MY.UAНовини
Кібервійна з російськими хакерами. Чи достатньо захищені українські реєстри
Кібервійна з російськими хакерами. Чи достатньо захищені українські реєстри

Кібервійна з російськими хакерами. Чи достатньо захищені українські реєстри

Україна увійшла до четвірки країн, на які здійснюється найбільше кібератак — разом із США, Південною Кореєю та Китаєм. Найчастіше ворожі хакери, насамперед російські, атакують урядові структури та органи державної влади, сектор безпеки та оборони, телекомунікації та ІТ-системи, медіа, енергетичний сектор, логістику та банки, зазначає hromadske.

За даними урядового центру реагування на кібероперації Cert UA, торік Україну в цифровому просторі атакували 4315 разів, кількість ворожих кібератак зросла на 70%. І це при тому, що не всі інциденти фіксуються.

На цьому ґрунті й розрослася українська індустрія кіберзахисту, утворена як із популярних імпортних рішень, так і локальних розроблень. Ще у 2016-му український ринок кібербезпеки мав розмір у 32 мільйони доларів, вже 2024-го він розрісся до 138 мільйонів, за даними дослідження консалтингової компанії Data Driven. І має потенціал зростати далі. За прогнозами, у 2029-му цей ринок становитиме 209 мільйонів доларів.

«Звісно, насамперед ринок зростає через геополітичну ситуацію. Постійні загрози з боку державних хакерських груп (наприклад, пов’язаних із росією) стимулюють попит на сучасні кіберзахисні рішення, — каже Антон Басистий, менеджер комітетів “Європейської бізнес-асоціації”. — По-друге — високий рівень цифровізації країни. Адже що більше процесів у “цифрі” — то більше необхідно захисту цих мереж».

«На цей момент фактором, який сприяє зростанню індустрії кібербезпеки, на жаль, є війна. Оскільки демократичні країни вже давно переконались у тому, що сучасна гібридна війна ведеться не тільки в кінетичному просторі, а й в кібернетичному, а війна у кібернетичному просторі не має такої кількості обмежень, — погоджується Сергій Харюк, виконавчий директор компанії AmonSul, що спеціалізується на кіберзахисті. — Оцінюючи ці ризики та розуміючи, що українські спеціалісти мають унікальний досвід, західні компанії дедалі частіше звертаються по допомогу до українських компаній».

  • Наймасштабніша кібератака рашистів на українські держреєстри. Які її наслідки?

Наскільки болісними є кібератаки?

Найперший у світі кіберінцидент стався у 1962 році, коли в публічний доступ потрапили паролі внутрішньої мережі Массачусетського технологічного інституту у США. Відтоді атаки ставали складнішими, вишуканішими, не просто сіючи хаос в інтернеті, а досягаючи конкретної мети — часом у межах ширшої стратегії, як-от стратегія гібридної війни.

В Україні одна з найбільших кібератак в історії країни сталася 19 грудня 2024 року. Тоді хакери атакували реєстри Міністерства юстиції, перервавши роботу таких важливих інформаційних систем, як Єдиний державний реєстр юросіб, реєстр актів цивільного стану, мобільний застосунок «Дія», державні програми «єОселя» та «єВідновлення», призупинилося бронювання працівників. Це достатньо серйозна атака, адже, за даними дослідження Data Driven, понад 60% українських громадян користуються державними цифровими послугами.

Мін’юст очікує на повне відновлення систем від тієї кібератаки до кінця січня, а тим часом заявив про створення додаткової системи захисту для державних реєстрів.

«Судячи з результатів, система реєстрів дійсно недостатньо захищена, але сказати, що вона зовсім не захищалася, теж не можна. Вона захищалася і досить серйозно, — каже Костянтин Корсун, експерт із кібербезпеки та колишній очільник урядового центру реагування на кіберзагрози Cert UA. — Насамперед, там було недостатньо людей належної кваліфікації з кіберзахисту. А сама система захисту недостатньо фінансувалася — за залишковим принципом, тобто тими грішми, які залишилися після витрат на цифровізацію».

