MY.UAНовини
Хапуги захопили пляж на березі озера Світязь та будують там рай для віпів
Хапуги захопили пляж на березі озера Світязь та будують там рай для віпів

Хапуги захопили пляж на березі озера Світязь та будують там рай для віпів

На березі озера Світязь частина кварталу місцевого лісгоспу відійшла у приватну власність. На ньому виросли будинки людей з близького оточення багаторічного головного лісівника Волині Олександра Кватирка. Таким чином один з найпривабливіших пляжів озера став недоступним для загалу. Ворота державної бази відпочинку закрили – пройти можна лише з дозволу Любомльського лісгоспу і приватних власників. 

Заради кого порушують закон, який гарантує вільний доступ до водойм, з’ясував Центр журналістських розслідувань «Сила правди».  

«Приватизований» пляж

На березі волинського озера Світязь ще з 70-х функціонує однойменна державна база відпочинку лісівників. Кілька років тому її відремонтували, а сільський пляж, що знаходиться поруч, оновили – облаштували доріжки, встановили альтанки. Якщо раніше відпочивати тут міг будь-хто з місцевих чи туристів, то з літа 2023-го доступ обмежили.

Потрапити до озера місцеві жителі могли лише в обхід. Однак, згодом зникла й така можливість.

«Вони вирили з однієї сторони пляжу рів, щоб люди не могли пройти до свого ж сільського пляжу, а з іншої сторони встановили паркан. Потім люди його вибили. Після скандалу директор Любомльського лісгоспу Туревич (директор філії «Любомльське лісове господарство» Володимир Туревич – авт.) сказав мені забирати пляж поблизу, і, що можу вже туди пісок завозити. Якесь болото людям запропонували, ми відмовилися. Я був шокований, у нас є сільський пляж! Тоді Туревич сказав, що на пляж біля бази ми будемо ходити тільки по перепустках. Та мені від цього гидко, я на тому пляжі виріс», – розповідає житель села Світязь Павло Ганжала.

Павло Ганжала та інші жителі Світязя протестують проти обмеження доступу до пляжу, літо 2023 року.
Паркан і канава на одному з найкращих пляжів Світязя. Травень 2024 року. Фото shatsk.rayon.in.ua.

У 2024 році жителі села Світязь зверталися у Шацьку селищну раду, аби прохід на пляж відкрили.

«Звертаємось до вас з проханням вирішити питання вільного доступу до берега озера Світязь в районі бази відпочинку «Світязь» Світязького лісгоспу по вулиці Набережна. Так як на цю дорогу наклали сервітут, і вона має бути загальнодоступною. Як і берегова лінія озера, яку віднедавна перекрили біля бази «Світязь», – йшлося у зверненні.

У Шацькій селищній раді обіцяли все владнати. До того ж, право людей на вільних доступ до водойми вже закріплене чинними законами України.

«Громадянам забезпечується безперешкодний та безоплатний доступ до узбережжя морів, морських заток, лиманів та островів у внутрішніх морських водах у межах пляжної зони, до берегів річок, водойм та островів для загального водокористування. У цьому випадку це база із загальним доступом, обмежень бути не може. В іншому випадку за це передбачена як кримінальна, так і адміністративна відповідальність», – зазначив адвокат Юрій Терещук.

Однак, навіть по завершенні туристичного сезону база «Світязь» – під замком.

Під воротами бази «Світязь». Грудень 2024 року.

– Ми б хотіли пройти до озера Світязь, – звертаємося до охорони.

– Не можна. Ми не пропускаємо зараз, – каже чоловік.

– Там ж озеро Світязь, ми маємо право пройти до нього.

– Не можна. Це вказівка керівництва. У нас зараз база закрита, все закрито. Мені сказали нікого не впускати.

Виявилось, що так охороняють зовсім не комунальне майно чи майно державного підприємства «Ліси України». Завідувач господарства бази відпочинку «Світязь» Олександр Положевець каже, що ми можемо  потрапити на територію лише у супроводі власника приватних ділянок, які знаходяться за ворітьми.

«Якщо власник приватної ділянки вас проведе на територію, то будь ласка. Без власника зайти не вийде», – зазначив Олександр Положевець.

Однак, звідки на території державної бази ще й приватна, про яку згадує адміністрація закладу? Та й чому охорона узагалі дбає про комфорт приватних осіб?

Відповідь не забарилася: за парканом бази відпочинку «Світязь» саме добудували розкішний таунхаус.

Таунхаус нещодавно добудували і вже ввели в експлуатацію.

