MY.UAНовини
«Майже кожна соцмережа з часом перетворюється на “бадьору помийку”», — Андрій Пилипенко у подкасті «Медіуми»
«Майже кожна соцмережа з часом перетворюється на “бадьору помийку”», — Андрій Пилипенко у подкасті «Медіуми»

«Майже кожна соцмережа з часом перетворюється на “бадьору помийку”», — Андрій Пилипенко у подкасті «Медіуми»

У випуску — про підсумки 2024 року: ключові теми, якими маніпулювала російська пропаганда.

Як у 2024 році російська пропаганда намагалася маніпулювати суспільною думкою? Які наративи залишаються незмінними протягом багатьох років? Чому маніпулятивні повідомлення так легко знаходять відгук серед виснаженого війною українського суспільства? Про все це ведучі подкасту «Медіуми» Наталя Соколенко та Вадим Міський поговорили з Андрієм Пилипенком, аналітиком ГО «Детектор медіа».

А також про закриття компанією Meta своєї фактчекерської програми: чи створить відмова від співпраці з фактчекерами ризики для боротьби з фейками та чи потрібне втручання влади для боротьби з анонімними телеграм-каналами?

Підписатися на подкаст «Медіуми» можна на Apple Podcasts, Spotify, SoundCloud, MEGOGO Audio, NV Подкасти, YouTube Music, YouTube та інших подкастингових платформах.

00:00 «Теми й наративи, які використовують роспропагандисти, залишаються відносно стабільними»;

05:20 «Минулого року ми побачили й багато нового»;

08:13 «Відвертою брехнею дуже важко вплинути на свідомість українців»;

10:00 «З початку війни держава комунікувала з громадянами через Telegram. Тоді не визнавали настільки серйозно загрозу російської пропаганди»;

13:25 «Маючи TikTok або Telegram на комп’ютері, а не на телефоні, ви будете проводити там менше часу»;

15:00 «Після заяв Цукерберга про зміну підходів до модерування контенту — феномен, як фактчекінг, фактично було поставлено під сумнів»;

17:08 «Нам потрібно говорити про певне публічне державне регулювання соцмереж».

«Теми й наративи, які використовують роспропагандисти, залишаються відносно стабільними»

Наталя Соколенко: Ви у своєму дослідженні описали головні маніпулятивні повідомлення, які наші вороги поширювали в нашому інформаційному просторі. Отже, про що брехала російська пропаганда у 2024 році? На чому вона фокусувалася?

Андрій Пилипенко: Звісно, згадуючи минулий рік, ми не можемо оминути ключові теми, якими російська пропаганда маніпулювала в соціальних мережах. Проте, на мою думку як дослідника, теми й наративи, які використовують російські пропагандисти, залишаються відносно стабільними. Наприклад, це може бути дискредитація НАТО або ідеї вступу України до НАТО, маніпулювання темою легітимності чи нелегітимності влади. Однак залежно від інформаційних приводів змінюються техніки й деякі акценти в цих маніпуляціях. Ми у своїй статті фокусувалися на внутрішньополітичних і соціальних темах, на так званих «больових точках», на які минулого року постійно била кремлівська пропагандистська машина. У першу чергу, звісно, це була війна та все, що охоплює події на фронті: наступи, відступи, військові операції, постачання західної зброї. Минулого року ми отримали літаки F-16 — навколо цього також створили великий пропагандистський і дезінформаційний кейс. На відміну від початку повномасштабного вторгнення, коли кожен із нас міг сміятися з якихось недолугих маніпуляцій, які часто будувалися на різниці між українською та російською мовами, некоректному перекладі або нерозумінні українського контексту. Чим довше триває війна і чим більше українське суспільство виснажене та змучене війною, тим, у певному сенсі, легше пропаганді підживлювати або поширювати вже наявні протиріччя та розколи. Але це техніка, яка відома ще з часів Давнього Риму: «розділяй і володарюй». У нашому випадку — це «розділяй і протиставляй», наприклад, цивільних і військових, державу і волонтерів, політиків і громадян, які виїхали за кордон тощо.

