Понад 20% українців вважають людей, які залишилися на ТОТ, заручниками Росії — опитування
В Україні 42% громадян вважають, що більшість людей, які проживають на тимчасово захоплених Росією територіях, є заручниками складних життєвих обставин. Ще 22% вказали, що такі люди є заручниками РФ, свідчать дані опитування, яке провів Фонд "Демократичні ініціативи" ім. Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова.
Водночас 27% опитаних негативно характеризують жителів ТОТ. Зокрема, 13% вважають їх пристосуванцями, 9,5% — пасивними прихильниками "русского міра" та Радянського Союзу, 4% — зрадниками, які підтримали збройну агресію Росії.
Опитування проводилося з 29 листопада по 14 грудня 2024 року. Методом face-to-face було опитано 1518 респондентів віком від 18 років у 23 областях України. У Запорізькій, Донецькій, Харківській, Херсонській областях – лише на тих територіях, що контролюються урядом України та на яких не ведуться бойові дії. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,6%.
За даними соціологічного дослідження Київського міжнародного інститут соціології, 40,7% респондентів готові допустити українців, які опинилися на окупованих територіях, в своє оточення,однак 15% ставляться до них упереджено.
Чому вимушені переселенці повертаються на окуповані території, ризикуючи всім? Що змушує людей обирати цей шлях?Юлія Абібок у статті "Трагедія та фарс. Як і чому вимушені переселенці повертаються в окупацію" аналізує, як економічні проблеми й невизначеність у державній політиці призводять до непростих рішень.