Кабінет міністрів України погодив кандидатів на посади членів Наглядової ради «Ліси України». До наглядової рада увійшли троє незалежних членів та один представник держави. Про це йдеться у відповідному розпорядженні на сайті Кабміну.
У наглядову раду державного підприємства увійдуть:
- Маркіян Витвицький, член правління Канадсько-Української торгової палати. Раніше працював у Міністерстві природних ресурсів та лісового господарства Канади;
- Робертс Стріпніекс, ексголова наглядової ради та генеральний директор державного АТ «Латвійські державні ліси»;
- Янне Харьюнпяя, гендиректор Східного офісу фінської промисловості;
- Олексій Кучер, очільник Державної регуляторної службу України.
«Ліси України» є одним із найбільших лісокористувачів Європи та найбільшим лісокористувачем України.
«Формування наглядової ради «Лісів України» дозволить запровадити високі стандарти корпоративного управління, які відповідають вимогам закону та керівним принципів ОЕСР. Робота незалежної наглядової ради підвищить рівень довіри до компанії з боку міжнародних партнерів та потенційних інвесторів», – зазначив Перший заступник Міністра економіки України Олексій Соболев.
Чим відомі «Ліси України»?
Держкомпанія «Ліси України» спеціалізується на:
- веденні лісового господарства, охорона, захист, використання та відтворення лісів;
- веденні мисливського господарства, охорона, відтворення та раціональне використання державного мисливського фонду на угіддях у користуванні підприємства.
Втім раніше підприємство неодноразово помічали у корупційних скандалах.
«Хутір» керівника «Лісів України» Болоховця
Керівник ДП «Ліси України» Юрій Болоховець та його бізнес-партнер Михайло Рева ймовірно роками розбудовували маєток з конюшнею та відпочинковими будинками. Понад 90% території — території державного і комунального лісу, йшлося у розслідуванні NGL.media у січні 2025 року.
На території, яку через родичів та третіх осіб пов'язують з Юрієм Болоховцем, журналісти виявили суцільний паркана, а за ним житлові будинки, конюшню, вольєри з тваринами, зокрема, оленям. У ДП стверджують, що інформація журналістів не відповідає дійсності.
Закупівлі мобільних за завищеними цінами
У січні 2025 року Державне бюро розслідувань повідомило виконавчому директору ДП «Ліси України» та двом директорам департаментів про підозру. Причиною стало те, що у серпні 2023 року один з департаментів ініціював закупівлю 2,5 тис. мобільних телефонів для потреб підпорядкованих підрозділів. Заявку на тендер подало лише одне приватне підприємство з пропозицією на 30% вище вартості ринкової вартості.
Збитки державі оцінили у 3 млн грн. Розслідування триває.
Читайте також: Суд визнав руйнування Садиби Маліна у Києві забудовником законним — які можуть бути наслідки