Тема настільки широка, що я волів би зосередитися на конкретних прикладах. У нашій статті, опублікованій на «Детекторі медіа» в травні, ми описували випадок, коли Володимир Путін у своєму виступі визнав, наприклад, голову Верховної Ради України Руслана Стефанчука — єдиною людиною, з якою він хоче провести переговори. Що зробили в цей час російські пропагандисти? Вони змінили статтю у Вікіпедії і призначили пана Стефанчука ​​— головою української держави. Ці правки до Вікіпедії протрималися недовго, але це яскравий приклад маніпуляції, коли Кремль вкидає певну тезу, яка потім розганяється через телеграм-канали. Це було саме в той період, коли активно почалися дискусії на тему так званої легітимності та нелегітимності. Ми можемо повернутися 10 років тому, у 2014 рік. Тоді Путін також називав тодішнього голову Верховної Ради Турчинова — єдиною людиною, з якою він готовий говорити в тому контексті, у тій ситуації. Тобто теми й наративи відносно стабільні, але змінюються приводи та акценти. 

«Минулого року ми побачили й багато нового»

Андрій Пилипенко: Якщо говорити про конкретні техніки маніпуляції, які використовувала пропаганда, звісно, не бракувало відвертих фейків та брехні. У наших моніторингах різних соціальних мереж, зокрема Telegram, ми бачили багато вкидів про польських найманців, так званих французьких інструкторів тощо. Іноді є певний привід, наприклад, заява президента Франції Еммануеля Макрона про реальні проблеми, які існують, як-от навчання новобранців чи певні моменти, які можуть виникати під час війни. Але пропаганда бере конкретну зернину — якусь заяву публічного політика — і починає її роздмухувати, будуючи на цій основі відверті фейки.

Для чого це робиться? На нашу думку, насамперед для того, щоб виправдати російські військові злочини. Ми пам'ятаємо, що на початку вересня був удар по військовому навчальному закладу в Полтаві, коли загинуло багато людей. Як російська пропаганда обґрунтовувала цей удар? Вони називали це ударом по польських чи французьких найманцях. Це один із ключових маніпулятивних прийомів. 

Минулого року ми побачили й багато нового. У чому полягала ця новизна? Якими новими маніпулятивними техніками російська пропаганда намагалася впливати на уми українців? Зокрема, це проявлялося через лексику, через новомову. Багато хто міг чути, як називаються удари українськими ракетами та дронами по території Росії, насамперед по військових об'єктах, а також нафтопереробних заводах. Замість того, щоб писати про результати таких ударів, вони говорили про «уламки». Менш очевидні приклади полягають у наступному. Наприклад, дезінформація використовувала такі евфемізми, як «задимлення». Тобто є влучання, щось горить. Або «втручання сторонніх осіб», коли йдеться про успішні диверсійні операції українських спецслужб на території Російської Федерації.

Якщо повернутися до серпня та вересня, коли російські обстріли продовжувалися, здебільшого по цивільних українських об'єктах, російська пропаганда підсвічувала тему «інфраструктурної війни». Для чого? Щоб перекласти відповідальність нібито це Україна першою почала цей процес. Водночас це не важливо, чи є ця історія правдивою. Пропаганда говорить лише про те, що Росія буцімто «б'є у відповідь». І таких технік маніпуляції можна знайти дуже багато.

«Відвертою брехнею дуже важко вплинути на свідомість українців»

Вадим Міський: Дуже цікаво. Тобто вони розвиваються, прогресують, не стоять на місці. Хоча наративи залишаються усталеними протягом багатьох років. І, власне, ці речі виділені у вашій статті, головні пропагандистські теми: події на фронті, мобілізація, конфлікти між військовими та політиками, нелегітимність президента, обстріли України, про які вони також брешуть. Причому це відбувається не тільки в часи повномасштабного вторгнення, а й з початку війни на Донбасі. Це також дискредитація західної допомоги. Хоча ці теми є «довгограючими платівками», усе ж таки існує простір для розвитку. З'являються нові маніпулятивні техніки.