Друзі – під одним дахом

Таунхаус на березі Світязя розташований на восьми земельних ділянках. Імена їхніх власників виявилися для Центру журналістських розслідувань «Сила правди» не новими, бо часто фігурують в процесах розподілу мисливських чи лісових угідь, або ж у справах про приватизацію майна колишніх лісгоспів.

Перший щасливий власник землі у райському куточку на березі Світязя за брамою лісівничої турбази – колишній прокурор, а нині адвокат Сергій Степанюк.

Він є другом донедавна директора Поліського лісового офісу, а нині операційного директора Державного підприємства «Ліси України» Олександра Кватирка. Саме Сергій Степанюк представляв у Волинській обласній раді підприємство «Мисливство Волині», якому у 2019 році віддали у користування 36 тисяч гектарів мисливських угідь в лісах Маневиччини. Згодом з’ясувалося, що ця організація була пов’язана з головним лісівником Волині Кватирком. Також Центр журналістських розслідувань «Сила правди» неодноразово фіксував авто Степанюка на подвір’ї, де мешкає сім’я Кватирків.

Сергій Степанюк не заперечує дружніх і бізнесових зв’язків з посадовцем лісової галузі. Каже, землю і дах таунхауса ділитимуть тільки «зі своїми».

«У кожного є своя ділянка. Це приватні дачі для відпочинку, питання про готельний комплекс ніколи не стояло. Я не хотів, щоб там були чужі люди, тож ми домовилися: якщо хтось захоче продати, то ми це маємо узгодити. Комфорт перш за все. Ми маємо розуміти, хто у нас сусіди», – розповідає Сергій Степанюк.

Ще однією ділянкою за ворітьми лісівничої бази «Світязь» офіційно володіє Алла Куренда. Це дружина бізнесмена Станіслава Куренди, сина колишнього першого заступника прокурора Волині Василя Куренди. Наразі Куренда-молодший є власником підприємства «Емоушен груп», яке займається наданням в оренду нерухомого майна. У 2022 році був співвласником підприємства «Казкова оселя».

Куренди і Кватирки товаришують сім’ями. До прикладу, Алла Куренда і Мар’яна Кватирко спільно відвідують ресторани. Це видно зі світлин у їхніх соціальних мережах.

А Станіслав Куренда і Олександр Кватирко разом ходять в лазню. Адже обох ще у 2018 році застали у замаскованій під пресцентр лазні Лісівничого молодіжного центру.

Станіслав Куренда у лазні посеред державного заказника «Воротнів» у 2018 році. 

Нещодавно «Сила правди» розповідала, що Станіслав Куренда зводить котеджі на землях держлісфонду – в заказнику «Зубр» поблизу Луцька. Поліський лісовий офіс не коментує ситуацію. Водночас правоохоронці розслідують самочинне будівництво і захоплення землі.

Станіслав Куренда погодився прокоментувати будівництво на світязькому пляжі.

«Сергієві Степанюку сподобалась ідея розташування там житлового маленького комплексу. Він не знав, чи використовувати його в бізнесовому плані. Ви ж знаєте, Світязь – це здача в оренду, це готелі… Він запропонував мені спільно зробити якийсь проєкт. Згодом ми вирішили, що там таки будуть приватні дачі. Наразі там вісім приватних маєтків. Вони вже введені в експлуатацію, проводяться деякі фасадні роботи, облагороджується територія і заїзд», – каже Станіслав Куренда.

Однак, насправді на березі Світязя немає окремих приватних будинків. Фактично на восьми земельних ділянках знаходиться один суцільний таунхаус із кількома заїздами та місцями для паркувань.

Частиною нерухомості володіє і мисливець Сергій Тимощук. У 2018 році його також бачили на вже згаданій вечірці у пресцентрі держзаказника «Воротнів». Про його зв’язки в лісовій галузі може свідчити й те, що нещодавно Ківерцівське лісове господарство відмовилось від 10 тисяч гектарів мисливських угідь на користь приватної фірми «Мисливське господарство Відродження», яка належить саме Сергієві Тимощуку.

Сергій Тимощук  у лазні посеред державного заказника «Воротнів» у 2018 році.

«Десять років я шукав собі ділянку на Світязі, поки не дійшов до цієї. Там росли кущі і люди ходили пісяти з пляжу. Це буде дача, де я буду відпочивати. Якби там був готельний комплекс, він би не окупився ніколи. Порахуйте рентабельність», – зазначив Тимощук.

