MY.UAНовини
"Путін вже виграв одну битву проти Заходу": інтерв’ю з ексміністром закордонних справ Литви
"Путін вже виграв одну битву проти Заходу": інтерв’ю з ексміністром закордонних справ Литви

"Путін вже виграв одну битву проти Заходу": інтерв’ю з ексміністром закордонних справ Литви

Ландсбергіс вважає, що ще можна впоратися з "ядерним хуліганом" Путіним.

Міністр закордонних справ Литви у 2020-2024 роках Ґабріелюс Ландсберґіс — один із найбільш затятих адвокатів України на Заході. На відміну від багатьох закордонних дипломатів, кожна його публічна промова містила чіткий меседж: перемога України — єдиний спосіб раз і назавжди зупинити російського диктатора Путіна.

Що призвело до сповільнення підтримки Києва з боку союзників, які гарантії безпеки Захід може запропонувати Україні в разі переговорів з РФ, та чого чекати від другого терміну президента США Дональда Трампа — далі в інтерв’ю "Телеграфа" з відомим литовським політиком.

Захід має показати, що більше не боїться Путіна

— Ми з вами розмовляємо напередодні інавгурації Дональда Трампа. Не секрет, що почастішали розмови про можливі мирні переговори між Україною та Росією, а також підштовхування України до цього. Тож цікаво дізнатися вашу думку з цього приводу. Як можуть розвиватися події для України цього року, і що принесе нам наступний термін Трампа?

— Як і багато хто в Україні, я був досить стурбований ідеєю президента Трампа досягти миру за 24 години.

Важко було уявити сценарій, за якого це може спрацювати без якихось серйозних, навіть екзистенційних поступок з боку України. Тож тепер, коли кажуть, що це займе більше часу — щонайменше шість місяців або довше, і навіть без конкретної дати — для мене це означає, що люди дійсно готуються, усвідомлюючи складність завдання перед ними.

У принципі, я можу погодитися з багатьма меседжами, які ми чуємо від нових радників при президентові Трампі. Мир може прийти лише через силу, а сила у цьому випадку означає силу України. Це дає мені надію, що ми можемо побачити щось, що насправді змінить ситуацію в Україні, дозволить українцям продемонструвати зовсім іншу позицію на полі бою, а потім перенести її за стіл переговорів.

Я вважаю, що президент Зеленський дуже вдало висловився, що Україна готова шукати миру. Україна завжди готова шукати миру, але мир не може означати капітуляцію. Зрозуміло, що капітуляція, слабка позиція України не працює ні для України, ні для Європи, ні для президента Трампа. Тож давайте трохи почекаємо, робитимемо те, що завжди робили, вимагатимемо більшого та сподіватимемося на краще.

— Ми бачили, що протягом цих трьох років Україна отримувала достатньо зброї, щоб захистити себе, але недостатньо, щоб досягти прориву та військової перемоги. Що може змінити цей підхід "управління ескалацією" на підхід "миру через силу" з боку Європи, США та загалом Заходу?

Гадаю, що Путін виграв одну дуже конкретну битву. Він виграв битву за вселення страху в нашу свідомість.

Це стало очевидним наприкінці 2022 року, коли Путін заявив, що поразка його армії в Україні може стати необхідністю для застосування Росією ядерної зброї. Це шокувало західних союзників і сповільнило їхню підтримку. Саме звідси походить ця стратегія "ми не можемо дозволити Україні виграти, тому що якщо Україна виграє, а Росія програє, то це ядерна війна".

Чесно кажучи, це велика перемога Путіна. Він виграв битву страху проти президента Сполучених Штатів та лідерів найвпливовіших країн Європи. Ніхто не зміг сказати йому: "Якщо ти наважишся застосувати ядерну зброю, ось що з тобою станеться".

