MY.UAНовини
Генерали ЗСУ під судом: у чому суть справи і чому спалахнув скандал
Генерали ЗСУ під судом: у чому суть справи і чому спалахнув скандал

Генерали ЗСУ під судом: у чому суть справи і чому спалахнув скандал

Судова справа над військовими обіцяє бути гучною

Топновиною цих днів є затримання трьох колишніх командирів– двох генералів та полковника, що боронили Харківщину минулої весни. Але доклали до цього, на думку Служби безпеки України та Державного бюро розслідувань, недостатньо зусиль та навіть проявили недбалість, що призвело до захоплення частини регіону ворогом,втрат особового складу і техніки. На захист військових, яким у разі доведення вини загрожує тюремний термін, стали як їхні армійські колеги, так й представники громадськості та політики. Серед інших з їх боку лунають думки, кримінальне переслідування представників ЗСУ у розпал війни вплине на мотивацію чинних командирів.

"Телеграф" зібрав інформацію про фігурантів справи, їх бойовий шлях та розібрався, в чому полягає суть гучної справи.

Правоохоронці відреагували на прорив оборони на Харківщині

Події на Харківщині, які стали основою кримінальної справи, розгортались минулої весни, коли росіяни накопичували сили на цьому напрямку та запускали поодинокі ДРГ. На той момент очолював оперативне угруповування військ "Харків" бригадний генерал Юрій Галушкін (призначений на посаду лише за місяць до цього – Авт.). Повноцінну сухопутну наступальну операцію після артпідготовку росіяни розпочали зранку 10 травня 2024 у районі Вовчанська. На цьому напрямку тримала оборону 125 окрема бригада територіальної оборони на чолі із генерал-лейтенантом Артуром Горбенком та інші придані підрозділи, в тому числі 415 окремий стрілецький батальйон 23 ОМБр, яким командував полковник Ілля Лапін.

Росіяни змогли прорвати оборону й за кілька днів просунулись "на відстань від 5 до 10 кілометрів уздовж північно-східного кордону, перш ніж їх зупинили українські сили". Так описував ситуацію на гарячому напрямку президент України Володимир Зеленський 18 травня. Влітку та восени минулого року бої з перемінним успіхом на цьому напрямку не припинялись, зокрема, у вересні ГУР Міноборони здійснило успішну операцію зі звільнення Вовчанського агрегатного заводу. Та повністювибити ворога з півночі Харківської областіукраїнській армії не вдалось й до сьогодні.

Так наразі виглядає на сьогодні ситуація на Харківщині

Ще в перші дні російського наступу в публічному просторі жваво обговорювали ситуацію на цьому напрямку фронту. Від військових, що також знаходились в цій "гарячій точці" стало відомо, що деякі підрозділи начебто "покинули позиції й відступили, здавши рубежі". Про це, зокрема, на своїй сторінці у Facebook писав військовослужбовець Денис Ярославський. "Багато питань до тих, хто залишив позиції, але судити їх можуть лише ті, хто хоч раз відчував на собі нескінченний приліт артилерії та півторатонних КАБів, – наголосив командир підрозділу ЗСУ, зазначивши, що оперативно були ухвалені кадрові рішення (13 травня 2024 року Юрія Галушкіна на посаді ОТУВ "Харків" замінив Михайло Драпатий – Авт.). При цьому він зазначив, що більше питань в нього виникає до тих, хто відповідав за фортифікаційні споруди першої лінії.

Натомість у 125-й бригаді оперативно спростовували звинувачення в неготовності до відбиття наступу та відступу з позиції, наголошували на героїзмі своїх воїнів та просили припинити інформаційні атаки на підрозділ.

У 125 бригаді про відступ та неготовність говорили в контексті ІПСО

Хоча на той момент ДБР вже відкрило кримінальне провадження за ознаками правопорушень, передбачених ч.4 ст. 425 ("Недбале ставлення військової службової особи до служби, якщо це заподіяло істотну шкоду, у бойовій обстановці) та ст. 429 ("Самовільне залишення поля бою або відмова діяти зброєю"). В матеріалах, наявних в судовому реєстрі, зазначено, що бойові позиції в районі населених пунктів Стрілеча, Красне, Борисів, Пильне та Гатище, що на Харківщині залишили військові "чисельністю до роти" 125 бригади, що стояли на першій лінії. А також йдеться про те, що "командування 125 бригади та підпорядкованих їй підрозділів, а саме: 415 окремого стрілецького батальйону 23 механізованої бригади та інших підрозділів, внаслідок недбалого ставлення до військової служби, не організували належним чином оборону позицій на кордоні Харківської області та рф, що призвело до втрати вказаних позицій, військової техніки та особового складу підрозділу". Тож було очікувано, що з часом дійде до вручення підозр та затримань.

