MY.UAНовини
Що з цим місцем не так? Епопея з Житнім ринком у Києві зайшла на нове коло
Що з цим місцем не так? Епопея з Житнім ринком у Києві зайшла на нове коло

Що з цим місцем не так? Епопея з Житнім ринком у Києві зайшла на нове коло

Продаж чи оренда — поки посадовці й активісти ламають списи Житній ринок продовжує руйнуватися

Над Житнім ринком, розташованим в Києві в центрі Подолу, в черговий раз нависла загроза продажу через аукціон. Відповідне рішення зареєстроване у міськраді. Це відбулось всупереч позиції робочої групи, створеної після попереднього скандалу навколо приватизації знакового об'єкта. Адже її учасники зійшлись на думці, що зберегти зовнішній вигляд та функції ринку можливо лише за умови довгострокової оренди через прозорий конкурс, й наполягають: влада має підготувати альтернативний проєкт.

"Телеграф" згадав, як розвивались події навколо найдавнішого торгівельного майданчика столиці й вивчив вже наявні пропозиції від охочих вдихнути в ринок нове життя.

Проведенню аукціону завадила громадськість

За останні роки було кілька спроб як привести до ладу Житній ринок за бюджетний кошт, так і знайти йому нового господаря, який би зміг перетворити занедбаний та збитковий об'єкт на сучасний та прибутковий. Наприклад, на початку 2022 року за результатами відкритого електронного аукціону частину будівлі взяло в оренду на 15 років товариство з обмеженою відповідальністю "Танджерін". Й хоча, відповідно до даних Опендатабот, на той момент його бенефіціаром була Олеся Бондаренко, а директором Олеся Проценко (наразі володіє і є директором Валерій Аракчеєв), на загал з планами про нове життя ринку вийшов німецький бізнесмен Флоріан Болен. Він активно роздавав інтерв’ю українським в медіа й розповідав про плани щодо перетворення Житнього на "туристичний магніт, що стане перлиною Подолу" та "комфортний публічний простір". Інвестор наголошував, що хоче зберегти по максимуму торгівельні ряди, щоб використовувати для приготування їжі на фудкорті локальні продукти. Також обіцяв, що крім цього тут з'явиться сироварня, пекарня, пивоварня та дитяча зона.

На ринку попри стан будівлі всі ці роки ведеться торгівля

Та до реального проєкту й тим паче виконання робіт так й не дійшло, натомість орендар навіть перестав платити оренду плату. А за 4,1 тис. кв. метрів приміщень та антресолей другого поверху фірма мала вносити щомісячно 1,2 млн. гривень на місяць (з ПДВ). Аргументація була така: оскільки в судовому порядку було заборонено експлуатацію об'єкта, адже перевірка ГУ ДСНС виявила порушення правил та норм пожежної й техногенної безпеки, то й від фінансових зобов'язань фірма може бути вільна. Змусити платити ТОВ "Танджерін" комунальне підприємство "Житній ринок" намагалось через суд, а борг на момент звернення складав 3,7 млн. гривень та 672 тис. гривень пені. Але програло спочатку в Господарському суді міста Києва, а згодом й в Північному апеляційному господарському суді.

У 2023 році долею Житнього ринку почав опікуватися відомий ресторатор Євген Клопотенко, зокрема в травні за його ініціативи тут була проведена велика толока з залученням як комунальників, так й приватної клінінгової фірми. Влітку шеф-кухар провів два гастрономічні заходи "Кий. ШЕФ. Хорів" в стилі поп-ап (відзначаються незвичним вибором майданчика для проведення – Авт.), на яких збирав кошти на відновлення ринку, а у жовтні організував бранч (пізній сніданок вихідного дня – Авт.), запросивши представників влади, бізнесу, представників культури та активістів, щоб обговорити ідею відновлення знакової для Подолу та столиці локації.

На захід від Клопотенко на Житньому ринку завітало багато киян

Й вже на початку 2024 року розгорівся скандал, коли київська влада намагалась провести аукціон з оренди Житнього ринку. На відповідному ресурсі була запропонована початкова ціна – 2,4 млн. гривень за 11,1 тис. кв. метрів та прописані умови до майбутнього орендаря. А саме: провести капітальний ремонт будівлі, в тому числі даху, комунікацій, інженерних мереж тощо; вчасно платити оренду навіть під час виконання робіт та зберегти цільове призначення об'єкта. Та на подання заяв влада дала замало часу – лише 5 днів, через це у пересічних громадян, та у відомих українців виникла підозра, що аукціон організований під конкретного учасника. Свою позицію заявляв, в тому числі вже згаданий Євген Клопотенко і наголошував: ринок "спеціально доводять до занепаду, щоб потім перетворити на черговий бездушний ТРЦ або висотку-мурашник".

