MY.UAНовини
«Майже кожна соцмережа з часом перетворюється на “бадьору помийку”», — Андрій Пилипенко у подкасті «Медіуми»
«Майже кожна соцмережа з часом перетворюється на “бадьору помийку”», — Андрій Пилипенко у подкасті «Медіуми»

«Майже кожна соцмережа з часом перетворюється на “бадьору помийку”», — Андрій Пилипенко у подкасті «Медіуми»

У випуску — про підсумки 2024 року: ключові теми, якими маніпулювала російська пропаганда.

Як у 2024 році російська пропаганда намагалася маніпулювати суспільною думкою? Які наративи залишаються незмінними протягом багатьох років? Чому маніпулятивні повідомлення так легко знаходять відгук серед виснаженого війною українського суспільства? Про все це ведучі подкасту «Медіуми» Наталя Соколенко та Вадим Міський поговорили з Андрієм Пилипенком, аналітиком ГО «Детектор медіа».

А також про закриття компанією Meta своєї фактчекерської програми: чи створить відмова від співпраці з фактчекерами ризики для боротьби з фейками та чи потрібне втручання влади для боротьби з анонімними телеграм-каналами?

Підписатися на подкаст «Медіуми» можна на Apple Podcasts, Spotify, SoundCloud, MEGOGO Audio, NV Подкасти, YouTube Music, YouTube та інших подкастингових платформах.

00:00 «Теми й наративи, які використовують роспропагандисти, залишаються відносно стабільними»;

05:20 «Минулого року ми побачили й багато нового»;

08:13 «Відвертою брехнею дуже важко вплинути на свідомість українців»;

10:00 «З початку війни держава комунікувала з громадянами через Telegram. Тоді не визнавали настільки серйозно загрозу російської пропаганди»;

13:25 «Маючи TikTok або Telegram на комп’ютері, а не на телефоні, ви будете проводити там менше часу»;

15:00 «Після заяв Цукерберга про зміну підходів до модерування контенту — феномен, як фактчекінг, фактично було поставлено під сумнів»;

17:08 «Нам потрібно говорити про певне публічне державне регулювання соцмереж».

«Теми й наративи, які використовують роспропагандисти, залишаються відносно стабільними»

Наталя Соколенко: Ви у своєму дослідженні описали головні маніпулятивні повідомлення, які наші вороги поширювали в нашому інформаційному просторі. Отже, про що брехала російська пропаганда у 2024 році? На чому вона фокусувалася?

Андрій Пилипенко: Звісно, згадуючи минулий рік, ми не можемо оминути ключові теми, якими російська пропаганда маніпулювала в соціальних мережах. Проте, на мою думку як дослідника, теми й наративи, які використовують російські пропагандисти, залишаються відносно стабільними. Наприклад, це може бути дискредитація НАТО або ідеї вступу України до НАТО, маніпулювання темою легітимності чи нелегітимності влади. Однак залежно від інформаційних приводів змінюються техніки й деякі акценти в цих маніпуляціях. Ми у своїй статті фокусувалися на внутрішньополітичних і соціальних темах, на так званих «больових точках», на які минулого року постійно била кремлівська пропагандистська машина. У першу чергу, звісно, це була війна та все, що охоплює події на фронті: наступи, відступи, військові операції, постачання західної зброї. Минулого року ми отримали літаки F-16 — навколо цього також створили великий пропагандистський і дезінформаційний кейс. На відміну від початку повномасштабного вторгнення, коли кожен із нас міг сміятися з якихось недолугих маніпуляцій, які часто будувалися на різниці між українською та російською мовами, некоректному перекладі або нерозумінні українського контексту. Чим довше триває війна і чим більше українське суспільство виснажене та змучене війною, тим, у певному сенсі, легше пропаганді підживлювати або поширювати вже наявні протиріччя та розколи. Але це техніка, яка відома ще з часів Давнього Риму: «розділяй і володарюй». У нашому випадку — це «розділяй і протиставляй», наприклад, цивільних і військових, державу і волонтерів, політиків і громадян, які виїхали за кордон тощо.