Якщо ми розуміємо, що стратегія останніх трьох років була неправильною, потрібні зміни. Перш за все, ми повинні виграти битву зі страхом та сказати Путіну: "Ми більше тебе не боїмося. Ось що ми зробимо з тобою, якщо ти вдашся до ескалації".

Мені подобається, як ви назвали Путіна "ядерним хуліганом", це дуже точне визначення. Здається, що нам потрібен рецепт, як врешті покарати цього хулігана.

— Так.

НАТО — найкраща гарантія безпеки, але є ще один варіант

— Тривають дискусії щодо гарантій безпеки, які Захід може надати Україні в разі початку переговорів. Тож якими можуть бути ці гарантії? Чи може Україна нарешті отримати запрошення до НАТО? Або ж мова більше про, скажімо, миротворчий контингент?

Я завжди наполягав на тому, що Стаття 5 НАТО є найбільш ефективною гарантією безпеки та до того ж найдешевшою для союзників. Тому що це цілісний пакет.

Ви отримуєте конвенційні гарантії, які означають, захист з боку союзників у разі будь-якої інтервенції у вашу країну. І ви також отримуєте ядерні гарантії, що є надзвичайно важливим. Ми не можемо про це забувати.

Бо якщо країна, наприклад, вводить [військовий] контингент, але каже, що ядерна зброя — це вже ваша справа, то як держава на кшталт України, яка відмовилася від такої зброї на початку 90-х в обмін на гарантії безпеки, може почуватися безпечно, коли її головний ворог постійно залякує чи погрожує ядерною зброєю? Це неможливо, правда? Тому має бути цілісний пакет, і НАТО — це саме такий пакет.

Знову ж таки, є люди на Заході, які вважають, що НАТО — це "червона лінія" для Путіна. Що ми маємо бути обережними з цим. Що потрібно зважати на те, що думає Путін. Вони хочуть якось допомогти Путіну не надто хвилюватися.

За такого сценарію нам потрібно шукати щось інше. Добре, звернімося до історичних прикладів. Це, звичайно, не зовсім те саме, але, наприклад, країни, які не є членами НАТО, але мають США за свого союзника та гаранта безпеки. Це Південна Корея та Японія.

У цьому випадку є кілька важливих моментів. По-перше, США мають забезпечити "ядерну парасольку", де напад на ці країни прирівнюється до нападу на Сполучені Штати, і Штати дають відповідь на це. По-друге, у цих країнах має бути розміщений значний контингент військ США.

Ми говоримо про 30 тисяч військових поблизу кордону, які здатні захистити Україну з першої ж секунди. Це не теорія, це не просто угода на папері. Це реальне зобов'язання. На ранніх етапах нового миру, якщо ми уявимо, що він настане, ми потребуватимемо цього негайно.

Моя основна тривога полягає в тому, що якщо союзники вважають, що можна обійтися гарантіями на папері, на кшталт "бережіть себе там" документу, то ця угода буде порушена наступного дня.

Я намагаюся нагадати людям, що Мінськ-1 і Мінськ-2 були саме такими угодами. Країну змушують погодитися, бо немає іншого виходу. Наступного дня Путін починає стріляти. Він звинувачує Україну і знову атакує. Тож немає жодної причини, чому цей сценарій не повториться, якщо ми цього разу не будемо діяти серйозно.

— Я жила на Донбасі, у місті Покровськ, до 2022 року. Тож чудово знаю, як Росія постійно порушувала режими припинення вогню.

— Так, я багато разів відвідував Донбас. Я був членом Європейського парламенту після початку першої війни в Україні, надалі перебував в опозиції (в литовському парламенті — Ред.) та відвідував лінію розмежування, щоб доносити інформацію до людей у Литві.

Одного разу мене привезли на місце, де був обстріл. Він стався вночі, а вранці ми вже стояли там, де за кілька годин до цього тривала стрілянина. Ми фільмували наслідки й розмовляли з місцевими мешканцями.

