MY.UAНовини
План повалення Лукашенка готовий: що потрібно для успіху і як це вдарить по Путіну
План повалення Лукашенка готовий: що потрібно для успіху і як це вдарить по Путіну

План повалення Лукашенка готовий: що потрібно для успіху і як це вдарить по Путіну

Опозиційна організація, створена білоруськими силовиками, які виїхали за кордон після протестів 2020 року, вже розробила план щодо повалення диктаторського режиму в Білорусі. Утім, для його реалізації мають бути певні передумови. Головною з них є послаблення путінського режиму, зокрема російської армії.

Більше про те, як повалити режим Алєксандра Лукашенка, чим це може обернутися для Владіміра Путіна та про загрози з боку Білорусі в ексклюзивному інтерв'ю 24 Каналу розповів представник Об'єднаного перехідного кабінету Білорусі з оборони та нацбезпеки Вадим Кабанчук.

Білоруська армія могла зайти в Україну одразу за російською

Президент України Володимир Зеленський в нещодавньому подкасті розповів, що мав телефонну розмову з білоруським диктатором Алєксандром Лукашенком. Тоді Лукашенко просив вибачення за те, що з території Білорусі летять російські ракети по Україні. Також Лукашенко запропонував Зеленському вдарити у відповідь по Мозирському НПЗ. Як ви трактуєте для себе ці вибачення і пропозицію Лукашенка?

Тут треба враховувати, що Лукашенко обіймає свою посаду вже понад 30 років. Йому вдається так довго виживати завдяки тому, що він поводиться як політична твари*а. Він може казати протилежні тези навіть в одному своєму реченні.

Усі ж добре пам'ятають, як Лукашенко з картою показував, "звідки на Білорусь готувався напад". Думаю, він тоді розумів, що йому буде дуже складно відмитися від спільного з Путіним образу агресора. Тому йому важливо було, щоб Україна дала будь-яку відповідь на ту агресію, яка почалася у лютому 2022 року.

Що у нього було в голові, те він, напевно, і сказав президенту Зеленському. Бо якби Україна пішла на такий крок (відповісти Білорусі – 24 Канал), тоді Лукашенко дуже легко тлумачив би для білорусів і своїх силовиків, чому вони зайшли в Україну. Я впевнений в тому, що якби російські війська в лютому 2022 року мали б значний успіх, як вони розраховували зайти в Київ, то лукашенківська армія пішла б другим ешелоном.

Інтерв'ю з Вадимом Кабанчуком: дивіться відео

"Дали фору ЗСУ": про бій на Київщині у березні 2022 року

Як для вас почалося повномасштабне вторгнення? Чи можете ви пригадати цей день? Можливо, ви знали до цього, що повномасштабне вторгнення буде?

Я особисто чекав, що це станеться. Дуже багато інформації приходило з Білорусі, і багато факторів говорило про те, що таке вторгнення буде. Однак, безумовно, це інформаційне перенавантаження, коли фактично кожний день стежив за всім, що відбувалось в інтернет-просторі, мене трохи виснажило.

Саме в той день (24 лютого 2022 року – 24 Канал) я прокинувся, здається, о пів на 9 ранку і вже тоді по радіо почув, що почалася повномасштабна війна. Ми тоді були в Черкаській області з дружиною. Відразу поклали речі в машину, і поїхали в Київ, оскільки в нас вже був готовий план, що в разі початку війни ми їдемо на точки збору добровольців з Білорусі й потім вирішуємо, що робитимемо далі.

Ми всі знаємо, що білоруські добровольці брали участь в бойових діях на Київщині. Наприклад, у битві на Villa San Marino, що на в'їзді в місто Буча – у Ворзелі, де білоруські та українські добровольці тримали кругову оборону близько 12 годин. Там були жорстокі, запеклі бої. Скажіть, чи можете ви виокремити якісь конкретні історії з цієї саме битви і яку стратегічну і не тільки роль вона відіграла саме в березні 2022 року?

Так, тоді в тому бою загинуло декілька хлопців, зокрема Ілля з позивним "Литвин". Він був білорусом. На його честь потім назвали один із батальйонів полку Калиновського – батальйон "Литвин". Цей хлопець, з яким свого часу я був в АТО – ми з ним були майже пів року в Мар'їнці, з 2016 по 2017 роки.

Тоді ми ще формувалися, і я не знав, що наших декілька хлопців поїхали в те саме місто, бо на початку війни були досить хаотичні дії по всіх напрямках. Дізнався, що відбувся цей бій, коли приїхав наш хлопець Денис Прохоров з позивним "Кіт", легкопоранений. Він нам повідомив, що загинув Ілля та ще декілька хлопців.