Тема настільки широка, що я волів би зосередитися на конкретних прикладах. У нашій статті, опублікованій на «Детекторі медіа» в травні, ми описували випадок, коли Володимир Путін у своєму виступі визнав, наприклад, голову Верховної Ради України Руслана Стефанчука — єдиною людиною, з якою він хоче провести переговори. Що зробили в цей час російські пропагандисти? Вони змінили статтю у Вікіпедії і призначили пана Стефанчука ​​— головою української держави. Ці правки до Вікіпедії протрималися недовго, але це яскравий приклад маніпуляції, коли Кремль вкидає певну тезу, яка потім розганяється через телеграм-канали. Це було саме в той період, коли активно почалися дискусії на тему так званої легітимності та нелегітимності. Ми можемо повернутися 10 років тому, у 2014 рік. Тоді Путін також називав тодішнього голову Верховної Ради Турчинова — єдиною людиною, з якою він готовий говорити в тому контексті, у тій ситуації. Тобто теми й наративи відносно стабільні, але змінюються приводи та акценти. 

«Минулого року ми побачили й багато нового»

Андрій Пилипенко: Якщо говорити про конкретні техніки маніпуляції, які використовувала пропаганда, звісно, не бракувало відвертих фейків та брехні. У наших моніторингах різних соціальних мереж, зокрема Telegram, ми бачили багато вкидів про польських найманців, так званих французьких інструкторів тощо. Іноді є певний привід, наприклад, заява президента Франції Еммануеля Макрона про реальні проблеми, які існують, як-от навчання новобранців чи певні моменти, які можуть виникати під час війни. Але пропаганда бере конкретну зернину — якусь заяву публічного політика — і починає її роздмухувати, будуючи на цій основі відверті фейки.

Для чого це робиться? На нашу думку, насамперед для того, щоб виправдати російські військові злочини. Ми пам'ятаємо, що на початку вересня був удар по військовому навчальному закладу в Полтаві, коли загинуло багато людей. Як російська пропаганда обґрунтовувала цей удар? Вони називали це ударом по польських чи французьких найманцях. Це один із ключових маніпулятивних прийомів. 

Минулого року ми побачили й багато нового. У чому полягала ця новизна? Якими новими маніпулятивними техніками російська пропаганда намагалася впливати на уми українців? Зокрема, це проявлялося через лексику, через новомову. Багато хто міг чути, як називаються удари українськими ракетами та дронами по території Росії, насамперед по військових об'єктах, а також нафтопереробних заводах. Замість того, щоб писати про результати таких ударів, вони говорили про «уламки». Менш очевидні приклади полягають у наступному. Наприклад, дезінформація використовувала такі евфемізми, як «задимлення». Тобто є влучання, щось горить. Або «втручання сторонніх осіб», коли йдеться про успішні диверсійні операції українських спецслужб на території Російської Федерації.

Якщо повернутися до серпня та вересня, коли російські обстріли продовжувалися, здебільшого по цивільних українських об'єктах, російська пропаганда підсвічувала тему «інфраструктурної війни». Для чого? Щоб перекласти відповідальність нібито це Україна першою почала цей процес. Водночас це не важливо, чи є ця історія правдивою. Пропаганда говорить лише про те, що Росія буцімто «б'є у відповідь». І таких технік маніпуляції можна знайти дуже багато.

«Відвертою брехнею дуже важко вплинути на свідомість українців»

Вадим Міський: Дуже цікаво. Тобто вони розвиваються, прогресують, не стоять на місці. Хоча наративи залишаються усталеними протягом багатьох років. І, власне, ці речі виділені у вашій статті, головні пропагандистські теми: події на фронті, мобілізація, конфлікти між військовими та політиками, нелегітимність президента, обстріли України, про які вони також брешуть. Причому це відбувається не тільки в часи повномасштабного вторгнення, а й з початку війни на Донбасі. Це також дискредитація західної допомоги. Хоча ці теми є «довгограючими платівками», усе ж таки існує простір для розвитку. З'являються нові маніпулятивні техніки.