Врешті під тиском громадської думки Київська міська державна адміністрація дату проведення аукціону перенесла, але згодомвзагалі скасувувала торги, пообіцяла проконсультуватися з громадськістю, щоб ухвалити рішення, яке б допомогло зберегти Житній ринок. Над напрацюванням рекомендацій та пропозиції щодо подальшого долі Житнього ринку з літа 2024 року працювала робоча група на чолі з заступником голова КМДА і депутатом Київської міськради Валентином Мондриївським. Варто зауважити, що з 26 учасників було лише четверо представників громадськості – Тарас Білінський – голова Громадської ради при Подільській РДА, Геннадій Кривошея – голова Громадської ради при Київській міській адміністрації, Юрій Бесплемянний – ГО Фундація суспільно-правових комунікацій "Логардс" та Євген Клопотенкоголова ГО "Культ-Фуд". Решта – посадовці КМДА та депутати.

У приватизації й оренди є захисники й противники

За п'ять місяців експерти, посадовці та представники громадськості збиралися тричі, щоб визначити загальне бачення перетворення Житнього ринку. Червоною ниткою на зустрічах проходила теза про те, що вигляд історичної будівлі та функціонал ринку має бути збережений.

- Основна ідея була в тому, як зробити так, щоб ринок став ефективним, при цьому не втратив своєї ідентичності. Адже ми бачимо успішні приклади збереження таких об'єктів в європейських країнах, як, наприклад у Будапешті, – наголосив в розмові з "Телеграфом" Геннадій Кривошея – голова Громадської ради при КМДА. – І для столиці фактично Житній ринок має історичне значення, тому пріоритет – збереження його функцій та вигляду. Ми знаємо, що там є великий запас землі, який можна використати у випадку будівництва, нас це насторожило, тому й майже відразу ми погодили спільну позицію, що продажу як такого не може бути.

За словами співрозмовника, на останньому засіданні робочої групи депутат міськради Тарас Козак говорив про те, що він проти оренди й буде виходити з ініціативою щодо продажу ринку. Й вже 21 січня відповідний проєкт рішення зареєстровано у Київській міськраді.

Провести капремонт протягом 3 років - умова продажу, прописана в проєкті рішення

В пояснювальній записці до нього автор наголошує, що попередній досвід оренди Житнього ринку був негативним. Адже приватна фірма нічого в об'єкт не інвестувала та для покращення стану не робила. Також депутат нагадав, що відповідно до закону "у разі виконання невід'ємних поліпшень майна на суму не менше 25% його вартості протягом трьох років, орендарю надається право викупити об’єкт за ціною оцінки". Серед плюсів приватизації автор проєкту рішення називає початок негайного покращення об’єкта, зменшення фінансового навантаження на бюджет, створення робочих місць, сплату податків новим власником, що призведе до довгострокового позитивного ефекту для економіки міста.

Автор проєкту рішення про продаж перераховує плюси від такого кроку

На підтримку саме такого розв'язання проблеми Житнього публічно виступив Андрій Журжій – засновник інвестиційної REIT-компанії Inzhur, що не проти була б взяти участь в тогорічному аукціоні, якби йшлося про продаж об'єкта.

- Оренда не має економічного сенсу, – пояснив свою позицію в розмові з "Телеграфом" Андрій Журжій. – Тим паче, що влада пропонувала платити 2,5 млн гривень на місяць протягом всього часу поки буде відбуватися реконструкція. Це не ринкова умова, адже це буде збільшувати термін окупності інвестицій. Проте її включили, на мій погляд, для того, щоб згодом орендар міг показати на папері певні поліпшення й приватизувати ринок вже без жодних аукціонів.

Андрій Журжій також наголосив, що склад робочої групи та фактичні результати її роботи навели його на думку, що вона була створена аби легалізувати оренду. При цьому б ризики втратити Житній при такому варіанті розпорядження ринком не були б усунуті. Як альтернативу запропонованій владі ідеї компанія Журжія заснувала інвестиційний фонд Inzhur Житній. Наразі в ньому вже 2 048 співвласників й зібрано понад 38 млн гривень. Крім того, компанія за власний кошт оплатила роботу проєктантів і обіцяє презентувати "концепцію створення з Житнього центру тяжіння світового рівня" вже у лютому.

