Путін вважає досягнутими низку цілей РФ в Україні – Reuters
Президент Росії Владімір Путін вважає, що Москва вже досяглаключових цілей у війні з Україною, зокрема отримала контроль над територією, яка з’єднує материкову частину РФ з Кримом, та начебто послабила українську армію, стверджує агентство Reuters із посиланням на п’ять джерел, обізнаних із настроями у Кремлі.
Так, видання вказує, що минулого року Росія досягла найзначніших територіальних здобутків із перших днів війни і зараз контролює приблизно чверть території України, що начебто задовольняє Путіна. Натомість кремлівського лідера все більше непокоїть стан російської економіки.
Агентство зазначає, що за останні місяці ситуація всередині Росії стала напруженою через брак робочої сили та високі відсоткові ставки, запроваджені для боротьби з інфляцією, яка прискорилася через рекордні військові витрати.
«За словами двох джерел, знайомих із настроями у Кремлі, це сприяло виникненню думки в частині російської еліти про те, що врегулювання війни шляхом переговорів є бажаним», - пише видання.
«Росія, звичайно, економічно зацікавлена в переговорах про дипломатичне припинення конфлікту», — сказав в коментарі агентству колишній заступник голови Центрального банку Росії Олєг В’югін, вказуючи на високу інфлацію
Російська економіка донедавна демонструвала надзвичайну витривалість під час війни, і Путін хвалив вищих економічних чиновників і бізнес за те, що вони обійшли найсуворіші санкції Заходу, які коли-небудь накладалися на велику економіку. Але зараз інфляція в РФ досягла двозначних цифр, а Путін на прес-конференції 19 грудня згадав про «перегрів економіки».
Цього року Росія знову підвищила витрати на оборону до пострадянського максимуму в 6,3% ВВП, що становить третину бюджетних витрат. Разом із нестачею робочої сили під час війни це призвело дестабілізації.
Занепокоєння Путіна економікою було помітне на його зустрічі з керівниками бізнесу 16 грудня, пише Reuters. Кремль тоді не публікував виступів чи заяв, але співрозмовник агентства стверджує, що Путін був явно незадоволений, коли почув від бізнесменів про скорочення приватних інвестицій через вартість кредитів. На нараді з економічних питань 22 січня лідер Кремля заявив, що обговорював під час зустрічі з бізнесом, як «зниження кредитної активності може створити ризики для довгострокового зростання».
Тим часом деякі з найвпливовіших російських бізнесменів, зокрема генеральний директор «Роснефти» Ігорь Сєчін, генеральний директор «Ростеху» Сєргєй Чемезов, алюмінієвий магнат Олєг Дерипаска та Алєксєй Мордашов, найбільший акціонер металургійної компанії «Северсталь», публічно розкритикували високі процентні ставки, введені російським Центробанком у жовтні.
І хоча на зустрічі в грудні не було глави Центрального банку РФ Ельвіри Ніббуліної, джерела в Кремлі стверджують, що Путін попри все довіряє своїй давній соратниці і зовсім не збирається змінювати голову Центробанку.