Був у будинку, який бомбили. Це сталося, здається, 2018 року. Ракета С-300 просто впала на дах і зруйнувала будівлю.

Це приклад того, як мирна угода насправді не є мирною угодою.

"Росія ніколи не платила ціну за свої вчинки"

— Знаєте, в Україні чи у країнах Балтії ми добре розуміємо, що справжнього миру з путінською Росією досягти неможливо. Навіть після якихось переговорів чи перемир’я Путін усе одно залишиться зі своєю ідеєю відновлення Радянського Союзу, контролю над Україною та іншими сусідніми державами. Чи поділяє Захід це розуміння Росії як імперії, яка прагне поневолити інших? Чи мають лідери на Заході чітке уявлення про природу РФ?

— Це чудове запитання. Я вважаю, що у розумінні Росії на Заході є певний ментальний недолік.

Коли західні імперії руйнувалися, Радянський Союз зміг представити себе як антиімперіалістичну силу. Можливо, тому, що країни Заходу, які мали свої імперії, почувалися винними, вони не були в позиції, щоб викрити Радянський Союз, сказавши: "Ви такі самі, як і ми".

Ми платили ціну за крах імперій, відпускали колонії, які ставали незалежними країнами. І ми будемо платити цю ціну ще десятиліттями. А Радянському Союзу вдалося якимось чином уникнути цього процесу. Українці, литовці та інші поневолені народи змушені були мовчати. Коли ми здобули незалежність, нам знову сказали мовчати. "Не можна критикувати Росію, бо вона образиться".

Це дозволило імперському духу залишитися живим. І це частина їхньої ментальності, тому що вони ніколи не платили ціну за свої вчинки. Ні за часів Катерини II, ні за часів Сталіна чи Леніна, ні за часів Путіна.

Я вважаю, що принаймні зараз ми повинні називати їх імперією. Це те, чим вони є.

— Історія показує, що коли Росія програвала у війнах, вона завжди розпадалася. Якщо зараз Росія програє і Україна здобуде перемогу, чи готове західне суспільство та уряди до її розпаду? Чи є у них план, як діяти в разі колапсу Росії? Адже це ядерна держава, і ситуація потребує зовнішнього управління.

— Я вважаю, що важливіше стояти за принципи, ніж намагатися керувати майбутнім Росії.

Іноді можна почути такий аргумент: "Ми маємо подумати, а що буде з Росією? Якщо Україна переможе, Росія розпадеться, і ми матимемо проблеми. Можливо, Україні не варто вигравати".

Але Україна не починала цієї війни. Україна була атакована. Україна повинна мати змогу захищати себе, вигнати Росію. А що станеться з Росією — це вже її проблема. І чим швидше вони зрозуміють урок, що за агресію проти сусідів потрібно платити високу ціну, тим краще.

Бо якщо цього не станеться, вони продовжуватимуть це робити. І ми будемо спостерігати, як ця імперська реальність розгортається на наших очах.

Період Росії, який вселяв найбільшу надію, був відразу після розпаду Радянського Союзу, у 1990-х. Я використовую слово "надія", тому що вона не реалізувалася так, як на те сподівалися західні ідеалісти. Та хто знає, це може зайняти дуже багато часу.

Згадайте, наприклад, Францію. П’ять республік мали змінитися, щоб нинішня Франція стала такою, як є. Тому демократія — це дуже довгий процес іноді. Те саме з Росією. Але управляти нею в її нинішньому стані означає дозволяти небезпеці "зріти" і водночас наражати на неї всіх нас — Україну, Литву, Польщу, Молдову, Грузію, Вірменію.

Знаєте, можна сказати, що це як рак, який розростається. Тепер, з участю Північної Кореї у війні, небезпека стає очевидною. Південна Корея каже: "Подивіться, ми теж у небезпеці".

Тайвань, звідки я щойно повернувся, використовує той самий приклад. Вони кажуть: "Ми вчимося на українських уроках. Нам загрожує небезпека".