- Ми вже витратили понад 100 тис. доларів власних коштів, адже, щоб зрозуміти, чи є сенс взагалі братися за об'єкт, потрібно все ретельно дослідити й прорахувати, – говорить Андрій. – Й останні 8 місяців ми витратили на те, щоб зрозуміти концепцію перетворень ринку та обсяги робіт. Для цього ми оцифрували будівлю ринку і єдині маємо його 3Д-модель, й говоримо наразі, що для проведення реконструкції потрібно орієнтовно 500-700 млн гривень. Більш точні цифри зможемо назвати під час презентації. Хочу також пояснити тим, хто побоюється, що новий власник має право за 5 років змінити функціонал ринку. Якщо покупець виконає умови приватизації, а саме проведення ремонту протягом трьох років, і вкладе ті суми, які я назвав, то навряд чи він захоче щось змінювати, а тим паче зносити. Адже логічно, що прагнутиме отримати повертати вкладені кошти.

Альтернативою могло б стати партнерство

Натомість нерозуміння саме такого варіанту проєкту рішення від депутатів попри позицію робочої групи на своїй сторінці у Facebook висловив ресторатор Євген Клопотенко: "Класно депутати представляють інтереси містян, які активно виступили проти продажу ринку. Цікаво, що економічного обґрунтування жодного з цих варіантів немає. До речі, громадські обговорення, про які я прошу міську владу ще з червня 2024 року, так і не були проведені. Знову на ті ж граблі по колу".

На останньому засіданні робочої групи 23 грудня 2024 року ресторатор, як зазначено в протоколі, повідомляв: "разом з командою він робив прорахунки різних фінансових моделей існування ринку, й у жодному з них за умови приватизації інвестор не буде зацікавлений у збереженні ринку таким, як його всі люблять". Як альтернативу приватизації Клопотенко пропонував модель партнерства, яка передбачає участь громадськості, представників бізнесу та експертів у прийнятті ключових рішень щодо розвитку Житнього ринку.

Всі погоджуються, що ринок треба рятувати, але сперечаються, яким чином

За словами Геннадія Кривошеї, виходом з ситуації, дійсно, міг би стати варіант державно-приватного партнерства, коли б ринок лишився у власності громади, але була б можливість долучити до його оновлення кошти інвесторів. До того ж, на думку громадського діяча, навряд чи зараз можна отримати значну суму від продажу Житнього ринку з урахуванням його занедбаного стану.

- Як на мене, це буде неправильно по відношенню до громади міста, якщо Житній ринок продадуть за низькою ціною, бо він знаходиться в такому стані, що його можна оцінити дуже дешево, — наголосив Кривошея. — Ми бачимо, як це може бути на прикладі готелю "Козацький", по 1 тис. доларів за квадратний метр, при тому, що в центрі столиці ціна мала б бути щонайменше в п'ять разів вищою. Проблема в тому, що немає послідовності в діях міської влади щодо ринку, якщо вже працювала робоча група, була спільне бачення, то потрібно було продовжувати рухатися в цьому напрямку. Місто може залучити інвесторів, знайти великого суборендаря, надати пільги на його підтримку, призначить дієвого керівника — над цим можна було ще працювати.

Голова робочої групи просить Кличка посприяти в розробці рішення про оренду

Наразі голова робочої групи Валентин Мондриївський назвав заяви навколо Житнього ринку схожими "на незрозумілі політичні інсинуації, лобіювання і відстоювання чиїхось інтересів, але точно не громади". Крім того, депутат звернувся до міського голови Віталія Кличка (тобто до свого безпосереднього начальника) з листом, в якому просить доручити профільним департаментам розробити проєкт рішення "Про передачу єдиного майнового комплексу КП "Житній ринок" в оренду".

"Телеграф" й надалі слідкуватиме за розвитком подій навколо Житнього ринку й повідомлятиме про рішення, ухвалене міською владою.

Як повідомляв "Телеграф", в столиці є негативний приклад "порятунку" Сінного ринку, який під "маркою" реконструкції знесли, а на звільненій земельній ділянці збудували новий житловий комплекс. При цьому поки функціонують такі криті ринки як Бессарабський, Володимирський та Печерський.

