Більшість користувачів смартфонів приділяють значну увагу дисплея та задній панелі, забуваючи про джерело звуку. Засмічений динамік є звичайним явищем. Пристрій збирає пил та сміття, що негативно впливає на здатність відтворювати якісний звук. Навіть за дуже обережного використання пристрій для перетворення аудіосигналу може забруднюватися, хоча й досить повільно. Розглянемо, як почистити динамік у телефоні.
Чому якість звуку погіршується
Чохол не захищає від засмічення, тому що динамік завжди залишається відкритим. Це необхідно для відтворення якісного аудіо не тільки під час розмови, але і прослуховування мелодій. Погіршення звучання може свідчити про необхідність втручання, адже перетворювач сигналу найімовірніше засмітився. Чистка динаміка в телефоні починається з візуального огляду. Ви можете помітити пил або жирний наліт в отворах, а також визначити ступінь забруднення.
Підготовка до очищення динаміка
Перед початком роботи переконайтеся, що проблема не пов’язана з помилкою програмного забезпечення. Від’єднайте смартфон від бездротових навушників або аналогічних пристроїв. Перейдіть до налаштувань, перезавантажте телефон. Це досить ефективний спосіб виправити проблему програмного характеру. Перед тим як братися до очищення, зніміть чохол. Мембрана динаміка досить чутлива. Її легко пошкодити, тому процедуру треба проводити обережно. Підготуйте такі інструменти:
- зубну щітку;
- балончик зі стисненим повітрям;
- клейку стрічку;
- гігієнічні ватні палички;
- вологі серветки.
Перед початком процесу визначте ступінь засмічення та підберіть відповідний метод.
Як видалити легке забруднення
Коли сміття небагато, підійде сухий спосіб. Це якщо пристрій лише поверхнево покрився пилом. Скористайтеся функцією «Очищення динаміка» (у гаджетах Android). Телефон генерує високі та низькі частоти, які витискають бруд та зайву вологу з отворів. Переверніть пристрій дисплеєм донизу та легко струшуйте. Чистка динаміка звуком є ефективною на максимальній гучності. Наприкінці протріть поверхню ватною паличкою. Будьте обережними, щоб залишки бруду не потрапили назад.
Якщо пристрій не має такої функції чи у вас смартфон на iOS, установіть аналогічний застосунок із магазинів Google Play або App Store. Виконуйте таку процедуру час від часу. Це дає змогу уникнути серйозних забруднень.
Ретельне та вологе очищення
Якщо бруду забагато чи він застарілий і засохлий, скористайтеся щіточкою. Пом’якшити наліт можна за допомогою спирту. Як почистити динамік на телефоні:
- Вимкніть пристрій.
- Не під’єднуйтеся до мережі.
- Почистьте отвори динаміка за допомогою м’якої щітки.
- Прикріпіть клейку стрічку, щоб зібрати бруд.
Рухи щітки мають бути односторонніми. Після закінчення процедури протріть вологою серветкою, додатково змоченою спиртом.
Використання спеціальних пристроїв
Також можна застосувати балончик зі стисненим повітрям, який продається в комп’ютерних магазинах. Не створюйте занадто сильного потоку та дотримуйтеся рекомендованої відстані. Також допомагають мініпилососи для техніки. Дрібні часточки пилу легко видаляються, немає ризику зіпсувати сітку. Працювати варто на низькій потужності. Тримайте пилосос на відстані, проводьте процедуру дбайливо.
Як почистити динамік телефона та уникнути пошкоджень
Самостійне чищення пов’язане з певним ризиком. Для видалення бруду не використовуйте голку чи зубочистку. Тверді гострі предмети можуть легко пошкодити мембрану. Уникайте таких помилок:
- Не створюйте надмірного тиску інструментів або повітря на динамік.
- Не використовуйте агресивні хімікати. Вони можуть призвести до пошкодження пристрою.
- Не застосовуйте рідини. Це може спровокувати замикання чи призвести до корозії внутрішніх деталей смартфона.
У складних ситуаціях знадобиться допомога спеціалістів.
Як підтримувати чистоту динаміка
Забруднення краще передбачити, ніж боротися з ним. Зберігайте пристрій в окремому чистому середовищі. Уникайте використання смартфона в місцях із великою кількістю бруду та пилу, наприклад на робочому майданчику чи городі. Аналізуйте функціонування динаміка. Для цього використовуйте тестові мелодії чи спеціальні сигнали. Перепади звуку та різні аномалії під час відтворення можуть свідчити про попадання бруду всередину.
За можливості відтворюйте високоякісні музичні файли. Вони значно знижують ризик засмічення, оскільки мають менше артефактів і компресії. Вдягайте чохол і захисну плівку для дисплея. Вони не оберігають від забруднення повністю, але дають змогу значно зменшити вплив зовнішніх чинників.
Хоча деякі виробники випускають телефони із захистом від вологи та пилу, краще не використовувати пристрій в екстремальних умовах. Гаджет служитиме довше й ліпше. Дотримуючись цих порад, можна відновити якість звучання смартфона.