Серед інших варто згадати потужну атаку на мобільного оператора Kyivstar у грудні 2023-го, коли перестали працювати сервіси компанії. А з нещодавніх інцидентів варта уваги спроба російських хакерів із відомого угрупування Sandworm — вони створювали сайти, що нагадували застосунок «Армія+», для отримання доступу до української військової інформації.

Найбільш активним російським хакерським угрупуванням є група UAC-0010, що, за даними дослідження Data Driven, пов’язана з ФСБ росії. Вона здатна здійснювати близько 15 атак проти України щомісяця.

«Жодна система не може бути повністю захищеною. Важливо розуміти, що за цими кіберзлочинами стоять не поодинокі хакери, а організовані групи, які мають значні ресурси та високий рівень підготовки», — зазначає Марія Шевчук, виконавча директорка ІТ Асоціації.

«Кібератаки мають різну мету: шпигунство, атаки для відмови в обслуговуванні клієнтів, атаки на електричні мережі, пропагандистські атаки, фінансові атаки. Кожна з них завдає значних збитків — фінансових, часових, безпекових та соціальних (вплив на населення, підривання довіри), і зазвичай — усі ці збитки впливають одночасно й комплексно», — зауважує Антон Басистий із «Європейської бізнес-асоціації».

За підрахунками Data Driven, лише 2022-му, коли почалася повномасштабна війна, збитки українських громадян від кіберзлочинності становили аж 968 мільйонів гривень проти 484 мільйонів роком раніше.

Однак, якщо подивитися з іншого боку, то такий досвід потужних кібератак робить українську індустрію кіберзахисту унікальною. Але цією унікальністю теж треба ще вміти скористатися.

«На внутрішньому ринку замість підтримки вітчизняного виробника державні структури — наприклад, Мінцифри — отримують безплатні ліцензії [на рішення із кіберзахисту] від західних компаній, натомість передаючи інформацію щодо кібератак, — пояснює Сергій Харюк із компанії AmonSul. — Це призводить до того, що український досвід та знання передаються західним компаніям за відносно невелику ціну, а в той самий час не розвиваються власні продукти».

  • Кібервійна з рашистами: які цілі обирають хакери

Як влаштована українська індустрія кіберзахисту

В Україні вартість кіберзахисту в сучасних умовах становить приблизно 500 доларів на рік на одного працівника, відповідно до дослідження Data Driven. Але це — в ідеалі. Такий захист передбачає, крім відповідних кіберрішень, контроль за поведінкою працівників, аби ті поводилися в цифровому просторі грамотно й не наражалися на ризики, та різноманітні симуляції кібератак на ІТ-системи компанії.

В реальності ж навіть у Польщі, де індустрія кіберзахисту значно більша за українську та становить 800 мільйонів доларів, витрати на кіберзахист на одного працівника становлять приблизно 47 доларів на рік.

В Україні великі компанії витрачають в середньому 10-15% свого річного бюджету на кіберзахист, а невеликі компанії — понад 20%. При цьому 63% компаній послуговуються імпортними системами захисту, а лише 37% обирають продукти українських розробників. Показово, що 61% навіть не отримував пропозицій щодо українських кіберрозробок — тому ринку точно є куди зростати.

Інколи для кращої захищеності від кібератак потрібно не лише придбати сучасне рішення, а просто відмовитися від використання певного програмного забезпечення. Так сталось і в Україні, де бухгалтерські відділи великої кількості компаній традиційно використовували російський софт.

«Варто звернути увагу на роботу громадськості та держави у боротьбі з програмним забезпеченням з рф (як-от «1С» та інші рішення для бухгалтерського й податкового обліку). Так, за відкритою інформацією, починаючи з другого року війни, близько 10-15 тисяч компаній відмовилися від використання цього продукту, чого не спостерігалось раніше», — зазначає Антон Басистий із «Європейської бізнес-асоціації».

Наразі ключовим спонсором української індустрії кібербезпеки є допомога від міжнародних партнерів. Так, із початком повномасштабного вторгнення американська агенція USAID поставила собі за мету надати 38 мільйонів доларів грантової допомоги українським ініціативам із кіберзахисту. А Євросоюз виділив 10 мільйонів доларів грантів на ці самі цілі.