Потім він розказав саму історію, як це було. Ми приїжджали згодом у те місто, на віллу "Сан-Марино". Вона фактично була вся знищена. Це, звісно, таке Боже чудо, що хлопці взагалі там залишилися живі. Думаю, що той бій затримав колони російських окупантів на деякий час, і дав трохи фору Силам оборони, аби підготуватися краще для зустрічі на наступних позиціях.

Лукашенко планував дії разом з російським генштабом

На вашу думку, чи був тоді вибір у Лукашенка погоджуватися чи не погоджуватися на, так би мовити, авантюру з боку російського диктатора Путіна? Якби Лукашенко відмовився від надання плацдарму для наступальної операції, що було б тоді?

Те, що відбулося в лютому (2022 року – 24 Канал), це продовження злочинної фактично політики Лукашенка за 30 років. Він прийшов під гаслами здачі суверенітету Білорусі Росії, підписав різноманітні угоди з Кремлем і по лінії митного союзу, і по лінії ОДКБ. Усе це невипадково.

У нього був такий вираз: "Я на колінах готовий повзти у Росію". І фактично він приповз туди, тому що Білорусь зараз існує в режимі внутрішньої окупації. Цей режим внутрішньої окупації якраз підпирає путінський режим, як це було у 2020 році, коли він готовий був прийти "на допомогу".

Те, що Лукашенко зараз говорить, що він не впливав на ситуацію, можливо, частково і є правдою. Можливо, він справді не впливав, але був повністю поінформований про те, що має відбутися. Нагадаю, напередодні цього вторгнення у нього з Путіним дуже часто були зустрічі. Звісно, що вони там обмірковували не як картоплю садити.

Можливо, ви пам'ятаєте, що Лукашенко говорив, мовляв, "Київ візьмемо за 3 дні, а як потрібно буде, то дійдемо і до Ла-Маншу". Тому, безумовно, він про це знав, і вони планували свої дії разом з російським генштабом.

Як росіянам вдалося так швидко дійти до Києва

Як ви гадаєте, чому російські колони, які сунули на Київ, так швидко дійшли сюди? Звісно, ми ще багато дізнаємося після повномасштабного вторгнення, проте все ж цікава ваша думка. Ми всі пам'ятаємо висадку десанту на аеродромі Гостомель, але ж вся логістика йшла саме з території Республіки Білорусь.

Найкоротший шлях до столиці України – це з білоруської території. Вони, безумовно, це прорахували. Логістична, розвідувальна підтримка та інші допоміжні заходи, які зробив офіційний Мінськ, допомогли російській армії так швидко просунутися.

За злочини, які були скоєні в Бучі та Гостомелі, відповідальний, зокрема, і режим Лукашенка, бо без нього це просто не могло відбутися. Тому, нам, як білорусам, це так само болить, адже агресія відбувалась так само і з території нашої країни.

Тут річ у тім, що білоруське суспільство на той час просто не здатне було чинити такий потужний опір, щоб це зупинити. Але були певні дії, щоб хоч якось перешкодити агресії. Це і кібератаки, і дії на білоруській залізниці. Також старалися інформаційно допомагати українському боку.


Оборона Києва / Ілюстративне фото, Getty Images

Чи можливий новий наступ з Білорусі

Зараз з'являється багато інформації, зокрема від "Беларускі Гаюн" про збільшення білоруських військ на кордоні з Україною. А в Міноборони Білорусі розповіли про те, що з 8 січня до 31 січня там триватимуть військові навчання. На вашу думку, наскільки високою є ймовірність повторного наступу з території Білорусі, й що саме білоруська армія може бути втягнута у війну?

З військового погляду, українсько-білоруський кордон – це лінія фронту. Вона була активна у 2022 році, зараз вже менше. Але вона залишається лінією фронту, тому що Україна вимушена тримати свої війська на цьому кордоні.

Режим Лукашенка створює перманентну загрозу не тільки для України, а й для цілого в регіону. Нагадаю, що відбуваються провокації з нелегальними мігрантами у країнах Євросоюзу. Нещодавно Лукашенко знову сказав, що не буде стримувати мігрантів, яких вони ж спеціально й організовують.