"Регіони починають "зцілюватися", коли одна з країн "осі зла" вибуває"

— Ця "вісь зла" — Росія, Китай, Іран, Північна Корея — продовжує рости, і переважно — через зусилля Москви. Нещодавно Іран і Росія підписали нову угоду про партнерство, тож ситуація стає дедалі небезпечнішою.

— Дивіться, я можу навести приклад. Знаю, що це може звучати контроверсійно, але насправді, з геополітичної точки зору, це не так. Є одна країна з цієї "осі зла", яка насправді значно слабша, ніж була раніше.

Це Іран. Захід довго спостерігав, як Іран нарощував свій вплив у Сирії, Лівані, Газі. І фактично, єдине, що можна було зробити — вчергове засудити це. Іран "виріс" до того, що зміг допомогти Росії у війні проти України. Що було зроблено у відповідь? Майже нічого. Декілька абсурдних санкцій. Чому? Тому що є надія, що вдасться відновити угоду між Заходом і Іраном, щоб зупинити його ядерну програму.

Але Ізраїль взяв справу у свої руки. Я не буду заглиблюватися в методи, але, по суті, терористичну загрозу було обмежено до того рівня, що це почало завдавати Ірану шкоди, і вони не змогли більше діяти в регіоні. Раптом бачимо, як Сирія відроджується, Ліван обирає президента, який заявляє, що "Хезболла" буде вигнана з країни. Можливо, ще зарано робити висновки, але ми повинні спостерігати, як події розвиватимуться.

Але можна побачити ознаки того, як регіон починає "зцілюватися", коли одна з країн "осі хаосу" вибуває. Уявіть, якби ми зробили щось подібне з іншими країнами "осі зла". І Україна дає нам можливість впоратися з однією з них.

— Це також допоможе Білорусі стати вільною, оскільки режим Лукашенка впаде без Путіна. Тож це також ключ до регіональної безпеки в регіоні.

— Я завжди пам'ятаю приклад Другої світової війни, коли Італія та нацистська Німеччина були нероздільно пов'язані. Але коли стало зрозуміло, що Захід об'єднався, а справи у нацистів йдуть кепсько всіх фронтах, Італія здалася. Вони підняли білий прапор і сказали, що не хочуть більше воювати.

— Хотіла спитати про ще один елемент війни: ми спостерігаємо гібридні атаки Росії проти країн НАТО. Відправка шпигунів, заліт безпілотників, провокації в морі. На вашу думку, реакція НАТО і Заходу була достатньою на ці дії? І що Альянс має зробити, щоб надіслати чіткий сигнал Кремлю зупинитися?

— Остання заява Генерального секретаря НАТО Марка Рютте про кілька нових кораблів, що відправляються в Балтійське море для патрулювання, та інші заплановані заходи, є обнадійливим сигналом.

Питання лише в тому, чи сприйме Путін це серйозно, чи подумає він, що цього достатньо, аби зупинити свої дії у Балтійському морі. Якщо ні, це продовжиться.

Чому він досі це робив? Бо розумів, що немає відповіді. Власне, ми просто сидимо і спостерігаємо, обговорюючи, що з цим робити. Пам'ятаю, перші обговорення в НАТО щодо цього питання відбулися понад рік тому. Знадобився рік, щоб ми щось зробили.

Подивіться на Тайвань — нещодавно була проблема з обривом кабелю в морі. І вони питали, як ми з цим боремося в Балтиці. Адже вони розуміють, що це пов'язано. Так, сьогодні немає доказів, що це зробив Китай, але ситуації дуже схожі.

Якщо ми не вживемо достатніх заходів, аби стримати це в Балтійському морі, інші "гравці" будуть робити те саме. Вони вчаться, бачать моменти слабкості й намагаються використати їх у кожен можливий спосіб.