Однак практично всі опитані експерти та представники галузі кібербезпеки поскаржилися на те, що галузь досі не отримує достатніх інвестицій, щоб розвивати і свої сильні сторони, і нові розроблення.

«Поточний рівень інвестицій недостатній для повноцінного розкриття потенціалу ринку кіберзахисту. Основні бар’єри включають війну, загальну нестабільність, нестачу кваліфікованих кадрів та низьку обізнаність бізнесу щодо необхідності кіберзахисту, що робить цю індустрію ризикованою для вкладень», — каже Марія Шевчук, виконавча директорка ІТ Асоціації.

А втім, українські продукти не витримують конкуренції з глобальними гравцями, які передають ліцензії безплатно, ділиться Сергій Харюк із компанії AmonSul.

Цей VPN-сервіс розрахований як на потреби бізнесу, так і державного сектору. «Наша місія — забезпечити доступне, технологічно досконале рішення, яке допоможе навіть невеликим українським компаніям захистити свої дані та інфраструктуру від кібератак. Ми прагнемо створити продукт, який об’єднає інноваційність, простоту у використанні та конкурентну ціну», — каже Харюк.

У компанії Oberig IT, яка продає дуже різні рішення для кіберзахисту, розповіли, що найбільше серед їхніх клієнтів є попит на такі послуги:

  • глибокий моніторинг для виявлення загроз (рішення від Carbon Black, Symantec, Fidelis);
  • мінімізування ризику вживання правами адміністратора (рішення від Delinea, FUDO);
  • багатофакторна аутентифікація (Symantec, OneSpan);
  • захист електронного листування (Symantec, Forcepoint);
  • захист хмарних середовищ та застосунків (Tenable, Aglosec).

У ще одній українській компанії, що спеціалізується на кіберзахисті, — InDevLab — говорять про популярність таких послуг:

  • аудит ІТ-систем та процесів;
  • побудова безпечного ІТ-середовища, що буде витримувати високі навантаження та кібератаки;
  • адаптація та побудова ІТ-систем відповідно до міжнародних стандартів.

Загалом в Україні у сфері кібербезпеки домінують такі технології, як мережева безпека — вона збереже частку ринку в 36% до 2029 року, повідомляють у дослідженні Data Driven. Водночас найшвидше зростатиме технологія хмарної безпеки завдяки своїй гнучкості та простоті.

  • Російські хакери місяцями були у системі мобільного оператора

Кібербезпека базується на освіті

«Ми вважаємо, що українська індустрія кібербезпеки здатна ефективно захистити країну від кіберзагроз, що зростають, адже Україна має висококваліфікованих фахівців у цій сфері. Українські експерти вже неодноразово демонстрували професійність у виявленні та нейтралізації складних загроз. Однак у галузі спостерігається дефіцит кадрів, що потребує вирішення», — розповіли hromadske в компанії Oberig IT.

В Україні 55 державних університетів пропонують освітні програми з кібербезпеки, а щонайменше 16 приватних ІТ-шкіл надають спеціалізовані програми. У 2024 році понад 3350 студентів обрали спеціальність «кібербезпека», а загалом понад 24 000 вступників подалися на IT-напрямки. «Це рекорд і чіткий сигнал, що молодь бачить майбутнє в IT», — каже Ірина Вольницька, президентка SET University.

«Ми стикаємося з дефіцитом викладачів-практиків. Чому так? Багато хто з фахівців працює в комерційному секторі [а не в освітніх проєктах], де рівень зарплат значно вищий, або бере участь у волонтерських ініціативах, захищаючи країну в кіберармії. Це означає, що студентам часто не вистачає доступу до практичних знань і реального досвіду. А кібербезпека — це не те, що можна вивчити лише за книжками. Потрібні кіберполігони, симуляції реальних атак і безпосередня практика», — пояснює президентка навчального закладу.