Теги за темою
КиевКГГАРемонт
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Запасайтесь уже сейчас: Украине грозит резкое удорожание важного продукта
Знай
2025-06-29T16:00:44Z
Станут роскошью: цены на ряд продуктов взлетят минимум вполовину – что подорожает
Знай
2025-07-07T02:12:32Z
Дополнительные 2000 грн к пенсии: кто может получить
Знай
2025-06-27T18:36:38Z
В Украине хотят изменить порядок индексации пенсии: что будет отменено
Comments UA
2025-07-07T14:09:20Z
Пенсионная рулетка. Почему реформа во время войны может оставить украинцев без копейки в старости
ZN UA
2025-07-07T14:03:37Z
Облегчение для кошелька: в Украине прогнозируют падение цен на топливо
Знай
2025-07-07T13:36:12Z
Не только вывезти, но и потратить: какие ограничения на наличные ждут украинцев в ЕС
Хвиля
2025-07-07T03:45:44Z
Россия захватила второе из четырех месторождений лития в Украине – Le Figaro
ZN UA
2025-06-27T11:24:21Z
Курс валют на 3 июля: сколько стоят доллар, евро и злотый
TSN
2025-07-03T07:09:36Z
Почему нельзя спать с открытыми окнами: неожиданный ответ
Gazeta UA
2025-06-28T02:21:22Z
Как поливать огурцы в жару и чем подкормить: советы опытных садовников
TSN
2025-07-07T09:48:17Z
Что будет с организмом, если на месяц отказаться от молочных продуктов
Comments UA
2025-07-07T13:06:51Z
В Британии циркулирует новый штамм COVID-19 с необычным симптомом
ZN UA
2025-07-07T06:46:55Z
Сколько минут нужно ходить на неделю, чтобы продлить жизнь на 7 лет
TSN
2025-07-07T14:33:01Z
Этим людям может навредить черника: кому ее следует избегать
Comments UA
2025-07-07T14:21:28Z
Как узнать, что у человека порча: основные признаки и советы
Comments UA
2025-06-24T06:15:10Z
Кровотечение во время секса: когда это норма, а когда следует бежать к врачу
Знай
2025-07-04T20:51:38Z
Пенсионеры могут получить тысячу гривен на лекарства: кому и на каких условиях выплатят пособие
Знай
2025-07-04T03:36:30Z
Война тут же прекратится: Москва выдвинула абсурдные условия "мира"
Comments UA
2025-07-07T11:57:54Z
Грязная политика на крови: в Киеве разворачивается внутренний фронт
Comments UA
2025-07-07T10:18:52Z
Президент Ирана обвинил Израиль в попытке его убийства
TSN
2025-07-07T14:06:46Z
"Украину сдали путину": политолог сделал важное заявление о "предательстве" Запада
Знай
2025-07-03T20:30:09Z
ЦПД: Российская пропаганда создает предпосылки для военного вторжения в страны Балтии
Лига
2025-07-07T14:33:37Z
Разделяй и властвуй: зачем Китаю "непоражение" России в войне
Корреспондент
2025-07-07T14:33:08Z
Драка между Мединским и Умеровым на переговорах в Стамбуле: спикер МИД объяснил ситуацию
Comments UA
2025-07-06T09:51:18Z
Что стоит за ударами России по ТЦК
ГЛАВКОМ NET
2025-07-07T14:07:21Z
Лавров перечислил условия РФ для мирного соглашения
ZN UA
2025-07-07T14:00:12Z
Оккупанты атаковали Харьков дронами: есть попадания
Хвиля
2025-07-07T06:27:17Z
Будет ад: синоптикиня назвала самые жаркие дни в июле
TSN
2025-07-04T09:09:00Z
Россия пытается взять большой город в полукольцо: есть ли успехи у солдат Путина
GlavRed
2025-06-28T07:27:54Z
На линии фронта появились редкие хищники, занесенные в Красную книгу
Gazeta UA
2025-07-07T07:33:40Z
Отсрочку от мобилизации по инвалидности не продлили: юрист посоветовал, что делать
Знай
2025-07-07T14:06:02Z
Украину накроют грозы и аномальная жара
Корреспондент
2025-07-07T14:00:18Z
Опровергли фейк РФ об "оккупации": где морпехи подняли флаг
