-01-20T12:27:04Z
Пам’ять DDR5 «розігнали» до 12 000 МГц без екстремального охолодження
Portaltele
2025-01-20T12:18:23Z
Експерти б’ють на сполох через швидкий розвиток ШІ та його вплив на ресурси
InternetUA
2025-01-20T12:16:40Z
Підроблені AMD Ryzen 7 9800X3D знов з’явилися на тлі дефіциту
ITC
2025-01-20T12:04:04Z
Пивний живіт: причини появи та як його позбутися
TSN
2025-01-20T13:09:51Z
У МОЗ розповіли, скільки вже відновили пошкоджених внаслідок атак РФ медзакладів
УкраинФорм
2025-01-20T12:42:58Z
3000 близнюків взяли участь у новому дослідженні: що вдалося з'ясувати
TSN
2025-01-20T12:39:42Z
Високий тиск: критерії діагностики, лікування та профілактики артеріальної гіпертензії
24tv
2025-01-20T12:36:40Z
Як швидко заспокоїтися у будь-якій кризовій ситуації: три найкращі методи
TSN
2025-01-20T12:09:05Z
Київстар передав УЗД систему Venue вартістю понад 2 млн грн до центру «Незламні»
TSN
2025-01-20T12:06:57Z
Виявили заміну Оземпіку: вчені знайшли новий спосіб боротьби з діабетом
Фокус
2025-01-20T12:00:56Z
Реформа МСЕК: пацієнт може робити відеозапис процесу оцінювання, але є нюанс
Украина Криминальная
2025-01-20T11:48:48Z
В Европу без кальянов: чем важен последний антитабачный запрет Верховного Суда
Европейская правда
2025-01-20T11:04:38Z
"Коли я помру": Ф'юрі розповів про свої пріоритети в житті
24tv
2025-01-20T13:00:11Z
"Галатасарай" – "Динамо": анонс, де і коли дивитись матч Ліги Європи
ZN UA
2025-01-20T12:48:36Z
"Забудьте про це": промоутер назвав фактор, який завадить Усику повернутись у крузервейт
24tv
2025-01-20T12:48:13Z
Збірна України з греко-римської боротьби виграла Гран-прі у Ніцці
УкраинФорм
2025-01-20T12:45:52Z
Анчелотті став другим тренером Реала, який виграв 150 матчів у Ла Лізі
Football.ua
2025-01-20T12:42:21Z
«До сліз». Вчинок та слова чоловіка Світоліної підкорили мережу
ГЛАВКОМ NET
2025-01-20T12:39:45Z
Хусанов прибув у розташування Манчестер Сіті
Football.ua
2025-01-20T12:24:11Z
Манчестер Юнайтед розраховує на несподіване підсилення під завісу трансферного вікна
Football.ua
2025-01-20T12:15:07Z
"Звільнення Тедеско зі збірної Бельгії — це однозначно погано для України": найкращі коментарі тижня на Football.ua
Football.ua
2025-01-20T12:06:06Z
Технології в авто про які ви могли не знати
360ua.news
2025-01-20T13:00:42Z
Багато водіїв не звертали увагу: навіщо потрібна кнопка на ременях безпеки
GlavRed
2025-01-20T12:27:45Z
Стартували продажі електричної Hyundai Creta: характеристики та ціни
ЗаРулем
2025-01-20T12:15:43Z
Dacia розкрила подробиці про абсолютно новий Sandero
AutoCentre
2025-01-20T12:13:17Z
Стали відомі ціни на Новий PEUGEOT 3008 в Україні
AutoCentre
2025-01-20T11:42:31Z
Через низький попит: електромобілі Tesla Cybertruck переробляють та продають зі знижками
AutoGeek
2025-01-20T11:21:52Z
Вантажівки Ford Trucks продовжують оснащуватися українськими кузовами
AutoCentre
2025-01-20T11:18:40Z
Polestar 3 переміг Model 3 у зимовому тесті запасу ходу електромобілі – хоча Tesla «показала» кращій показник
ITC
2025-01-20T10:49:01Z
Рідкісний Ferrari зірки Формули-1 розбили в Монако
AutoCentre
2025-01-20T10:28:30Z