MY.UAНовини
Куди котяться ігри? Як блокбастери руйнують ігрову індустрію
Куди котяться ігри? Як блокбастери руйнують ігрову індустрію

Куди котяться ігри? Як блокбастери руйнують ігрову індустрію

Ігри заробляють більше грошей, ніж музика та кіно разом. Але все більше лідерів індустрії кажуть, що їхня модель нежиттєздатна.

У 2024 році з відеоігрової індустрії звільнили більше людей, ніж за два попередні роки разом, — понад 16 тисяч професіоналів. Частково це пов’язано зі зменшенням прибутків після ковіду, коли гравці нарешті вийшли з дому та приділяють іграм менше часу. Але значно більша проблема — сама модель створення ігор-блокбастерів, яка більше нежиттєздатна через технічні, а отже часові та фінансові обмеження.

Про необхідність змін каже колишній бос PlayStation, про це попереджають провідні ігрові дизайнери. Хоча сьогодні ігри заробляють більше грошей, ніж музика та кіно разом, можливо, ми бачимо останні роки ігор-блокбастерів.

Мур втомився

У 1960-х роках Гордон Мур, один із засновників компанії Intel, помітив, що кожні два роки кількість транзисторів на мікросхемі зростає вдвічі. Тобто фактично комп’ютери стають потужнішими у геометричній прогресії. І, як наслідок, PlayStation 3 (2006 рік) у тридцять п’ять разів потужніша, ніж PlayStation 2 (2000 рік).

Подібний технічний прогрес дозволяв авторам ігор робити дива між консольними поколіннями. Наприклад, перейти від 2D до 3D простору. Чи від простеньких ігрових моделей до, за великим рахунком, людей. Але з часом так званий «Закон Мура» сповільнився.

 Це різниця між PlayStation 2 та PlayStation 3

Річ у тім, що збільшення кількості транзисторів було спровоковане їхнім зменшенням. І ми досягли в цьому неймовірного, можливо фінального прогресу. Чип у три нанометри, що використовується у найсучасніших процесорах, більше немає сенсу порівнювати з товщиною людської волосини, адже та у 33 тисячі разів товща. Три нанометри — це дев’ять атомів золота.

Через сповільнення технологій PlayStation 5 (2020 рік) всього втричі потужніша, ніж PlayStation 4 Pro (2016 рік). Але саме ігрова графіка продовжує залишатися однією з головних, очевидних «фішок» у рекламі нових ігор. І гравці все ще очікують, що кожна наступна гра буде красивішою за попередню. Тож там, де зростання більше не можуть забезпечити технології, компанії забезпечують його екстенсивно — витрачаючи на кожну гру більше людей, часу та грошей.

 Це різниця між PlayStation 4 та PlayStation 5

У 1993 році одну з найбільш революційних ігор в історії — Doom — зробило двоє людей за п’ятнадцять місяців. Гру Red Dead Redemption 2, що вийшла у 2018 році, більш як вісім років розробляли півтори тисячі людей.

Масштаби проблеми

Між GTA Vice City (2002 рік) та GTA San Andreas (2004 рік) пройшло два роки. Між GTA San Andreas і GTA 4 — чотири роки. Між GTA 4 та GTA 5 — п’ять років. Між GTA 5 та GTA 6 — ми досі не знаємо, але станом на зараз, уже дванадцять. Компанії тепер витрачають абсурдно багато часу на розробку ігор.

Зокрема тому, що процес розробки став складнішим і потребує більше робочих рук. Вища якість картинки означає, що необхідний цілий фабричний процес для її створення. Щоб зробити одного персонажа, наприклад, вам потрібна людина, яка створить його дизайн. Ще одна — яка змоделює його нерухому скульптуру. Ще одна — яка приєднає до цієї «ляльки» умовні мотузки, щоб нею можна було рухати. Ще одна — яка, власне, буде рухати модель, створюючи анімацію. І комусь ще треба буде натягнути на сіру модель текстури, тобто, дуже грубо кажучи, розфарбувати результат. Інколи ці функції звісно поєднують, але також їх може бути ще більше. Окремі люди можуть відповідати за фізику волосся, м’які тканини, реалістичне відбиття світла у кришталику ока.