Ще один власник комплексу – столичний бізнесмен Олексій Веселовський. У перші місяці існування новоствореного державного підприємства «Ліси України» він очолював філію «Одеське лісове господарство». Нещодавно «Сила правди» вже розповідала про цього любителя розкішних маєтків. У 2018 році Веселовський володів котеджем посеред державного заказника «Воротнів», який дивним чином вибув у приватну власність й перетворився на віллу, а звичайним відвідувачам тим часом заїзд у заказник обмежили.

«Придбав, щоб зробити дачу. Є всі дозвола на будівництво. Там йде декілька квартир чи правильніше назвати будиночків. Буду радий, якщо всі будуть біля мене, або я буду біля них», – каже про нерухомість на Світязі Олексій Веселовський.

Також частиною таунхауса на березі Світязя володіє Оксана Комарова. Вона не вперше фігурує в лісівничих історіях. У 2017 році жінка була власницею того самого котеджу у заказнику «Воротнів», що й Веселовський, а точніше – вона йому його й продала. А в 2021 році саме за поданням Олександра Кватирка Комарова отримала у користування на 49 років 2,5 гектара лісу у Боголюбах неподалік Луцька. «Сила правди» з’ясувала, що жінка працює в компанії «Автодімсервіс», яка торгує автомобільним приладдям.

Ще сусід – Володимир Басюк – володіє підприємством «Деметра Стандарт», що рік тому за майже 22 мільйони придбало колишній державний готельний комплекс для мисливців «Звірів» поблизу Луцька.

А у 2021 році Юрій Погуляйко передав фірмі Басюка «Еко Простір» у платне користування на 49 років 8,5 гектарів землі поблизу сіл Гаразджа і Лище.

«Це для сім’ї, діти будуть їздити з друзями, тусуватися. Це те, про що я мріяв, коли був бідним студентом. Хочу, щоб на Світязі було гарно і чисто, щоб на той таунхаус було не соромно глянути. Сподіваюсь, святкуватимемо там з друзями перемогу України», – каже Володимир Басюк.

Ще двоє власників – Сергій Дворецький та Олександр Шевченко. За словами співрозмовників, вони є товаришами Олексія Веселовського.

Про комфорт друзів під одним дахом дбатиме спеціально створений обслуговуючий кооператив «Проект 0525», зареєстрований у жовтні 2024 року. Очолює його згаданий Сергій Тимощук.

Як лісгосп відмовився від землі на світязькому пляжі

До 2011 року територія відпочинкової бази «Світязь» була державною землею. На постійній основі нею користувався Шацький лісгосп (нині філія «Любомльське лісове господарство»).

Однак, у березні 2011 року Волинське державне лісогосподарське об’єднання «Волиньліс» (нині Поліський лісовий офіс) добровільно відмовилося від частини землі і передало її у резервний фонд Світязької сільради.

Чому лісівникам раптом стала непотрібною частина території бази відпочинку? Саме це запитання зацікавило правоохоронців у 2015 році. Відтак вони відкрили кримінальне провадження. На той час земельна ділянка вже була поділена і привласнена.

За версією слідства, Волинське державне лісогосподарське об’єднання «Волиньліс» з порушеннями відмовилося від постійного користування земельною ділянкою на Світязі. Керівником «Волиньлісу» на той час був Богдан Колісник. Пояснити журналістам «Сили правди», чому було прийняте таке рішення, колишній посадовець відмовився.

Ця земельна ділянка мала рекреаційне призначення – для будівництва та обслуговування бази відпочинку працівників Шацького лісгоспу. На неї розповсюджувався закон України «Про мораторій на зміну цільового призначення окремих земельних ділянок». Попри це, у лютому 2012 року цільове призначення змінили з рекреаційного на сільськогосподарське й затвердили проєкт детального планування індивідуальної дачної забудови. Однак, за версією слідства, зробили це без погодження Державного агентства земельних ресурсів України.

«Раніше там був дуже красивий парк. Росли червонокнижні дерева. Вони то все вирізали, а територію роздерибанили», – пригадує житель села Світязь Павло Ганжала.

У 2012 році Світязький сільський голова Микола Цвид виніс на розгляд сесії питання щодо безоплатної передачі земельної ділянки восьми приватним особам. Згідно з державними актами, у листопаді того ж року її розділили на вісім частин й передали у приватну власність.

«Лісгосп відмовився від цієї землі. Її віддали громадянам, які прийшли в сільраду, написали заяви. Тоді черги з охочих отримати землю не було, тому віддали тим, хто перший звернувся», – зазначив колишній голова Світязької сільради Микола Цвид.