Кожному своє – в чому звинувачують кожного з трійці затриманих

За 9 місяців працівники ДБР у взаємодії із СБУ провели розслідування й за його результатами навідались до армійських посадовців. В один день – 20 січня – було затримано 53-річного Юрія Галушкіна, 60-річного Артура Горбенка та 62-річного Іллю Лапіна. Всі троє в армії давно, але мають різний досвід.

Наприклад, Юрій Галушкін на початку війни з Росією був на чолі десантних військ (із червня 2014 до січня 2015 в.о. командувача Високомобільних десантних військ, що входили до складу Сухопутних військ ЗСУ, а згодом заступник командувача ДШВ). В січні-травні 2022 року – очолював Сили тероборони України, був членом Ставки верховного головнокомандувача. Після цього й до призначення на посаду командира ОТУ "Харків" був заступником начальника ГУ Військової служби правопорядку ЗСУ.

Наслідки дій Галушкіна на момент Харківської операції зі стримування російського наступу силовики оцінили таким чином: "бригадний генерал визначив позиції оборони для 125 обр ТрО, які не відповідали її бойовим можливостям, до того ж він мав інші підрозділи, які могли підсилити ці позиції. Також командир зробив низку інших помилок, у тому числі не повною мірою уточнив напрямки головних ударів противника, недостатньо контролював організацію підготовки та ведення оборонних дій. Він не здійснив своєчасно маневр силами та засобами угруповання, не організував підтримку підрозділів бригади артилерією та повітряними силами".

Бригадного генерала Галушкіна хотіли взяти на поруки, щоб уникнути утримання під вартою

Генерал-лейтенант Артур Горбенко – з прикордонників, зокрема у 2008-2014-му роках очолював Західне регіональне управління Держприкордонслужби, у червні-вересні 2014 року брав участь у бойових діях на Донбасі. Згодом перебував на пенсії й став на захист України знову у березні 2022 року, коли очолив 125 окрему бригаду ТРО. На думку силовиків на Харківщині військовий припустився значних помилок, а саме:"недооцінив можливості противника щодо відновлення наступу у районі оборони бригади, неадекватно реагував на нарощення ворогом бойових потенціалів та загроз. Зокрема він не забезпечив облаштування позицій бойової охорони, не вживав заходів щодо укомплектування бригади, визначав завищені бойові завдання батальйонам та, не провівши оперативно-тактичні розрахунки, не організував належного обладнання опорних пунктів, інженерних загороджень тощо". Також йому інкримінують не забезпечення "максимальної мобілізації та присутності всього особового складу бригади на позиціях" та те, що він не організував належну вогневу підтримку артилерією, взаємодію з іншими підрозділами тощо.

При розгляді запобіжного заходу генералу Горбенку в залі була група підтримки

Полковник Лапін також військовий пенсіонер. Але це не завадило йому спочатку піти добровольцем на фронт у 2014-му, коли він долучився до створення та керівництва 37-го окремого батальйону ТрО, а потім зробити це вже за часів повномасштабної війни. Цього разу, очоливши 415 стрілецький бат 23 ОМБр. На Харківщину підрозділ потрапив після Бахмуту, де зазнав втрат. При цьому Лапін отримав звинувачення в тому, що "не організував оборонний бій у населених пунктах Стрілеча, Красне Липці та Слобожанське, що знаходились у батальйонному рубежі оборони, не визначив, які об’єкти включити в опорні пункти і як підготувати їх до захисту, способи протидії підземно-мінній боротьбі противника, місця обладнання сховищ та складів". Також його провина, на думку ДБР, що він "не вжив заходів до припинення самовільного відходу 12 військовослужбовців батальйону та "не відреагував на наказ комбрига про відновлення втрачених позицій". При цьому йому додатково буде інкриміновано самовільне залишення поля бою (ст. 429 КК України) це на додачу до підозри як і у колег у недбалому ставленні військової службової особи до служби, вчинену в умовах воєнного стану, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 4 ст. 425 КК України). Санції статей — покарання у вигляді до 10 років позбавлення волі.