Андрій Пилипенко: Так, звісно. Мені здається, українці навчилися реагувати на відверті фейки. Маємо результати опитування щодо медіаспоживання українців, проведеного на замовлення USAID-Internews. Там майже половина, 47% респондентів, вважають, що дезінформація є дуже актуальною проблемою. Тобто якимось «пласким фейком» чи відвертою брехнею дуже важко вплинути на свідомість українців.

Водночас, якщо пропагандисти залишають певний простір для невизначеності, зокрема, використовуючи доволі поширену техніку: «від вас приховують», то це вже може працювати.

Наталя Соколенко: Знаєте, я мушу визнати, що це справді так працює. Я читаю одну вайбер-групу, яку я створила разом із знайомим для однієї громади на Сумщині, що на самому кордоні з Росією. Щодня, коли в мене є п’ять хвилин вільного часу, я заходжу і читаю. І там наскрізна тема — «від вас приховують».

«З початку війни держава комунікувала з громадянами через Telegram. Тоді не визнавали настільки серйозно загрозу російської пропаганди»

Вадим Міський: Власне, це одна з головних рис Telegram, який використовує контент в значній мірі приправлений цією конспірологією. Мовляв, є хтось, хто від вас щось приховує і тільки добрий анонімний Telegram-канал вам розплющить очі. А чому саме Telegram став основною платформою для поширення різноманітних чуток, вигадок і цієї нібито закритої інформації, яку, за їхніми словами, українська влада «не хоче нам розповідати»? Чому пропагандисти так облюбували саме цю платформу?

Андрій Пилипенко: Пошлюся на результати опитування серед українців. Ми бачимо, що в порівнянні навіть із 2023-м роком, у 2024-му люди більше користуються Telegram. Приблизно три чверті опитаних використовують його як засіб для комунікації — щоб написати своїм родичам чи знайомим — і водночас такий самий відсоток використовує його як джерело новин.

Тут не будемо вдаватися в технічні деталі чи дискусію про те, як зараз функціонують різні платформи і соціальні медіа. Але є кілька факторів, які зійшлися. Ми маємо швидкість комунікації, маємо той факт, що з початку війни держава комунікувала з громадянами через Telegram. Тоді ще не визнавали настільки серйозно загрозу російської пропаганди, дезінформації, фейків, анонімних каналів тощо. Зараз дискусії щодо того, що цю ситуацію потрібно змінювати, тривають. Як змінювати? Немає такої «срібної кулі», простого рішення, яке б дозволило сказати: «Давайте ми завтра встановимо додаток X». Але не той X, що належить Ілону Маску, а якийсь інший додаток чи нову платформу.

На жаль, це мій особистий висновок у 2024 році: майже кожна соцмережа з часом перетворюється, якщо так можна висловитися, на «бадьору помийку». Наприклад, після купівлі Twitter і перейменування його на X Ілоном Маском, соцмережа стала чимось подібним. Зараз у таку ж безодню може потрапити продукт Meta — Instagram і Facebook. Там уже давно перебуває Telegram, який змішує «бочку меду» з «бочкою дьогтю» в різних пропорціях, але результат — «бочка дезінформації». Тут ми можемо лише повертатися до класичних перевірених тем, таких як критичне мислення та перевірка джерел інформації. Якщо ви бачите, що у вашому чаті ОСББ чи чаті громади пишуть про те, що «від вас щось приховують», прохання поділитися, як мінімум, джерелом інформації. Хто це сказав? Це сусідка? Чи це якийсь чиновник? Чи державний орган? А, можливо, це просто скриншот? Прекрасний приклад російської дезінформації у 2024 році — це численні маніпуляції з обкладинками іноземних медіа. Береться реальне медіа — газета чи видання — і його вміст перекручується. Додається інший заголовок, змінюється фотографія і під брендом відомого поважного legacy media подається дезінформація. Вона може стосуватися української влади, західної зброї, втрат української армії в бойових діях чи будь-чого іншого.

