MY.UAНовини
Трамп може покласти край правлінню Путіна – TIME
Трамп може покласти край правлінню Путіна – TIME

Трамп може покласти край правлінню Путіна – TIME

Трамп може покласти край правлінню Путіна – TIME

"За умови належного застосування санкцій, російська економіка до Великодня опиниться на межі краху".

Президент США Дональд Трамп має важелі, щоб змусити Владіміра Путіна швидко припинити війну в Україні, якщо він відмовиться від млявого, непослідовного економічного тиску з боку адміністрації Джо Байдена. Про це повідомляє TIME.

У перший день перебування Трампа на посаді він вперше за кілька тижнів публічно висловив свої погляди на вторгнення Путіна в Україну під час прес-конференції в Овальному кабінеті.

"Я думаю, що Зеленський хоче мирної угоди, але я не знаю, чи хоче її Путін. Я думаю, що Росія матиме справжні проблеми. Я думаю, що Путін руйнує Росію", – зазначив американський лідер.

"Трамп має рацію. У той час, як Росія хитається на полі бою, наближаючись до 700 000 жертв, покладаючись на північнокорейські війська та іранські безпілотники, Путін не просунув свій військовий порядок денний, а путінська економіка, що підживлюється війною, виснажила життєздатність країни в усіх секторах. Путін скоротив реінвестиції в свою промислову базу і захопив контроль над більшістю приватних підприємств, знищивши колись могутню індустріальну міць країни. Коротше кажучи, він підтримує енергетичну піч Росії, підкидаючи туди меблі з вітальні", – йдеться у матеріалі.

Журналісти зазначають, що Росія перебуває у справжній біді, оскільки її економіка розвалюється, а Путін руйнує Росію. І що ще важливіше, повернення Трампа може зіштовхнути російську економіку з обриву і завдати смертельного удару по режиму у Кремлі, що хитається. Сьогодні Трамп заявив, що його санкції відрізали Ірану можливість фінансувати проксі-тероризм ХАМАС, Хезболли і хуситів, що стало можливим завдяки млявому впровадженню санкцій Байденом. Аналогічно, за умови належного застосування санкцій, російська економіка до Великодня опиниться на межі краху.

Те, що повернення Трампа може покласти край правлінню Путіна, здавалося неймовірним ще кілька тижнів тому. Багато прихильників України відкрито побоювалися, що президент США може нав'язати Україні погану мирну угоду, яка буде рівнозначна капітуляції, на тлі часто декларованого Трампом наміру "закінчити" війну в перший же день свого перебування на посаді. Але так само, як Трамп продемонстрував готовність еволюціонувати в питаннях бізнесу після того, як він дізнався реальні факти, схоже, американський лідер так само змінив свою позицію щодо Путіна після того, як він дізнався, наскільки слабкою є російська економіка.

"Простіше кажучи, російська економіка розвалюється - Путін канібалізує продуктивну економіку, щоб фінансувати свою військову машину. Якщо Путін втратить джерело несподіваних доходів від продажу нафти, яке підтримувало його останні три роки, то путінський режим майже напевно зазнає краху. Путін вже вичерпав резерви Росії на чорний день, виснаживши її колись грізні валютні резерви, і ніхто не бажає фінансувати дефіцит російського бюджету, купуючи нікому не потрібні російські облігації", – кажуть автори статті.

Тим часом російський рубль обвалюється як валюта, яку демпінгує навіть Китай, російський центральний банк вичерпав свою вогневу міць, а Путін не може скоротити витрати, якщо він не фінансує свою власну дорогу військову машину. Росія не може компенсувати втрату експорту нафти, оскільки вона вже втратила 90% свого колишнього експорту природного газу завдяки тому, що Європа нарешті відмовилася від залежності від російського трубопровідного газу. Крім експорту енергоносіїв, країна мало що дає світовій економіці.

Журналісти наголошують, що доходи від продажу нафти є потужним важелем тиску на російську економіку, і Трамп зрозумів силу цього важеля так, як цього не зробила адміністрація Байдена.