Полковник Лапін міг не йти до війська через пенсійний вік

За провал на Харківщині мав би судити не цивільний суд

Затримання та оголошення предметних звинувачень колишнім командирам, що відповідали за оборону Харківських рубежів, звісно, викликало чергову хвилю обговорення. Військовий журналіст Юрій Бутусов заявляє: про підготовку росіян до наступу добре знали на рівні керівництва країни. Нібито саме для посилення напрямку відбулась зміна в керівництві ОТУ "Харків", на посаду керівника був призначений Юрій Галушкін. Але це призначення Бутусов ще у травні 2024 року називав дивним, наголошуючи: "генерал за часи повномасштабної війни знаходився фактично на керівній адміністративній роботі, але не мав жодного стосунку до бойового управління в умовах сучасної повномасштабної війни, не керував якимось угрупованням військ, тобто досвіду сучасних бойових дій не мав".

Крім кадрових рішень, які могли вплинути на результат бойових дій, Бутусов також називає гостру нестачу людей на цьому напрямку. У свіжому відео на своєму каналі він наводить дані, що на 45 км лінії фронту у 125-ї бригади було приблизно 800 піхотинців. При цьому тільки два батальйони були "рідні", а ще два – це придані сили. Також журналіст наголошує, що оскільки 125 бригада була у складі ТрО, вона не мала важкого озброєння, а все, що було у розпорядженні на травень 2024 року – це два танки, три САУ та дві реактивні системи залпового вогню та 80 снарядів. Загалом у тому, що сталося на Харківському напрямку, на думку журналіста, були як суб’єктивні, так й об’єктивні причини.

В травні 2024 росіяни знищували Вовчанськ авіацією

"Війська були розтягнуті по окремим позиціям, зв'язок ворог намагався подавити, війська не мали підтримки важкої техніки й артилерії. Не було підтримки дронів, й взагалі кількість дронів й операторів дронів у 125 бригади була незначна, тому, звичайно, під час російського наступу великим силами ці окремі позиції без вогневої підтримки втриматися їм було вкрай важко. Якби вони всі були з дуже підготовлених, потужних бійців, з досвідом, можливо, вони б і стрілецькою зброєю могли чинити опір, але це не так. Я особисто в Липцях зустрічався з бійцями 415-го стрілецького батальйону, мене вразили ці люди, але там були бійці за 50 років велика кількість. Не думаю, що вони були готові до маневрених бойових дій з російськими штурмовими підрозділами", – наголосив Бутусов та додав, що у справі потрібно розбиратися й судовий процес дасть можливість громадськості почути пояснення від командирів щодо вже відомих фактів.

Своєю чергою військовослужбовець ЗСУ, аеророзвідник і відомий блогер Олександр Карпюк (Серж Марко) вважає, що за ситуацію, що склалась на Харківщині навесні минулого року була настільки поганою, що промовчати про неї не було можливості. Натомість він впевнений, що відповідальність за провал мали б нести більша кількість людей, а ті фігуранти, що вже є у справі можуть мати згодом більше статей: "Мда. Деякі люди мені казали, що якби на Харківщині рік тому в останній момент не поставили керувати Драпатого, то напрям був би прой*баний. Я чесно сказати, думав, що це все гіпербола. А ні, виходить що то правда була, і справжні поважні командири змогли про*батись навіть на напрямку, де не було великої активності, та був час підготуватись. І тепер ними займається СБУ".

Окремим приводом для обговорення стало те, що справу генералів розглядають цивільні. Відомий ветеран, громадський активіст Юрій Гудименко заявив: "Військових не можуть судити цивільні. Війна – це окремий світ. Окрема психологія. Окремі закони і окрема відповідальність. У нас мають бути військові суди, військові поліція і слідство, військовий суд. Військових можуть судити тільки військові. Крапка". Зазначимо, військові суди як інституція були ліквідовані у 2010 році указом на той момент президента Віктора Януковича.