Андрій Пилипенко: Так, звісно. Мені здається, українці навчилися реагувати на відверті фейки. Маємо результати опитування щодо медіаспоживання українців, проведеного на замовлення USAID-Internews. Там майже половина, 47% респондентів, вважають, що дезінформація є дуже актуальною проблемою. Тобто якимось «пласким фейком» чи відвертою брехнею дуже важко вплинути на свідомість українців.

Водночас, якщо пропагандисти залишають певний простір для невизначеності, зокрема, використовуючи доволі поширену техніку: «від вас приховують», то це вже може працювати.

Наталя Соколенко: Знаєте, я мушу визнати, що це справді так працює. Я читаю одну вайбер-групу, яку я створила разом із знайомим для однієї громади на Сумщині, що на самому кордоні з Росією. Щодня, коли в мене є п’ять хвилин вільного часу, я заходжу і читаю. І там наскрізна тема — «від вас приховують».

«З початку війни держава комунікувала з громадянами через Telegram. Тоді не визнавали настільки серйозно загрозу російської пропаганди»

Вадим Міський: Власне, це одна з головних рис Telegram, який використовує контент в значній мірі приправлений цією конспірологією. Мовляв, є хтось, хто від вас щось приховує і тільки добрий анонімний Telegram-канал вам розплющить очі. А чому саме Telegram став основною платформою для поширення різноманітних чуток, вигадок і цієї нібито закритої інформації, яку, за їхніми словами, українська влада «не хоче нам розповідати»? Чому пропагандисти так облюбували саме цю платформу?

Андрій Пилипенко: Пошлюся на результати опитування серед українців. Ми бачимо, що в порівнянні навіть із 2023-м роком, у 2024-му люди більше користуються Telegram. Приблизно три чверті опитаних використовують його як засіб для комунікації — щоб написати своїм родичам чи знайомим — і водночас такий самий відсоток використовує його як джерело новин.

Тут не будемо вдаватися в технічні деталі чи дискусію про те, як зараз функціонують різні платформи і соціальні медіа. Але є кілька факторів, які зійшлися. Ми маємо швидкість комунікації, маємо той факт, що з початку війни держава комунікувала з громадянами через Telegram. Тоді ще не визнавали настільки серйозно загрозу російської пропаганди, дезінформації, фейків, анонімних каналів тощо. Зараз дискусії щодо того, що цю ситуацію потрібно змінювати, тривають. Як змінювати? Немає такої «срібної кулі», простого рішення, яке б дозволило сказати: «Давайте ми завтра встановимо додаток X». Але не той X, що належить Ілону Маску, а якийсь інший додаток чи нову платформу.

На жаль, це мій особистий висновок у 2024 році: майже кожна соцмережа з часом перетворюється, якщо так можна висловитися, на «бадьору помийку». Наприклад, після купівлі Twitter і перейменування його на X Ілоном Маском, соцмережа стала чимось подібним. Зараз у таку ж безодню може потрапити продукт Meta — Instagram і Facebook. Там уже давно перебуває Telegram, який змішує «бочку меду» з «бочкою дьогтю» в різних пропорціях, але результат — «бочка дезінформації». Тут ми можемо лише повертатися до класичних перевірених тем, таких як критичне мислення та перевірка джерел інформації. Якщо ви бачите, що у вашому чаті ОСББ чи чаті громади пишуть про те, що «від вас щось приховують», прохання поділитися, як мінімум, джерелом інформації. Хто це сказав? Це сусідка? Чи це якийсь чиновник? Чи державний орган? А, можливо, це просто скриншот? Прекрасний приклад російської дезінформації у 2024 році — це численні маніпуляції з обкладинками іноземних медіа. Береться реальне медіа — газета чи видання — і його вміст перекручується. Додається інший заголовок, змінюється фотографія і під брендом відомого поважного legacy media подається дезінформація. Вона може стосуватися української влади, західної зброї, втрат української армії в бойових діях чи будь-чого іншого.

«Маючи TikTok або Telegram на комп’ютері, а не на телефоні, ви будете проводити там менше часу»

Наталя Соколенко: У такій ситуації що ж робити слухачам? Та й, до речі, не тільки слухачам, а й журналістам, які, наприклад, у гонитві за сенсацією можуть втрапити в халепу.