Перспективи російських продажів нафти тепер зовсім інші, і повний економічний крах Росії виглядає набагато більш імовірним. З обіцянками Трампа знизити ціни на нафту і збільшити внутрішній видобуток нафти в США на 3 мільйони барелів на день, світ більше не потребуватиме російського видобутку нафти в тій же мірі, і Путін відчує біль, оскільки він буде продавати нафту за цінами, нижчими за беззбитковість.

За даними Saudi Aramco, беззбитковість видобутку російської нафти становить колосальні 44 долари за барель, що є найвищим показником для будь-якого великого виробника нафти і вдвічі перевищує витрати Саудівської Аравії, Об'єднаних Арабських Еміратів, Ірану та інших великих виробників нафти - частково завдяки недоступності основних російських нафтових родовищ глибоко в Арктиці.

Таким чином, між його підвищеною беззбитковою вартістю видобутку нафти в 44 долари за барель і витратами, які, за нашими оцінками, становлять близько 20-30 доларів за барель на доставку цієї нафти на ринок, Путін втрачатиме гроші, коли ціна на нафту впаде нижче поточних рівнів. Навіть якщо Путіну не буде боляче від органічного падіння цін на нафту, якщо Трамп запровадить додаткові санкції та експортні обмеження для російських нафтових компаній, за що виступав кандидат на посаду міністра фінансів Скотт Бессент під час слухань щодо його затвердження, то Путін буде майже благати про полегшення, оскільки його економіка вибухне, а експортні надходження від нього будуть придушені.

Історія свідчить, що цей план економічного тиску на Росію вже успішно спрацьовував раніше. Холодна війна закінчилася значною мірою через несподіваний вибух російської економіки, якого багато експертів не очікували, але який став вразливим місцем, яке зрозумів Рональд Рейган, лідер, який керувався більше інтуїцією, ніж ретельним аналізом проблем. Тепер у Трампа є можливість проколоти путінську пропагандистську кулю і задушити російську економіку до повного краху, якщо він вирішить це зробити.

Раніше президент США Дональд Трамп під час пресконференції у своїй резиденції в Мар-а-Лаго з нагоди затвердження Конгресом його перемоги на виборах заявив, що хотів би закінчити війну в Україні за півроку. Він також висловив впевненість у тому, що Владімір Путін хоче з ним зустрітися.

Трамп після інавгурації обіцяє зміни у внутрішній політиці США, а також новий підхід до світових конфліктів. Як це вплине на Україну? — Читайте у статті Олега Шамшура "Трамп готує "шок і трепет". Якою ціною він може закінчити війну в Україні?".

 

 

 