Україна отримувала стару зброю, поки нова йшла іншим країнам

— І ще питання. Пам'ятаю, як під час однієї із зустрічей міністрів закордонних справ у Брюсселі ви говорили про зброю, яку НАТО має і може поставити Україні, але не робить цього. Замість цього вона відправляється чи продається в іншій країни. Про що йшлося? Що стало причиною затримок у доставці необхідних можливостей?

— Більшість обладнання, яке було відправлено Україні, — це старе обладнання з різних країн — США, Великої Британії, Франції, з усіх куточків. Це означає, що заводи все ще працюють та виробляють [нову зброю]. Питання в тому, для кого вони це виробляють.

Я можу сказати, що є замовлення з країн Перської затоки, Північної Африки, Індо-Тихоокеанського регіону. Вони замовляють літаки, танки, ракетні установки, і замовлення виконуються.

Основна проблема в Європі полягає в тому, що ми не розглядаємо війну проти України як екзистенціальний ризик. Війна навіть не досягла рівня пандемії COVID в сенсі розуміння, що потрібно робити.

Є кілька факторів. Це може бути наша сліпота. Можливо, ми вважаємо, що США повинні займатися всім. Можливо, просто хочемо, щоб все якнайшвидше закінчилося, а для цього краще, щоб Росія просто робила своє, а ми про це забули. Не знаю.

Але це насправді жахливо. По-іншому не можу сказати.

Чи можна казати про різне сприйняття війни в західних країнах? Я маю на увазі, що Естонія, Латвія, Литва, Польща сприймають це як безпосередню загрозу для них. Але в Німеччині, Франції, можливо, Іспанії чи Португалії вони бачать це інакше, і в них є свої проблеми.

— Так. У нас є дуже чітке розподілення. Можна сказати північ-південь або схід-захід. Але складно сказати конкретно, тому що є кілька країн, які вирізняються. Візьміть, наприклад, Нідерланди — дуже сильний партнер України. І скільки я працював з різними міністрами з Нідерландів, вони завжди були сильними прихильниками України.