Андрій Пилипенко: Ніхто не говорить про те, що якась платформа чи додаток несуть загрозу самі по собі, але можна змінювати підходи та принципи вашого споживання інформації й контенту з різних мереж. Ми проводили дослідження щодо різних соціальних платформ, наприклад, TikTok. Використання мобільної версії та використання браузерної версії через комп’ютер показало різні результати. Маючи той самий TikTok або Telegram на комп’ютері, а не на телефоні, ви точно будете проводити там менше часу. Ви по-іншому підходитимете до споживання цієї інформації.

І, як не дивно, результати наших досліджень у «Детекторі медіа» показують, що навіть шанс побачити якусь відверту брехню чи маніпуляцію у вас буде значно вищим. Тому, можливо, вже в умовах, у яких ми зараз перебуваємо, варто говорити навіть про час використання певних додатків. Особливо якщо йдеться про дітей, підлітків тощо. Нормувати час використання певних додатків, використовувати їх більш свідомо — якщо так можна сказати. Ну, звісно, і критичне мислення.

«Після заяв Цукерберга про зміну підходів до модерування контенту — феномен, як фактчекінг, фактично було поставлено під сумнів»

Наталя Соколенко: А для журналістів? Є бажання випередити всіх, дати сенсаційну інформацію. Ну от які ваші поради?

Андрій Пилипенко: Після заяв пана Цукерберга про зміну підходів до модерування контенту — феномен, як фактчекінг, фактично було поставлено під сумнів. Журналісти опинилися в ситуації, коли їм доводиться бігти за клікбейтом. Тобто це питання, яке потребує глибшої дискусії, говорити про розмивання меж між журналістикою, блогерством і тим, що є преміум-користувачі в різних соціальних платформах. Наприклад, є ті самі контриб'ютори в Twitter. Наявність синьої галочки не означає, що цей профіль чи автор поширює лише правду, що він не брехатиме, не маніпулюватиме або не перепубліковуватиме фейків. Це створює значні труднощі.

І тут ми вже переходимо до питання довіри до джерел масової інформації. Я вважаю, що якщо журналісти підписують свої матеріали власними прізвищами, це вже має бути певним фільтром. Звісно, повинні бути джерела для цитування. Але в умовах, коли потрібно захопити увагу споживача, час на це скоротився, мені здається, вже навіть не до 10 секунд, як казали раніше, а приблизно до 2 секунд. Це той проміжок, коли людина перегортає до наступного посту, особливо якщо йдеться про відеоконтент. Тому, як журналістам боротися з клікбейтом і як уникати маніпулятивних заголовків — питання складне. Ми маємо приклади, коли навіть, перепрошую, смерть якоїсь особи подавали некоректно: використовували невідповідні регалії або контексти, які знецінювали життя, творчість чи діяльність цієї людини.

Ці питання потрібно порушувати, публікувати статті, які закликають до дотримання професійних стандартів.

«Нам потрібно говорити про певне публічне державне регулювання соцмереж»

Вадим Міський: Так, тут дійсно є про що поміркувати і поговорити. Будемо спостерігати, наскільки успішними виявляться ініціативи пана Цукерберга, зокрема ті, що пов'язані із запереченням та знеціненням фактчекінгу. Очевидно, це матиме значний вплив. Наскільки великий — залежить, у тому числі, і від журналістів, і від користувачів. 

Андрій Пилипенко: Якщо ми говоримо про саморегулювання, про яке каже Цукерберг, то можна згадати те, що Маск зробив із Twitter, запровадивши так звані нотатки спільноти замість перевірених фактів. Ми знаємо, що американські фактчекери підтвердили: Meta відмовилася від співпраці з ними. Маск із 2020 року проводить цей експеримент. Я переглянув, до яких результатів вони дійшли. Якщо ми транслюємо цей американський контекст на українську історію з Telegram, то, боюся, що саморегулювання всередині соцмережі, враховуючи наявність анонімних телеграм-каналів, дезінформації тощо, явно не буде достатнім. Нам точно потрібно продовжувати фахові дискусії та говорити про певне публічне державне регулювання. Звісно, йдеться не про заборони, а про визначення певних принципів: реєстрацію, можливо, визнання деяких каналів як медіа тощо.