Говорячи про повторну атаку з Білорусі, то вона стане можливою, коли ми побачимо ударне угруповання, яке знову сконцентрується в Білорусі. У 2022 році вони під виглядом навчань сконцентрували великі війська, які потім пішли на Україну. Можливо, щось таке вони зроблять у 2025 році. Спеціальні служби за цим дивляться, і білоруські патріоти так само. Я думаю, що цей факт не залишиться непоміченим.

Про дивну поведінку Лукашенка

Путінський режим продовжує надалі втягувати Білорусь у війну проти України. Проте Лукашенко каже зворотне, що Президент України Володимир Зеленський намагається втягнути його у війну. Як ви для себе трактуєте ці заяви?

Мені досить складно коментувати слова цього так званого президента Білорусі. Я не знаю, як свідома людина може говорити, мовляв, Зеленський на мене наговорює, після того, як по території України протягом 2022 та на початку 2023 років прилетіло з території Білорусі понад 700 ракет, були зльоти авіації та гвинтокрилів.

Це така примітивна його поведінка. Він кидає антитези та дивиться на реакцію. Безумовно, він ще наляканий тим, що в історичному сенсі прийде час і доведеться відповідати за скоєне. Він, можливо, хоче домовитись, зокрема і з Україною.

Була нещодавно заява заступника керівника МЗС Білорусі, що вони хочуть брати участь в перемовинах про мир в Україні. Тут так само незрозуміло – з якого боку, кого вони там представлятимуть, хто вони такі взагалі? Білорусь – країна-співагресор. Яким боком вона буде в цих перемовинах? Питань багато.

Чи можливий переворот у Білорусі

26 січня відбудуться псевдовибори на території Білорусі. Чого очікуєте від цих виборів в контексті того, чи виходитимуть люди в знак протесту? Тому що ми розуміємо, що відбудеться знову фальсифікація.

У Білорусі, мабуть, з 1937 року не було таких масштабних репресій, які тривають майже п'ятий рік. Ми приблизно тільки уявляємо, скільки людей зараз сидить в тюрмах – це тисячі людей. Під каток репресій потрапили десятки тисяч людей. Сотні тисяч людей виїхали з Білорусі в країни Європи, зокрема і в Україну.

Отже, в таких обставинах говорити про те, що білоруси можуть чинити якийсь ефективний опір диктатурі, мабуть, дуже складно. Білоруси розуміють, що це просто така проміжна процедура для пролонгації своїх повноважень. Лукашенко робив це вже не один раз. Там вже все сплановано, навіть намальований відсоток, який він нібито отримує на цих виборах.

Щось дієве зробити в цій ситуації просто неможливо. Зараз будь-яка протестна дія в Білорусі – це знак того, що тебе, найімовірніше, запроторять в тюрму. Ми знаємо, що в Білорусі є тисячі патріотів, які виходили проти диктатури, які зараз перебувають всередині країни й просто чекають зручного часу для того, щоб остаточно поставити крапку в історії цього диктаторського режиму.

Politico писали про те, що рух опору BYPOL, який базується за межами Білорусі, планує переворот на території Білорусі. Наскільки взагалі це реально, на вашу думку? І за яких умов?

Тоді всі порівнювали ситуацію з 2020 роком, коли у нас були сотні тисяч людей на вулицях. І тоді хлопці-патріоти силових структур, які фактично перейшли на бік народу, склали такий план. Але цей план був розрахований на масовий вихід людей. Поки, як я вже сказав, це майже нереально повторити в Білорусі. Повинні скластись обставини.

Одна з найголовніших передумов визволення Білорусі – це ослаблення російського режиму, особливо щодо його мілітарних сил. Зараз перемелювання мілітарної сили росіян відбувається тут – в Україні. Невеличку лепту вносять білоруські добровольці, волонтери, які допомагають Україні. І ось коли прийде цей час, то може загорітися щось всередині Росії.

Найголовніше, щоб їм було просто вже не до нас і в них не вистачило сил. Як, наприклад, зараз, коли не вистачило сил обороняти сирійський режим Башара Асада.

Лідерка білоруської опозиції Світлана Тихановська сказала, що палацовий переворот можливий за участі білоруських добровольців, які зараз протистоять російському ворогу на території України. Чи погоджуєтеся ви?

По-перше, щоб провести палацовий переворот, треба бути в якомусь палаці. Білоруські добровольці перебувають переважно на території України. Історія знає декілька прикладів, коли відносно невелика група людей міняла лад у країні. І ми не кажемо про переворот, ми кажемо про відновлення конституційного ладу і деокупацію Білорусі.