Однак, цікаво те, що під час приватизації і 12 років після, лісівники вказували ці землі у матеріалах лісовпорядкування як 52 квартал Шацького лісгоспу.

«Квартал, в якому знаходяться приватизовані ділянки, включений в матеріали лісовпорядкування. Тобто, самі лісівники визнають, що ця територія належить їм. В даний момент розробляються нові матеріали лісовпорядкування. Вони вже на фінальній стадії затвердження. Там йдеться, що 52 квартал змінив нумерацію на 139, а також зменшився у площі на 0,6 гектара. Тобто на ту площу, яка вже була передана в приватну власність. Схоже, після скандалів «дерибан» землі вирішили трішки узаконити», – каже керівник експертного відділу ГО «Українська природоохоронна група» Петро Тєстов.

«Сила пради» звернулася до директора Любомльського лісгоспу Володимира Туревича, аби зрозуміти, чому земельна ділянка, яка до кінця 2024 року вважалася 52 кварталом лісгоспу, вибула у приватну власність. Посадовець пообіцяв розібратися й пояснити ситуацію після письмового журналістського запиту, однак відповіді так і не надійшло.

Журналісти так і не отримали пояснень від Любомльського лісгоспу

Ділянки для прокурорів і людей лісгоспу

Починалась ця історія дещо інакше. У листопаді 2012 року вісім земельних ділянок передали у приватну власність. Так вже склалося, що серед щасливчиків опинилися прокурори і люди з лісової галузі. Зокрема, дружина на той час заступника прокурора Волинської області Валерія Невірця – Олена Невірець, тодішній прокурор прокуратури Рожищенського району Максим ГудковНаталія Саковець, яка є викладачкою Шацького лісового коледжу, двоє підприємців, які роками співпрацювали з місцевим лісгоспом – Катерина Гедз та Галина Козак.

Земельні ділянки, на яких тепер знаходиться розкішний таунхаус, Світязька сільська рада у 2012 році безоплатно віддала підприємиці Катерині Гедз, яка надавала лісгоспам послуги зі заготівлі  лісу, Володимирові Соколюку і Наталії Саковець – викладачці Шацького лісового коледжу.

У 2018 році їх усі викупив уже згаданий адвокат Сергій Степанюк. Згодом він об’єднав їх в одну суцільну і розділив на вісім частин, якими зараз володіє ціла компанія друзів донедавна директора Поліського лісового офісу Олександра Кватирка.

«Про ці ділянки я дізнався десь у 2015 році, коли працював прокурором. Я знав, що правоохоронці проводили перевірку щодо виділення цих земельних ділянок. Я не дотичний до цього. Через рік відпочивав поблизу, з’явилася нагода придбати там будинок, але ціна була зависока, тож почав дивитися інформаційні довідки по ділянках поблизу, щоб придбати», – пояснив Сергій Степанюк.

«У проєкт увійшли я, тобто, юридично, моя дружина, Сергій Степанюк, Олексій Веселовський зі своїми друзями з Києва. В меншій частині цього проєкту – Сергій Тимощук і Володимир Басюк. Одна земельна ділянка була продана Оксані Комаровій. Там мав бути мій товариш, але він відмовився», – розповів Станіслав Куренда.

Ще одна земельна ділянка у 2012 році від Світязької сільради перейшла у власність на той час прокурора Рожищенського району Максима Гудкова. У 2014 році він продав її засновнику і керівнику громадської організації «Любомльське мисливське господарство» Миколі Власюку. Тоді ж його дружина Наталія викупила сусідню ділянку у Галини Мах.

Тепер там знаходиться сімейний бізнес – база відпочинку «Перша хвиля», яку власники переконливо називають дачним будинком.

«Нам знайомі порадили, що можна там купити землю. Тож одна на мене оформлена, друга – на дружину. Тепер там дачний будинок», – каже Микола Власюк.

Гостям пропонують номери з усіма зручностями: 16 тримісних, а також два двомісні.

Варто зазначити, що у 2014 році ділянкою Наталії Власюк володів на той час прокурор Любомльського району Володимир Лебедюк. Щоправда, лише один день – 30 вересня, а тоді продав нібито своєму сусідові Володимиру Завадському.

«У Світязі у мене ніколи не було ділянки. Завадський – мій колишній сусід у Любомлі. Він ще тоді був хлопчиною, я не розумію як так трапилося. Може, хтось на мене записав?» – припускає Володимир Лебедюк.