Хотіли взяти на поруки та оперативно сплатили заставу

До компанії на підтримку військових, що опинились під підозрою, тим часом долучились волонтери, громадські активісти та політики. Наприклад, журналістка Віолетта Кіртока у дописі на Facebook повідомила, що зустрічалась з Юрієм Галушкіним вже після подій на Харківщині. "Він був дуже ображений тим, що його тоді почали звинувачувати. Але продовжував виконувати задачі, які перед ним ставилися командуванням. Відповідав на запитання комісій. І, як бачимо, нікуди не втік, не ховався. Але саме вчора треба було його терміново закривати. А він два тижні тому переніс операцію на плечі. І з учорашнього дня медичну допомогу не отримував. Він не жаліється, бо Офіцер. Як і не хизується тим, що повний лицар ордену Богдан Хмельницький. І всі три ордени отримав за війну — з 2014 року!", – зазначила Кіртока.

Кіртока назвала справи проти Галушкіна та його колег погано сформульованими

За Артура Горбенка заступились у 125 бригаді, розмістивши повідомлення в якому зазначалось, що підрозділ тримав величезний шматок кордону та бився на смерть. "Нас було мало, у нас було мало боєприпасів, у нас було мало підтримки, але ми боролись, боролись під командуванням комбрига!" — йшлося у пості, який потім чомусь видалили. При цьому журналістка Ольга Куриленко, що брала інтерв’ю у генерала, вважає, що гучна справа матиме негативний ефект у питанні мотивації у війську. "Я чітко розумію, що складаю враження про людину виключно зі слів цієї людини. І я готова чути, що щось (або раптом навіть усе) було не так. Але наразі в мене цієї інформації немає. Тому я виходжу з тієї, що є. І вона така, що втримати 44 км кордону мінометами й чотирма батальйонами, один з яких ніколи не воював, неможливо. І чому я таки вирішила це написати? Бо сьогодні зранку, говорячи з іншим, дуже толковим, на мою думку комбригом, який зараз намагається вистояти на складній ділянці, почула таке: "Дивлячись на це (справи по Харківщині й нуль реакції на його прохання про поповнення), я не те, що бригадою командувати не хочу. Я служити не хочу", – написала журналістка.

У Горбенка була можливість доповідати про стан справ на своїй ділянці президенту

Також свою підтримку генералу Горбенку публічно висловив міський голова Львова Андрій Садовий. У своєму дописі він зазначив: "Я цивільна людина і не маю наміру оцінювати дії військових. Однак у цій справі дозволю собі висловити позицію, на яку маю право згідно із законом. Генерал Артур Горбенко у 2022 році, будучи військовим пенсіонером, мав повне право залишатися в тилу. Натомість він очолив новостворену 125-ту бригаду та вирушив на фронт. Переконаний, що сьогодні він має право чекати на рішення суду вдома, а не за ґратами. Сподіваюся, суд це врахує!"

Полковник Лапін має значний бойовий досвід за часів АТО/ООС

Військовий Олексій Петров відзначив, що за часів командування в 37-му баті полковник Ілля Лапін заслужив авторитет серед підлеглих. "Одна зі статей, яку шиють Іллі Лапіну, "Самовільне залишення поля бою або відмова діяти зброєю", яка карається позбавленням волі на строк від п'яти до десяти років". Але знаючи Іллю Євгеновича, можу із впевненістю сказати, єдине в чому він і винний, так це напевне в тому, що не стер під нуль свій батальйон перед навалою російських військ. Напевне почав відтягуватись, маневрувати, бо завжди беріг життя солдата, знаючи просту істину, "Хто зараз нехтує тисячами, потім рахує десятки", – відзначив Петров.

21 січня суд обрав колишнім командирам запобіжний захід, двох з них Юрія Галушкіна та Іллю Лапіна було вирішено утримувати під вартою протягом наступних двох місяців. Але на момент виходу публікації стало відомо, що за бригадного генерала Юрія Галушкіна було внесено заставу у розмірі 5 млн. гривень (це планував зробити п'ятий президент Петро Порошенко, але це зробили "інша юридична особа" — Авт.), відповідно, він може вийти на свободу. Про це повідомив його захисник Михайло Величко. Артуру Горбенку запобіжний захід має бути обраний сьогодні.