Скільки там треба буде людей, за яких умов – це вже покаже час. Але ми віримо в те, що цей час обов'язково прийде. І найголовніший чинник – це ослаблення Росії. Тоді, як кажуть, у нас буде відкрите вікно спроможностей.

Чи може вихід регіону зі складу Росії призвести до ефекту падіння доміно та повалення кремлівського режиму за собою?

Я наведу історичний приклад. Коли Друга світова війна вже йшла до закінчення, маріонеткам нацистської Німеччини стало зрозуміло, що режим Гітлера програє війну. Вони просто "посипались" одна за одною. Вони по-різному виходили з цієї війни. Був варіант румунський та фінський. Муссоліні взагалі люди всередині Італії самі скинули.

Думаю, щось схоже відбуватиметься і в нашому випадку. Можливо, це викличе ефект доміно. Можливо, загоряться регіони в Росії – Північний Кавказ та інші. Усі вже бачать, що ця імперія була доволі штучно зібрана. Головний фактор їхньої так званої стабільності – просто мілітарні сили, які міцно тримають різні народи вкупі.

Про "таємну" пропозицію Лукашенку

Радник Світлани Тихановської припустив один сценарій, зазначивши, що не можна виключати, що Лукашенко і його родина отримують гарантії безпеки, але за умов, що зупиняться репресії, відбудеться демократичний транзит влади, а Росія не перехопить цілковитий контроль над Білоруссю. Лукашенко отримав таку пропозицію, проте відмовився від неї, на вашу думку, чому?

Думаю, що недостатньо сформований важіль тиску на режим і на Лукашенка, щоб він пішов на такі умови. Ті з нас, хто був в зоні бойових дій, бачили, до чого призводить війна. Безумовно, ми такого не хочемо у себе на батьківщині, тому така пропозиція до нього, пролунала, щоб у нас більш-менш все закінчилось без зруйнованих міст, без жертв та крові.

Тут дуже багато факторів, які повинні скластися і спрацювати разом. Не знаю, чи взагалі буде така пропозиція, а коли й буде – чи зможе фізично нею скористатися диктатор і його сім'я. Часом зміни відбуваються дуже швидко. Наприклад, досвід Румунії, коли Чаушеску зрозумів, що йому кінець і почав тікати на вертольоті. Його просто здали власні військові й все.

Чи намагається зараз Лукашенко балансувати між Заходом і Росією?

Це його звичайна поведінка. Колись у нього був міністр закордонних справ Володимир Макей, який казав, що Білорусі треба пройти свій унікальний шлях від диктатури до демократії. Він пробував балансувати між Заходом і Сходом, але для нього це дуже сумно закінчилось – Макей з невідомих причин помер.

Я бачу, що Лукашенко зараз перебуває у сфері інтересів Росії, тому йому важко вирватися, а найголовніше – він втягнув туди всю країну. Для Білорусі вийти з лещат Путіна, скасувати митний союз – майже неможливо. Реальний сценарій я бачу тільки при розгромі Росії в Україні.


Лукашенко, імовірно, наляканий і хоче домовитися / Getty Images

Про перенесення війни на територію Білорусі

Нещодавно Лукашенко сказав, що планує розмістити на території Білорусі десяток "Орешників". На кого спрямовані такі заяви та який їхній мотив?

У нього основний мотив – це утримання особистої влади в Білорусі. У часи Радянського Союзу країна мала ядерну зброю, від якої відмовилась згідно з Будапештським меморандумом. Лукашенко упродовж свого президентства декілька разів дуже шкодував з цього приводу.

Коли на російські гроші побудували атомну електростанцію в Островці, він сказав, що Білорусь увійшла до "клубу ядерних держав". Тобто, заяви про "Орешник" – це спроба шантажу на випадок, якщо Захід чи Україна підтримуватимуть якісь дії проти нього. Тоді у Лукашенка буде страховка у вигляді ядерної зброї, яку він начебто може застосувати.

Це блеф. Не думаю, що йому дозволять натиснути "червону кнопку", якщо до цього дійде. Думаю, що росіяни можуть скористатися Білоруссю як розмінною монетою в цій грі.

Дуже часто на територію Білорусі залітають російські "Шахеди". Чому це відбувається? І чи міг Лукашенко колись подумати, що дрони, які мають бойову частину, завдають шкоди місцевому населенню, – прилітатимуть на його територію?

Те, що в Білорусь залітають "Шахеди" – це наслідки його авантюрної політики, якою він втягнув білорусів у війну. Якби не було війни в Україні, то не було б ніяких "Шахедів" у Білорусі. Є декілька версій, чому вони так залітають. Деякі "Шахеди" перелітають Україну чи навіть в Латвії падають.

