MY.UAНовини
На застосунок «Тривога!» очікують зміни. Інтерв’ю з розробником Степаном Танасійчуком
На застосунок «Тривога!» очікують зміни. Інтерв’ю з розробником Степаном Танасійчуком

На застосунок «Тривога!» очікують зміни. Інтерв’ю з розробником Степаном Танасійчуком

З 10 січня на Черкащині відбувається експеримент. Сигнали «повітряна тривога» оголошуються по-новому. Новинка полягає у тому, що раніше у разі небезпеки сирена волала на всій території області, тепер же сигнал про небезпеку звучить лише на території тих районів та громад області, де дійсно є небезпека. Експеримент впроваджено задля того, аби на великій території (а Черкащина розтягнута зі Сходу на Захід майже 250 км) не припинялася економічна діяльність, що завдає значних збитків України.

З початку повномасштабної війни в Україні діє застосунок для смартфонів «Повітряна тривога!» (надалі – «Тривога!»), який співпрацює з органами державної влади і отримує команди про сигнал повітряної тривоги. Головна його зручність у тому, що сигнал з телефона про повітряну тривогу лунає навіть там, де немає спеціальних сирен на вулицях, увімкнення яких свідчить про небезпеку.

«Главком» поговорив із розробником застосунку. В інтерв’ю «Главкому» Степан Танасійчук із Хмельницького розповів про важливі зміни, які очікують на користувачів вже найближчими днями, а також здивував зізнанням, що інформацію про загрози від ворога «Тривога!» отримує не тільки з офіційних джерел.

Як оцінюєте експеримент, які зміни у за стосунку за його підсумками ми побачимо?

Експеримент, як на мене, доцільний і логічний. Останні два роки, коли ворог використовує «шахеди», які летять повільніше за ракети, то давати тривогу по всій області… По районах давати набагато краще, не зупиняти економічне життя у всій області.

У застосунку ніяких змін немає, бо ми до цього були готові практично з перших днів (запуску застосунку). Тобто, ми десь на початку 2022 року реалізували функціонал «Тривоги!» окремо по районах, окремо по ОТГ, окремо по областях. З нашого боку ми нічого не міняли, просто зараз пояснили операторам, які працюють із застосунком, як з «Тривогою!» працювати з огляду на зміни.

То як саме працювати, деталізуйте, адже, наприклад, на карті України у застосунку якщо тривога в області, то уся область стає червоною, а не якийсь окремий район чи громада?

Оператор працює із програмним забезпеченням відповідним. У нього розкривається детально карта області, районів.

Степан Танасійчук: «На сході країни громадяни більше користуються застосунком «Тривога!»
фото: s.dou.ua

Як, наприклад, мешканці Бориспільської чи Ірпінської громади, які розташовані на схід і захід від столиці, зрозуміють, кому саме треба шукати укриття, якщо червоним кольором у застосунку загоряється уся область?

Людина у застосунку «Тривога!» підписує свій населений пункт. Якщо у людини виникає таке питання, яке ви ставите, вона може зайти і подивитися статус щодо свого міста і громади детальніше. Оператор керується інформацією від Повітряних сил і далі надсилає сигнал тривоги, який оголошується у тому чи іншому районі.

Щодо графічної диференціації на карті застосунку районів і громад, де оголошується тривога, то ми наразі не робили на карті підписи районів і ОТГ. Такої потреби не було. Звернень з цього приводу від людей не було. Хоча дійсно, зараз все більша деталізація з’являється (у застосунку). Щодо озвучувань оголошень про тривогу з назвами кожного району чи кожної області, то такого планувати поки не збиралися. Це все, якщо впроваджувати, потрібен час і якісь ресурси.

У застосунку є така проблема: повідомлення «підвищена небезпека» і «відбій повітряної тривоги» можуть розділяти не більше 10-20 секунд. Як це поясните?

Повідомлення «підвищена небезпека» до нас (до застосунку) приходять в автоматичному режимі від Повітряних сил. Тобто, тут від нас нічого не залежить. Дається таке повідомлення, коли щось рухається у тому напрямку, де підвищена небезпека оголошена. Наприклад, ціль перестала існувати, тоді повідомлення про відбій тривоги.

Нещодавно був ракетний обстріл Києва. Але серед іншого він запам’ятався тим, що «прильоти» сталися в короткому проміжку між відбоєм повітряної тривоги і новою тривогою. Чому так стається?