Як повідомляв "Телеграф", наразі під судом опинився командир211 понтонно-мостової бригади, у якій жорстоко знущались з солдатів, повідомили про підозру.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Россия озвучила условия перед переговорами в Стамбуле: чего Кремль требует от Украины
UAToday
2025-05-13T15:45:36Z
Победительница "Битвы экстрасенсов" назвала дату масштабной атаки РФ на Украину
TSN
2025-05-11T13:34:57Z
В Мексике в прямом эфире убили кандидатку в мэры
Корреспондент
2025-05-13T04:18:18Z
Зеленский: оружие уже на складах, России не поможет даже 30 дней перемирия
UAToday
2025-05-13T18:27:09Z
Румыния выбирает Запад. Итоги выборов в стране
Корреспондент
2025-05-19T19:45:23Z
Президент США провел разговор с Зеленским
Корреспондент
2025-05-19T19:30:19Z
США представили России мощный мирный план - Рубио
Корреспондент
2025-05-17T16:57:07Z
Трамп хочет поскорее встретиться с Путиным: подробности заявления Рубио
TSN
2025-05-17T22:54:59Z
Зеленский в Ватикане встретился с Венсом
Европейская правда
2025-05-18T14:48:10Z
Необратимые изменения: врач рассказал о диагнозе известной российской певицы, заставившей ее уйти со сцены
Comments UA
2025-05-11T20:57:50Z
Виктор Розовый высказался о разводе с Ольгой Мерзликиной
Корреспондент
2025-05-19T07:57:04Z
Мадонна кардинально изменила стиль ради мамы
Корреспондент
2025-05-19T09:15:58Z
Яна Глущенко с мужем и сыном показала свой роскошный особняк за 200 тыс. долларов: вид изнутри
TSN
2025-05-16T19:19:10Z
Ziferblat прокомментировали 9 место Украины на Евровидении-2025
VGorode
2025-05-19T09:09:49Z
Испания требует пересмотреть результаты голосования Украины и Израиля
Корреспондент
2025-05-19T07:48:00Z
Степан Казанин резко высказался об исчезновении Елены Кравец из "Квартал 95": "Мы ее научили..."
Знай
2025-05-10T09:51:08Z
От гламурной блонды до элегантной леди: как изменилась Оля Полякова за 20 лет
Gazeta UA
2025-05-09T08:06:38Z
Святославу Вакарчуку - 50: ТСН.ua публикует эксклюзивные фото лидера "Океана Эльзы"
TSN
2025-05-14T05:18:43Z
В Турции обнаружили христианскую мозаику накануне визита Папы Римского
Корреспондент
2025-05-19T17:51:03Z
Украинки не планируют возвращаться домой после войны: результаты опроса
Comments UA
2025-05-07T22:27:31Z
В ТЦК назвали главную проблему с мобилизацией мужчин старше 55 лет
UAToday
2025-05-14T16:27:28Z
18 мая: церковный праздник сегодня, три вещи, которые лучше не делать в этот день
UAToday
2025-05-18T04:00:15Z
Нужно ли военнообязанным проходить ВВК ежегодно: в Минобороны дали ответ
UAToday
2025-05-19T19:09:51Z
Последний звонок 2025 года: когда начнутся летние каникулы в школах
UAToday
2025-05-19T19:09:12Z
Под заснеженной горой может скрываться вход в "мир пришельцев": документы ЦРУ
Фокус
2025-05-11T16:51:58Z
Силы беспилотных систем уничтожили дроны россиян
Корреспондент
2025-05-14T20:54:30Z
Делал селфи: Зеленский вышел в центр Киева и фотографировался с людьми, — соцсети
Фокус
2025-05-07T18:18:33Z
Какое питание поможет сохранить здоровье в старости — исследование
TSN
2025-05-17T21:18:17Z
7 важных открытий о том, как алкоголь влияет на наше тело
UAToday
2025-05-06T17:28:03Z
Как определить, что авокадо точно спелое: простые уловки
TSN
2025-05-15T14:34:08Z
Завтрак для женщин: что должно быть в рационе каждой
Gazeta UA
2025-05-09T21:39:52Z