Можливо, росіяни одразу програмують їх на такі дії, для того, щоб тримати Лукашенка в тонусі, чи щоб у нього був формальний привід для війни в Україні через такі атаки. Адже спершу пробували говорити, що це саме українські дрони. Навіть показували якісь фальсифікації. Насправді ми не знаємо. Може бути, що це український РЕБ, але я ще раз повторю – усе це наслідки політики Лукашенка.

Народний депутат України Олег Дунда вважає, що крім військових дій на території Курської області, війну потрібно перенести й на територію Білорусі. Це може стати великим ударом для Москви. Чи погоджуєтеся ви з такою думкою?

Я, безумовно, білоруський патріот. Я всією душею прагну якнайшвидшого визволення Білорусі, але не за будь-яку ціну. Коли говорить представник української держави, то, напевно, він має якусь інформацію. У мене такої інформації немає, я не можу говорити про плани України чи українського Генштабу.

З військового погляду, Білорусь – це такий "балкон", який нависає над Україною з Півночі. Там тисяча кілометрів кордону. Він фактично межує з країнами НАТО, проєктуючи силу на регіон. Білорусь перманентно погрожує як Україні, так і країнам НАТО, зокрема Польщі, Литві, Латвії.

Мені важко сказати, який сценарій ухвалять військові, але я точно знаю, що у випадку повторення 2022 року, – буде жорстка відповідь по Білорусі як по легітимній військовій цілі.

Чи є зараз передумови для переговорів

Операція на Курщині мала на меті не допустити наступу Росії в бік Сумської області. Це без перебільшення феноменально, бо Україна змогла там закріпитися і втримує територію. Якою була ваша перша реакція, коли ви про це дізналися?

Нарешті Україна почала діяти симетрично, вирівнюючи умови та правила ведення війни. Раніше росіяни користувалися тим, що можуть атакувати будь-де та з будь-якого місця, а Україна була змушена сидіти у своїх кордонах і оборонятися. Зараз українці перевернули "шахову дошку" й показали, що вони теж атакуватимуть там, де є військова доцільність.

Думаю, що Курська операція завдала путінському режиму велику психологічну травму, показавши гнилість і слабкість всієї системи. Росія може ввести війни проти слабких країн і народів, але не здатна обороняти всю свою велику територію. Саме тому ми бачимо нальоти українських дронів на бази в Росії, на нафтопереробні комплекси. Вони тільки підтверджують, що росіяни не можуть себе ефективно захищати.

Наскільки Курська операція є ваговим "козирем" у майбутніх переговорах?

Щиро кажучи, я не знаю, чи є зараз умови для будь-яких переговорів. Путін почав війну і, з його боку, я не бачу бажання її зупиняти. Для перемовин потрібна воля двох сторін.

Зрозуміло, що всі нормальні люди хочуть миру, закінчення війни. Але на яких умовах вона має закінчиться? Я знаю, що росіяни висувають вимоги капітуляції України, вони хочуть територій, яких навіть не контролюють, наприклад, частину Херсонської та Запорізької областей. Мені важко уявити, що Україна піде на ці умови й переговори.

За якої умови найближче оточення Путіна піде проти нього

Ми пам'ятаємо, що Євгєній Пригожин намагався провести заколот у Росії. Як ви думаєте, чи в найближчому оточенні Путіна є люди, які змогли б піти на такий крок? І, відповідно, що може стати головною причиною для цього?

Ми знаємо, що російські можновладці здебільшого є доларовими мільйонерами, мільярдерами, їхні діти навчаються та живуть у країнах Заходу. Я думаю, що в певний час, вони зрозуміють, що Путін остаточно зійшов з розуму й хоче затягнути їх в могилу разом з собою. Тоді, виходячи з інстинкту самозбереження, вони повинні піти на якісь кроки, щоб його усунути.

Мені складно сказати, як все це відбудеться. "Рейд" Пригожина їх дуже сильно налякав. До речі, тоді Лукашенко втрутився в ситуацію, намагався якось все владнати. Ми знаємо, чим це закінчилося для Пригожина. Він зробив помилку, йому треба було довести до кінця те, що задумав. Тоді, можливо, і для нас ситуація змінилася б.