 Так виглядає додавання в модель рухомих частин

  А такий вигляд мають текстури для моделі

Коли у студії є тисяча спеціалістів і п’ять років, вона може вдатися у зовсім езотеричні деталі. У The Last of Us 2, наприклад, був окремий програміст для фізики мотузки, що використовувалася у грі двічі. У God of War Ragnarok вирішили зробити так, щоб сторінки в ігровому журналі саме горталися, а не просто перемикалися, як у першій частині гри. Це породило неймовірну купу проблем, адже гравці, серед іншого, могли відкривати сторінки не лише у правильному порядку. У результаті розробники дуже жалкують про цю інвестицію ресурсів.

 

Та сама мотузка із The Last of Us 2

Компанія Larian Studios, автори найкращої гри 2023 року — Baldur's Gate 3 — вигадали трохи дистопічний спосіб, як обійти часові проблеми за допомогою робочих рук. Вони відкрили студії по всій протяжності планети, так, щоб коли в одній лягали спати, в іншій продовжували роботу.

І, звісно, компанії все частіше покладаються на старий-добрий аутсорс: тобто передачу частини роботи стороннім студіям. Часто розташованим там, де зарплати значно менші.

Величезна вартість — це неминучий наслідок процесу, в якому багато років задіяно багато людей. Гра «Людина-паук 2» (2023 року) не лише втричі дорожча, ніж «Людина-павук» (2018 року). При вартості у 315 мільйонів доларів вона насправді дорожча, ніж будь-який фільм про «Людину-павука». І зі вкрадених хакерами документів студії ми знаємо, що в ній самій сумніваються, чи виправдана така вартість.

Сучасні ігри-блокбастери пройшли період стрімкого зростання і тепер проживають так звану «спадну віддачу». Коли збільшення вкладень призводить до все менш помітних наслідків. І втричі дорожча «Людина-павук» не виглядає втричі краще, ніж своя дешевша версія. Насправді, якщо ви не знаєте, куди дивитися, вона може взагалі не мати кращий вигляд.

 Розробка гри справа коштувала утричі дорожче, ніж гри зліва

У результаті сучасна модель розробки виглядає так: сотня людей, яка отримує зарплату, працює над грою кілька років за величезні гроші. Має один шанс на успіх, коли гра виходить. І, якщо та провалюється, наступного разу вони зможуть спробувати ще через кілька років, коли зроблять нову гру.

Наслідки

Подібна розробка стає все ризикованішою, а отже — студійні боси намагаються максимально нівелювати ризики. Що в сумі з гонитвою за графікою, яку більше не може забезпечити природне зростання технологій, призводить до цілого каскаду проблем.

Наприклад, ігри намагаються робити на ширшу аудиторію, щоб якомога більше людей теоретично могли їх купити. Це означає простіший сюжет (щоб усім було зрозуміло), простіші механіки (щоб усі могли грати), відсутність ризикованих тем (щоб усім було комфортно). У деяких випадках таке «для усіх» перетворюється на «для нікого», як Immortals of Aveum. Компанія Ascendant Studios намагалася зробити красиву стрілялку в магічному світі й, принаймні технологічно, вийшло дійсно красиво. Але відсутність чогось більшого, ніж просто стрілянина, та чогось більшого, ніж просто гумор найгірших фільмів Marvel, призвів до відсутності продажів. Студія майже одразу звільнила половину команди. І таких занадто обережних, занадто універсальних, неуспішних ігор можна перерахувати безліч: від магічного Forspoken до науково-фантастичного «Аватару».