Кожен кейс окремо потрібно розбирати. Потрібно розпитувати людей, які за це відповідальні. Якихось оцінок з цього приводу давати не можу. Коли оператор натискає сигнал тривоги, то за секунду, а то й менше сповіщення долітає людям на телефони і відображається інформація про тривогу зокрема і на картах в застосунку.

Додам щодо «підвищеної небезпеки». Ми зараз випускаємо оновлену версію застосунку, де можна буде вказувати свою локацію. Наприклад, якщо ви в одному кінці Києва і саме тут небезпека, то сигнал оповіщення приходитиме до вас, реагуючи на ваше місце перебування. Місто велике і нібито ви дуже далеко до того краю міста, для якого небезпека підвищена, то оновлення застосунку вирішить цю проблему. До кінця цього тижня, можливо, в першій половині наступного ми випустимо це оновлення.

А хіба це не надання особистої інформації застосунку, якщо люди повідомлятимуть свою геолокацію?

Ви не передаватимете  інформацію прямо про свою точну локацію перебування. По суті, ви підписуєтеся на якийсь квадрат на карті. Ми з колегами цей момент також обговорювали. З переданої вами інформації ми взагалі не знаємо про вас нічого.

Ще один приклад. У двох людей в одному місці по-різному може спрацьовувати застосунок, в когось спрацює, в когось – ні. Різниця спрацювання може йти на хвилини. Скажімо, у випадку застосування балістичних ракет, це може становити серйозну небезпеку, адже в людини обмежений час на те, аби сховатися в укритті. У чому причина і як вирішується проблема?

У нас у базі понад 20 мільйонів користувачів. Ми розсилаємо через Google Firebase (платформа для створення застосунків на основі штучного інтелекту) push-сповіщення. Ми спілкувалися з Google. Вони нам не радили користуватися цим інструментом. Мовляв не для таких застосунків як наш він був створений. Але ми придумали саме так його використовувати, бо інших альтернатив як оперативно надсилати сповіщення ми не придумали технічно. Так, push-сповіщення не гарантує доставку на 100% прямо без затримки. Є ряд речей, які на це впливають.

Люди зазвичай перевстановлюють застосунок, і в них він починає працювати краще. З чим це пов'язано? Це проблема на боці Google. У нього є якась черга на 10 мільйонів людей (яким має бути відправлено push-сповіщення) і якось її, цю чергу він опрацьовує. Ми вже пробували з ними це питання вирішувати, але воно не вирішується.

Розкажіть, як взагалі відбувається адміністрування застосунку «Тривога!»? Який алгоритм роботи, хто відповідає за те, аби українці вчасно отримали повідомлення і знали, яка саме небезпека їм загрожує?

У кожній області є чергові з Центру цивільного захисту населення (Навчально-методичні центри цивільного захисту та безпеки життєдіяльності при Держслужбі з надзвичайних ситуацій, ДСНС), які працюють 24/7. Він отримує інформацію про те, що тривога оголошена в області, чи у районі. У районах також є свої чергові, але з нашим софтом застосунку працюють обласні чергові. До обласних чергових інформація про тривоги потрапляє з різних джерел, з кількох каналів. Може бути як згори, так і знизу від району, де пролітає, умовно, «шахед». Саме обласний черговий сповіщає користувачів застосунку про те, що оголошено повітряну тривогу, або відбій такої тривоги. У мене як у громадянина зауважень до цієї системи немає. Окрім того, у ДСНС зверху, в керівництві є окремий пульт, з якого є доступ до всіх областей. Якщо в області якийсь технічний збій, будь-що, то з центру завжди підтримають роботу. Черговий, що працює з центру, по суті, дублює функції того чергового, який працює в області. Вони працюють паралельно, узгоджують між собою свою роботу.

Кому належать жіночі і чоловічі голоси у застосунку зараз? Раніше, на самому початку війни це був голос Олексія Арестовича, від якого ви відмовилися. Ще когось з відомих людей розглядали на озвучення?

На різні сигнали тривоги у нас різні голоси. На початку повномасштабної війни стояла задача (перед відділом підтримки застосунку) записати сповіщення. Знайшли людей, спеціалістів своєї справи, які погодилися допомогти. Таким чином ми записали сповіщення різними голосами. З часом ми додавали нові звуки, голоси інших людей. Наприклад, у повідомленні «підвищена небезпека» є мій голос. Жіночий голос – це наш project manager Ольга. Англійську версію, старт і відбій повітряної тривоги – це Марк Гемілл (актор, який виконував роль Люка Скайвокера у кіносазі «Зоряні війни»). Понад 10 людей брали участь. Пропонували нам голоси відомі особистості. Але після історії з Арестовичем ми вирішили, що триматимемося подалі від відомих публічних людей. Наш застосунок – це не про політику, не про піар якихось людей, а про те, щоби допомогти громадянам.