Але заколот Пригожина показав, що імперія насправді гнила та слабка. Люди всередині Росії досить неоднозначно ставляться до Путіна, і до його режиму в Кремлі.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Предала свою страну и поехала развлекать россиян: хореограф из Украины перекроила себя
Comments UA
2025-01-09T20:57:54Z
Остап Ступка рассказал подробности романа с младшей на 35 лет возлюбленной
Комсомольская правда
2025-01-11T07:51:48Z
Известная украинская ведущая высказалась о проблемах в браке после рождения сына: "Меньше романтики"
TSN
2025-01-11T14:54:58Z
Седокова хочет забрать деньги покойного мужа, который убил себя: семья спортсмена в шоке
Comments UA
2025-01-09T21:21:07Z
FIINKA о Евровидении, мошенничестве и плагиате своей песни: "Все куплено или подтасовано"
Знай
2025-01-22T09:51:20Z
Звезда "50 оттенков серого" Дакота Джонсон и Крис Мартин возобновили свой роман
Фокус
2025-01-22T09:30:18Z
Скандал на съемочной площадке: Джастин Бальдони против Блейк Лайвли
Корреспондент
2025-01-22T09:21:25Z
Список номинантов на «Оскар» может стать короче: какой скандал происходит вокруг главных фильмов года
Marie Claire
2025-01-22T09:00:43Z
Paramount объявила дату премьеры четвертой части Соника
Корреспондент
2025-01-22T08:51:43Z
"Это пример другим": Зеленский рассказал, где находятся его дети во время войны
Фокус
2025-01-11T11:51:36Z
Зеленский ответил на петицию об отмене раздачи "тысячи Зеленского"
Comments UA
2025-01-09T08:46:28Z
Германия создаёт новую дивизию для защиты стратегических объектов
Апостроф
2025-01-11T15:12:30Z
Женщин отпустят на пенсию досрочно: кому не нужно ждать 60 лет
Знай
2025-01-08T17:36:45Z
Инвалидность военнообязанных: все о ВВК и повторном осмотре в 2025 году
Фокус
2025-01-22T10:06:52Z
За весь 2024 год женщина потратила в магазинах менее 100 долларов: как ей это удалось
Фокус
2025-01-22T10:06:43Z
В Украину прибыла первая партия новейших немецких бронемашин Lynx
Апостроф
2025-01-09T14:00:11Z
"Ее игнорировали": эксперт рассказал, почему невеста Безоса выглядела отрешенной на инаугурации
Фокус
2025-01-22T10:06:39Z
Отпуск по семейным обстоятельствам: когда военный имеет на него право
ZN UA
2025-01-22T10:04:22Z
Трамп круто изменил обещание по поводу войны в Украине: на Западе узнали подробности
Comments UA
2025-01-09T20:30:37Z
В МИД РФ истерически отреагировали на адские санкции Байдена: каким ответом грозят
Comments UA
2025-01-11T18:42:38Z
Украина будет без ЕС и НАТО: кандидат в президенты Польши поставил ультиматум
Comments UA
2025-01-09T23:15:05Z
Сбежавший в Румынию детектив НАБУ оказался причастен к фальсификации дела ПриватБанка
Комсомольская правда
2025-01-11T17:12:43Z
Каволи спрогнозировал, какой будет ситуация на фронте в 2025-м: Я не переживаю, что Украина может внезапно проиграть
ZN UA
2025-01-22T10:09:24Z
Стало известно, на какое требование Трампа не пойдут ни Украина, ни Россия
Comments UA
2025-01-22T10:03:45Z
У Трампа готовят встречу с Путиным — Reuters
ZN UA
2025-01-10T17:33:22Z
Трюдо раскрыл карты: зачем Трамп угрожает сделать Канаду 51-м штатом США
Comments UA
2025-01-10T09:04:55Z
Россия и Путин предали Тегеран и Асада – иранский генерал рассказал подробности
ZN UA
2025-01-10T00:16:45Z
Ночью Россия атаковала Никопольщину и Киевщину
Комсомольская правда
2025-01-10T06:39:46Z
ВСУ выбили солдат Кима из села в Курской области. ВИДЕО
Новости Украины
2025-01-09T17:33:30Z
«В глазах генерала видно, что это самое болезненное унижение»: известного «киборга» возмутил арест топовых офицеров ВСУ
Апостроф
2025-01-22T09:54:45Z
Оккупанты захватили населенный пункт в Харьковской области и продолжают наступать дальше
Comments UA
2025-01-22T09:42:49Z
