Ви дізнаєтеся:
Під час тривалого зберігання коренеплоди можуть стати м'якими і пожухлими, що пов'язано з підвищенням рівня соланіну. Цей токсин може бути небезпечним для людини.
Надмірна його кількість може спричинити порушення в роботі нервової системи та навіть призвести до летального результату. Про це йдеться в матеріалі Главреда.
Чи можна їсти м'яку картоплю з паростками
Слід пам'ятати про те, що картопля зберігає свою користь, поки паростки не виростуть більш ніж на 1 сантиметр. У цьому разі вона ще містить усі необхідні вітаміни, вуглеводи та мікроелементи, а кількість соланіну залишається мінімальною.
Нерідко з настанням весни починається процес переробки поживних речовин у бульбах, і вони втрачають свою харчову цінність. Коли паростки досягають 2-4 см, корисні речовини майже повністю витрачаються на їхнє зростання, і в бульбах залишається тільки крохмаль.
Чи можна їсти пожухлу картоплю
Зверніть увагу, що якщо картопля полежала на морозі близько -10 ºС, вона промерзає. У приміщенні після відтавання така картопля стає м'якою і вологою, а на смак - солодкуватою. Їсти її можна: картопля набуває солодкого смаку завдяки сахарозі. Але специфічний присмак може зіпсувати страву, і не для кожного виду готування вона годиться.
Якщо ви поставили собі за мету усунути небажаний солодкий присмак підмороженої картоплі, спочатку помістіть її на деякий час у холодну воду. Потім перенесіть овочі в киплячу воду, додайте сіль і столову ложку оцту на літр води. Варіть картоплю до повної готовності.
Чи можна їсти розм'яклу картоплю
Уважно огляньте бульби картоплі - якщо вони почали проростати, негайно переберіть їх і видаліть усі паростки. М'яку та зморщену картоплю не слід вживати в їжу. Якщо на бульбі є тільки кілька невеликих паростків, а сама вона виглядає свіжою і не зів'ялою, то вона не є отруйною і її можна використовувати після термічної обробки.
Важливо не забувати про те, що чим довше картопля залишається під сонячними променями, тим більше в ній накопичується токсин соланін. Соланін може призвести до позеленіння шкірки та м'якоті. Зелені ділянки не можна вживати ні людям, ні тваринам. Обов'язково видаляйте їх під час чищення картоплі, а краще уникайте такої картоплі зовсім.
Більше новин:
Що таке картопля?
Картопля, або паслін бульбоносний (лат. Solánum tuberósum), - вид багаторічних бульбоносних трав'янистих рослин із роду Паслін (Solanum) родини Пасльонові (Solanaceae). Бульби картоплі є важливим харчовим продуктом, повідомляє "Вікіпедія".