  • Читайте також: Дивись і грай українською. Як стримінгові й ігрові платформи нарешті помітили Україну

Через те, що графіка коштує багато, її намагаються робити «менше». Тож в іграх зникає варіативність механік, тобто дій, які може робити гравець. Ultima Online (1997 рік) давала набагато більше свободи, ніж World of Warcraft (2004 рік), бо там розробники працювали з простими модельками, а тут — повноцінними персонажами. Будинки гравців, які були в Ultima тридцять років тому, обіцяють у Warcraft лише зараз.

 Кадр із Ultima Online та World of Warcraft 

Оскільки ігровий простір стає красивішим (тобто в ньому більше фізичних елементів), сучасні комп’ютери більше не можуть із ним інтерактивно взаємодіяти. У старих частинах Battlefield ви могли руйнувати значно більше стін і будинків, ніж у сучасних. Тому що раніше ці об’єкти були простішими і їхню математику було простіше розрахувати.

Дещо спекулятивне, але наочне порівняння взаємодії з оточенням у Battlefield

Аналогічно в іграх стає менше сюжетних розвилок, адже кожну «альтернативну історію» необхідно анімувати й озвучити. Ігри на кшталт Cyberpunk 2077 (2020 рік) від польської студії CD Projekt Red більше не можуть дозволити собі ту свободу вибору, яку дозволяла гравцям їхня попередня гра — «Відьмак 3» (2015 рік).

Постійне зростання якості картинки, а отже технічних вимог, призводить до того, що ігри ніколи не можуть обігнати обмеження заліза. Тобто «Людина-павук» працювала на PlayStation 4 зі швидкістю тридцять кадрів на секунду. І, хоча PlayStation 5 потужніша, «Людина-павук 2» також більш вимоглива гра. Тож на максимальній якості гравці досі спостерігають ті самі кострубаті тридцять кадрів, тільки на новому поколінні дорожчих консолей.

З іншого боку, є речі, яких гравці, як наслідок, більше не спостерігають зовсім. З простого це — дзеркала. Настінні дзеркала в якийсь момент майже повністю зникли з ігор, тому що комп’ютерам не вистачало потужності малювати те саме оточення двічі: у просторі, а потім його відображені.

  Дзеркала — вимираючий вид

Зі складнішого — зникли цілі жанри. Враховуючи вартість розробки, компаніям більше недоцільно створювати стратегії в реальному часі. З книги Джейсона Шраєра Play Nice ми знаємо, що одна з найбільших ігрових студій у світі — Blizzard — начебто й хотіла зробити продовження своєї найвідомішої гри — стратегію WarCraft IV. Але це просто економічно недоцільно. Побутує міф, що один ігровий транспорт в одній їхній грі (WoW) приніс Blizzard більше грошей, ніж ціла стратегія StarCraft 2. Це, звісно, неправда. Але сам факт, що люди в це вірять, ілюструє сучасне становище стратегій.

Підсумувати сучасне становище ігор-блокбастерів можна прикладом Deus Ex, революційної гри 2000 року, яка фактично створила жанр «імерсивних симуляторів». Це особливий тип ігор, який складно чітко класифікувати, але доволі просто пояснити: вони дають тобі ціль та інструменти, проте рішення дозволяють вигадати самому. Умовно, у кімнаті, перед якою стоїть охоронець, зберігається ключ — дістань його. Для цього ти можеш: побити охоронця, переконати охоронця, підкупити охоронця, прокрастися повз охоронця чи вигадати власний, абсолютно божевільний і непередбачений розробниками спосіб. Наприклад, і це реальний спосіб із цієї гри, використовуючи внутрішньоігрові предмети, викласти цілі сходи та залізти в кімнату через дах. Остання частина Deus Ex вийшла у 2016 році та, попри очевидний натяк на продовження, ніколи його не побачила. Провалилися у продажах. І забрала занадто технічно складний і недостатньо прибутковий жанр із собою в небуття.