Є країни, які бачать це зовсім по-іншому. Я не кажу, що вони не хочуть допомогти Україні. Але розуміння того, що все це насправді означає, і що на кону, дуже-дуже різне.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Война тут же прекратится: Москва выдвинула абсурдные условия "мира"
Comments UA
2025-07-07T11:57:54Z
Грязная политика на крови: в Киеве разворачивается внутренний фронт
Comments UA
2025-07-07T10:18:52Z
Первое заявление Свириденко в должности премьер-министра Украины
Comments UA
2025-07-17T11:36:47Z
На выборах Украину ждут три варианта, а настоящая война начнется через пять лет – интервью с Аркадием Бабченко
Telegraf
2025-07-08T05:03:41Z
В Кремле заявили о готовности Путина закончить войну в Украине: какое условие
Comments UA
2025-07-20T09:36:41Z
«В министерстве не было координации». Почему Умеров не справился, будет ли Шмыгаль эффективным преемником и какие изменения нужны - анализ от
Апостроф
2025-07-20T09:33:18Z
В кортеже Путина заметили скорую: пошли нехорошие слухи. ВИДЕО
Новости Украины
2025-07-16T18:57:01Z
Публичная пощечина Макрону и другие выходки: СМИ выяснили, что взбесило первую леди Франции
Telegraf
2025-07-17T14:51:07Z
Украина получила неожиданного союзника в Белом доме: на Западе озвучили детали
Comments UA
2025-07-15T13:04:10Z
Коснется всех, кто имеет свою квартиру или дом: украинцев начали вызывать в налоговую – с чем это связано
Знай
2025-07-07T10:36:17Z
Лукашенко распорядился штрафовать магазины за отсутствие картофеля
Корреспондент
2025-07-19T00:24:57Z
Блокируют за "нетипичную активность": клиентам Ощадбанка массово замораживают карты
Знай
2025-07-16T12:37:23Z
Не только вывезти, но и потратить: какие ограничения на наличные ждут украинцев в ЕС
Хвиля
2025-07-07T03:45:44Z
Известный банк обновил приложение: какие бесплатные услуги теперь доступны
Хвиля
2025-07-20T08:45:49Z
Украинцам грозят штрафы за орехи: где запрещено собирать
Хвиля
2025-07-20T08:00:03Z
Доплаты к пенсии: на какую сумму могут рассчитывать пенсионеры в 70 лет
Знай
2025-07-16T18:07:28Z
Из-за новых налогов для добытчиков без работы могут остаться десятки тысяч человек – глава Федерации
Апостроф
2025-07-16T15:57:45Z
В Украине хотят изменить порядок индексации пенсии: что будет отменено
Comments UA
2025-07-07T14:09:20Z
Россияне нацелились на ключевой город: он уже полностью простреливается беспилотниками
Telegraf
2025-07-07T20:15:59Z
Двух подростков-партизан посмертно наградили
Корреспондент
2025-07-19T14:21:35Z
Оккупанты атаковали Харьков дронами: есть попадания
Хвиля
2025-07-07T06:27:17Z
На линии фронта появились редкие хищники, занесенные в Красную книгу
Gazeta UA
2025-07-07T07:33:40Z
Партизаны взорвали важный железнодорожный маршрут оккупантов под Тулой
Корреспондент
2025-07-20T09:39:39Z
Рунический гороскоп на 20 июля 2025: Близнецам – сила слова, Весам – гармония в сердце, а Скорпионам – очищение души
TSN
2025-07-20T08:48:30Z
Защитник Азовстали Дианов женился во второй раз
Корреспондент
2025-07-07T03:21:48Z
Лікарі назвали найнебезпечніше морозиво
AgroNews
2025-07-07T16:21:45Z
Опровергли фейк РФ об "оккупации": где морпехи подняли флаг
Comments UA
2025-07-07T13:15:30Z
Врач назвала среднюю продолжительность жизни мужчин в Украине: статистика впечатляет
TSN
2025-07-14T22:15:17Z
Этим людям может навредить черника: кому ее следует избегать
Comments UA
2025-07-07T14:21:28Z
Как вода с медом с утра повлияет на здоровье: вы удивитесь
TSN
2025-07-20T09:09:20Z
Что будет с организмом, если на месяц отказаться от молочных продуктов
Comments UA
2025-07-07T13:06:51Z
Какие болезни может спровоцировать жаркая погода
UAToday