Comments UA
2025-07-07T13:15:30Z
Льготы аннулируют: для кого проезд в общественном транспорте станет платным
Знай
2025-06-28T02:12:25Z
Киев под атакой БПЛА
Корреспондент
2025-07-07T07:33:16Z
Какой церковный праздник 7 июля: что обязательно нужно сделать в этот день
Comments UA
2025-07-07T04:06:35Z
Возможно, вы еврей - проверьте себя: украинские фамилии еврейского происхождения
Telegraf
2025-07-07T07:45:19Z
Дополнительные выплаты от ООН: успейте оформить до конца июля
Знай
2025-06-28T08:21:47Z
Стало известно, сколько россиян поддерживают войну и сколько хотят ударить ядеркой по Украине
Comments UA
2025-07-04T06:54:18Z
Дети привыкают к войне – и это неправильно. Как поддержать школьников
Лига
2025-07-07T14:33:29Z
Нидерланды направляют истребители F-35 в Польшу
Корреспондент
2025-07-07T14:27:43Z
6 июля: какой сегодня церковный праздник и что можно и нельзя делать в этот день
Comments UA
2025-07-06T04:03:59Z
Движение через украинскую границу значительно возросло: какими пунктами пропуска пограничники советуют не пользоваться
TSN
2025-06-29T08:06:56Z
3 июля: какой сегодня день и от чего нужно воздержаться
Comments UA
2025-07-02T21:54:57Z
Как распознать китайскую гречку: три простых признака
Gazeta UA
2025-07-06T09:57:33Z
Как американцы моют посуду: почему в США не используют губку
UAToday
2025-06-27T10:06:26Z
Зачем эксперты советуют брать с собой салфетку, когда идете покупать клубнику на рынок: хитрый трюк
TSN
2025-06-26T15:36:49Z
Как убрать неприятный запах из обуви в домашних условиях: понадобится одно копеечное средство
TSN
2025-07-07T12:36:12Z
Почему опытные садоводы больше не пропалывают грядки? Вот проверенный способ борьбы с сорняками
Telegraf
2025-07-07T13:57:01Z
Засеиваются молниеносно: какой сорняк нужно сразу выносить из огорода
Gazeta UA
2025-07-07T12:54:49Z
Чому не варто залишати брудний посуд на ніч. Це варто знати
Gazeta UA
2025-06-28T15:51:36Z
Что рассыпать в междурядье, чтобы морковь выросла сладкой: результат вас непременно удивит
TSN
2025-06-29T15:06:26Z
Популярный курорт Украины атаковали насекомые. В сети показали впечатляющие кадры
Telegraf
2025-06-24T10:36:53Z
Жесткая двойная атака РФ по Харькову: власти заявили о страшных разрушениях, есть пострадавшие
Comments UA
2025-07-07T08:48:21Z
Взрыв под Житомиром, "разнесший" пол-села: полиция назвала причину и указала на виновников
TSN
2025-07-07T13:48:55Z
Ушла из дома и не вернулась: в Днепре обнаружили мертвой девочку
TSN
2025-07-06T11:42:57Z
Шесть "Гераней" по Харькову: количество пострадавших постоянно растет
Gazeta UA
2025-07-07T10:36:30Z
В Швеции осудили фигурантов крупнейшей в стране конфискации кокаина
Европейская правда
2025-07-07T14:30:49Z
Удары РФ по Харькову: количество пострадавших стремительно выросло
TSN
2025-07-07T14:06:36Z
Взрывы под Житомиром: правоохранители назвали причину и сообщили о подозрении пяти мужчинам
ZN UA
2025-07-07T13:21:29Z
Россия ударила по зданию ТЦК в Полтаве: есть погибшие и раненые
Telegraf
2025-07-03T12:54:38Z
В Германии мужчина открыл стрельбу из окна: ранен украинец
TSN
2025-07-05T17:27:35Z
Камалия рассекретила, что стало последней каплей в ее браке с Захуром: "Умоляла год"
TSN
2025-06-27T09:21:29Z
Ведущая Витвицкая объяснила, почему ее муж судья-воин вместо фронта отдыхает в Карпатах
Фокус
2025-07-07T13:15:28Z
Анастасия Цимбалару появилась на большом концерте дуэта "Очі в Очі" в Киеве
Фокус
2025-07-07T12:51:52Z