Вспышка гепатита А в Киеве: количество заболевших продолжает расти
Корреспондент
2025-05-19T12:00:45Z
Этот паразит грызет клетки человека: ученые сделали жуткое открытие
TSN
2025-05-19T07:48:24Z
Ученые открыли редкую мутацию, которая позволяет высыпаться всего за 4 часа
Факти ICTV
2025-05-11T09:30:52Z
В Украине стремительно растет заболеваемость корью: уже зафиксированы смертельные случаи
TSN
2025-05-15T14:34:56Z
Какие 2 продукта нужно обязательно есть, чтобы улучшить память и защитить мозг от старения
UAToday
2025-05-13T09:03:06Z
На Франковщине чиновник торговал закрытыми данными ГПСУ
Корреспондент
2025-05-16T11:57:53Z
Учительница физики из Прикарпатья получила десять лет заключения за распространение наркотиков
Апостроф
2025-05-07T15:33:41Z
В Ивано-Франковске и Луцке прогремели взрывы
Корреспондент
2025-05-15T03:39:51Z
Над Москвой гремят взрывы
Корреспондент
2025-05-07T09:07:24Z
На Киевщине полиция расследует драку двух девушек
Корреспондент
2025-05-19T18:24:52Z
В Одессе в сквере Героев-пограничников сорвали мемориальную доску
Корреспондент
2025-05-19T17:48:50Z
На Киевщине задержали мужчину за изнасилование 15-летней девушки
Корреспондент
2025-05-13T12:06:52Z
Поджог имущества Стармера: задержан второй подозреваемый
Корреспондент
2025-05-17T21:18:55Z
В Одессе произошёл взрыв во дворе частного дома
Корреспондент
2025-05-13T16:12:12Z
Медсестра одним выстрелом из гранатомета уничтожила группу оккупантов
Comments UA
2025-05-12T13:52:51Z
Почему Закарпатская область не Ужгородская: историк удивил ответом
TSN
2025-05-17T21:18:56Z
В Киеве объявлена воздушная тревога: что угрожает столице
TSN
2025-05-17T21:18:45Z
Остаемся без еды: Украину накроет опасная жара и засуха уже летом, что обещает прогноз погоды
Знай
2025-05-11T04:30:41Z
Ситуация на фронте на вечер 19 мая 2025 года
UAToday
2025-05-19T19:09:31Z
"Это новая война": Российская армия меняет тактику в Украине, - NYT
UAToday
2025-05-19T19:09:18Z
Атака шахедов: в Киеве прогремели взрывы
Корреспондент
2025-05-18T00:18:39Z
Россияне обстреляли Донецкую область, есть жертвы
Корреспондент
2025-05-17T17:33:33Z
Генштаб обновил данные о потерях РФ в войне
Корреспондент
2025-05-13T05:06:12Z
На грядке пожелтел весь укроп — в чем причина и как спасти зелень
TSN
2025-05-15T14:34:10Z
Что добавить в лунку во время высадки рассады сладкого перца для хорошего урожая
TSN
2025-05-17T20:22:26Z
Эти два знака зодиака могут тянуть из вас энергию: как их распознать и защититься
TSN
2025-05-19T07:18:37Z
Тельцам следует показывать свои преимущества, а Скорпионам следует позволить себе радоваться: астрологический прогноз на рунах на 19 мая 2025 года
TSN
2025-05-19T00:48:36Z
Гороскоп на 20 мая 2025 года по картам Таро для всех знаков зодиака
UAToday
2025-05-19T19:09:28Z
Гороскоп на вторник 20 мая 2025 года
UAToday
2025-05-19T19:09:20Z
Гороскоп на 18 мая 2025 года по картам Таро для всех знаков зодиака
UAToday
2025-05-17T15:30:37Z
"Згідний" или "згодний": языковед разъяснил употребление схожих слов
TSN
2025-05-12T17:19:12Z
Близнецам не стоит теряться в ностальгии, а Водолеям следует быть внимательными к деталям: гороскоп по картам Таро на 19 мая 2025 года
TSN
2025-05-19T02:06:53Z
Китай поставил под угрозу производство электромобилей в Европе
Корреспондент
2025-05-19T10:27:19Z