 Перша та передостання частина Deus Ex 

Деструктивні рішення

Отже, ідея фактично п’ять років готуватися, щоб потім один раз кинути гральний кубик, не дуже подобається людям у фінансових відділах. Тому вони намагаються знайти джерело стабільнішого прибутку. І, як це чомусь часто трапляється у світі акціонерних компаній, стає лише гірше. 2024 рік, зокрема, трагічно закінчив золоту лихоманку «ігор сервісів».

У 2013 році знана студія Bungie випустила свою нову гру Destiny. Базово вона не дуже відрізнялася від інших ігор на ринку: ви бігали, стріляли та вигравали кращу зброю. Але її модель розвитку була кардинально новою. Замість того, аби кожні кілька років робити нову гру, Bungie вирішили один раз зробити Destiny, а потім нескінченно продавати до неї нові місії, костюми, транспортні засоби. Мати відносно простіший, потоковий прибуток. І, бачить бог, це спрацювало.

 Із іграми-сервісами розробники навіть почали публікувати «план виходу» контенту на місяці вперед 

У 2016 році знана студія Blizzard випустила свою нову гру Overwatch. Вона мала ще простішу ігрову концепцію: дві команди персонажів перестрілювалися між собою у коротких матчах. Кожні кілька місяців Blizzard випускала нові карти, героїв і костюми. І гравці роками продовжували робити внутрішньоігрові покупки.

Очевидно, що такий, здавалося б, простий успіх мотивував інші студії його повторити. І цілі роки найкращих студій були присвячені створенню ігор-сервісів. Для багатьох вони стали останніми.

Коли 343 industries випустила свою Halo Infinite (буквально «Нескінченний»), виявилося, що цей нескінченний потік нових речей насправді доволі складно встигати виготовляти. Bioware, що раніше робила сюжетні рольові ігри, виявила зі своїм сервісом Anthem, що гра, в яку цікаво грати роками, — це доволі складне завдання. Студія Arkane, останній бастіон імерсивних симуляторів, припинила своє існування після виходу RedFall — сирого та нудного сервісу про вампірів. А гра Concord від Sony Playstation чудово довела, що ігри все ж робляться занадто довго. Цей клон Overwatch вийшов за вісім років після оригіналу, коли мода не лише давно минула, а всі вже втомилися та перенаситилися «героїчними шутерами». Авторів Concord, яких Sony свого часу спеціально купила і в яких вклала сотні мільйонів, у результаті просто закрили. Як і саму гру, що протрималася онлайн два тижні.

 Одні вихідні Concord був повністю безкоштовним і в нього навіть тоді зіграло лише близько двох тисяч людей. Деякі інші, платні ігри-сервіси мають регулярний онлайн у понад 100 тисяч гравців.

Золота лихоманка «ігор сервісів» не лише не призвела до розв’язання проблеми ігор-блокбастерів. Вона значно погіршила проблему та становище великих студій, які на цьому погоріли. І тепер масово звільняють людей. 

  • Читайте також: Від «Пригод піонерки Ксені» до «Серця Чорнобиля»: як українські розробники відеоігор вразили світ

Ще однією причиною звільнень вкотре є час розробки ігор — компаніям невигідно, наприклад, роками платити зарплату композитору, який знадобиться лише в останній рік створення гри.

Проте масові звільнення насправді стратегічно нищівні для індустрії.

Так компанії втрачають своїх найбільш досвідчених професіоналів, які здатні на чудеса навіть зі старим залізом. Tears of the Kingdom (гра 2023 року) з неймовірно складною фізикою та непоганою картинкою можлива на Nintendo Switch (пристрої 2017 року) лише тому, що в її команді є люди, які робили ще першу гру цієї серії тридцять років тому. І знають, із чим працюють.

Лише маленька частина того, що гравці здатні зібрати в Tears of the Kingdom 

Крім того, індустрія, яка все більше зводиться до численних робочих рук, втрачає робочі руки. І хтозна, наскільки це затримає нові ігри чи погіршить їхню якість. 