Ми вже бачимо на прикладі Twitter, де замість фактчекінгу використовується саморегулювання через нотатки спільноти — цей інструмент не працює ідеально. Наприклад, або контриб'ютори були малоактивними, або, як у випадку з ситуацією в Ізраїлі та ХАМАСом, нотатки або не з'являлися, або їх публікація відкладалася на кілька днів. Тобто цей інструмент явно недосконалий. Мені здається, що без якогось інституційного чи державного впливу для регулювання месенджерів ми не обійдемося.

Наталя Соколенко: Тим більше під час війни, коли Росія веде проти нас тотальну війну — на суходолі, в морі, в небі й в інформаційному просторі. Вона вкладає в це надзвичайно великі зусилля. Тому тут потрібен не стільки саморегулювання, як елементарний захист нашого інформаційного поля.

в попередніх випусках подкасту «Медіуми» говорили з Оксаною Полулях про штучний інтелект, що створює нову реальність, Катериною Городничою про те, як клікбейт став бізнесом у глобальному медіапросторі, Павлом Бєлоусовим про те, чому медіаграмотність неможлива без цифрової грамотності, Оксаною Волошенюк про те, як українські діти в школі опановують навички критичного мислення, Денисом Зеленовим про роботу соцмереж «24 каналу» і штучний інтелект, Мариною Кафтан про те, чому критичне мислення — головна зброя проти інформаційних атак, Лідією Смолою про те, як алгоритми соцмереж підштовхують до емоційних рішень і що робить нас легкою мішенню для інформаційних атак, Ольгою Кравченко про конференцію «Стійкі разом: розвиток медіаграмотності в Україні», Дмитром Литвином про «Укрінформ», «УП», телемарафон та «офреки» для журналістів, Крістіною Гаврилюк із Мінцифри про те, чи здатні DMA і DSA змінити правила гри на європейському ринку цифрових послуг, Олександром Педаном про співпрацю з Суспільним, новий проєкт замість «УніверCheck» та інші ідеї Pedan buro, Катериною Котвіцькою з Megogo Audio про аналіз поточної ситуації та трендів у сфері дистрибуції аудіоконтенту онлайн, Галою Котовою з Viber про те, як досвід роботи під час пандемії допоміг команді Rakuten Viber зростати після початку широкомасштабного вторгнення.

Також рекомендуємо: Подкаст «Детектор медіа говорить», у якому ми начитуємо найцікавіші статті та рецензії, що виходять на сторінках нашої групи онлайн-видань. Якщо у вас не вистачає часу на читання, ви можете просто слухати нашу аудіоверсію. Підписуйтеся на подкаст та отримуйте доступ до найцікавіших матеріалів «Детектора медіа» у зручному для вас форматі.