2025-07-20T09:00:55Z
Хулахуп для талии: крутить или не крутить? Разбираемся, действительно ли он помогает похудеть в животе
Знай
2025-07-20T06:51:17Z
Как поливать огурцы в жару и чем подкормить: советы опытных садовников
TSN
2025-07-07T09:48:17Z
В Британии циркулирует новый штамм COVID-19 с необычным симптомом
ZN UA
2025-07-07T06:46:55Z
Сколько минут нужно ходить на неделю, чтобы продлить жизнь на 7 лет
TSN
2025-07-07T14:33:01Z
Украинских школьников за границей ждет дискриминация: учителя протестуют против новых правил МОН
Знай
2025-07-20T09:21:24Z
Это единственный мост в Украине, который поворачивается: где он находится и как называется
Telegraf
2025-07-16T19:07:22Z
Возможно, вы еврей - проверьте себя: украинские фамилии еврейского происхождения
Telegraf
2025-07-07T07:45:19Z
Индексация будет одинаковой для всех, независимо от профессии, - Екатерина Котенкова
Знай
2025-07-17T02:18:54Z
Гуманитарная помощь для пенсионеров в Черкассах: какую поддержку оказывают пожилым людям
Политека
2025-07-20T09:30:59Z
Ретроградный Меркурий 2025: популярные приметы и предрассудки, в которые до сих пор верят
TSN
2025-07-20T09:09:41Z
Какой церковный праздник 7 июля: что обязательно нужно сделать в этот день
Comments UA
2025-07-07T04:06:35Z
За чем нельзя наблюдать 17 июля и что нужно отдать сегодня: приметы и запреты на Марины
Знай
2025-07-17T02:03:23Z
Украина сделала беспрецедентное предложение иностранным оборонным компаниям: о чем идет речь
Comments UA
2025-07-17T22:42:52Z
Родился в Донецке, но стал путинистом: умер известный режиссер, снявший фильм "Мастер и Маргарита"
Telegraf
2025-07-17T10:18:58Z
Ведущая Витвицкая объяснила, почему ее муж судья-воин вместо фронта отдыхает в Карпатах
Фокус
2025-07-07T13:15:28Z
Лорак в том числе: из азербайджанского фестиваля выгнали российских артистов
GlavRed
2025-07-17T10:21:54Z
Скандал с поцелуем на большом экране: CEO Astronomer ушел в отставку
Comments UA
2025-07-20T09:24:30Z
Об "Океане Эльзы" сняли документальный фильм: группа объявила дату премьеры
ZN UA
2025-07-20T09:19:33Z
Генеральный директор Astronomer, обнимавшийся на концерте с коллегой, ушел в отставку
Лига
2025-07-20T09:12:45Z
Нельзя: Тодоренко снова не смотрела за детьми и нарвалась на жесткий отказ в РФ
GlavRed
2025-07-17T14:27:51Z
Известного украинского певца нагло ограбили в Италии: "Разбили стекло и украли все"
TSN
2025-07-13T16:45:12Z
Хайди Клум очаровала редким кадром со взрослыми сыновьями
Апостроф
2025-07-10T08:15:43Z
Что в сексе больше нравится мужчинам: честно, без мифов и стереотипов
Comments UA
2025-07-17T20:39:30Z
Нереальная вкуснота за 15 минут: приготовьте персиковые слойки с медом и мороженым
Telegraf
2025-07-12T09:15:40Z
Гороскоп для всех знаков зодиака на 10 июля 2025 года
Корреспондент
2025-07-09T08:09:52Z
Пять дел, которые нужно сделать на выходных, чтобы лишить дома беспорядок на всю неделю
Знай
2025-07-07T15:51:07Z
С хрустящей корочкой и мягкая внутри: хитрость кулинаров, которая поможет идеально пожарить картошку
Gazeta UA
2025-07-20T09:30:22Z
В Карпатах появились верблюды: одногорбые, умные и вообще не плюются
Комсомольская правда
2025-07-20T09:01:58Z
Как убрать неприятный запах из обуви в домашних условиях: понадобится одно копеечное средство
TSN
2025-07-07T12:36:12Z
Какие овощи и фрукты нельзя консервировать, но некоторые хозяйки заготавливают их на зиму
TSN
2025-07-20T08:18:37Z
Гороскоп несовместимости: кому звезды рекомендуют держаться подальше друг от друга
TSN
2025-07-20T07:18:00Z
Даже не убегал: новые подробности двойного расстрела на черниговском полигоне
TSN
2025-07-17T15:36:58Z
