День зовнішньої розвідки України: історія
24 січня в Україні святкують День зовнішньої розвідки. В умовах повномасштабної війни, яку розпочала Росія, свято набуло особливого значення.
Історія свята
22 листопада 2018 року свято було встановлене президентом України Петром Порошенком ураховуючи значний внесок співробітників розвідувальних органів України у справу забезпечення захисту національних інтересів України від зовнішніх загроз, а також життя, здоров'я її громадян та об'єктів державної власності за межами України, зміцнення обороноздатності держави, з метою відродження національної розвідувальної ідентичності та започаткування сучасних традицій вшанування звитяг зовнішньої розвідки України.
У 2004 році в нашій країні створили Службу зовнішньої розвідки України на базі Департаменту розвідки і розвідпідрозділів регіональних органів Служби безпеки України для здійснення розвідувальної діяльності в політичній, економічній, військово-технічній, науково-технологічній, інформаційній і екологічній сферах, участі у боротьбі з міжнародною організованою злочинністю, тероризмом, забезпечення безпеки установ і громадян України за кордоном.
Керівник СЗР входить до складу Ради національної безпеки і оборони України і підпорядковується безпосередньо президентові України.
Під час повномасштабної агресії РФ, Служба зовнішньої розвідки України відіграє важливу роль в боротьбі з ворогом. Вони збирають інформацію щодо можливих дій окупантів та змін у міжнародній ситуації, працюють над запобіганням майбутнім загрозам.
Раніше ми писали, що у жовтні президент України Володимир Зеленський провів перестановки в керівному складі Служби зовнішньої розвідки. З посад заступника голови звільнено Олега Луговського та Олега Сінайка. Натомість Луговський іншим указом призначений першим заступником голови СЗР, а ще одну посаду заступника голови займе Геннадій Богач.