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Під російськомовні пісні: колишня Тараса Цимбалюка порозважалась на концерті Лободи
24tv
2026-01-07T09:27:16Z
З високим рейтингом: 2 цікаві серіали для ідеальних вихідних
24tv
2026-01-04T20:06:06Z
Рейтинг кінопрем'єр: що дивитись у кінотеатрах з 1 по 8 січня
VGorode
2026-01-08T09:54:26Z
Нацвідбір-2026: у «Дії» стартувало голосування за 10-го фіналіста
ГЛАВКОМ NET
2026-01-08T08:42:16Z
Оля Полякова у The Times розповіла, чому квитки на концерт у Харкові розкупили за 20 хвилин
ГЛАВКОМ NET
2026-01-07T16:33:25Z
Що дарують в родині української співачки iSKRa на Різдво та Новий рік.
FM-TV
2026-01-07T13:45:56Z
Українські комедії з Кузнецовою та Логаєм у головних ролях. П’ять кінопрем'єр тижня
ГЛАВКОМ NET
2026-01-07T13:06:16Z
Григорій Решетнік захистив дисертацію про шоу «Холостяк» як культурний феномен
ГЛАВКОМ NET
2026-01-07T09:39:33Z
Решетнік підтвердив, що захистив дисертацію на тему "Холостяка", яку писав вісім років
Комсомольская правда
2026-01-07T09:18:21Z
Alebor Group модернізувала техніку та переробила 300 тис. тонн зерна у 2025 році
Agravery
2026-01-08T12:30:01Z
Фермери Каталонії влаштували блокади доріг – через угоду ЄС з МЕРКОСУР і не тільки
Европейская правда
2026-01-08T12:06:44Z
В Іспанії порушився графік швидкісних поїздів через крадіжку кабелів
Европейская правда
2026-01-08T11:28:15Z
Вступить в ЕС и не убить агросектор: какой должна быть имплементация Украиной евростандартов
Европейская правда
2026-01-08T09:03:58Z
Масована атака на енергооб'єкти: Міненерго повідомило деталі
ГЛАВКОМ NET
2026-01-08T08:12:48Z
В січні зросла ставка акцизу на пальне для агровиробників
Agravery
2026-01-08T07:06:47Z
У США повідомили деталі продажу венесуельської нафти
ГЛАВКОМ NET
2026-01-08T06:54:22Z
Збитки від економічних злочинів у РФ рекордно зросли: деталі від розвідки
ГЛАВКОМ NET
2026-01-08T04:27:46Z
Стало відомо, де був найбільший попит і скільки ялинок купили українці цього сезону
ГЛАВКОМ NET
2026-01-08T03:42:02Z
Як зняти біль у горлі, якщо під рукою немає потрібних ліків: поради терапевтки
ГЛАВКОМ NET
2026-01-07T13:54:59Z
Чай проти стресу: дієтологи розповіли, який саме заспокоюєнерви і покращує сон, це не зелений
Знай
2026-01-07T09:21:33Z
В Україні за тиждень на грип, коронавірус та ГРВІ захворіли понад 105 тисяч людей
УкраинФорм
2026-01-07T09:09:47Z
Процедура спортивного протезування для ветеранів у межах держпрограми спрощена
УкраинФорм
2026-01-07T08:45:45Z
Лікувати чи лічити: українці часто плутають ці два слова, і ось чому
24tv
2026-01-07T08:30:55Z
Вінницькі медики виконали три високотехнологічні трансплантації серця і нирок
УкраинФорм
2026-01-07T08:15:25Z
Вакцинація за оновленим календарем щеплень залишається безоплатною - МОЗ
УкраинФорм
2026-01-07T01:21:29Z
Україна вперше затвердила квоти на медичний канабіс: що це змінить для пацієнтів-військових
Хвиля
2026-01-07T00:30:22Z
Заявки на участь у програмі «Скринінг 40+» подали майже 400 медзакладів
УкраинФорм
2026-01-07T00:21:00Z
У Франції знайдено мертвим російського журналіста
ГЛАВКОМ NET
2026-01-08T11:00:23Z
Ліфт з пасажиром всередині обірвався з 30 поверху бізнес-центру у Києві
ГЛАВКОМ NET
2026-01-08T10:33:56Z
Киянин із муляжем автомата налякав покупців у супермаркеті: деталі затримання
ГЛАВКОМ NET
2026-01-08T10:12:47Z
Наймасштабніша атака РФ по Кривому Рогу: що відбувається в місті
ГЛАВКОМ NET
2026-01-08T07:31:05Z
Розмахував зброєю у супермаркеті: у Подільському районі Києва затримано дебошира
ГЛАВКОМ NET
2026-01-08T06:57:30Z