«Маючи TikTok або Telegram на комп’ютері, а не на телефоні, ви будете проводити там менше часу»

Наталя Соколенко: У такій ситуації що ж робити слухачам? Та й, до речі, не тільки слухачам, а й журналістам, які, наприклад, у гонитві за сенсацією можуть втрапити в халепу.

Андрій Пилипенко: Ніхто не говорить про те, що якась платформа чи додаток несуть загрозу самі по собі, але можна змінювати підходи та принципи вашого споживання інформації й контенту з різних мереж. Ми проводили дослідження щодо різних соціальних платформ, наприклад, TikTok. Використання мобільної версії та використання браузерної версії через комп’ютер показало різні результати. Маючи той самий TikTok або Telegram на комп’ютері, а не на телефоні, ви точно будете проводити там менше часу. Ви по-іншому підходитимете до споживання цієї інформації.

І, як не дивно, результати наших досліджень у «Детекторі медіа» показують, що навіть шанс побачити якусь відверту брехню чи маніпуляцію у вас буде значно вищим. Тому, можливо, вже в умовах, у яких ми зараз перебуваємо, варто говорити навіть про час використання певних додатків. Особливо якщо йдеться про дітей, підлітків тощо. Нормувати час використання певних додатків, використовувати їх більш свідомо — якщо так можна сказати. Ну, звісно, і критичне мислення.

«Після заяв Цукерберга про зміну підходів до модерування контенту — феномен, як фактчекінг, фактично було поставлено під сумнів»

Наталя Соколенко: А для журналістів? Є бажання випередити всіх, дати сенсаційну інформацію. Ну от які ваші поради?

Андрій Пилипенко: Після заяв пана Цукерберга про зміну підходів до модерування контенту — феномен, як фактчекінг, фактично було поставлено під сумнів. Журналісти опинилися в ситуації, коли їм доводиться бігти за клікбейтом. Тобто це питання, яке потребує глибшої дискусії, говорити про розмивання меж між журналістикою, блогерством і тим, що є преміум-користувачі в різних соціальних платформах. Наприклад, є ті самі контриб'ютори в Twitter. Наявність синьої галочки не означає, що цей профіль чи автор поширює лише правду, що він не брехатиме, не маніпулюватиме або не перепубліковуватиме фейків. Це створює значні труднощі.

І тут ми вже переходимо до питання довіри до джерел масової інформації. Я вважаю, що якщо журналісти підписують свої матеріали власними прізвищами, це вже має бути певним фільтром. Звісно, повинні бути джерела для цитування. Але в умовах, коли потрібно захопити увагу споживача, час на це скоротився, мені здається, вже навіть не до 10 секунд, як казали раніше, а приблизно до 2 секунд. Це той проміжок, коли людина перегортає до наступного посту, особливо якщо йдеться про відеоконтент. Тому, як журналістам боротися з клікбейтом і як уникати маніпулятивних заголовків — питання складне. Ми маємо приклади, коли навіть, перепрошую, смерть якоїсь особи подавали некоректно: використовували невідповідні регалії або контексти, які знецінювали життя, творчість чи діяльність цієї людини.

Ці питання потрібно порушувати, публікувати статті, які закликають до дотримання професійних стандартів.

«Нам потрібно говорити про певне публічне державне регулювання соцмереж»

Вадим Міський: Так, тут дійсно є про що поміркувати і поговорити. Будемо спостерігати, наскільки успішними виявляться ініціативи пана Цукерберга, зокрема ті, що пов'язані із запереченням та знеціненням фактчекінгу. Очевидно, це матиме значний вплив. Наскільки великий — залежить, у тому числі, і від журналістів, і від користувачів. 

Андрій Пилипенко: Якщо ми говоримо про саморегулювання, про яке каже Цукерберг, то можна згадати те, що Маск зробив із Twitter, запровадивши так звані нотатки спільноти замість перевірених фактів. Ми знаємо, що американські фактчекери підтвердили: Meta відмовилася від співпраці з ними. Маск із 2020 року проводить цей експеримент. Я переглянув, до яких результатів вони дійшли. Якщо ми транслюємо цей американський контекст на українську історію з Telegram, то, боюся, що саморегулювання всередині соцмережі, враховуючи наявність анонімних телеграм-каналів, дезінформації тощо, явно не буде достатнім. Нам точно потрібно продовжувати фахові дискусії та говорити про певне публічне державне регулювання. Звісно, йдеться не про заборони, а про визначення певних принципів: реєстрацію, можливо, визнання деяких каналів як медіа тощо.

