В Японії зростає кількість літніх людей, які свідомо порушують закон, щоб потрапити до в’язниці.
Вони пояснюють це бідністю, самотністю і потребою в елементарному догляді. У в’язниці пенсіонери отримують харчування, медичну допомогу та увагу, яких їм бракує на волі, пише CNN.
Чому в’язниця стає порятунком?
Охоронець найбільшої жіночої в’язниці Тотіга Такаєсі Шіранага розповідає, що заклад дедалі більше схожий на будинок для літніх. Пенсіонери прагнуть залишатися тут через комфортні умови - регулярне харчування, догляд і безплатну медичну допомогу. Деякі навіть готові платити за проживання.
Більшість мешканців в’язниць – літні жінки, які скоюють дрібні злочини, наприклад, крадіжки. Часто їхня мотивація – не тільки бідність, а й самотність.
Життя за ґратами
Персонал допомагає ув’язненим у повсякденному житті - купатися, їсти, навіть змінює підгузки. Хоча ув’язнені працюють на тюремних фабриках, їх це не засмучує. Для багатьох це стабільність, якої вони не мають на волі.
Сумна реальність
20% японців старше 65 років живуть за межею бідності. Навіть після звільнення з в’язниці люди часто не мають житла чи підтримки сім’ї. Зокрема, 51-річна Йоко (ім’я змінено) розповідає, що деякі свідомо повторюють злочини, щоб повернутися у в’язницю.
Для багатьох літніх японців в’язниця стала єдиною стабільною домівкою, яка дає можливість вижити в умовах злиднів та самотності.
Раніше ми повідомляли, японці показали прозору куртку, що нагрівається всередині до 19°C.
Японцям по-закону тепер слід сміятися хоча б один раз на день - детальніше на Знай.ua.