«На початку повномасштабної війни сирену тривоги і сигнал у застосунку розділяли декілька хвилин»

А чому сигнал тривоги в застосунку принаймні у Києві з’являється зазвичай трішки раніше за сирену тривоги на вулиці?

Раніше у застосунку узагалі на дві хвилини раніше приходило сповіщення про тривогу, ніж спрацьовувала сирена на вулиці. Є свій ланцюжок дій, які потрібно виконати, аби оголосити тривогу. Наприклад, у Хмельницькій області в оператора, який дає тривогу, є величезний пульт. Там є 100-200 кнопок. Їх у певній послідовності потрібно натискати. На початку (повномасштабної війни і запроваджень сигналів тривоги) він ще в процесі мав десь подзвонити, якісь дозволи отримати. Це займало кілька хвилин. До того ж поки мотор у сирени розкрутиться, це також якийсь час, десятки секунд. А щоби повідомити в застосунок про сигнал тривоги, потрібно натиснути одну кнопку і все. То їм легше натиснути спочатку одну кнопку, потім займатися своєю роботою щоби почала працювати сирена. Зараз все робиться набагато швидше.

«Застосунком «Тривога!» активно користуються до 10 мільйонів користувачів»

Скільки людей в Україні встановили за стосунок, і як користувачі розподілилися по регіонах?

Установлено було під 30 мільйонів, з яких активних користувачів під 10 мільйонів. За регіонами так сходу не скажу.

Чому користуються набагато менше нині?

Частина людей виїхали з України, частині просто набридло. Для мешканців західних областей, можливо, це менш актуально, для східних – більш актуально. Кожна людина якісь свої причини має.

З якими питанням вам найчастіше на пошту підтримки застосунку люди звертаються?

Пишуть про проблеми. Що не приходить сповіщення, або приходить із затримкою. Це найпоширеніше до нас повідомлення. Або питають як що налаштувати. Пишуть і пропозиції нового функціоналу. Найбільш популярні запити ми реалізовуємо. Найпопулярніші запити – можливість вставляти свої звуки і щоби на карті детально було відображено, де і що летить. Доволі популярний запит на те, щоби окремі сигнали були на ракети і на «шахеди».

Якщо детальної інформації немає застосунку, люди звертаються до анонімних Telegram-каналів. Наскільки реально задовольнити ці запити, аби у застосунку була детальніша інформація?

Технічно реалізувати це не проблема, за кілька тижнів чи за місяць це можна зробити. Питання про те, хто буде давати цю інформацію? (про «шахед», чи місце, напрямок польоту ракети). Telegram-канал написав повідомлення, що МіГи злетіли чи дрони, а через дві хвилини видалив повідомлення, чи відредагував. Ніякої відповідальності у нього немає. А ми існуємо як офіційне джерело, співпрацюємо з ДСНС, обласними військовими адміністраціями, центрами цивільного захисту. Вони з таким не граються.  

Як зараз по районах почали давати сигнал тривоги, можливо, з часом на рівні вже держави буде прийнято рішення, що о’кей, давайте окремо оголошувати про ракети, про балістику сигнали тривоги, чи тривоги щодо інших видів загроз. Тоді ми зможемо це транслювати до користувачів. Зараз на нашій карті у застосунку ми відображаємо по областях, де і що летить. Але це інформація не від Повітряних сил, які нам дозволу на її розповсюдження не давали. Ми, по суті, викрутилися, почали парсити (збирати та аналізувати дані) у цих моніторингових Telegram-каналах, за допомогою штучного інтелекту обробляти цю інформацію і наносити на карту. При цьому ми повідомляємо, що ця інформація не від Повітряних сил, що це не 100% надійна інформація.

Але у вас не деталізована інформація. Якщо шахедна небезпека, то на карті області є відповідна позначка. Але без деталей по районах, наприклад. Слід чекати детальнішої інформації в застосунку?

Так. Але от тільки не можу сказати, коли це буде. Все це з часом буде еволюціонувати. Я прямо бачу, як деякі штуки, які ми впроваджуємо, починають впроваджуватися на рівні держави.

Наприклад?