В Украине продолжают исчезать дети: что произошло на Житомирщине
Comments UA
2025-07-16T19:21:42Z
Жесткая двойная атака РФ по Харькову: власти заявили о страшных разрушениях, есть пострадавшие
Comments UA
2025-07-07T08:48:21Z
Российский FPV-дрон атаковал автомобиль главного раввина Херсона
ZN UA
2025-07-17T22:39:39Z
Нападение с лопатой: в Волынской области ранен сотрудник ТЦК. ВИДЕО
Новости Украины
2025-07-20T08:30:55Z
В Ровенской области столкнулись две машины: погибли три человека
Апостроф
2025-07-20T08:27:21Z
Под Москвой прогремели взрывы - аэропорты РФ остановили рейсы
Gazeta UA
2025-07-17T04:39:15Z
Пограничники задержали 10 мужчин, которые платили криптовалютой за побег в Молдову
Новости Украины
2025-07-17T13:09:34Z
Автобус с детьми слетел в кювет и перевернулся во Львовской области: что с пострадавшими
Telegraf
2025-07-09T20:18:18Z
Надя Дорофеева показала фото с Усиком после блестящего боя и поделилась впечатлениями от встречи
TSN
2025-07-20T09:09:19Z
Горы, любовь и роскошь: Милевский поделился фото с отдыха с Тамилой
Gazeta UA
2025-07-07T19:24:50Z
Полюбил вас всех как родных: Лукас Васкес растрогал на церемонии прощания
Корреспондент
2025-07-17T14:30:50Z
Погиб легендарный экстремал. ВИДЕО
Новости Украины
2025-07-17T22:51:29Z
Опубликована статистика боя Усик – Дюбуа
ZN UA
2025-07-20T08:51:34Z
Реал намерен продать игрока, который не оправдал ожиданий
Корреспондент
2025-07-20T08:48:10Z
Усик сделал символический жест перед реваншем с Дюбуа
Telegraf
2025-07-17T13:27:42Z
На этапе Бриллиантовой лиги в Лондоне украинка Левченко не выступит
Корреспондент
2025-07-18T19:54:57Z
Боксирующий блогер Джейк Пол уверяет, что бой с Джошуа будет обязательно
Корреспондент
2025-07-20T08:45:44Z
Звук умирающего в Альпах ледника может заставить плакать кого угодно
Фокус
2025-07-09T12:09:04Z
Илон Маск оскандалился из-за размышлений своего чат-бота
Апостроф
2025-07-09T07:52:36Z
Землю снова атаковала магнитная буря красного уровня: сколько будет длиться шторм
Апостроф
2025-07-17T15:51:55Z
Новый рекорд производительности солнечных панелей Японии вызывал странный эффект: что случилось
Фокус
2025-07-17T15:51:42Z
"Повестка или нет?": Инвестор Ubisoft поинтересовался у Ива Гиймо, почему главным героем Assassin's Creed Shadows сделали темнокожего самурая
GameMag
2025-07-20T09:04:20Z
Самый большой живой организм на Земле является и самым старым: что выяснили ученые
Фокус
2025-07-20T08:36:36Z
Кернес, Терехов и Чикатило: украинка стала звездой сети благодаря необычным тату
Telegraf
2025-07-07T08:57:18Z
Секретные коды ChatGPT: как легко управлять ИИ, чтобы добиваться успеха
Фокус
2025-07-08T16:21:46Z
4 приема, которые помогут улучшить чтение на любом смартфоне Android
Фокус
2025-07-07T16:15:38Z
Двухколесный суперкар: создан уникальный мотоцикл Ferrari
Фокус
2025-07-20T07:27:34Z
Электрокары стали самыми популярными подержанными импортными авто в Украине
Корреспондент
2025-07-18T19:15:44Z
525-сильный зверь: в Украине заметили лимитированный заряженный пикап Ford за $120 000
Фокус
2025-07-18T12:00:27Z
Малахитовая ракета: старый 34-летний Mercedes W126 продают за $850 000
Фокус
2025-07-18T11:21:51Z
Китайские электрокары завоевали украинских водителей: популярные модели
Хвиля
2025-07-17T23:30:19Z
Японцы удивили: новый внедорожник от Nissan не боится ям и стоит меньше $20 000
Gazeta UA
2025-07-17T20:03:17Z
Volvo сокращает продажи моделей в США из-за высоких пошлин
Корреспондент
2025-07-17T19:42:32Z
Huawei представила универсал Stelato S9T
Корреспондент
2025-07-17T19:36:41Z
Mitsubishi представила трехрядный внедорожник Destinator
Корреспондент
2025-07-17T18:33:27Z