Трамп розсекретить усі файли, що стосуються вбивства Джона та Роберта Кеннеді та Мартіна Лютера Кінга
Президент Трамп оголосив, що розсекретить усі файли, що залишилися, пов'язані з убивствами президента Джона Кеннеді, його брата Роберта Кеннеді та лідера руху за громадянські права Мартіна Лютера Кінга-молодшого.
Він підписав відповідний указ у Білому домі в четвер, 23 січня, повідомляє CBSnews.
Після того як помічник оголосив, що президент підписує указ про розсекречення файлів, пов'язаних з убивствами президента Джона Кеннеді, сенатора Роберта Кеннеді та преподобного Мартіна Лютера Кінга-молодшого, Трамп сказав: «Це великий крок, так? Багато людей чекали цього дуже довго - роками, десятиліттями».
Президент доручив своєму помічникові передати ручку, якою він підписав указ, Роберту Ф. Кеннеді-молодшому, синові покійного Роберта Ф. Кеннеді і кандидату пана Трампа на посаду глави Міністерства охорони здоров'я і соціальних служб. Старший Кеннеді обіймав посаду генерального прокурора США, сенатора від Нью-Йорка і був кандидатом у президенти від демократів, коли його вбили 1968 року.
Після того як 2022 року Національне управління архівів і документації оприлюднило частину досьє на Кеннеді, воно заявило, що 97% із приблизно 5 мільйонів сторінок у його колекції, пов'язаних із убивством, є загальнодоступними.
Під час свого першого правління у 2017 році президент пообіцяв, що оприлюднить файли Кеннеді, що залишилися. До їх числа входило близько 3000 документів, які ніколи не були оприлюднені, і 30 000, які раніше були опубліковані зі скороченнями, але не всі файли були оприлюднені під час його першого терміну.
Нагадаємо, вбивства американських президентів Авраама Лінкольна, Джеймса Гарфілда та Вільяма Мак-Кінлі врешті-решт призвели до того, що захистом лідерів країни почала займатися Секретна служба, а вбивство Джона Кеннеді настільки шокувало американську націю, що сформувало ще посиленішу систему охорони для президентів.
Але навіть незважаючи на це, 38-й президент США Джеральд Форд став мішенню двох гучних замахів протягом 18 днів, а 40-й президент Рональд Рейган був серйозно поранений кулею зловмисника на початку свого перебування на посаді 1981 року.
Практично кожен сучасний президент Штатів був мішенню для замаху. Секретна служба запобігла майже всім цим замахам, лише деякі з них закінчилися пораненнями.
Політичне насильство забирало життя лідерів по всьому світу, включно з президентом Єгипту Анваром Садатом і прем'єр-міністром Швеції Улофом Пальме.