«Власне, немає у нас якогось осередку експертизи з кібербезпеки, саме професійної експертизи», — резюмує Костянтин Корсун, колишній очільник Cert UA.

Галузь кіберзахисту має свої потреби

14 січня Кабінет Міністрів затвердив Стратегію цифрового розвитку інновацій України до 2030 року, щоб, серед іншого, зміцнити кібербезпеку країни. Але кібербезпека — лише один із багатьох напрямів стратегії, якому не надано пріоритетності перед, наприклад, біологічними технологіями чи космічними технологіями.

Водночас паралельно Верховна Рада розглядає законопроєкт №11290 про кіберзахист державної системи реєстрів та інформаційної критичної інфраструктури. Проте й він викликає критику експертного середовища.

«У нас так і немає нормального закону про кібербезпеку. У нас є кривий і застарілий закон про основні засади кібербезпеки, куди постійно щось додають. От і законопроєкт №11290 — ви ж бачите, це закон про внесення змін до законів, тобто чергові заплатки. Це намагання лікувати систему, що не працює. У нас немає якогось єдиного органу влади, який би відповідав за кібербезпеку. Не тільки брав би гроші на розвиток кібербезпеки, але і відповідав за наслідки, зокрема за негативні наслідки», — вважає Костянтин Корсун, експерт із кібербезпеки.

В компанії InDevLab вважають, що для зміцнення українського кіберпотенціалу необхідно розвивати державно-приватне партнерство, підтримувати бізнес у впровадженні новітніх технологій у сфері кібербезпеки, а також адаптувати законодавчі та регуляторні акти до міжнародних стандартів. «Оскільки Україна рухається шляхом євроінтеграції, українські компанії невдовзі повинні будуть відповідати міжнародним стандартам безпеки, щоб залишатися конкурентоспроможними», — говорять у компанії із кіберзахисту.

Своєю чергою в компанії-дистриб’юторі рішень із кіберзахисту Oberig IT рекомендують збільшити державне фінансування досліджень і розроблень у галузі кіберзахисту, надавши їй певну пріоритетність. А також — позбутися застарілого законодавства. «Необхідні зміни, які б дозволили гнучко використовувати сучасні хмарні технології, а також рішення на базі штучного інтелекту та машинного навчання», — зазначають у компанії Oberig IT.

Зважаючи на додаткові інвестиції — державні та приватні — у сферу кіберзахисту, вона має всі шанси посісти одне з провідних місць на глобальному ринку кібербезпеки, заробляючи на своєму унікальному досвіді, що виник на основі протистояння з росією.