Та, звісно, найбільша проблема — це молоді таланти, які просто не йдуть в індустрію, яка переживає масові звільнення й ставиться до людей, як до граф у табличці Excel. У програмуванні є значно безпечніші для кар’єри робочі місця.

Чи є якесь рішення?

2024 рік був роком, коли індустрія визнала проблему та прийняла перші рішення. У 2025-му ми ще не побачимо результатів, але побачимо, як студії дотримуються своїх стратегій.

PlayStation начебто вирішила відмовитися від акценту на іграх-сервісах і зробити, можливо, останню ставку на блокбастери для одного гравця. Sony обіцяє, що вони виходитимуть щороку.

Xbox навпаки відмовилася від продажу приставок як головного рушія прибутків і ставки на конкретні ігри. І натомість вирішила заробляти на підписці, своєрідному ігровому Netflix, який буде доступний будь-де. Як і ігри Xbox, що потрошки з’являються навіть у магазині головного конкурента — PlayStation.

На фоні цієї битви титанів усе більшого значення набувають незалежні ігри, так звані «інді» (від independent — незалежні). Менш технологічно досконалі, вони заодно менш ризиковані. А отже цікавіші й інноваційніші. У практично кожній великій студії можна знайти команду, яка звільнилася та заснувала власне маленьке виробництво.

Та врешті все зводиться до формули, яку озвучив цього року на нагороджені «Гра року» Свен Свінке, автор найкращої гри 2023 року — Baldur's Gate 3: «Студія має робити гру, у яку хоче грати сама. Не заради збільшення вартості акцій. Не заради бренду. Понад те, керівництво компанії має заборонити пхати у гру механіки, які лише максимізують прибутки та не служать ігровому дизайну. Таке керівництво не ставиться до людей, як до чисел. Воно не намагається витиснути максимум із гравців. Воно знає, що, якщо поставити гру та команду на перше місце, гроші прийдуть слідом».