Ми вже бачимо на прикладі Twitter, де замість фактчекінгу використовується саморегулювання через нотатки спільноти — цей інструмент не працює ідеально. Наприклад, або контриб'ютори були малоактивними, або, як у випадку з ситуацією в Ізраїлі та ХАМАСом, нотатки або не з'являлися, або їх публікація відкладалася на кілька днів. Тобто цей інструмент явно недосконалий. Мені здається, що без якогось інституційного чи державного впливу для регулювання месенджерів ми не обійдемося.

Наталя Соколенко: Тим більше під час війни, коли Росія веде проти нас тотальну війну — на суходолі, в морі, в небі й в інформаційному просторі. Вона вкладає в це надзвичайно великі зусилля. Тому тут потрібен не стільки саморегулювання, як елементарний захист нашого інформаційного поля.

в попередніх випусках подкасту «Медіуми» говорили з Оксаною Полулях про штучний інтелект, що створює нову реальність, Катериною Городничою про те, як клікбейт став бізнесом у глобальному медіапросторі, Павлом Бєлоусовим про те, чому медіаграмотність неможлива без цифрової грамотності, Оксаною Волошенюк про те, як українські діти в школі опановують навички критичного мислення, Денисом Зеленовим про роботу соцмереж «24 каналу» і штучний інтелект, Мариною Кафтан про те, чому критичне мислення — головна зброя проти інформаційних атак, Лідією Смолою про те, як алгоритми соцмереж підштовхують до емоційних рішень і що робить нас легкою мішенню для інформаційних атак, Ольгою Кравченко про конференцію «Стійкі разом: розвиток медіаграмотності в Україні», Дмитром Литвином про «Укрінформ», «УП», телемарафон та «офреки» для журналістів, Крістіною Гаврилюк із Мінцифри про те, чи здатні DMA і DSA змінити правила гри на європейському ринку цифрових послуг, Олександром Педаном про співпрацю з Суспільним, новий проєкт замість «УніверCheck» та інші ідеї Pedan buro, Катериною Котвіцькою з Megogo Audio про аналіз поточної ситуації та трендів у сфері дистрибуції аудіоконтенту онлайн, Галою Котовою з Viber про те, як досвід роботи під час пандемії допоміг команді Rakuten Viber зростати після початку широкомасштабного вторгнення.

Також рекомендуємо: Подкаст «Детектор медіа говорить», у якому ми начитуємо найцікавіші статті та рецензії, що виходять на сторінках нашої групи онлайн-видань. Якщо у вас не вистачає часу на читання, ви можете просто слухати нашу аудіоверсію. Підписуйтеся на подкаст та отримуйте доступ до найцікавіших матеріалів «Детектора медіа» у зручному для вас форматі.