Наприклад, диференціація сигналу тривоги по районах. У держави раніше не було такої можливості, а вона у нас функціонально була. У нас зараз є «підвищена небезпека», натомість на рівні держави цього сигналу на рівні Повітряних сил ще немає. Думаю, що з часом, можливо, законодавчо теж це якось приймуть, стандартизують, покращать. І таке також офіційно з’явиться.

Михайло Глуховський, «Главком»

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Как сделать iPhone неуязвимым для шпионов с помощью пяти быстрых настроек
Фокус
2025-01-26T07:00:46Z
И память почистить, и ничего не удалять: что делать, если смартфон начал тормозить
Знай
2025-01-26T06:51:31Z
Это приложение постоянно "пожирает" память на телефоне: как решить проблему в несколько кликов
Telegraf
2025-01-26T05:33:55Z
Голоса Baldur's Gate 3 и стиль Persona: новая RPG от Microsoft удивила звездным кастом и геймплеем
Знай
2025-01-26T04:51:15Z
YouTube снова будет доставлять кнопки для украинских контент-креаторов
Gazeta UA
2025-01-26T03:34:59Z
Instagram заплатит авторам до $50 000 за "эксклюзивные" Reels, которые опубликуют раньше, чем в TikTok
Gazeta UA
2025-01-26T03:34:07Z
В ChatGPT произошел глобальный сбой: назвали причины
Gazeta UA
2025-01-26T03:33:38Z
В Запорожье обнаружили древний артефакт
Gazeta UA
2025-01-26T03:33:15Z
Экскаваторы-погрузчики: универсальная техника для строительства
Gazeta UA
2025-01-26T03:32:08Z
Как привлечь успех в свою жизнь, чтоб все обзавидовались: древний шепоток, который работает
Знай
2025-01-26T05:51:23Z
Идеальные и харизматичные: как определить хорошего начальника по знаку Зодиака
Gazeta UA
2025-01-26T05:39:17Z
Что нельзя рассказывать о себе другим: три темы, которые под запретом
Gazeta UA
2025-01-26T04:24:29Z
Вся семья будет сытой: как приготовить запеканку из капусты и курицы
Telegraf
2025-01-26T04:15:05Z
Почему сегодня нельзя мыть пол: запреты и приметы дня
Gazeta UA
2025-01-26T03:57:29Z
Завтрак без "пустых калорий": как приготовить ароматную овсянку с финиками в духовке
Gazeta UA
2025-01-26T03:33:49Z
Больше не будете покупать крем-сыр: как приготовить популярную намазку из кефира
Gazeta UA
2025-01-26T03:33:36Z
Как быстро почистить помидоры от кожуры: три простых способа
Gazeta UA
2025-01-26T03:33:28Z
Яйца, сыр, рыбья кожура и не только: что добавляют в кофе в разных странах
Gazeta UA
2025-01-26T03:33:23Z
Снова атакован НПЗ в Рязани — все подробности
Апостроф
2025-01-26T06:24:12Z
В Житомирской области прогремели взрывы, продолжается атака "шахедов" на Украину
ZN UA
2025-01-26T03:54:19Z
Около Лос-Анджелеса вспыхнул новый мощный пожар
Gazeta UA
2025-01-26T03:33:59Z
Уже 46 пострадавших: показали последствия смертельной атаки на Запорожье
Gazeta UA
2025-01-26T03:33:57Z
Трагедия на курорте Турции - количество жертв достигло психологической отметки
Gazeta UA
2025-01-26T03:33:50Z
"Из него сделали демона" - мать обвиняемого в избиении школьницы в Белой Церкви будет оспаривать решение
Gazeta UA
2025-01-26T03:33:46Z
В шахте после обвала заблокировали 135 шахтеров - ГСЧС
Gazeta UA
2025-01-26T03:33:45Z
Суд освободил из-под стражи Гнезделова, публично ушедшего в СЗЧ
Gazeta UA
2025-01-26T03:33:42Z
Последствия атаки РФ на Киевщину: повреждены автомобили, кафе, дома
Gazeta UA
2025-01-26T03:33:41Z
"Я не разговаривал с ним": Гвардиола прокомментировал ошибку Хусанова в игр
Корреспондент
2025-01-26T05:48:18Z
Донецкий "Шахтер" объявил о продаже форварда
Gazeta UA
2025-01-26T03:34:26Z
"Реал" впервые в мировом футболе заработал свыше €1 млрд за сезон