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Долучитись
Теги за темою
PlayStation 5
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
BioWare випустила фінальний патч для Dragon Age: The Veilguard та прощається з гравцями
24tv
2025-01-27T17:06:46Z
Китайський ШІ від DeepSeek шокував західний ринок своїми результатами: акції NVIDIA летять униз
24tv
2025-01-27T17:03:40Z
Кінець епохи: Nvidia припиняє підтримку старих відеокарт, включаючи над популярну GTX 1060
ITC
2025-01-27T17:01:34Z
Як перевірити швидкість і продуктивність SSD: 4 способи для точного тесту
InternetUA
2025-01-27T17:01:24Z
Криптошторм прийшов з Китаю: ліквідовано 330 тис. трейдерів на $941,63 млн
ITC
2025-01-27T17:01:19Z
Вийшов патч S.T.A.L.K.E.R. 2 1.1.4 — виправлення компіляції шейдерів, втрати сейвів на Xbox та анонс наступного
ITC
2025-01-27T16:55:42Z
Ваша криптовалюта в небезпеці: користувачам браузера AdsPower слід терміново перевірити гаманці
ITC
2025-01-27T16:52:44Z
Нові смартфони Samsung Galaxy A пройшли сертифікацію
InternetUA
2025-01-27T16:43:48Z
Астронавт записав відео незвичайного яскраво-зеленого полярного сяйва з космосу
ZN UA
2025-01-27T16:31:29Z
Навіть фільтр не потрібний: ось як легко очистити воду з-під крана
24tv
2025-01-27T16:51:50Z
Усього два інгредієнти: рецепт смачного та ситного салату
Фокус
2025-01-27T16:45:32Z
Рифлені кухонні шафи: чому вони стали модними та яка їхня особливість
24tv
2025-01-27T16:39:37Z
Як у 50 років виглядати молодо: 8 секретів, які приберуть зайвий вік
24tv
2025-01-27T16:33:41Z
У родині не буде гармонії: з якого боку від чоловіка не можна спати - мольфар
GlavRed
2025-01-27T16:27:01Z
Капучино та кортадо: у чому головна різниця між цими напоями
24tv
2025-01-27T16:12:54Z
Дізнайтеся, яка ваша тварина талісман за датою народження: зробити це просто
TSN
2025-01-27T15:36:09Z
Італійська класика: готуємо на вечерю неймовірно смачну та просту "Карбонару" від Пави
24tv
2025-01-27T15:33:04Z
Можна їсти ложками: рецепт домашнього плавленого сиру за 15 хвилин
GlavRed
2025-01-27T15:27:46Z
Російська авіабомба зруйнувала у Степногірську частину багатоповерхівку
УкраинФорм
2025-01-27T17:03:31Z
У Парижі пожежа знищила дзвіницю XIX століття
УкраинФорм
2025-01-27T16:37:49Z
Блогерка Анна Жук загинула в ДТП: водію легковика повідомили про підозру
24tv
2025-01-27T16:33:44Z
Суд оголосив вирок колишньому голові Броварської райдержадміністрації Майбоженку
ГЛАВКОМ NET
2025-01-27T16:27:44Z
В Одесі легковик збив військового з протезом ноги та втік: у Патрульній поліції прокоментували
24tv
2025-01-27T16:25:14Z
Ремінь чи подушка безпеки: поліцейські розповіли, що насправді захистить під час ДТП
ТСН
2025-01-27T16:22:26Z
Росіяни вдарили авіабомбою по дев'ятиповерхівці у Степногірську, четверо постраждалих
Лига
2025-01-27T16:12:32Z
Посадовець СБУ збив дитину на переході: у спецслужбі відреагували
24tv
2025-01-27T16:12:27Z
У Херсоні росіяни атакували з БпЛА трактор - загинув чоловік
УкраинФорм
2025-01-27T16:10:23Z
Український клуб продав 18-річного призера Євро-2024 в Серію А
24tv
2025-01-27T17:03:23Z
"Не зливав цей бій": ексчемпіон назвав причину поразки від Тайсона, який вживав стероїди
24tv
2025-01-27T17:03:15Z
Астон Вілла домовилася з Дісасі про особистий контракт — Романо
Football.ua
2025-01-27T16:58:32Z
Український арбітр знову сидитиме матч Ліги чемпіонів
24tv
2025-01-27T16:45:55Z
"Забере у Берінчика титул": промоутер про майбутній бій Девіса з українцем
24tv
2025-01-27T16:39:31Z
Ювентус провів переговори з Хаві — L’Equipe