Колаж: «Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги за темою
Соцмережі
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Запасайтесь уже сейчас: Украине грозит резкое удорожание важного продукта
Знай
2025-06-29T16:00:44Z
Станут роскошью: цены на ряд продуктов взлетят минимум вполовину – что подорожает
Знай
2025-07-07T02:12:32Z
Дополнительные 2000 грн к пенсии: кто может получить
Знай
2025-06-27T18:36:38Z
В Украине хотят изменить порядок индексации пенсии: что будет отменено
Comments UA
2025-07-07T14:09:20Z
Акции Tesla упали на 8% после заявления Маска о создании своей партии
Корреспондент
2025-07-08T19:27:59Z
Украинские предприниматели призвали правительство назначить директора БЭБ
Апостроф
2025-07-08T18:33:03Z
Новые соцстандарты: в Украине готовят тройной перерасчет пенсий – как изменятся выплаты
Знай
2025-07-08T10:51:11Z
Россия захватила второе из четырех месторождений лития в Украине – Le Figaro
ZN UA
2025-06-27T11:24:21Z
Не только вывезти, но и потратить: какие ограничения на наличные ждут украинцев в ЕС
Хвиля
2025-07-07T03:45:44Z
Почему нельзя спать с открытыми окнами: неожиданный ответ
Gazeta UA
2025-06-28T02:21:22Z
Этим людям может навредить черника: кому ее следует избегать
Comments UA
2025-07-07T14:21:28Z
Кровотечение во время секса: когда это норма, а когда следует бежать к врачу
Знай
2025-07-04T20:51:38Z
Как поливать огурцы в жару и чем подкормить: советы опытных садовников
TSN
2025-07-07T09:48:17Z
Бесплатные путевки в санатории: кто из пенсионеров может их получить
Знай
2025-07-08T19:21:00Z
Дешевле скумбрии, полезнее лосося: какую рыбу стоит добавить в свой рацион
Фокус
2025-07-08T18:21:03Z
В Британии циркулирует новый штамм COVID-19 с необычным симптомом
ZN UA
2025-07-07T06:46:55Z
Что будет с организмом, если на месяц отказаться от молочных продуктов
Comments UA
2025-07-07T13:06:51Z
Сколько минут нужно ходить на неделю, чтобы продлить жизнь на 7 лет
TSN
2025-07-07T14:33:01Z
Удары по ТЦК координировались изменниками, которые отправляли сообщения в российские чат-боты — ЦПД
TSN
2025-07-08T19:09:49Z
"Осыпает всех кучею лжи": Трамп удивил резким заявлением о Путине
TSN
2025-07-08T17:12:24Z
Война тут же прекратится: Москва выдвинула абсурдные условия "мира"
Comments UA
2025-07-07T11:57:54Z
На выборах Украину ждут три варианта, а настоящая война начнется через пять лет – интервью с Аркадием Бабченко
Telegraf
2025-07-08T05:03:41Z
Трамп признал, что не может повлиять на Путина – The Times
Апостроф
2025-07-08T19:33:58Z
Украина присоединилась к последним пакетам санкций ЕС против России
Европейская правда
2025-07-08T19:19:38Z
Грязная политика на крови: в Киеве разворачивается внутренний фронт
Comments UA
2025-07-07T10:18:52Z
"Украину сдали путину": политолог сделал важное заявление о "предательстве" Запада
Знай
2025-07-03T20:30:09Z
Драка между Мединским и Умеровым на переговорах в Стамбуле: спикер МИД объяснил ситуацию
Comments UA
2025-07-06T09:51:18Z
Россияне нацелились на ключевой город: он уже полностью простреливается беспилотниками
Telegraf
2025-07-07T20:15:59Z
Будет ад: синоптикиня назвала самые жаркие дни в июле
TSN
2025-07-04T09:09:00Z
Россия пытается взять большой город в полукольцо: есть ли успехи у солдат Путина
GlavRed
2025-06-28T07:27:54Z
Оккупанты атаковали Харьков дронами: есть попадания
Хвиля
2025-07-07T06:27:17Z
В Киеве заметили людей со свастикой на одежде и флагах: что известно
Comments UA
2025-07-08T19:36:04Z