Gazeta UA
2025-01-26T03:33:57Z
Мирошниченко показал, как знакомил приемного сына со спортом
Gazeta UA
2025-01-26T03:33:39Z
Жена звезды "Шахтера" Зубкова подала на развод
Gazeta UA
2025-01-26T03:31:56Z
Джоковича освистали фанаты после решения сняться с полуфинала Australian Open
Gazeta UA
2025-01-26T03:31:30Z
В обновленной таблице коэффициентов УЕФА Россия получила худшее место за всю историю
Gazeta UA
2025-01-26T03:31:21Z
Теракт в Брюсселе: арестован причастный к убийству шведских футбольных болельщиков
ZN UA
2025-01-25T23:09:50Z
У Кадырова-младшего появился конкурент: победа сына Плющенко рассмешила сеть
Telegraf
2025-01-25T20:03:16Z
Почти весна: синоптики прогнозируют потепление в Украине до +11
TSN
2025-01-26T07:06:44Z
Есть ли продвижение россиян в Курской области: отчет ISW
TSN
2025-01-26T06:51:50Z
Войска РФ наступали на разных направлениях: в ВСУ заявили о превосходстве врага в живой силе и технике
Gazeta UA
2025-01-26T06:45:02Z
Россияне нанесли 325 ударов по Запорожской области за сутки
Корреспондент
2025-01-26T06:21:08Z
Гороскоп для всех знаков Зодиака на 26 января 2025 года
Фокус
2025-01-26T06:00:50Z
Ситуация на фронте на вечер 25 января
UAToday
2025-01-26T05:39:05Z
"30 дней и прощай": во Львове начали убирать брошенные на улицах автомобили
Знай
2025-01-26T05:21:37Z
Цели «СВО» выполняют: враг захватил новые территории и имеет продвижение в Донецкой области
Comments UA
2025-01-26T05:09:58Z
Атака дронов на Рязань и взрывы в Харькове: главные новости ночи 26 января 2025 года
TSN
2025-01-26T04:48:10Z
Не стоит тратить время: топ-7 худших фильмов Netflix 2024
Фокус
2025-01-26T06:00:53Z
Макс Барских поставил концертную деятельность на паузу
Gazeta UA
2025-01-26T03:34:32Z
58-летняя звезда "Друзей" сходил на свидание с 29-летней студенткой: фото
Gazeta UA
2025-01-26T03:34:18Z
Мужу Наталки Денисенко сделали операцию: в каком состоянии военный сейчас
Gazeta UA
2025-01-26T03:33:58Z
Стинг сообщил об отмене концертов: какая причина
Gazeta UA
2025-01-26T03:33:54Z
Анна Тринчер устроила голую фотосессию на Бали
Gazeta UA
2025-01-26T03:33:50Z
Пять аутентичных зимних слов, которые несправедливо забыты
Gazeta UA
2025-01-26T03:33:49Z
Анастасия Приходько попала в скандал из-за песен фаната Путина
Gazeta UA
2025-01-26T03:33:36Z
"Океан Эльзы" выступит во Львове с большим концертом: подробности
Gazeta UA
2025-01-26T03:33:33Z
Какой завтра, 27 января, праздник – все об этом дне, какой церковный праздник, что нельзя делать
TSN
2025-01-26T07:06:37Z
В школах и детсадах повышают цены на питание: сколько денег готовить родителям
Знай
2025-01-26T06:36:03Z
В Польше откроют центр Украина-НАТО
Корреспондент
2025-01-26T06:27:29Z
Какой праздник 26 декабря 2025: что отмечают в мире и в Украине сегодня
UAToday
2025-01-26T06:24:18Z
Бесплатные продукты для семей с детьми: как подать заявку на получение
Знай
2025-01-26T06:21:16Z
Штраф или депортация – другого не предложат: за что украинцы могут серьезно "влипнуть" в одной из стран ЕС
Знай
2025-01-26T06:06:13Z
Максимальная пенсия: могут ли ограничить ее для военного
ZN UA
2025-01-26T06:04:22Z
26 января: церковный праздник сегодня, кого помянуть и что не стоит делать в этот день
UAToday
2025-01-26T05:39:41Z
Выплаты, тарифы, переводы с карт и повторная ВВК: главные нововведения с 1 февраля 2025
Знай
2025-01-26T05:36:34Z
Потеряют вкус: 5 продуктов, которые нельзя разогревать в микроволновке
Marie Claire
2025-01-26T07:01:28Z
В какое время суток кефир самый полезный