Football.ua
2025-01-27T16:28:05Z
Де ла Фуенте продовжив контракт зі збірною Іспанії
Football.ua
2025-01-27T16:06:04Z
Чернівецький каратист не повернувся до України з міжнародних змагань: як він пояснив свій вчинок
TSN
2025-01-27T16:01:25Z
Ан-Наср почав переговори про трансфер Боніфейса — Романо
Football.ua
2025-01-27T15:58:44Z
Північнокорейці відступають або готуються до нового наступу?
360ua.news
2025-01-27T17:00:28Z
Ситуація у Великій Новосілці: у ЗСУ розповіли, що відбувається в населеному пункті
TSN
2025-01-27T16:54:20Z
Через потепління у Львові вимикатимуть опалення
Комсомольская правда
2025-01-27T16:49:05Z
Росіяни намагаються закріпитися в острівній зоні у гирлі Дніпра - військові
УкраинФорм
2025-01-27T16:28:34Z
Як росіяни намагаються приховати свої злочини у Маріуполі: цинічні методи ворога
24tv
2025-01-27T16:27:40Z
Кадирівці влаштували вибух у житловому будинку в Бєлгороді – росЗМІ
1News
2025-01-27T16:12:42Z
На Сумщині під час обстрілу поранений чоловік
УкраинФорм
2025-01-27T16:04:26Z
Оголошення у транспорті й пауза на роботі: у Києві розробили рекомендації щодо хвилини мовчання
УкраинФорм
2025-01-27T16:04:25Z
Тепло до +15, дощі та сніг: Гідрометцентр розповів, якої погоди чекати в Україні найближчими днями
Хвиля
2025-01-27T16:03:20Z
Дружина Позитива замилувала фото їхньої доньки, якій виповнився місяць
TSN
2025-01-27T17:06:37Z
Привиди старого кіно: як виглядає занедбана кіностудія під Києвом
Telegraf
2025-01-27T17:06:01Z
Розійшлися чи ні? Що відбувається між Тереном і переможницею «Холостяка» Інною Бєлєнь
Вива
2025-01-27T17:03:07Z
Режисер «Варвара» Зак Креґґер візьметься за перезапуск «Оселі зла» — The Hollywood Reporter
AIN
2025-01-27T17:00:16Z
Надихають на успіх: 3 цікаві фільми про видатних винахідників і художників
24tv
2025-01-27T16:51:14Z
Анастасія Приходько чесно відповіла, чи шкодує, що представляла Росію на Євробаченні-2009
24tv
2025-01-27T16:33:43Z
Дружина Остапчука вразила фігурою через місяць після пологів
Вива
2025-01-27T16:30:54Z
Вона мене поламала, – український порноактор здивував зізнанням про роман з Трінчер
24tv
2025-01-27T16:03:44Z
Головне, щоб ми були разом, – Олена Тополя зізналася, як вдалося зберегти стосунки з чоловіком
24tv
2025-01-27T15:39:30Z
Колишній сценарист "Кварталу 95" відповів, чи мають чоловіки з колективу бронь від мобілізації
24tv
2025-01-27T17:06:45Z
Фейковий збір на дрони: львів'янка привласнила майже 800 тисяч гривень, зібраних для ЗСУ
TSN
2025-01-27T17:06:30Z
Без доріг, маршруток та школи: мешканці села на Рівненщині розповіли про своє життя
Политека
2025-01-27T17:01:17Z
Українці скуповують нерухомість за кордоном: скільки коштує житло у популярній країні
Хвиля
2025-01-27T16:54:48Z
"Розпадається" під Покровськом: що відбувається з новими бригадами ЗСУ на передовій, — Forbes
Фокус
2025-01-27T16:48:30Z
Патріарх Варфоломій відкритий до діалогу з Ватиканом щодо узгодження спільної дати Великодня
УкраинФорм
2025-01-27T16:46:41Z
Спецпенсії для високопосадовців перерахують: заява Мінсоцполітики
ГЛАВКОМ NET
2025-01-27T16:36:25Z
Достроковий вихід на пенсію та пільги: кому з українців може пощастити
Политека
2025-01-27T16:28:25Z
Що потрібно знати жінкам про мобілізацію в Україні 2025
360ua.news
2025-01-27T16:24:29Z
Тренерка назвала 6 небезпечних звичок під час ходьби: коліна такого не витримають
GlavRed
2025-01-27T16:27:31Z
Обличчя як дзеркало вашого організму
360ua.news
2025-01-27T16:06:43Z
Як покращити продуктивність і уникнути вигорання на роботі: знайшли два простих способи