Колаж: «Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги за темою
Соцсети
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Остап Ступка рассказал подробности романа с младшей на 35 лет возлюбленной
Комсомольская правда
2025-01-11T07:51:48Z
Известная украинская ведущая высказалась о проблемах в браке после рождения сына: "Меньше романтики"
TSN
2025-01-11T14:54:58Z
Брежнев против демонов: Обзор сериала «13 Клиническая. Начало»
GameMag
2025-01-23T20:06:26Z
Возрождение «рококо» и отказ от «тихой роскоши»: 10 главных модных трендов на 2025 год — версия Pinterest
Marie Claire
2025-01-23T18:00:44Z
Ждала 46 лет: Деми Мур впервые номинирована на "Оскар"
Фокус
2025-01-23T18:00:22Z
Тайно вышла замуж и покинула Россию: что известно о новом браке звезды "Бедной Насти" Кориковой
Telegraf
2025-01-23T16:33:54Z
Сын Одри Хепберн неоднозначно прокомментировал образ Иванки Трамп, которая повторила наряд его матери
Marie Claire
2025-01-23T16:24:46Z
Стинг отменяет концерты из-за проблем со здоровьем
UAToday
2025-01-23T16:21:09Z
Российский актер Юрий Борисов номинирован на премию "Оскар"
Фокус
2025-01-23T16:12:28Z
"Это пример другим": Зеленский рассказал, где находятся его дети во время войны
Фокус
2025-01-11T11:51:36Z
Германия создаёт новую дивизию для защиты стратегических объектов
Апостроф
2025-01-11T15:12:30Z
День ангела 24 января: кого и как поздравлять с именинами
TSN
2025-01-23T22:09:37Z
США хотят усовершенствовать ракето-бомбу повышенной дальности, которую изготавливают для ВСУ: подробности
Фокус
2025-01-23T21:21:53Z
Имеет третий уровень устойчивости к боевому стрессу, но служить не хочет: что решил суд в отношении мужчины, отказавшегося от мобилизации
Telegraf
2025-01-23T20:45:02Z
Попадете в розыск по невнимательности: какие жизненные обстоятельства превратят вас в "уклониста"
Знай
2025-01-23T20:30:01Z
Грубая ошибка королевы: Камилла удивила поклонников во время публичного визита
Marie Claire
2025-01-23T19:00:08Z
Мобилизация в Украине: чего ждать военнообязанным в феврале
TSN
2025-01-23T18:51:07Z
Не будет никакой "бусификации": адвокат посоветовал, как избежать недоразумений с ТЦК
Знай
2025-01-23T18:36:32Z
В МИД РФ истерически отреагировали на адские санкции Байдена: каким ответом грозят
Comments UA
2025-01-11T18:42:38Z
Сбежавший в Румынию детектив НАБУ оказался причастен к фальсификации дела ПриватБанка
Комсомольская правда
2025-01-11T17:12:43Z
У Трампа готовят встречу с Путиным — Reuters
ZN UA
2025-01-10T17:33:22Z
Трюдо раскрыл карты: зачем Трамп угрожает сделать Канаду 51-м штатом США
Comments UA
2025-01-10T09:04:55Z
В МИД отреагировали на расстрел врагом украинских пленных в Донецкой области
Корреспондент
2025-01-23T22:15:01Z
Война — день 1066: россияне окружают Великую Новоселку, а Украина уже готова к переговорам
Telegraf
2025-01-23T22:12:49Z
Россия и Путин предали Тегеран и Асада – иранский генерал рассказал подробности
ZN UA
2025-01-10T00:16:45Z
Трамп не спешит. Новые идеи об окончании войны
Корреспондент
2025-01-09T22:48:46Z
Украина будет без ЕС и НАТО: кандидат в президенты Польши поставил ультиматум
Comments UA
2025-01-09T23:15:05Z
Почему категорически запрещено присваивать найденные вещи и при чем здесь предрассудки
Comments UA
2025-01-09T23:30:46Z
Мастера обольщения: 7 видов любви, которые были у древних греков
Marie Claire
2025-01-23T20:30:04Z
Идеальные сосиски в тесте за 30 минут — сохраняйте рецепт от Джейми Оливера
Marie Claire
2025-01-23T20:00:48Z
Творожные коржики: рецепт очень простой выпечки
Фокус
2025-01-23T18:57:15Z