Gazeta UA
2025-01-26T06:21:08Z
Какие симптомы сахарного диабета можно увидеть с утра после сна
Gazeta UA
2025-01-26T05:03:30Z
Восемь популярных продуктов, которых следует избегать во время завтрака
Gazeta UA
2025-01-26T04:39:11Z
Семь продуктов, которые нужно есть зимой для сияющей кожи
Gazeta UA
2025-01-26T03:34:58Z
Что будет, если регулярно читать перед сном по 6 минут
Gazeta UA
2025-01-26T03:34:12Z
Ученые опровергли распространенный миф о газировке
Gazeta UA
2025-01-26T03:34:08Z
Здоровый образ жизни - комфорт и приятные ощущения
Gazeta UA
2025-01-26T03:33:35Z
Почему именно зимой полезно добавлять в блюда черный перец
Gazeta UA
2025-01-26T03:32:42Z
Льготы "под одну гребенку": что ждет потребителей коммуналки в 2025-м
Знай
2025-01-26T07:06:30Z
Как выйти на пенсию в 2025 году: новые требования и сроки
Знай
2025-01-26T06:45:43Z
Система начисления субсидий изменится. Важные советы для домохозяйств
ZN UA
2025-01-26T06:40:10Z
Как рассчитываются субсидии на газ и топливо в 2025 году: что нужно знать
Знай
2025-01-26T05:06:12Z
АЗС изменили цены на топливо на выходных: сколько стоят бензин, дизель и автогаз
Хвиля
2025-01-26T04:33:54Z
В Украине снова растут цены на картофель
Gazeta UA
2025-01-26T04:03:36Z
В двух российских аэропортах ввели ограничения из-за полетов беспилотников
TSN
2025-01-26T03:51:09Z
В Украине снова растут цены на морковь, не влияет даже импорт из Польши, - аналитики
Gazeta UA
2025-01-26T03:34:49Z
В Украине средняя зарплата чиновников в декабре 2024 года выросла до 80 тыс. грн
Gazeta UA
2025-01-26T03:34:45Z
Две главные ошибки, из-за которых ломается стиральная машина
Gazeta UA
2025-01-26T03:33:56Z
Эти "звоночки" подскажут, что время продавать авто: 3 скрытых признака
Gazeta UA
2025-01-26T03:33:56Z
Назвали самые популярные легковушки года
Gazeta UA
2025-01-26T03:33:32Z
Ford отзывает более 270 тыс. авто-что случилось
Gazeta UA
2025-01-26T03:32:48Z
Тракторы для любых задач: большой выбор моделей на Agronetto
Gazeta UA
2025-01-26T03:32:37Z
Audi подготовила электрический внедорожник Audi на базе Porsche к серьезному бездорожью
Gazeta UA
2025-01-26T03:31:55Z
В Украине кардинально изменили правила продажи авто: что нужно знать водителям
Хвиля
2025-01-25T20:30:53Z
Гость из 90-х: в Киеве засветилось очень редкое итальянское авто
Фокус
2025-01-25T09:42:40Z
Как защитить себя от произвола при осмотре автомобиля: советы юристов, когда остановили патрульные
Знай
2025-01-24T21:51:43Z
Фицо не планирует идти в отставку на фоне протестов, хотя досрочных выборов не исключает
Лига
2025-01-26T07:09:26Z
Завершение войны в Украине: Трамп будет говорить с основным спонсором РФ
Comments UA
2025-01-26T07:06:04Z
Вложили в победу Трампа миллионы - получили кока-колу: чем одарили гостей на инаугурации. ФОТО
Новости Украины
2025-01-26T07:00:08Z
"Никто не будет вертолетом или лебедем", - Фицо хочет ввести в конституцию норму о двух гендерах
Новости Украины
2025-01-26T06:54:43Z
В ЕС тоже заявили об интересах в Гренландии
Gazeta UA
2025-01-26T06:45:17Z
Госдеп призывают не включать Украину в план 90-дневной заморозки помощи, - FT
Новости Украины
2025-01-26T06:33:56Z
В КНР резко отреагировали на обвинение главы ЦРУ о распространении коронавируса
Comments UA
2025-01-26T06:27:46Z
В Беларуси начались выборы президента: в Минске люди пришли голосовать до открытия участков
Comments UA
2025-01-26T06:03:28Z
В Чехии, Германии и Польше создадут центры возвращения украинских беженцев
Gazeta UA
2025-01-26T06:00:27Z