Ограничение движения в Киеве: кого ждут длительные неудобства
Политека
2025-07-08T19:00:28Z
На линии фронта появились редкие хищники, занесенные в Красную книгу
Gazeta UA
2025-07-07T07:33:40Z
Лікарі назвали найнебезпечніше морозиво
AgroNews
2025-07-07T16:21:45Z
Льготы аннулируют: для кого проезд в общественном транспорте станет платным
Знай
2025-06-28T02:12:25Z
Какой церковный праздник 7 июля: что обязательно нужно сделать в этот день
Comments UA
2025-07-07T04:06:35Z
Дополнительные выплаты от ООН: успейте оформить до конца июля
Знай
2025-06-28T08:21:47Z
Возможно, вы еврей - проверьте себя: украинские фамилии еврейского происхождения
Telegraf
2025-07-07T07:45:19Z
Стало известно, сколько россиян поддерживают войну и сколько хотят ударить ядеркой по Украине
Comments UA
2025-07-04T06:54:18Z
Власти предлагают выход, как вытащить украинцев из бедности
Comments UA
2025-07-08T19:00:47Z
Китай атаковал немецкий самолет лазером
Новости Украины
2025-07-08T18:58:21Z
Движение через украинскую границу значительно возросло: какими пунктами пропуска пограничники советуют не пользоваться
TSN
2025-06-29T08:06:56Z
6 июля: какой сегодня церковный праздник и что можно и нельзя делать в этот день
Comments UA
2025-07-06T04:03:59Z
3 июля: какой сегодня день и от чего нужно воздержаться
Comments UA
2025-07-02T21:54:57Z
Ведущая Витвицкая объяснила, почему ее муж судья-воин вместо фронта отдыхает в Карпатах
Фокус
2025-07-07T13:15:28Z
Тимур Мирошниченко сменил имя приемному сыну: жена ведущего объяснила почему
TSN
2025-07-08T16:24:03Z
Камалия рассекретила, что стало последней каплей в ее браке с Захуром: "Умоляла год"
TSN
2025-06-27T09:21:29Z
Похудевший Филипп Киркоров прокомментировал некроз, который ему приписывают
Фокус
2025-07-04T10:57:54Z
Анна Кошмал ответила на слухи, что замужем за известным украинским актером
TSN
2025-07-08T16:06:04Z
Максим Галкин ошеломил, как за восемь лет изменилась его дочь от Аллы Пугачевой
TSN
2025-07-08T16:00:27Z
Ведущая Анна Свиридова жестко высказалась об изменнице Оксане Байрак: "Мне совершенно не больно"
Знай
2025-07-01T18:51:11Z
Анастасия Цимбалару появилась на большом концерте дуэта "Очі в Очі" в Киеве
Фокус
2025-07-07T12:51:52Z
Умер известный голливудский актер Майкл Мэдсен
Фокус
2025-07-03T20:51:36Z
Как американцы моют посуду: почему в США не используют губку
UAToday
2025-06-27T10:06:26Z
Как распознать китайскую гречку: три простых признака
Gazeta UA
2025-07-06T09:57:33Z
Зачем эксперты советуют брать с собой салфетку, когда идете покупать клубнику на рынок: хитрый трюк
TSN
2025-06-26T15:36:49Z
Пять дел, которые нужно сделать на выходных, чтобы лишить дома беспорядок на всю неделю
Знай
2025-07-07T15:51:07Z
Цвет, который строит карьеру: почему оттенок вашего рабочего стола может сделать вас начальником
Знай
2025-07-08T18:51:50Z
Летняя творожная запеканка с ягодами и сметанным облаком: сочность и нежность в каждом кусочке, рецепт
Знай
2025-07-08T17:51:35Z
Чому не варто залишати брудний посуд на ніч. Це варто знати
Gazeta UA
2025-06-28T15:51:36Z
Что рассыпать в междурядье, чтобы морковь выросла сладкой: результат вас непременно удивит
TSN
2025-06-29T15:06:26Z
Как убрать неприятный запах из обуви в домашних условиях: понадобится одно копеечное средство
TSN
2025-07-07T12:36:12Z
Жесткая двойная атака РФ по Харькову: власти заявили о страшных разрушениях, есть пострадавшие
Comments UA
2025-07-07T08:48:21Z
Ушла из дома и не вернулась: в Днепре обнаружили мертвой девочку