Пирог, который покоряет с первого укуса: хрустящее тесто и нежная яблочно-маковая начинка, рецепт
Знай
2025-01-23T18:51:32Z
Женщинам лучше без мужчин, чем наоборот: исследование показало почему
Telegraf
2025-01-23T18:30:55Z
Блюдо с эффектом вау: рецепт закуски "Крабовые цветы"
Фокус
2025-01-23T18:21:28Z
Как сварить насыщенный и прозрачный бульон: рецепт, с которым точно удастся
Telegraf
2025-01-23T17:45:46Z
Салат с селедкой и мандаринами станет для вас открытием: рецепт для настоящих гурманов
TSN
2025-01-23T17:24:53Z
Ночью Россия атаковала Никопольщину и Киевщину
Комсомольская правда
2025-01-10T06:39:46Z
Туда оккупанты точно не пойдут: какого региона избегают россияне, чтобы не опозориться
Знай
2025-01-23T21:30:47Z
Поверили в свой успех и стянули все, что имели: ВСУ с HIMARS испортили планы россиян
Фокус
2025-01-23T21:21:07Z
Платежки лучше сверять со счетчиком: почему некоторые украинцы могут переплачивать за воду
Знай
2025-01-23T21:12:05Z
В DeepState прокомментировали ситуацию вокруг Великой Новоселки
Апостроф
2025-01-23T21:09:58Z
Нововасильевка не устояла: войска РФ захватили важное село на Донбассе, — DeepState
Фокус
2025-01-23T20:30:07Z
Ситуация на фронте на вечер 23 января
UAToday
2025-01-23T20:27:46Z
Оккупант жестоко казнил своего командира: партизаны выяснили подробности
Comments UA
2025-01-23T19:54:20Z
ВСУ на поле боя теряют больше, чем армия России: почему такая странная матиматика
Comments UA
2025-01-23T19:42:34Z
Доллар в Украине приблизился к новой психологической отметке - курс валют
Известия Киев
2025-01-10T06:27:02Z
Работает ПВО: европейским авиакомпаниям не советуют летать в РФ
Корреспондент
2025-01-09T22:48:48Z
Китай отказался от российского угля в пользу монгольского
Хвиля
2025-01-23T21:36:16Z
Удорожание кофе, сливок и молока: как изменились цены в январе
Политека
2025-01-23T19:27:28Z
Жилищные реформы в действии: почему социальные квартиры перестанут быть халявой
Знай
2025-01-23T19:21:42Z
Перерезать цепь: назван критический для России компонент в производстве оружия
Апостроф
2025-01-23T19:18:42Z
Украина готова занять роль России в поставке продукции в Сирию – МИД
ZN UA
2025-01-23T19:12:05Z
Цены на крупы, макароны и курятину переписали: сколько денег брать с собой в супермаркет
Знай
2025-01-23T19:06:44Z
Раритетную приставку "Морской бой" в Украине можно продать за внушительную сумму
Telegraf
2025-01-23T18:57:42Z
В Киеве столкнулись минивэн и автобус: есть погибшие, а среди травмированных - дети
Апостроф
2025-01-11T21:48:39Z
Еще один случай жестокого избиения ребенка произошел в Киеве: в дело уже вмешалась полиция
Telegraf
2025-01-23T19:48:34Z
Пять лет заключения: во Львове молодые люди поджигали автомобили ВСУ
Политека
2025-01-23T19:03:20Z
Уничтожили оборудование и пытались вырвать унитазы: ОРИДЖИНАЛ СПИРИТ ЮА обвиняет силовиков в рэкете и вандализме
Политека
2025-01-23T18:18:06Z
В Полтаве в одном из ТРЦ мужчина выпрыгнул с четвертого этажа
Апостроф
2025-01-23T17:24:43Z
Количество жертв пожара в отеле в Турции возросло до 79
UAToday
2025-01-23T16:21:58Z
Количество раненых в Запорожье возросло до 51 человека
Комсомольская правда
2025-01-23T15:27:58Z
В США вспыхнул новый пожар: Калифорнию снова охватил огонь
Comments UA
2025-01-23T14:21:08Z
В Запорожье полсотни раненых, а 20 тысяч человек без света и тепла
ZN UA
2025-01-23T14:19:38Z
Возьмут ли в армию с туберкулезом или гепатитом: какие болезни освобождают от службы
Знай
2025-01-10T19:06:40Z
Сырский дал совет уклонистам: что советует делать со страхом
Comments UA
2025-01-23T19:21:29Z