Ведущая Анна Свиридова жестко высказалась об изменнице Оксане Байрак: "Мне совершенно не больно"
Знай
2025-07-01T18:51:11Z
Леся Никитюк с новорожденным сыном поехала в Хмельницк и показала, как время с родными проводит
TSN
2025-07-07T14:21:27Z
Парил в воздухе над винилом: MONATIK устроил грандиозное шоу в серце Киева
Фокус
2025-07-07T14:15:05Z
Похудевший Филипп Киркоров прокомментировал некроз, который ему приписывают
Фокус
2025-07-04T10:57:54Z
Умер известный голливудский актер Майкл Мэдсен
Фокус
2025-07-03T20:51:36Z
Ксения Мишина свозила маму в Карпаты и рассекретила, как они отдыхали в горах
TSN
2025-07-06T12:33:56Z
Ужас Илона Маска сбывается: Tesla сброшена с трона
Comments UA
2025-07-06T14:27:06Z
Stellantis возрождает спортивное подразделение SRT
Корреспондент
2025-07-04T18:54:45Z
Toyota RAV4 стала самым популярным автомобилем в мире
Корреспондент
2025-07-01T17:09:59Z
Надежные и недорогие: 5 брендов автомобилей, заставляющих надолго забыть о СТО
Знай
2025-06-27T11:51:00Z
Важно перед поездкой: где за границей не признают украинское водительское удостоверение
Comments UA
2025-07-07T13:15:51Z
Зачем водители держат в гараже теннисный мячик: интересный лайфхак
Gazeta UA
2025-07-07T09:03:13Z
Франция требует от Tesla прекратить рекламировать автомобили как беспилотные и угрожает штрафом
Европейская правда
2025-06-24T15:54:56Z
"Не бита, не крашена" - 5 фраз, разоблачающих перекупов авто
Знай
2025-07-06T20:51:59Z
Теперь нельзя этого делать даже в своем авто: оштрафуют от 5 до 25 тыс. гривен
Знай
2025-07-06T18:30:05Z
Случаи, в которых никогда не следует использовать удлинители: советы электриков
Знай
2025-07-02T03:51:41Z
Кернес, Терехов и Чикатило: украинка стала звездой сети благодаря необычным тату
Telegraf
2025-07-07T08:57:18Z
На Google Maps нашли гигантский череп: он смотрит из воды у берегов канадского острова
Фокус
2025-07-07T07:51:42Z
Астронавтка NASA показала фото "вторжения" малоизвестного объекта в атмосферу Земли
Comments UA
2025-07-06T05:21:50Z
Новый раздел "Ветеран Pro" появился в приложении "Дія"
ZN UA
2025-07-07T14:30:00Z
Світові ціни на м’ясо у червні сягнули рекордних значень
AgroNews
2025-07-07T14:18:59Z
На дне Атлантического океана обнаружили более тысячи бочек с радиоактивными отходами
TSN
2025-06-28T09:06:55Z
СМИ: У Microsoft больше нет миссии и ценностей, подразделение Xbox ждут новые чистки — это ещё далеко не конец
GameMag
2025-07-07T13:06:25Z
Як BEDNAR SWIFTERDISC оптимізує роботу у полі в різних регіонах України
AgroNews
2025-07-07T13:06:24Z
Свитолина рассказала, как поддержка мужа помогает ей на корте
Корреспондент
2025-07-04T10:57:17Z
Пакьяо возвращается: легенда бокса объяснил мотивацию
Корреспондент
2025-06-27T08:18:01Z
Саудовский гранд предлагает Эрнандесу феноменальный контракт
Корреспондент
2025-06-23T15:45:30Z
Лидер "Шахтера" Судаков не перейдет в "Наполи" – СМИ
ZN UA
2025-06-29T07:55:38Z
Неожиданный соперник: Александр Усик запланировал большой бой на 2026 год
Фокус
2025-07-07T14:30:56Z
Шахтер готов пойти на обмен с Трабзонспором и предложить доплату
Корреспондент
2025-07-07T13:15:30Z
Звездный футболист Погба нашел себе новый клуб после дисквалификации за допинг
ZN UA
2025-06-28T19:27:30Z
Усик отметил, с кем из британцев было труднее всего боксировать
Корреспондент
2025-07-07T12:06:23Z
Шеннон Бриггс может выйти в ринг против экс-оппонента Усика
Корреспондент
2025-07-07T11:09:52Z