Автор: Іван Верстюк

 Джерело: hromadske

Like
Tweet
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
"Полювання" на холостяків почато: Решетник натякнув, хто стане наступним героєм
GlavRed
2025-01-23T17:27:15Z
Через місяць після операції: Наталка Денисенко розповіла про стан чоловіка-воїна
GlavRed
2025-01-23T17:27:15Z
Фінал Нацвідбору Євробачення-2025: оголошено порядок виступу учасників
24tv
2025-01-23T17:12:55Z
Голлівуд заплющив очі на війну: фільм "Анора" та російський актор претендують на Оскар-2025
24tv
2025-01-23T17:12:02Z
Документальну стрічку «20 днів у Маріуполі» покажуть 25 січня на каналі «1+1 Україна»
Детектор М
2025-01-23T17:07:50Z
Команда The Kyiv Independent презентувала фільм-розслідування «Офіційне пограбування»
Детектор М
2025-01-23T17:01:47Z
Від них перехоплює дух: 3 найкращі фільми про катастрофи, зняті на основі реальних подій
24tv
2025-01-23T16:54:32Z
Оскар-2025: повний список номінантів цьогорічної премії
24tv
2025-01-23T16:51:50Z
Про що співають фіналісти Нацвідбору - окупація, туга за домом та нормальна ненормальність
Комсомольская правда
2025-01-23T16:49:29Z
Жінка 4 роки не купувала їжу і заощадила купу грошей: як їй це вдалося
GlavRed
2025-01-23T17:27:39Z
Без макіяжу, але зі стильним образом: Кейт показалася після хіміотерапії
GlavRed
2025-01-23T17:27:28Z
Пенсіонерів захлиснули нові хвилі афер: залишитесь без заощаджень - і отямитись не встигнете
Знай
2025-01-23T17:21:48Z
Премія Сирського: у Генштабі прокоментували закиди Безуглої
TSN
2025-01-23T17:18:38Z
Чоловіку залишили "дивну" записку на вікні авто: в мережі кажуть про "недобрий знак"
Фокус
2025-01-23T17:06:46Z
Сирський: Потрібно йти у ЗСУ та виконувати свій конституційний обов’язок
УкраинФорм
2025-01-23T17:00:32Z
Важливо не лише бути багатодітним батьком: як оформити відстрочку, якщо маєш трьох дітей
Telegraf
2025-01-23T16:48:37Z
Цілодобовий аналіз: Сирський відповів, як плануються операції ЗСУ
24tv
2025-01-23T16:39:22Z
Пілоти F-16 ЗСУ використовують рідкісні навички: США не застосовували їх після "Бурі в пустелі", — екс-пілот
Фокус
2025-01-23T16:36:58Z
Трамп хоче знизити світові ціни на нафту, щоб закінчити війну РФ проти України
УкраинФорм
2025-01-23T17:31:39Z
Нардеп Грищук заявив, що постанова про відстрочку суперечить закону про мобілізацію
Комсомольская правда
2025-01-23T17:31:05Z
Сирський дав пораду українським чоловікам: "Не треба боятися, а йти і перемагати"
GlavRed
2025-01-23T17:27:40Z
"Наші зусилля вже почалися": Трамп зробив заяву про завершення війни в Україні
GlavRed
2025-01-23T17:27:08Z
Угоди Трампа з Путіним не буде?
GlavRed
2025-01-23T17:27:01Z
У МЗС відповіли, чи продовжує надходити військова допомога з США після указу Трампа
24tv
2025-01-23T17:24:57Z
Про хід війни та шлях до перемоги: головні заяви з інтерв'ю Олександра Сирського
24tv
2025-01-23T17:24:32Z
Китай здатен змусити Росію до справедливого завершення війни в Україні, – МЗС
24tv
2025-01-23T17:24:08Z
Трамп: справді хочу зустрітись з Путіним і покласти край війні
Европейская правда
2025-01-23T17:22:59Z
Секрет розкрито: для чого в склад шампуню додають кухонну сіль - діє миттєво
GlavRed
2025-01-23T17:27:50Z
Названо рослини, які не можна підживлювати попелом
AgroNews
2025-01-23T17:21:02Z
Спатифілум оживе за лічені дні: зробіть це для пишного цвітіння
24tv
2025-01-23T16:48:42Z
Мільйонери були вражені, дізнавшись, що фундамент їхнього розкішного замку гнилий
24tv
2025-01-23T16:39:42Z
Лояльність і довіра: як побудувати ефективну комунікацію з клієнтами