Почему немеют пальцы рук: возможные причины и как от этого избавиться
UAToday
2025-01-23T16:21:45Z
Анализы, про которые нужно помнить всем хозяевам котов и собак: зачем и когда спешить к ветеринару
Знай
2025-01-23T15:51:03Z
Как снизить вес: что есть, чтобы похудеть
TSN
2025-01-23T14:21:34Z
Громады шести областей получили мобильные клиники
Хвиля
2025-01-23T12:51:56Z
Как вылечить «цыпки» на руках: советы косметолога
Marie Claire
2025-01-23T11:01:48Z
Плохое самочувствие: Какие анализы сдать для приема витаминов
Comments UA
2025-01-23T09:39:15Z
Забудьте о таблетках от головной боли: этот чай навсегда избавит вас от проблемы
Comments UA
2025-01-23T07:42:53Z
Эпическое приключение в зрелищном трейлере ролевой игры Clair Obscur: Expedition 33 — выходит сразу в Xbox Game Pass
GameMag
2025-01-23T20:39:50Z
Все и сразу, и за небольшие деньги? Lifecell объявил о новом тарифе – что предлагает
Знай
2025-01-23T20:12:38Z
Xbox-эксклюзив South of Midnight выходит 8 апреля — Microsoft показала сюжетный трейлер
GameMag
2025-01-23T20:01:58Z
Официально: Шутер DOOM: The Dark Ages выходит в мае
GameMag
2025-01-23T19:36:07Z
Официально: Ремейк Ninja Gaiden II Black уже вышел эксклюзивно на Xbox Series X|S
GameMag
2025-01-23T18:42:50Z
Официально: Team Ninja и PlatinumGames делают Ninja Gaiden 4 для Microsoft
GameMag
2025-01-23T18:31:11Z
Россияне заподозрили ChatGPT в помощи ВСУ: что сделали
Comments UA
2025-01-23T18:12:12Z
Кошмар Ubisoft: Представлен новый сюжетный трейлер Assassin's Creed Shadows
GameMag
2025-01-23T17:46:33Z
HONOR X9c прошел экстремальный тест прочности на тренировке керлингисток
GameMag
2025-01-23T17:34:25Z
"Только "оно" хочет играть с нами", - сборная РФ по футболу получила самое унизительное предложение
Новости Украины
2025-01-23T20:21:48Z
Довбик разбил сопернику нос: "Рома" уступила "АЗ Алкмару" в Лиге Европы
TSN
2025-01-23T19:51:36Z
Украинский футболист вошел в команду недели Лиги чемпионов
ZN UA
2025-01-23T19:01:43Z
Украина призывает отстранить российских и белорусских гимнастов от международных соревнований
Апостроф
2025-01-23T17:30:52Z
"Динамо" упустило победу в товарищеском матче с командой из Косово
ZN UA
2025-01-23T17:13:00Z
Золотая программа: самые невероятные выступления российских фигуристок, которые вошли в историю
Marie Claire
2025-01-23T17:01:45Z
"Придурок": в России накинулись на фигуриста из Украины
Telegraf
2025-01-23T16:24:54Z
Трамп помиловал двукратного олимпийского чемпиона по плаванию
ZN UA
2025-01-23T14:13:33Z
В России спортсменка объелась печеньем с "допингом Мудрика": как ее наказали
Telegraf
2025-01-23T12:57:49Z
Классика во дворе: обнаружено кладбище старинных Mercedes-Benz
Фокус
2025-01-23T17:45:57Z
615 сил и 3,3 с до сотни: General Motors презентовали скоростного конкурента Tesla
Фокус
2025-01-23T16:42:15Z
"Не подходит нашей улице": женщина поссорилась с соседкой из-за своего старенького авто
Фокус
2025-01-23T16:06:55Z
Ломают позвоночники водителям: топ-5 кроссоверов из Китая могут убрать с рынка России
Фокус
2025-01-23T15:21:50Z
Их выпустили всего два: уникальный 600-сильный Porsche 90-х бросили прямо на улице
Фокус
2025-01-23T14:57:11Z
В Украине появился доступный седан за $17 200 с большим багажником
Фокус
2025-01-23T14:27:33Z
Старый 60-летний Ford ушел с молотка за миллион долларов
Фокус
2025-01-23T13:15:05Z
Не обольщайтесь быстрыми схемами: так покупать автомобиль опасно – останетесь и без денег, и без колес
Знай
2025-01-23T12:21:03Z
На европейский рынок вышли премиальные электрокары с запасом хода 600 км
Фокус
2025-01-23T10:12:11Z