Це не перша козирна земельна ділянка на Світязі, власником якої був Володимир Лебедюк – у 2003 році він отримав від держави ділянку під садівництво на північному березі Світязя, на якому розташований елітний дачний масив.

У 2012 році ділянку від сільради на території бази «Світязь» отримала й Олена Невірець – дружина на той час заступника прокурора Волинської області Валерія Невірця.

«Сила правди» сконтактувала із пані Оленою, яка до 2021 року займала посаду начальника відділу сімейної політики департаменту соцзахисту Волинської облдержадміністрації.

«Не знаю, де ви це взяли, може вам це приснилося? Я не пам’ятаю, що в мене там було. Я була власницею навіть Лексуса, то що?» – відповіла жінка.

Тепер ділянкою, яку у свій час отримала Олена Невірець, володіє Олена Вальчук.

Поки ділянка пустує.

Землю від Світязької сільради у 2012 році отримав і керівник Острозького цукрового заводу Ростислав Козакевич. Там нині знаходиться чималий житловий маєток. Тепер ця ділянка належить Володимиру Герасимику.

Ще одну земельну ділянку безоплатно у 2012 році отримала Галина Козак, яка є підприємицею й неодноразово надавала лісгоспам послуги із вирубок лісу на Ковельщині.

У 2020 році там господарював директор компанії «Західні лісові ресурси» Володимир Карпюк, а тепер – Володимир Басюк – власник підприємства «Деметра Стандарт», яке рік тому за майже 22 мільйони гривень придбало колишній державний готельний комплекс для мисливців «Звірів» поблизу Луцька. Також він володіє частиною вже згаданого таунхауса, який будується на сусідніх земельних ділянках.

«Це моя приватна справа. Можливо, зроблю там бізнес, або просто лежаки поставлю. Мені подобається вкладати гроші в Україну, а не купувати віллу в Іспанії», – зазначив Володимир Басюк.

Ділянка знаходиться поблизу ресторації турбази «Світязь». Там почалося будівництво.

Головний лісівник країни пляж зацінив, проблем не помітив

Державне бюро розслідувань вже майже рік розслідує кримінальне провадження щодо ймовірного незаконного збагачення колишнього директора Поліського лісового офісу Олександра Кватирка.

За версією слідства, набуте майно головний лісівник Волині та Рівненщини записував на друзів та родичів, а зберігав – на вже згаданій комунальній земельній ділянці, де розташована база відпочинку «Світязь», куди й обмежили прохід людям. Тож, ймовірно, від зайвих очей ховають не лише приватний таунхаус.

Його будівництво, до речі, стартувало у 2023 році. Тоді ж розпочалися конфлікти із жителями села Світязь, яким обмежили прохід на пляж. Влітку того ж року, коли на території бази вже з’явився перший поверх таунхаусу, на Волинь у службове відрядження прибув директор Державного підприємства «Ліси України» Юрій Болоховець. Виїзна нарада з представниками місцевого самоврядування і фахівцями галузі відбулася саме на базі відпочинку «Світязь».

З опублікованих згодом прес-релізів більшість волинян довідалася, як гарно облаштували рекреаційну базу лісівники. На фото нижче поруч з головним лісівником країни ми бачимо голову обласної ради Григорія Недопада, колишнього директора Поліського лісового офісу Олександра Кватирка, директора Любомльського лісгоспу Володимира Туревича, депутатів Вячеслава Рубльова, Валерія Стернійчука, Ірину Констанкевич та голову Шацької громади Сергія Карпука.

Ділянка знаходиться поблизу ресторації турбази «Світязь». Там почалося будівництво.

Однак, вочевидь, нікого з гостей не зацікавило ні приватне будівництво на території державної бази, ні обмеження доступу до сільського пляжу.

«Після наших спроб надати розголосу мали прикрити це все, злякатися чогось. Як почали про того Кватирка говорити, воно ще більше почало будуватися. Бетон завозиться, басейни будуються… Їм море по коліна. Ніхто нікого не боїться», – каже житель села Світязь Павло Ганжала.

Отож, на березі Світязя, де колись могли відпочивати всі охочі, тепер знаходиться приватний таунхаус, який належить друзям колишнього директора Поліського лісового офісу Олександра Кватирка. Тим часом для жителів Світязя потрапити на свій пляж – завдання із зірочкою.

Більше того, віднедавна Олександра Кватирка перевели на нову посаду. Тепер він – операційний директор у центральному офісі державного підприємства «Ліси України». Цьому не завадило навіть кримінальне провадження за статтею про незаконне збагачення. Чи означає це, що посадовець на новій посаді буде масштабувати свої волинські практики на всю Україну, покаже час.