24tv
2025-01-23T16:03:28Z
80% людей роблять помилки у користуванні посудомийною машиною: це треба знати всім
24tv
2025-01-23T15:57:05Z
Коли часу обмаль, а солоденького хочеться: готуємо торт "Наполеон" в стаканчиках
24tv
2025-01-23T15:36:25Z
Ремонт мрії у будинку: з яких реновацій краще почати
24tv
2025-01-23T15:27:37Z
Як зрозуміти, що чоловік вас щиро кохає: він робитиме ці 6 речей
TSN
2025-01-23T15:21:52Z
Дозволить зберегти зовнішній вигляд і функцію, – в КМДА розповіли про плани щодо Житнього ринку
24tv
2025-01-23T17:30:10Z
Загарбники атакували два райони Дніпропетровщини з артилерії та дронами, є пошкодження
УкраинФорм
2025-01-23T17:28:14Z
Погода на Київщині погіршиться: синоптики попередили про дощ та сніг
Хвиля
2025-01-23T17:24:31Z
Сирський назвав найважчий момент в обороні Києва
24tv
2025-01-23T17:24:25Z
Якою буде погода 24 січня в Одесі та області: синоптики оновили прогноз
Политека
2025-01-23T17:24:08Z
У Києві підприємець привласнив 10 млн державних коштів
1News
2025-01-23T17:13:36Z
Ідентифіковано росіянина, який розстріляли полонених бійців на Донеччині
ГЛАВКОМ NET
2025-01-23T17:13:09Z
Скасування мобілізації 50-річних чоловіків: адвокат пояснив, що тут не так
Политека
2025-01-23T17:01:59Z
На ТОТ Донеччини загарбники понівечили пам’ятник Шевченку
УкраинФорм
2025-01-23T17:00:35Z
Енергоблоки, які планують добудувати на Хмельницькій АЕС, працюватимуть на американському паливі - Енергоатом
УкраинФорм
2025-01-23T17:27:46Z
Найбільша криптобіржа світу підтримала мемкоїн Трампа: що це означає
InternetUA
2025-01-23T17:22:27Z
В Україні запускають курс з підприємництва для молоді з прифронтових регіонів
Детектор М
2025-01-23T17:18:27Z
Угорщина пообіцяла Словаччині допомогти з поставками російського газу
iPress
2025-01-23T17:13:30Z
Комунальні платіжки переслідуватимуть навіть за кордоном: хто ризикує "заочно" програти суд попри відсутність боргів
Знай
2025-01-23T17:06:41Z
У Росії експорт бензину скоротився на третину у 2024 році
24tv
2025-01-23T17:03:15Z
Укрпромінвест сплатив 986 млн грн податків
AgroPortal
2025-01-23T17:00:25Z
48 гривень за долар: експерти розповіли, чи варто зараз вкладати гроші у гривневі депозити
Политека
2025-01-23T16:43:47Z
Як збільшення облікової ставки вплине на гривню та валютний ринок загалом
24tv
2025-01-23T16:33:52Z
На Волині засудили чоловіка, який здавав розташування ТЦК: скільки дали
InternetUA
2025-01-23T17:13:07Z
Купив «віртуальних» дітей. Чоловік вигадав оригінальний спосіб, щоб перетнути кордон
ГЛАВКОМ NET
2025-01-23T17:06:59Z
Біля Тернополя в посадці виявили халабуду, де жила сім’я з п’ятьма дітьми
УкраинФорм
2025-01-23T16:45:17Z
Суд задовольнив дві апеляційні скарги про арешт майна Крупи та її родини
ГЛАВКОМ NET
2025-01-23T16:24:45Z
Інтернет-шахраї ошукали трьох українців на понад 26000 гривень
InternetUA
2025-01-23T16:13:00Z
У Дніпрі викрили посадовця комунального підприємства у розтраті понад ₴9 млн
Украина Криминальная
2025-01-23T16:12:05Z
Ексслідчому поліції втретє скасували виправдувальний вирок і дали 6 років вʼязниці за хабарництво
Украина Криминальная
2025-01-23T16:06:13Z
У Польщі на шахті стався вибух метану: є жертва та постраждалі
1News
2025-01-23T16:00:17Z
Сховали вибухівку в іграшку і хотіли підірвати наряд поліції: у Житомирі запобігли теракту
24tv
2025-01-23T15:51:10Z
Реформа МСЕК: для оцінювання інвалідності створили нову посаду
24tv
2025-01-23T17:21:57Z
У «Резерв+» розпочали тестування електронного направлення на ВЛК
