Про це він розповів на своєму каналі.
«Взагалі за всіма нормами, які є, до рядового сержантського складу мають закликати лише до 40 років, це аксіома. А молодші офіцери – до 45, старші офіцери – до 50. Чому? Тому що після 40 років будь-яка людина, якою б вона не була, не в змозі виконати завдання, покладені на рядовий сержантський склад під час бойових дій», - стверджує Олег Старіков.
Щодо мобілізації 18-річних, зазначає він, то вони можуть виконувати поставлені завдання, але тільки якщо пройшли відповідну підготовку. Наприклад, розповідає експерт, у радянській армії сержантів, молодших спеціалістів вузьких спеціальностей готували 6 місяців, але це у мирний час, і у вермахті танкові екіпажі готували цілий рік, саме тому швидко вдалося захопити Бельгію, Нідерланди, Францію.
Окрім цього, зазначає він, важлива мотиваційна складова, військово-патріотичне виховання, бо завжди можна, звісно, одягнути вишиванку та розповідати щось хороше, але ти не будеш готовий до того, що побачиш на полі бою.
«Найстрашніший не перший бій, а другий і третій. Це взагалі найстрашніше, бо в першому бою ти особливо нічого зрозумів, що сталося, а в другому бою ти вже побачив відірвані руки, вирвані кишки, розлиті мізки та кривище. Другий, третій бій найстрашніші, і 18-річних до цього треба готувати. Так є підготовка до цього чи ні? Вони психологічно готові?», - підсумовує Олег Старіков.