У Фастові затримано чоловіка за катування малолітніх дітей співмешканки
ГЛАВКОМ NET
2026-01-08T06:27:30Z
Моторошна аварія на Вінниччині забрала життя однієї людини
ГЛАВКОМ NET
2026-01-07T21:09:41Z
У Москві загорівся завод, який виготовляє авіаційні двигуни
ГЛАВКОМ NET
2026-01-07T17:36:56Z
На Кіровоградщині жінка отримала підозру у катуванні дитини з інвалідністю
ГЛАВКОМ NET
2026-01-07T17:03:31Z
Школа у монастирі Московської церкви: чи треба панікувати? Цифри і факти
ГЛАВКОМ NET
2026-01-08T12:36:20Z
Кожне “З Новим роком!” звучить як маніфест життя, як підтвердження того, що ми є, ми боремося і ми обов’язково переможемо будь-яку негоду. В цьому переконана народна артистка України Оксана Пекун.
FM-TV
2026-01-08T11:36:49Z
У десятку районів Румунії продовжили канікули через зимову негоду
Европейская правда
2026-01-08T11:28:59Z
Міністр оборони Німеччини сподівається залучити до війська 20 тисяч осіб цього року
Европейская правда
2026-01-08T10:51:02Z
«Перевірив – працює». Залужний прийшов у паспортний сервіс у Лондоні
ГЛАВКОМ NET
2026-01-08T07:30:29Z
Пішов на фронт у 19-річному віці. Згадаймо Руслана Кочубея
ГЛАВКОМ NET
2026-01-08T07:03:19Z
Відома блогерка розповіла про співпрацю з ГУР під час поїздки до «Талібану»
ГЛАВКОМ NET
2026-01-08T06:42:22Z
Скільки солдатів Європа насправді може відправити в Україну: підрахунки The Times
ГЛАВКОМ NET
2026-01-08T04:21:43Z
8 січня: яке сьогодні свято, традиції та заборони
ГЛАВКОМ NET
2026-01-07T22:03:22Z
ЗМІ: під Парижем знайшли мертвим російського журналіста, який міг випасти з вікна
Европейская правда
2026-01-08T12:54:56Z
Зеленський: документ про гарантії безпеки для України "фактично готовий" до погодження з Трампом
Европейская правда
2026-01-08T12:48:54Z
Суд дозволив Нестору Шуфричу вийти під заставу у 33 млн грн
ГЛАВКОМ NET
2026-01-08T12:30:35Z
ЦПД: Росія поширює фейк про нібито домагання до українських дітей у ЄС
ГЛАВКОМ NET
2026-01-08T12:03:23Z
Прокурор у справі Магамедрасулова отримав службову квартиру у столиці
ГЛАВКОМ NET
2026-01-08T12:03:13Z
Росія заявила, що війська Заходу в Україні стануть "законними бойовими цілями"
Европейская правда
2026-01-08T11:42:07Z
Львівський суд продовжив арешт обвинуваченому у вбивстві Ірини Фаріон
ГЛАВКОМ NET
2026-01-08T11:27:20Z
МЗС закликало українців залишити територію Ірану
ГЛАВКОМ NET
2026-01-08T11:15:02Z
У Британії скасовують поїзди через наближення нової зимової бурі
Европейская правда
2026-01-08T10:51:28Z
У Дніпрі надзвичайна ситуація національного рівня – Філатов
ГЛАВКОМ NET
2026-01-08T12:48:25Z
Негода в Україні. Рятувальники визволяли автівки зі снігових заметів
ГЛАВКОМ NET
2026-01-08T10:45:28Z
Хабар за оренду майна: у Солом'янському районі затримано посадовця комунального підприємства
ГЛАВКОМ NET
2026-01-08T09:54:41Z
ДБР оголосило підозру офіцеру ТЦК у Миколаєві за побиття військовозобов'язаних
ГЛАВКОМ NET
2026-01-08T09:54:33Z
Пункти обігріву на трасах Київщини: де можна перечекати погіршення погоди 8-10 січня
ГЛАВКОМ NET
2026-01-08T09:04:47Z
ЗСУ спростували заяву про окупацію Андріївки
ГЛАВКОМ NET
2026-01-08T09:03:15Z
Тепла зима без ризиків для озимини: Укргідрометцентр підсумував погодні умови грудня
Agravery
2026-01-08T08:51:24Z
Друге життя ялинок: як у Києві працює система екологічної утилізації дерев
ГЛАВКОМ NET
2026-01-08T08:48:46Z
Снігопад у Львові. Садовий звернувся до бізнесу та мешканців міста
ГЛАВКОМ NET
2026-01-08T08:27:47Z
Як швидко почистити люстру без зняття плафонів: ефективний трюк із рукавичками
TSN
2026-01-07T09:36:53Z
