У Клубі білого бізнесу ДПС опинились компанії, повʼязані з підсанкційними особами та корупціонерами
Наразі в Клубі білого бізнесу налічується майже 8 тисяч компаній. При цьому, відповідно даним ДПС, найбільше таких бізнесів у столиці та на Дніпропетровщині. Однак в Клуб потрапили компанії, що мають зв’язки з підсанкційними особами, не відповідають стандартам, а у 24 компаніях на початок повномасштабної війни власниками були росіяни. Про це пише Опендатабот.
За даними аналітиків, дві компанії Клубу належать до групи братів Козак, власники якої мають звʼязок з групою Віктора Медведчука. Також у списку є компанії, які повʼязані з Алеф, якою володіє підсанкційний Вадим Єрмолаєв, та Burisma Group, власник якої знаходиться у Реєстрі корупціонерів. Також в Клубі два бізнеси з групи Юрія Бойко.
42% компаній з Клубу білого бізнесу заробляють від 10 до 100 мільйонів гривень на рік — це 3,3 тисячі бізнесів. Ще 177 компаній можуть похвалитися доходом понад 1 мільярд гривень (2,2%).
Щодо відповідності до принципів білого бізнесу, то, як зазначають аналітики, 208 учасників Клубу не подали звітність до Держстату за 2023 рік, відповідно, оцінити їх фінансові показники наразі неможливо.
Майже чверть представників білого бізнесу зосереджено у Києві – 1927 компаній. Ще 10% або 794 компанії зареєстровані у Дніпропетровській області, а 7% або 594 фірми – у Київській області.
У сфері гуртової торгівлі працює 16% або 1275 компаній із білого списку, у сільському господарстві – 1120 бізнесів (14%). Нерухомістю займаються 675 компаній (8,4%), а обслуговуванням будинків та територій – 359 бізнесів (4,5%). У медичній галузі працюють 312 компаній (3,9%).