УкраинФорм
2025-01-23T17:00:29Z
Що не можна їсти перед важливою зустріччю: це треба знати кожному
TSN
2025-01-23T16:09:49Z
Чи можна в басейні підхопити венеричні захворювання
24tv
2025-01-23T15:39:47Z
Чоловік 14 років отримував непотрібну хіміотерапію: чим це закінчилося
TSN
2025-01-23T15:39:32Z
Стовідсотковий спосіб врятувати запас картоплі: чи можна їсти м'який коренеплід
GlavRed
2025-01-23T15:27:46Z
Як зробити, щоб ноги і руки не мерзли взимку: що покласти у взуття
GlavRed
2025-01-23T15:27:35Z
Жінка мусить стояти, коли їсть і п'є: що відомо про надзвичайно рідкісний стан
TSN
2025-01-23T14:51:28Z
Як приготувати сухе молоко в домашніх умовах: про спритний фокус знають одиниці
GlavRed
2025-01-23T13:27:18Z
ChatGPT не працює — користувачі по всьому світу повідомляють про збій
AIN
2025-01-23T17:30:15Z
Dragon Age: The Veilguard провалилася в продажах – лише 50% від очікувань EA
ITC
2025-01-23T17:25:49Z
З’явилися тести NVIDIA RTX 5090 — 4K 120 FPS у більшості ігор, на 25% швидша за 4090
ITC
2025-01-23T17:25:36Z
Як захистити своє місце розташування від стеження і витоків даних: допоможуть прості дії
InternetUA
2025-01-23T17:24:23Z
Canon представила повнокадровий датчик камери на 410 мегапікселів
24tv
2025-01-23T17:24:14Z
Вдвічі більші за Еверест: вчені виявили дві "таємничі" гори
TSN
2025-01-23T16:39:47Z
Вас любили за ілюстрації: «Абабагаламага» потрапила у скандал зі штучним інтелектом
Комсомольская правда
2025-01-23T16:34:19Z
У ChatGPT стався серйозний збій, але OpenAI каже, що він відновився
InternetUA
2025-01-23T16:31:19Z
Магнітна буря раптово посилюється: коли країну атакує потужний сонячний спалах
GlavRed
2025-01-23T16:27:52Z
Довбик зіграє з перших хвилин проти АЗ Алкмар
Football.ua
2025-01-23T17:04:23Z
"Всі наді мною сміялись": Усик зізнався, ким мріяв стати в дитинстві
24tv
2025-01-23T16:54:55Z
Грає на позиції Мудрика: Челсі планує підписати гравця МанЮнайтед
24tv
2025-01-23T16:54:51Z
Зінченко став пріоритетною метою Боруссії Д
Football.ua
2025-01-23T16:49:18Z
Манчестер Сіті офіційно оголосив про підписання Омара Мармуша
360ua.news
2025-01-23T16:33:18Z
ТМ. Динамо зіграло внічию з Ллапі, поразка Ворскли, перший спаринг Руху, перемога Черноморця
Football.ua
2025-01-23T16:28:29Z
Карпати розривають трансферний ринок: "леви" підписали аргентинського хавбека
24tv
2025-01-23T16:21:56Z
"Назавжди на трибуні": Шахтар вшанував загиблих українських воїнів під час гри у Лізі чемпіонів
24tv
2025-01-23T16:03:56Z
Сантос планує оголосити про перехід Неймара до кінця січня — Globo
Football.ua
2025-01-23T15:58:40Z
Lancia та Sparco повертаються у світ ралі
AutoCentre
2025-01-23T16:22:38Z
Китайські машини почали ламати росіянам хребти навіть при легких аваріях
Украина Криминальная
2025-01-23T16:00:14Z
В січні ОККО встановила плюс три нові Ultra Fast Chargers
24tv
2025-01-23T15:18:17Z
Ця поширена звичка "вбиває" авто: про що застерігають досвідчені водії
ТСН
2025-01-23T15:18:04Z
Для ДСНС поставили партію пожежних автоцистерн на всюдихідних шасі
AutoCentre
2025-01-23T15:16:03Z
Почалась збірка нового недорогого електрокара Skoda Elroq: вже продано понад 20 тисяч авто
Telegraf
2025-01-23T14:18:25Z
Land Rover розкрив терміни появи електричного Defender
AutoCentre
2025-01-23T14:16:52Z
Відео дня: Tesla Model S Plaid виставили у драг-битві проти поліцейських Ford Explorer
AutoGeek
2025-01-23T14:06:13Z
У ЄС готують нові програми підтримки електромобілів
AutoGeek
2025-01-23T13:06:11Z