Автор: Ірина Кравчук

Джерело: Центр журналістських розслідувань «Сила правди»

Like
Tweet
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Предала свою страну и поехала развлекать россиян: хореограф из Украины перекроила себя
Comments UA
2025-01-09T20:57:54Z
Остап Ступка рассказал подробности романа с младшей на 35 лет возлюбленной
Комсомольская правда
2025-01-11T07:51:48Z
Известная украинская ведущая высказалась о проблемах в браке после рождения сына: "Меньше романтики"
TSN
2025-01-11T14:54:58Z
Седокова хочет забрать деньги покойного мужа, который убил себя: семья спортсмена в шоке
Comments UA
2025-01-09T21:21:07Z
"Мы родственные души": 75-летний Ричард Гир с 41-летней женой позировали для глянца
Фокус
2025-01-21T13:51:02Z
Культовый британский музыкант Джон Сайкс умер в 65: чем запомнилась легенда рока
Фокус
2025-01-21T13:42:39Z
"Интересно, состоятся или нет": Олега Винника высмеяли с новыми объявлениями концертов/Певец собирает людей на концерты по 5700 грн за билет
Апостроф
2025-01-21T12:45:46Z
Документалка Екатерины Горностай "Стрічка часу" будет бороться за главную награду Берлинале
Комсомольская правда
2025-01-21T12:31:40Z
Репяхова показала 59-летнего Павлика на лыжах и раскрыла интересный факт об артисте/Пара отдыхает на горнолыжном курорте
Апостроф
2025-01-21T12:06:11Z
"Это пример другим": Зеленский рассказал, где находятся его дети во время войны
Фокус
2025-01-11T11:51:36Z
Зеленский ответил на петицию об отмене раздачи "тысячи Зеленского"
Comments UA
2025-01-09T08:46:28Z
Германия создаёт новую дивизию для защиты стратегических объектов
Апостроф
2025-01-11T15:12:30Z
Женщин отпустят на пенсию досрочно: кому не нужно ждать 60 лет
Знай
2025-01-08T17:36:45Z
Командование Медицинских сил ВСУ заявило о нетерпимости к коррупции после задержания Друзя
Лига
2025-01-21T14:09:30Z
Атака на Смоленск: под удар попал завод по производству авиационных ракет Х-59, — OSINT
Фокус
2025-01-21T14:06:36Z
В Украину прибыла первая партия новейших немецких бронемашин Lynx
Апостроф
2025-01-09T14:00:11Z
ВСУ получили новейшую БМП Lynx KF41 от Rheinmetall: на что способна машина
Фокус
2025-01-08T07:57:37Z
Rheinmetall передал Украине новейшую БМП Lynx
ZN UA
2025-01-07T22:33:49Z
Трамп круто изменил обещание по поводу войны в Украине: на Западе узнали подробности
Comments UA
2025-01-09T20:30:37Z
В МИД РФ истерически отреагировали на адские санкции Байдена: каким ответом грозят
Comments UA
2025-01-11T18:42:38Z
Украина будет без ЕС и НАТО: кандидат в президенты Польши поставил ультиматум
Comments UA
2025-01-09T23:15:05Z
Сбежавший в Румынию детектив НАБУ оказался причастен к фальсификации дела ПриватБанка
Комсомольская правда
2025-01-11T17:12:43Z
Конец российской нефти. Повлияет ли решение Трампа о нефтебурении на доходы РФ
Фокус
2025-01-21T14:06:22Z
Трамп нагло врал во время инаугурационной речи: журналисты сосчитали, сколько раз
Comments UA
2025-01-21T14:06:22Z
Беларусь стянула войска на границу с Украиной: в СНБО прокомментировали
Фокус
2025-01-07T19:51:32Z
«Коррупция» ни при чем: Известна настоящая причина, почему Украину не берут в НАТО
Comments UA
2025-01-08T07:39:30Z
У Трампа готовят встречу с Путиным — Reuters
ZN UA
2025-01-10T17:33:22Z
Ночью Россия атаковала Никопольщину и Киевщину
Комсомольская правда
2025-01-10T06:39:46Z
ВСУ выбили солдат Кима из села в Курской области. ВИДЕО
Новости Украины
2025-01-09T17:33:30Z
Спикер ОТГ "Луганск" рассказал, удалось ли россиянам закрепиться на территории Часовоярского огнеупорного комбината
ZN UA
2025-01-21T14:04:14Z
Украина имеет свою вьетнамскую войну: на каком направлении врагов выкапывают из нор
