Як повідомляє пресслужба ЦВК, про це він заявив під час міжнародної конференції «Шляхи до прогресу: українсько-німецькі діалоги щодо верховенства права для вступу до ЄС» у Берліні, передає Укрінформ.
Зокрема, серед проблемних питань, із якими Україна може стикнутися під час повоєнних виборів, Плукар назвав, зокрема, вироблення критеріїв безпекової можливості проведення виборчого процесу на певних територіях; забезпечення реалізації виборчих прав українських виборців за кордоном, внутрішньо переміщених осіб, військовослужбовців; відновлення зруйнованої та пошкодженої виборчої інфраструктури тощо.
За словами заступника голови Центрвиборчкому, 2022 року ЦВК у співпраці з міжнародними партнерами та представниками суспільства представила проєкт законодавчих пропозицій щодо проведення перших повоєнних виборів. Крім того, продовжують працювати три робочі групи щодо вироблення рішень з організаційних питань виборчого процесу, роботи Державного реєстру виборців, реалізації виборчих прав громадян України за кордоном.
“Ми дійсно усвідомлюємо всі виклики, які виникатимуть перед нами як під час проведення післявоєнних виборів, так і загалом на шляху до ЄС. Нині Україна як ніхто розуміє, що захисту демократичних цінностей тільки на папері недостатньо, й українці змушені боронити демократію зі зброєю в руках – і це стосується не лише демократії в нашій країні, а в цілому в усьому світі. І щоб перемогти у цій війні за цінності, маємо посилювати свої зусилля спільно з європейськими партнерами”, – підкреслив Плукар.
Своєю чергою перший заступник Голови Верховної Ради Олександр Корнієнко акцентував, що коли настане час провести вибори після скасування воєнного стану, вони мають бути чесними та справедливими. Тому, на його думку, вже зараз необхідно обговорювати та шукати правильні рішення, щоб бути готовими з усіма напрацюваннями організувати виборчий процес.
Голова правління Громадянської мережі ОПОРА Ольга Айвазовська презентувала основи дорожньої карти повоєнних виборів, відзначивши досягнення Україною суттєвого прогресу в удосконаленні виборчого законодавства. Водночас вона наголосила на необхідності напрацювання рішень і підходів до проведення виборів після війни.
Як повідомлялося, Президент Володимир Зеленський в інтерв’ю американському подкастеру Лексу Фрідману заявив, що відповідно до закону, вибори в Україні відбудуться відразу після скасування воєнного стану.
Голова Центральної виборчої комісії Олег Діденко в інтерв’ю Укрінформу наголошував, що законом встановлена заборона на проведення будь-яких виборів в Україні під час дії воєнного стану. Він також заявив про необхідність додаткового врегулювання питання проведення повоєнних виборів на законодавчому рівні.
Фото: ЦВК