Waymo отзывает почти все свои роботакси из-за столкновений с препятствиями
Корреспондент
2025-05-15T18:30:16Z
На складе Tesla накоплено более 10 тысяч непроданных пикапов Cybertruck
Корреспондент
2025-05-07T17:39:20Z
Mazda представила в Китае спортивный седан для молодежи
Корреспондент
2025-05-19T16:09:30Z
Китай продаёт каждый третий новый автомобиль в мире
Корреспондент
2025-05-19T09:15:43Z
Продажи электромобилей Xiaomi падают на фоне кризиса доверия к компании
Корреспондент
2025-05-16T16:30:22Z
Toyota представила электрический bZ4X Touring
Корреспондент
2025-05-15T16:51:36Z
По 5 тысяч за машину: почему автогражданка в Украине так сильно подорожала в 2025 году
VGorode
2025-05-15T09:57:26Z
В Украине вырос спрос на гибридные автомобили
Корреспондент
2025-05-15T09:33:10Z
Доллар подорожал: курс валют на 19 мая 2025
TSN
2025-05-19T06:06:00Z
Санкции уничтожают агросектор РФ - разведка
Корреспондент
2025-05-18T16:39:20Z
Moody's снизило кредитный рейтинг США
Корреспондент
2025-05-16T23:51:08Z
ПриватБанк вводит новые лимиты на переводы: что нужно знать клиентам
UAToday
2025-05-19T19:09:15Z
В Чернобыльской зоне хотят разместить малые модульные реакторы
UAToday
2025-05-19T19:09:01Z
СМИ: ЕС предложит G7 снизить потолок цен на российскую нефть до $50
Европейская правда
2025-05-19T16:21:57Z
Банк России планирует отрезать рынок от "криптодоллара"
Корреспондент
2025-05-19T16:15:36Z
НБУ повысил официальные курсы доллара и евро
Корреспондент
2025-05-19T16:06:41Z
ЕК ухудшила прогноз роста ВВП Украины
Корреспондент
2025-05-19T13:06:17Z
В NASA зафиксировали в океане гигантскую форму жизни: ее видно даже из космоса
UAToday
2025-05-18T19:15:31Z
Apple готовит технологию управления iPhone с помощью мозга - СМИ
UAToday
2025-05-15T13:03:54Z
Команда с украинцем выиграла в Казахстане турнир по Counter-Strike 2
Корреспондент
2025-05-19T00:09:16Z
На китайской орбитальной станции обнаружен ранее неизвестный микроорганизм
Корреспондент
2025-05-19T19:33:52Z
Xiaomi инвестирует около $7 млрд в разработку процессоров
Корреспондент
2025-05-19T18:39:05Z
Huawei показала первый в мире ПК со складным экраном
Корреспондент
2025-05-19T17:33:11Z
В работе ChatGPT произошел масштабный сбой
Корреспондент
2025-05-19T15:03:31Z
В Киевском университете культуры открыли Лабораторию ИИ
Корреспондент
2025-05-19T14:03:13Z
Китай осуществил запуск спутников с морской платформы
Корреспондент
2025-05-19T12:30:15Z
Совладелец МЮ лишился почти трети своего состояния
Корреспондент
2025-05-16T20:36:12Z
Анчелотти хочет вернуть звезду мирового футбола в сборную Бразилии
Корреспондент
2025-05-13T14:39:38Z
Осимхен выбрал для себя приоритетный клуб для дальнейшей карьеры
Корреспондент
2025-05-12T17:18:15Z
Было обидно: Ярмоленко поделился воспоминаниями о Лиге наций без него
Корреспондент
2025-05-13T13:48:17Z
Шахтер и другие: в турецком клубе подтвердили интерес к их тренеру
Корреспондент
2025-05-19T19:27:55Z
Один из лучших форвардов чемпионата Франции и ряд игроков покидают Лилль
Корреспондент
2025-05-19T18:51:41Z
Барселона готова к продлению договора с главным тренером
Корреспондент
2025-05-19T18:12:05Z
Блеск исчез: промоутер рекомендует Хэйни и Гарсии не торопиться
Корреспондент
2025-05-19T17:51:29Z
На фронте погиб призер чемпионатов мира по гребле на каноэ
Корреспондент
2025-05-19T17:24:19Z