Comments UA
2025-01-21T13:54:19Z
Оккупанты снова обстреляли Харьковщину: ранены полицейские и гражданские
Comments UA
2025-01-21T13:48:31Z
Может не спасти даже бронь или отсрочка: что делать при принудительной мобилизации
Telegraf
2025-01-21T13:36:43Z
Россияне готовятся к очередному массированному обстрелу Украины
Comments UA
2025-01-21T13:18:38Z
Смогут ли оккупанты зайти в Днепропетровскую область: эксперт озвучил основное условие
Comments UA
2025-01-21T13:12:46Z
Запорожское направление: самосуд в ВС РФ, солдат застрелил командира из АК, — АТЕШ
Фокус
2025-01-21T13:12:15Z
В Киеве столкнулись минивэн и автобус: есть погибшие, а среди травмированных - дети
Апостроф
2025-01-11T21:48:39Z
Удар по Запорожью: количество пострадавших возросло
TSN
2025-01-08T21:27:51Z
В Запорожье количество пострадавших возросло до 122
Корреспондент
2025-01-09T18:21:58Z
В Энгельсе масштабный пожар на нефтебазе после атаки дронов – росСМИ
ZN UA
2025-01-08T01:40:56Z
Пожар на горнолыжном курорте в Турции: число погибших возросло до 66
Европейская правда
2025-01-21T14:04:25Z
В Купянске оккупанты ударили по полицейским "Молнией"
Апостроф
2025-01-21T13:30:58Z
В ночном клубе Киева торговали людьми: вероятно, в этом же доме живет Кличко, — соцсети
Фокус
2025-01-21T13:06:46Z
Страшный пожар на курорте в Турции: известно о гибели 66 человек
Comments UA
2025-01-21T12:51:40Z
Трагедия на Драгобрате: подруга погибшего врача рассказала детали рокового инцидента
TSN
2025-01-21T12:21:04Z
Почему категорически запрещено присваивать найденные вещи и при чем здесь предрассудки
Comments UA
2025-01-09T23:30:46Z
Цена вопроса: чем отличаются дешевые и дорогие корма для животных
Bagnet
2025-01-21T13:46:05Z
Забудьте про перчатки и варежки: как правильно назвать на украинском
Апостроф
2025-01-21T12:57:27Z
Назван неожиданный овощ, который "отнимает" молодость: об этом почти никто не знает
TSN
2025-01-21T10:51:35Z
Славянский гороскоп: тайны от наших предков, которые раскрывают характер каждого на 100%
Знай
2025-01-21T10:51:13Z
Как сделать дом для кота из картонной коробки за 15 минут
Знай
2025-01-21T09:51:54Z
Гороскоп для знаков зодиака на 22 января 2025 года
Корреспондент
2025-01-21T09:48:17Z
Сочные внутри и дико хрустящие снаружи: рецепт куриных котлет с брынзой
Знай
2025-01-21T08:51:42Z
Избавление от старых обид и особенные встречи: 5 знаков зодиака, которых ждет романтика на этой неделе
Telegraf
2025-01-21T08:45:22Z
Доллар в Украине приблизился к новой психологической отметке - курс валют
Известия Киев
2025-01-10T06:27:02Z
Работает ПВО: европейским авиакомпаниям не советуют летать в РФ
Корреспондент
2025-01-09T22:48:48Z
МИД ответил на манипулятивные заявления Венгрии относительно транзита и цен на газ
Европейская правда
2025-01-08T12:48:41Z
На Полтавщине директора спиртзавода подозревают в присвоении 2,5 миллиарда гривен
Comments UA
2025-01-21T13:48:23Z
Названа дата начала выплат субсидий на аренду жилья переселенцам
Апостроф
2025-01-21T13:42:14Z
В Украине продлили выплаты в 6500 грн: кто получит
Фокус
2025-01-21T13:16:07Z
Apple снова лидирует в списке самых дорогих брендов в мире
Корреспондент
2025-01-21T13:06:06Z
В Укрэнерго заявили, что потребление электроэнергии выросло из-за облачной погоды и призвали экономить
Известия Киев
2025-01-21T12:46:46Z
Почему в Украине активизировалось кредитование и каковы прогнозы на будущее
Корреспондент
2025-01-21T11:48:48Z
Спутники зафиксировали уникальный исчезающий остров: что говорят учёные
TSN
2025-01-21T14:09:10Z
В Японии сделали тандемный солнечный элемент с рекордной эффективностью: в чем секрет