Диверсия в Донецке: учасники движения "АТЕШ" сожгли военный автомобиль окупантов
TSN
2025-01-22T09:36:53Z
Загадочный символ на шевроне 30 ОМБр связан с воевавшим с татарами и московитами князем
Telegraf
2025-01-22T09:12:41Z
Гороскоп для знаков зодиака на 23 января 2025 года
Корреспондент
2025-01-22T09:09:33Z
Россияне массированно обстреляли Харьковщину: десять раненых, есть разрушения
ZN UA
2025-01-22T09:04:13Z
Сырский обратился к воинам: что сегодня происходит на фронте
Comments UA
2025-01-22T08:45:44Z
Доллар в Украине приблизился к новой психологической отметке - курс валют
Известия Киев
2025-01-10T06:27:02Z
МИД ответил на манипулятивные заявления Венгрии относительно транзита и цен на газ
Европейская правда
2025-01-08T12:48:41Z
Работает ПВО: европейским авиакомпаниям не советуют летать в РФ
Корреспондент
2025-01-09T22:48:48Z
Новые лимиты на денежные переводы: украинцам разъяснили, как избежать подозрений и проблем с банком
Политека
2025-01-22T10:03:46Z
Российский нефтяной экспорт через Балтику сократился вдвое
Хвиля
2025-01-22T09:57:46Z
ДТЭК делает все возможное для усиления энергобезопасности Украины и Европы – гендиректор компании Тимченко для CNBC
Апостроф
2025-01-22T09:39:02Z
В России планируют транзит газа в Приднестровье, от покупки ресурса пока отказались
ZN UA
2025-01-22T09:34:34Z
Повышение тарифов госкомпаний может привести к уменьшению производства и массовым увольнениям - заявление «АрселорМиттал Кривой Рог»
Апостроф
2025-01-22T09:21:56Z
Совместные предприятия Украины и ЕС объединят экономики стран и позволяют увеличить производство – The Economist
Апостроф
2025-01-22T09:06:55Z
В Киеве столкнулись минивэн и автобус: есть погибшие, а среди травмированных - дети
Апостроф
2025-01-11T21:48:39Z
Удар по Запорожью: количество пострадавших возросло
TSN
2025-01-08T21:27:51Z
В Запорожье количество пострадавших возросло до 122
Корреспондент
2025-01-09T18:21:58Z
Повреждения в 7 областях: раскрыты детали ночной воздушной атаки на Украину
Апостроф
2025-01-22T09:45:21Z
В Черкасской области задержали экс-начальника ТЦК за взятку в 2 тыс долларов действующему начальнику ТЦК
Известия Киев
2025-01-22T09:31:36Z
Число жертв пожара на горнолыжном курорте в Турции возросло до 76 человек
Апостроф
2025-01-22T08:57:56Z
Раненые люди и изуродованные дома: последствия атаки врага на Сумы
Апостроф
2025-01-22T07:39:18Z
В Сумах дрон попал в частный сектор, пострадали три человека
Комсомольская правда
2025-01-22T07:22:56Z
Суд дал реальный срок за СОЧ и отправил солдата в тюрьму, хотя тот и раскаялся
Telegraf
2025-01-22T07:03:43Z
Почему категорически запрещено присваивать найденные вещи и при чем здесь предрассудки
Comments UA
2025-01-09T23:30:46Z
Одна хитрость при бронировании — и при полете в самолете вдвое больше места: в чем секрет
Фокус
2025-01-22T09:51:46Z
Что подарить девушке на День святого Валентина: подборка идей для влюбленных
Лига
2025-01-22T08:18:45Z
Обычные готовить больше не захотите: рецепт сочных рубленых котлет
Telegraf
2025-01-22T07:12:08Z
Если времени мало — приготовьте этот плов: справитесь за 30 минут
Telegraf
2025-01-22T04:15:01Z
Остается свежим в три раза дольше и не прорастает: где нужно хранить картофель
Marie Claire
2025-01-22T03:00:21Z
Парфюмерный этикет: почему 35% россиян готовы сделать замечание окружающим из-за аромата
Marie Claire
2025-01-22T01:00:26Z
Астрологи назвали пятерку самых сложных знаков зодиака: кто покидает партнера в слезах
Знай
2025-01-21T20:51:25Z
Овнам — благополучие, Девам — крушение планов: гороскоп Таро на 22 января 2025 года
Telegraf
2025-01-21T18:48:05Z
Silent Hill f и Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2 получили возрастной рейтинг в Южной Корее