Усе позаду: у 2026 році удача нарешті посміхнеться 5 знакам зодіаку
GlavRed
2026-01-07T08:39:23Z
5 рослин, які не можна тримати вдома на Різдво
24tv
2026-01-07T08:36:46Z
Люди, які народилися в ці дні, володіють унікальним даром від Всесвіту
24tv
2026-01-07T08:09:44Z
Ніколи не робіть цього на Тенеріфе, якщо хочете лишитися живим
24tv
2026-01-07T07:21:15Z
Гороскоп на 7 січня для всіх знаків зодіаку: день тихої ясності й внутрішнього вибору
Вива
2026-01-07T05:00:17Z
Чоловік ходить по світу вже 27 років: який важливий урок він засвоїв про щастя
Фокус
2026-01-07T04:57:44Z
Як вижити 14 лютого без пари: 7 способів не збожеволіти серед троянд і сердечок у День Святого Валентина
Знай
2026-01-07T04:51:11Z
Забудьте про Буковель: за пів години від центру Львова є справжній гірськолижний курорт
24tv
2026-01-07T03:48:14Z
Британія зобов'язала технологічні компанії блокувати небажані оголені зображення
Европейская правда
2026-01-08T09:18:18Z
Буданов у костюмі підкорив соцмережі
ГЛАВКОМ NET
2026-01-08T00:15:51Z
Коли відбудеться «знищення людства»? Ексдослідник OpenAI змінив прогноз щодо ШІ
ГЛАВКОМ NET
2026-01-07T14:03:48Z
Штучний інтелект Маска у центрі скандалу у ЄС і Британії
ГЛАВКОМ NET
2026-01-07T13:33:13Z
Сенсаційне відкриття у «Софії Київській»: науковці знайшли ймовірний образ Миколи Мокрого
ГЛАВКОМ NET
2026-01-07T12:15:01Z
Коли вийдуть на орбіту перші комерційні космічні станції
24tv
2026-01-07T09:27:14Z
Гігантські прямокутники знайшли на дні океану біля Коста-Рики: вони можуть бути артефактами
Фокус
2026-01-07T09:15:07Z
Кіберполіція попередила про шахрайську схему з "синіми галочками" в Instagram
Комсомольская правда
2026-01-07T09:09:33Z
Усіх собак вигнали з Антарктиди 1994 року: чим тварини не догодили людям
Фокус
2026-01-07T09:06:38Z
Renault Duster очолив ринок нових легковиків в Україні: рейтинг
AutoCentre
2026-01-07T09:12:30Z
Легендарне купе Nissan у стилі Plymouth вирушило на аукціон
AutoCentre
2026-01-07T09:12:15Z
Навіщо надягати шкарпетки на автомобільні дзеркала взимку: секретний лайфхак
24tv
2026-01-07T08:36:15Z
Власник Jaguar Land Rover виводить на ринок кросовер за ціною $6500
ЗаРулем
2026-01-07T08:30:42Z
Запас ходу — 900 км: презентовано новий електрокар Xiaomi SU7 2026
Фокус
2026-01-07T08:27:28Z
Skoda вивела на тести електричну альтернативу Kamiq
AutoCentre
2026-01-07T08:06:44Z
У РФ обвалилися продажі іномарок
ГЛАВКОМ NET
2026-01-07T08:06:08Z
Тест-драйв Ford Tourneo Courier: нові сімейні цінності
AutoGeek
2026-01-07T07:57:18Z
У Porsche Taycan з’явиться 1900-сильний конкурент від китайської Dreame
AutoCentre
2026-01-07T07:03:21Z
Костюк сенсаційно перемогла третю ракетку світу
ГЛАВКОМ NET
2026-01-08T12:48:12Z
На війні загинув титулований український спортсмен Володимир Василишин
ГЛАВКОМ NET
2026-01-08T12:12:31Z
Санон і Ковляр зіграли в українському дербі в матчі баскетбольного Єврокубку
ГЛАВКОМ NET
2026-01-08T10:54:21Z
Вирішальні матчі та жеребкування. Що чекає на збірну України з футболу в 2026 році
ГЛАВКОМ NET
2026-01-08T10:45:08Z
Світоліна вийшла у чвертьфінал турніру WTA в Окленді
ГЛАВКОМ NET
2026-01-08T10:15:46Z
Перша Олімпійська чемпіонка України Оксана Баюл втратила опіку над донькою: деталі скандалу
ГЛАВКОМ NET
2026-01-08T10:03:48Z
Стало відомо, чи візьмуть російські скелетоністи в Олімпіаді-2026
ГЛАВКОМ NET
2026-01-08T09:33:53Z
Українці та латвійці провели акцію проти участі росіян у Кубку Європи зі скелетону
ГЛАВКОМ NET
2026-01-08T08:33:03Z
Виконавчий директор американського гольфу склав повноваження через сімейні обставини
ГЛАВКОМ NET
2026-01-07T23:12:25Z