Фокус
2025-01-21T14:00:14Z
Гигантский объект мог изменить форму Солнечной системы – ученые
ZN UA
2025-01-21T13:58:27Z
Есть ли польза от ноутбука с двумя экранами и удобно ли за ним работать? Разбираемся на примере ASUS Zenbook DUO
ITC
2025-01-21T13:46:34Z
Как выглядят новорожденные звезды в туманности Ориона: не так, как можно себе представить
Фокус
2025-01-21T13:36:38Z
Xiaomi анонсировала WinPlay Engine: это возможность локальных игр Windows на Android
Фокус
2025-01-21T13:36:25Z
Хакеры заявили о взломе «Ростелекома»
Апостроф
2025-01-21T12:57:38Z
Обитаемые планеты появились еще до образования первых галактик: как такое может быть
Фокус
2025-01-21T12:45:16Z
Парад планет 21 января 2025 года: как и когда наблюдать редкое астрономическое явление в Украине
Comments UA
2025-01-21T12:33:09Z
Возьмут ли в армию с туберкулезом или гепатитом: какие болезни освобождают от службы
Знай
2025-01-10T19:06:40Z
Узнали время защиты организма: создан новый способ определения иммунитета после вакцинации
Фокус
2025-01-07T18:51:38Z
Хотели мышцы, а получили рак: свинец, мышьяк и ртуть нашли в протеиновых порошках
Фокус
2025-01-21T13:42:13Z
Слова, помогающие есть меньше: ученые узнали эффект маркировки продуктов на их потребление
Фокус
2025-01-21T12:30:34Z
Болела голова, а оказалось, что тело оккупировали черви: мужчина ел "не ту еду" и шокировал врачей
Знай
2025-01-21T11:51:16Z
Стройнят, но какой ценой: ученые узнали эффект препаратов для похудения на наш организм
Фокус
2025-01-21T11:42:30Z
Благодаря этим средствам забудете о морщинах на лице
Comments UA
2025-01-21T08:06:23Z
Побольше майонеза? Могут ли мобилизовать украинца с ожирением
Знай
2025-01-21T06:06:00Z
Скрытые симптомы: как распознать болезнь желчного пузыря
Comments UA
2025-01-21T06:03:35Z
Илон Маск намерен купить "Ливерпуль"
ZN UA
2025-01-07T17:36:42Z
В сине-желтых тонах: украинский футболист показал свой эксклюзивный McLaren
Фокус
2025-01-21T14:06:25Z
Усик поделился безумными детскими мечтами
Корреспондент
2025-01-21T12:42:42Z
Потеря показал, чем занимается во время перерыва в выступлениях
Корреспондент
2025-01-21T12:21:31Z
"Я профессиональный футболист": Усик озвучил свои планы после завершения боксерской карьеры
Корреспондент
2025-01-21T10:57:56Z
"Галатасарай" — "Динамо": онлайн-трансляция матча Лиги Европы
Telegraf
2025-01-21T10:30:18Z
"Еще может прибавить": Тренер Жироны оценил состояние Цыганкова
Корреспондент
2025-01-21T10:15:31Z
Владимир Кличко может вернуться на ринг: промоутер боксера сообщил единственное условие
Фокус
2025-01-21T09:51:17Z
Костюк в напряженном матче не сумела пробиться в полуфинал парного турнира Australian Open-2025
TSN
2025-01-21T09:51:14Z
Новая жизнь классики: ржавый "Гелендваген" превратили в покорителя бездорожья
Фокус
2025-01-21T13:15:29Z
Это очень опасно: водителей за езду в куртке оштрафуют на 5100 грн
Знай
2025-01-21T12:51:01Z
Культовый американский спорткар 60-х завелся и поехал после 45 лет простоя
Фокус
2025-01-21T10:21:41Z
В Киеве заметили нового конкурента Tesla Model Y с запасом хода более 750 км
Фокус
2025-01-21T09:30:03Z
Новая Mazda CX-5 2026 засветилась во время испытаний
Фокус
2025-01-21T07:30:56Z
Неожиданный выбор профессионалов: почему опытные водители зимой сознательно меняют А95 на А92
Знай
2025-01-21T03:51:07Z
Штраф за радио в машине: о чем должны знать украинцы, чтобы сохранить деньги
Знай
2025-01-20T22:30:15Z
В ДТП попал эксклюзивный Ferrari звезды "Формулы-1" за $2,5 миллиона
Фокус
2025-01-20T17:51:44Z
В США проверят сотни тысяч автомобилей Honda
Корреспондент
2025-01-20T15:18:19Z