GameMag
2025-01-22T10:06:53Z
Продажи Mortal Kombat 1 превысили 5 миллионов копий
GameMag
2025-01-22T10:01:40Z
Марсоход NASA обнаружил доказательства наличия жидкой воды на поверхности Марса
Фокус
2025-01-22T09:57:38Z
Большинство скорпионов на Земле готовы распылять свой яд, но не делают этого: чего они ждут
Фокус
2025-01-22T09:57:06Z
Официально: Релиз Unknown 9: Awakening не оправдал ожиданий Bandai Namco, сиквел отменен
GameMag
2025-01-22T09:55:41Z
Китай обошел США в новой гонке: где страна берет "бесконечную" энергию
Фокус
2025-01-22T09:42:50Z
Безграничная энергия все ближе: китайское "искусственное Солнце" установило новый рекорд
Фокус
2025-01-22T09:34:35Z
Обезьяну из Black Myth: Wukong подвинут с пьедестала: появился игровой трейлер конкурента
Фокус
2025-01-22T09:15:23Z
Презентация Galaxy S25: онлайн-трансляция
ZN UA
2025-01-22T09:07:38Z
Возьмут ли в армию с туберкулезом или гепатитом: какие болезни освобождают от службы
Знай
2025-01-10T19:06:40Z
Три знака Зодиака, которым стоит быть осторожнее до конца зимы
Фокус
2025-01-22T09:27:13Z
Можно ли пить без вреда здоровью? Новые выводы ученых об алкоголе
Знай
2025-01-22T08:51:32Z
Воспользуйтесь этим 5-минутным трюком и засыпать начнете очень быстро
Comments UA
2025-01-22T08:06:02Z
Домашняя мазь от усталости и тяжести в ногах: рецепт, который работает всегда
Знай
2025-01-22T07:51:11Z
Могут ли уволить за частые больничные
Знай
2025-01-22T07:21:25Z
Реформа МСЭК: как проводят установление инвалидности сейчас
ZN UA
2025-01-22T07:06:27Z
Углубления, отслойка и изменение цвета: о каких проблемах со здоровьем могут сказать ногти
Знай
2025-01-22T05:51:22Z
«Почему варикоз может появиться в молодом возрасте?»
Marie Claire
2025-01-22T05:00:53Z
Бедняков и жена Усика помогают семье избитой в Белой Церкви девочки
Комсомольская правда
2025-01-22T08:58:21Z
Лига чемпионов: расписание всех матчей дня 22 января
ZN UA
2025-01-22T08:43:42Z
Салах вписал себя в историю Ливерпуля бомбардирским достижением
Корреспондент
2025-01-22T08:15:04Z
"Ливерпуль" одержал седьмую победу подряд и продолжил возглавлять таблицу Лиги чемпионов
TSN
2025-01-22T07:51:16Z
Свитолина повторила свой лучший результат на Australian Open
Telegraf
2025-01-22T07:42:50Z
Пушич назвал главную проблему Шахтера перед игрой с Брестом
Корреспондент
2025-01-22T07:21:32Z
"Ляп" Трубина и 9 голов на двоих: "Барселона" одолела "Бенфику" в суперматче Лиги чемпионов
TSN
2025-01-22T07:21:10Z
"Люди!!!! Что с вами не так!!?" Жена Усика сравнила жизнь в Украине с фильмом ужасов/Женщину шокировала гибель одномесячного младенца
Апостроф
2025-01-22T07:12:41Z
Барселона переиграла Бенфику в матче с девятью голами и хет-триком
Корреспондент
2025-01-22T05:15:52Z
Риск для жизни: водителей предостерегли, чего нельзя делать на заправке
Знай
2025-01-22T08:21:29Z
В Украине появился роскошный электрифицированный минивэн от BYD и Mercedes
Фокус
2025-01-22T07:15:40Z
Просторный, практичный, современный: тест-драйв нового Opel Combo
Фокус
2025-01-22T05:42:38Z
Транспорт будущего: в США создали электрический летающий мотоцикл-амфибию
Фокус
2025-01-21T17:30:40Z
Мошенничество на дорогах: полиция назвала три схемы, как пешеходы "разводят" водителей
Знай
2025-01-21T15:21:43Z
Просторный, практичный, современный: тест-драйв нового Opel Combo
Фокус
2025-01-21T14:51:58Z
Новая жизнь классики: ржавый "Гелендваген" превратили в покорителя бездорожья
Фокус
2025-01-21T13:15:29Z
Это очень опасно: водителей за езду в куртке оштрафуют на 5100 грн
Знай
2025-01-21T12:51:01Z
Культовый американский спорткар 60-х завелся и поехал после 45 лет простоя
Фокус
2025-01-21T10:21:41Z