24tv
2025-01-27T15:54:27Z
Сильні магнітні бурі обрушаться на українців: експерти назвали небезпечні дати
Политека
2025-01-27T15:43:17Z
"Добробут" і "Охматдит" об'єдналися заради здоров'я дітей
Gazeta UA
2025-01-27T15:39:35Z
Японці знову здивували: тут пояснили, чому не варто протирати сидіння унітазу туалетним папером
TSN
2025-01-27T15:36:20Z
В Індії розслідують спалах невідомої хвороби, яка вже забрала життя 17 осіб - ЗМІ
УкраинФорм
2025-01-27T13:57:44Z
"Корисні" напої, що призводять збільшення ваги
TSN
2025-01-27T13:48:10Z
Кров устриці здатна вбити супербактерії – приголомшливе відкриття
TSN
2025-01-27T13:48:00Z
Lifecell змушує обирати новий тариф: кого це стосується
Знай
2025-01-27T17:06:39Z
125 млрд грн витратили українці на купівлю нових авто у 2024 році – Які марки зібрали найбільше грошей?
ITC
2025-01-27T17:01:37Z
Volkswagen може передати частину заводів Китаю – Financial Times
ГЛАВКОМ NET
2025-01-27T17:00:25Z
За 6 років вартість будівництва житла в Україні зросла на 200%: як змінилися ціни
24tv
2025-01-27T16:57:11Z
Чому китайський чат–бот DeepSeek спровокував масштабний обвал на фондових ринках
24tv
2025-01-27T16:54:02Z
Частка державних компаній серед виробників допоміжних засобів реабілітації не перевищує 5% - Жолнович
УкраинФорм
2025-01-27T16:49:08Z
В українців відраховуватимуть 9% від зарплати: у Кабміні пояснили, на що підуть гроші
TSN
2025-01-27T16:48:39Z
Бізнес-омбудсмен назвав шляхи подолання корупції на митниці
УкраинФорм
2025-01-27T16:34:44Z
Держборг України торік зріс на ₴1,46 трильйона
УкраинФорм
2025-01-27T16:27:42Z
Більшість людей неправильно завантажували пральні машини: в чому причина
GlavRed
2025-01-27T17:03:45Z
BMW показала тизер спорткара M3 CS Touring
AutoCentre
2025-01-27T16:13:24Z
Nissan представив доступний фургон-кросовер за $13 000
Фокус
2025-01-27T16:06:43Z
Важливий сигнал: чому на шинах з'являються шишки - як уникнути проблем на дорозі
GlavRed
2025-01-27T15:27:34Z
Skoda Elroq – компактний електричний кросовер з великою перспективою
360ua.news
2025-01-27T15:00:40Z
Audi презентувала потужний електричний позашляховик для найсуворіших умов
Фокус
2025-01-27T15:00:30Z
Завод спецтехніки «Техкомплект» збільшив обсяги виробництва майже на 40%
AutoCentre
2025-01-27T14:07:29Z
Індійські дизайнери показали шоу-кар за $2 мільйони
AutoCentre
2025-01-27T13:07:36Z
Як запобігти утворенню шишок на шинах: поради для автовласників
ТСН
2025-01-27T12:52:14Z
У Лукашенка немає кнопки: чи може невизнаний президент розмістити ракети "Орешник" в Білорусі
24tv
2025-01-27T17:06:13Z
Канада та Британія посилали санкції проти Білорусі через сфальшовані вибори
УкраинФорм
2025-01-27T17:06:03Z
Масова депортація мігрантів зі США: чи стосується українців і як вдарить по економіці
24tv
2025-01-27T17:03:26Z
Депортація зі США: у Конгресі пригрозили санкціями країнам, які не прийматимуть своїх громадян
УкраинФорм
2025-01-27T17:03:23Z
Хочуть її завершити не те, що цього року, а до весни, - Дарина Фрейн про російсько-українську війну
Знай
2025-01-27T17:03:13Z
У ЄС назвали суму, яку виділили Україні на гуманітарну допомогу з 2022 року
24tv
2025-01-27T17:03:08Z
У ЄС налаштовані підтримувати контакти зі США попри заяви щодо Гренландії
Европейская правда
2025-01-27T17:01:47Z
Мешканець Брянської області у перехопленій розмові ГУР розкритикував Путіна
Gazeta UA
2025-01-27T17:01:43Z
Кравчук: Наполягатимемо на повному оскарженні повноважень грузинської делегації у ПАРЄ
УкраинФорм
2025-01-27T17:01:15Z