TSN
2025-07-06T11:42:57Z
Шесть "Гераней" по Харькову: количество пострадавших постоянно растет
Gazeta UA
2025-07-07T10:36:30Z
Взрыв под Житомиром, "разнесший" пол-села: полиция назвала причину и указала на виновников
TSN
2025-07-07T13:48:55Z
Владелец разбитого в Киеве Bentley Bentayga не получит €300к компенсации. Стало известно, почему
Telegraf
2025-07-08T18:54:13Z
В Ужгороде собаку и свинью заставляли заниматься сексом с людьми: шокирующие подробности
TSN
2025-07-08T18:09:42Z
Россия ударила по зданию ТЦК в Полтаве: есть погибшие и раненые
Telegraf
2025-07-03T12:54:38Z
Женщина бросалась на автобус ТЦК с мобилизованным сыном: действительно ли она умерла
TSN
2025-07-08T15:06:45Z
В Германии мужчина открыл стрельбу из окна: ранен украинец
TSN
2025-07-05T17:27:35Z
Ужас Илона Маска сбывается: Tesla сброшена с трона
Comments UA
2025-07-06T14:27:06Z
Stellantis возрождает спортивное подразделение SRT
Корреспондент
2025-07-04T18:54:45Z
Toyota RAV4 стала самым популярным автомобилем в мире
Корреспондент
2025-07-01T17:09:59Z
Надежные и недорогие: 5 брендов автомобилей, заставляющих надолго забыть о СТО
Знай
2025-06-27T11:51:00Z
Безпілотний автобус Karsan e-Atak вийде на вулиці Парижа
AutoCentre
2025-07-08T19:12:51Z
У Porsche упали глобальные продажи, особенно сильно в Китае
Корреспондент
2025-07-08T17:12:57Z
Какое авто выбрать: эксперты назвали производителей самых надежных автомобилей
Фокус
2025-07-08T14:12:35Z
Владельцам авто из США нужно готовить деньги: какой штраф грозит
Comments UA
2025-07-08T13:33:09Z
Самые дешевые в обслуживании авто 2025 года: как не тратить много денег на ремонт
Фокус
2025-07-08T12:51:49Z
Случаи, в которых никогда не следует использовать удлинители: советы электриков
Знай
2025-07-02T03:51:41Z
Секретные коды ChatGPT: как легко управлять ИИ, чтобы добиваться успеха
Фокус
2025-07-08T16:21:46Z
Кернес, Терехов и Чикатило: украинка стала звездой сети благодаря необычным тату
Telegraf
2025-07-07T08:57:18Z
4 приема, которые помогут улучшить чтение на любом смартфоне Android
Фокус
2025-07-07T16:15:38Z
Комфорт без излишеств: Обзор смартфона HONOR 400
GameMag
2025-07-08T18:45:54Z
В Египте нашли гробницу с украшенным двухметровым саркофагом
Корреспондент
2025-07-08T17:31:30Z
На Google Maps нашли гигантский череп: он смотрит из воды у берегов канадского острова
Фокус
2025-07-07T07:51:42Z
Астронавтка NASA показала фото "вторжения" малоизвестного объекта в атмосферу Земли
Comments UA
2025-07-06T05:21:50Z
На дне Атлантического океана обнаружили более тысячи бочек с радиоактивными отходами
TSN
2025-06-28T09:06:55Z
Горы, любовь и роскошь: Милевский поделился фото с отдыха с Тамилой
Gazeta UA
2025-07-07T19:24:50Z
Свитолина рассказала, как поддержка мужа помогает ей на корте
Корреспондент
2025-07-04T10:57:17Z
Пакьяо возвращается: легенда бокса объяснил мотивацию
Корреспондент
2025-06-27T08:18:01Z
Звездный футболист Погба нашел себе новый клуб после дисквалификации за допинг
ZN UA
2025-06-28T19:27:30Z
Диас настаивает на включении особого пункта в контракт с Барселоной
Корреспондент
2025-07-08T19:36:33Z
Опубликованы новые подробности гибели футболиста "Ливерпуля" Диогу Жоты
ZN UA
2025-07-08T18:22:59Z
Лидер "Шахтера" Судаков не перейдет в "Наполи" – СМИ
ZN UA
2025-06-29T07:55:38Z
ПСЖ обеспечил своим фанатам бесплатную поездку на финалы КЧМ
Корреспондент
2025-07-08T17:48:40Z
Игрок обороны из Украины продолжит карьеру в экзотической лиге
Корреспондент
2025-07-08T17:12:49Z